FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 sep 2019, 17:20

betonification je napisao/la:
80-tih sam bio U10 pa nisam bas nesto iso na stadion da bi znao, al znam da kriticna masa mora imat vodju jer i oni protesti 2014 su propali radi nemanja vodje sa jasnim ciljem i stavom. eh sad, za razliku od "jednopartijskog diktatorskog sistema" kad je sloboda u jugoslaviji koja je bila neko i nesto u sportu bila stabilna danasnja demokratija nam je donjela pravo da javno kukamo i da necemo u zatvor zbog toga. tadasnja tuzla je bila industrijski centar koji je pravio pare ko na traci jer si imo par bijednih titovih tvorevina tipa ttu hak siporeks gumaru elir remont-montazu rudnike itd itsl danas to nemamo znaci nema ko napravit pare da bi se dodijelile sportu , danasnje pare daje samo grad (jasmin) koji vedri i oblaci. e to je glavna razlika izmedju 1980-tih i 2000 i nekih .

a da se vratim i zasto mislim da ne pripadamo nikome. trenutna bosna je tvorevina kakvu su nam skrojili stranci a nase glavesine potpisale. znaci imas sve 1/3 , RS je RS, HB je HB, muslimanima ili bosnjacima ostaje 1/3 to tuzlu svrstava u "savez" sa sarajevom i onda jedino mozda spielberg da proba to napravit sa CGI efektima
Slazem se sve, mudro zboris. Nama se industrija raspala realno i nemamo nista vise od jednog prosjecnog grada sto se tice finansija (recimo neka prosjecna birokracija, drzavne firme i klasicni privatluk koji ima u svakom obicnom gradu). Osim toga drzava je poslozena da smo van igre i nemamo svoje mjesto pod suncem (recimo autoputevi klasicni primjer odnosa prema SJ.IST.Bosni. Ovo sirenje grada i razvitak u vidu gradjevine, trznih centara je fiktivno razvitak, ne pravi razvitak vec mazanje ociju da je dobar zivot. Jedino sto recimo kanton gravitira prema Tuzli, daleko Sarajevo, druge alternative nema pa stanovnistvo radi oko Tuzle, u Tuzli, doseljava se itd jer ne znaju za bolje pa je i Tuzla neki napredak.

slatina87
Postovi: 165
Pridružen/a: 10 jun 2016, 19:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slatina87 » 20 sep 2019, 17:52

Evo objaviše ljudi ukupan dug... Nisam nešto pratio al kad je posljednji put objavljen kompletan dug ?


Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sviuodbranu » 20 sep 2019, 18:02

I koliko je sada od tih pozajmica Azmirovo....ili se ovdje broje samo presudjene tuzbe
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 20 sep 2019, 19:19

Madal je napisao/la:
Sviuodbranu je napisao/la:A sta je Tuzla nego vecinski Bosnjacki grad okruzen sa Bosnjackim gradovima....kakav crni savez...Gomila gluposti
Tuzla je grad gdje su većina tuzlaci.
Nije. Vecina su dosljaci i doslje. Tuzla je 1961 imala 37.760 stanovnika. Ni to nisu bili sve tuzlaci. Ne vjerujem da su se toliko yebavali i zigu da imamo sve skoro izvorne tuzlake. Poslije drugog sv. rata u Tuzlu se slegla kuka i motika, zajedno sa malim iz Islamovca.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Madal » 20 sep 2019, 19:24

Probisvjet je napisao/la:
Madal je napisao/la:
Sviuodbranu je napisao/la:A sta je Tuzla nego vecinski Bosnjacki grad okruzen sa Bosnjackim gradovima....kakav crni savez...Gomila gluposti
Tuzla je grad gdje su većina tuzlaci.
Nije. Vecina su dosljaci i doslje. Tuzla je 1961 imala 37.760 stanovnika. Ni to nisu bili sve tuzlaci. Ne vjerujem da su se toliko yebavali i zigu da imamo sve skoro izvorne tuzlake. Poslije drugog sv. rata u Tuzlu se slegla kuka i motika, zajedno sa malim iz Islamovca.
A tebi je definicija tuzlaka kao što je u Zg purger? Evo Frenkie nije rođen u Tuzli pa je po svemu osim eto po mjestu rođenja tuzlak, a to sta mu piše na mjestu rođenja je najmanje bitno. I uvijek je tako bilo u Tuzli. ;)
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
betonification
Postovi: 56
Pridružen/a: 16 mar 2016, 20:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la betonification » 20 sep 2019, 19:29

