FK Sloboda: Galerija

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

Avatar
slobodaTZ
Postovi: 497
Pridružen/a: 02 jun 2009, 20:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la slobodaTZ » 20 jun 2018, 23:47

A nije taj :D

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Sariel1987 » 20 jun 2018, 23:51

Reko bi da je novinar.po stilu pisanja.

Avatar
slobodaTZ
Postovi: 497
Pridružen/a: 02 jun 2009, 20:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la slobodaTZ » 20 jun 2018, 23:54

Jel pogadjamo sta je zajednicko il ko je city72?

Za citija me nije briga ;)

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 20 jun 2018, 23:55

Sariel1987 je napisao/la:Reko bi da je novinar.po stilu pisanja.
Doći ćeš ti njemu na spisak kad tad
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

klma1
Postovi: 1716
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la klma1 » 20 jun 2018, 23:57

Sariel1987 je napisao/la:Reko bi da je novinar.po stilu pisanja.
I ja to kontam da nije nego je njegov ahbab. E sad posto se vise ne sjecam likova morao bi pregledati imena clanova skupstine a stvarno mi je to bad.Ali da se mogu povuci neke slicnosti mogu.
& $ ?

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Sariel1987 » 21 jun 2018, 00:05

Nema ba veze penzija nije zamjerit.
Al brat sam sebi lajka tamo i jedini lajk :lol: :tokralju:

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 22 jun 2018, 10:23

INTERVJU SA DŽEVADOM ŠEĆERBEGOVIĆEM, LEGENDARNIM NOGOMETAŠEM SLOBODE RAZGOVARAO: EDIN SKOKIĆ Post on 29-Jul-2015


Ime i Prezime: Dževad Šećerbegović
Datum i godina rođenja: 15. Juli 1955
Mjesto rođenja: Gornji Rahić, SFRJ Jugoslavia
Visina: 1.82 m
Pozicija u ekipi :Lijevo krilo


KARIJERA

.................KLUB.............UTAKMICA.....GOLOVA
1974–1983 - Sloboda Tuzla..... 187........... (10)
1983–1985 - Bešiktaš............. 62........... (13)
Ukupno........................... 249........... (23)
...................................................................
Reprezentacija - A -tim
1977–1983 - Jugoslavia ........... 9 ............ (0)


