FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 11 dec 2016, 01:35

staragarda je napisao/la:
Chinaglia je napisao/la:hocemol malo aktivirat ovu temu :kafa:
Bit će ovo i više nego aktivna tema ove zime :D
OUT :
Zeba
Karic
Dzidic
Govedarica
Hasanovic
Piric
Mehidic
Bobic
nastavite niz :kafa:
Bolje da popisemo ovih 5-6 sto ce ostati, nije pravedno prema ovima sto odlaze jer cemo zaboraviti koga :kafa:

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la wobly92 » 11 dec 2016, 10:09

Uzet onu sliku kolektiva sa početka sezone i "mećat" iksiće na one koji su otišli.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Beduin
Postovi: 16120
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Beduin » 11 dec 2016, 10:28

Sto je najgore i nemas u ligi nekih igraca da dovedes kao pojacanje, a van granica BiH su preskupi za nas trenutno. Vidicemo kakav je cilj kluba u nastavku, ali kad procitam da se Krupa interesuje za Kostica, dodje mi da sam sebi pucam u koljeno. 'bem ti zivot kad se sela bore za Evropu i hoce ti "otmu" standardnog stopera i najboljeg odbrambenog igraca prosle sezone.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la staragarda » 11 dec 2016, 14:08

Beduin je napisao/la:Sto je najgore i nemas u ligi nekih igraca da dovedes kao pojacanje, a van granica BiH su preskupi za nas trenutno. Vidicemo kakav je cilj kluba u nastavku, ali kad procitam da se Krupa interesuje za Kostica, dodje mi da sam sebi pucam u koljeno. 'bem ti zivot kad se sela bore za Evropu i hoce ti "otmu" standardnog stopera i najboljeg odbrambenog igraca prosle sezone.
Pare su čudo, buraz, znaš ti to najbolje :urnebes:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Beduin
Postovi: 16120
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Beduin » 11 dec 2016, 14:32

staragarda je napisao/la:
Beduin je napisao/la:Sto je najgore i nemas u ligi nekih igraca da dovedes kao pojacanje, a van granica BiH su preskupi za nas trenutno. Vidicemo kakav je cilj kluba u nastavku, ali kad procitam da se Krupa interesuje za Kostica, dodje mi da sam sebi pucam u koljeno. 'bem ti zivot kad se sela bore za Evropu i hoce ti "otmu" standardnog stopera i najboljeg odbrambenog igraca prosle sezone.
Pare su čudo, buraz, znaš ti to najbolje :urnebes:
To je ono sto mene boli brate. Mi smo jedini koji ne znamo unovciti reprezentativca drzave (Pirica) i ponajboljeg igraca lige (Ordagica). :(

€, $, £, dirhami su cudo. :urnebes:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

klma1
Postovi: 1716
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la klma1 » 11 dec 2016, 18:04

staragarda je napisao/la:
Beduin je napisao/la:Sto je najgore i nemas u ligi nekih igraca da dovedes kao pojacanje, a van granica BiH su preskupi za nas trenutno. Vidicemo kakav je cilj kluba u nastavku, ali kad procitam da se Krupa interesuje za Kostica, dodje mi da sam sebi pucam u koljeno. 'bem ti zivot kad se sela bore za Evropu i hoce ti "otmu" standardnog stopera i najboljeg odbrambenog igraca prosle sezone.
Pare su čudo, buraz, znaš ti to najbolje :urnebes:
Pare su cudo, para nema. Nama bi se prije mogla ukazati Gospa nego sto bi mogli imati finansijski smislen klub.
& $ ?

Avatar
Slobodas
Postovi: 3473
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Slobodas » 21 maj 2017, 13:12

Volio bi vidjeti ova dva mlada i prespektivna igraca sl godine u nasem dresu. Vjerujem da bi ih Vlado mogao dignuti u visine i na njima dosta zaraditi !

Besim Serbecic- FK Radnik- 19 god - stoper
Mirel Ibrahimovic - FK Sloga - 21 god- spic
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 21 maj 2017, 13:15

Serbecic ima jos 2 godine ugovora, Ibrahinovic jos 3,5 godina ugovora.

