FK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
hondas
Postovi: 1110
Pridružen/a: 31 mar 2014, 15:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la hondas » 29 maj 2023, 20:31

Podrzavam akciju u svakom slucaju u vezi stolice u Skupstini
Zadnja izmjena: hondas, dana/u 29 maj 2023, 20:33, ukupno mijenjano 1 put.

ZaBoljuSlobodu
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 mar 2014, 06:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la ZaBoljuSlobodu » 29 maj 2023, 20:31

Pjenite bezze, koristite izraz fuzija, a pričate o nečemu trećem... fuzija 2 kluba je objedinjavanje kapitala, bankovnog računa, ID broja kluba/pravnog subjekta, bla bla bla... Tu se ne briše historija, ni godina osnivanja, ne brišu se osvojeni trofeji, umjesto 0 trofeja neće stojati crtica ( - ) nego će nastaviti stojati broj nula ( 0 )...
Sve ostalo je gašenje jednog od dva kluba a prosipanje priče javnosti da se uradila fuzija. Isto je pokušao Olimpik...
Znači, ugasila bi se FK Sloboda, država bi se izvarala tu, ne bi imala od koga naplatiti dug, a City han bi promjenio ime u Sloboda, promjenio bi boje u crvenu i crnu i predstavio bi se javnosti kao ona stara Sloboda, al bez dugova... Toga u Fuziji nema, ako city han ima na računu milion, a Sloboda duguje 3 miliona maraka, prilikom fuzije na računu bi bio minus od 2 miliona, matematika iz obdaništa... Na tu varijantu bi mnogi i pristali, ali reći da nudiš fuziju, pa u sljedećoj rečenici reći da FK Sloboda ode u stečaj, pa to ili si lud ili namjerno vrijeđaš inteligenciju ljudima...
Ja sam iskreno za neke opcije, ali da se lijepo sjedne i dogovri, gašenja FK Slobode NEMA, sve ostalo, da city han prenese kapital u FK Slobodu, da ugasi taj požar na bankovnom računu, dogovor neki sa gradom vezan za finansiranje, sve može, ali FK Sloboda u stečaj ne...
“Bakire Izetbegoviću, nećeš Tuzlu zaviti u crno, (ja ću)”

dervis
Postovi: 57
Pridružen/a: 31 avg 2009, 12:07

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la dervis » 29 maj 2023, 20:34

Kolko starih dusebriznika ispliva odjednom, jedva dočekali da ispadnemo da dodju pametovat.

Klub nema 1.5m budžet. Dobije oko 700 hiljada, što nije dovoljno za premijer lige, pogotovo sa dugovima i blokadama.

Ne postoji investitor, postoje samo donatori, jer nema zakona o sportu i Sloboda nemoze biti privatizovana. Niti je kome atraktivna.

Velež proda 1000 sezonskih karti, mi 300.

Azmir, gigant fudbala, bez dugova i sa većim budžetom i kupovinom utakmica jedva osta u ligi.

Jedina ideja u zadnjih 20 stranica ovdje je da se kupi mjesto u skupštini što se trebalo uraditi prije dvije godine. Ima ljudi kojima su puna usta Slobode, para imaju ali nedaju, imaju kafane, portale, restorane itd...
Realno, samo budala će davati, ko god da je, jer je davanje nije investicija.

izdzezveubrazil
Postovi: 2352
Pridružen/a: 10 mar 2020, 12:46
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la izdzezveubrazil » 29 maj 2023, 20:37

dervis je napisao/la:
29 maj 2023, 20:34
Kolko starih dusebriznika ispliva odjednom, jedva dočekali da ispadnemo da dodju pametovat.

Klub nema 1.5m budžet. Dobije oko 700 hiljada, što nije dovoljno za premijer lige, pogotovo sa dugovima i blokadama.

Ne postoji investitor, postoje samo donatori, jer nema zakona o sportu i Sloboda nemoze biti privatizovana. Niti je kome atraktivna.

Velež proda 1000 sezonskih karti, mi 300.

Azmir, gigant fudbala, bez dugova i sa većim budžetom i kupovinom utakmica jedva osta u ligi.

