FK Sloboda: Galerija

Moderatori/ce: TaRgEt_,Aerials

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 29 maj 2018, 19:47

............................................................TUŠIRANI TUŠANJ

- Sloboda je na Tušnju neslavno okončala ovogodišnje prvenstvo.Tuzlaci su izgubili od Vojvodine 1:2,izviždani od malobrojnih gledalaca, a većina članova Predsjedništva nije ni posmatrala utakmicu.
- Drugi dio prvenstva bio je pravo "samrtno proljeće" Slobode. Nakon 22 sezone, prvoligaški život na Tušnju je "preminuo".Po mišljenju mnogobrojnih poklonika" najljepše sporedne stvari na svijetu", za" iščitavanje nekrologa" najzaslužnije je Predsjedništvo kluba iako krivaca ima i na drugoj strani.

POVLAŠTENI FUDBALERI

- Zašto Predsjedništvo?
- Zato što je dozvolilo da u ekipi praktično radi šta ko hoće, a svu krivicu je svaljivalo na stručni štab.Osmorici igrača obezbijedilo je smještaj u hotelu "Tuzla".Omogućilo im da štrajkuju kad hoće,treniraju kada i kako hoće,da se na terenu vuku ko "prebjene mačke", a kada je stručni štab pokušavao napraviti reda,onda je nalazio na prećutnu koaliciju igrača i uprave.Po mičljenju mnogih, svaki član Predsjedništva je imao jednog ili više svojih ljubimaca, za koje je moralo biti mjesta u ekipi, bez obzira na učinak.Tu leže razlozi što su štrajkačima svojevremeno prijetili protjerivanjem, a kasnije ih vratili u tim. Uvijek su se članovi Predsjedništva pravdali porukama: - Mi ne igramo na terenu već vodimo politiku kluba.
- Kako su je vodili, sad se vidi - Sloboda je drugoligaš.Nesreća je u tome, što oni još uvijek ne vide da su oni glavni krivci za anarhiju u klubu, a anarhija je uzrok što se Sloboda stropoštala.
- Šta fudbalska javnost misli o upravi ?
- Odavno navijači javno,a neki i iz kluba potajno zapitkuju - šta će na čelu Predsjedništva penzioner Rizo Brkić? Tamo treba energičniji čovjek!
- U tom tijelu je 17 nekakvih delegata,uglavnom ljudi koji su do skora - zbog svog političkog rejtinga - mogli mnogo šta da učine.Vremena su se promijenila, a navike nekada uticajnih gradskih funkcionera su ostale iste.Da zlo bude gore, većina tih ljudi je na zalasku svoje radne karijere,ili je već u penziji.
- To je slučaj sa Perom Lazarevićem,Božom Novakovićem,Mirkom Vranješom, Novicom Tadićem,Branom Vukovićem,a Vojo Milošević - takođe penzioner - već je podnio ostavku.Nešto mlađi su Adem Tucaković, dr. Joco Jelić,Salih Zaimović, Mićo Menjić,Osman Hukić, Novak Dimitrijević,dr. Sadik Čolić,Bahrija Tanović,Omer Jusić.Kapiten Ekrem Ibrić, jedini je član Predsjedništva mlađi od 40 godina.
- Sportska javnost smatra da je Predsjedništvo svojom politikom istjeralo Slobodu iz Prve Savezne lige.
- Zato traže ostavke, smišljaju "cake",a jedna od njih je i tvrdnja da je Direktoru Fahrudinu Avdičeviću,Sloboda treći klub kojeg vodi u niži rang takmičenja.Prije nje je istu sudbinu doživilo brčansko "Jedinstvo" i bijeljinski "Radnik".



