Tuzlanski Chat

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 05 jun 2018, 22:27



Za Changlinu dusu :hmmmm:

Hitman22
Postovi: 2526
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Hitman22 » 05 jun 2018, 22:34

Nema ga ljepšeg i drazeg
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

MakabiTuzla
Postovi: 1213
Pridružen/a: 27 dec 2017, 14:58
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la MakabiTuzla » 05 jun 2018, 22:37

Ne kontaju ljudi
#SamoSloboda #100GodinaOdaniIdeji

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la 75000 » 05 jun 2018, 22:39

slika

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Chinaglia » 05 jun 2018, 23:05

tuzlak1987 je napisao/la:


Za Changlinu dusu :hmmmm:
tako je, nabodi pickicu foblija
wobly92 je napisao/la:

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 05 jun 2018, 23:42

slika

slika

slika

slika

slika

Meći u 800K rezoluciji ako hoćeš, evo ti još materijala pored onih, a ima još ako budeš zainteresovan, ne znam kad si prolazio zadnji put gradom "tuzlače"

Hvala ti Jasko!
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 jun 2018, 00:06

wobly92 je napisao/la:
slika
Folbi da li slucajno cesto boravis u ovoj zgradi ovdje desno? :mrgreen:

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 06 jun 2018, 00:15

Što mijenjaš temu? Najlakše ti je to svaki put kad nemaš argumenta, i skontaš kakve si gluposti navaljao.
Ne boravim.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 jun 2018, 00:22

wobly92 je napisao/la:Što mijenjaš temu? Najlakše ti je to svaki put kad nemaš argumenta, i skontaš kakve si gluposti navaljao.
Ne boravim.
Ovo je vjerovatno sve privatno, eto bas taj centar grada ako o njemu pricamo je dosta uljepsan. Prvo tamo od pijace gdje je napravljena normalna pijaca, pa do trga gdje trg napucan uz Barok, fontanu. Pa se ide gore sada da se prosiri jos. Dosta zgrada je uradjeno sto se tice fasada, odmah kod trga su i 2 bit centra. Pa onda nadvoznjak prema jezerima, parking, sto je najbitnije tu je sada manje poplava nego prije. Park je isto sredjen za razliku od prije kada je bio zapusten i nije nikog tu bilo, onda most do panonskog, Soni trg, Hukica kuca.

Oni bukvalno na ovim zgradama nekim ne mogu nista, vlasnici ne uredjuju, a isto tako nisu rijesili pravno. Ono gore izmedju magistrale i Klosterske isto sam cuo da je privatno.

Njima je bilo bitno kada su stigli da dignu budzet, da bude zdraviji budzet, sada svake godine mogu uraditi nesto. Uopste nije problem da se radi, niti ce stati. Biti ce jos poboljsanja..

Mi realno za nocnog izlaska porodicnog imamo jedan od ljepsih trgova u BIH i parkova. Zaboravio sam da su od kafica Firma pa do Skvera isto sredili komplet ulicicu.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 06 jun 2018, 00:31

''Čuo" da je privatno :) ima ih privatnih, al ko da to ima veze, i oni koji hoće bolan ne mogu dozvolu dobiti da bilo šta rade, za reklamu običnu da okačiš na objekat moraš se dobro napatit i vremena i para uložit da ti prođe zahtjev, kamo li šta drugo.
Kad ti ne daju da svojim parama radiš, kako će oni raditi tek? Ruglo od centra grada koje tvrdiš da je lijepo, i da je ovako kakvo je sad 15 godina, je bilo novo i očuvano prije 15 godina.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Brcanskamalta » 06 jun 2018, 00:35

tuzlak1987 je napisao/la:
wobly92 je napisao/la:Što mijenjaš temu? Najlakše ti je to svaki put kad nemaš argumenta, i skontaš kakve si gluposti navaljao.
Ne boravim.
Ovo je vjerovatno sve privatno, eto bas taj centar grada ako o njemu pricamo je dosta uljepsan. Prvo tamo od pijace gdje je napravljena normalna pijaca, pa do trga gdje trg napucan uz Barok, fontanu. Pa se ide gore sada da se prosiri jos. Dosta zgrada je uradjeno sto se tice fasada, odmah kod trga su i 2 bit centra. Pa onda nadvoznjak prema jezerima, parking, sto je najbitnije tu je sada manje poplava nego prije. Park je isto sredjen za razliku od prije kada je bio zapusten i nije nikog tu bilo, onda most do panonskog, Soni trg, Hukica kuca.

