FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

sloboda1921
Postovi: 237
Pridružen/a: 30 dec 2018, 21:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sloboda1921 » 15 jul 2019, 19:15

Zadnja izmjena: sloboda1921, dana/u 15 jul 2019, 19:17, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slusalica » 15 jul 2019, 19:17

sloboda1921 je napisao/la:I Uzelac i Karišik su strani državljani Srbije. Al nema veze dobri su stoperi jer od Saleta i Pere nema nafake. S Perom bi bilo najbolje raskinut ugovor skup a beskoristan u ovom timu jer neće biti potrebe da sindikalno organizuje igrače.
Kazu da je najbolji protiv Osjeka bio.
tz tz tz tz tz tz

MakabiTuzla
Postovi: 1213
Pridružen/a: 27 dec 2017, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MakabiTuzla » 15 jul 2019, 19:20

Koza hipnoza i dalje meće. Malo kasno, ali ajde. Nego citam ono oko politike mostaraca kome ce davati izjave. Meni je to sasvim OK. Znamo svi kako sportski novinari za cvaju rade, isto tako znamo kako menadžeri rade i na ovom forumu. Politika tisine uz objavljivanje samo ugovorenih stvari uz odsijecanje svih ovih menadzercica od kluba. Eto Ulzelac je tu, još jedan stoper i da se analizira visak igraca naprijed u skladu sa parama, ja sam zadovoljan prelaznim rokom.
#SamoSloboda #100GodinaOdaniIdeji

Avatar
Beduin
Postovi: 16350
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Beduin » 15 jul 2019, 19:23

Ako ce nam Uzelac biti glavni stoper, j3bo ti nas onda. Pogotovo sto ispred seben odbrana nema jakog razbijaca, prznicu koja ce razbijati protivnicke napade. Ili se to ocekuje od Prsesa :urnebes:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

jayjay87
Postovi: 92
Pridružen/a: 13 jun 2019, 23:37
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la jayjay87 » 15 jul 2019, 19:34

Ovaj Bojan Batar i Amar Prutina su bili vec danas.Ono sto sam napisao da je stoper Miloš je pogreška, pogrešno sam i ja čuo, izvinjavam se. :shhh: To je ovaj iz Borca.

MakabiTuzla
Postovi: 1213
Pridružen/a: 27 dec 2017, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MakabiTuzla » 15 jul 2019, 19:37

Cekamo da se jave menadžeri na forumu :)
#SamoSloboda #100GodinaOdaniIdeji

sloboda1921
Postovi: 237
Pridružen/a: 30 dec 2018, 21:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sloboda1921 » 15 jul 2019, 19:41

Iako smo bili sumljičavi došli - potpisali - raskinuli - ponovo potpisali. Ipak ovaj metod nove uprave i struke dovedeš igraća probaš ga i ako godi ostaviš je ustvari nešto novo u PL i jako dobro. Za desetak dana se sve sagleda ko vrijedi ostaje ko ne raskid.

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 15 jul 2019, 19:48

Ma Uzelac nije nikakav spektakl. Prosjecan igrac. Da nije ne bi igrao Prvu FBiH. Treba nam neki provjeren nazad
Niko, niko, samo Sloboda

jayjay87
Postovi: 92
Pridružen/a: 13 jun 2019, 23:37
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la jayjay87 » 15 jul 2019, 19:51

Definitivno moramo dodatno pojačati odbranu i u potrazi smo za kvalitetnim rješenjem na stoperskoj poziciji. Danas je ugovor potpisao Uzelac i drago mi je zbog toga. Međutim, on je još jedan od igrača koji dolazi iz prve lige Federacije, iskreno se nadam da ćemo u narednim danima angažovati još jednog iskusnog stopera sa iskustvom igranja u Premijer ligi – kazao je Smajić.
Na vrijeme se sjetio.. :urnebes: :urnebes: :urnebes:

MakabiTuzla
Postovi: 1213
Pridružen/a: 27 dec 2017, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MakabiTuzla » 15 jul 2019, 20:01

Znaci, nabavljamo stopere i lagano po titulu :kafa:
#SamoSloboda #100GodinaOdaniIdeji

