FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
Gifron
Postovi: 4146
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Gifron » 23 jun 2019, 22:43

Jasmin sve sto je obecao i rekao uraditi za Slobodu u zadnjih 10 godina je slagao. Ako nisi covjek od rijeci, bolje suti, nece ti niko zamjeriti.
Jedan grad, jedna ljubav!

superior1982
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2012, 10:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la superior1982 » 23 jun 2019, 22:49

tuzlak1987 je napisao/la:Nije grad samo fudbal. Grad ima rezultate i ti ljudi su uradili niz dobrih stvari za Tuzlu. Za razliku od nekih koji nisu uradili nista.
Sto se desilo je klasicni pokusaj kradje Tusnja na brzaka, a grad je Tusanj vec jednom spasio prije toga. Zato Sloboda ne moze imati Tusanj jer je tada Tusanj laka meta. Pozz
Grad ne treba da se miješa u sport,nego su to ovlasti kantona.Sve što je urađeno džaba su bačene pare, jer niti ima rezultata,niti titula!Za igrače smo prolazna stanica.
Stadion Tušanj je bio vlasništvo FK Sloboda.
Uprave FK Sloboda je zadnjih 50-tak godina birala i postavljala vladajuća partija.
Postavite poštene ljude,vratite stadion FK Slobodi,jer ako mislite da će strani ulagači kupiti klub sa milionskim gubicima,rupama bez dna,bez infrastrukture,imovine,rezultata,grdno se varate.
Niko nije lud,niti glup da kupuje jedno NIŠTA.
Dajte koncesiju stadiona na 100 godina nekome pametnom,ovako je sve od danas do sutra.
Što se tiče davanja novaca od Grada,opet ponavljam,Grad je davao,ljudi izabrani od Grada su ih i trošili,ali su svi ti ljudi radili za svoj lični interes.
Imam pitanje,TKO JE DOVEO PRETPROŠLU,PROŠLU I OVU UPRAVU?
Ova Uprava NEMA NOVCEEEE,IMAJU SAMO VOLJU!
O Slobodi pjevaju tuzlaci,mi smo novi državni prvaci!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 jun 2019, 22:58

superior1982 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nije grad samo fudbal. Grad ima rezultate i ti ljudi su uradili niz dobrih stvari za Tuzlu. Za razliku od nekih koji nisu uradili nista.
Sto se desilo je klasicni pokusaj kradje Tusnja na brzaka, a grad je Tusanj vec jednom spasio prije toga. Zato Sloboda ne moze imati Tusanj jer je tada Tusanj laka meta. Pozz
Grad ne treba da se miješa sa sportom,nego su to ovlasti kantona.Sve što je urađeno džaba su bačene pare jer niti ima rezultata,niti titule.
Stadion Tušanj je bio vlasništvo FK Sloboda.
Uprave FK Sloboda je zadnjih 50-tak godina birala i postavljala vladajuća partija.
Postavite poštene ljude,vratite stadion FK Slobodi,jer ako mislite da će strani ulagači kupiti klub sa milionskim gubicima,rupama bez dna,bez infrastrukture,imovine,rezultata,grdno se varate.
Niko nije lud ni glup.
Dajte koncesiju stadiona na 100 godina nekome pametnom,ovako je sve od danas do sutra.
Izvor problema citavog je nastao u doba kada se kanton mjesao i grad nije. Tada je Tuzla mogla ostati i bez stadiona, a i Sloboda je nabila poreske i druge dugove da bi na kraju i ispala.
Ovako nije idealno ali nije ni grad glup, onaj ko hoce da uradi nesto doci ce i dogovoriti se sa gradom za 24 sata. Primjeri su Mellain i Crystalico. Sve ostalo je suplja i da grad nece i ne zeli.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 23 jun 2019, 23:07

ma ovdje nema interesovanja lokalne zajednice (firmi i sponzora) ni za sta, pa ni za Slobodu

eto taj tuzla siti privatni kapital pa nit je trazio nit privukao i jednog sponzora. Dobro je Azmir u ovom intervjuu rekao ima ljudi koji zaradjuju fine pare ali jednostavno ne daju ni za sta osim za svoje interese, a Sloboda, sport , kultura tu nisu ni u top 10 interesa.

