Tuzlanski Chat

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 06 jun 2018, 12:00


Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 06 jun 2018, 16:02

Sve je politika tako nekako otprilike.Pa pocnes slagat kockice i zanimljivo sve na isti mlin navodi.
Pda mlin

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 06 jun 2018, 16:24

Zanimljivo i po fejsu najvise ljudi koji uopste nisu iz tuzle kao podrzavaju igranje sloge na tusnju sta oni imaju podrzavat il nepodrzavat?
Recimo zvornicani. Zar nije onda logicnije ulozit u drinu zvornicku il tako nesto??wtf ba?
I da odgovorim fudo96 i tarantuli ovde.necete ljudi nikad ba ni skontat nemojte se dzaba trudit.jedna ljubav jedan grad.
Kad mi poslje 20 i kusur godina jos uvijel imamo pricu mi i vi.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Chinaglia » 06 jun 2018, 16:30

ma pusti tu pricu, satro navijaci Sloge, samo neki novi likovi dolaze, ne bih se smio zakleti da nisu "kupljeni navijaci"... taj fudo satro navijac Slobode, a samo na temi Sloge pise, satro podrzava Slogu itd... smijesna prica

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la 75000 » 06 jun 2018, 16:34

[quote="Sariel1987"]Zanimljivo i po fejsu najvise ljudi koji uopste nisu iz tuzle kao podrzavaju igranje sloge na tusnju sta oni imaju podrzavat il nepodrzavat?
Recimo zvornicani. Zar nije onda logicnije ulozit u drinu zvornicku il tako nesto??wtf ba?
I da odgovorim fudo96 i tarantuli ovde.necete ljudi nikad ba ni skontat nemojte se dzaba trudit.jedna ljubav jedan grad.
Kad mi poslje 20 i kusur godina jos uvijel imamo pricu mi i vi.[/quote]
90% likova koji nikad na Tušnju nisu bili.

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Hitman22 » 06 jun 2018, 16:41

Sariel1987 je napisao/la:Infrastrukturno grad nikad bolje nije stajao.
Da li je sve dobro? Nije
Da li moze bolje? Moze i mora.
Ali nemojte zafrkavat ljeti Tuzla je odlicno mjesto za zivot, za razliku od zime :D
Panonikom sam i sam bio skeptik, medjutim sad je panonika ljepotica Tuzle :thumbup:
Ono sto bih ja uradio drukcije da sam na mjestu ko sto nisam gradskih otaca :D, rijesio pitanje zapustenih poslovnih prostora kao i stambenih objekata ne samo u centru grada.
Stao bih sa dodjelom placeva u gradskoj zoni za nove stambeno poslovne objekte, isplaniro u kom pravcu se Tuzla moze ako se moze sirit i tamo to prebacio.
Rijesio pitanje uredjenja parkova i zelenih povrsina drugacije u odnosu na sadasnji nacin.
Konacno rijesio pitanje zaobilaznice(slucaj juzne magistrale i guzve na izlazu tz istok)
i tako...
Idemo dalje rasti Tuzlo, ljepoto nasa najveca na svijetu. :ljepota: :lol:
Grad je poprilicno uljepsan,promjene su evidentne zadnjih 10g,jezera su zazivila pinim kapacitetom,steta sto gradonacelnik nije vise u naponu snage da nam progura Ilincicu kao rekreacioni centar,da dobijemo sirinu u ponudi.Turizam nam je nada,iako sam i sam bio pristalica izgradnje i ozivljavanja fabrika,sad sam siguran da je u turizmu buducnost. BCC je ozivio bivsu zonu sumraka kreka. Livnica se svakako rusi,gradi se naselje,nadam se bez previsokih zgrada.
Brcanska kod teh.pregleda ide uskoro zgrada koju Bingo gradi i igraliste,uglavnom ide,dobro je. Cim se gradi,cim se izgradjeno prodaje,zivi smo i zanimljivi smo.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 06 jun 2018, 17:13

Slazem se za Ilincicu osim hamze nema nista drugo.ni za nas ni za djecu hehe.
Mada postoje i neki drugi planovi malo veci zahvati al sto da ne.Mnogi su skeptici bili i sa jezerima.