.............................slika
................................... Avdičević



ODLAZI CIJELI TIM

- U Slobodi je trenutno vakum.Niko ne želi da priča o budućnosti kluba.Za sad su svi konci u rukama nesposobnog Predsjedništva,iz kojeg "cure" priče da će klub biti radikalno reorganizovan.Šuška se i o ostavci kompletne uprave.Možda će isti rez biti i u igračkom kadru. Mustafa Hukić smatra da 11 igrača može i treba otići iz tima.Ugovori ističu: G. Miloševiću, D.Sadikoviću,T.Mrkiću, D.Kostiću, D.Pilipoviću. Po aneksu moguć je raskid sa :B. Radovanovićem, N.Šulovićem, P.Jovanovićem, Ž.Ivanovićem i M.Lukićem. Hukić smatra da se i N.Beširević "izgubio"pa bi mu možda bilo bolje da promijeni sredinu.
- Sloboda je zrela za totalno pretresanje. Vjerovatno bi najbolja solucija bila da na čelo dođu bivši asovi, koji dobro znaju tajne fudbalske igre,a da se na terenu šansa pruži mladim igračima,koji se žele dokazivati.Oni do sad nisu imali prave šanse.Nedim Omerović je u dvije posljednje utakmice dao dva gola, dok su umažene zvijezde "postile" i po pet utakmica zaredom.

.................................................................................................................................VEHID JAHIĆ

............................................................................................................."Oslobođenje" , juni 1991.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 15 jun 2018, 11:15, ukupno mijenjano 14 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 01 jun 2018, 18:56

...................................................Sloboda dobila licencu!

................................................Drugostepena komisija odlučila
....Fudbalski klub Sloboda iz Tuzle dobio je licencu za takmičenje u Premijer ligi BiH naredne sezone.
E. Škorić
29.05.18. 15:43


- Ranije je NK Čelik, koji je ispao iz lige, dobio licencu s obzirom da je ispunio sve traženo od njega u periodu između dvije komisije. Zeničani su isplatili dugovanja koja su imali prema bivšim igračima, te će uz najavljeni reprogram kod Porezne uprave FBiH dobiti licencu.

Na današnjoj sjednici Drugostepene komisije licencu je dobila i Sloboda iz Tuzle, koja je uspjela da izmiri dugovanja prema bivšim članovima.

Tu informaciju za SportSport.ba je potvrdio i predsjednik Slobode Senad Mujkanović. Ostaje nam da vidimo šta će biti s ekipom Borca, neki su ranije već dobili licencu, a Vitez se nije niti trudio...

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 15 jul 2018, 21:14, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

Sariel1987
Postovi: 9403
Pridružen/a: 24 okt 2017, 08:56
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Sariel1987 » 01 jun 2018, 19:01

Kasnis brate bar 3 dana. To nemas vremena sad?Kako slogu pratis :mrgreen:

P.s borac je ispo u zvajtu.Uprati malo :mrgreen:
Trebace vam za borbu s nama celikom goskom krupom zvijezdom u lzo osim ako odma ne mislite napast lzp.
Kakvo je tovje mislhenje.lzo il lzp

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 09 jun 2018, 10:50

https://sportsport.ba/fudbal/petrovic-b ... era/279367

Petrović bivši, Sloboda ima novog trenera

Promjene na Tušnju
Slavko Petrović od danas više nije trener FK Sloboda, a tuzlanski premijerligaš dobio je i novog trenera.

E. Škorić
08.06.18. 20:35


slika
Petrović nije uspio da postigne dogovor s Tuzlacima, a šansu je dobio bivši selektor mlade bh. reprezentacije Admir Smajić
Petrović je od ljeta 2017. godine na klupi Slobode, ali nije uspio da postigne dogovor s čelnicima tuzlanskog kluba, pa je odlučio da ode.

Bivši trener Željezničara i Radnika iz Bijeljine uspio je Slobodu spasiti ispadanja, ali sada je došlo vrijeme za rastanak, što nam je i sam potvrdio večeras.

Navodno je, prema saznanjima SportSport.ba, Admir Smajić novi trener Slobode, a uskoro se očekuju i zvanične informacije.

U karijeri je Smajić igrao za Partizan, Xamax, Basel i Young Boys, a kao trener je trenirao Young Boys, mladu bh. reprezentaciju (do 21 godine), Yverdon-Sport i Sion.

