FK Sloboda: Omladinski pogon

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la MMA075 » 22 jul 2019, 11:22

Znal neko kakva je situacija sa juniorima ove sezone, imal novih ima li ko zanimljiv?

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 11:58

MMA075 je napisao/la:Znal neko kakva je situacija sa juniorima ove sezone, imal novih ima li ko zanimljiv?
ocajni vjeruj,borba za opstanak je zagarantovana u 4 utakmica pripremnih gol razlika 5:13 sa 1 remijem(zvijezda 09) i 3 poraza(slaven,sloga tojsici,macva sabac),jedino sto vrijedi u juniorima je vezni red po mom misljenju i gledo sam par treninga dodjem popijem kafu na stadionu menadzeri preplavili stadion.Prvo kolo protiv Rudar Prijedora za vikend.Vidjecemo novajlije su u premijer ligi nadamo se remiju barem :bih: :bih: :bih:

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Suljo20002 » 01 avg 2019, 19:11

I prosle godine je slicna prica bila pa su juniori odigrali iznad svakih ocekivanja(finale kupa i 3. mjesto na tabeli),posebno se to odnosi na drugi dio sezone.

Sadasnja generacija(01/02) nije neka za koju se moze reci da je nadarena,vezni red je kvalitetan ali ostatak ekipe nije za visoke ocjene.Ono sto je meni zanimljivo jeste da od Edisa Smajica u OP nema iole kvalitetnog spica.To je jedan od problema trenutne ekipe,stvaraju se sanse koje nema ko realizovati i onda lagano propuh pozadi.

Te pripremne utakmice nisu neko mjerilo...Uzeli su ucesce na Sloginom turniru u Tojscima.Prva postava je u polufinalu protiv Slavena do zadnje minute imala 1-1.Protiv Tojsica je nastupila xy postava...Kazem nije previse bitno jer je dosta juniorskih ekipa bilo porazeno i to ubjedljivo od nizeligaskih ekipa tokom priprema(Mladost DK, ŠB).

Ja im predvidjam mjesto izmedju 5. i 8. pozicije.Treba reci da je savez bas pogodio sa novim formatom juniorske lige,nema ekipa za nabijanje gol razlike,svaki klub ime svog nekog *Spahu*.Dolaze neki novi treneri,rad sa tom djecom je sve kvalitetniji...A na kraju krajeva slozit cete se sa mnom da bi bilo dobro kada bi dvojicu promovisali u prvi tim.Neki od zanimljivijih su Paleznica,Alic,Muratovic koji je vec s prvim timom,ima jos dosta vremena za njih.

Momci startaju u nedelju kada gostuju Rudaru iz Prijedora koji je novi clan ove lige kao i Olimpik.Jos se nije rijesilo pitanje kluba x (Travnik ili Radnik).

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:02

Suljo20002 je napisao/la:I prosle godine je slicna prica bila pa su juniori odigrali iznad svakih ocekivanja(finale kupa i 3. mjesto na tabeli),posebno se to odnosi na drugi dio sezone.

Sadasnja generacija(01/02) nije neka za koju se moze reci da je nadarena,vezni red je kvalitetan ali ostatak ekipe nije za visoke ocjene.Ono sto je meni zanimljivo jeste da od Edisa Smajica u OP nema iole kvalitetnog spica.To je jedan od problema trenutne ekipe,stvaraju se sanse koje nema ko realizovati i onda lagano propuh pozadi.

Te pripremne utakmice nisu neko mjerilo...Uzeli su ucesce na Sloginom turniru u Tojscima.Prva postava je u polufinalu protiv Slavena do zadnje minute imala 1-1.Protiv Tojsica je nastupila xy postava...Kazem nije previse bitno jer je dosta juniorskih ekipa bilo porazeno i to ubjedljivo od nizeligaskih ekipa tokom priprema(Mladost DK, ŠB).