Moramo malo i mi bit fleksibilniji (mada mozda i ja spadam u "doslje" jer mi je otac iz GT) u glavnom nije problem odakle je ko nego kakav je ko. mnogi su dosli ovde u tz i prilagodili se okolini mnogi nisu. sta je tu je.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Arnelv52 » 20 sep 2019, 19:41

Bitna stavka kad razmišljate šta će sa vama biti u budućnosti je da vam klub vode neznalice. Kaže momak ladno "kad bi 200 njih dalo po 500KM." Ja sam o poslovanju na takav način zadnji put razmišljao prije 10 godina.

Prvo što je on sa ovim rekao je da sponzoriranje Slobode ne vrijedi ni pišljivih 500KM. Uvrijedio i obezvrijedio je klub. A onda je rekao da nema šta ponuditi i da ne zna stvoriti dodanu vrijednost. Bolan zato si tu... 800k maraka ti da grad, milion i po treba sam da zaradiš. To je sva poenta toga da si preuzeo vodjenje Slobode.

Treba malo sjesti, uzeti digitron i računati. Nije život samo podpisivanje, ima malo i računanja.

Evo mu prijedlog: neka oformi tijelo predstavnika strateških kompanija koje će imati direktan uticaj na vodjenje kluba. Cilj tog tijela bi bio da strateške kompanije imaju svoj glas u upravljanju klubom. Napravi to i oni će ti sami reći kako da iz džepova navijača i ljudi izvučeš pare jer su eksperti u tome i jer im je to u interesu.

Kompanije moraju biti strateške: ambiciozne, na dobrom glasu, sa pravim pristupom i iz pravih industrija. Bolje da ti njih deset daju po 100k za nešto što si stvorio i ponudio, nego njih 200 po 500KM na mjesec za ništa.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la wobly92 » 20 sep 2019, 19:49

MMA075 je napisao/la:
wobly92 je napisao/la:
clickme je napisao/la:SAMO PROMJENA STATUTA I ULAZAK NEKOG SA PARAMA.... KAO ŠTO SU TO URADILI MNOGI DRUGI KLUBOVI
Ako se statut promijeni i privatizacija omogući, još 2,7 miliona duga ti eto za vratom.
Odakle to?
Azmir je rekao da neće tražit svoje pare, osim ako se statut promijeni i pneko hoće da privatizuje klub, onda će tražiti. Jer kad njemu nisu dali, a da drugom daju, onda neće halalit svoje pare.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Beduin
Postovi: 16352
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 20 sep 2019, 20:35

NAJGORA_BAGRA je napisao/la:slika
Sviuodbranu je napisao/la:I koliko je sada od tih pozajmica Azmirovo....ili se ovdje broje samo presudjene tuzbe
I sta sad sa ovim brojkama, da li je ovo konacan dug FK Sloboda?
Sutra neko da dodje i zeli preuzeti klub i postati vlasnik, potrebno mu je oko 7 miliona KM?
Ili da napravi dogovor sa gradom i postane vecinski vlasnik (npr. 75% vlasnistva), a grad ostane na 25% vlasnistva i preuzme reprogram u visini od oko 2,5mil, sto bi znacilo da klub vecinskom vlasniku proda paket od 75% vlasnistva i dug od cca 4,5mil KM?
Gdje su onda Azmirove pare, jer ne vidimo tih 3mil KM pozajmice?
Ima li nepresudjenih tuzbi i jos neprijavljenih pozajmica i da li u tom slucaju ipak ne znamo stvarni dug FK Slobode?

