FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

sviunapad1010
Postovi: 8088
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 16 avg 2020, 20:17

Karambeu je napisao/la:
16 avg 2020, 20:08
Prodati Beganovica sto prije ako je moguce da neko iskesira 100 000 eura i dovesti Stanica, Efendica, Sovsica i Bekica. Za takvu cetvoricu iskusnijih ja bih rado mjenjao jednog da je 100 puta talenat i zamjenit ga Efendicem kojeg koliko god pljuvali, mislim da je i spremniji i kvalitetniji za PL.
Slažem se.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HPCompaq » 16 avg 2020, 20:20

ebo vas efendic,kelja obicna.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

sviunapad1010
Postovi: 8088
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 16 avg 2020, 20:23

HPCompaq je napisao/la:
16 avg 2020, 20:20
ebo vas efendic,kelja obicna.
Beganović nije odigrao kako treba utakmicu ima godina. Drugo je što mi navlacimo da bi se prodao, ali realno po trenutnom što prikazuje je tankosava. Kapitensku traku definitivno ne zaslužuje.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 avg 2020, 20:39

Sve se bojim da se dovesti sada igrace, a i da ce Grado otici. On nece otici da izgubi 10 u nizu, a nece ga ni ovi otpustiti jer je jaran.

Ali ne vrijedi sada i da dovedu 5 igraca kada su se pravili pametni prije 2 mjeseca kada je to trebalo odraditi jer su vec upropastili sezonu.

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HPCompaq » 16 avg 2020, 21:06

ma nisam ni ja opcinjen igrom beganovica,znamo cijelu pozadinu oko njegaa,ali isto tako efendic je pokazao i pljunuo u slobodin grb i dres,a te stvari se ne prastaju.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
Karambeu
Postovi: 391
Pridružen/a: 11 dec 2017, 23:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Karambeu » 16 avg 2020, 23:21

Ja se bojim da nasa uprava nije najbolji nacin shvatila znacenje rijeci "stabilizacija" te razjasnila uloge direktora i sportskog direktora. Pokusat cu iznijeti neko svoje misljenje i biti kraci sto je vise moguce.

Kad radis stabilizaciju sportskog kolektiva, onda ne mozes na klub prenijeti isto sto radis i sa firmom. Da se razumijemo, nisam ja protiv momaka, svaka cast na poslu koji se radi van terena ali realno nije bas izmisljanje tople vode da ti grad daje milion, a ti srezes primanja za 60% i kao stabiliziras klub. U svakoj firmi, holdingu, grupaciji pa u ovom slucaju sportskom kolektivu kod stabilizacije se najprije utvrdjuje svrha postojanja a zatim se radi duboka analiza i prelazi na stabilizaciju.

Npr. ako imas firmu za proizvodnju pilica, onda ni na koji nacin ne smijes ugroziti proizvodnju pilica jer je to svrha tvoje djelatnosti, ali mozes ustediti na drugim stvarima kao sto su troskovi ambalaze, transporta i slicno.

U nasem slucaju svrha je "FUDBALSKI KLUB", svrha je igra, rezultat, navijaci, takmicenje. FUDBAL! Ali se to u nasem slucaju ocito malo previse zanemarilo, cak sam se pomalo sokirao kad sam od jednog bliskog upravi cuo kako kaze da nije problem ni ako ispadnemo ali ako cemo stabilizirati klub. To je klasican primjer zanemarivanja svrhe onoga sto radis.

Druga stvar je vezana i za poziciju sportskog direktora ali i cjelokupnu upravu. Kad vec radis stabilizaciju, ok, procjenis koliko su to mjesecni troskovi, hajde recimo da su 60 000 KM i da zelis da takvi ostanu i tokom cijele sezone zarad STABILIZACIJE. U jednom od ranijih postova sam namjerno pomenuo Beganovica. Onda pravis analizu koga mozes prodati, ok Beganovic je prvi pa gledas koliko ima godina, koliko jos trajanje ugovora, koja su njegova mjesecna primanja, da li ima pad forme, koja je realna cifra za koju se moze prodati.

