FK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 12 apr 2021, 00:25

I dalje ne kontam zašto neki misle da nam azmir nešto daje ili da treba da nam pomaže u bilo kojem smislu. Trenutno sigurno ne pomaže i nema potrebe otišao je davno iz kluba i zdravo. Iskoristio je mjesto predsjednika kluba da se sazna za njega sira javnost i okej. Ali treba se smanjiti priča o njemu više ovdje, stvarno niti ima argumenata niti ima potrebe da se posvećuje njemu bilo kakva pažnja.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
hondas
Postovi: 1112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 15:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la hondas » 12 apr 2021, 12:53

Možda zvuči čudno, ali je tako: Samo je Borussia Dortmund bolja od Slobode, i Mladost u vrhu

12.04.2021. / 12:26
3

Fudbaleri Slobode i Mladosti u aktuelnoj sezoni Premijer lige ne mogu se pohvaliti posebnim rezultatima.

Poslije 25 kola Tuzlaci su na osmoj poziciji sa 25 bodova, dok je tim iz Doboja kod Kaknja stepenicu niže s bodom manje u odnosu na ekipu sa Tušnja.

Ipak, u odnosu na ostalih deset članova elitnog fudbalskog ranga naše zemlje Tuzlaci u evropskim okvirima kotiraju veoma visoko prema minutaži koju su ove sezone upisali igrači do 21 godine.

Prema statistički podacima koje je objavio CIES (Međunarodni centar za sportske studije) u 333. izdanju svog sedmičnog izdanja 26,9% minutaže Slobodinih fudbalera otpada na fudbalere mlađe do 21 godine.

Gledajući istu statistiku koja se odnosi na timove iz pet najjačih evropskih liga samo Borussia Dortmund ima bolji poostotak od Slobode (28,5%), dok bi se Mladost sa 22,9% našla na petom mjestu tabele klubova iz "liga petice", ukoliko bi im priključili ekipe iz Premijer lige BiH. Ispred Mladosti, osim Borussije i Slobode, bili bi Nice (24,3%) i Monaco (24,1%).

U svojevrsnom generalnom poretku klubova iz svih elitnih fudbalskih rangova sa Starog kontinenta prema broju minuta za igrače do 21 godine Sloboda je na 32. poziciji, a Mladost na 53. mjestu.

Za kraj vrijedi napomenuti da je statistika napravljena na osnovu svih mečeva koji su odigrani do 6. aprila ove godine.

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sky9 » 12 apr 2021, 13:21

Možda zvuči čudno, ali je tako: Samo je Borussia Dortmund bolja od Slobode
Ne, ne zvuči čudno :rol:
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 apr 2021, 17:44

Jedino pozitivno iz jucerasnje utakmice je sto je onaj smrdljivi Dzafic dok je simulirao dobio fingerjob od onog skutora pa trzno glavom jer mu se gadilo.
Posisaj mu malo prste mmmm

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slusalica » 12 apr 2021, 17:57

tuzlak1987 je napisao/la:
12 apr 2021, 17:44
Jedino pozitivno iz jucerasnje utakmice je sto je onaj smrdljivi Dzafic dok je simulirao dobio fingerjob od onog skutora pa trzno glavom jer mu se gadilo.
Posisaj mu malo prste mmmm
Primitivno.
:hmmmmm:
tz tz tz tz tz tz

costacurta08
Postovi: 512
Pridružen/a: 12 sep 2016, 17:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la costacurta08 » 12 apr 2021, 18:49

Gledam Velež-Sarajevo. Vidi lijepog stadiona, vidi bombonice. Ni nama ništa veće ne bi trebalo. Ti top stadion. E tugo moja :cry:
Veležu svaka čast

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MMA075 » 12 apr 2021, 19:25

costacurta08 je napisao/la:
12 apr 2021, 18:49
Gledam Velež-Sarajevo. Vidi lijepog stadiona, vidi bombonice. Ni nama ništa veće ne bi trebalo. Ti top stadion. E tugo moja :cry:
Veležu svaka čast
Nije ni kod njih to preko noci pocelo, Velez malo pomalo izrasta u normalan klub, a bili su u sranjima kao i mi.