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 03 jul 2018, 19:16, ukupno mijenjano 1 put.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 09 jun 2018, 10:54

https://sportsport.ba/fudbal/mi-smo-sad ... nik/279388

"Mi smo sada trenerski tandem Slobode, valja nam obući čizme i sići u rudnik"

Milenko Bošnjaković za SportSport.ba
Večeras su pristigle informacije o promjenama na kormilu tuzlanske Slobode. Naime, Tušanj je napustio Slavko Petrović, srbijanski stručnjak koji je prošlog ljeta preuzeo Slobodu, a sada će njegovo mjesto preuzeti trenerski dvojac.
R. Pašić
08.06.18. 22:05


slika
Potpuni nadzor nad ekipom i ulogu tim menadžera Slobode će imati Smajić, dok će Bošnjaković biti trener.

Nakon što su se prvobitno pojavile informacije da je novi trener Slobode Admir Smajić, vrlo brzo su se pojavili navodi da je zapravo novi šef struke Tuzlaka Milenko Bošnjaković.

Tačno je, međutim, da će ovaj dvojac zajedničkim snagama predvoditi Slobodu u novoj sezoni Premijer lige BiH. Admir Smajić će imati poziciju "tim menadžera", dok će trener biti Milenko Bošnjaković.

"Ne, neću ja biti glavni trener, to je pogrešno prenešeno. Ovdje se radi o trenerskom tandemu. Dakle, trenerski tandem Smajić - Bošnjaković. Gospodin Smajić će imati funkciju tim menadžer, on će imati kompletan nadzor nad ekipom i pokušaće svojim iskustvom rada na zapadu pomoći Slobodi, dok sam ja tu da svojim iskustvom i poznavanjem prilika u domaćem fudbalu kao prvi trener pridonesem čitavom projektu", istakao je Milenko Bošnjaković za SportSport.ba, pa nastavio:

"Nama sada valja raditi, valja nam 'sići u rudnik' i raditi. Sutra je prozivka, još uvijek ne znamo stanje sa igračkim kadrom, sve se ovo desilo na brzinu, nije bilo nekog plana... Ali ne bojimo se, hrabri smo i krenućemo sa radom. Sada 'oblačimo čizme i silazimo u rudnik' da krenemo sa radom".

Inače, Milenko Bošnjaković je u dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio ekipe Sloge iz Simin Hana, Radničkog iz Lukavca i Slavena iz Živinica. Sa druge strane, Admir Smajić je svoju trenersku karijeru gradio u Švicarskoj i to u ekipama Siona i Yverdona.

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 09 jun 2018, 11:01

https://sportsport.ba/fudbal/mi-ne-sjed ... nho/279413

"Mi ne sjedimo s dvije gajbe piva i ne bistrimo šta je trebao uraditi Mourinho"

Novi trener Slobode Milenko Bošnjaković
Sinoć je klupu Slobode napustio Slavko Petrović, a umjesto srbijanskog stručnjaka Tuzlake će u novoj sezoni Premijer lige voditi trenerski tandem, Admir Smajić - Milenko Bošnjaković.
R. Pašić
09.06.18. 10:27


Admir Smajić će imati poziciju "tim menadžera", dok će Milenko Bošnjaković, nekadašnji strateg Sloge SH, Radničkog iz Lukavca i Slavena iz Živinica, imati funkciju trenera ekipe sa Tušnja.

Danas je trenerski dvojac i zvanično predstavljen na Tušnju, a prisutnim novinarima se obratio Milenko Bošnjaković.

