FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 03 apr 2018, 11:17

Skver je napisao/la:
Hitman22 je napisao/la:
Skver je napisao/la:Eno Kapelo je slobodan......mozda on vise poradi na dajdzinom, da dajdza i familija budu zadovoljniji....sta kazu, zrtvuje se za ekipu, igra goram dolam, vjerovatno bi dao vise goleva.....
Piši ti šta hoćeš Slavko je izravni krivac za Čelik i Borac sto sad nemamo 6 bodova vise. Kao sto ga pohvalimo kad uradi dobro i utegne ekipu moramo biti realni.
Bar nije izgubio, sta ja sa onolikim prosutim bodovima jesenas sa onolikim parama......to Sloboda sa Petrovicem ne smije igrati nerjeseno kod kuce...mi Barcelona sa ovom ekipom ?
Jbg pa ne mora bas stalno nerjeseno. Mozda bi nekada trebalo uvezati par pobjeda protiv slabih timova.
Jasta je nego kriv Celo. On je zadovoljan sa 1:0 0:0 0:1
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

NjonjoVam
Postovi: 1744
Pridružen/a: 14 jun 2016, 19:51
Lokacija: Tusanj se raspada!!
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la NjonjoVam » 03 apr 2018, 11:22

Probisvjet je napisao/la:
Skver je napisao/la:]Eno Kapelo je slobodan......mozda on vise poradi na dajdzinom, da dajdza i familija budu zadovoljniji....sta kazu, zrtvuje se za ekipu, igra goram dolam, vjerovatno bi dao vise goleva.....
Piši ti šta hoćeš Slavko je izravni krivac za Čelik i Borac sto sad nemamo 6 bodova vise. Kao sto ga pohvalimo kad uradi dobro i utegne ekipu moramo biti realni.
Bar nije izgubio, sta ja sa onolikim prosutim bodovima jesenas sa onolikim parama......to Sloboda sa Petrovicem ne smije igrati nerjeseno kod kuce...mi Barcelona sa ovom ekipom ?[/quote]
Jbg pa ne mora bas stalno nerjeseno. Mozda bi nekada trebalo uvezati par pobjeda protiv slabih timova.
Jasta je nego kriv Celo. On je zadovoljan sa 1:0 0:0 0:1[/quote]


1000000%je Ćelo kriv za strepnju ovu oko ispadanja iz Pl.Umjesto da nikad lošiji Čelik pošaljemo direkt u federalku,mi sad moramo strepiti od mogućih "scenarija" koji nikad ama bas nikad nama ne idu u korist!
DRŽAVA TUZLA!!

Teretana
Postovi: 77
Pridružen/a: 19 dec 2017, 10:31
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Teretana » 03 apr 2018, 11:45

klma1 je napisao/la:Mislim da ovo ovako ne ide. Na naslovnici ovog portala se pojavio clanak o sudjenju u Simin Hanu. Misli zaboli me i za jedne i za druge ali ova agresija koju ispoljavaju sarajevski klubovi je nevjerovatna. NS TK bi trebao da se oglasi po ovom pitanju pa po cijenu da se i neigra liga vise. U Evropu ne mozemo. Nasi igraci ne mogu u reprezentaciju dok ne odu u Sarajevo a onda mogu iako igraju cak i losije nego kod nas. Savez ne ulaze u infrastrukturu na TK. Ne vracaju se pare ni na koji nacin.
Zasto da igramo uopste ovu ili bilo koju ligu pod ingerencijom NS BIH. Previdi se desavaju ali nikad u nasu korist tj klubova sa podrucja TK

Kakav NS TK? Tamo sjedi Salih Delic koji je postavljen upravo iz razloga da bude prepreka za napredak fudbalskih klubova sa naseg kantona.

Teretana
Postovi: 77
Pridružen/a: 19 dec 2017, 10:31
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Teretana » 03 apr 2018, 12:09

Zalosno je sto se generacije smjenjuju, a situacija u FK Sloboda nekako uvijek ista i sa puno problema. A i nasi ljudi su experti za pronalazak krivaca: kriva ona prosla uprava, kriva SDA, kriv SDP, kriv Jasmin Imamovic, krive su Fukare, krivi su ljudi sto ne dolaze na stadion da gledaju utakmice.

Osnovni problem u FK Slobodi (kao i vecini klubova u BiH) su financije i silna dugovanja. Problem bi se mogao rijesiti promjenom Statuta kluba gdje bi se otvorio prostor za ulazak privatnog kapitala. Ali, to bi ugrozilo pozicije i interese vjecitih uhljeba, neradnika, politickih skorojevica i svih onih koji su namladtili (i jos uvijek mlate) dobre pare od FK Sloboda ili koriste klub u politicke svrhe.
Problem nije smao prvi tim. Na zalost svaka uprava kluba samo vodi racuna o ovom segmentu. Dok je Azmir bio predsjednik, govorio je da ga ne interesuje podmladak Slobode nego ga interesuju gotovi igraci koje ce kupovati na trzistu.

