FK Sloboda: Galerija

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 05 mar 2018, 20:34

FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli i razvoj
22-01-2009

U toku je izgradnja stambeno poslovnog objekta u neposrednoj blizini stadiona "Tušanj"

slika
bageri kopaju slika

slika
wanted slika

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FORUM : Tuzlarije : Izgradnja u Tuzli i razvoj
14-10-2009

Pratimo izgradnju u Tuzli

Stambeno poslovni objekat "SPO Stadion"

slika

Nastavljamo sa praćenjem izgradnje novih objekata u našem gradu. Pored stadiona "Tušanj" u toku je izgradnja stambeno - poslovnog objekta "SPO Stadion".
U ponudi se nalaze 34 stana i to 3 jednosobna (47,50 m2), 14 dvosobnih (od 51,50 - 59,70 m2), 17 trosobnih i troiposobnih od (75 - 92 m2). Pored stanova u ponudi su i poslovni prostori od 55 - 68 m2. Radove izvode firma "Tom Cat" iz Tuzle a rok za završetak radova je juni 2010.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do kraja ljeta će biti izgrađen stambeno-poslovni objekt Tušanj

Piše: D. Brkić/Klix.ba
21.1.2013.
KLIKNI DA PROČITAŠ
https://www.klix.ba/biznis/do-kraja-lje ... /130121117



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KLIKNI DA PROČITAŠ
http://www.bh-investment-co.com/357-sta ... on-slatina
Opširnije...
TUZLA, stan u novogradnji
Stambeno poslovni objekat „STADION“ , Slatina

slika
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 09 okt 2018, 14:00, ukupno mijenjano 3 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 07 mar 2018, 19:09