"Do saradnje sa Slobodom je došlo iznenada, neplanirano. Ja i Admir Smajić smo tandem, dogovorili smo zajedničku saradnju prije dvije godine. Imali smo u opciji još dva-tri kluba, ali obzirom da sam ja navijač Slobode, da sam "sišao sa tribine", da sa plaćao karte, gledao i podržavao svoj klub moja želja je bila da preuzmemo Slobodu", istakao je Bošnjaković, pa nastavio:

"Ja sam razgovarao sa više reprezentativaca, bivših i sadašnjih, koji garantuju da je Admir Smajić najjači trener s kojim su radili... Mi smo dosta nepoznati zašto što nemamo svoje novinare, nemamo svoje portale i ljude koji hodaju po gradu i dižu nas u nebesa. Ne hodamo po kafanama i ne plaćamo ručkove i večere da bi neko pričao o nama dobro. Ne sjedimo sa flašom vina i dvije gajbe piva i 'bistrimo' šta je Mourinho trebao uraditi ili nije. Dobili ste dva čovjeka koji ne rade sa menadžerima, koji ne uzimaju pare od igrača, nego ljude koji silaze u rudnik da rade".

"Ja vas molim za malo strpljenja, za malo podrške i da budete realni, a da mi pokažemo šta znamo. Šta će biti i kako će biti, to zavisi od igrača i pojačanja... Ali ja vam mogu obećati da će Sloboda igrati Ligu za prvaka, neće se boriti za opstanak. Ipak, nema velikih obećanja, nema lažnih obećanja da se kupi grad ili navijači. Ono što vam mi možemo obećati je rad... Nismo došli da zaradimo novac i da uzmemo pare od poreskih obveznika i privatnika koji daju sredstva. Došli smo da pokušamo napraviti rezultat", dodao je na kraju Milenko Bošnjaković.

Na današnjoj prozivci pojavili su se: Marković, Terzić, Lazevski, Salihović, Hamzić, Grahovac, Ćivić, Begić, Musić, Smajić, Muminović, Beganović, Ivetić, Ignjatović, Salkić, A. Hodžić, Kurtalić, Jovanović, Selimović, D. Hodžić, Maksimović. Na probi će u narednom periodu od navedenih igrača biti Hamzić, Begić, Jovanović i Selimović.

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


"Pravili su me budalom, sve je ispalo jako nekorektno"

Slavko Petrović za SportSport.ba
Kao grom iz vedra neba sinoć je odjeknula informacija da Slavko Petrović nije više šef struke FK Sloboda. Petrović se vratio sa odmora, a jutros je trebao održati prozivku.
S. Mlaćo
09.06.18. 18:03


slika

Srbijanski stručnjak stigao na prozivku, a saopćeno mu da je bivši trener
Međutim, saopšteno mu je da saradnja neće biti nastavljena, a na njegovo mjesto je imenovan dvojac Bošnjaković - Smajić.

Dan nakon razlaza sa Slobodom Petrović je govorio za SportSport.ba. Nije krio razočarenje.

"To je ispalo tako i uopšte nije bitno kako se osjećam. Sigurno da je sve ispalo jako nekorektno, ali šta je tu je. Odluka mi je saopštena sinoć oko 19 sati, a to je izgleda samo bio formalni razgovor. Znali su da saradnju nećemo produžiti. To su uradili samo da mogu reći da smo vodili razgovore", kazao je Petrović.

Ističe da su razgovori sa čelnicima Slobode tokom pauze bili veoma korektni. Sve je bilo spremno za novi mandat srbijanskog stručnjaka na Tušnju.

"Iz Njemačke sam pričao sa njima i rekao da ne tražim nikakve posebne uslove, da plata ostane ista i sve je bilo uredu. Vjerujte da je ovo mučenje otići u Njemačku šest dana i sada se vratiti, te vam onda saopšte ovakvu odluku. To su mogli reći i preko telefona, a ne da dolazim bezveze i prelazim tolike kilometre. To nije korektno. Nije problem reći nećemo nastaviti saradnju, ali praviti me budalom, to već nije korektno ni u kojem slučaju", jasan je Petrović.

Trenutno razmišlja samo o odmoru.

"Sada ne razmišljam puno o trenerskoj karijeri i novom klubu. Još par dana sam u Tuzli pa ću onda na godišnji", dodao je sada već bivši šef struke FK Sloboda Slavko Petrović.