Budimo realni, za Beganovica kad bi sad uzeli 150 000 eura koji su se navodno ranije nudili, to bi za nas bila premija. Nastavi li sa ovako losim igrama, cijena ce mu padati i zbog forme a i samim tim sto ce njegov ugovor biti sve kraci, tako da riskiras da ga prodas ili za sicu ili da ode dzaba. Kad sve to zakljucis onda shvatis da je trenutno idelan momenat za prodaju Beganovica. Recimo da anagazujes agenciju koja moze prodati Beganovica da klubu ostane 100 000 eura. Ja sam gore pomenuo da se za taj novac moze dovesti cetiri igraca u svim linijama tipa: Efendic, Stanic, Sovsic i Bekic. Na ovu ekipu to su sasvim solidna cetiri pojacanja i imao bi daleko ozbiljniji i kvalitetniji tim do kraja sezone.

Samim tim, mjesecni troskovi su ti ostali isti, i dalje radis stabilizaciju, a transferom od Beganovica si osigurao i sportski rezultat za ovu sezonu. Kad sam stavio na papir, za taj novac se moze dvojici igraca osigurati plata od po 4000 KM, dvojici po 3000 KM, te dvije ugovorne rate pod po 15 i dvije od po 10 000 KM. Beganovica si zamjenio Efendicem koji je budimo realni u ovom trenutku spremniji i kvalitetniji igrac za Premijer ligu BiH nego Beganovic. Uredu, Amar jeste perspektivniji i samim tim "zlatna koka" za prodaju, ali ovo sto sam gore naveo je klasican primjer kad zelis da stabilizujes klub a da ne trpi rezultat, prodajes jednog od igraca za kojeg si procjenio da je idealan trenutak za prodaju i na osnovu toga gradis rezultat. Neko ce reci sta ce onda biti za godinu dana kad ne budes mogao prodajom nekog drugog Beganovica dovesti cetiri igraca zbog rezultata, pa valjda ce se za godinu dana ustediti dodatno bas na toj stabilizaciju da iz godine u godinu mozes praviti sve bolju ekipu, jer to je valjda i cilj.

I sve ove analize su iskljucivo posao sportskog direktora koji to analizira, radi procjene, pregovara sa agencijama, trazi adekvatna pojacanja za teren, jer mjerilo rezultata rada sportskog direktora je iskljucivo ono kako ekipa izgleda na terenu i da li je ostvaren rezultat. Kod nas sportski direktori sebe vide kao Salihadmidzica u Bayernu ali samo u dovodjenju igraca, odredjivanju kad je trening, gdje se ide na pripreme i slicno, niko kod nas pa i u BiH osim mozda jedino Emira Hadzica u Sarajevu ne radi ozbiljan posao za koji je zaduzen sportski direktor.

Treca stvar je direktor kluba. Direktor kluba je zaduzen za administrativne stvari, finansije, marketing, plate, doprinose, racunovodstvo. On treba da ima koordinacionu ulogu izmedju sportskog i administrativnog dijela s tim sto mu je primarni zadatak administracija, od dogovaranja uslova priprema, hotela, prevoza, opreme, naplate potrazivanja i zato ne vidim bas nikakav razlog da Zdeno Juric kao direktor kluba sjedi na klupi, to veze s vezom nema.

Cim prije ove neke osnovne stvari poslozimo, sve ostalo ce nam biti lakse. Ovi momci imaju to iskustvo, vidio sam da su radili u firmama i vani ali prvo se za pocetak ovdje mora krenuti od nekih osnovnih stvari, shvatiti sta je svrha kluba pa onda sve ostalo.

Avatar
Skojevska
Postovi: 2454
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Skojevska » 16 avg 2020, 23:56

Koja izvala da je Efendic bolji igrac od Beganovica ja ne mogu da vjerujem, usput nije ni jeftiniji, joj Efendic postao igrac majko mila nije se pomako sa kantona.
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

Bosnausrcu9
Postovi: 2044
Pridružen/a: 18 avg 2019, 18:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bosnausrcu9 » 17 avg 2020, 00:02

Ustat pa reći Amar Beganović:

Azmir Husić je kako smo nezvanično saznali razgovarao sa čelnicima Slobode o transferu Beganovića, bilo je sve navodno i blizu dogovora ali predstavnici desnog beka tuzlanskog premijerligaša tvrde da on može da igra samo za Slobodu kada je u pitanju BiH.

kad bi svi ovakvi bili...