costacurta08
Postovi: 512
Pridružen/a: 12 sep 2016, 17:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la costacurta08 » 12 apr 2021, 19:40

MMA075 je napisao/la:
12 apr 2021, 19:25
costacurta08 je napisao/la:
12 apr 2021, 18:49
Gledam Velež-Sarajevo. Vidi lijepog stadiona, vidi bombonice. Ni nama ništa veće ne bi trebalo. Ti top stadion. E tugo moja :cry:
Veležu svaka čast
Nije ni kod njih to preko noci pocelo, Velez malo pomalo izrasta u normalan klub, a bili su u sranjima kao i mi.
Istjerani sa svog stadiona
Novi iz temelja morali praviti.
Ispali iz lige.
Sad su 2 boda od drugoplasiranog, bore se za Evropu, imaju stadion ko bombona, teren fantazija. Lijepo igraju, solidna ekipa.......
Mi smo konstantni samo u jednom, u borbi za opstanak over and over :cry:

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel1987 » 12 apr 2021, 20:18

Jebga imaju semsu.
A semso je tito za medicinske tendere.
No covjek voli i hoce pomoci , za razliku od nasih mnogobrojnih nazovi gazdi. Tu je razlika izmedju nas i ostalih klubova. Oa onda kmecimo na grad na jasmina au stvari nemas lika da to sve uzme pod svoje, suti i radi sve sto treba da klub ispliva sa dna.
A u slobodi prvo sto trebas uradit osim rijesit se krvopija, je pitanje duga. Ko nije spreman taj dio da rijesi nema sta dalje radit.
Druga stvar su pozajmice.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 12 apr 2021, 20:26

samo ljudi s parama moraju doci, a imali smomi i prije sve sto toVelez ima tek sad, cak i vise od njih

ali ubijedise nas da to ne valja, da nije dobro, otimaju nam zlikovici naše

a malo smo i preko noci htjeli sve, mi 4-0 mlatnemo Sarajevo i protestujemo pred stadionom. Mi bi davno i ovu Velezovu upravu otjerali, 5 godina nema evrope, rade na stabilizaciji, nema trofeja, napadackog fudbala. Tek sad evo Sarajevo pobijedili i to jedva.
Mi im 4 komada damo, ali nije to to, mora bolje

jedino gdje se razlikujemo je to sto mislim da Velez ima stadion, sredili su taj dio. Kod nas se Tusanj nikad nece vratiti Slobodi
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sky9 » 12 apr 2021, 20:56

ultrasstyle_tz je napisao/la:
12 apr 2021, 20:26
samo ljudi s parama moraju doci, a imali smomi i prije sve sto toVelez ima tek sad, cak i vise od njih

ali ubijedise nas da to ne valja, da nije dobro, otimaju nam zlikovici naše

a malo smo i preko noci htjeli sve, mi 4-0 mlatnemo Sarajevo i protestujemo pred stadionom. Mi bi davno i ovu Velezovu upravu otjerali, 5 godina nema evrope, rade na stabilizaciji, nema trofeja, napadackog fudbala. Tek sad evo Sarajevo pobijedili i to jedva.
Mi im 4 komada damo, ali nije to to, mora bolje

jedino gdje se razlikujemo je to sto mislim da Velez ima stadion, sredili su taj dio. Kod nas se Tusanj nikad nece vratiti Slobodi
Inače me nerviraš što podržavaš tom keta, ali ovaj put potpisujem sve što si napisao. Sve je tačno.

Samo bih dodao da smo sarajevo u 2 mjeseca dobili tri puta, 2 1 i 3 0 u kupu, pa 4 0 u ligi...
Zadnja izmjena: Sky9, dana/u 12 apr 2021, 20:58, ukupno mijenjano 1 put.
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MMA075 » 12 apr 2021, 20:58

ultrasstyle_tz je napisao/la:
12 apr 2021, 20:26
samo ljudi s parama moraju doci, a imali smomi i prije sve sto toVelez ima tek sad, cak i vise od njih

ali ubijedise nas da to ne valja, da nije dobro, otimaju nam zlikovici naše

a malo smo i preko noci htjeli sve, mi 4-0 mlatnemo Sarajevo i protestujemo pred stadionom. Mi bi davno i ovu Velezovu upravu otjerali, 5 godina nema evrope, rade na stabilizaciji, nema trofeja, napadackog fudbala. Tek sad evo Sarajevo pobijedili i to jedva.
Mi im 4 komada damo, ali nije to to, mora bolje

jedino gdje se razlikujemo je to sto mislim da Velez ima stadion, sredili su taj dio. Kod nas se Tusanj nikad nece vratiti Slobodi
Ma i nismo imali, nit je radilo na stabilizaciji niti je bilo ikakvog plana, sve nazor.

