FK Sloboda Tuzla - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 maj 2018, 10:17

Mujka nedo ti Bog da pustas Muminovica, Smajica i Todora u neku ekipu u PL. Isto vazi i za druge juniore. Zato kazem treba ih prodavati kada se ima sansa, jer ne mozes vjerovati managerima koji ce ako vide da klub moze uzeti neku paru odmah gledati kako da te pare uzmu sebi.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 30 maj 2018, 11:58

tuzlak1987 je napisao/la:Mujka nedo ti Bog da pustas Muminovica, Smajica i Todora u neku ekipu u PL. Isto vazi i za druge juniore. Zato kazem treba ih prodavati kada se ima sansa, jer ne mozes vjerovati managerima koji ce ako vide da klub moze uzeti neku paru odmah gledati kako da te pare uzmu sebi.
Sto ako Sarajevo plati 450-500 000 maraka plus 15 posto narednog transfera za Azira sto da ne.
Nije problem gdje ce otici nego kako....Ako je dzaba e to je sra nje i to treba presjeci.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 maj 2018, 12:06

Brcanskamalta je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Mujka nedo ti Bog da pustas Muminovica, Smajica i Todora u neku ekipu u PL. Isto vazi i za druge juniore. Zato kazem treba ih prodavati kada se ima sansa, jer ne mozes vjerovati managerima koji ce ako vide da klub moze uzeti neku paru odmah gledati kako da te pare uzmu sebi.
Sto ako Sarajevo plati 450-500 000 maraka plus 15 posto narednog transfera za Azira sto da ne.
Nije problem gdje ce otici nego kako....Ako je dzaba e to je sra nje i to treba presjeci.
Ma kakvi oni i te pare, nemaju oni ni 100 hiljada da kupe igraca. Njihova citava taktika je u nagovaranju managera, a sa druge strane igracu nude da ce ga ubaciti u reprezentaciju ako zafrka svoj maticni klub.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 30 maj 2018, 12:17

tuzlak1987 je napisao/la:
Brcanskamalta je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Mujka nedo ti Bog da pustas Muminovica, Smajica i Todora u neku ekipu u PL. Isto vazi i za druge juniore. Zato kazem treba ih prodavati kada se ima sansa, jer ne mozes vjerovati managerima koji ce ako vide da klub moze uzeti neku paru odmah gledati kako da te pare uzmu sebi.
Sto ako Sarajevo plati 450-500 000 maraka plus 15 posto narednog transfera za Azira sto da ne.
Nije problem gdje ce otici nego kako....Ako je dzaba e to je sra nje i to treba presjeci.
Ma kakvi oni i te pare, nemaju oni ni 100 hiljada da kupe igraca. Njihova citava taktika je u nagovaranju managera, a sa druge strane igracu nude da ce ga ubaciti u reprezentaciju ako zafrka svoj maticni klub.
Pa kada si ti uredu kada ti igrac ima jak ugovor i ako mu ne dugujes nista nema menadzera koji ce te zayebat...
Sa druge strane stavis u ugovor da ces 5 posto transfera dat igracu 10 posto menadzeru i ogradis se u startu.
Barem sa onim koji vrijede i koje mozes unovciti.
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
Skver
Postovi: 6273
Pridružen/a: 03 feb 2013, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Skver » 30 maj 2018, 13:14

Brcanskamalta je napisao/la: Pa kada si ti uredu kada ti igrac ima jak ugovor i ako mu ne dugujes nista nema menadzera koji ce te zayebat...
Sa druge strane stavis u ugovor da ces 5 posto transfera dat igracu 10 posto menadzeru i ogradis se u startu.
Barem sa onim koji vrijede i koje mozes unovciti.
Pa valjda je Sloboda do sada platila skolu oko menadzera, neuplacenih markica i slicnih prevara.....
🔴⚫️

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 30 maj 2018, 13:23

Skver je napisao/la:
Brcanskamalta je napisao/la: Pa kada si ti uredu kada ti igrac ima jak ugovor i ako mu ne dugujes nista nema menadzera koji ce te zayebat...
Sa druge strane stavis u ugovor da ces 5 posto transfera dat igracu 10 posto menadzeru i ogradis se u startu.
Barem sa onim koji vrijede i koje mozes unovciti.
Pa valjda je Sloboda do sada platila skolu oko menadzera, neuplacenih markica i slicnih prevara.....
Valjda jesu.
Valjda je i Senad zavrsio obuku vodjenja kluba.
Ako si se bazirao na proizvodnju igraca uz par iskusnijih transfer poput krpicevog treba biti skoro dovoljan za polusezonu a Darkov za sezonu da izguras...Da ne prave gluposti ko sa Krpicem.
I Ako ima pozajmica da ne budu prokleti.
Ako se Senadu duzno 200 000 nemora ih uzeti odma neka uzme 70 000.....od transfera...polako.
Jer uzmes li sve opet cete pokupiti sve sto ima i traziti ko ce pozajmiti da popunis rupe.
Treba naci mjeru u svemu i stvarati klub kojem za par godina nece trebati zajam.
Prvi korak omladinski vratiti.
Drugi korak uclanjenje u klub.
Treci korak adaptacija statuta (ovo moze i pod 1)