mi sve znamo kako bi trebalo al da neko drugi placa. Ukljucujuci tu i prihode od vlastite aktivnosti (ulaznice , shopovi) koji su manji od sirokog brijega koji ima 500 kuca

sve ovo sto se palamudilo ovih dana niko ne spominje glavno, da u gradu od 180 hiljada ljudi samo jedan covjek hoce da dadne pare. A pare su sve, bez para su sve ove price i okupljanja smijesna. Plan finansiranja nema niko
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

superior1982
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2012, 10:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la superior1982 » 23 jun 2019, 23:13

tuzlak1987 je napisao/la:
superior1982 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nije grad samo fudbal. Grad ima rezultate i ti ljudi su uradili niz dobrih stvari za Tuzlu. Za razliku od nekih koji nisu uradili nista.
Sto se desilo je klasicni pokusaj kradje Tusnja na brzaka, a grad je Tusanj vec jednom spasio prije toga. Zato Sloboda ne moze imati Tusanj jer je tada Tusanj laka meta. Pozz
Grad ne treba da se miješa sa sportom,nego su to ovlasti kantona.Sve što je urađeno džaba su bačene pare jer niti ima rezultata,niti titule.
Stadion Tušanj je bio vlasništvo FK Sloboda.
Uprave FK Sloboda je zadnjih 50-tak godina birala i postavljala vladajuća partija.
Postavite poštene ljude,vratite stadion FK Slobodi,jer ako mislite da će strani ulagači kupiti klub sa milionskim gubicima,rupama bez dna,bez infrastrukture,imovine,rezultata,grdno se varate.
Niko nije lud ni glup.
Dajte koncesiju stadiona na 100 godina nekome pametnom,ovako je sve od danas do sutra.
Izvor problema citavog je nastao u doba kada se kanton mjesao i grad nije. Tada je Tuzla mogla ostati i bez stadiona, a i Sloboda je nabila poreske i druge dugove da bi na kraju i ispala.
Ovako nije idealno ali nije ni grad glup, onaj ko hoce da uradi nesto doci ce i dogovoriti se sa gradom za 24 sata. Primjeri su Mellain i Crystalico. Sve ostalo je suplja i da grad nece i ne zeli.
To je bilo i prošlo,za vrijeme S.Š.,ali i iste,trenutne, garniture kluba(Z.J.).
Ovako je sve nazor,od danas do sutra.
Treba dići ruke od rupe bez dna i neka se snalazi kako zna i umije.Ako ne bude odjeka i pomoći od navijača i firmi,ne treba ni da postoji više.
Ovakvim funkcionisanjem se samo pojedinci bogate,a nas sve ostale prave budalama.Daju platu par hiljada KM,njima igrači vrate pola para,sumnjivi ugovori,sumnjiva obeštećenja,tal sa menađerskim agencijama,trenerima i td.Ovakvo stanje je od pjetlića, pa na više (pionira,kadeta,juniora,seniora).
O Slobodi pjevaju tuzlaci,mi smo novi državni prvaci!

Avatar
DamirT
Postovi: 13878
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 23 jun 2019, 23:43

Probisvjet je napisao/la:
DamirT je napisao/la:
Probisvjet je napisao/la:Neka pogledaju ovo dobro! Pogotov Jasminova Koza i njegovi jarici.
Place mi se kad se sjetim one euforije,slavlja,navijaca...Sad nam samo sjecanja ostaju na ono.Pitaj Boga kad ce opet ona euforija biti
Jel ovo. Bilo je dobro i nezaboravno.
A danas jedva 1000 ljudi da dodje...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