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sviunapad1010 » 15 jul 2019, 20:29

jayjay87 je napisao/la:Ovaj Bojan Batar i Amar Prutina su bili vec danas.Ono sto sam napisao da je stoper Miloš je pogreška, pogrešno sam i ja čuo, izvinjavam se. :shhh: To je ovaj iz Borca.
Ova dvojica nula poena. Bolje dati šansu Devedžiću nego ovom iz Borca. Prutina igrač za prve federalne, plus sta ce nam jos jedan lijevi bek???
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

HMKAHH
Postovi: 174
Pridružen/a: 20 jul 2018, 14:44
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la HMKAHH » 15 jul 2019, 20:38

Batar i Prutina mogu bit pojacanja za Seonu za Slobodu nikako bolje izforsirat Muratovica i Devedzica

MakabiTuzla
Postovi: 1213
Pridružen/a: 27 dec 2017, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MakabiTuzla » 15 jul 2019, 20:43

Pa dajte, ljudi dosli da se uhljebe, platili cvaju novinarima i mi se ovdje sada glozimo :)
#SamoSloboda #100GodinaOdaniIdeji

sloboda1921
Postovi: 237
Pridružen/a: 30 dec 2018, 21:12
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la sloboda1921 » 15 jul 2019, 20:44

Imal iko info šta je sa Smajićem - našom desetkom jel se priključio ekipi, jel sanirao povredu, kako je podnio da mu se plata smanji, da mu Bega bude kapiten, hoćel se i dačje gradit igra oko njega itd. Čujem da njegov prezimenjak tim menadžer nema visoko mišljenje o nesuđenom igraču Fulama.

MakabiTuzla
Postovi: 1213
Pridružen/a: 27 dec 2017, 14:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la MakabiTuzla » 15 jul 2019, 20:47

sloboda1921 je napisao/la:Imal iko info šta je sa Smajićem - našom desetkom jel se priključio ekipi, jel sanirao povredu, kako je podnio da mu se plata smanji, da mu Bega bude kapiten, hoćel se i dačje gradit igra oko njega itd. Čujem da njegov prezimenjak tim menadžer nema visoko mišljenje o nesuđenom igraču Fulama.
Evo menadzera na forumu, zna kakva pitanj da postavi ,:)
#SamoSloboda #100GodinaOdaniIdeji

katarakta
Postovi: 2854
Pridružen/a: 24 jan 2015, 11:18

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la katarakta » 15 jul 2019, 20:56

Generalno sam zadovoljan rezultatima koje smo ostvarili, ja moram sada uraditi jednu genezu priprema od samog početka pa sve do sada, da vidimo gdje smo. Zadovoljan sam posljednjom utakmicom protiv Osijeka u kojoj smo pobijedili ali ipak pripremne utakmice ne moraju ništa da znače kada počne sezona, prije svega jer ova utakmica nije mjerilo vrijednosti ekipa, treba znati da samo napadač Osijeka vrijedi kao cijela ekipa Slobode. Bez obzira na našu pobjedu, treba ipak reći da je ekipa daleko od toga da nešto ozbiljnije napravi ove sezone, prije svega moram istaći da mi imamo veoma mlad tim, vjerovatno najmlađi u ligi i ne očekujem da ove godine ostvarimo neke velike rezultate. Prioritetni cilj ove sezone je stabilizacija kluba – kaže Smajić te dodaje:

– Treba uzeti u obzir da mi imamo dosta novih i mladih igrača koji su došli iz prve lige Federacije i Prve lige Republike Srpske kao što su Maksimović, Buljić, Ristić, Rastoka kao i naših juniora koje smo priključili prvom timu, a koji su veoma talentovani poput Devedžića, i Muratovića. Međutim, to su momci koji nemaju utakmica u Premijer ligi BiH i teško je od njih očekivati da iznesu najveći teret ove sezone. Sreća je pa smo u posljednjih nekoliko dana angažovali iskusnije igrače poput Bekrića, Almira i Amera Bekića, Mujagića, koji ipak imaju to neophodno iskustvo i svakako da će nam itekako pomoći.

Tim menadžer Slobode ipak vjeruje da ima tim koji može biti na sredini tabele ove sezone.