Oni bukvalno na ovim zgradama nekim ne mogu nista, vlasnici ne uredjuju, a isto tako nisu rijesili pravno. Ono gore izmedju magistrale i Klosterske isto sam cuo da je privatno.

Njima je bilo bitno kada su stigli da dignu budzet, da bude zdraviji budzet, sada svake godine mogu uraditi nesto. Uopste nije problem da se radi, niti ce stati. Biti ce jos poboljsanja..

Mi realno za nocnog izlaska porodicnog imamo jedan od ljepsih trgova u BIH i parkova. Zaboravio sam da su od kafica Firma pa do Skvera isto sredili komplet ulicicu.
Sine,taj park ,valjda mislis na tvrtkov park,preko puta jezera,u moje vrijeme bio pun ko sibica,danas te jeza uhvati proci tim parkom iza 9 navece..

Kakve veze sto je privatno,ne znam da li je to u nadleznosti grada,kantona,federacije,previse nam komplikovana drzava,ali imas u normalnim drzavama zakone koji ga primoravaju da to sredi,da ne moze on to ruglo drzati dvije decenije tako....Pogotovo ne u centru grada koji si utvara da je turisticki centar sjeveroistocne Bosne....to se mora srediti sto prije,i sto hitnije,a ne od izbora do izbora.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 jun 2018, 00:40

Ne slazem se jednostavno, nas je kostalo zapostavljanje historijske jezgre u doba Jugoslavije i od 90-2000. Tuzla prije 15 godina i sada nebo i zemlja, najvise uradjeno na tome u drzavi.

Brcanskamalta je napisao/la: Sine,taj park ,valjda mislis na tvrtkov park,preko puta jezera,u moje vrijeme bio pun ko sibica,danas te jeza uhvati proci tim parkom iza 9 navece..
Sjecam se ja kako je bio pun, nije bilo svjetla niti jednog i bilo tuca, narkomana, bio samo za piti, a klupe sve unistene, onaj kip zene oko nje grmlje, ovi putevi unisteni. Nisi bio u Tuzli, eto ide ljeto dodji u taj park sada pa ces da vidis. Sve ljudi sa malom djecom i omladina. Ne mozes naci klupe slobodne za sjesti. A osjetljenost je dobra.
Uglavnom jedna potpuno netacna informacija. Pored je otvoreno sada i par kafica. Izmedju setalista i parka zasadjeno cvijece..

Privatno, grad ne moze nista. Oni ne mogu kako zele vec u skladu sa regluacijama. Ali je problem sto se vlasnici ganjaju po sudovima ili ne zele prodati. A nemaju da urade.

slika

slika

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Brcanskamalta » 06 jun 2018, 00:47

tuzlak1987 je napisao/la:Ne slazem se jednostavno, nas je kostalo zapostavljanje historijske jezgre u doba Jugoslavije i od 90-2000. Tuzla prije 15 godina i sada nebo i zemlja, najvise uradjeno na tome u drzavi.

Brcanskamalta je napisao/la: Sine,taj park ,valjda mislis na tvrtkov park,preko puta jezera,u moje vrijeme bio pun ko sibica,danas te jeza uhvati proci tim parkom iza 9 navece..
Sjecam se ja kako je bio pun, nije bilo svjetla niti jednog i bilo tuca, narkomana, bio samo za piti, a klupe sve unistene. Nisi bio u Tuzli, eto ide ljeto dodji u taj park sada pa ces da vidis. Sve ljudi sa malom djecom i omladina. Ne mozes naci klupe slobodne za sjesti. A osjetljenost je dobra.
Uglavnom jedna potpuno netacna informacija. Pored je otvoreno sada i par kafica. Izmedju setalista i parka zasadjeno cvijece..