WestSideTz
Postovi: 222
Pridružen/a: 19 apr 2018, 15:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la WestSideTz » 24 jun 2019, 00:15

superior1982 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nije grad samo fudbal. Grad ima rezultate i ti ljudi su uradili niz dobrih stvari za Tuzlu. Za razliku od nekih koji nisu uradili nista.
Sto se desilo je klasicni pokusaj kradje Tusnja na brzaka, a grad je Tusanj vec jednom spasio prije toga. Zato Sloboda ne moze imati Tusanj jer je tada Tusanj laka meta. Pozz
Grad ne treba da se miješa u sport,nego su to ovlasti kantona.Sve što je urađeno džaba su bačene pare, jer niti ima rezultata,niti titula!Za igrače smo prolazna stanica.
Stadion Tušanj je bio vlasništvo FK Sloboda.
Uprave FK Sloboda je zadnjih 50-tak godina birala i postavljala vladajuća partija.
Postavite poštene ljude,vratite stadion FK Slobodi,jer ako mislite da će strani ulagači kupiti klub sa milionskim gubicima,rupama bez dna,bez infrastrukture,imovine,rezultata,grdno se varate.
Niko nije lud,niti glup da kupuje jedno NIŠTA.
Dajte koncesiju stadiona na 100 godina nekome pametnom,ovako je sve od danas do sutra.
Što se tiče davanja novaca od Grada,opet ponavljam,Grad je davao,ljudi izabrani od Grada su ih i trošili,ali su svi ti ljudi radili za svoj lični interes.
Imam pitanje,TKO JE DOVEO PRETPROŠLU,PROŠLU I OVU UPRAVU?
Ova Uprava NEMA NOVCEEEE,IMAJU SAMO VOLJU!
Pa ako ćemo realno gledati neke stvari ni Crvena Zvezda, Partizan, Dinamo i još regionalnih velikana nije privatizovano (nemaju ulazak privatnog kapitala u klub), ali im je statut jako dobro definisan gdje se najviše para dobija preko sponzorstava. Kod nas je problem što mi nemamo ništa da ponudimo sponzorima osim 100 godina sredine tabele i borbe za opstanak, finale kupa Maršala Tita, dvomeč sa Las Palmasom...
Mi ljudi nemamo osnovne "organe" kluba: Izvršni odbor, Nadzorni odbor, OMLADINSKI POGON... mislim da dalje ne treba ni nabrajat. Kad se krene organizovat od struktura kluba onda ćemo ličiti na nešto ozbiljno, a do tad grickat nokte i nadat se boljem sutra.
Lp
Sloboda je emocija ! 🔴⚫

Athletic Bilbao ⚪🔴

superior1982
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2012, 10:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la superior1982 » 24 jun 2019, 00:50

WestSideTz je napisao/la:
superior1982 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nije grad samo fudbal. Grad ima rezultate i ti ljudi su uradili niz dobrih stvari za Tuzlu. Za razliku od nekih koji nisu uradili nista.
Sto se desilo je klasicni pokusaj kradje Tusnja na brzaka, a grad je Tusanj vec jednom spasio prije toga. Zato Sloboda ne moze imati Tusanj jer je tada Tusanj laka meta. Pozz
Grad ne treba da se miješa u sport,nego su to ovlasti kantona.Sve što je urađeno džaba su bačene pare, jer niti ima rezultata,niti titula!Za igrače smo prolazna stanica.
Stadion Tušanj je bio vlasništvo FK Sloboda.
Uprave FK Sloboda je zadnjih 50-tak godina birala i postavljala vladajuća partija.
Postavite poštene ljude,vratite stadion FK Slobodi,jer ako mislite da će strani ulagači kupiti klub sa milionskim gubicima,rupama bez dna,bez infrastrukture,imovine,rezultata,grdno se varate.
Niko nije lud,niti glup da kupuje jedno NIŠTA.
Dajte koncesiju stadiona na 100 godina nekome pametnom,ovako je sve od danas do sutra.
Što se tiče davanja novaca od Grada,opet ponavljam,Grad je davao,ljudi izabrani od Grada su ih i trošili,ali su svi ti ljudi radili za svoj lični interes.
Imam pitanje,TKO JE DOVEO PRETPROŠLU,PROŠLU I OVU UPRAVU?
Ova Uprava NEMA NOVCEEEE,IMAJU SAMO VOLJU!
Pa ako ćemo realno gledati neke stvari ni Crvena Zvezda, Partizan, Dinamo i još regionalnih velikana nije privatizovano (nemaju ulazak privatnog kapitala u klub), ali im je statut jako dobro definisan gdje se najviše para dobija preko sponzorstava. Kod nas je problem što mi nemamo ništa da ponudimo sponzorima osim 100 godina sredine tabele i borbe za opstanak, finale kupa Maršala Tita, dvomeč sa Las Palmasom...
Mi ljudi nemamo osnovne "organe" kluba: Izvršni odbor, Nadzorni odbor, OMLADINSKI POGON... mislim da dalje ne treba ni nabrajat. Kad se krene organizovat od struktura kluba onda ćemo ličiti na nešto ozbiljno, a do tad grickat nokte i nadat se boljem sutra.
Lp
Svi koji egzistiraju i rade na području Grada,dobijaju tendere i novce od Grada,svima bih ja da se pitam uzeo reket makar 5% na ime RSD Sloboda.Uzmite da se tolike pare na tenderima uzimaju,a daju samo par hiljada na ime reklame na stadionu,to je sramotno.Jedno naše tuzlansko preduzeće nije moglo dobiti tendera u Mostaru dok nije uplatilo Veležu.Kod nas nema odakle ne dolaze i ne izvlače novce,ali su ipak naša tuzlanska gigantska preduzeća nikakav primjer,a i mi svi ostali sa njima.
O Slobodi pjevaju tuzlaci,mi smo novi državni prvaci!