Avatar
Gifron
Postovi: 4135
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Gifron » 12 jun 2017, 18:28

Golmani:
1. Azir Muminovic, 20
2. Filip Eric, 22
3. Adnan Hadzic, 29

Desni bekovi:
1. Darko Todorovic, 20
2. Amar Beganovic, 17

Stoperi:
1. Ibrahim Skahic, 23
2. Adnan Salihovic, 24
3. Adnan Mujkic, 21
4. Muhamed Muratovic, 19
5. Edin Salkic, 19
6. Adnan Zukic, 25
7. Haris Mehmedagic
8. Aleksandar Ignjatovic


Lijevi bekovi:
1. Aleksandar Lazevski, 29
2. Zvezdan Djordjilovic, 23 Zadnji vezni:
1. Adnan Jahic, 32

Centralni vezni:
1. Amer Ordagic, 24
2. Vladimir Grahovac, 22
3. Milos Kalezic, 23
4. Ismar Hairlahovic, 21
5. Eldin Omerovic, 17

Krila:
1. Ziljkic Almedin, 21
2. Edis Smajic, 17
3. Dino Hodzic, 17

Napad:
1. Ismar Tandir, 21

EDIT: Hvala Suljo :thumbup:
Zadnja izmjena: Gifron, dana/u 01 jul 2017, 14:14, ukupno mijenjano 5 puta.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Suljo20002 » 13 jun 2017, 09:07

Gifron je napisao/la:Golmani:
1. Azir Muminovic, 20
2. Filip Eric, 22

Desni bekovi:
1. Darko Todorovic, 20

Stoperi:
1. Ibrahim Skahic, 23
2. Adnan Salihovic, 24
3. Adnan Mujkic, 21
4. Amar Beganovic, 17
5. Adnan Zukic, 25
Lijevi bekovi:
1. Aleksandar Lazevski, 29
2. Zvezdan Djordjilovic, 23 Zadnji vezni:
1. Nemanja Stjepanovic, 33
2. Adnan Jahic, 32

Centralni vezni:
1. Amer Ordagic, 24
2. Vladimir Grahovac, 22
3. Milos Kalezic, 23
4. Ismar Hairlahovic, 21
5. Uros Djukic, 19
6. Muhamed Muratovic, 19
7. Eldin Omerovic, 17

Krila:
1. Ziljkic Almedin, 21
2. Edis Smajic, 17
3. Dino Hodzic, 17

Napad:
1. Ismar Tandir, 21

Edin Salkic, 19 godina. Ne znam koju poziciju igra u odbrani.
Beganovic je desni bek a Muratovic stoper.Salkic je takodjer stoper koji je po meni kvalitetniji neg Salihovic ali steta sto ga nije imao ko pogurat u repku a i u slobodi realno...

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Hitman22 » 13 jun 2017, 12:21

Ja mislim da ce ovaj Salkic biti pravo dobar igrac kao sto mislim da je Zukic stasao u dobrog stopera.
Kako vidim ovaj spisak zadnjeg veznog moramo prioritetno dovesti iako je Stjepanovic odlican ipak za sezonu ce zavrsiti karijeru kao i Jahic. Tu smo deficitarni.
Desni bek nam i ne treba jer ima Todorovic koji je odlican i mali Beganovic,lijevo ako ostane Laza dovoljno jedna zamjena.
Napadaca mi dva moramo dovesti i to jedan da je iskusan tipa Krpic Ahmetovic
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la sloboda72 » 23 dec 2017, 02:37

Kada je Amer Ordagić produžio ugovor sa Slobodom??

Da li je to bilo -21. feb 2017. ?

http://www.nstk.info/novosti/ordagic-am ... k-sloboda/

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ili je to bilo - 31. dec 2016.?


https://www.rtvslon.ba/amer-ordagic-pro ... k-sloboda/

----------------------------------------------------------------------------------------------

SLUŽBENI GLASNIK
NOGOMETNOG / FUDBALSKOG SAVEZA
BOSNE I HERCEGOVINE

Godina XVIII Sarajevo, 24.02.2017. godine broj 701


................Strana 11

(Sjednica 22.02.2017)
"FK SLOBODA" TUZLA: Hairlahović Ismar (Krajina Cazin), Čl. 55/2
Registracija ugovora
"FK SLOBODA" TUZLA i igrač Ordagić Amer zaključili profesionalni ugovor do 13.01.2018.



https://www.nfsbih.ba/nsbih_userfiles/f ... 2_2017.pdf

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 27 maj 2018, 14:25

Za dovesti po meni (oni koje sam zapazio u zadnjoj sezoni u njihovim ekipama, a po TM imaju ugovore do juna):

Marko Misic - 25 godina, najvise igra na lijevom krilu, ali moze igrati i centralnog veznog i desno krilo. Ove sezone 29 utakmica, 5 golova i 5 asistencija. Sigurno jedan od 3-4 najbolja igraca GOSK-a ove sezone.

Nemanja Andjusic- 21 godina, desno krilo. Najbolji igrac Celika u ovom dijelu sezone, sa 4 gola i 5 asistencija. U Sarajevu nema mjesta u prvom timu, a ne zeli igrati Federalnu ligu.

Sasa Nikodijevic- 30 godina, desni bek Krupe. 23 utakmice u ligi i 6 asistencija. Po TM mu istice ugovor krajem maja.