– Nas su još prije početka priprema svi otpisali i sigurno da sve one izjave koje su bile usmjerene, ne protiv mene, nego općenito protiv nekih stvari u i oko kluba nisu dobro došle. Ja nisam Don kihot i nisam došao u Slobodu da se borim sa vjetrenjačama, ja preko 30 godina živim i radim u Švicarskoj i ja ne poznajem skoro ni jednog igrača u BiH i za mene je jedino mjerilo ono što igrač pokaže na terenu. Sa svim problemima sa kojima se svakodnevno susrećemo, nama bi veliki uspjeh bila sredina tabele i to je ono što ova ekipa trenutno može. Nažalost, kasno smo dobili ta pojačanja koja sa nama nisu odradila pripreme ali šta da se radi. Ja sam naučio u Jugoslaviji, da bi se stvorila jedna ekipa da je potreban poluolimpijski ciklus, odnosno dvije godine, nažalost mi tog vremena nemamo, a ljudi su postali nerealni i nestrpljivi, hoće preko noći uspjeh ali obično to onda bude obrnuto.

Smajić ne obećava čuda, ali vjeruje da će rezultat ipak doći…

– Ovo je kao što sam rekao mlada ekipa, ja ne želim ništa obećati, trudit ćemo se da budemo što bolji, ne obećavam čuda, rezultat teško možemo odmah očekivati ali sam uvjeren da će rezultat doći, kada će doći, ne znam, ali znam da hoće. Ponavljam, imamo mladu i talentovanu ekipu i na nama je da radimo, bilo bi ružno i odvratno kada bi od Muratovića, Devedžića, Maksimovića i drugih mlađih tražili da iznesu sezonu, ne zbog ekipe koliko zbog samih igrača, to je ipak na starijim igračima, a ove godine je prije svega cilj stabilizacija kluba.

NISAM ZNAO ZA LUKANOVIĆA I HALILOVIĆA
Na Tušanj su protekle dvije sedmice pristigla brojna pojačanja, međutim, još uvijek je nejasnan konačan
tim igrača za narednu sezonu.

Zanimljivo je da u autobusu za Osijek nije bilo Antonia Lukanovića, napadača koji je stigao na posudbu iz ljubljanske Olimpije i Adela Halilovića, prinove iz slovenskog Radomlja.

Smajić nam je pojasnio nastalu situaciju.

– Lukanović i Halilović su ostali trenirati sa ostatkom ekipe u Tuzli. Ne znam kako će ovo zvučati, ali vjerujte mi da ja do dan pred polazak u Osijek uopće nisam bio obaviješten da su ti igrači potpisali ugovor sa klubom, ja to nisam znao, zaista me niko nije obavijestio i žao mi je zbog toga. Mi smo u Osijek vodili igrače za koje sam od ranije znao da na njih možemo računati. Ja sam bio igrač i ne bih sebi dozvolio da igrači koji su potpisali profesionalne ugovore ne budu u konkurenciji za ekipu. Oni su tu, ostaju sa nama i sada su u konkurenciji za prvi tim, ali komunikacija između stručnog štaba i ljudi zaduženih za dovođenje igrača, pod hitno se mora promjeniti i to je ono što ću zahtijevati.

Od igrača koji su ovo ljeto došli u Rudarsku 2, posebno se ističe ime Yoana Martelata, Francuza koji je u Tuzlu stigao iz druge ekipe velikog Lyona.

Prema Smajićevim riječima, francuski veznjak bi mogao biti jedna od okosnica nove Slobode.

– Radi se o zanimljivom igraču, na pripremama se dobro pokazao, on ostaje sa nama. Nažalost, nećemo moći na startu sezone računati na njega jer još uvijek nije dobio radnu dozvolu. Yoan posjeduje kvalitet i mislim da će on zajedno sa Pršešom iznijeti teret ove sezone u sredini terena.

BIĆE JOŠ IGRAČA
Iako je na Tušnju bilo veoma prometno u protekla dva mjeseca, Smajić ističe da sa dolaskom pojačanja još uvijek nije završeno i da je moguće da se u narednim danima timu priključi još nekoliko igrača.

– Definitivno moramo dodatno pojačati odbranu i u potrazi smo za kvalitetnim rješenjem na stoperskoj poziciji. Danas je ugovor potpisao Uzelac i drago mi je zbog toga. Međutim, on je još jedan od igrača koji dolazi iz prve lige Federacije, iskreno se nadam da ćemo u narednim danima angažovati još jednog iskusnog stopera sa iskustvom igranja u Premijer ligi.

Po kuloarima se spominjalo da je Sloboda sa Zrinjskim dogovorila posudbu Renata Gojkovića, nekadašnjeg igrača Slobode, te da je upravo Smajić stopirao ovaj transfer. Međutim, tim menadžer Tuzlaka demantovao je ovu informaciju.