desperados
Postovi: 1081
Pridružen/a: 07 apr 2019, 11:13
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la desperados » 24 jun 2019, 01:19

Problem u Slobodi je sistem. Potrebne su temeljite promjene i uspostavljanje sistema. Samo kod nas se desi propast kada ode jedna uprava, pa dok dodje druga dok se uhoda, stabilizuje i opet ispocetka. Uvesti organe u klub, angazovati ljude, imati viziju i plan, pa ces tako kad odes nekoj firmi i predstavis to, privuc ga. Ovako nista, nece niko da daje svoje pare a da ne zna gdje su otisle.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 24 jun 2019, 01:36

tuzlak1987 je napisao/la:Nije grad samo fudbal. Grad ima rezultate i ti ljudi su uradili niz dobrih stvari za Tuzlu. Za razliku od nekih koji nisu uradili nista.
Sto se desilo je klasicni pokusaj kradje Tusnja na brzaka, a grad je Tusanj vec jednom spasio prije toga. Zato Sloboda ne moze imati Tusanj jer je tada Tusanj laka meta. Pozz
Ako nesto vrijedi 20 miliona,30 miliona,a primjera radi tolike se cifre spominju za Tusanj,i to zemljiste,ne mozes ti to tako lako zaplijeniti zbog duga od milion ili dva.........i onda na tome graditi fantomske lamele i zgrade....
To je ubleha na koju se pali uskogrudna sirotinja,koju je lako zaplasiti,i izvarati..Znas li ti koliko duga imaju klubovi,po cijelom svijetu,pa svaki dan bi nekom stadion oduzimali.........NE IDE TO TAKO.......nije to tako jednostavno.
Ubleha koju je bacio grad,na celu sa Imamovicem,da bi bacio pipke na tu lokaciju,posljedice vidimo,uhljebljivanje,i krcmenje drzavnih para.......cemu sluzi ta ustanova,kada ne moze finansirati sama sebe,ne moze graditi,poboljsati uslove sama sebi....traziti investitore,odlucivti samostlno....Znas li ti koliko skola,puteva,vrtica,i td se moze finansirati tim parama.......Nemam zivce da se objasnjavam,zar ste slijepi pored ociju,pa mucnite tom glavom mater mu yebem,za sta vm sluzi.......POSTOJE ZAKONI;KLAZULE UGOVORI;KOJI MOGU ZABRANITI KORISTENJE LOKACIJE ZA BILO STA DRUGO OSIM STADIONA:::TI MOZES NEKOM DATI EKSKLUZIVNO PRAVO U XY VREMENU NA KORISTENJE....I BEZ OBZIRA NA VLASNIKA UPRAVU TAJ MOZE SAMO STADION KORISTITI GRADITI I EVENTUALNO VRTITI GRADU A NE DLJE PRODAVATI..NIKO NE MOZE UZETI STADION AKO ON OSTANE U VLASNISTVU GRADA A SLOBODA DOBIJE KONCESIJU NA 30 GODINA.....razumijes....ne bi reko....yebo vas imamovic koji vam mozak ispire
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

