FK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

admirrx
Postovi: 1135
Pridružen/a: 07 feb 2021, 11:46
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la admirrx » 21 nov 2022, 18:03

klasik je napisao/la:
21 nov 2022, 17:50
Nemanja Tomasevic ce vjerovatno raskinut ugovor sa Sarajevom, on je kod nas jeo tu lijevu stranu. Kako bi ga pknovo volio vidit kod nas.
dobar je bio+smo zaradili na njemu

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2621
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la TzBulevar87 » 21 nov 2022, 18:20

Veoma bitna pobjeda koja neće imati nikakav značaj ako se ne reorganizujemo na pauzi. Igman i mi smo nezasluženo na dnu tabele.
Irfan Peljto :bow: :bow: mala škola suđenja i edukacija, kako kolega, tako i stručnog štaba, igrača i gledatelja. Majstor!
075

Avatar
Beduin
Postovi: 16310
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la Beduin » 21 nov 2022, 19:51

Tamam Tomasevic, dobro desno krilo i jedan kvalitetan vezni ofanzivniji i na konju smo.

Steta sto Jaha nije imao slusa i muda da Harunu daje vise sanse za igru, a Osmica na desno krilo da isproba u par utakmica. Mehmedovic bi mogao na 10ku, i dalje sam uvjeren da bi tu bio daleko produktivniji.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Edin1982
Postovi: 459
Pridružen/a: 24 feb 2020, 12:16
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la Edin1982 » 21 nov 2022, 20:19

Džafic bi nam najviše godio,od ovih što će ići iz Sarajeva,ALI...

simonknows
Postovi: 2125
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la simonknows » 21 nov 2022, 20:42

Jahić ostaje, kao što ostaju i Komazec i Vranješ koji imaju ugovore do ljeta, ne znam otkud da bi oni išli negdje sad.

Nino daje sve od sebe, i sigurno će biti pojačanja na zimu, probranih i kvalitetnih. Radi se već na tome, postoji mogućnost da odu 2 igrača (Vošnjak je jedan, on možda ne produži posudbu) i to je to. U Kupu ići što dalje, mada prioritet je liga, vjerujem da ćemo na proljeće imati roster za 2 fronta. NNSS ❤🖤
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

Avatar
Sky9
Postovi: 10057
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la Sky9 » 21 nov 2022, 20:47

simonknows je napisao/la:
21 nov 2022, 20:42
Jahić ostaje, kao što ostaju i Komazec i Vranješ koji imaju ugovore do ljeta, ne znam otkud da bi oni išli negdje sad.

Nino daje sve od sebe, i sigurno će biti pojačanja na zimu, probranih i kvalitetnih. Radi se već na tome, postoji mogućnost da odu 2 igrača (Vošnjak je jedan, on možda ne produži posudbu) i to je to. U Kupu ići što dalje, mada prioritet je liga, vjerujem da ćemo na proljeće imati roster za 2 fronta. NNSS ❤🖤

slika
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

klasik
Postovi: 3976
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la klasik » 21 nov 2022, 21:47

simonknows je napisao/la:
21 nov 2022, 20:42
Jahić ostaje, kao što ostaju i Komazec i Vranješ koji imaju ugovore do ljeta, ne znam otkud da bi oni išli negdje sad.

Nino daje sve od sebe, i sigurno će biti pojačanja na zimu, probranih i kvalitetnih. Radi se već na tome, postoji mogućnost da odu 2 igrača (Vošnjak je jedan, on možda ne produži posudbu) i to je to. U Kupu ići što dalje, mada prioritet je liga, vjerujem da ćemo na proljeće imati roster za 2 fronta. NNSS ❤🖤
Po ovom sto cuje njemu samo treba jedan jak sponzor, koji ce ga mjesecno pogurat sa 20k, da se pokriju plate skupljim igracima.