Nusmir Fajic - 31 godina, pravi klasicni napadac sa inostranim iskustvom, ove sezone 7 golova u ligi.

Radosav Aleksic- 32 godine, stoper Krupe, uz Vukotica standardan na stoperskoj poziciji. Prije toga igrao u Travniku, dosta pouzdan i bez povreda za razliku od nasih stopera.

Postoji tu jos igraca kao Arezina, Rodin, Kunic ali to su oni vec koje je neko kaparisao.

Federalna:

Muharem Civic- 25 godina, Slobodin, nakon Ceske igrao u Travniku i Zvijezdi. 26 utakmica, moze igrati defanzivnog veznog ali pokriti i neke pozicije u odbrani.

Obren Cvijanovic -23 godine, iz Zvijezde, njihov najbolji ofanzivni igrac, 11 golova ove sezone, desno krilo i mislim da mu istice ugovor sada.

Anis Devedzic - 19 godina, po meni nasljednik Serbecica u PL kada dodje. Ne znam stanje sa ugovorom ali moze se isplatiti cak i kada bi se napravio transfer sa Zvijezdom.

Mehmed Cosic -20 godina, nase dijete, po TM mu istice ugovor, veznjak, odigrao 20 utakmica ove sezone i sigurno da bi mu bio cilj da igra kuci i to PL.

Od nasih igraca prikljuciti juniore (A.Hodzic, D.Hodzic, Beganovic, Omerovic, Maksimovic), prodati one za koje postoje ponude(Smajic, Muminovic, Todorovic naravno van PL, ako nema dobre ponude sa vana ostaviti jos pola godine jer imaju po godinu i pol ugovora), a u ekipi ostaviti: Markovica, Ivetica, Terzica, Rustemovica, Bekica, Husica, Osmanagica i viteza Ignjata.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Penaltiky » 27 maj 2018, 17:02

Da bi od ovih Devedzica i Andjusica dovest
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Chinaglia » 27 maj 2018, 17:25

sezona je gotova i shodno tome mora se sto ranije krenuti u sklapanje igrackog kadra, a ukoliko je tacno da je Sloboda ove sezone imala dobar budzet i ako su tacne pretpostavke da ce tako biti i naredne sezone, onda se mora odradit mnogo, mnogo bolji posao u tom sportskom segmentu, gdje bi opet trebalo dati Celi da po svojoj zelji dovodi igrace, obzirom da je na zimu insistirao na par igraca, od kojih su se vecina pokazali kao dobar izbor, kao npr Rustemovic, Ivetic, Terzic, Bekic, dok se npr promasilo s Mijicem, iako ga je Celo bas nahvalio

misljenja sam da su ovo igraci za koje mogu sa sigurnoscu reci da zasluzuju ostati u Slobodi:

Golman: Muminovic, Markovic, Hadzic

- Muminovic je naravno neupitan prvi izbor, no posto postoji mogucnost njegove prodaje, u tom slucaju bismo morali dovesti jos jednog golmana, a pitanje je dal za prvog golmana, il bi se ipak Markovicu dala sansu na golu, Hadzic kao drugi ili treci izbor moze proci

Stoper: Salihovic

- Saleta bih ostavio kao osiguraca, sto bi se reklo, igrac za ne daj boze, onaj na koga ne racunas ozbiljno, vec samo u slucaju krajnje nuzde, jeftin je, iz Tuzle je, a nije on uopste toliko los da svaku tekmu kada igra nesto zajebe, kao cetvrti izbor dobra opcija! svi ostali stoperi, dakle Mehmedagic, Skahic i Ignjatovic su upitni...

- Hare upitan zbog svog zdravstvenog stanja, imao je on i prije kojekakve povredice, al nista ovako ozbiljno, tako da smatram da bi se o njemu morala imati jasnija slika do pocetka/tokom priprema, ako to bude u redu, onda bih ga ostavio jer je jedan od ponajboljih stopera u Premijer Ligi i de facto najbolji igrac Slobode unazad par sezona, ako ne, drugarski i gospodski da se pozdravimo

- Skahic upitan takodjer zbog svog zdravstvenog stanja, momak vjecito ima tih problema, kada bih znao sa sigurnoscu da moze odigrat sezonu bez problema, ostavio bih ga, jer sa igracke strane u njega ne sumnjam, al sa zdravstvene... nisam stekao utisak da mu Celo bas nesto vjeruje, tako da smatram da su realne sanse da napusti klub

- Ignjatovic se na proljece dosta popravio, no svejedno ga ne vidim kao nekog ko mora ostati, sto bi se reklo: "moze, a i ne mora", no Celo mu vjeruje i ako Ignjatovic bude htio ostati, onda vjerujem i da hoce

bilo kako bilo, sigurno ocekujem jednu, a moguce i dvije prinove na stoperskim pozicijama