Petrović je na klupu Slobode došao početkom devetog mjeseca prošle godine, a prethodno je vodio Željezničar, Radnik, Fortunu, CZ Jenu...

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.

https://sportsport.ba/fudbal/pravili-su ... tno/279472
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 09 okt 2018, 14:21, ukupno mijenjano 7 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 09 jun 2018, 13:18

https://****/sport/nogomet/prij ... iju-kluba/

UG "Prijatelji Slobode"traze-odrzavanje-skupstine.
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 11 jun 2018, 06:51, ukupno mijenjano 2 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 10 jun 2018, 16:02

Protiv navedenih mjera i prijedloga samo dušman kluba može biti i ko voli bezvlašće da hajruju šta.
Svaka je na mjestu od A do Z :thumbup:
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la 75000 » 11 jun 2018, 01:28

slika

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 14 jun 2018, 15:35

https://sportsport.ba/fudbal/postignut- ... nju/279930


..............................................Postignut dogovor između Slobode i Sloge ............................................... Novi premijerligaš domaćin na Tušnju

.........................................Dva premijerligaša u novoj sezoni na istom stadionu
Tuzla će u novoj sezoni imati dva premijerligaša. Naime, Slobodi se u elitnom rangu bh. nogometa pridužila Sloga Simin Han, koja će svoje utakmice također igrati na Tušnju.

S. Mlaćo14.06.18. 11:47


slika
Danima su dvije strane vodile medijski rat, padale su 'teške riječi', ali je sada sve riješeno

Po okončanju sezone dva kluba vodila su pravi medijski rat oko toga ko ima pravo da igra svoje domaće utakmice na Tušnju. Iz Slobode su istakli da je stadion prezauzet te da Sloga potraži drugo rješenje, dok su iz Simin Hana bili jasni kazavši da je stadion Gradski te da FK Sloboda ne može donijeti odluku o tome da li oni mogu igrati svoje utakmice na istom.

Na kraju je dogovor ipak postignut te će Sloga Simin svoje utakmice igrati na Tušnju. Ovaj klub je svoje utakmice u Prvoj ligi Federacije BiH igrao na stadionu u Simin Hanu koji ne ispunjava uslove za elitni rang takmičenja.

"Na poziv čelnih ljudi JU Tušanj održali smo sastanak sa čelnistvom Slobode i mogu vam reći da smo dogovorili sve uslove, prije svega one tehničke prirode, za odigravanje utakmica Sloge buduće Tuzla City na Tušnju. Prije žrijebanja parova obavijestit ćemo i Savez kako bi jednu sedmicu mi, a drugu Sloboda bila domaćin. Hvala svima, kako čelnicima Slobode tako i čelnicima JU Tusanj. Želja nam je da budemo pravi sportski rivali", kazao je direktor Sloge Almir Husić.

"Dogovor je postignut. Bilo je tih nekih manjih problema prije svega zbog infrastrukture i kvaliteta travnjaka. Sastanak je protekao u korektnoj atmosferi i očekujemo da budemo pravi sportski rivali. Rekao sam i ranije da se dogovorom sve može riješiti", jasan je bio prvi čovjek Slobode Senad Mujkanović.

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Ja volim FK Tuzla City

Hitman22
Postovi: 2522
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la Hitman22 » 14 jun 2018, 16:30

jesi li ti nama zadovoljan barem malo 72,ha?
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

Avatar
slobodaTZ
Postovi: 497
Pridružen/a: 02 jun 2009, 20:38
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la slobodaTZ » 14 jun 2018, 21:27

Sad smije pisat na temi stadion :D

MejdanTz
Postovi: 630
Pridružen/a: 07 jun 2016, 10:59
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la MejdanTz » 14 jun 2018, 21:29

sloboda72 je napisao/la:https://sportsport.ba/fudbal/postignut- ... nju/279930


..............................................Postignut dogovor između Slobode i Sloge ............................................... Novi premijerligaš domaćin na Tušnju

.........................................Dva premijerligaša u novoj sezoni na istom stadionu
Tuzla će u novoj sezoni imati dva premijerligaša. Naime, Slobodi se u elitnom rangu bh. nogometa pridužila Sloga Simin Han, koja će svoje utakmice također igrati na Tušnju.