Sto se tice Tomasevica siguran sam da mu ne mozemo ponudit ni pola plate koju je imao u Sarajevu (*jos uvijek ima), al bi ga bas volio vidjet, najvise mi ulijeva nadu u to jer Jahu vidjam stalno da Deniem a ovaj mu je agent.
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Avatar
bhpremijerliga12
Postovi: 997
Pridružen/a: 28 feb 2020, 16:07
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la bhpremijerliga12 » 21 nov 2022, 21:56

klasik je napisao/la:
21 nov 2022, 21:47
simonknows je napisao/la:
21 nov 2022, 20:42
Jahić ostaje, kao što ostaju i Komazec i Vranješ koji imaju ugovore do ljeta, ne znam otkud da bi oni išli negdje sad.

Nino daje sve od sebe, i sigurno će biti pojačanja na zimu, probranih i kvalitetnih. Radi se već na tome, postoji mogućnost da odu 2 igrača (Vošnjak je jedan, on možda ne produži posudbu) i to je to. U Kupu ići što dalje, mada prioritet je liga, vjerujem da ćemo na proljeće imati roster za 2 fronta. NNSS ❤🖤
Po ovom sto cuje njemu samo treba jedan jak sponzor, koji ce ga mjesecno pogurat sa 20k, da se pokriju plate skupljim igracima.

Sto se tice Tomasevica siguran sam da mu ne mozemo ponudit ni pola plate koju je imao u Sarajevu (*jos uvijek ima), al bi ga bas volio vidjet, najvise mi ulijeva nadu u to jer Jahu vidjam stalno da Deniem a ovaj mu je agent.
Nece on vise nigdje dobiti platu kao u Sarajevu poslije ovakve polusezone, zato imamo sansu

superior1982
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2012, 10:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la superior1982 » 21 nov 2022, 23:42

https://****/azmir-husic-jedini- ... mir-husic/

****
FUDBALAzmir Husić: Jedini izlaz i spas za Slobodu zove se Azmir HusićObjavljeno prije 33 minute , 21 Novembra, 2022 23:14 Autor M K


SHARE TWEET
Utakmicama 20. kola spustila se zavjesa na prvi dio sezone M Tel Premijer lige BiH. Posebno je turoban prvi dio sezone bio za ekipu tuzlanske Slobode.

I pored velikih očekivanja i nekoliko iskusnih pojačanja koja su ove sezone stigla u F.K. Sloboda, tuzlanski klub na pauzu je otišao sa pretposljednjeg 11. mjesta.

Pomalo već umorni navijači tuzlanskog tima ponovo su razočarani još jednom sezonom u kojoj će njihova ekipa do kraja sezone očito voditi bitku za opstanak.

U Tuzli su odavno navikli da je zimska pauza često bila sudbonosna za klub, a mnoge velike promjene dešavale su se upravo u periodu od decembra do februara, od sudbonosnih Skupština, promjene upravnih odbora, velikih pojačanja, novih trenerskih imena…Prema informacijama do kojih je došao naš portal, u narednom periodu mogle bi se desiti velike promjene u Slobodi.

Naime, Azmir Husić bi se mogao vratiti na čelo F.K. Sloboda, o čemu će se više znati nakon odlaska na zimsku pauzu.

Sloboda je posljednji put evropske utakmice igrala upravo dok je Husić bio predsjednik. U to vrijeme, tuzlanski klub je bio hit prvenstva, vodio je borbu za trofeje, a nakon razmirica i nesuglasica unutar kluba, Husić je odlučio podići sidro te svoj fudbalski put nastavio sa Slogom iz Simin Hana koji će kasnije postati Tuzla City. Uspio je Husić sa Cityem izboriti i Evropu, ali do sada, više od toga nije moglo. Ni Tuzla Cityu ove sezone ne cvjetaju ruže, nalaze se na 8. poziciji Premijer lige, što je daleko od borbe za vrh gdje smo „plave“ navikli gledati u proteklih nekoliko sezona. Ekipa je u velikoj rezultatkoj krizi, a ni u samom timu nema mnogo provjerenih fudbalskih imena, kao što je bio slučaj proteklih sezona.