Jedina ideja u zadnjih 20 stranica ovdje je da se kupi mjesto u skupštini što se trebalo uraditi prije dvije godine. Ima ljudi kojima su puna usta Slobode, para imaju ali nedaju, imaju kafane, portale, restorane itd...
Realno, samo budala će davati, ko god da je, jer je davanje nije investicija.
Kako klub dobije 700 hiljada, a knjiži 1,7 miliona KM prihoda, od čega iz budžeta 1,1 milion KM? Ne pristajem vam na muku, ali imala je Sloboda dovoljno novca da se pametnije trošio.

ZaBoljuSlobodu
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 mar 2014, 06:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la ZaBoljuSlobodu » 29 maj 2023, 20:44

ZaBoljuSlobodu je napisao/la:
23 apr 2023, 16:22
Glavni problem javne ustanove FK Sloboda je što je u raljama sdp-a. Uprava napolje, promjene neke fola, ovo ono, sve je to "sjaši kurta da uzjaše murta", jer sdp u UO neće pustiti nekoga ko nije po njihovoj mjeri i ko hoće nešto da napravi od Slobode, jer njima Sloboda treba ovakva kakva jeste, da lakše manipulišu budžetskim novcem... JU FK Sloboda pod hitno otrgnuti iz ralja sdp-a, politike generalno...
Druga stvar, navijači, da li Fukare, UG crveno-cri, prijatelji FK Slobode i koje već udruženje da postoji, svi da sjednu za jedan sto, napraviti model finansiranja od strane navijača da se godišnje skupe 24 000 i da u UO imamo čovjeka koji je ČLAN UO ISPRED NAS NAVIJAČA!!!
Radije ću plaćati npr UG-u 25km godišnje nego direktno u FK, onda mi navijači da izaberemo izglasamo nekoga za koga smatramo da je pametan, rječit, da zna i razumije se malo u ekonomiju, biznis, fudbal itd, i od tih naših članarina u UG da se kupi ta stolica u UOFK koja košta 24 000 (ispravite me ako griješim). Mi bi mogli povremeno, mkesečno, kvartalno, kako god, umjesto šro pretežno se ** mo ovdje po forumu, praviti sastanke, dogovarati se, iznositi pa prihvatati ili odbijati ideje i prijedloge na osnovu kojih bi član UO iz reda navijača djelovao u klubu. Dodatno još, imali bi smo nekoga ko bi nas blagovremeno informisao o stanju u klubu, bez zamotavanja go vne ta u svjetlucavi celofan, imali bi smo uho i oko u UO... Ne znam eto...
Da nam treba navijaču UO to sam davno spominjao, međutim vječiti problem jedne prosječne fukare su finansije :)
Za realizaciju ove ideje je potrebno da zajedno sjednu predstavnici svih REGISTROVANIH UDRUŽENjA, da se napravi model članarina gdje bi 1000 članova platili 2KM mjesečno, tj. 24KM godišnje, i od nas 1000 to su 24 000 koliko košta jedna stolica u UO za godinu dana... Onda mi kao članovi tih udruženja glasamo za nekog od predloženih kandidata...
Zadnja izmjena: ZaBoljuSlobodu, dana/u 29 maj 2023, 20:48, ukupno mijenjano 1 put.
“Bakire Izetbegoviću, nećeš Tuzlu zaviti u crno, (ja ću)”

Avatar
Mortus
Postovi: 1746
Pridružen/a: 24 nov 2014, 12:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la Mortus » 29 maj 2023, 20:48

Pity1900 je napisao/la:
29 maj 2023, 18:14
"Iskreno, ja razmišljam o tome i ta ideja mi prolazi kroz glavu zbog svega što se dešava, kao i stanja u kojem se nalazimo. Ja mislim da je ovo pravo rješenje, Slobodu treba staviti u stečaj kao pravno lice, jer teret koji im stoji na grbači je nešto što se teško može iznijeti. Mislim da je malo volje za nešto takvo i to je nešto što se mora nositi narednih 10 godina, a postoji daleko bolje rješenje - da se napravi spoj s pravnim licem FK Tuzla City, gdje bi Tuzla City promijenio ime...", rekao je Husić

Vi koji smatrate ovo dobrim prijedlogom komotno mozete samo poceti navijati za postojeci Tuzla City.
Jednostavnije vam je.