Pretpostavljam da niko nema odgovore na ovo i eto pitanja na narednoj sjednici, da znamo na cemu je klub definitivno.
Ali je bitno ispisati par stranica ko je tuzlak, a ko nije. To je sad najmanje bitno, drugovi moji.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Probisvjet » 20 sep 2019, 21:01

betonification je napisao/la:Moramo malo i mi bit fleksibilniji (mada mozda i ja spadam u "doslje" jer mi je otac iz GT) u glavnom nije problem odakle je ko nego kakav je ko. mnogi su dosli ovde u tz i prilagodili se okolini mnogi nisu. sta je tu je.
Svako postovanje za GT, pa to je cast, stara prava carsija. Obozavam je. Hocu samo da kazem da su tuzlaci oni ljudi koji zive u Tuzli i ne bi ih trebalo previse dijeliti. Postoje samo dvije skupine, starosjedioci i novi.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
mahic
Postovi: 824
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la mahic » 20 sep 2019, 21:13

Probisvjet je napisao/la:
betonification je napisao/la:Moramo malo i mi bit fleksibilniji (mada mozda i ja spadam u "doslje" jer mi je otac iz GT) u glavnom nije problem odakle je ko nego kakav je ko. mnogi su dosli ovde u tz i prilagodili se okolini mnogi nisu. sta je tu je.
Svako postovanje za GT, pa to je cast, stara prava carsija. Obozavam je. Hocu samo da kazem da su tuzlaci oni ljudi koji zive u Tuzli i ne bi ih trebalo previse dijeliti. Postoje samo dvije skupine, starosjedioci i novi.
postoje samo dvije skupine, ljudi koji se uklope u Tuzlanski zivot, i nacin zivota, i mozemo ih zvati Tuzlacima, a postoje i oni koji zele da nametnu totalno drugi nacin zivota koji su imali u svojim sredinama odakle su dosli, i nikad nece biti Tuzlaci... a opet realno gledajuci ako je nekom uspjeh u zivotu sto je rodjeni Tuzlak, onda poserem se ja na taj slucajni uspjeh, nego glavno pitanje treba biti sta je ta osoba uradila u zivotu, sta je postigla konkretno, kako je ucinila svoju zajednicu boljom, naprednijom, to se pika...

Avatar
zlajci
Postovi: 2605
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la zlajci » 20 sep 2019, 21:18

3-4 hiljade prosjeka gledalaca na bilo kojem stadionu na Balkanu ukkjicujuci BiH posebno, na ovakvom vaktu i sa velikim brojem sezonaca u Hrvatskoj, Sloveniji, Emiratima, Afganistanu, zapadnoj Evropi i Irskoj, uopce nije mala brojka (dapace) i relativizirat taj broj je ili neznanje prilika ili latentna poruka.
tuzlanska Sloboda

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MMA075 » 20 sep 2019, 21:28

@wobly ti vidio jel na papiru da je 2,7 miliona?

Avatar
zlajci
Postovi: 2605
Pridružen/a: 18 apr 2010, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la zlajci » 20 sep 2019, 21:32

Ova informacija od danas vezano za dug je sacinjena tako da obicnom covjeku sa samo osnovnim financijskim znanjem stvori stres i oduzimanje lijeve ili desne strane.
Ono sto je najbitnije u ovom pregledu jeste da samo obaveze prema platama, te eventualno prema povjeriocima su relevantne za tekuce poslovanje. Isto nije naglaseno i za mene je ova informacija napravljena u kontekstu onoga na sto UG upozorava. Identičan obrazac ponašanja kao 2012.
O tome da su samo ovaj pregled i informacija bili dovoljan razlog za skupstinu je suvisno i komentarisat. Samo je skupstinu mogla potvrdit navedeno cinjenicno stanje stvari uz angaziranje struke financijske prirode. Ovako su iznesene informacije koje nisu prosle nikakvu kontrolu i trebaju se smatrat neprovjerenim.
tuzlanska Sloboda

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sviuodbranu » 20 sep 2019, 21:47