https://www.fifa.com/tournaments/archiv ... index.html

slika

Dževad Šećerbegović, jedini tuzlanski nogometaš koji je igrao za reprezentaciju nekadašnje Titove Jugoslavije JOŠ JEDNOM ČUTI “HORA, HORA ŠEĆERE” I UMRIJETI Ukoliko bi danas pronašli najvjernije navijače tuzlanske Slobode iz osamdesetih godina prošlog stoljeća i ako bi izgovorili ime Dževada Šećerbegovića, sigurni smo da bi im se opet kao nekad od radosti dizala kosa na glavi. Popularni Šećer godinama je sa Hukom, Mesketom, Licom, Lazom… uveseljavao tuzlanske navijače. Pogotovo te nezaboravne sezone 1976./1977. kada su “crveno – crni” bili trećeplasirani tim Prve lige SFRJ. S tim u vezi Željko Lešić ispjevao je pjesmu čiji refren glasi: “Huka, Meske, Lica gostima je trica, i Šećer za još dva”. No, legendarnih navijača na tušanjskim tribinama sve je manje, ali sjećanje na “atomski fudbal” ne blijedi. Junak naše priče je 1971. godine obukao “crveno – crni” dres. Kaže kako je iz rodnog Rahića u Tuzlu dolazio kod sestre koja se udala za Muhameda Ćilimkovića, vjernog tifoza momčadi iz Rudarske 2. Upravo je Ćilimković, odigrao presudnu ulogu u Šećerovom dolasku na Tušanj. -Fudbal sam počeo igrati u svojoj avliji, koja je bila i duga i široka. Sjećam se kako smo na merajama igrali utakmice u kojima su se sastajale mahala protiv mahale. Svakog ljeta dolazio sam u posjeti rodbini koja je živjela u Tuzli. Moji roditelji su ostali da žive u Rahiću, dok su svi naši bili u Tuzli. I, tako 1971. godine došao sam kod sestre u Tuzlu, a zet me je predlagao da odem na trening pionira Slobode. Otišao sam, a tadašnji trener Momo Radunović, nakon treninga mi je rekao da spremim stvari i da već za nekoliko dana krenem sa njima na turnir u Borovo – kaže Dževad Šećerbegović, koji je za seniorski tim FK “Zadrugar” iz Rahića igrao sa 13 godina. Poslije izvrsnih partija na turniru u Borovu mlađahni Šećerbegović, dobio je poziv za nastup u pionirskoj reprezentaciji SFRJ. Ipak, nije baš glatko prihvatio prelazak iz Rahića u Tuzlu. -Upisao sam se u brčansku Gimnaziju i teško sam se mirio s promjenom sredine. Navijao sam od malih nogu za Slobodu, ali sam se ipak dvoumio. Odluku sam donio ponovo u razgovoru sa Muhamedom Ćilimkovićem, i već 1973. godine obavio prve pripreme sa seniorskim timom Slobode. Nakon priprema poslali su me na šestomjesečno kaljenje u Rudar iz Bukinja. U zimskoj pauzi su me vratili, a ja sam debitovao protiv Radničkog iz Kragujevca. I, dan danas se sjećam da su mi novinarski izvještači dali ocjenu 7, te sa su me vjerni navijači nagradili gromoglasnim aplauzom – kaže on. Potom je postao mladi reprezentativac SFRJ. Sa Zajecom, Pavkovićem, Kranjčarom, Halilhodžićem, Kovačevićem… okitio se titulom evropskog prvaka. Prvog gola u dresu Slobode se ne sjeća. Pretpostavlja da je to bilo u duelu sa “Željom”. -Zaista se ne mogu sjetiti kada sam zabio prvi gol za Slobodu. Iskreno više sam volio asistenciju nego gol. Baš kao i rahmetli Huka. U sezoni kada je Sloboda izborila plasman u KUP UEFA Dževad Šećerbegović, dobio je poziv od selektora Ivana Toplaka, za nastup u Omladinskoj reprezentaciji. Kasnije je igrao i kod Miljana Miljanića za A Reprezentaciju. -Ubilježio sam 14 nastupa za reprezentaciju SFRJ,(9 za A tim) a pogodak sam postigao u duelu sa Fincima na Olimpijskim Igrama u Moskvi 1980. Ipak, nisam igrao na Mundijalu jer sam se razbolio. Taman sam izbacio Ivicu Šurjaka, iz početne postave, ali me tuberkuloza onemogućila da igram na SP. Da zlo bude veće igrao sam i trenirao šest mjeseci, a ljekari nisu znali da bolujem od tuberkuloze. S reprezentacijom SFRJ nastupao je na Olimpijskim igrama 1980. godine u Moskvi. U utakmici za bronzanu medalju SFRJ je poražena od domaćeg Sovjetskog Saveza. -Iako, sam propustio Mundijal u Španiji uspio sam da izborim status reprezentativca i u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 1984. godine. Nametnuo sam se selektoru, jer sam s Bešiktašem 1983. i 1984. godine osvojio sve što se moglo osvojiti. Inače, selektor