Evo i Secer to podrzava, sto znaci da zajednickim snagama idu da nam ugase klub. Nadajmo se da ce se naci neko da to zaustavi, jer svi mi samo pricamo.
Isto tako ova recenica ne iskljucuje volju za dogovorom. Sjecam se da je prije nudio da se grad bavi tim dugovima tako da sve na dogovoru. Vjerovatno bi svaki drygi investitor isto zahtijevao.
NIKO TE NIKAD J-EBATI NEĆE, KO ŠTO TE J-EBEM JA, SARAJ'VO, SARAJ'VO KU-RVO BOSANSKA

KO TE JEDNOM J-EB'O, J-EBAT' ĆE TE OPET - Aleksandar Jović aka VAVJU (Grobar FK Sloboda)

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la tuzlak1987 » 29 maj 2023, 21:28

Dugo je trebalo, evo Mehmedovic vec ode. Sada je vjerovatno amater pa cemo dobiti neku simbolicnu naknadu za treniranje :urnebes:

Igraci odose ili su se vec spakovali jucer i otisli, a uprava ce da spinuje i trosi vrijeme.

ZaBoljuSlobodu
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 mar 2014, 06:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la ZaBoljuSlobodu » 29 maj 2023, 21:36

tuzlak1987 je napisao/la:
29 maj 2023, 21:28
Dugo je trebalo, evo Mehmedovic vec ode. Sada je vjerovatno amater pa cemo dobiti neku simbolicnu naknadu za treniranje :urnebes:

Igraci odose ili su se vec spakovali jucer i otisli, a uprava ce da spinuje i trosi vrijeme.
Sve što valja i može igrati u PL će otići, kamo sreće da nam ostane bar 5-6 igrača standardnih... ako je istina da je Komazec rekao da će ostati, kapa do poda...
“Bakire Izetbegoviću, nećeš Tuzlu zaviti u crno, (ja ću)”

Avatar
DamirT
Postovi: 13878
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la DamirT » 29 maj 2023, 21:39

ZaBoljuSlobodu je napisao/la:
29 maj 2023, 21:36
tuzlak1987 je napisao/la:
29 maj 2023, 21:28
Dugo je trebalo, evo Mehmedovic vec ode. Sada je vjerovatno amater pa cemo dobiti neku simbolicnu naknadu za treniranje :urnebes:

Igraci odose ili su se vec spakovali jucer i otisli, a uprava ce da spinuje i trosi vrijeme.
Sve što valja i može igrati u PL će otići, kamo sreće da nam ostane bar 5-6 igrača standardnih... ako je istina da je Komazec rekao da će ostati, kapa do poda...
Gledam bas po Tuzli, gotive ga svi. Ko god ga vidi, pozdravljaju ga, grle se. Djeluje mi bas o sebi, pri sebi covjek
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

crvenocrnitz
Postovi: 852
Pridružen/a: 12 avg 2012, 13:42
Lokacija: Batva 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la crvenocrnitz » 29 maj 2023, 21:41

harry_90 je napisao/la:
29 maj 2023, 16:30
Onaj ko hoce da vodi Slobodu,prvo mora imati clansku od sdp,pa tek onda ostalo..

Sto je malo cudno,sinoc secer poslao pismo da je sve raspusteno,samo on ostao,jadnicak sve sam,a danas odma ko grom iz vedra neba javlja se Husic o mogucoj fuziji :hmmmmm:

Ionako je u zadnje vrijeme sa kadrovima sdp-a,nije mu vise sda primamljiva stranka..