Avatar
samirr
Postovi: 8877
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la samirr » 12 apr 2021, 21:02

MMA075 je napisao/la:
12 apr 2021, 20:58
ultrasstyle_tz je napisao/la:
12 apr 2021, 20:26
samo ljudi s parama moraju doci, a imali smomi i prije sve sto toVelez ima tek sad, cak i vise od njih

ali ubijedise nas da to ne valja, da nije dobro, otimaju nam zlikovici naše

a malo smo i preko noci htjeli sve, mi 4-0 mlatnemo Sarajevo i protestujemo pred stadionom. Mi bi davno i ovu Velezovu upravu otjerali, 5 godina nema evrope, rade na stabilizaciji, nema trofeja, napadackog fudbala. Tek sad evo Sarajevo pobijedili i to jedva.
Mi im 4 komada damo, ali nije to to, mora bolje

jedino gdje se razlikujemo je to sto mislim da Velez ima stadion, sredili su taj dio. Kod nas se Tusanj nikad nece vratiti Slobodi
Ma i nismo imali, nit je radilo na stabilizaciji niti je bilo ikakvog plana, sve nazor.
Ma jedino sto valja a da je ostalo poslije Azmira je ovaj reprogram on je to izlobirao da grad placa jer bi ostali bez Licence za Evropu ! Jest bilo nazor al su rezultati bili tu Borba za dva trofeja ( nismo ništa osvojili ) izlazak u Evropu prije Azmirovog dolaska borba u Federalnoj za opstanak toliko o tome.
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MMA075 » 12 apr 2021, 21:04

Ma nazor neplanski skroz na to mislim, trebalo se gledati na duze staze od toga nisi nista imao a skrkalo se para i para.

antisisoja1919
Postovi: 3459
Pridružen/a: 10 avg 2020, 22:02
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la antisisoja1919 » 12 apr 2021, 21:07

ultrasstyle_tz je napisao/la:
12 apr 2021, 20:26
samo ljudi s parama moraju doci, a imali smomi i prije sve sto toVelez ima tek sad, cak i vise od njih

ali ubijedise nas da to ne valja, da nije dobro, otimaju nam zlikovici naše

a malo smo i preko noci htjeli sve, mi 4-0 mlatnemo Sarajevo i protestujemo pred stadionom. Mi bi davno i ovu Velezovu upravu otjerali, 5 godina nema evrope, rade na stabilizaciji, nema trofeja, napadackog fudbala. Tek sad evo Sarajevo pobijedili i to jedva.
Mi im 4 komada damo, ali nije to to, mora bolje

jedino gdje se razlikujemo je to sto mislim da Velez ima stadion, sredili su taj dio. Kod nas se Tusanj nikad nece vratiti Slobodi
Postoji jos jedna velika razlika, barem po mom misljenju. To su navijaci i mentalitet. Mi svasta trazimo, a malo zauzvrat dajemo, cast pojedincima. Velez izbaci donacije, prodaju po 4k. Kod nas izabce, proda se 200-300. Jos grad po broju stanovnika veci od Mostara i nema dva rivalstva, kao sto ima Mostar (velez-zrinjski). Kod nas kad se izbace donacije, komentari su " sadaka, nasli prosit za 5KM itd itd". Moramo se i mi malo promiejnit kao navijaci i ubijedjen sam da cemo za rezultat imat bolju i stabilniju Slobodu. Za uspjeh je potrebna uzajamna podrska klub-navijaci
Volim tebe, više od sebe