.......................TUZLANSKA SLOBODA JE UVELA MNOGO NOVINA U RADU I ODNOSIMA


...................................RAZGOVOR SA JOSIPOM -MIĆOM DUVANČIĆEM


.................................................................slika

josip duvančić u dresu partizana


- Među BiH prvoligašima Sloboda je u poslednje dvije godine najviše učinila na stvaranju profesionalnih odnosa u svojoj ekipi.Poslije grčevite borbe za opstanak u najelitnijem društvu izbila je u prvi plan među "središnjima", i takav svoj renome uspješno održava.A ove takmičarske godine najavljuje plasman iznad svog dosadašnjeg prosjeka.U stručnom štabu, pored prvog trenera Duvančića,angažovani su još Nazif Šehić, prof. Mihajlo Bugarinović,Momo Radunović(nekadašnji igrač Partizana i Radničkog BG),Miro Milovanović i Ljubo Velendarić,a uskoro ovaj štab dopuniće još dva strčnjaka, tako da će ih ukupno biti - osam !
- Ne treba se čuditi ovolikom broju profesionalnih učitelja fudbala u Slobodi -objašnjava Duvančić. - Ako bi smo željeli da u svemu dostignemo ekipe ranga u kojem se takmičimo,treba još mnogo štošta da popravimo. Recimo,jedna od najvećih naših briga je nedostatak pomočnog stadiona.Sve radimo na jednom igralištu,na kojem igramo i utakmice.A i na tom jednom stadionu ne možemo da primimo sve one koji bi željeli da gledaju,Partizana,Zvezdu,Dinama,Hajduka. Prodamo 12-13 hiljada ulaznica, a nerijetko,po 3-4 hiljade ljudi ostane iza ograda.Nedostatak reflektora takođe nam otežava posao, a po odredbama FSJ do 1973.svi pvoligaši morali bi da imaju osvjetljenje za noćne utakmice.U tom slučaju, posjeta bi bila znatno veća,pogotovo ljeti i na prijateljskim mečevima.
- Grad Tuzla i njena okolina veoma su zainteresovani da nam u ovome pomognu,dobra volja postoji , a naše je da pokažemo još bolje rezultate.
- Da bismo još bolje stvorili ekipu,- priča dalje Duvančić, - Upravni odbor Slobode prihvatio je odluku stručnog štaba i stručne komisije da se u buduće ne dovode igrači sa strane, jer klub,bar za sada, ne raspolaže novcem za takve poduhvate.
- A praksa je pokazala da ti dovedeni igrači ne pokažu onoliko koliko je za njih plaćeno obeštećenje,koliko su oni sami primili.Naša baza biće i dalje sjeveroistočna Bosna.Regrutovaćemo mladiće i odabirati najbolje od 23 000, koliko jeigračakoji su voljni da obuku dres našeg prvotimca.
- Svi su oni orjentisani na naš klub,a na nama stručnjacima je da odredimo najbolje.
- Sloboda je ekipa u kjoj do sada igra dosta fudbalera zrelih godina,kojima je, kroz izvjesno vrijeme,potrebno naći adekvatnu zamjenu.Kako to učiniti?
- Pokazalo s da pri naglom podmlađivanju ekipe uspjeh izostaje, - tvrdi trener Duvančić. - Loše su prošli niški Radnički,Sarajevo,Dinamo,Hajduk, pa i Zvezda.Mi smo za tihu smjenu generacija,bez naročite žurbe.Jer, u takvom nastojanju treba održati i formu ekipe,a i rezultate.
- Simpatizere našeg kluba ne tiče se šta smo zamislili, već šta im pružamo na terenu.Uvođenje mladih u ekipu je veoma osjetljiv proces,pogotovo što naši"starci "odlično obavljaju svoje zadatke.Jedan Đorđe Gerum, recimo,služi za primjer,i kao kapiten i kao fudbaler.
- Međutim, do podmlađivanja tima mora da dođe kad - tad.U protekloj takmičarskoj godini Hatunić i Mešković postali su reprezentativci,Hukić je igrao za mladu selekciju,a Mulahasanović je "upao" u prvi tim.Pod ugovorom imamo 24 dobra momka.
- Koliko ,zapravo, vrijedi ekipa Slobode, gdje je njeno mjesto u prvoligaškoj konkurenciji?
- Po kvalitetu ekipe i po mogućnostima na terenu,moja ekipa bi trebala da zauzme poziciju među klubovima koji se bore za visok plasman,negdje od četvrtog do osmog mjesta.Međutim, to je samo moja ocjena,koja ne mora da bude i tačna.Rekao sam već da imam solidne fudbalere.
- Po kvalitetu najstandardniji tim Slobode :Mešković,Fazlić,Jovičić,Avdičević,Mulahasanovič,Hatunić,Jevremović,Nalić,Jusić,Gerum i Hukić,mogao bi postići taj rezultat,ali malo ima garancija da se ovakav sastav ne mijenja.
- Ni jedan fudbaler Slobode, od pionira do prvotimaca,ne smije da bude zapostavljen u šklovanju -nastavlja trener Duvančić. - I niko od starih zaslužnih članova ekipe,ne može da ostane bez hljeba po završetku karijere.Svi sadašnji i raniji prvotimci završili su škole koje im obezbjeđuju egzistenciju, a oni koji tek treba da obuku seniorsku majicu,ne mogu to da učine ako su loši đaci.To je u Slobodi imperativ !
- Da bi smo fudbalere približili sudijama,da bi na terenu , među fudbalerima i djeliocima fudbalske pravde bilo više razumijevanja,kompletan tim Slobode posjećivao je u toku posljednjih mjeseci predavanja, i uskoro će svi polagati sudijski ispit.To je jedinstven slučaj među prvoligašima,i mišljenja sam da će bit veoma koristan.A za nepoštovanje klupske discipline,u ma kakvom vidu, kazne su rigorozne.S vremena na vrijeme klupska inspekcija obilazi igrače,i ako ih do 22 sata ne zateknu u krevetu,zna se.Avdičević i Hatunić su to već iskusili ,mada ni krivi ni dužni.Kola su im bila pred kućama,tvrdo su zaspali,i mi smo uzalud zvonili.
- Nisu bili krivi, a ipak su kažnjeni !
- Problema ,po svemu sudeći - nema?
- Nema i ima.Disciplina i rad su dobri,međutim, Slobodu muči jedan poseban problem ,nedostatak oštrine u igre.Imamo najbrže desno krilo u Ligi - Nalića,kršne momke u odbrani i navali,a samo Hatunić je stalna meta sudija.On je nešto oštriji u startu ,mada ne grub.Takva mekoća je veliki minus naše ekipe.Obzirom da današnji fudbal, pored tehnike,zahtijeva brzinu, oštrinu i hrabrost.Uzgred rečeno , to zahtijevaju i simpatizeri Slobode - s pravom.Treba muški zaraditi onih 500 - 600 starih hiljada mjesečno.

....................................Sportski nedjeljnik "TEMPO" Beograd, oktobar 1972. godine
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 09 okt 2018, 14:01, ukupno mijenjano 5 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 08 apr 2018, 23:01

Plasmani FK Sloboda 1994/95 - 2016/17

http://www.bihsoccer.com/index.php?s=pr ... ercegovine
https://bs.wikipedia.org/wiki/Premijer_ ... 2011/2012.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://bs.wikipedia.org/wiki/Prva_nogo ... 2012/2013.
https://bs.wikipedia.org/wiki/Prva_nogo ... 2013/2014.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://bs.wikipedia.org/wiki/Premijer_ ... 2014/2015.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Nogometna ... _2015./16.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:N ... _2016./17.
https://sportsport.ba/tabele-lige/fudba ... ih/1000001
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 19 maj 2018, 20:13, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 18 apr 2018, 20:15

18.04.2018. - 1/2 FINALA FUDBALSKOG KUPA BIH 2017/18 FK SLOBODA - FK SELJO 1:4 !1:1)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Plavi proradili na Tušnju: Zakarić odveo Željezničar u finale Kupa BiH

................................................................................................