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Hitman22 » 06 jun 2018, 17:23

Sariel1987 je napisao/la:Slazem se za Ilincicu osim hamze nema nista drugo.ni za nas ni za djecu hehe.
Mada postoje i neki drugi planovi malo veci zahvati al sto da ne.Mnogi su skeptici bili i sa jezerima.
Ilincica je prije rata bila ok,kad sam zadnji put prolazio primjetim da 25g nije ulozeno nista osim sanacije dijela puta.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 jun 2018, 17:46

Sariel1987 je napisao/la:Zanimljivo i po fejsu najvise ljudi koji uopste nisu iz tuzle kao podrzavaju igranje sloge na tusnju sta oni imaju podrzavat il nepodrzavat?
Recimo zvornicani. Zar nije onda logicnije ulozit u drinu zvornicku il tako nesto??wtf ba?
I da odgovorim fudo96 i tarantuli ovde.necete ljudi nikad ba ni skontat nemojte se dzaba trudit.jedna ljubav jedan grad.
Kad mi poslje 20 i kusur godina jos uvijel imamo pricu mi i vi.
Ma sve face nikad nisam vidio. Mozda su bili jednom na Panonskom i otisli kasnije u Limenku.

Avatar
harry_90
Postovi: 19783
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la harry_90 » 06 jun 2018, 18:01

Sta je ono u Limenci,narucis cevape dobijes za 2 minute,dok sam oprao ruke cekaju me na stolu i nisu Bog zna nesto :kafa:
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la avenija » 06 jun 2018, 18:13

Sariel1987 je napisao/la:Infrastrukturno grad nikad bolje nije stajao.
Da li je sve dobro? Nije
Da li moze bolje? Moze i mora.
Ali nemojte zafrkavat ljeti Tuzla je odlicno mjesto za zivot, za razliku od zime :D
Panonikom sam i sam bio skeptik, medjutim sad je panonika ljepotica Tuzle :thumbup:
Ono sto bih ja uradio drukcije da sam na mjestu ko sto nisam gradskih otaca :D, rijesio pitanje zapustenih poslovnih prostora kao i stambenih objekata ne samo u centru grada.
Stao bih sa dodjelom placeva u gradskoj zoni za nove stambeno poslovne objekte, isplaniro u kom pravcu se Tuzla moze ako se moze sirit i tamo to prebacio.
Rijesio pitanje uredjenja parkova i zelenih povrsina drugacije u odnosu na sadasnji nacin.
Konacno rijesio pitanje zaobilaznice(slucaj juzne magistrale i guzve na izlazu tz istok)
i tako...
Idemo dalje rasti Tuzlo, ljepoto nasa najveca na svijetu. :ljepota: :lol:
Kako se odmicemo od rata i priblizavamo EU gradovi po Bosni ce sve biti ljepsi zbog raznih stvari koje trazi i finansira EU, kao naprimjer utopljavanje zgrada i fasada to ne treba da brine, zastita okolisa, ekologija itd itd

Ono sto Tuzla ima jedan ogroman i najveci problem je demografska slika koja ne da je losa nego katastrofalna, bez toga nema daljne price.
To je osnova svega. Tuzla nije medju 5 gradova sa najvise novorodjenih u BIH , a druga je po umrlim, uz jedan od najveci postotaka penzionera u drzavi, to je problem. To ne treba skrivati kao sto rade vase vlasti nego javno iznijeti i svi zajedno u tz i tz kantonu donijeti niz mjera stipendija dodataka i sta sve ne da se situacija popravi.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11401
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Aerials » 06 jun 2018, 18:19

harry_90 je napisao/la:Sta je ono u Limenci,narucis cevape dobijes za 2 minute,dok sam oprao ruke cekaju me na stolu i nisu Bog zna nesto :kafa:
Tako je to kod njih kad je špica. Zimi treba jesti, kad nema nikog. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

klma1
Postovi: 1716
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la klma1 » 06 jun 2018, 18:29

Skoro naletih na ovaj video. Da li nam je i stadion napravljen kao dio ovog projekta?
& $ ?

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Hitman22 » 06 jun 2018, 19:34

Kako je to drug Tito pravio nekoliko zgrada,Osnovna Skola odmah. Na pocetku snimka i jeste Bulevar i Braca Ribar te Titova ulica.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 06 jun 2018, 22:02

harry_90 je napisao/la:Sta je ono u Limenci,narucis cevape dobijes za 2 minute,dok sam oprao ruke cekaju me na stolu i nisu Bog zna nesto :kafa:
Hari nas dobri pesimistixni al dobri :lol:
Da im ne udaram antireklamu ipak su cevapdzijski landmark Tuzle.al jes ti iz Tuzle zivota ti pa ne znas :lol:
:idea: :idea: :idea: upali lampice :lol:

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la tuzlak1987 » 06 jun 2018, 23:17