Lijevi bek: Ivetic

- Pero naravno prvi izbor, ne treba trositi rijeci o njemu, a Lazevski naprosto mora ici dalje, spor, trom, neupotrebljiv u ofanzivi, tu ce nam biti potrebna rezerva Peri, ako Lazevski napusti klub, a nadam se da hoce

Desni bek: Terzic, Beganovic

- Terzic se pokazao kao dobro pojacanje i tu imamo rjesenu poziciju startnog desnog beka, a sto se tice njegove zamjene, to moze biti mali Beganovic, a mozda bismo ga mogli poslati i na posudbu jer bi on dugorocno mogao biti prvi izbor na toj poziciji, a posudba je svakako moj prvi izbor, pa bismo u tom slucaju trebali dovesti jednog beka kao zamjenu Terzicu

Vezni igrac: Rustemovic

- Rustemovic je jedini igrac u veznom redu koji vrijedi, ovi ostali: Grahovac, Weitzer, Mijic i Osmanagic mogu ici, s tim da bih mozda ostavio Osmanagica kao zamjenu, on je poput Ignjatovica igrao bolje na proljece, ovoj trojici daleko lijepa kuca

misljenja sam da ce nam u veznom redu biti potrebna jedna, ako ne i dvije prinove, bolje dvije, jedan igrac da igra u paru s Rustemovicem, a drugi na poziciju ofanzivnog veznog (Osmanagic i Mijic to nisu opravdali, Weitzera da i ne spominjem)

smatram da bi mali Armin Hodzic trebao dobiti svoje minute naredne sezone, red je da se krene s postepenim ubacivanje novih omladinaca, bolje npr on, nego neki prosjecan igrac iz Premijer Lige, cvajtare ili Srbije, Hrvatske...

Lijevo krilo:

- njega uopste nemamo, tu su igrali Smajic i Husic, no niti jedan od njih nije krilo i ne mogu pravit razliku u igri kao krilni igraci, sto utice na igru ekipe, no nije upitno da ce oni s te pozicije zabit odredjeni broj golova (Smajic je zabio 6)... pitanje je dal ce Celo nastavit s takvom praksom il ce ipak posegnuti za pravim krilnim igracem... za ekipu i bolju igru bi sigurno bilo bolje da se dovede pravi igrac na pravu poziciju, tim vise jer Bekic i Husic ne garantuju veci broj golova na poziciji napadaca, a Smajic kao neko ko ima potencijal i ko je u izlogu, naprosto mora igrat, sto bi znacilo da bi on igrao u napadu, mada opet u ovom trenutku vise vjerujem Bekicu i Husicu na poziciji napadaca, kako golgeterski, tako i u smislu igre, nosenja s protivnickim stoperima itd

Desno krilo: Todorovic

- Todorovic neupitno prvi izbor na poziciji desnog krila, no on ce vjerovatno biti prodat, tako da ce nam biti potrebna dva nova igraca, jedan u pocetnom sastavu i jedan kao njegova zamjena... ako Darko ipak nekim cudom ostane, trebati ce nam samo njegva zamjena

ovdje mali Dino Hodzic treba dobit sansu kao zamjena (dal Todorovicu il nekom drugom igracu), uz redovno dobivanje minutaze, pri cemu ne mislim da ulazi posljednjih 5 minuta, u nadoknadi i slicno, vec kako kada, nekada 30 min, nekada 20 min...

Napadac: Bekic, Husic, Smajic

Bekic i Husic nisu pravi strijelci, Smajic ce u buducnosti biti bolji strijelac od obojice, no u ovom trenutku niti on nece zabit veci broj golova, pa se postavlja opravdano pitanje sta s napadom... nije problem staviti bilo kog od ovih igraca u napad, svi ce oni zabiti odredjeni broj golova, al onda moras nedostatak golova s te pozicije nadomjestit s nekim drugim igracima (krila, ofanzivni vezni)

takodjer, Sasa Maksimovic bi trebao dobit svoje minute, Celo ga je ubacio na poziciju ofanzivnog veznog protiv Mladosti ili to bi se u njegovom slucaju zvalo "druga spica", posto je rijec o napadacu, a pokazao je da moze to igrat jer trazi loptu, izvlaci se po nju, zna s loptom, ne boji se duel igre itd

sve u svemu, od ovih koje bih ostavio, pod upitnikom su Muminovic, Todorovic i Smajic zbog prodaje, a mozda i Rustemovic koji mozda dobije nekakvu ponudu iz Azerbejdzana, Kazashstana i tih usranih liga, pa izrazi zelju za odlaskom, a ove propalitete tipa Lazevski, Grahovac, Mijic, Weitzer nabit s noge na nogu, njih cetvorica su jedini za koje mogu sa sigurnoscu reci da trebaju dobit nogu, dok pod velikim upitnikom ostaju Hare i Skaha (zbog zdravlja), te Ignjatovic i Osmanagic

pod pretpostavkom da nikog ne prodamo, trebat ce nam jedno 6 ili 7 igraca, ako nekoga prodamo, onda ce i njega biti potrebno zamjeniti, sve u svemu treba pametno sklopiti igracki kadar, pa ce onda i igra, a i rezultati biti bolji