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.MAJ 2016.1/2 FINALA FUDBALSKOG KUPA BIH 2015/16 FK SLOBODA - FK SELJO 3:1


Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 19 apr 2018, 18:01, ukupno mijenjano 2 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 26 apr 2018, 17:11

12. 03. 2016.NK Vitez - FK Sloboda 1:3

Nekad bilo.................
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 06 maj 2018, 09:16

Zenica tuguje: Sloboda poslala Čelik u Prvu ligu Federacije

Zeničani ispali
Zenički Čelik ispao je iz Premijer lige BiH. Porazom od Slobode na Bilinom polju u 8. kolu Lige za opstanak (0:2) izgubili sve nade u opstanak i od naredne sezone ih gledamo u nižem rangu.

M. Šljivak
05.05.18. 18:54


slika
Zenica tuguje: Sloboda poslala Čelik u Prvu ligu Federacije

+49
Čelik je pod imperativom pobjede dočekao Slobodu. Trebala su im tri boda za kakvu-takvu nadu u opstanak, ali do nje na kraju nisu došli i u narednoj sezoni će igrati u Prvoj ligi Federacije.

Domaći su krenuli ofanzivno prema golu Slobode. Stvorili su nekoliko šansi na otvaranju, ali do gola nisu mogli.

Zato je Sloboda svoje šanse iskoristila. U 16. minuti gosti golom Salihovića dolaze do vodstva od 0:1 nakon sjajnog ubačaja iz kornera.

Potom je Muminović fantastično odbranio zicer Nikolića, da bi kazna za ovaj promašaj stigla u 22. minuti. Todorović se prošetao kroz odbranu, ubacio je za Bekića koji pogađa za 0:2.

Do kraja prvog poluvremena još nekoliko šansi na obje strane. Golova nije bilo, ali je u 40. minuti Kouadio isključen nakon što je laktom udario Rustemovića i domaći su ostali sa igračem manje.

Nastavak donosi još nekoliko šansi na obje strane. Međutim, rezultat se nije mijenjao, pa je do kraja ostalo 0:2.

Sloboda je tako osigurala opstanak, a Čelik će od naredne sezone igrati u Prvoj ligi Federacije.

Liga za opstanak, 8. kolo:

Čelik - Sloboda 0:2 (Salihović 16', Bekić 22')

ČELIK: Karajbić, Bevab, Šantić, Pandža, Nikolić, Livančić, Karamatić, Kadrić, Anđušić, Šišić, Đelmić.

SLOBODA: Muminović, Terzić, Salihović, Rustemović, Todorović, Bekić, Smajić, Osmanagić, Husić, Ivetić, Ignjatović.



https://sportsport.ba/fudbal/zenica-tug ... ije/275836
Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 16 maj 2018, 14:37

.............slika

fikox2 ,ibro, enes,alija i bela palfi.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 09 okt 2018, 14:03, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 18 maj 2018, 13:17

Odjel za licenciranje klubova NS/FS BIH
ponedjeljak, 7. maj 2018. 14:19

Odluke Prvostepene komisije za licenciranje klubova




Na sjednici Prvostepene komisije za licenciranje klubova Premijer lige BiH, održanoj u petak 04.05. 2018. godine, u Sarajevu razmatrani su zahtjevi klubova koji su aplicirali za licence za takmičenje u Premijer ligi BiH i UEFA klupskim takmičenjima u sezoni 2018/19.

Klubovi koji su dobili licencu za učešće u UEFA klupskim takmičenjima su:

FK ''Sarajevo'' Sarajevo, NK ''Široki Brijeg'' Široki Brijeg, FK ''Željezničar'' Sarajevo, HŠK ''Zrinjski'' Mostar, FK „Radnik“ Bijeljina, FK ''Mladost'' Doboj-Kakanj i FK''Krupa'' - Krupa na Vrbasu .

Klubovi koji su dobili licencu za takmičenje u Premijer ligi BiH su:

FK ''Sarajevo'' Sarajevo, NK ''Široki Brijeg'' Široki Brijeg, FK ''Željezničar'' Sarajevo, HŠK''Zrinjski'' Mostar, FK ''Radnik'' Bijeljina, FK ''Mladost'' Doboj-Kakanj i FK ''Krupa'' Krupa na Vrbasu.

Klubovi koji nisu dobili licencu za učešće u UEFA klupskim takmičenjima su:

FK ''Borac'' Banja Luka, FK ''Sloboda'' Tuzla , NK ''Čelik'' Zenica, NK''Vitez'' Vitez i NK''Gošk'' - Gabela.

Klubovi koji nisu dobili licencu za učešće u Premijer ligi BiH su:

FK ''Borac'' Banja Luka, FK ''Sloboda'' Tuzla , NK ''Čelik'' Zenica, NK''Vitez'' Vitez i NK''Gošk'' - Gabela.