1919tuzlak
Postovi: 150
Pridružen/a: 11 jun 2019, 12:10
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la 1919tuzlak » 24 jun 2019, 02:00

ovo je **** sve...
.dok god se ne privatizuje grad ce davati pare ali ce postavljati ljude koji ce uzimati te pare rako iz supljeg u prazno

Libertad87
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 jun 2019, 02:01
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Libertad87 » 24 jun 2019, 03:08

superior1982 je napisao/la: Obzirom da si se neki dan registrovao i da si "igrač" da ti odgovorim:
Prozivaju zbog toga što su 2016 pred izbore stali na stranu Grada i dobili zbog toga jedan veliki qrac.Posljedice:Grupa od par hiljada navijača je, nakon i zbog toga, spala na pedesetak,većinom defektaša.Stali su na stranu grada protiv Azmira,da bi taj isti Grad tj.Uprava kluba sada koketirala sa Azmirom i uzimala 50.000 KM za Azira.Azmir se zbog toga svega sveti i gleda na svaki način da uzme slobodine igrače,što i čini gore i sa više mržnje nego sarajevski klubovi.
Dosadašnji rad Uprave smeta jer su potrošili bez nadzora i rezultata par miliona maraka.Povukli su 70% sredstava za 2019 godinu još u martu mjesecu(ko je to dozvolio,tko je to kontrolisao?).Igrači su bili 4. po plaćenosti u BH Premijer ligi.Nikakvih rezultata nije bilo,osim da se par osoba koje su bile najbliži tranšama Grada,transferima,obeštećenjima dobro omastilo i obogatilo (nije sreća para puna vreća,sreća je kad se nakupe i druga i treća).Klub nije ništa značajno dobio.Raspada se za svoju 100-godišnjicu.Stadion se takođe raspada,a izdvajaju se pozamašna sredstva za njega,ali koja idu JU Stadion Tušanj za pokriće plata i doprinosa "zaposlenika" koji po cijeli dan drka.u qrčeve,peku ribu na plinskim bocama,piju vino,voze na skuterima,a opušci od 1999 stoje na tribinama.Što visi to i otpada.
Uprava je potrošila milionska sredstva,niti jedna tužba protiv igrača nije dobijena,provozali su još bolje i skuplje džipove,a ko je hodao pješke i on je poslije toga provozao.Wc nema na stadionu kako treba.Urinira se iza tribina,samo jednom kad se sve sruši,a u najmanju ruku da neko naograjše.
Fukare su osnovale UG Prijatelji FK Sloboda koje je spasilo FK Sloboda od gašenja,vraćali 2x Azmira kad je odlazio,3x ga nisu podržali zbog sukoba sa Gradom,kupili su semafor,napravili akciju za farbanje reflektora (koju nije Kemo Kurević odobrio jer ga nema u IMT),izdaju knjigu 100 godina Slobode i td.itd.
ONO ŠTO JE NAJPOTREBNIJE JESTE ODRŽAVANJE SKUPŠTINE KLUBA,IZGLASAVANJE PROMJENE STATUTA KAKO BI MOGAO ULAZITI STRANI I PRIVATNI KAPITAL U KLUB,PRIVATIZACIJA KLUBA,VRAĆANJE STADIONA FK SLOBODI,GAŠENJE ĐABALEŽATORSKE JU STADION TUŠANJ,UKIDANJE TRANŠI PREMA FK SLOBODA I USMJERAVANJE TIH SREDSTAVA ZA POTREBNIJE STVARI,FABRIKE,PUTEVE,INFRASTRUKTURU,ŠKOLSTVO,SUBVENCIJE MLADIMA ZA RJEŠAVANJE STAMBENIH PITANJA I TD.
ZABRANITI RAD KEMI KUREVIĆU,LOBIRANJE I IZBOR UPRAVA,PREDSJEDNIKA I ČLANOVA SKUPŠTINE OD STRANE ISTE OSOBE.PUSTITI NAVIJAČIMA DA UTJEČU NA IZBOR PREDSJEDNIKA I OSTALIH FUNKCIJA U KLUBU.OTJERATI ZA SVA VREMENA DUGOGODIŠNJE KRPELJE KLUBA.
Zbog svega gore navedenog velikim slovima za 100 godina Slobode imamo samo godine ropstva i razmišljanje hoće li,ili neće Grad dati pare.To tako više ne treba da ide.Da se razumijemo,Grad daje pare,ali njegovi birani i postavljeni ljudi i upravljaju sa tim istim parama,nažalost na štetu kluba i navijača,a najviše za svoj lično džep i interes.
Lp i laku noć!
Odgovorio si mi samo na prvo pitanje al nema veze. Drugo pitanje se odnosilo na rad sadašnje uprave , a oni,ako sam dobro shvatio, nisu svojim radom potrošili 70% sredstava, nego je to uradila prethodna uprava. Koliko ja znam njihova jedina "politika" je Sloboda , i da tu nije bilo nikakvog biranja strana tako kako ti govoriš. Ako se ne varam bio je i skup podrške Azmiru, kad su izašle Fukare pa psovale Jasmina i njegove. Po tebi ispade da je brojnost spala nakon izbora zbog podrške gradu??? Za to da su Fukare osnovale UG nisam znao , ove akcije gore što si naveo su uglavnom djelo UG. Ti govoriš da treba grad da prestane davat pare za klub , a to nam je jedini izvor prihoda. Grad neće da daje pare ako nema kakve takve kontrole nad istim, što je i logično. I jesam "igrač" sam , ugovor 1 + 1, mjesečno 700 km + topli obrok i prevoz samo da serem po forumu. Imam čak i izlaznu klauzulu od 200k ako slučajno dođu neki novi, al nisam dobio ništa na ruke :salut:

Libertad87
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 jun 2019, 02:01
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Libertad87 » 24 jun 2019, 03:20

Probisvjet je napisao/la:
1. Zgradonacelnik Jasmin nije grad i to ne treba poistovjecivati. Jasmin sve sto kaze slaze, a imaju i javno dokazi na internetu da skoro nikada nista obecano ne ispuni. Njemu je politicka pozicija draza od Slobode. On i nije tuzlak da bi ga toliko tangirala Sloboda. Nije problem ni sto nije tuzlak nego je tip vise za razmjenu salaveta nego za sport. Nekako bolje mu pristaju dugine boje, nego crveno-crna.
2. Politicki instalirana garnitura od zgradonacelnika. Najavljivali najbolje, a dobili najgore.
3.-----------------
4.Statut i privatizacija.
1. On je napisao da se proziva Jasmin i gradska uprava
2. "Čovjek" je političar i ispričat će sve da dobije glasove , ne znam u kojoj ste mjeri povjerovali da ćemo dobit stadion i da ćemo bit finansijski stabilan klub. Sport ga ni najmanje ne zanima i to si u pravu.
4. Ne znam kako to ide i volio bih kad bi mi neko objasnio. Ko donosi odluke o promjeni statuta? Ko bira članove UO? Da li postoji zakon o privatizaciji?

superior1982
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2012, 10:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la superior1982 » 24 jun 2019, 07:41