Ja im predvidjam mjesto izmedju 5. i 8. pozicije.Treba reci da je savez bas pogodio sa novim formatom juniorske lige,nema ekipa za nabijanje gol razlike,svaki klub ime svog nekog *Spahu*.Dolaze neki novi treneri,rad sa tom djecom je sve kvalitetniji...A na kraju krajeva slozit cete se sa mnom da bi bilo dobro kada bi dvojicu promovisali u prvi tim.Neki od zanimljivijih su Paleznica,Alic,Muratovic koji je vec s prvim timom,ima jos dosta vremena za njih.

Momci startaju u nedelju kada gostuju Rudaru iz Prijedora koji je novi clan ove lige kao i Olimpik.Jos se nije rijesilo pitanje kluba x (Travnik ili Radnik).
mora da si i ti neki spahin dupelizac i menadzercic cim opravdavas poraz protiv nizeligasa a protiv slavena je ta tvoja prva postava gubilla 1:0 a xy postava izjednacila kad je usla,bio sam licno na turniru i gledo sve utakmices,spaha uhvatio furseta i po mom misljenju ne igraju najbolji :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja:

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Sariel1987 » 01 avg 2019, 22:07

Ja sam mislio da je spaha jedino sto valja u tom op.u

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:15

I moram te demantovat za Edisa Smajića za kojeg govoris da je kvalitetan spic,po cemu 1 gol u 30 utakmica,da mu nema dajdze radio bi ko konobar vjerovatno i takva rodbinska i novcana guranja krecu od pionira tj od takmicarskih sezona u premijer ligi nastavljaju se u kadetima i ima ih i u
juniorima i bit ce ih nazalost i da se razumijemo neutralan sam nemam nikog ni u OP ni bilo gdje jednostavno mi je zao da talenti propadaju a zadnjih pet godina izbacili smo 1 beka Todora i jos jednog u pokusaju isforsiranog Beganovica ruku na srce prosjek premijer lige.Zna li neko sta je sa Omerovica ne vidjam ga na treninzima ni na pripremnim utakmicama?

Avatar
Madal
Postovi: 3603
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Madal » 01 avg 2019, 22:22

Pa mislio je na Smajiceve nastupe u juniorima.
Spaha znaci jos u juniorima? Nisam to najbolje upratio ovo ljeto.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:22

Sariel1987 je napisao/la:Ja sam mislio da je spaha jedino sto valja u tom op.u
Koliko god hvalili njega treba reći da je iako je u pocetku imao 8 igrača kako on sam kaze sa proslom generacijom 01/00 imao veoma dobru generaciju i izvukao je maksimum iz nje iako se on hvali trećim mjestom i finalom kupa opet nije nista osvojio nit ce ko pamtiti to osim njega a treba i malo pogledati kako su dosli do finala kupa i preko kojih ekipa i kolika je bila razlika izmedju 2,3,4,5,6 ekipe na tabeli nemojte ga dizat u nebesa eto sad cemo vidit sa ovom generacijom ako uradi nesto skidam kapu

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:25

Madal je napisao/la:Pa mislio je na Smajiceve nastupe u juniorima.
Spaha znaci jos u juniorima? Nisam to najbolje upratio ovo ljeto.
To mi nikad neće biti jasno znam Smajića jos kad je isao u genk na probu i momak je bio vanserijski talenat do samog izlaska u prvi tim sta se desilo poslije nije mi jasno cak vise ni hodat ne zna isto patak :o

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Suljo20002 » 01 avg 2019, 22:30

Zanimam se dosta oko omladinskog fudbala,ispratim sve omladince koliko mi to prilike dozvole.Nemam ja favorita medju tim momcima pa da ih bez razloga hvalim,cak sta vise rekao sam najrealnije gdje im je mjesto.

Smajic kakav god da je,medju omladincima je bio Batistuta,golovi kao na traci,nije ih njehov dajdza postigao.Druga stvar je prvi tim i tu je ocigledno guranje na silu od tog istog dajdze,tu se slazem s tobom.Njega sam za primjer naveo upravo iz razloga sto nakon njega nema tih 10 15 golova od nekog momka po sezoni.Spaha da je jednog takvog imao prosle sezone imao bi titulu premier lige.