Privatno, grad ne moze nista. Oni ne mogu kako zele vec u skladu sa regluacijama. Ali je problem sto se vlasnici ganjaju po sudovima ili ne zele prodati. A nemaju da urade.
Tuca bilo svukud u po bijela dana,da vidis cirkusa pred elektrotehnickom,ekonomskom,na trgu,na banji......amanjarabi belaja..bezveze ti prica.....Bio sam prije 20-tak dana,park je lijep,ti ili ne kontas zasto sam ga spomenuo ili ne citas vlastite postove sta pises u zelji da pametujes svakom.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
fukaratz
Postovi: 3064
Pridružen/a: 27 feb 2013, 23:28
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la fukaratz » 06 jun 2018, 00:49

u tom parku u moje vrijeme (prije 10-15 godina) je nadjen mrtav covjek, nekoliko ljudi bilo izbodeno, sam ja sam bio prisutan u dva revolveraska obracuna (sjedio na korzu dok su se rokali u parku)....... u tom parku su samo narkomani bili u moje vrijeme a kada se odlucis proci parkom do stanice (taxi) moras dobro stisnuti m.uda! ne znam o kojoj divoti pricate ranije kad je grad bio ko Cernobil! ako se ista moze priznati Jasminu to je uljepsavanje grada.
Sloboda Tuzla

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 jun 2018, 01:01

Uskoro i na Pecari ona praznina ruglo ide u historiju, dvije zgrade vece oblika na slovo L idu. Tamo na Stupinama idu zgrade 3-4 cijelom duzinom gdje je bilo sve zaraslo. Dio grada oko BCC bi mogao da ozivi.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 06 jun 2018, 02:26

tuzlak1987 je napisao/la:Uskoro i na Pecari ona praznina ruglo ide u historiju, dvije zgrade vece oblika na slovo L idu. Tamo na Stupinama idu zgrade 3-4 cijelom duzinom gdje je bilo sve zaraslo. Dio grada oko BCC bi mogao da ozivi.
Idu i na Sjenjaku zgrade... :mrgreen:
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 jun 2018, 02:49

wobly92 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Uskoro i na Pecari ona praznina ruglo ide u historiju, dvije zgrade vece oblika na slovo L idu. Tamo na Stupinama idu zgrade 3-4 cijelom duzinom gdje je bilo sve zaraslo. Dio grada oko BCC bi mogao da ozivi.
Idu i na Sjenjaku zgrade... :mrgreen:
Sta znas mozda proda ljudima pa digne ruke :problem: :mrgreen:

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la wobly92 » 06 jun 2018, 03:57

tuzlak1987 je napisao/la: Sta znas mozda proda ljudima pa digne ruke :problem: :mrgreen:
To bi ti volio jelde :lol:

Ti i čingla nikad ne spavate
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 06 jun 2018, 08:02

Infrastrukturno grad nikad bolje nije stajao.
Da li je sve dobro? Nije
Da li moze bolje? Moze i mora.
Ali nemojte zafrkavat ljeti Tuzla je odlicno mjesto za zivot, za razliku od zime :D
Panonikom sam i sam bio skeptik, medjutim sad je panonika ljepotica Tuzle :thumbup:
Ono sto bih ja uradio drukcije da sam na mjestu ko sto nisam gradskih otaca :D, rijesio pitanje zapustenih poslovnih prostora kao i stambenih objekata ne samo u centru grada.
Stao bih sa dodjelom placeva u gradskoj zoni za nove stambeno poslovne objekte, isplaniro u kom pravcu se Tuzla moze ako se moze sirit i tamo to prebacio.
Rijesio pitanje uredjenja parkova i zelenih povrsina drugacije u odnosu na sadasnji nacin.
Konacno rijesio pitanje zaobilaznice(slucaj juzne magistrale i guzve na izlazu tz istok)
i tako...
Idemo dalje rasti Tuzlo, ljepoto nasa najveca na svijetu. :ljepota: :lol:

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Penaltiky » 06 jun 2018, 11:31

wobly92 je napisao/la:slika

Meći u 800K rezoluciji ako hoćeš, evo ti još materijala pored onih, a ima još ako budeš zainteresovan, ne znam kad si prolazio zadnji put gradom "tuzlače"

Hvala ti Jasko!
Jesi primjetio da je ova zgrada srušena :mrgreen:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.