Kako god sve njih zaboli jaje,a jedino se navijaci nerviraju.
Jesi dosadan sa SDP-om u pm, ni jedan komentar nemas da ne spominjes njih, al haj docekao si i ti svojih 5 min, kad dodju rezultati i ti ces u rupu opet
1919 FK Sloboda
1899 AC Milan
WINNERS NEVER GIVE UP!! Remember that you fools!!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la tuzlak1987 » 29 maj 2023, 21:42

Gdje je sada onaj momak mladi golman sto se povrijedio?
Pricalo se da je on dobar potencijal.

klasik
Postovi: 3976
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la klasik » 29 maj 2023, 21:43

tuzlak1987 je napisao/la:
29 maj 2023, 21:28
Dugo je trebalo, evo Mehmedovic vec ode. Sada je vjerovatno amater pa cemo dobiti neku simbolicnu naknadu za treniranje :urnebes:

Igraci odose ili su se vec spakovali jucer i otisli, a uprava ce da spinuje i trosi vrijeme.
Normalno da ce otic i on i J.Osmic, Kapetanovic, Alic, Maksimovic, Mesic, vjetovatno i Hadzibeganovic (vidim mu otac i brat juce na sjeveru poslije utakmice smiju se, zajebavaju).. o ovim starijim ne treba ni nspominjat da ko god moze igrat PL da ce otic
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Kova991
Postovi: 122
Pridružen/a: 18 sep 2020, 16:55
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la Kova991 » 29 maj 2023, 21:44

mk1008 je napisao/la:
29 maj 2023, 20:23
Kova991 je napisao/la:
29 maj 2023, 20:14
Pozdrav svima i izvinjavam se na upadu.

Navijač sam želje i uđoh mahsuz da vidim vaše stavove po pitanju ove vijesti o Azmirovom prijedlogu. Ako bi ostale klupske boje, grb se malo doradio (tipa umjesto petokrake ljiljan), te ako bi se zvali sloboda tuzla, zašto odbiti?

Realno činjenica je da je sloboda najbolja bila, otkad se igra premijer liga, kada je Azmir bio tu. Ne znam pozadinu ni što je otišo, al mi čudno da jednog takvog našeg čovjeka, koji je uspješan i realno ne treba mu da hapa, ne podrži čitav grad.

Usput, ako se ne varam na prethodnom grbu nije bila petokraka. Promijenjen je ne tako davno, ne znam jel tad bilo negodovanja.

Halalite još jednom i iako bi želji bilo lakše bez još jednog jalog kluba doći do ciljeva, opet mi iskreno bi žao u nedjelju gledati ispadanje.

Pozdrav
Ako mene pitas protiv sam mijenjanja grba , radije bih da se vrati onaj stari od prije par godina ako vec petokraka smeta. A ne da se sve mijenja iz korijena, staviti Ljiljan ili cvijet Srebrenice uz ogromno postovanje prema tim obiljezjima koje svako od nas izuzetno postuje, mislim da bi bilo prevelika promjena.
A o ostalim stvarima se da raspravljati i pregovarati ..
I meni je ljepši stari grb bi, jer sad velez i vi imate skoro iste grbove, al nisam primjetio da je tad neka halabuka bila. Nek vrate stri na kraju krajeva, ja sam ljiljan tek onako spomenuo.

LaBombonera88
Postovi: 683
Pridružen/a: 11 jun 2022, 15:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la LaBombonera88 » 29 maj 2023, 21:45

Da vidimo do kraja sedmice sta ce se desiti jel ostaje Pranjic il dolazi neki drugi, jel ima fuzije il nema i da se odmah krene u sklapanje ekipe sto je prije moguce.

Bice yebeno igrati tamo, losi tereni, losije sudjenje, nimalo lahko uglavnom. Trebat ce nam bas dobar tim ako mislimo se odmah vracati i onda sa pokojnim Cirom nije bilo jednostavno nimalo.

DaDi88
Postovi: 219
Pridružen/a: 27 dec 2016, 14:33
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la DaDi88 » 29 maj 2023, 21:46

crvenocrnitz je napisao/la:
29 maj 2023, 21:41
harry_90 je napisao/la:
29 maj 2023, 16:30
Onaj ko hoce da vodi Slobodu,prvo mora imati clansku od sdp,pa tek onda ostalo..

Sto je malo cudno,sinoc secer poslao pismo da je sve raspusteno,samo on ostao,jadnicak sve sam,a danas odma ko grom iz vedra neba javlja se Husic o mogucoj fuziji :hmmmmm:

Ionako je u zadnje vrijeme sa kadrovima sdp-a,nije mu vise sda primamljiva stranka..