U skladu sa odredbama pravilnika o licenciranju klubova NS/FS BiH (Premijer ligu BiH i UEFA-ina takmičenja), klubovi imaju pravo uložiti žalbu Drugostepenoj komisiji za licenciranje klubova NS/FS BiH u roku od 8 (osam) dana od dana primitka pisanih odluka Prvostepene komisije za licenciranje klubova.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 18 maj 2018, 13:20, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 18 maj 2018, 13:19

Odjel za licenciranje klubova NS/FS BiH
utorak, 15. maj 2018. 16:33


Dosljedna primjena propisa i standarda licenciranja


Izvršni odbor NS/FS BiH razmatrao je danas Informaciju o postupku licenciranja klubova za sezonu 2018/19. i u vezi s tim jednoglasno usvojio zaključak da se, u drugostepenom postupku licenciranja, u kojem se odlučuje po žalbama klubova, moraju dosljedno poštovati propisi i standardi licenciranja klubova.

Slijedom toga, Drugostepena komisija za licenciranje klubova će prilikom rješavanja žalbi uzeti u obzir sve relevantne dokaze i odlučiti u skladu sa utvrđenim činjeničnim stanjem, na temelju važećih propisa UEFA i NS/FS BIH.

Izvršni odbor ukazuje na činjenicu da odgovornost u postupku licenciranja u potpunosti snose klubovi i njihove uprave, jer se radi o dugogodišnjim obavezama prema igračima i uposlenicima, kao i nepoštivanju FIFA-inih odluka od strane pojedinih klubova.
Ja volim FK Tuzla City

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Sariel1987 » 18 maj 2018, 13:21

ovo je za bardove priznaj.. :rol:
ko veli povratna :lol:

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la 75000 » 18 maj 2018, 13:57

Ma nije lik tačan nikako :D

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 18 maj 2018, 17:54

Simpozij Bardova haman bio ili okrugli sto bard do barda sjedi
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 18 maj 2018, 20:33

SLOBODA U ZADNJEM KOLU SEZONE 2017/18 IGRA PROTIV BORCA.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NEKAD BILO........
Fenomenalne ‘Fukare'! ....BORAC - SLOBODA 0:0 , 2015/16
28.02.2016 09:29
Ono što su najavljivali, to su i pokazali na Gradskom stadionu u Banjaluci. Navijačka armija iz Tuzle, popularne ‘Fukare’, pohodili su Platonovu i tokom svh 90 minuta meča gromoglasno podržavali crveno – crne. ‘Fukare’ su do zadnjeg mjesta ispunile tribinu predviđenu za gostujuće navijače.
Tifozi u crveno – crnom samo su nagovijestili podršku koju će ovog proljeća davati svome timu. U gradu na Vrbasu bili su fenomenalni, što je samo uvertira onoga što pripremaju u narednim mečevima na Tušnju kada Sloboda dočekuje Radnik i Sarajevo.




.......................


................................... PODSJEĆANJE NA PROLJEĆE 2016-BANJA LUKA.

........................................................................................................................................"BARDOVI" .
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 14:11

.......................................Rizah Mešković - optimista na klupi Slobode

..................................................AMBICIOZNIJI OD ŠEFOVA

............ - Iako je od Predsjedništva Kluba dobio zadatak da sučuva prvoligaški status, ................... novi trener tuzlanskih fudbalera najavljuje i bitku za izlazak u Evropu.


..................................................slika

..............................................................Vjeruje u sebe.Rizah Mešković