Libertad87 je napisao/la:
superior1982 je napisao/la: Obzirom da si se neki dan registrovao i da si "igrač" da ti odgovorim:
Prozivaju zbog toga što su 2016 pred izbore stali na stranu Grada i dobili zbog toga jedan veliki qrac.Posljedice:Grupa od par hiljada navijača je, nakon i zbog toga, spala na pedesetak,većinom defektaša.Stali su na stranu grada protiv Azmira,da bi taj isti Grad tj.Uprava kluba sada koketirala sa Azmirom i uzimala 50.000 KM za Azira.Azmir se zbog toga svega sveti i gleda na svaki način da uzme slobodine igrače,što i čini gore i sa više mržnje nego sarajevski klubovi.
Dosadašnji rad Uprave smeta jer su potrošili bez nadzora i rezultata par miliona maraka.Povukli su 70% sredstava za 2019 godinu još u martu mjesecu(ko je to dozvolio,tko je to kontrolisao?).Igrači su bili 4. po plaćenosti u BH Premijer ligi.Nikakvih rezultata nije bilo,osim da se par osoba koje su bile najbliži tranšama Grada,transferima,obeštećenjima dobro omastilo i obogatilo (nije sreća para puna vreća,sreća je kad se nakupe i druga i treća).Klub nije ništa značajno dobio.Raspada se za svoju 100-godišnjicu.Stadion se takođe raspada,a izdvajaju se pozamašna sredstva za njega,ali koja idu JU Stadion Tušanj za pokriće plata i doprinosa "zaposlenika" koji po cijeli dan drka.u qrčeve,peku ribu na plinskim bocama,piju vino,voze na skuterima,a opušci od 1999 stoje na tribinama.Što visi to i otpada.
Uprava je potrošila milionska sredstva,niti jedna tužba protiv igrača nije dobijena,provozali su još bolje i skuplje džipove,a ko je hodao pješke i on je poslije toga provozao.Wc nema na stadionu kako treba.Urinira se iza tribina,samo jednom kad se sve sruši,a u najmanju ruku da neko naograjše.
Fukare su osnovale UG Prijatelji FK Sloboda koje je spasilo FK Sloboda od gašenja,vraćali 2x Azmira kad je odlazio,3x ga nisu podržali zbog sukoba sa Gradom,kupili su semafor,napravili akciju za farbanje reflektora (koju nije Kemo Kurević odobrio jer ga nema u IMT),izdaju knjigu 100 godina Slobode i td.itd.
ONO ŠTO JE NAJPOTREBNIJE JESTE ODRŽAVANJE SKUPŠTINE KLUBA,IZGLASAVANJE PROMJENE STATUTA KAKO BI MOGAO ULAZITI STRANI I PRIVATNI KAPITAL U KLUB,PRIVATIZACIJA KLUBA,VRAĆANJE STADIONA FK SLOBODI,GAŠENJE ĐABALEŽATORSKE JU STADION TUŠANJ,UKIDANJE TRANŠI PREMA FK SLOBODA I USMJERAVANJE TIH SREDSTAVA ZA POTREBNIJE STVARI,FABRIKE,PUTEVE,INFRASTRUKTURU,ŠKOLSTVO,SUBVENCIJE MLADIMA ZA RJEŠAVANJE STAMBENIH PITANJA I TD.
ZABRANITI RAD KEMI KUREVIĆU,LOBIRANJE I IZBOR UPRAVA,PREDSJEDNIKA I ČLANOVA SKUPŠTINE OD STRANE ISTE OSOBE.PUSTITI NAVIJAČIMA DA UTJEČU NA IZBOR PREDSJEDNIKA I OSTALIH FUNKCIJA U KLUBU.OTJERATI ZA SVA VREMENA DUGOGODIŠNJE KRPELJE KLUBA.
Zbog svega gore navedenog velikim slovima za 100 godina Slobode imamo samo godine ropstva i razmišljanje hoće li,ili neće Grad dati pare.To tako više ne treba da ide.Da se razumijemo,Grad daje pare,ali njegovi birani i postavljeni ljudi i upravljaju sa tim istim parama,nažalost na štetu kluba i navijača,a najviše za svoj lično džep i interes.
Lp i laku noć!
Odgovorio si mi samo na prvo pitanje al nema veze. Drugo pitanje se odnosilo na rad sadašnje uprave , a oni,ako sam dobro shvatio, nisu svojim radom potrošili 70% sredstava, nego je to uradila prethodna uprava. Koliko ja znam njihova jedina "politika" je Sloboda , i da tu nije bilo nikakvog biranja strana tako kako ti govoriš. Ako se ne varam bio je i skup podrške Azmiru, kad su izašle Fukare pa psovale Jasmina i njegove. Po tebi ispade da je brojnost spala nakon izbora zbog podrške gradu??? Za to da su Fukare osnovale UG nisam znao , ove akcije gore što si naveo su uglavnom djelo UG. Ti govoriš da treba grad da prestane davat pare za klub , a to nam je jedini izvor prihoda. Grad neće da daje pare ako nema kakve takve kontrole nad istim, što je i logično. I jesam "igrač" sam , ugovor 1 + 1, mjesečno 700 km + topli obrok i prevoz samo da serem po forumu. Imam čak i izlaznu klauzulu od 200k ako slučajno dođu neki novi, al nisam dobio ništa na ruke :salut:
Ko si ti da ti moram odgovarati na sva pitanja?Odgovori ti meni na neka.Igrač si čim si se neki dan registrovao,te umjesto na temu o FK Slobodi ti odmah počeo braniti ovu Upravu i Grad.Poslao te Koza ili neko drugi po zadatku.
UG je ideja E.B.,M.K. M.L. i td.,ali nbt,htio sam ti ovo odgovoriti.
Tu izlaznu klauzulu 200k napravili su ljudi koje je Grad postavio,pa prema tome,molio bih te da pročitaš ponovo moj odgovor i kažeš da li sam gdje,šta slagao.
Grad daje pare,ali njegovi ljudi ih i krčme.Možda bi Kemal K.znao odgovor na to pitanje,kao i na sva prethodna.Gospodin godinama vedri i oblači iz sjene.Nakajmačio se pravo.
Predsjednik čuvene Skupštine.Doveo sve dosadašnje Uprave i predsjednike.
Obećao je novoj Upravi prije na mjesec i po nego što će biti izabrana,da će biti izabrana,kao i sportskom direktoru koji po cesti prosi 3 KM za bambuču.
Pitaj Kozu hoće li doći Huawei sa milionom kako je obećao na skupštini?
Lp
Zadnja izmjena: superior1982, dana/u 24 jun 2019, 09:06, ukupno mijenjano 5 puta.
O Slobodi pjevaju tuzlaci,mi smo novi državni prvaci!