S. Mlaćo14.06.18. 11:47


slika
Danima su dvije strane vodile medijski rat, padale su 'teške riječi', ali je sada sve riješeno

Po okončanju sezone dva kluba vodila su pravi medijski rat oko toga ko ima pravo da igra svoje domaće utakmice na Tušnju. Iz Slobode su istakli da je stadion prezauzet te da Sloga potraži drugo rješenje, dok su iz Simin Hana bili jasni kazavši da je stadion Gradski te da FK Sloboda ne može donijeti odluku o tome da li oni mogu igrati svoje utakmice na istom.

Na kraju je dogovor ipak postignut te će Sloga Simin svoje utakmice igrati na Tušnju. Ovaj klub je svoje utakmice u Prvoj ligi Federacije BiH igrao na stadionu u Simin Hanu koji ne ispunjava uslove za elitni rang takmičenja.

"Na poziv čelnih ljudi JU Tušanj održali smo sastanak sa čelnistvom Slobode i mogu vam reći da smo dogovorili sve uslove, prije svega one tehničke prirode, za odigravanje utakmica Sloge buduće Tuzla City na Tušnju. Prije žrijebanja parova obavijestit ćemo i Savez kako bi jednu sedmicu mi, a drugu Sloboda bila domaćin. Hvala svima, kako čelnicima Slobode tako i čelnicima JU Tusanj. Želja nam je da budemo pravi sportski rivali", kazao je direktor Sloge Almir Husić.

"Dogovor je postignut. Bilo je tih nekih manjih problema prije svega zbog infrastrukture i kvaliteta travnjaka. Sastanak je protekao u korektnoj atmosferi i očekujemo da budemo pravi sportski rivali. Rekao sam i ranije da se dogovorom sve može riješiti", jasan je bio prvi čovjek Slobode Senad Mujkanović.

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Jel ti drago?
Prihvataš drugačije ljude i boje, al' crna i crvena najbolje ti stoje.
FK Sloboda Tuzla since 1919

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 15 jun 2018, 13:46

Postao/la MejdanTz » 14 jun 2018, 20:29
Jel ti drago?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Upamti dok je Sloge sa Husićem Sloboda neće biti ugašena niti gurnuta u provaliju 2. ili 3 lige.

- I ovo, nikad neće ispasti iz Premijer Lige BiH.Husić Azmir to neće dozvoliti.

- Dakle, dobivamo vrijeme koje je neophodno da krenemo sa stvaranjem jakog FK Sloboda.

- Treba podržati inicijativu UG "Prijatelji FK Sloboda"Tuzla.

https://****/sport/nogomet/prij ... iju-kluba/
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la 75000 » 15 jun 2018, 17:47

sloboda72 je napisao/la:Postao/la MejdanTz » 14 jun 2018, 20:29
Jel ti drago?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Upamti dok je Sloge sa Husićem Sloboda neće biti ugašena niti gurnuta u provaliju 2. ili 3 lige.

- I ovo, nikad neće ispasti iz Premijer Lige BiH.Husić Azmir to neće dozvoliti.

- Dakle, dobivamo vrijeme koje je neophodno da krenemo sa stvaranjem jakog FK Sloboda.

- Treba podržati inicijativu UG "Prijatelji FK Sloboda"Tuzla.

https://****/sport/nogomet/prij ... iju-kluba/
**** iz teme.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 17 jun 2018, 12:25

IN MEMORIAM: Bekir Kravić – Beko
By Vedran M - 10.02. 2017.


slika
slika

Prošlo je 19 godina otkako je Beko otišao. Otišli su iza njega mnogi prijatelji, suigrači, drugari… Ali, isto tako, ostao je dovoljan broj onih koji će se uvijek sjećati neponovljivog Beke. Bilo to u sjećanjima iz mladalačkih dana u FK “Sloboda”, bilo u sjećanjima na njegove grandiozne sudijske karijere u bivšoj Jugoslaviji, bilo u predanom poslijeratnom radu u sudijskoj organizaciji BiH. Bilo da su to nezaboravna druženja ili sjećanja na njegovu beskrajnu ljubav prema najmilijima Jasku, Mireli, Timi.