- TUZLA,22.NOVEMBRA 1990

- Rizah Mešković preuzeo je kormilo Slobode i nakon dva treninga najavljuje neke promjene u timu.
- Do sada je, prema ocjeni stručnog štaba,igralo 11 najboljih igrača,a od sada će igrati isto toliko,ali najspremnijih.Ko to ne shvati ,valjda će se opametiti na klupi - najavljuje Mešković.
- Ko je kandidat za klupu ili prvu postavu?
- Rano je o tome. Igrače poznam,ali sada ih drugačije posmatram,jer sam odgovoran za rezultate tima.Imao sam samo dva treninga. Imam neka zapažanja koja ću iskristalisati do utakmice sa Sarajevom.Nemojte me o imenima pitati, jer zaista nisam odlučio ko će koga mijenjati u ekipi ,kome će eventualno biti promijenjeno formacijsko mjesto.
- Ipak?
- U ekipi je 29 igrača sa stipendistima. Izbor je veliki,samo važan je kvalitet.Trebaće mi malo vremena da povučem značajnije rezove u sastavu ekipe,a novi stil rada već je obaveza za sve.
- Kako vidite Slobodinu sutrašnjicu?
- Pa sigurno bolje od ovog što je do sada bilo u prvenstvu.Do pauze je pet kola, u "košu" je deset bodova. Jurišaćemo na maksimum ,mada znam da ga možemo stići samo teorijski.
- Praktično?
- Teško je prognozirati,predsjedništvo mi je dalo zadatak da tim sačuva prvoligaški status.
- Kada će se vidjeti rezultati?
- Do pauze sve je neizvjesno. Važno je osvojiti što više bodova.U pauzi će biti pravih rezova,u pauzi ću ispravljati nedostatke ekipe.Znači,do proljeća spremam"drugu pjesmu"drugačije igre i rezultate.
- Znači, o opstanku ne brinete?
- Rekao sam da mi je Predsjedništvo to stavilo u zadatak.Mi jesmo u teškoj situaciji,ali ja o opstanku ne mislim.Imam znatno veće ambicije.Do proljeća će ekipa biti "remontovana",A pred nama će biti 18 kola (Usezoni 1990/91 liga je brojala 19 klubova jer je proširena da ne ispadne Sarajevo -op.priređivača).Dovoljno da se mjerka i plasman koji vodi u Kup UEFA,jer imamo povoljan raspored.
- Prilično samouvjerena gledanja - na čemu se temelje?
- Sloboda ima dobar fond igrača.Ti momci znaju fudbal.Možda su se zasitili dosadašnjeg načina rada, pa su malo posustali.Vjerujem da će se trgnuti ,da će pokazati mnogo više nego u dosadačnjim kolima,jer će se zaista drugačije raditi nego do sada - žešće i odgovornije.
- Kako će izgledati stručni štab?
- Za sada mi pomaže Mustafa Hukić.Treba održati kontinuitet.Možda ćemo angažovati kondicionog trenera.
- U nedjelju je vaš debi na klupi?
- Sarajevo cijenim, ekipa je bolja nego što pokazuje plasman.Puno će im nedostajati Kuprešanin.Sve što sada želim, to je pošteno suđenje na Koševu.Ostalo, kako bude - kaže Rizah Mešković.

.........................................................................................................................Vehid Jahić

.............................................................................OSLOBOĐENJE - PETAK, 23.NOVEMBAR 1990.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



........................................................." NIJE DOBIO OTKAZ "

- Osvrćući se na slučaj od prošlog ljeta kada je u javnost stigla vijest da je Mešković,po povratku sa Svjetskog prvenstva u Italiji,izbrisan sa platne liste, direktor Fahrudin Avdičević daje objašnjenje:

- Nije u pitanju nikakav otkaz Meškoviću niti brisanje sa platnog spiska.Mešković je u junu dobio neplaćen godišnji odmor i logično da tada nema ličnog dohotka.Što se tiče ispostavljene fakture FSJ za odsustvovanje Meškovića na poslu u Slobodi - riječ je o računu za one dane koje je Mešković odsustvovao s posla u svom klubu.Međutim, mi od FSJ nismo dobili nikada nikakav odgovor,a kamo li nadoknadu sredstava.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 28 avg 2018, 20:32, ukupno mijenjano 40 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 14:13

slika
Prijava protiv Meškovića.????????????
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 28 avg 2018, 20:33, ukupno mijenjano 14 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 14:16

.................ZAŠTO RIZAH MEŠKOVIĆ NIJE OSTAO ŠEF STRUČNOG ŠTABA U FK SLOBODA ?


......................................SLOBODA KAO - "BERLINSKI ZID" !


.....Prvi put jedan trener je javno progovorio o uzrocima tavorenja tuzlanskog prvoligaša.
Rizah Mešković je saopštio vašem izvještaču šta misli o današnjoj Slobodi i ljudima koji vode
...................................................................klub.

- U istoriji Fudbalskog Kluba Sloboda Rizah Mešković je postigao najviše,
jer je u dva navrata bio učesnik Svjetskih prvenstava:SR Njemačkoj kao
aktivan igrač(golman), a 1990 na Svjetskom prvenstvu u Italiji kao član
Stručnog štaba naše Reprezentacije.Pored Slobode, gdje je stekao veliku
reputaciju,Mešković je branio boje Hajduka u poznatoj generaciji koja je
u tri godine osvojila pet trofeja, a zatim nastavio u Holandskom "AZ- 67".
Kada je završio karijeru posvetio se trenerskom pozivu, pa je brzo stigao
do stručnog štaba "plavih" u kojem je šef Ivica Osim.


- Rizah Mešković je i trener koji je u Slobodi bio najkraće vrijeme V .D. Šefa stručnog štaba: samo mjesec dana,odnosno pet utakmica.I za to kratko vrijeme bilo je dovoljno da ga igrači shvate šta želi.Ali ,kad je poslije poslednjeg susreta sa Crvenom Zvezdom saopštio prvim ljudima da u narednom periodu neće raditi samo za "platu" od 5 - 6 milijardi starih dinara,morao se zahvaliti na tom kratkom povjerenju.