Beduin je napisao/la:
NAJGORA_BAGRA je napisao/la:slika
Sviuodbranu je napisao/la:I koliko je sada od tih pozajmica Azmirovo....ili se ovdje broje samo presudjene tuzbe
I sta sad sa ovim brojkama, da li je ovo konacan dug FK Sloboda?
Sutra neko da dodje i zeli preuzeti klub i postati vlasnik, potrebno mu je oko 7 miliona KM?
Ili da napravi dogovor sa gradom i postane vecinski vlasnik (npr. 75% vlasnistva), a grad ostane na 25% vlasnistva i preuzme reprogram u visini od oko 2,5mil, sto bi znacilo da klub vecinskom vlasniku proda paket od 75% vlasnistva i dug od cca 4,5mil KM?
Gdje su onda Azmirove pare, jer ne vidimo tih 3mil KM pozajmice?
Ima li nepresudjenih tuzbi i jos neprijavljenih pozajmica i da li u tom slucaju ipak ne znamo stvarni dug FK Slobode?

Pretpostavljam da niko nema odgovore na ovo i eto pitanja na narednoj sjednici, da znamo na cemu je klub definitivno.
Ali je bitno ispisati par stranica ko je tuzlak, a ko nije. To je sad najmanje bitno, drugovi moji.
To te pitam rodjo, kome sta koliko i zasto.
Ovo se djeca opet sa printerom igrala. :rol:
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

klma1
Postovi: 1722
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klma1 » 20 sep 2019, 21:52

zlajci je napisao/la:Ova informacija od danas vezano za dug je sacinjena tako da obicnom covjeku sa samo osnovnim financijskim znanjem stvori stres i oduzimanje lijeve ili desne strane.
Ono sto je najbitnije u ovom pregledu jeste da samo obaveze prema platama, te eventualno prema povjeriocima su relevantne za tekuce poslovanje. Isto nije naglaseno i za mene je ova informacija napravljena u kontekstu onoga na sto UG upozorava. Identičan obrazac ponašanja kao 2012.
O tome da su samo ovaj pregled i informacija bili dovoljan razlog za skupstinu je suvisno i komentarisat. Samo je skupstinu mogla potvrdit navedeno cinjenicno stanje stvari uz angaziranje struke financijske prirode. Ovako su iznesene informacije koje nisu prosle nikakvu kontrolu i trebaju se smatrat neprovjerenim.
Puno je lakše tako...Pa lagano ko sa stadionom prebaciti dio para iz budžeta TC ali bez odgovornosti a ako ne žele uvijek ima izgovor zašto ne. Ljubitelji fudbala su ionako tamo. I vuk sit i ovce na broju...A ggdje Sloboda, a ko potpisa tolike sumnjive ugovore...Ma da naravno, dva gola Sarajevu za nebitnu pobjedu i sve se zaboravi...Pišaj ga platit će neko i može dok može naše omiljene uzrečice. King for a Day... Fool for a Lifetime...
& $ ?

Avatar
DamirT
Postovi: 13991
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 20 sep 2019, 22:20

Sta je sa Bekica?Evo mjesec i po covjek povrijedjen
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Tz1986
Postovi: 245
Pridružen/a: 17 jul 2018, 18:39
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Tz1986 » 20 sep 2019, 22:25

Boze dragi ko ce vratiti taj dug a treba ti 2.500.000 miliona godisnje da preživiš uuhhhh

klma1
Postovi: 1722
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la klma1 » 20 sep 2019, 23:10

Tz1986 je napisao/la:Boze dragi ko ce vratiti taj dug a treba ti 2.500.000 miliona godisnje da preživiš uuhhhh
ma nije to...Pusti ba. Kakvi milioni...Eno 20 igrača x 400 KM = 8000 x 12 mjeseci = 96 000 + reprogram 30000x12= 360 000 što je ukupno 456 000. ne treba gledati komplikovane stvari, prosto je to. Evo vidiš na računici da treba samo 456 000 godišnje...Jest al u k...Ostatak ćemo potpisivati mjenice, čekove, pozajmice, pravit se blesavi, krivit igrače itd,itd, a onda sebe u tom procesu ugrađivati i sve ostale dobro viđene prevare.
& $ ?

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.