Danske Sep Pjontek, u jednoj svojoj kolumni javno je izrazio svoje nezadovoljstvo što sam zbog bolesti propustio Mundijal. Karijeru prekida 1986. godine u 31 godini života. Iako, je po povratku iz Turske u Tuzlu imao mnogobrojne ponude odluku o kačanju kopački o klin nije promijenio. -Ne žalim što iz Slobode nisam otišao u jedan od klubova “Velike četvorke”. Žalim što sam u 31 godini okončao karijeru. S ove distance gledajući trebao sam, morao sam odigrati bar još 2 ili 3 sezone u Bešiktašu. Kažem da ne žalim što nisam zaigrao za Crvenu, Zvezdu ili Hajduk. Beograđani su slali bjanko ček. Čak mi je Vladimir Petrović Pižon rekao: “Jesu ti u Tuzli prepisali one dimnjake da bi ostao”. S Hajdukom sam imao sve dogovoreno, ali na Poljud nisam otišao zbog bolesti. Kasnije sam saznao da Tomislav Ivić, nije mogao prežaliti što nisam došao u Hajduk tih godina. Moram još reći koju riječ o generaciji Slobode iz sezone 1976./1977. Mladinić koji je u to vrijeme trenirao Partizan jedne prilike je rekao: “Slobodu prebacite u Beograd i uzmite mi najboljeg igrača Momčila Vukotića, siguran sam da bi bili prvaci”. Kaže kako mu je u karijeri najteže bilo igrati protiv Ismeta Hadžića, fudbalera koji je iz Slobode prešao u zagrebački Dinamo. U Slobodi je stasavao uz rahmetli Mustafu Hukića, s kojim je kasnije bio u stručnom štabu. -Ni danas ne mogu vjerovati i prihvatiti činjenicu da Huka nije među nama. Huka i Fuad Mulahasanović Lica, su me u Slobodi prihvatili kao najrođenijeg. Da nije bilo tragedije siguran sam, tačnije ubjeđen sam da bi Sloboda sa Hukom osvojila nekoliko trofeja u BiH. Kaže da se ne može tek tako odlučiti za najbolju postavu Slobode svih vremena. Ipak, kada su u pitanju treneri tu dilema nema. -Mićo Duvančić, je udario temelje, a njegov rad produžio je Đorđe Gerum. Iza Duvančića i Geruma stoje rezultati, a to je po meni pravo mjerilo. Legendarni Šećer tvrdi kako se i danas rađaju djeca kao Meske, Huka, Lica… -Niko me neće ubjediti da se danas rađaju drugačija djeca od tih naših vremena. Huka i Lica su primjerice rođeni na Mejdanu. U blizini te mahale rođen je i Tarik Okanović, koji je po meni skoro kao Lica znao sve o fudbal. Sa 16 godina Okanović, Crnogorac, Čokić, Lamešić… su u Medulinu razvalili vršanjake iz Dinama sa 4:0. Za Zagrepčane je igrao Eduardo. Sjećam se da su iz Dinama odmah tražili Okanovića, ali nije otišao na Maksimir. Kasnije je mnogo toga kumovalo da nije napravio veliku karijeru, a mogao je. Dakle, i danas se rađaju ista djeca, ali ih neko treba prepoznati, dovesti na stadion, raditi sa njima. Naših “60 minuta” sa legendarnim Šećerom preletilo je kao dlanom o dlan. Vratimo se još jednom na početak. Sigurni smo da ima vjernih navijača koji bi još jednom željeli vidjeti u istoj postavi Šećera, Mesketa, Huku, Licu, Sarajku… i čuti “Hora, hora Šećere”, pa da mogu rahat umrijeti. Šećerbegović junior je, takođe, igrao za Slobodu, dok je kćerka Nadina teniska reprezentativka BiH. -Prije nego što sam postao šef stručnog štaba Elmir je postpisao profesionalni ugovor. Mogao sam ga gurati, mogao je igrati 10-ak godina u ovdašnjim ligašima. Šta bi time dobio? Usmjerio sam ga u školu, i za nekoliko dana treba s manje od 30 godina života steći zvanje doktora nauka u oblasti elektrotehnike. Kćerka Nadina pohađa Koledž u Americi i očekujem je da dođe 26. maja. S uspjehom trenira i tenis, mada joj je glavna preokupacija školovanje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 30 okt 2018, 12:34, ukupno mijenjano 5 puta.
Ja volim FK Tuzla City



fiko123
Postovi: 2
Pridružen/a: 06 nov 2018, 07:28
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la fiko123 » 08 nov 2018, 21:52

Jel ima negdje fotografije legendi navijača Otrova.Hvala

SlobodaTuzla075
Postovi: 294
Pridružen/a: 17 nov 2020, 10:21
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la SlobodaTuzla075 » 22 nov 2020, 17:10

Mozda cu malo aktivirati ovaj dio foruma:




Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.