..........................................................GLATKO ODBIJEN

Glatko su ljudi iz Slobode:predsjednik Rizo Brkić,direktor Kluba Avdičević,te članovi predsjedništva Adem Tucaković i Novica Tadić,odbili sve tri moje "opcije"."Naša orjentacija je vlastiti stručni kadar, ali bez plaćanja" - kratko su mi saopštili.Smatram da su jeftina rješenja i dovela klub u sadašnju situaciju.Sloboda je u stalnoj borbi za opstanak već nekoliko godina.Treneri su imali svojih grešaka,ali da li su za ovu situaciju krivi samo treneri i igrači? Mislim, da nisu !Želja mi je bila da sa novim ljudima koji vode grad i Slobodu, da stvorim pravi,ozbiljan klub,klub koji će se izdignuti iznad "čaršije", "čaršijske dnevne politike" i da će privući ljude svih profila da daju svoj doprinos u razvoju kluba - kaže Rizah Mešković i nastavlja:
- Znao sam da ću se sukobiti sa starim shvatanjima svega onog što je godinama učaureno u klubu.Nisam imao,a niti tražio bilo čiju podršku,čast izuzecima,ali izuzeci ne isključuju pravilo.Nažalost, Sloboda je zatvoren klub oko malog broja ljudi,"opasan " visokim i neprobojnim zidom.U ovim novim vremenima pao je "Berlinski zid", otvara se "Kineski zid",ali Slobodin zid stoji čvrsto i odolijeva svakom napretku !

..........................................................NEMA SENTIMENTALNOSTI

- O svojim zahtjevima i "tri opcije" Mešković veli:
- Da bi me ljudi u klubu ozbiljno shvatili postavio sam im neke uslove koji bi bili zalog da taj ozbiljan posao do kraja i završim.
- Ti moji zahtjevi su bili: za godinu dana tražio sam,kada bude klub imao i to u ratama,30 000 njemačkih maraka u dinarskoj vrijednosti. Ne mogu reći da nemam novaca, ali od te svote sigurno se ne bi obogatio kada je u pitanju "fudbalsko tržište".Ako ne mogu ispuniti ovaj prvi imao sam drugi zahtjev:neka mi, ako imaju daju stan.Stan mi, inače, ne treba, Jer - imam kuću od 500 kvadrata,koju sam izgradio bez pomoći Slobode.Ako ne mogu ni to uraditi onda sam rekao da mi omoguće neki lokal od dvadesetak kvadrata.Da napomenem. imam tri poslovna prostora !
- Znači, nije mi cilj da se od Slobode obogatim, niti sam tražio niti sam dobio (nikad ništa od Slobode-opaska priređivača).međutim, kada su dolazili ljudi "sa strane" ,ti isti ljudi iz Slobode rješavali su sve to u "četiri oka".To je bilo "normalno".Sada kad se pojavio jedan domaći"stručnjak sa takvim ili manjim zahtjevom,onda to pravilo ne važi ?
- Napominjući da mu je ovaj "scenario" odavno poznat, Rizah Mešković potom nastavlja:
- Ne mogu shvatiti ljude u Predsjedništvu, ljude raznih profila,ima tu doktora, inženjera,ekonomista, penzionera,svi oni koji svoj lični dohodak ili penziju obezbjeđuju u svojim preduzećima,dakle van Slobode,a sve konce politike kluba drže u svojim rukama.Imaju dva aršina:za neke su majka, a za druge maćeha.Danas je najvažnije imati nekog u Predsjedništvu i "štelovati",jer samo to obezbjeđuje lični uspjeh,a o klubu malo ko razmišlja.
Nisam od toga "posla",a vodeći računa o svemu odlučio sam da postavim gore navedene zahtjeve.Ko hoće red, rad i uspjeh , onda se to mora i vrednovati.U poslu nema sentimentalnosti,a kada to shvate mnogi u klubu i kada dadu šansu mladim ljudima koji trenutno nisu u klubskim kombinacijama,tada će Sloboda postati otvoren i ozbiljan klub.A u dobro organizovanom klubu,kada svako radi svoj posao,lako je stvoriti ekipu.
- Do sada su po "pravilu", u Slobodi uvijek rezultati tima bili iznad nivoa kluba - kaže na kraju sada već bivši V D šef stručnog štaba Slobode, Rizah Mešković.

......................................................................................................H. MUHAREMAGIĆ

............................................................................................Front Slobode ,januar 1991
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 15 jun 2018, 11:07, ukupno mijenjano 30 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 14:21

........................FUDBALERI SLOBODE PONOVO OSTALI BEZ ŠEFA STRUČNOG ŠTABA


...........................................TRENERE MIJENJAJU KAO KOŠULJE


slika
......................................................Mešković sa dr.Muminhodžićem i Hukićem.