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Hitman22 » 27 maj 2018, 18:54

Br. 1 rješiti trenera. Jel ostaje ovaj ili ne ?
Šef novi nova koncepcija igre,stari šef poznata igra.
Po meni ima zanimljivih igrača na tržištu dosta. Fokusirati se na igrače brze mladje. Staraca poluookrenih nam ne treba.
Od postojeće ekipe bi samo zadržao ove mlađe i Peru( iako teško jer će on biti Azmirov skalp) te možda Salihovica i Osmanagica.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

sviunapad1010
Postovi: 8088
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la sviunapad1010 » 28 maj 2018, 20:27

Produziti ugovor Rustemovicu za još minimum 1.5 godinu. Husića minimum na 2 godine. Bekic bar do idućeg ljeta ako ne pristane ne čekati januar da ode kao slobodan igrač. Ignjatovica ostaviti u ekipi od stopera. Skaha i Hare prvi sklon povredama drugi ne znamo situaciju i istekli im ugovori.?????? Terzic ima ugovor jos godinu produziti za jos jednu. Lazevski, Mijic, Weitzer ništa neka traze nove klubove. Grahovac istekao ugovor ako nije skup moze na klupi i rezerva Rustemu biti.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
Gifron
Postovi: 4135
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Gifron » 25 jun 2018, 12:34

Sezona 18/19

Golmani:
1. Muminovic Azir
2. Junior
3. Junior

Defanzivni:
1. Perica Ivetic (LB,CB)
2. Safet Sivsic (LB)
3. Muamer Adzem (CB)
4. Nikola Vasiljevic (CB)
5. Adnan Mujkic (CB)
6. Adnan Salihovic (CB)
7. Tony Livancic (RB, RM)
8. Amar Beganovic (RB)
9. Haris Mehmedagic (CB)

Vezni:
1. Sasa Maksimovic (AM)
2. Omar Prses (CM)
3. Semir Music (LM)
4. Armin Hodzic (CM)
5. Dino Hodzic (RM)
6. Muharem Civic (DM)
7. Ivan Baraban (LM)
8. Said Husejinovic (AM)
9. Mehmed Alispahic (CM)
10. Adis Hadzanovic (DM)
11. Muris Piric (RM)

Napad:
1. Edis Smajic (AM, LW)
2. Antonio Vidovic (CF)
Zadnja izmjena: Gifron, dana/u 30 jun 2018, 13:52, ukupno mijenjano 1 put.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la tuzlak1987 » 30 jun 2018, 13:35

E ovako neka moja ocjena zadnjeg perioda, igrackog kadra, rada i svega sto ide uz to.

Da krenem od odlazaka, otisla je manje vise citava ekipa ne citava ali eto 75% igraca onih koji su imali minutazu na ovaj ili onaj nacin. Mogu reci da mi je zao zbog par njih, za par se zna sto su otisli, a jednog dva su mozda pustili i jer ne zele produziti ugovor. Edin Rustemovic je najbolji igrac Slobode u proljetnom dijelu, od onih koji su stigli. Nema povreda, spreman je, dobro je godiste, trazena pozicija, igrac koji moze odigrati dobru odbranu i spasiti ekipu da stoperi budu izlozeni kao sto su bili u prvom dijelu sezone kada nam je odbrana bila kao sir. On je svakako gubitak za ovu ekipu, ali eto Zrinjski je za BIH postao kao neka elitna ekipa koja dobije svakog koga pozeli. Drugi igrac kojeg mi je zao je Anel Husic, kada je tek stigao bio je spreman i starter na lijevom krilu ali je onda imao neugodnu povredu i nije ga bilo nigdje do polusezone, ali onda je opet usao spreman u proljece i izbacio na neki nacin Bekica u jednom trenutku iz postave, postigao par golova. Igrac koji isto tako nije potrosen sto je bitno, nije star, koji ima odlicnu gradju, a zna i odigrati. Kada bih gledao jel mi vise zao sto je otisao Husic ili Bekic rekao bih Husic jer mislim da je ostavio sveukupno bolji dojam. Ignjatovic ako je otisao ili ode biti ce mi malo zao jer je proigrao na proljece, ali sam opet skeptik o tome kako ce igrati sada ako ostane. Bekic je zamjeniv igrac u napadu ako imas pare za napadaca, mozes dovesti istog sigurno ili boljeg i zdravijeg.
Jednog momka ce mi biti zao ako ode, a to je Terzic. Ne znam njegov status, ali nadam se da ostaje. Prvih par utakmica je odmah kupio navijace svojom trkom pored desne aut linije, igra beka ali ucestvuje i u napadu, nazad ne ostavlja toliko prostora, spreman je, nema povreda, dobro je godiste i sto je najvaznije borac je i radilica.
Ostalih mi nije zao jer ili nisu nista pokazali ili su jednom nesto odigrali pa onda narednih 4-5 utakmica nista. Uglavnom zamjeniv kvalitet.
I ako bih gledao gdje smo na gubitku onda je to u slucaju Rustemovic, Husic i potencijalno Terzic.