Imao jr covjek poziv slavena da ih preuzme ali je odbio bas zbog toga sto u startu 5 igraca mora igrati u 1.postavi,njemu to ne treba ni u OP,teren je mjerilo.Mozda se tebi ucinilo da je gurao neku djecu na silu u odbrani koja je najlosiji dio tw ekipe a realno ko god da igra bice lose,takvo je stanje,nemoj misliti da nije probao s tim momcima kroz utakmice mnogo toga...

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Gifron » 01 avg 2019, 22:31

adnantuzla je napisao/la:
Madal je napisao/la:Pa mislio je na Smajiceve nastupe u juniorima.
Spaha znaci jos u juniorima? Nisam to najbolje upratio ovo ljeto.
To mi nikad neće biti jasno znam Smajića jos kad je isao u genk na probu i momak je bio vanserijski talenat do samog izlaska u prvi tim sta se desilo poslije nije mi jasno cak vise ni hodat ne zna isto patak :o
To ti se desi kad nakon odlicne polusezone umislis da si buduci Ronaldo. Dao 6-7 golova momak i mislio to je to. I onda jbga ides iz greske u gresku, ne napredujes u igri, pa te pocne i publika prozivati, i saigraci zapostavljati. Smajicu jos nije kasno, ali prije da ce biti novi Music, nego da ce doci pameti
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Suljo20002 » 01 avg 2019, 22:36

Kad vec spominjes menazdere po kaficima,cickovo ulje vodi kadete a 80 % njihove 1.postave cine menadzerski igraci...Husara i co
Nisam ja spahin dupelizac,hvalim covjeka jer radi dobar posao,kritikovacu ga i kad bude lose,kazem jos jednom da ova generacija nije nesto i da je bitnije da dobijemo novih kandidata za 1.tim .

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:39

Suljo20002 je napisao/la:Zanimam se dosta oko omladinskog fudbala,ispratim sve omladince koliko mi to prilike dozvole.Nemam ja favorita medju tim momcima pa da ih bez razloga hvalim,cak sta vise rekao sam najrealnije gdje im je mjesto.

Smajic kakav god da je,medju omladincima je bio Batistuta,golovi kao na traci,nije ih njehov dajdza postigao.Druga stvar je prvi tim i tu je ocigledno guranje na silu od tog istog dajdze,tu se slazem s tobom.Njega sam za primjer naveo upravo iz razloga sto nakon njega nema tih 10 15 golova od nekog momka po sezoni.Spaha da je jednog takvog imao prosle sezone imao bi titulu premier lige.

Imao jr covjek poziv slavena da ih preuzme ali je odbio bas zbog toga sto u startu 5 igraca mora igrati u 1.postavi,njemu to ne treba ni u OP,teren je mjerilo.Mozda se tebi ucinilo da je gurao neku djecu na silu u odbrani koja je najlosiji dio tw ekipe a realno ko god da igra bice lose,takvo je stanje,nemoj misliti da nije probao s tim momcima kroz utakmice mnogo toga...
Svaka na mjestu a znas sta je problem najveci,vezni red juniora pogotovo 2002 je mozda i najbolji zadnjih par generacija a sto se golgetera tice to ti pokupe menadzercici i vode u Akademiju sarajevsku (Dzenit Hajdarevic 2003,Ensar Mesic 2005) su najbolji primjer toga.

Avatar
MMA075
Postovi: 1627
Pridružen/a: 24 maj 2019, 17:32
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la MMA075 » 01 avg 2019, 22:39

Nije ni cudo kad je pola djece otislo u TC pola u Sarajevo.

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Sariel1987 » 01 avg 2019, 22:41

Mi jednostavno nemamo uslova za nesto vise da se ne lazemo..
Od cega god da krenes pricat i nabrajat..
Amaterizam u svakom pogledu i to ti je..