- U poslednje vrijeme dva tuzlanska kolektiva:jedan privredni, a drugi sportski - mijenjaju prve ljude kao - košulje !
- Dok recimo, u društvenom preduzeću "Kreka defiluju" V D predsjednika Poslovodnih odbora, dotle se u FK Sloboda kao na traci smjenjuju treneri !?
Rizah Mešković više nije ni V D šefa stručnog štaba.Bio je to, vjerovatno, trener prvog tima koji je u istoriji Slobode najkraće ostao - svega pet utakmica.
- Poslije uspješnog vođenja ekipe u susretima zadnjih pet kola(Sarajevo,Spartak,Hajduk,Vojvodina i C.Zvezda)Mešković se zahvalio prvim ljudima u upravi Slobode.U utorak je imao razgovor sa Rizom Brkićem predsjednikom kluba, te dvojicom članova predsjedništva Tucakovićem i Tadićem, kao i direktorom kluba Avdićevićem,da bi se potom Mešković zahvalio na povjerenju od pet susreta.
- Uže rukovodstvo kluba od mene je tražilo da vodim ekipu do kraja juna,a kao "nagradu"dobit ću "skidanje" riječi " V D "ispred zvanja šefa stručnog štaba. Najavljeno mi je da tek u junu mogu dalje razgovarati s njima o svojim uslovima.
- Tačno je da sam postavio neke zahtjeve,ali su oni odbili sve tri mogućnosti.U takvim okolnostima nisam ništa drugo mogao učiniti nego da im se zahvalim na ukazanom povjerenju.
- U slučaju da sam ostao , u klubu su bili neophodni rezovi,jer se drugačije klub ne bi mogao konsolidovati niti ekipa pripremiti za naporno proljećno takmičenje.
- Moj ulog u svemu tome bio je isuviše veliki, a klubu je očito stalo do nekih jeftinih rješenja.Ja imam svoju cijenu i time ne želim remetiti klupsku politiku.
- Poslije svega što se dogodilo trebalo bi tražiti stav kompletnog predsjedništva Slobode,a ne svega tri - četiri čovjeka iz kluba.Rizah Mešković učinio je mnogo za to kratko vrijeme i nije trebalo "zaobići" ono što je želio, jer njegov rad za nepun mjesec dana igrači su ocijenili kao izuzetno uspješan.
- U srijedu su se na okupu našli fudbaleri Slobode ,ali sada već bivšeg šefa stručnog štaba Slobode nije bilo.
- Direktor Avdičević saopštio je igračima da pripreme Slobode počinju 4. januara 1991. Ko će u međuvremenu doći na mjesto šefa stručnog štaba, ostaje da se vidi ? !

......................................................................................................H. MUHAREMAGIĆ

............................................................................................Front Slobode ,januar 1991
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 28 avg 2018, 20:27, ukupno mijenjano 34 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 14:27

slika

peticija 20.igrača da se postavi Mešković
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 28 avg 2018, 20:29, ukupno mijenjano 10 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 15:22

........................................KO ĆE BITI NOVI KORMILAR TUZLANSKE SLOBODE


...................................................IGRAČI TRAŽE - MEŠKOVIĆA


PRVOTIMCI NEĆE PUTOVATI NA UTAKMICU U RIJEKU AKO SE NE UDOVOLJI NJIHOVOM ZAHTJEVU


slika

Dobar za reprezentaciju ali ne i za tuzlake.Mešković sa Osimom.