MakabiTuzla
Postovi: 1213
Pridružen/a: 27 dec 2017, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MakabiTuzla » 24 jun 2019, 08:10

I opet mlatimo jednu te istu praznu slamu
#SamoSloboda #100GodinaOdaniIdeji

superior1982
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2012, 10:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la superior1982 » 24 jun 2019, 09:09

MakabiTuzla je napisao/la:I opet mlatimo jednu te istu praznu slamu
Sportski direktor posuđuje po 3 KM za bambuču ili prevoz do Soline.
Nisu vrijedni komentarisanja.
Ovo sve treba pogasiti... :thumbdown:
O Slobodi pjevaju tuzlaci,mi smo novi državni prvaci!

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slusalica » 24 jun 2019, 09:12

Bas tako, sportski je personifikacija stanja (qrca) u kom smo. :puke:
tz tz tz tz tz tz

mirza24
Postovi: 628
Pridružen/a: 11 nov 2018, 22:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la mirza24 » 24 jun 2019, 09:32

slusalica je napisao/la:Bas tako, sportski je personifikacija stanja (qrca) u kom smo. :puke:
Trenutno je sportski Ado najveci problem kluba jer ovo sto radi samo sramoto nasu Slobodu :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slusalica » 24 jun 2019, 09:45

Opet kazem , kako ih nije sramota prihvatiti se funkcija?
Pa majstore, sta to tebe kvalifikuje da budes sportski direktor SLobode,aloo ?
Pokusao sa ugostiteljstvom ,sve spiskao.
Kockao , sve spiskao.
Uziimao od kamatara,jedva zivu glavu izvukao.

Ko onda moze profitirati od njegove funkcije ? Sloboda ili on ?

:o
tz tz tz tz tz tz

superior1982
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2012, 10:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la superior1982 » 24 jun 2019, 09:59

slusalica je napisao/la:Opet kazem , kako ih nije sramota prihvatiti se funkcija?
Pa majstore, sta to tebe kvalifikuje da budes sportski direktor SLobode,aloo ?
Pokusao sa ugostiteljstvom ,sve spiskao.
Kockao , sve spiskao.
Uziimao od kamatara,jedva zivu glavu izvukao.

Ko onda moze profitirati od njegove funkcije ? Sloboda ili on ?

:o
Profitirati će Koza i Kemo K.koji su mu na mjesec i po ranije obećali da će biti sportski direktor,u vrijeme kad i Koza nije izabran.
Mujkan toliko ugovora izlažirao,od Nale pa nadalje.
Kad se samo pojave igrači sa basnoslovnim potraživanjima. Njega je takođe Kemo.K.doveo.
O Slobodi pjevaju tuzlaci,mi smo novi državni prvaci!

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.