Udruženje građana Magic Factory kao organizator Tuzla Film Festivala, koji će se ove godine održati od 12. do 19. oktobra, planira da po prvi put dodijeli nagradu za najbolji scenarij, a nagrada će nositi ime Otto Englander. Prijedlog je stigao od poznatog umjetnika Ismara Mujezinovića, a u obrazloženju je pisalo da je riječ o scenaristi svjetskog glasa koji je rođen upravo u Tuzli. ˝Također, naglašeno je da je ovdašnjoj javnosti malo poznata činjenica da je Otto Englander bio dio kreativnog tima Walt Disneya, gdje je pisao scenarija, knjige snimanja ili razrađivao priče u vrijeme dok se ovaj studio razvijao i jedan je od autora koji je radio na filmovima koji su danas povijest ovoga studija ali i svjetske animacije uopće. Otto Englander je jedno od najbitnijih imena naše regije, a i Hoolywooda, te organizatori smatraju da su sve ovo su razlozi da nagrada za najbolji scenario treba da nosi njegovo ime˝, naveli su iz Magic Factory-ja. Otto Englander je rođen u Tuzli 7. februara 1906. godine gdje je i odrastao. Bio je sin Jevreja Bele Englender i Giselle Englander, a oženio je Ernu Pinto, sestru poznatog slikara James Haima Pinte. Početkom dvadesetih godina 20. stoljeća Otto odlazi u New York, gdje završava art školu u Chester School. ˝Za Otta Englandera u Tuzli i BiH malo ko je čuo, ali je većina pogledala barem jedan film za koji je on pisao scenarije, knjige snimanja ili razrađivao priče. Na IMDb se može pronaći da je autor scenarija i priča za brojne kratke animirane filmove iz serije o Mickey Mousu, Paji Patku itd. Zatim za mnoge dugometražne animirane filmove: prvi je neprikosnoveni klasik i po izboru American Film Institutea, najbolji animacijski film svih vremena – „Snježana i sedam pataljuka“ (1937). Nakon toga dolazi drugi veliki klasik „Pinocchio“ (1940), prvi animirani film koji je dobio nekoliko Oscara, te „Fanatasia“ (1940), za koji je Englander radio segment „Pastoralna simfonija“, po mnogima najbolji dio ovoga kultnog ostvarenja sedme umjetnosti. Potom je uslijedio „Dumbo“ (1941). Englander je radio i scenarije za igrane westerne: „Massacre River“ (1949), „The Boy from Indiana“ (1950), te kostimiranu historijsku akciju „The Diamond Queen“, kao i za TV, gdje je uređivao neke od Disneyjevih projekata˝, kažu u Magic Factory-ju. | Preuzeto sa: http://****/carsija/tff-nagrada ... lt-disney/
Mocna mocna carsija :kafa:

Avatar
harry_90
Postovi: 19783
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la harry_90 » 07 jun 2018, 12:06

Sariel1987 je napisao/la:
harry_90 je napisao/la:Sta je ono u Limenci,narucis cevape dobijes za 2 minute,dok sam oprao ruke cekaju me na stolu i nisu Bog zna nesto :kafa:
Hari nas dobri pesimistixni al dobri :lol:
Da im ne udaram antireklamu ipak su cevapdzijski landmark Tuzle.al jes ti iz Tuzle zivota ti pa ne znas :lol:
:idea: :idea: :idea: upali lampice :lol:
Naravno da jesam,prije su bili dobri nema govora,sad mi nisu nesto,nekom se svidja nekom ne,ali barem meni su se pokvarili,kod Zlaje su najbolji,mada i Sarajka nije losa :mrgreen:
Aerials je napisao/la:
harry_90 je napisao/la:Sta je ono u Limenci,narucis cevape dobijes za 2 minute,dok sam oprao ruke cekaju me na stolu i nisu Bog zna nesto :kafa:
Tako je to kod njih kad je špica. Zimi treba jesti, kad nema nikog. :mrgreen:
Nema toga kod mene,hocu kako treba da bude,a ne nesto vanredno :kafa:
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Hitman22 » 07 jun 2018, 14:53

Kod Zlaje top cevapi,samo odmah mora komplet garderobu u ves masinu,pokupis miris cevapa,hefta ne izlapi
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 08 jun 2018, 07:47


eh ima i 5 godina, bato celo zelja muce.. moj sloboda72..
dzabe ja pricam jele :lol:

jah, profu zaboravi :lol:

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: Tuzlanski Chat

Post Postao/la Sariel1987 » 08 jun 2018, 08:08


cista emocija.ljubav.snaga.zivotni princip.

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.