Avatar
Skojevska
Postovi: 2454
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Skojevska » 17 avg 2020, 00:04

Daj ba cinio mi se Karambeu ko ozbiljan lik cuj Efendic, ok dobro bi dosao solidan je igrac za PL nesto ko Civic, ali da je bolji od Beganovica je izvala godine.
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

Bosnausrcu9
Postovi: 2044
Pridružen/a: 18 avg 2019, 18:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Bosnausrcu9 » 17 avg 2020, 00:07

efendić je i u nekim privatnim problemima, malo je otišo s glavom, nosi ga u 3 lijepe... što dalje od nas...

Avatar
bhpremijerliga12
Postovi: 997
Pridružen/a: 28 feb 2020, 16:07
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la bhpremijerliga12 » 17 avg 2020, 00:54

Evo napisao im je danas neki momak komentar ispod videa juniora za Spahu, daj mu veliki ugovor i pusti covjeka nek radi, bez talova, menadzerskih agencija koji prave sastave i slicno. Kao znamo sto nece da preuzme tim, da mu drugi kroje sastav i da mu igra 5 igraca na neprirodnim pozicijama i neki lik jos napise svaka cast tako je, eno Spaha lajkao komentar bas sad ugleda. Znaci da je 100% tacno, mada to vec i budala vidi.

klasik
Postovi: 3962
Pridružen/a: 25 jan 2013, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klasik » 17 avg 2020, 07:17

U vezi ovog sto je @Karambeu napisao.

Pa upravo se to na neki nacin uradilo prodajom Muratovica.
Uprava pregovara sa pojedinim igracima koji se ovde i spominju da bi nam dobro dosli. Ponudili su nase uslove tim igracima, onoliko kolko mogu ponudit i do granice preko koje ne zele ic.
Problem je sto svi ti igraci jos uvijek se neckaju, vagaju i cekaju neki drugu ponudu. Al vjerovatno ce neki od njih nam i doc al ne odma jer nam je problem sto prelazni rok traje jos mjesec i po.
ᴛᴜᴢʟᴀɴꜱᴋᴀ ꜱʟᴏʙᴏᴅᴀ

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sviuodbranu » 17 avg 2020, 08:53

Bekic,Bekric su se morali zadrzati...ekipa bi bila barem 30 posto jaca..Ovako tesko cemo nesto napraviti..Nemojte Saida bezveze napadat..Ubaci Mesija sa 10 panjeva isto bi bilo..
Pomirite se sa tim da cemo u zestoku borbu za opstanak,i da ce klub biti ovakav dokle god se ne privatizuje.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 17 avg 2020, 08:56

Od Hodzica isplatis zaostale plate iz prethodne sezone, od Muratovica dovedes 3 iskusna i kvalitetna igraca kao pojacanja do kraja sezone, a od prodaje Beganovica npr. 200k eura dogovaras vracanje dugova sa nekim oprostom duga pa ces umjesto 400k maraka vratiti 600-700 hiljada.
Ovo mi je neki idealan scenario koji ce ostati moja puka zelja. 🔴⚫
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Slobodas
Postovi: 3474
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Slobodas » 17 avg 2020, 09:50

GRADO taldzijo odlazi iz svetinje :puke: Hocemo bodove hocemo titule , opstanak nas ne zanima !


UPRAVA NAPOLJE !!!!
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
Slobodas
Postovi: 3474
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Slobodas » 17 avg 2020, 10:22

Jest ruzno vidjeti onaj zid onako bez reklama , jesul ovi stvarno toliko nesposobni da ne mogu naci 5-6 firmi da stave reklamu na stadion ili vole glumiti sefove sve ovo ja ?
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 17 avg 2020, 10:28

Tako je. 😂
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Madal
Postovi: 3584
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Madal » 17 avg 2020, 11:38

Efendic :urnebes:
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 17 avg 2020, 12:45

Ko ce se kladit da ce nam Zrinjski tricu uvalit i da ce im protiv nas uci sve ovo sto u zadnje tri utakmice nije. 😀
Niko, niko, samo Sloboda

Avatar
Skojevska
Postovi: 2454
Pridružen/a: 17 jan 2016, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Skojevska » 17 avg 2020, 12:48

katarakta je napisao/la:
17 avg 2020, 12:45
Ko ce se kladit da ce nam Zrinjski tricu uvalit i da ce im protiv nas uci sve ovo sto u zadnje tri utakmice nije. 😀
Pa realno su u problemima ne pamtim kad su losije krenuli u sezonu, na nama ce se kola slomiti ali nista neocekivano, 3 gola najmanje u nasoj mrezi.
Sloboda ili ništa.

- Azmir Husić "anđeo sa neba" melek

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.