E sada da krenem sa ocjenom svojom pojacanja (po mom misljenju, naravno svako ima neki svoj pogleda na situaciju):

-Muharem Civic - igrac koji kada zeli sigurno i moze, sigurno je napredovao u zadnjih par godina, a sto je bitno je to da ce dati sve za ovaj dres jer je nase dijete i navijac. Ne svrstavam ga u red one djece koja ne znaju vec mislim da je taj neki srednji rang koji zasluzuje dres Slobode pa bar da bude u rotaciji. Uglavnom od njega imam neka ocekivanja, svakako da odigra korektnije od nekih koji su otisli bez obzira koju poziciju igrao, ako bude igrao vezu ocekujem da bude bolji od Grahovca.

-Muamer Adzem - ovaj igrac bi mogao da bude PL kalibar, sigurno da je dobrih godina tj nije istrosen i to je bitno, a i da je ispekao zanat u Federalnoj. Mislim da ce biti sasvim solidan igrac i da zasluzuje PL te da ce nesto pokazati. Uglavnom daleko losijih igraca je bilo i u PL i ima ih sada ali i u Slobodi. Vjerujem u njega uglavnom, jedino sto mi se ne svidja je to jer ima ugovor na jednu godinu.

-Antonio Vidovic - sjecam se da je igrao jednu sezonu u PL za Metalleghe samo na proljece i zabio 5 golova. Igrac koji moze biti vrlo kvalitetan joker sa klupe i vjerovatno igrac koji ima vrlo dobar osjecaj prirodni za postizanje golova. Kada je dosao vidi se na njemu da nema bas neku sportsku gradju tj da mozda nije zivio sportski zivot i da je mogao vise u karijeri. Uglavnom cekati cu da vidim sta moze pa ga ocjeniti, 13 golova u Federalnoj je neko obecanje da moze biti solidan. Ali i Mujkic iz Gracanice nas bivsi igrac iz doba Federalne je zabio vise pa u PL se nije bas pokazao kada smo presli. Uglavnom protiv Vidovica nemam nista, nadam se da ce biti doveden u red i da ce biti ozbiljan.

-Omar Prses - opet za njega kazem da ga svrstavam u red one Slobodine djece koju nije trebalo vracati. Imao je dvije sanse, a sumnjam da je poradio na svojoj fizickoj gradji sto ga dovodi na onaj status zonglera, a ne igraca koji moze konstantno da dobija duele u PL. Sto je po meni bitnije za PL da igrac bude dobar u toj duel igri, a on je igrac koji zna sa loptom ali opet ne toliko da bude bitan faktor u igri. Nadam se da nece previse igrati jer kada on igra uvijek imam osjecaj da imamo igraca manje na terenu, a da utakmice po pravilu gubimo ili kiksamo.

-Adnan Mujkic - definitivno nepotreban, dobro imao je solidnu sezonu u Federalnoj ali nije taj kalibar. Ne moze se forsirati nesto sto ne ide i gotovo, njegov limit je Federalna, a nama su potrebni pravi stoperi za PL. To je veoma odgovorna pozicija i mogli smo vidjeti kako se Slakic proveo kada je ubacen u vatru. Vasiljevic, Ivetic, Adzem, Ignjatovic? , od njih ocekujem da uzimaju minute, a da mladji budu isprobani na pozicijama gdje se ima vise luksuza. Mislim da kada je vec dobio ugovor da Mujkica treba poslati na posudbu da igra.

-Safet Sivsic - mozemo reci solidan bek da igra sa klupe, mogao je imati vecu karijeru ali nije ispunio potencijal. Prevelik je luksuz dati mu startnu poziciju beka ali vidjeti cemo. Najbitnije je da se spremi, a onda spreman moze iznenaditi. Ako je doveden da bude zamjenski bek onda je okej, ako je doveden da bude starter iz utakmice u utakmicu mislim da nas nece impresionirati vise od bekova koji su nam igrali zadnjih godina.