Cetvrti clanarine u skupstini.
Peti fan shop.
Ljudi Rapid u Stadion Centar u blizini Ernst Hapela ima fan shop od 35 kvadrata....takav klub....
Pa i ne treba vise...
Ovo je petogodisnji plan i redosljed je manje bitan. ..
Bitan je ucinak...Stvarajte jak klub za buduce generacije...
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 maj 2018, 13:29

Solinas ne kontam koja je poenta fan shopa kod nas kada bi fan shop poslovao u minusu. Rentanje i plata radniku. Taj fan shop bi samo bio na trosak klubu. Ovako ima kod ljudi u UG dresovi original, dukserice, rekviziti, uclanjenje u drustvo. Mi naravno nemamo potencijal kao Sarajevo i Zeljeznicar da pravimo fan shopove. Jedino se treba probati na adventu dobiti kucica pa tu malo promovisati kada bude ili na trgu kada budu kucice, da grad pogura tu sta besplatno pa da neka cura prodaje za dnevnicu. Fan shop treba pokrenuti online, a kao lokacija nikako. Pa eto da vidimo online bil ko kupovao, vjerujem da ni tu ne bi bio neki profit. U Tuzli kad kazes nekom dres 50 maraka zabezekne se, 95% ljudi nema namjeru dati ni marke u nesto takvo.

Ovo ostalo se slazem, s tim da je najteze to za omladinski jer je nama pravi racun s vremena na vrijeme blokiran.

Isto mislim da bi svi isparili kada bi se reklo 1000 maraka clanstvo u skupstini, ne bi se prijavilo 10 ljudi. A clanarinu u klubu bi mogli mozda imati 500 ljudi kada bi stavili da bude 10-20 maraka.

Od svih tih poslova daleko ucinkovitije naci jednog kako treba sponzora nego se lomiti zbog nikakvog profita.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel1987 » 30 maj 2018, 13:33

zato sto svaki klub ima fan shop.
to isto ko kad bi reko sta ce nam "sportski segment" ioanko nemamo trofeja ha ja :lol:

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 maj 2018, 13:34

Sariel1987 je napisao/la:zato sto svaki klub ima fan shop.
to isto ko kad bi reko sta ce nam "sportski segment" ioanko nemamo trofeja ha ja :lol:
Ima Zvezda, Partizan pola Srbije za njih navija, tako i Zeljeznicar i Sarajevo. Nama je ova prodaja dresova optimalna, jer kod nas svi traze ali kada se uvede nece niko da kupi. Koliko smo dresova prodali u ove dvije godine? To je osnova fan shopa- dres. Ubi me ako smo prodali 500 u vrh glave jos ljudi sve volonterski odrade. Ljudi se sele iz drzave, kakav fan shop bitno je da prezivis kao klub, da uganjas nekog ko ce ti odmah uletiti 100 hiljada kao sponzor. A navijacima da izadjes u susret malo pa narucis dresove te koje nose i igraci da UG prodaje. To nam je optimalno, sve drugo previse.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 30 maj 2018, 13:36, ukupno mijenjano 1 put.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel1987 » 30 maj 2018, 13:35

tuzlak1987 je napisao/la:
Sariel1987 je napisao/la:zato sto svaki klub ima fan shop.
to isto ko kad bi reko sta ce nam "sportski segment" ioanko nemamo trofeja ha ja :lol:
Ima Zvezda, Partizan pola Srbije za njih navija, tako i Zeljeznicar i Sarajevo. Nama je ova prodaja dresova optimalna, jer kod nas svi traze ali kada se uvede nece niko da kupi. Koliko smo dresova prodali u ove dvije godine? To je osnova fan shopa- dres. Ubi me ako smo prodali 500 u vrh glave jos ljudi sve volonterski odrade.
ne slazem se.mora biti.
pa ko voli nek izvoli.
koliko samo ljudi dodje i pita mogu li kupiti dres, kakvo ba prijatelji slobode kakoo vec il ikina pijaca.bjezi ba neozbiljno
ne samo dres, majice,trenerke lopte, i ostali suveniri.
Zadnja izmjena: Sariel1987, dana/u 30 maj 2018, 13:36, ukupno mijenjano 1 put.