Ostati će sjećanje na velikog Tuzlaka u srcima njegovih prijatelja, Soka, Želje, Salke, Lice, Fućke, Šefke babe. Šele, Ruleta…

E Beko, baš fališ!


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRENER ĐORĐE BJELOGRLIĆ OCJENJUJE IGRU SLOBODINIH IGRAČA ,jesen 1968
- STRUČNI TANDEM Tuzlanske Slobode Bjelogrlić - Ivoš raspolaže sa dvadesetak fudbalera od kojih će formirati tim koji na proljeće treba da se domogne Prve lige.
- Nemamo tim za Prvu ligu,ali to ne znači da ga nećemo stvoriti - upozorava trener Bjelogrlić.U tom cilju preduzimamo energične mjere,a naš direktor Aleksandar Ivoš ima pune ruke posla da riješi to pitanje.
- Đorđe Bjelogrlić se ne ustručava da kaže otvoreno šta misli o svojim igračima.

- BEKIR KRAVIĆ, lijevo krilo:
- I on je tek jesenas postao standardni prvotimac. Od njega tek očekujem pun učinak.Treba da je brži u napadu !


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
b92 Blog
Bojan Zdravic
01:55 08.08.2007
Re: Od kolege iz Crne Gore...


"-Ali kad smo kod bisera-fudbalera vec, ja moram da spomenem jednog sudiju, to je Bekir Kravic. Tada osamdesetih, igraci su jurili sudije po terenu, gurali ih vukli za dres psovali ih i šta sve ne...a sudija Bekir kralj, prekipelo mu vise, znate sta je uradio...evo placem od smeha dok kucam....kad god se setim....video sam rodjenim ocima na snimku u Sportskom Pregledu....tako su ga jurila dvojica-trojica igraca i nesto mu se unosila u facu, a Bekir stane i nabode jednog igraca glavom direktno u bradu iz sve snage.....ovaj je doziveo klasican nokaut, noge bukvalno u vazduh...na nosilima iznesen sa terena....."


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

slika

Sudija Bekir Kravić sa kapitenima Vulićem (Hajduk) i Kalesićem (Budućnost).Desno do Kalesića pomoćnik Husref Muharemagić(Tuzla).

9.9.1986. Kup maršala -1/8 finala, uzvrat,Banovići, Budućnost - Hajduk 2:1(prvi susret 1:4 za Hajduk.)
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 09 okt 2018, 14:28, ukupno mijenjano 4 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la sloboda72 » 19 jun 2018, 19:00

FUDBALSKI SUDIJA I NOVINAR HUSREF MUHAREMAGIĆ 1945 - 2006)


slika
slika

............................................................................................Sportski nedeljnik "Tempo" Beograd 1971

.............................................................................................................................................................



..........................slika
..........................muharemagić nakon prekida utakmice sa fudbalerima Hajduka i Zvezde na Poljudu u Splitu

- Prije 38 godina snimci sa stadiona Poljud obišli su svijet. Jedan od glavnih aktera istorijske utakmice je bio tuzlanski sudija i novinar Husref Muharemagić, koji od 2006. godine nažalost nije više sa nama. On je 4. maja 1980. godine dijelio pravdu na utakmici između splitskog Hajduka i beogradske Crvene zvezde u kojoj se rješavalo pitanje prvaka nekadašnje zajedničke države.
Derbi između Hajduka i Crvene zvezde Muharemagić je prekinuo tri minute prije isteka prvog poluvremena kada ga je delegat Velja Bajić iz Beograda pozvao i saopštio tužnu vijest.