Sloboda je sa druge strane nakon odlaska Husića godinama dobijala značajnu finansijsku podršku od strane Grada Tuzle, u jednoj sezoni radilo se o iznosu od čak 1.800.000. KM, imala je Sloboda onu podršku koju je Husić svojevremeno tražio od grada ali je nije dobio za vrijeme svog mandata u tuzlanskom klubu. Međutim, i pored izdašnih sredstava iz budžeta koji se sada kreće oko milion KM godišnje, što nema niti jedan drugi klub u Premijer ligi BiH, Sloboda se iz sezone u sezonu bori za opstanak.

Uprava tuzlanskog kluba najviše se oslanja upravo na trošenje budžetskih sredstava, bez mnogo dodatnih prihoda od ostalih sponzora, nedovoljno da bi se klub borio za najviše trofeje. U Slobodi ali i u gradskoj upravi stoga su svjesni da je klubu potreban ozbiljan investitor.

Privatizacija nemoguća bez Husićevog odobrenja?

Po odlasku Azmira Husića iz kluba, sada već bivši gradonačelnik Tuzle, Jasmin Imamović je sa svojim saradnicima tražio stabilan model po kome će funkcionisati tuzlanski klub, jer je upravo F.K. Sloboda za vrijeme 22-godišnjeg mandata Imamovićevog mandata ostala kao problem koji se nije riješio.

Navodno se razgovaralo i i pronalasku novog investitora, zagovara se prema našim saznanjima model po kojem posluju Osijek ili Rijeka u susjednoj Hrvatskoj ili F.K. Sarajevo, međutim i tom slučaju glavna sprega je ponovo – Azmir Husić. Naime, Husić ima aktivnu pozajmicu od skoro milion KM prema F.K. Sloboda. Po odlasku sa predsjedničke pozicije, javno je kazao kako nikada neće potraživati svoj novac osim u slučaju ako klub postane privatni. Takva situacija u startu bi odbila svakog potencijalnog investitora jer bi najprije morao isplatiti Husića.

Slijedom informacija o mogućoj promjeni upravljačkog modela F.K. Sloboda, te eventualnoj „blokadi“ od strane bivšeg predsjednika, kontaktirali smo samog Husića koji nam je kazao sljedeće:

Ma kakva pozajmica, ja sam davno rekao kako sam taj novac Slobodi halalio. To je bio jedan lijep period u kome smo za kratko vrijeme postigli veliki uspjeh i ja uopće ne potražujem taj novac. Davno sam kazao a i sada ću, kako se kod nas kaže halal olsun od mene za Slobodu –kaže Husić te dodaje:
Ja sam rekao i stojim pri tome da neću potraživati novac u slučaju da bilo ko uđe u klub. Jedino u slučaju kada bi neki stranac u potpunosti privatizovao klub, tada bi razgovarali, ovako me ne zanima taj novac.
Na naše pitanje da ukoliko dođe do promjene u samoj strukturi, odnosno promjeni upravljačkog modela tuzlanskog kluba, da li je upravo on spreman biti novi investitor za Slobodu, Husić je kazao:

Jedini spas i izlaz za Slobodu zove se Azmir Husić! Sloboda je poseban i drugačiji klub od svih ostalih u Premijer ligi. Nije Sloboda Sarajevo niti Željezničar, niti je Sloboda Zrinjski ili Borac, to su klubovi malo drugačije organizovani. Nema Sloboda političku podršku kao što je imaju neki klubovi u ligi, i to oni koji malo bolje poznaju dešavanja u našoj ligi, znaju o čemu govorim.
Zanimalo nas je da li to definitivno znači da bi se vratio u F.K. Sloboda.