Kako god sve njih zaboli jaje,a jedino se navijaci nerviraju.
Jesi dosadan sa SDP-om u pm, ni jedan komentar nemas da ne spominjes njih, al haj docekao si i ti svojih 5 min, kad dodju rezultati i ti ces u rupu opet
Kad skontate da su rezultati najmanji problem mozda nesto i bude od vas
Ponosni smogovac!

Avatar
Sky9
Postovi: 10059
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la Sky9 » 29 maj 2023, 21:47

Kakva ba fuzija ljudi, šta vam je? Lik se zajebava...
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

LaBombonera88
Postovi: 683
Pridružen/a: 11 jun 2022, 15:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la LaBombonera88 » 29 maj 2023, 21:47

klasik je napisao/la:
29 maj 2023, 21:43
tuzlak1987 je napisao/la:
29 maj 2023, 21:28
Dugo je trebalo, evo Mehmedovic vec ode. Sada je vjerovatno amater pa cemo dobiti neku simbolicnu naknadu za treniranje :urnebes:

Igraci odose ili su se vec spakovali jucer i otisli, a uprava ce da spinuje i trosi vrijeme.
Normalno da ce otic i on i J.Osmic, Kapetanovic, Alic, Maksimovic, Mesic, vjetovatno i Hadzibeganovic (vidim mu otac i brat juce na sjeveru poslije utakmice smiju se, zajebavaju).. o ovim starijim ne treba ni nspominjat da ko god moze igrat PL da ce otic
Ma nek idu svi druze ne treba nikoga zaliti pokazali su se evo zadnja pozicija na tabeli, bice igraca opet i boljih u Slobodi aBd. Jedino mi je zao Mehmedovica i Maksimovica dva mlada dobra igraca.

Kova991
Postovi: 122
Pridružen/a: 18 sep 2020, 16:55
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la Kova991 » 29 maj 2023, 21:48

MMA075 je napisao/la:
29 maj 2023, 20:25
Kova991 je napisao/la:
29 maj 2023, 20:14
Pozdrav svima i izvinjavam se na upadu.

Navijač sam želje i uđoh mahsuz da vidim vaše stavove po pitanju ove vijesti o Azmirovom prijedlogu. Ako bi ostale klupske boje, grb se malo doradio (tipa umjesto petokrake ljiljan), te ako bi se zvali sloboda tuzla, zašto odbiti?

Realno činjenica je da je sloboda najbolja bila, otkad se igra premijer liga, kada je Azmir bio tu. Ne znam pozadinu ni što je otišo, al mi čudno da jednog takvog našeg čovjeka, koji je uspješan i realno ne treba mu da hapa, ne podrži čitav grad.

Usput, ako se ne varam na prethodnom grbu nije bila petokraka. Promijenjen je ne tako davno, ne znam jel tad bilo negodovanja.

Halalite još jednom i iako bi želji bilo lakše bez još jednog jalog kluba doći do ciljeva, opet mi iskreno bi žao u nedjelju gledati ispadanje.

Pozdrav
Kova care zovite ga sebi pa nek vam mjenja sta hoce, i vi ste u dugovima ko i mi.
Pa bilo je pregovora i to javno, al nisu se uspjeli dogovorit. Samo nisam upratio gdje je puklo i šta je on loše napravio kad je otišo iz slobode.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 7951
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la baboedindzeko09 » 29 maj 2023, 21:49

Većina mladih igrača danima po gradu govore da idu svakako bez obzira na sve, ostali ili ispali. Tako da, možda im je pojedinima malo teško palo ono jučer, ali oni su već u idućih 6-7 dana u drugim klubovima, uključujućem i Eldara u tu grupu tu, s obzirom da u zadnjih mjesec dana intenzivno priča po gradu kako mu je inostrani transfer gotov.

Hvala im za sve u svakom slučaju, pa do nekih boljih vremena vidimo se :salut:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

montolivo18
Postovi: 816
Pridružen/a: 10 jan 2023, 15:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la montolivo18 » 29 maj 2023, 21:51

Neka idu svi redom: Maksimović, Osmić, Kapetanović, Vranješ, Komazec, Jusić, Bekic,Hadzibeganovic,Mehmedović, Pervan, Varešanović, Bukvić i ostala kompanija. Nisu zaslužili ama baš ništa.

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.