Tuzla 3. aprila

- Na jučerašnjoj vanrednoj sjednici Predsjedništva Slobode nije riješeno pitanje šefa Stručnog štaba,poslije ostavke Mesuda Nalića.Prvi ljudi iz Predsjedništva i direktor Avdičević,pokušali su da privole Đorđa Geruma,da se ponovo prihvati mjesta kormilara ekipe,ali je ovaj to glatko odbijo.
Zbog toga je zakljčak Predsjedništva da Nalić ostane sa ekipom dok se za dan -dva pronađe rješenje, odnosno čovjek koji će u ovom teškom trenutku preuzeti ekipu.
- Istovremeno, dok je trajala sjednica Predsjedništva,prije treninga, igrači Slobode održali su sastanak na kome su podnijeli pismeni zahtjev u kome traže da se za šefa Stručnog štaba postavi Rizah Mešković .
- U zahtjevu fudbaleri Slobode ističu:
"Tražimo od Predsjedništva kluba da se udovolji našem zahtjevu i da šef Stručnog štaba bude Rizah Mešković.Dole potpisani potvrđuju da je naša odluka jednoglasna ,donijeta na sastanku 2. aprila ove godine u Tuzli".
Potomslijedi potpisi 20 fudbalera:
Goran Milošević, Predrag Jovanović,Nihad Šulović, Dragoljub Kostić,Asif Šarić, Velibor Teofilović,Jasenko Sabitović,Dragan Vasić,Željko Ivanović,Duško Filipović,Denis Sadiković,Muhamed Tahirović,Mirsad Tursić, Nedim Omerović,Tomo Mrkić,Samir Tabaković,Blagoje Radovanović,Mitar Lukić,Jasmin Omerčaušević,Nail Beširević.
- Izostao je jedino potpis kapitena Ekrema Ibrića,koji je za vrijeme sastanka igrača bio na sjednici Predsjedništva kluba.
- Fudbaleri Slobode najavljuju da će odbiti da putuju u subotu u Rijeku,ukolikonse njihovom zahtjevu ne iziđe u susret.
- U Predsjedništvu Slobode su juče više od dva sata vijećali, ali nisu došli do rješenja.Njihov posljednji adut bio je angažovanje Đorđa Geruma,ali on je odbio da ponovo (po treći put)sjedne na užarenu Slobodinu klupu.
- Hoće li Mešković, na zahtjev igrača,neizvjesno je, jer se ne zna da li će članovi Predsjedništva udovoljiti zahtjevu fudbalera Slobode.Kako smo nezvanično saznali,predstavnici igrača su već razgovarali sa Meškovićem koji im je saopštio da će preuzeti dužnost šefaStručnog štaba bez dinara nadoknade ukoliko fudbaleri traže da ih on vodi i. naravno,ukoliko to prihvati Predsjedništvo kluba.

POSLJEDNJA VIJEST : NEDŽAD VERLAŠEVIĆ NOVI ŠEF.

Tuzla 3. aprila

Članovi Predsjedništva FK Slobode zasijedali su više od dva sata i donijeli odluku o tome ko će naslijediti Mesuda Nalića, dosadašnjeg šefaStručnog štaba koji je podnijo ostavku.
- Kako je otpala mogućnost da Gerum bude na čelu Stručnog štaba, ljudi iz Predsjedništva su donijeli prilično iznenađujuću odluku, kad su za novog šefa Stručnog štaba angažovali Nedžada Verlaševića,najmlađeg trnera među devetoricom učitelja iz Tušnja.
Ostavljeno je Verlaševiću da sam izabere pomoćnika.
- Nije udovoljeno zahtjevu igrača koji su pismenim putem (njih dvadesetorica)tražili da novi šef strunog štaba bude Rizah Mešković,
Međutim, ljudi iz Slobode,koji snose i najveću krivicu što je klub dospjeo u ovako nezavidan položaj,nisu tako mislili i donijeli su svoju odluku...

..........................................................................................................HUSREF MUHAREMAGIĆ
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 28 avg 2018, 20:31, ukupno mijenjano 35 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 15:43

....................................SUKOB OKO IZBORA TRENERA TUZLANSKE SLOBODE

...........................IGRAČI ZA MEŠKOVIĆA UPRAVA ZA VERLAŠEVIĆA

.........................................MOGUĆ BOJKOT UTAKMICE PROTIV RIJEKE

Tuzla, 3. aprila

- Nakon što je poslije poraza od Veleža dosadašnji šef stručnog štaba Mesud Nalić podnio ostavku uslijedila su mnogobrojna vanredna zasijedanja šlanova predsjedništva Slobode.Juče, na prvoj vanrednoj sjednici nije donešena odluka ko će biti novi šef stručnog štaba,jer je Đorđe Gerum to odbio.
Donesena je odluka da Nalić radi privremeno sa ekipom,iako je u ostavci.I dok je zasijedalo presjedništvo , uoči treninga sastanak su održali i fudbaleri.
Oni su zatražili da se za novog šefa stručnog štaba postavi Rizah Mešković, u čiji rad imaju najviše povjerenja.Pismeni zahtjev potpisalo je svih 20 fudbalera osim kapitena Ekrema Ibrića.
- Na današnjoj novoj sjednici predsjedništva,poslije više od dva sata rasprave, odlučeno je da novi šef stručnog štaba bude najmlađi Slobodin trener Verlašević.Sjednica je bila "zatvorenog karaktera",pa je neizvjesno šta je bilo sa pismenim zahtjevom fudbalera kada je u pitanju Mešković.
- Neki fudbaleri su prije toga kontaktirali s Meškovićem i on je prihvatio da ponovo dođe na kormilo, ali pod uslovom da to izričito traže igrači.
Odustao je i od ranijih materijalnih zahtjeva.
- Nezvanično se čuje da će fudbaleri Slobode da odbiju da putuju na "Kantridu" u nedelju, ukoliko se njihovom zahtjevu ne udovolji.
Šta će se dogoditi ukoliko se prijetnje ostvare - ko će ići u Rijeku da igra:da li fudbaleri ili članovi predsjedništva ?
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 06 avg 2018, 16:30, ukupno mijenjano 16 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.