-Tony Livancic - prije par godina igrac kojem se predvidjala blistava karijera ali nije ispunio taj potencijal, opet dobra stvar je sto je dostojan prve postave, sto zna odigrati naprijed, a i nazad na toj desnoj strani. Bitno je isto da se pripremi i moze nam biti dobar igrac u ovoj sezoni. Dobro je godiste, nije potrosen i to obecava da moze. HNL 1 mu je bio veci zalogaj ali je za PL sasvim solidan igrac i mozemo ga koristiti slobodno u prvoj postavi. Uglavnom igrac od kojeg ocekujem nesto i kojeg sam volio vidjeti u Slobodi i prije 2-3 godine kada smo bili dosta jaci.

-Nikola Vasiljevic - svi mu zamjeraju za godine ali imam osjecaj da je ovaj covjek pravi profesionalac koji je dostojan dresa Slobode i pored toga sto ima 34,5 godina. On donosi iskustvo iz strane lige gdje je igrao dosta, moze nauciti dosta mladje igrace ali i ostale o odbrani i igri, sigurno ce se spremiti da bude na nivou, a i ima iskustva dosta u ovoj ligi. Ocekujem da ne razocara i da bude sasvim pristojan igrac za nas. Pamtim ga od utakmice protiv Drine kada je skidao sve nase lopte prema petercu ekipe, a citavo vrijeme po terenu postavljao igrace i organizovao odbranu kao da je trener. Uglavnom odlican igrac za bunkera koji kupi lopte.

-Ivan Baraban - nije veliki virtuoz sa loptom ali jedno jeste sigurno veliki borac. U Sirokom je bio sasvim solidan, igrac koji donosi energiju i koji moze u pritisak u napadu odigrati nesto i odbrane ako dobije zadatak. Uglavnom onaj igrac kojeg je pozeljno imati u ekipi. Imao je u Sirokom tezu povredu ali se uspjesno vratio zadnju sezonu i odigrao 21 utakmicu. Ocekujem da za nas zabije 5-6 golova i donese energiju.

-Said Husejinovic - igrac kojeg cu najvise iskritikovati. Prvo u njemu ne vidim vise onaj zar i zelju za fudbalom, mislim da je izgubio to tokom vremena i da on vise nikada ljubav prema fudbalu nece povratiti. Drugo sto ima unisteno zdravlje i sto je trom na terenu, sto ne moze doci vise ni na taj nivo da u PL razbija vec je stidljiv u duelima, kasni na lopte, ima visak kila ili ako nema promijenila mu se ona vitka gradja od prije. Volio sam da nece zavrsiti kod nas i da se ne nadamo u njega tokom sezone ali sam znao da ce zavrsiti cim sam ga vidio u Tuzli. Nadam se da ce se vratiti u zivot ali sumnjam. Pamtim jos uvijek one njegove prodore po lijevoj strani i pometnju koju je unosio u zadnju liniju protivnika, bukvalno tada jedan Ronaldo za ove lige. Ali sada je druga situacija i on kao neki oslonac za trazenje rezultata ne idu jedno uz drugo. Vjerovatno ima i solidnu platu, pa mi se i to ne svidja.

-Mehmed Alispahic - isto igrac kojeg cu upamtiti po rijeci POVREDA. Kada je bio u Dinamu jedan od igraca od kojih se ocekivalo da tokom godine dvije zauzmu mjesto u startnih 11 reprezentacije. Jednu sezonu u Dinamu i top3 igraca, stvarno je odlican bio ali onda povrede, povrede Dinamo, Rijeka, Sarajevo gotovo da nije ni igrao. Prodjose godine, a i njemu karijera propade. U Sibeniku je igrao ako nista, ima tu 20ak utakmica odigranih. Dobro je bar znamo da nije trenutno skrsen. Ako bude zdrav pojacanje, ali jel moze ostati zdrav i hocel nas izdati kada budemo najmanje ocekivali. Nadam se da ce mu se u Slobodi posreciti i da ce nam biti jedan od boljih igraca. Ali mi ne ide kao ni Said u onu pricu Bosnjakovica o tome da ce dovoditi igrace koji su sigurni i koji ce sigurno igraci, ova dva sigurno jedino po fudbalskom znanju spadaju u tu kategoriju ali su sto se tice svega ostalog najrizicniji igraci koje smo mogli dovesti.