Ukoliko se zeli nestio promijeniti, potrebno je uspostaviti SISTEM rada u klubu. U sistemu mora biti onoliko ljudi koliko je potrebno da klub postane samoodrziv. Znaci, sve neradnike sutnuti na ulicu i iznova uraditi sistematizaciju radnih smjesta. Treba uvesti profesionalne ugovore sa trenerima i nadzor nad radom istih od prvog tima pa sve do: skole fudbala, omladinskog pogona (razmisliti i osnivanju akademije). To bi trebala biti baza stvaranja fudbalskih talenata od cijih transfera bi Sloboda imala direktnu korist i svakako postala samoodrziv projekat. To nije nista novo, Treba prepisati sistem iz NK Maribor. Ali ko ima petlje (da se ne izrazim pogrdnije) da se upusti u takvo sto?!.

Avatar
harry_90
Postovi: 19786
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la harry_90 » 03 apr 2018, 13:23

Dokle se doslo sa istokom,nece valjda dozvolit da kad osvojimo kup idemo igrat u druge gradove ?
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
Skver
Postovi: 6273
Pridružen/a: 03 feb 2013, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Skver » 03 apr 2018, 13:28

NjonjoVam je napisao/la:1000000%je Ćelo kriv za strepnju ovu oko ispadanja iz Pl.Umjesto da nikad lošiji Čelik pošaljemo direkt u federalku,mi sad moramo strepiti od mogućih "scenarija" koji nikad ama bas nikad nama ne idu u korist!
Sledecu utakmicu na Tusnju trazite Celinu ostavku za lose rezultate....jbg. mi smo Sloboda....najjaci smo, najbolji smo....svi cekaju u red da ih naguzimo. Nasa sreca pa Celik nije imao za kifle jesenas....Azmir im kupio dresove da mogu igrati, inace bi mi bili sigurni putnici u cvajtaru.....ako se nesto drasticno ne promijeni u vezi Slobode, ako ne ispadnemo ove, glavni smo kandidati za ispadanje za stogodisnjicu kluba u cvajtaru.....
🔴⚫️

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 03 apr 2018, 13:46

Ma nema mogućih scenarija. Borac, GOŠK, Vitez i Mladost MORAŠ dobit kući i opstanak je završen.
Niko, niko, samo Sloboda

klma1
Postovi: 1716
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klma1 » 03 apr 2018, 16:34

harry_90 je napisao/la:Dokle se doslo sa istokom,nece valjda dozvolit da kad osvojimo kup idemo igrat u druge gradove ?
Ovo se zove optimizam. Sta se udarili sa pricom o opstanku. KUP je nas.
PS. Uzet kup a posle ko ga je.e...
& $ ?

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 03 apr 2018, 17:03

Sport u gradu:

Rukomet
Jedinstvo Atlas 2. od 12. ekipa u PL (dok je tu Karadzin, ali kaze da im prijeti gasenje uskoro) X
Sloboda Solana 6. od 11. u Federalnoj ligi X

Fudbal
ZNK Sloboda 5. od 8. Federalna liga x
FK Sloboda 10. od 12 PL

Kosarka
Jedinstvo 10. od 11. PL (ispale) X
OKK Sloboda 8. od 12. Liga za opstanak

Odbojka
ZOK Sloboda 8. od 10. PL X
OK Sloboda 2. od 10. Federalna liga X

Mozemo da vidimo kako je cilj da PL igraju samo Bewbini zetoni. Mozda ima neki penzioner Kasparov tamo u prostorijama SDP-a da je naucio saha pa da nam donese trofej?

-Ne znam koliko vam je poznato, ali postoji zabrana svim javnim preduzećima da nam daju ni marku. Dakle, iz Tuzle nemamo nijednog sponzora. Mislim da treba malo senzibilnosti jer smo ipak najuspješnija ekipa u gradu. -Karadzin.

Nema evrici ko nije iz Rahici.

costacurta08
Postovi: 504
Pridružen/a: 12 sep 2016, 17:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la costacurta08 » 03 apr 2018, 18:47

Kako god okreneš politika itekako ima uticaja na sve u i oko sporta u ovom gradu, prema tome nemoguće je govoriti o sportu a ne spomenuti politiku.
Najočitiji primjer je ovo stanje "stand by" uoči izbora. Ja vam garantujem da će sredinom godine krenuti sredjivanje čaršije, počev od onog mosta na stupinama koji je trebao biti gotov prije godinu dana do stadiona i šipova koji će biti ukrašeni ponekim stubom i novom stolarijom pod izgovorom kako opština ulaže u razvoj sporta.
Fol je što je Mačak preuzeo masu poslova i obaveza oko svih tih neimarskih radova ali pojavio se Husić sa novom fimom za izvodjenje gradjevinskih radova i većina radnika prešla iz TC kod Azmira, pa tako na "bauštelama" po tuzli možete vidjeti po 2 ili 3 radnika koji kao nešto lopataju, testeraju. kuknjava :lol:
P.S
Jah,
zaboravih spomenuti da su već otpočeli radovi na "proširenju plaže" :shock: ........ :lol: :lol:

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 03 apr 2018, 19:38

Kaze zgradonacelnik da ga ne zamaraju Slobodama i Jedinstvima, bije se boj za BiH. :urnebes: :urnebes:
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

sviunapad1010
Postovi: 8088
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 03 apr 2018, 21:52

Sutra izvlačenje za kup. Da vidimo kakve smo sreće. Krupa najgora opcija, etno selo najbolja, a garant dobijamo skretnicara.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la bhpremierliga12 » 03 apr 2018, 21:54

sviunapad1010 je napisao/la:Sutra izvlačenje za kup. Da vidimo kakve smo sreće. Krupa najgora opcija, etno selo najbolja, a garant dobijamo skretnicara.
Da, da sutra 13:30. Koga god da dobijemo imamo sanse, samo sto sad protiv Mladosti necemo moci odmoriti nijednog igraca.
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 03 apr 2018, 22:22

Nema nista ako ovaj Bekic, Weitzer i Mijic ne odluce da opravdaju bar 100 maraka od plata sto dobiju.

Previse ima djece koja su prosla pripreme, a sada ih ne smijes ubaciti da igraju kao sto su Hrvanovic, Maksimovic, Hodzici. A tu su na papiru samo Skahic i Mehmedagic. Sta je uopste sa onog Musica? Jel on clan Slobode uopste?

Najveca uzdanica nam Todorovic i Rustemovic, ovi ostali toplo hladno. S obzirom na to nije ni los ovaj broj bodova osvojen do sada jer 60% ekipe ne radi nista.

klma1
Postovi: 1716
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klma1 » 03 apr 2018, 22:45

tuzlak1987 je napisao/la:Nema nista ako ovaj Bekic, Weitzer i Mijic ne odluce da opravdaju bar 100 maraka od plata sto dobiju.

Previse ima djece koja su prosla pripreme, a sada ih ne smijes ubaciti da igraju kao sto su Hrvanovic, Maksimovic, Hodzici. A tu su na papiru samo Skahic i Mehmedagic. Sta je uopste sa onog Musica? Jel on clan Slobode uopste?

Najveca uzdanica nam Todorovic i Rustemovic, ovi ostali toplo hladno. S obzirom na to nije ni los ovaj broj bodova osvojen do sada jer 60% ekipe ne radi nista.
Tacno. Da li Maksimovic uopšte ima profesionalni ugovor sa Slobodom i da li bi njega trebalo gurati umjesto dajdzinog?
& $ ?

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Chinaglia » 03 apr 2018, 22:48

trenutno najveci problem Slobode jeste ofanzivni vezni igrac, imamo ih trojicu, a niti jedan za sada ne igra na nivou koji nam je potreban

Mijic za sada ne opravdava ulogu pojacanja, Osmanagic nije uopste starter i cak se nesto i ne sjecam kada je posljednji put zaigrao, a ono sto je igrao, pokazao je da je na visem nivou u odnosu na prethodnu sezonu i volio bih ga cesce vidjeti na terenu, dok je Weitzer odigrao dvije tekme i obje usao s klupe, s time sto je protiv Celika igrao kao lijevo krilo, dakle ne kao ofanzivni vezni

volio bih u nastavku sezonu vidjeti igru s dva ofanzivna vezna, bilo koja dvojica da pocnu, a treci da udje s klupe

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 03 apr 2018, 22:51

klma1 je napisao/la: Tacno. Da li Maksimovic uopšte ima profesionalni ugovor sa Slobodom i da li bi njega trebalo gurati umjesto dajdzinog?
Ima ugovor do januara 2020. u januaru potpisao.

Ali opet nije ni Smajic nista losiji od Bekica, Mijica, Weitzera i ostalih u napadu. Bori se on, iskusniji je sigurno od drugih juniora, jaci je gradjom vec. Ne treba sada na njega prebacivati sve, ovi iskusniji da su pravi on bi igrao manje.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 03 apr 2018, 23:07

Nema niko se ne oglasava iz kluba za onih 150 000 sto nam je covjek blokiro racun...Sta je sa toga jesu dogovorili ....Kako se usute za bitne stvari a raspricaju kada je pricati gluposti i prodavat narodu i navijacima maglu.
Jasmin takodjer toliko je postalo ocito da koriste stadion kao predizbornu igracku da je to odvratno.
Dok mi dobijemo stadion uslovan u Tuzli civilizacija ce igrati medjugalakticki kup.
Sutra dobijamo Krupu,prva na Tusnju se igra.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 03 apr 2018, 23:11

Ako dobiju Zeljeznicar ili Krupu neka bar se potrude svi da utakmica bude u 19-20 sati. Prvo zbog bolje posjete, drugo zbog bolje atmosfere.

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HPCompaq » 04 apr 2018, 00:19

Daj Zvijezdu 09. :kafa: Radi svih parametara :mrgreen:
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.