Mislim da sam dovoljno rekao kada kažem da je za Slobodu jedini izlaz Azmir Husić, kaže nekada prvi čovjek „crveno-crnih“ te dodaje:


Ako želimo spasiti prije svega Slobodu i napraviti jedan ozbiljan i jak klub, onda sam spreman vratiti se, ali ovaj put na drugačiji način. Ne želim da to bude kao prošli put kada sam imao razne opstrukcije u radu i vođenju kluba. Ovaj put to mora biti drugačije, preuzeo bih klub ali bez uplitanja sa strane, trebamo odrediti jasno kako i na koji način če klub funkcionisati, – kazao je za **** Azmir Husić.
Fudbalska zima u „Rudarskoj 2“ očito će biti toplija nego što se očekivalo…
Copyright © 2021 ****




🤔
O Slobodi pjevaju tuzlaci,mi smo novi državni prvaci!

Avatar
tuzlanskasloboda
Postovi: 114
Pridružen/a: 16 jun 2013, 15:39
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la tuzlanskasloboda » 21 nov 2022, 23:56

vvvvvvrtrrrraaaaaaaattttttttiiiiiiii. sssssseeeewwwwww,
,,,,,, cccccooobbbbaaaaaannnnnneeeeeee nnnnneeeeeee ,,,,,,,,mmmmmmooozzzeeeemmmmmooooo bbbbbeeeezzzz ttteeebbbbbweeee

antisisoja1919
Postovi: 3417
Pridružen/a: 10 avg 2020, 22:02
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la antisisoja1919 » 22 nov 2022, 00:02

Ako se on vrati, da li ja moram mijenjati nick? Ili cu bit neprijatelj kluba onda hehe. Samo pitam
Volim tebe, više od sebe

Avatar
mk1008
Postovi: 864
Pridružen/a: 25 apr 2022, 01:26
Lokacija: TUZLA
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la mk1008 » 22 nov 2022, 00:15

A na stranu sve ljudi ajmo ovako realnoo..
Evo sad imamo carsiju u klubu i eto gdje smo... Grad moze dat milion kao sto su dali ali kad pola ode u reprogram duga nema te nigdje ....
Da nadjemo novog investitora teskoooo, nasao bi ga Zeljo do sad....
U TC ocito Azmir nema uspjeha a i sto je imao nema niko da ga nagradi aplauzom, podrskom kao sto je to bilo u slobodi..

Mozda stvarno treba uprava da ga pozove da makar popricaju o uslovima koje ima da malo stave na papir sve..
Jer bolje sad to uraditi nego da nas cupa iz 2 lige...
Da bar mozemo samostalno ali kad ne moze idemo po slamku spasa i tjt .

Ali opet treba dobro ispitati sve i spriječiti bilo kakav pokusaj petljanja SDA stranke u klub i slicno, jer oni sto dotaknu upropaste odma.. Eno celik je primjer...
Azmir kao pojedinac okej ali ako su to neke komande i instrukcije iz stranke neka Hvala... Bolje i u 1 ligu otic al dostojanstveno.
Evo sad pred svima tebi kunem se da ću sve do kraja biti uz tebe i kad Bog na nebo sebi uzme me s'neba ću da bodrim crno crvene...
FK SLOBODA TUZLA 1919
🔴⚫

Avatar
FKBilder
Postovi: 1703
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la FKBilder » 22 nov 2022, 01:12

antisisoja1919 je napisao/la:
22 nov 2022, 00:02
Ako se on vrati, da li ja moram mijenjati nick? Ili cu bit neprijatelj kluba onda hehe. Samo pitam
Ne moras brate. Ti si antisisoja, a puno je sisa po gradu .Nisu Azmirove jedine :kafa:

Bez zayebancije tema je ozbiljna....Ili putem kluba sviJur nas, ili novim putem sa poznatim sisama.... :hmmmmm:

ZaBoljuSlobodu
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 mar 2014, 06:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la ZaBoljuSlobodu » 22 nov 2022, 06:29

mk1008 je napisao/la:
22 nov 2022, 00:15
A na stranu sve ljudi ajmo ovako realnoo..
Evo sad imamo carsiju u klubu i eto gdje smo... Grad moze dat milion kao sto su dali ali kad pola ode u reprogram duga nema te nigdje ....
Da nadjemo novog investitora teskoooo, nasao bi ga Zeljo do sad....
U TC ocito Azmir nema uspjeha a i sto je imao nema niko da ga nagradi aplauzom, podrskom kao sto je to bilo u slobodi..