“Prekinuo sam utakmicu i nikome na stadionu nije bilo jasno zbog čega, sve dok tadašnji predsjednik Hajduka Ante Sketeriko, nije na razglas rekao: “Moram vam saopšiti tužnu vijest. Umro je Josip Broz Tito“. Fudbaleri su pali na travu kao pokošeni, a 50. 000 ljudi na stadionu Poljud je počelo jecati. Ne znam koliko je trajao plač, a onda se iz 50. 000 grla zaorila pjesma “Druže Tito mi ti se kunemo“, a potom i prva strofa himne “Hej Slaveni“, sjetno je govorio Muharemagić.


...........................


..................................................................................................................................................................


........................slika


S Leva na desno - Husref Muharemagić (Tuzla), Abdula Abdulahu (Novi Pazar), Goce Popev (Skoplje).
Ova fotografija je sa utakmice između starih rivala Partizana i Zvezde koja je odigrana 1986. godine na stadionu JNA.




..................................................................................................................................................................
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 24 okt 2018, 21:47, ukupno mijenjano 5 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 jun 2018, 19:19

Ne znam sta vise imas kod nas da objavljujes po temi clanke i vijesti kada imas onu stranicu svoju "Sloboda nekad i sad" na FB-u. Stranica o Slobodi, a na njoj objavljujes youtube klipove sa osnivacke skupstine PDA, neke clanke od efendija, Sulejmana Tihica, velicanje naciste Sead bega, Nikola Tesla, vakufi. Buckuris.

klma1
Postovi: 1716
Pridružen/a: 09 nov 2014, 17:24
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la klma1 » 20 jun 2018, 19:32

tuzlak1987 je napisao/la:Ne znam sta vise imas kod nas da objavljujes po temi clanke i vijesti kada imas onu stranicu svoju "Sloboda nekad i sad" na FB-u. Stranica o Slobodi, a na njoj objavljujes youtube klipove sa osnivacke skupstine PDA, neke clanke od efendija, Sulejmana Tihica, velicanje naciste Sead bega, Nikola Tesla, vakufi. Buckuris.
Zna lik malo zesce pretjerati ali lijepo je vidjeti ove clanke. Za razliku od do dosta forumasa sjecam se da je Sloboda ispala i neposredno prije rata. Da je klub i tada bio u raspadu. Isto tako lijepo je procitati i ko je sve sjedio u skupstini 90 godine i prstom nije mrdno da se popravi Tusanj ali sad imaju nesto prigovarati. Interesantno je da lik sada nekoga naziva Slavko a nekad mu je taj isti predsjedavao skupstinom najdrazeg kluba. Ali izgleda Slavko nije presao u PDA.
Moze li nam @sloboda72 objasniti sta povezuje SDA Tuzla prije rata, Islamske humanitarne organizacije Tuzli za vrijeme rata, FK Sloboda i novonastalu stranku PDA?
Ima li kakvih novinskih isjecaka? Cisto da nas podsjeti.
& $ ?

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: FK Sloboda: Galerija

Post Postao/la tuzlak1987 » 20 jun 2018, 19:49

Iskreno ja to ne vidim tako. Sta branite ljude koji pricaju protiv kluba i koji su okrenuli ledja klubu?

Ovdje je ocito da on ima neki problem sa vlastima u gradu, sa starim sistemom, da je tu neko stao na zulj ili sta. Sirenje neke propagande izmedju redova, konstantno pljuvanje starog sistema i povezivanje Slobode sa starim sistemom i predstavljanje Slobode kao neceg izopacenog i neceg sto ne treba Tuzli od kada je Husic preuzeo Slogu.

A oni sto podrzavaju Husica nakon svega su vec debili, tim ljudima je negdje ispalo pola mozga. O njima se vec moze studija praviti. Oni uzivaju u njegovim pakostima, to ne vide kao unistavanje Slobode i niske udarce prema Slobodi niti ih to zanima. Da nas izbaci u zadnju ligu oni bi mu klicali.

Odgovori

Natrag na “FK Sloboda”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.