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:42

Suljo20002 je napisao/la:Kad vec spominjes menazdere po kaficima,cickovo ulje vodi kadete a 80 % njihove 1.postave cine menadzerski igraci...Husara i co
Nisam ja spahin dupelizac,hvalim covjeka jer radi dobar posao,kritikovacu ga i kad bude lose,kazem jos jednom da ova generacija nije nesto i da je bitnije da dobijemo novih kandidata za 1.tim .
Neki dan ja sjedim pijem kafu i covjek neki nije imo sjest gdje i pita jel slobodno ja sam sjedio i hajd sta fali pustim covjeka da sjedne kaze ja sam menadzer onaj je moj,onaj,hvali on njih kad poce igra na dva gola ne znaju hodat momci a inace je iz Doboj Istoka eto dokle smo dogurali reko dovidjenja idem ja plati ti obje haha :nene: :nene: :nene:

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Sariel1987 » 01 avg 2019, 22:46

Pa naravno da ce ti kupit igrace ko god moze kad ti nemas uhodan i ogranizovan sistem..
Narsvno da ce bit i menadzera i svega ostalog.
Pitanje je sta je klub uradio po tom pitanju?
Imamo mi i tog nekog sportslog direktora jelde?

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:50

MMA075 je napisao/la:Nije ni cudo kad je pola djece otislo u TC pola u Sarajevo.
Idu u TC jer realno ljudi su organizovaniji treneri imaju radno vrijeme od 8 do 16,igraci koji ne mogu doci iz nekog razloga na neki od treninga odrade individualno sa trenerima u tom periodu od 8 do 16 a ne ko naši jedva cekaju da otaljaju i onaj jedan sto imaju a najbolja stvar je sto ti covjek garantuje da ces zaigrat za prvi tim,dok je azmir bio i licili smo na nesto sad smo lakrdija ko sto smo i bili prije njega

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la Suljo20002 » 01 avg 2019, 22:51

adnantuzla je napisao/la:
Suljo20002 je napisao/la:Kad vec spominjes menazdere po kaficima,cickovo ulje vodi kadete a 80 % njihove 1.postave cine menadzerski igraci...Husara i co
Nisam ja spahin dupelizac,hvalim covjeka jer radi dobar posao,kritikovacu ga i kad bude lose,kazem jos jednom da ova generacija nije nesto i da je bitnije da dobijemo novih kandidata za 1.tim .
Neki dan ja sjedim pijem kafu i covjek neki nije imo sjest gdje i pita jel slobodno ja sam sjedio i hajd sta fali pustim covjeka da sjedne kaze ja sam menadzer onaj je moj,onaj,hvali on njih kad poce igra na dva gola ne znaju hodat momci a inace je iz Doboj Istoka eto dokle smo dogurali reko dovidjenja idem ja plati ti obje haha :nene: :nene: :nene:
Vjeruj da ih je bilo vise sa tog podrucja,na kraju su ostala 2 koja donekle znaju nesto ali i sam si se uvjerio...
Problem je sto nema nacina kako privuci kvalitetnu djecu kod nas,pogotovo sada kad Azmir potpisuje neke prjateljske ugovore qrci palci.Danas tuzlanska djeca prigrle one kablove kod Ismeta i Mese pa udri,sad je izgelda crnjak baviti se sportim bilo kakvim.Zato se i desava da u slobodu dodju momci samo koji nekakvim cudom nisu zavrsila u Sarajevu,Zrinsjkom pa i u TC

adnantuzla
Postovi: 57
Pridružen/a: 05 nov 2018, 00:17
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Omladinski pogon

Post Postao/la adnantuzla » 01 avg 2019, 22:52

Sariel1987 je napisao/la:Pa naravno da ce ti kupit igrace ko god moze kad ti nemas uhodan i ogranizovan sistem..
Narsvno da ce bit i menadzera i svega ostalog.
Pitanje je sta je klub uradio po tom pitanju?
Imamo mi i tog nekog sportslog direktora jelde?
Ko sto ja znam sportski za OP je bio Sakib Malkocevic ili Denis Karic ne znam tacno,sok je bolestan jos uvijek a denis je trener kadeta sad ko je zaduzen za OP ne znam

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.