fukaroni
Postovi: 350
Pridružen/a: 04 feb 2018, 15:23
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la fukaroni » 30 maj 2018, 13:36

Brcanskamalta je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Mujka nedo ti Bog da pustas Muminovica, Smajica i Todora u neku ekipu u PL. Isto vazi i za druge juniore. Zato kazem treba ih prodavati kada se ima sansa, jer ne mozes vjerovati managerima koji ce ako vide da klub moze uzeti neku paru odmah gledati kako da te pare uzmu sebi.
Sto ako Sarajevo plati 450-500 000 maraka plus 15 posto narednog transfera za Azira sto da ne.
Nije problem gdje ce otici nego kako....Ako je dzaba e to je sra nje i to treba presjeci.
sica bio kod senada nudi sarajevo 50 milja za muminovica i 10 posto :bih:
fukare

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel1987 » 30 maj 2018, 13:38

nude kikiriki po obicaju

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 maj 2018, 13:39

Sariel1987 je napisao/la: ne slazem se.mora biti.
pa ko voli nek izvoli.
koliko samo ljudi dodje i pita mogu li kupiti dres, kakvo ba prijatelji slobode kakoo vec il ikina pijaca.bjezi ba neozbiljno
ne samo dres, majice,trenerke lopte, i ostali suveniri.
Ko god hoce moze kupiti dres kod UG, ako nisi blizu javis im se oni ti posalju. Ima i suvenira, dukseva i majica. Najveci problem- SLABO RAJA UZIMA.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 maj 2018, 13:42

fukaroni je napisao/la: sica bio kod senada nudi sarajevo 50 milja za muminovica i 10 posto :bih:
O tome pricam znaci Sicu su iz Sarajeva vec pridobili, garant ima sigurnih 100-150. A Tuzlu ko ebe.

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 30 maj 2018, 13:43

tuzlak1987 je napisao/la:Solinas ne kontam koja je poenta fan shopa kod nas kada bi fan shop poslovao u minusu. Rentanje i plata radniku. Taj fan shop bi samo bio na trosak klubu. Ovako ima kod ljudi u UG dresovi original, dukserice, rekviziti, uclanjenje u drustvo. Mi naravno nemamo potencijal kao Sarajevo i Zeljeznicar da pravimo fan shopove. Jedino se treba probati na adventu dobiti kucica pa tu malo promovisati kada bude ili na trgu kada budu kucice, da grad pogura tu sta besplatno pa da neka cura prodaje za dnevnicu. Fan shop treba pokrenuti online, a kao lokacija nikako. Pa eto da vidimo online bil ko kupovao, vjerujem da ni tu ne bi bio neki profit. U Tuzli kad kazes nekom dres 50 maraka zabezekne se, 95% ljudi nema namjeru dati ni marke u nesto takvo.

Ovo ostalo se slazem, s tim da je najteze to za omladinski jer je nama pravi racun s vremena na vrijeme blokiran.

Isto mislim da bi svi isparili kada bi se reklo 1000 maraka clanstvo u skupstini, ne bi se prijavilo 10 ljudi. A clanarinu u klubu bi mogli mozda imati 500 ljudi kada bi stavili da bude 10-20 maraka.

Od svih tih poslova daleko ucinkovitije naci jednog kako treba sponzora nego se lomiti zbog nikakvog profita.
Fan shop ne otvaras zbog profita nego reklame i popularizacije kluba...
Ja znam sada 10 ljudi koji bi platili clanstvo u skupstini 3 a ne hiljadu...
Cilj treba biti 1000 clanova kluba po cijeni od 25 km godisnje.....Za pocetak...
Nema tu zarade i ekonomske racunice ovo je BiH ali klub profitira na druge nacine....mnogo bitnije. ..
Kada klub ima par hiljada clanova i sponzora ces lakse naci pogotovo iz inostranstva..
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Sariel1987 » 30 maj 2018, 13:44

tuzlak1987 je napisao/la:
Sariel1987 je napisao/la: ne slazem se.mora biti.
pa ko voli nek izvoli.
koliko samo ljudi dodje i pita mogu li kupiti dres, kakvo ba prijatelji slobode kakoo vec il ikina pijaca.bjezi ba neozbiljno
ne samo dres, majice,trenerke lopte, i ostali suveniri.
Ko god hoce moze kupiti dres kod UG, ako nisi blizu javis im se oni ti posalju. Ima i suvenira, dukseva i majica. Najveci problem- SLABO RAJA UZIMA.
ama necu posrednika, ug, isto kao i za OP, zasto da ne bude sve u sklopu kluba na stadionu? il PJ negdje u gradu?
i ovo sto solinas govori.neces prodat 100 miliona dresova po 100 eura svakako :lol:

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 30 maj 2018, 13:46

Sariel1987 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:
Sariel1987 je napisao/la: ne slazem se.mora biti.
pa ko voli nek izvoli.
koliko samo ljudi dodje i pita mogu li kupiti dres, kakvo ba prijatelji slobode kakoo vec il ikina pijaca.bjezi ba neozbiljno
ne samo dres, majice,trenerke lopte, i ostali suveniri.
Ko god hoce moze kupiti dres kod UG, ako nisi blizu javis im se oni ti posalju. Ima i suvenira, dukseva i majica. Najveci problem- SLABO RAJA UZIMA.
ama necu posrednika, ug, isto kao i za OP, zasto da ne bude sve u sklopu kluba na stadionu? il PJ negdje u gradu?
i ovo sto solinas govori.neces prodat 100 miliona dresova po 100 eura svakako :lol:
To je to...hocu klubsko a ne "svacije".
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
benTzley
Postovi: 434
Pridružen/a: 19 jan 2017, 13:47
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la benTzley » 30 maj 2018, 13:48

@solinas @sariel http://fksloboda.ba/shop/ . Shop je u izradi, polako :lol: :lol:

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la Brcanskamalta » 30 maj 2018, 13:49

fukaroni je napisao/la:
Brcanskamalta je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Mujka nedo ti Bog da pustas Muminovica, Smajica i Todora u neku ekipu u PL. Isto vazi i za druge juniore. Zato kazem treba ih prodavati kada se ima sansa, jer ne mozes vjerovati managerima koji ce ako vide da klub moze uzeti neku paru odmah gledati kako da te pare uzmu sebi.
Sto ako Sarajevo plati 450-500 000 maraka plus 15 posto narednog transfera za Azira sto da ne.
Nije problem gdje ce otici nego kako....Ako je dzaba e to je sra nje i to treba presjeci.
sica bio kod senada nudi sarajevo 50 milja za muminovica i 10 posto :bih:
Daj im ku rac mater im yebem...sirotinja...
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37576
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 maj 2018, 13:51

Brcanskamalta je napisao/la: Fan shop ne otvaras zbog profita nego reklame i popularizacije kluba...
Ja znam sada 10 ljudi koji bi platili clanstvo u skupstini 3 a ne hiljadu...
Cilj treba biti 1000 clanova kluba po cijeni od 25 km godisnje.....Za pocetak...
Nema tu zarade i ekonomske racunice ovo je BiH ali klub profitira na druge nacine....mnogo bitnije. ..
Kada klub ima par hiljada clanova i sponzora ces lakse naci pogotovo iz inostranstva..
Dovedi te ljude na skupstinu da po 3000 primiti ce ih sve u skupstinu 1/1 i jos te 3000 mogu dati kao sponzori klubu. A mi nismo mogli 700 ljudi imati u najboljoj sezoni za sezonsku od 50 KM za 15 utakmica tj 3,3 marke po utakmici, a da imamo 1000 clanova onako. Iako ce svi reci "sta cu biti clan nista ne dobijam tim".
Ni nemamo luksuz kao klub da se bavimo tim, da neko trosi vrijeme na nesto sto nece dati zaradu. Klub nece profitirati nikako, gledati ce ko gleda, ko nece nece nikada ni doci na Tusanj niti nesto kupiti.

Da se uvede clanstvo od 25 KM mi bi imali maksimlano 300 clanova ostali bi isparili i isfurali. Rekli bi uh da ti bi 25.

Sariel1987 je napisao/la: ama necu posrednika, ug, isto kao i za OP, zasto da ne bude sve u sklopu kluba na stadionu? il PJ negdje u gradu?
i ovo sto solinas govori.neces prodat 100 miliona dresova po 100 eura svakako :lol:
Sta ce ti neko uzimati pare za satnicu kada posrednik radi besplatno? Sve sto das para ode u klub 1/1. Otidjite na stranicu kod ljudi i ako hocete nesto ima sve, samo niko ne kupuje. Ne bi bolje bilo ni u fan shopu, samo bi stojala roba i crvala se.

Vi bgm isto kao da smo mi Valencia, Roma, Lazio pa sanjate. A u gradu ljudi digli ruke od domaceg sporta, ne zbog Slobode vec jer je liga nekvalitetna.
Od svih tih poslova je bolji posao naci sponzora da daje 10 hiljada.

Zaključano

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.