-Adis Hadzanovic - pojacanje na jako bitnoj poziciji. Moram priznati da ga nisam nikada gledao ili ako sam gledao Vitez da ga nisam primjetio. Nadam se da ce nas sve pozitivno iznenaditi, ima iza sebe solidan CV. Pa hajde da vidimo, mislim da bi mogao biti i starter jer smo tanji na poziciji srednjih veznjaka. Bitno je npr da se upari dobro sa Civice i Alispahicem i da se stvori kohezija. Uglavnom nesto ocekujem, 20ak utakmica kao starter i da se nametne.

-Muris Piric- igrac koji nije potrosen, brz, dobra promjena pravca, dobar dribling. Protiv nas solidno odigrao u kupu, sada sto nije igrao na proljece u Slogi misterija? Sigurno da je igralo dosta losijih igraca od njega na proljece. Moze isto biti dobar joker i unositi energiju u ekipu. Ne treba imati prevelika ocekivanja ali nije sada neko ko nema veze i bolji je od velikog broja igraca koji su igrali u eri Jagodica.

Sada jel samo cekamo Hamzabegovica, solidan golman, idealan za klupe i kup utakmica. Za klupe se ne moze naci bolja i isplativija opcija. Taj napadac bi nam trebao biti sada ime i neko ko bi bio faktor odmah od prve utakmice, bolje je ne dovesti nikog ako to nece biti igrac koji ce igrati.

Moja ocjena rada sportskog diretora je takva da mislim da on pojma nema koga je i sta dovodio, da je imao novac na raspolaganju i razbacao se, a sada se moramo nadati da se sve to uklopi. Uglavnom razbacao se covjek pravo, a propustio je dosta dobrih igraca i povukao dosta rizicnih poteza. U citavoj ligi smo mi odradili najrizicniji prelazni rok i to je po meni dokaz neznanja sportskog direktora i razbacivanja. Isto tako smo promjenili kompletnu ekipu i sada sve to treba ukomponovati, a da li ce to strucni stab moci dovesti na nivo vidjeti cemo.
Mislim i da su se navijaci zaletili sa izjavama i misljenjem u glavama da smo nakon ovog prelaznog roka neki faktor u ligi, po meni definitivno nismo i mislim da Karic nema pojma sta radi i da jedno kaze, a drugo uradi. Tj taj broj rizicnih poteza, moze biti dobro ali moze biti i katastrofa te opet borba za opstanak. Ne mogu nam predviditi poziciju na tabeli ali je realna od 7-9 mjesta. I vise ne treba ocekivati od ovog sastava koji se tek treba uigrati, a sezona vrlo brzo dolazi.
Uglavnom mislim da se opet dosta novca skrsili i da se koristi ova prilika kada su Todorovic i Smajic u izlogu te da ce biti nekih para ali da ce te pare sve puknuti. Namirisu se pare sa svih strana i onda mi dobijemo 15 novih igraca, a rezultat toga svega itekako upitan. Malo igranje managera kao i u proslim prelaznim rokovima, a bitnije stvari se zapostavljaju. Mislim to nije tesko, svako je mogao sklopiti ovaj tim ako mu das novac. Od ovih igraca nema onih koje ces moci prodati ili koje ce te bas iznenaditi napredkom, samo im se dao hljeb u ruke. Ali eto vidjeti cemo, nadam se da ce ovo biti vise od 7. mjesta ali mislim da nam je to realno sa ovim sto imamo.

Da zavrsim sitemski prelazni rok nije radjen. Pod sistemom mislim da uletis pare za Devedzica, a onda kroz dvije godine uduplas te pare i dobijes igraca koji ce napredovati. Sistema nema osim nabacivanja igraca na kratkorocne ugovore, a onda narednu sezonu opet isto. Prekucali smo i Slogu sa ovim natrpavanjem ovaj put, samo sto mi ne zivimo od miliona vec od budzeta, sponzora, prodaja? Lako se sada ali valja to sve kihati naredne godine.

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Igrački kadar i transferi

Post Postao/la Hitman22 » 30 jun 2018, 14:00

Temeljito si to prošao kroz kompletan kadar. Moram dodati da smo u napadu ako ne dodje Kunić puno slabiji jer Bekic Husic ipak su oba klasa za Vidovića.
Vezni red Mijic Osmanagic Rustemovic Grahovac zamjenjen Alispahic Civic Prses Hadzanovic , realno smo slabiji.
Sportski direktor prema očekivanjima velike većine ništa nije uradio i šta nam znaci da znamo nekog krivca kad bude patnja. Sreća opet naša pa se od konkurenata donjeg dijela niko nije posebno pojačao. Krupa Zvijezda r Čelik i Mladost. Tu svoje mjesto realno možemo tražiti. Od 6-10 mjesta.
Slogu namjerno ne spominjem neka napadaju titulu u svojim glavama, da im ne kvarim ceif
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.