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sky9 » 12 apr 2021, 21:09

samirr je napisao/la:
12 apr 2021, 21:02
MMA075 je napisao/la:
12 apr 2021, 20:58
ultrasstyle_tz je napisao/la:
12 apr 2021, 20:26
samo ljudi s parama moraju doci, a imali smomi i prije sve sto toVelez ima tek sad, cak i vise od njih

ali ubijedise nas da to ne valja, da nije dobro, otimaju nam zlikovici naše

a malo smo i preko noci htjeli sve, mi 4-0 mlatnemo Sarajevo i protestujemo pred stadionom. Mi bi davno i ovu Velezovu upravu otjerali, 5 godina nema evrope, rade na stabilizaciji, nema trofeja, napadackog fudbala. Tek sad evo Sarajevo pobijedili i to jedva.
Mi im 4 komada damo, ali nije to to, mora bolje

jedino gdje se razlikujemo je to sto mislim da Velez ima stadion, sredili su taj dio. Kod nas se Tusanj nikad nece vratiti Slobodi
Ma i nismo imali, nit je radilo na stabilizaciji niti je bilo ikakvog plana, sve nazor.
Ma jedino sto valja a da je ostalo poslije Azmira je ovaj reprogram on je to izlobirao da grad placa jer bi ostali bez Licence za Evropu ! Jest bilo nazor al su rezultati bili tu Borba za dva trofeja ( nismo ništa osvojili ) izlazak u Evropu prije Azmirovog dolaska borba u Federalnoj za opstanak toliko o tome.
Pa kako neće biti nazor, ulažeš ogromne pare a stalno ti rade o glavi, zavlače i slično. Nikakvog osiguranja za uloženo. Jbg treba biti realan pa priznati. Propustili smo šansu biti šampioni jednom za sto godina postojanja, ali šta sad.

PS. Slažem se da ne nastavljamo dalje pisati o njemu, jer se samo vrtimo u krug. Jedni za, drugi protiv...
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Madal » 12 apr 2021, 21:13

Opet o Azmiru :rol:
:puke:
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9942
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 12 apr 2021, 21:14

MMA075 je napisao/la:
12 apr 2021, 20:58
ultrasstyle_tz je napisao/la:
12 apr 2021, 20:26
samo ljudi s parama moraju doci, a imali smomi i prije sve sto toVelez ima tek sad, cak i vise od njih

ali ubijedise nas da to ne valja, da nije dobro, otimaju nam zlikovici naše

a malo smo i preko noci htjeli sve, mi 4-0 mlatnemo Sarajevo i protestujemo pred stadionom. Mi bi davno i ovu Velezovu upravu otjerali, 5 godina nema evrope, rade na stabilizaciji, nema trofeja, napadackog fudbala. Tek sad evo Sarajevo pobijedili i to jedva.
Mi im 4 komada damo, ali nije to to, mora bolje

jedino gdje se razlikujemo je to sto mislim da Velez ima stadion, sredili su taj dio. Kod nas se Tusanj nikad nece vratiti Slobodi
Ma i nismo imali, nit je radilo na stabilizaciji niti je bilo ikakvog plana, sve nazor.
pa bio je plan, i mi smo jasno pokazali sta mislimo o tome. Mislim da ste malo zaboravili onu ekipu sa Mujicem, Radovanovicem, Mehidicem, Bajraktarevicem, Mitrovic, Efendic, Elko Kuduzovic itd.
ta ekipa ne bi ispala iz lige, istina bila je u donjem dijelu ali nije bio ugrozen opstanak i poce "Uprava napolje", jeb avanje majke sa tribine, jer mi se digli nakon federalne i Cire, kakva stabilizacija daj odmah rezultat.

i covjeku pukne film dovede Zebu, Ahmeta, Krpu, Ivetica, Mehmedagica,Sarica Zrnanovica i jos par igraca za jedan prelazni rok. Slijedece sezone odmah drugo mjesto, ali nema stabilizacije, ne moze i jare i pare

mi bi sve preko noci. I opet kasnije kad se vidjelo da mozda necemo ODMAH osvojiti znamo koliko je ljudi bilo na famoznoj utakmici protiv Drine ili par kola prije kad nas Siroki mlatnu. Pa poce pricali prodali. Jesmo ili nismo nebitno, tad nije bila pozicija da se prica o tome i da se provode neki interni bojkoti, ali vec su pocele igrice. Pa pocese neka famozna pisma raznih udruzenja kako klub ne valja.
Eto sad valja
da nije bila izborna godina ko zna sta bi bilo sa Slobode

