FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Odgovori
Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la FrantoBauzek » 14 feb 2017, 18:03

Odlucio sam otvoriti ovu temu, jer je krajnje vrijeme da se pocne raditi na pitanju tzv. Fan Shop-a. Da li je moguce da klub ne zele odredjenu vrstu prihoda od navijaca kroz prodaju klupskih rekvizita :wtf: Klubovi skromnijeg renomea i manje fan baze imaju Fan Shop svog kluba, a nas klub nema :roll:

Volio bih da skupimo neke prijedloge i ideje, da uputimo inicijativu klubu i sadasnjem UO za otvaranje "Fan Shop Sloboda". Kada govorimo o tome, ne mislim samo na objekat, nego i na internet prodaju. Prodaju clanskih karti FK Slobode bi trebalo uvesti takodjer putem interneta, jer sto je navijacu lakse uplatiti, tim prije ce to i uraditi. Mora se uzeti u obzir, da je dosta simpatizera Slobode "otislo trbuh za kruhom" u inostranstvo i vrijeme je, da se i taj dio navijaca "ispostuje". U tom kontekstu spominjem i organizovan prijenos utakmica od strane kluba.

S obzirom da otvaram temu na Valentinovo: Slobodo volim te :ljepota:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

xeksor
Postovi: 1738
Pridružen/a: 18 feb 2016, 00:15
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la xeksor » 14 feb 2017, 18:31

Odlično što si otvorio ovu temu.
Ja mislim da je to bilo priče o otvaranju Fan Shopa prošle godine za vrijeme prošle uprave, ali nije se moglo realizovat zbog blokiranih racuna, Ja se nadam da će nova uprava ako se potpiše ovaj reprogram razmislit o tome ozbiljno i u suradnji sa novim sponzorom wwin-om realizovat, takođe je odlična ideja i o internet prodaji navijačkih rekvizita i godisnjih preplatničkih karti, jer dosta je simpatizera iz dijaspore koja bi makar kupovinom tih karti pomogla klubu.
Takođe se moraju pozabavit oko nekog medijskog pokrovitelja kluba. Ako je tuzlanski. ba bio pokrovitelj ili RTV Slon, nemoraju bit tu samo kad je utakmica, već da budu pravi pokrovitelji. vidte sarajevo ili Želju, koliko god ih mi negotivili oni su medijski pokriveni i pripremama u Antaliji itd, cim su zavrsili pripreme , u antaliji nema ni SS, Medijski mrak. Sve su to stvari koji se lako mogu rijest.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la tuzlak1987 » 14 feb 2017, 18:34

Ko ce to otvoriti? Obecati je jedno, uraditi drugo. Proslo je dosta od septembra kada je dosao odbor za hitnost tj. sadasnja uprava pa se nista nije uradilo na planu marketinga. Imamo web sajt koji objavi jednu vijest u 15-20 dana, kada se to ne moze uraditi kako onda ocekivati da se uredi internet prodaja.

Nece ljudima da puste polusezonske, misle zaraditi ce vise.

Avatar
Mustafa10
Postovi: 285
Pridružen/a: 15 dec 2015, 23:43
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la Mustafa10 » 14 feb 2017, 23:35

Trebamo biti svjesni da bez poreskog reprogama i odblokiranog računa nemamo šta pričat o ovakvim stvarima, jer poslujemo godinama zbog toga ilegalno ili poluilegalno. Dok se to ne riješi nećemo imat ni generalnog sponzora kako treba ni fan shop, nit ćemo moći dovodit igrače na transparentan način, dijelit plate itd. itd.

Brdo1919
Postovi: 70
Pridružen/a: 17 jan 2017, 09:48
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la Brdo1919 » 15 feb 2017, 08:03

Ne znam da li blokirani racuni predstavljaju prepreku koja se ne moze zaobici, ali je neophodno da klub preuzme prodaju stvari sa klubskim znacima. OKK cak ima online fun shop, sto znaci da he za to potrebno samo malo organizacije, sto nas vraca na nepostojanje funkcionalno strukturiranog kluba. Isto vrijedi i za clanske, sezonske i polusezonske.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 feb 2017, 09:26

Mora mozda klub imati konacno neke stalne zaposlenike, nekako naci novac za takve stvari da se ne radi sve volonterski..

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la FrantoBauzek » 16 feb 2017, 18:02

Ne znam ko ima kontakte u klubu, ali ovakve stvari se uz malu dozu truda, kapitala i ljubavi mogu napraviti. Dok ne budemo imali osnovne stvari u klubu, tu mislim prije svega u organizacionom smislu,bit cemo seljacki uredjen klub sa kozmopolitskom idejom.

Napravio sam temu, ne bi li mozda neko ideju prenio sadasnjoj upravi a mozda i kroz forumsku diskusiju im upao u oci. Kompetentni ljudi brzo naprave kvalitetan biznis plan, a privrednici bi trebali da imaju takve ljude u svojim kompanijama.

Znam samo, da ko god to napravi, ce uraditi strasan posao bez puno muke i ostat ce upamcen po tome :kafa:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la solinas » 20 feb 2017, 16:20

Mora se prvo srediti neke stvari,poput reprograma...A vala,franto druze,Sloboda prvo nema svoj omladinski pogon...nego je sadasnji klub za sebe...
Ono,fan shop nam je...ko miris ljubicice u proljece....
Iako sada kada potpisu,ako ga potpisu,reprogram,nebi trebalo biti problema,treba volja samo,i znanje,i jedno 10 000 da otpocnu,vjerujem da bi sve bilo lakse kasnije.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - Fan Shop, clanstvo i prijenos utakmica

Post Postao/la Sariel » 20 feb 2017, 16:40

Cuj neke stvari.pa reprogram kad sredimo mi smo na konju. :urnebes: :tokralju: :thumbup:
A onda dovrse sjever i dignu istok.otvore fan shop.
Jebote led.
Evo me ko onaj manijak sto veli sanjao sam nocas divan san :urnebes: :rol: :nedam:
Bice to sve ok mog mi boga.kad tad eto vidicete.
samo pozitiva. :opaopa:

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.