– Meni do sada niko nije ponudio Gojkovića niti je razgovarao sa mnom o njemu. Mislim da u svakom slučaju uprava treba da stručnom štabu predloži igrača, a da onda mi damo svoje mišljenje da li nam je neki igrač potreban ili ne. Ja ne poznajem mnogo Premijer ligu BiH, ali Gojkovića se svakako sjećam iz mlade reprezentacije, znam o kakvom se igraču radi i mislim da u ovom trenutku posjeduje kvalitet koji je nama potreban. Da nam je ponuđen Renato Gojković, svakako bih prihvatio njegov dolazak jer bi on za nas svojim iskustvom, kvalitetom i visinom predstavljao pojačanje. Nadam se da ćemo vrlo brzo dobiti iskusnog desnog stopera kako bi na neki način kompletirali tim za narednu sezonu. – kazao je Admir Smajić na kraju razgovora
Niko, niko, samo Sloboda

Avatar
slusalica
Postovi: 1926
Pridružen/a: 18 apr 2018, 12:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la slusalica » 15 jul 2019, 21:19

U principu ovo je realan presjek stanja,ali smara ovo dugogodisnje inferiorno pozicioniranje, pazi majstore, ako su plate redovne ,ako nece turbulencija te vrste biti , zaboravlja se jedan momenat - mi smo Sloboda ,aloooo.
Ne znam koliko cete se sloziti,ali smatram da ovo Smajicevo izlaganje je nesto sto je trebao zadrzati za sebe, eventualno i za ljude koji su ga angazovali. Ako se pred igrace uoci pocetka sezone stavi ova vrsta ocekivanja (sredina tabele) , mislim da su to misli koje i ostanu u glavama tokom cijele godine. Kazem, nerealno i bezobrazno bi bilo najavljivati titule, ali cijeneci klub koji se predstavlja, a taj klub je tradicijski medju 10 na prostoru koji pokriva oko 20 miliona ljudi , stavovi uoci jedne sezone u konkurenciji zvijezda,mladosti,sloga i slicno bi morale biti manje limitirajuce.
Moje misljenje...

Ovako se djelimicno olabavi entuzijazam i publike i ,sto je bitnije,igraca. :stop:
tz tz tz tz tz tz

Avatar
DamirT
Postovi: 13974
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la DamirT » 15 jul 2019, 21:28

Osjecam da bi ove sezone mogli pozitivno sve iznenadit
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 15 jul 2019, 21:39

Ma sve je to ok, ali kada mi kaze mi smo Sloboda alooo...
To ti u danasnjem fudbalu ba nista ne znaci...
Radnik je uspjesniji klub od Slobode,u evropi skoro ko i mi,ima i Kup drzave,pravi transfere ko i mi ponekada,e to je realnost NAZALOST,a ne mi smo Sloboda alooo.... :rol:
E to treba igracima usadit,da mogu uci u historiju,da ce im se ime spominjat dok bude fudbala u BiH,jer bi bili PRVI sto u kupu sto u ligi da je osvoje..
Sve to treba i finansijski isplatiti pa igracima obecat premije za kup ili ligu...
Mi moramo biti manje arogantni(mi smo Sloboda aloo :rol: ),i ocekivanja smanjiti na minimum....jer u BiH fudbalu smo niko i nista(rezultatski)...
Organizovat se malo pa napunit Stadion, kada na svakoj bude 5-6 000 ljudi i jedno 400-500 fukara,mozemo traziti rez, i reci mi smo Sloboda aloo....
To me podsjeca na onog,jel malo 4 :urnebes:
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

mirza24
Postovi: 630
Pridružen/a: 11 nov 2018, 22:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la mirza24 » 15 jul 2019, 21:43

sviunapad1010 je napisao/la:
jayjay87 je napisao/la:Ovaj Bojan Batar i Amar Prutina su bili vec danas.Ono sto sam napisao da je stoper Miloš je pogreška, pogrešno sam i ja čuo, izvinjavam se. :shhh: To je ovaj iz Borca.
Ova dvojica nula poena. Bolje dati šansu Devedžiću nego ovom iz Borca. Prutina igrač za prve federalne, plus sta ce nam jos jedan lijevi bek???
niti ova dvojica batar i prutina a ni ova devedzic nisu za prvi tim nego treba nam stoper pravi desna noga

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.