Mozda stvarno treba uprava da ga pozove da makar popricaju o uslovima koje ima da malo stave na papir sve..
Jer bolje sad to uraditi nego da nas cupa iz 2 lige...
Da bar mozemo samostalno ali kad ne moze idemo po slamku spasa i tjt .

Ali opet treba dobro ispitati sve i spriječiti bilo kakav pokusaj petljanja SDA stranke u klub i slicno, jer oni sto dotaknu upropaste odma.. Eno celik je primjer...
Azmir kao pojedinac okej ali ako su to neke komande i instrukcije iz stranke neka Hvala... Bolje i u 1 ligu otic al dostojanstveno.
A jeste vi meni presmješni generlno sa tom SDA fobijom, dajte ljudi moji molim vas, to je jedna izlizana foloskula stara cca 25 godina, time su nas prepadali upravo oni koji su doveli klub tu gdje sada jeste, a to je SDP...
Koji ba crni SDA ljudi drže telecom, elektroprivredu, a da eto sad pokušavaju "da nam otmu" Slobodu 😂😂😂
“Bakire Izetbegoviću, nećeš Tuzlu zaviti u crno, (ja ću)”

Avatar
merak
Postovi: 1866
Pridružen/a: 14 jun 2014, 18:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la merak » 22 nov 2022, 07:17

Azmir je digao ruke od ozbiljnog fudbala sa Simin Hanom. On se vraca u Slobodu.
samo Sloboda

simonknows
Postovi: 2125
Pridružen/a: 22 jun 2020, 08:08
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la simonknows » 22 nov 2022, 07:27

simonknows je napisao/la:
20 nov 2022, 09:24
slikaBravo Fukare ❤🖤

Hajmo momci danas, unatoč svemu što prolazite, izvući ovo sve i dobiti danas aBd

Mogla bi biti vrućaaa zimaaa 🥵
Nakon svega što se pričalo, nakon svega što je radio, red je bio i da jednom ovako javno kaže pod kojim uslovom bi se vratio i da bi se vratio. Ono ranije rekla kazala, nema tu ništa od povratka... Ovako je već nešto :)
Ko Slobodu ne voli, I pjesme joj ne pjeva, A drugom se divi, Ne treba da živi!

crvenocrnitz
Postovi: 852
Pridružen/a: 12 avg 2012, 13:42
Lokacija: Batva 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la crvenocrnitz » 22 nov 2022, 07:57

slika
Dobro jutrooo
1919 FK Sloboda
1899 AC Milan
WINNERS NEVER GIVE UP!! Remember that you fools!!

al87
Postovi: 249
Pridružen/a: 20 jan 2021, 10:47
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la al87 » 22 nov 2022, 08:07

Šta je s trave na Tušnju? Kakva je situacija?

WestSideTz
Postovi: 222
Pridružen/a: 19 apr 2018, 15:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la WestSideTz » 22 nov 2022, 08:57

Klasična priča i skupljanje bodova nebili se cementiro na Dzasminovo mjesto
Sloboda je emocija ! 🔴⚫

Athletic Bilbao ⚪🔴

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3277
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla - RIP Probisvjet

Post Postao/la RollingPaper » 22 nov 2022, 09:23

Kako mislis cementiro na Dzasminovo mjesto? to nesto metaforicki ili?

Inace, trava na Tusnju je dobra nije prskana, a nije losa ni na Stupinama ako imas semu finu
Zadnja izmjena: RollingPaper, dana/u 22 nov 2022, 09:24, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.