a slozio bih se i za taj dio oko navijaca. Ali nije to do navijaca ba toliko koliko je do onih koji kreiraju ambijent. Mi zaboravljamo da smo imali preko 1000 sezonskih, ili da je par hiljada ljudi podrzalo Azmira na prostestima.
Medjutim namjerno se kreira takva klima kod vlastodrzaca i od strane uticajnih ljudi. Da sumiramo oni dole se ne igraju Velezom toliko koliko mi Slobodom i ne koriste Velez u politicke svrhe i licne svrhe kao mi Slobodu. Vise se voli klub (kod bitnih ljudi) pa i firme iz Konjica iz Jablanice, Mostara, naklonjenje SDA ili SDP svi daju. Kod nas ne da niko osim ako ne mora

a da odgovorim i @Sky9 ja cu uvijek postovati sta je tad uradjeno jer znam kakve su okolnosti bile. Nama je bila namjenjena federalna liga, i koliko god nama smetao Tom Catov pristup i maniri vjeruj mi da je neki "mekši" covjek bio, tipa ovih sad, mi bi frknuli u federalku ne bi znali sta nas je snaslo. Postujem ga zbog toga, jer znam kakva je situacija bila, kakve su podjele bile i medju navijacima u Tuzli, kakvi su interesi bili da Sloboda ispadne. Zbog toga i zbog cinjenice da je u tom momentu uspio zavrnut ruke najvise ovih tuzlanskih "biznismena" pa su makar nesto morali dati Slobodi.
Tu se opet vracamo na onu pricu koliko bitni ljudi kod nas vole Slobodu, a koliko Velez, i eto nekako im je zavrnuo ruke, opet da je drugaciji i da je mekši sumnjam da bi uspio. Kasnije se to malo otelo kontroli
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
samirr
Postovi: 8877
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la samirr » 12 apr 2021, 21:20

Da je mlatnuti Krupu i poslati ih u prvu ligur RS, oni pobjedom protiv nas vracaju se u borbu za opstanak. Nisu naivni nikako uzeli bod Širokom gdje mi godinama ne mozemo meda bit ce zeznuto..
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Avatar
Sky9
Postovi: 10069
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sky9 » 12 apr 2021, 21:39

Madal je napisao/la:
12 apr 2021, 21:13
Opet o Azmiru :rol:
:puke:
Pa nemoguće je tu priču izbjeći jbg. Narod smo koji brzo zaboravlja, pa treba neko da podsjeti.

Godine gospodnje 2012. kad smo ispali, pa nas preuzeo Meske, čovjek na Radio Tuzli u emisiji Nusreta Sarvana spominje nekog Amerikanca i kaže da ga nema ne bismo imali za goriva. Jel treba to zaboraviti??? Bio je avgust otprilike.

U januaru 2013. nas preuzima, a bili smo u borbi za opstanak u prvoj federalnoj ligi!!! Da tad nije preuzeo ispali bismo i vjerovatno se ugasili. Ubrzo je skontao u kakvo sranje je upao i javno je rekao da je znao da je toliko loše ne bi se upuštao...

2014. odlučuje napasti prvo mjesto i dovodi najveće trenersko ime bivše Jugoslavije. Sam Ćiro je rekao da mu je spucao ogromnu cifru da ga odbije, ali ovaj ludak pristane. Uvodi te u PL. Jasko kaže: Malo si požurio...!!!

Već 2015. pravi šampionsku ekipu, izlazi Sloboda u Evropu...

Znači od ljeta 2012. kad nemaš za gorivo, do ljeta 2016. kad igraš Europa Ligu :crazy: A da su ga karali kako su stigli, jesu. Cijeli mandat. Da im se on kasnije svetio, jeste. A tim osvećivanjem mnogim se navijačima Slobode zgadio. Činjenica. Sam ja sam mu je.bavao od do.

A da je navijač Slobode, jeste. Karam ga u usta ko tvrdi da nije.

Da nas i danas dan pomaže, opet istina. Ne mogu da prešutim ovo, jer je istina.
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.