NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Bratstvo Gračanica?

Anketa traje do: 27 apr 2024, 08:12.

Pobjeda
8
80%
Neriješeno
1
10%
Poraz
1
10%
 
Ukupno glasova: 10

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11711
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 okt 2021, 19:22

Umjesto kukanja, treba doci na utakmice. Odlicno igramo. Iako imamo samo domace igrace, imamo odlicnu ekipu. Samo forsirati vlastite igrace.

Samo Celik.
Celik!3,2,2.

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 17 okt 2021, 19:44

avenija je napisao/la:
17 okt 2021, 19:00
Celicni je napisao/la:
17 okt 2021, 18:31
Kolko vas je bilo na utakmici ? Ko je bio na zapadu a posebno u liniji sudije kad su oni isli u napad 2. gola, covjek je bio u ofsajdu cijelim tijelom.Zato iz ove lige treba bježat, pa makar bili uvijek u dnu 1. Federalne.Nigdje 4. sudije covjece, table kol izlazi kolko je produzeno nit znas kolko je produzio niti kad ce kraj.Tesko je privuc sponzore ovdje u ovoj ligi, slaba je zainteresovanost, iz ove lige bjezat ovo je amateraka liga.J.ebo ih termin i nedelja vise.
Nema bjezanja iz ove lige sve i da ti Mittal ili Telecom ili Mtel sutra uplati 2 miliona jer je Stupčanica pobjegla na nedostižnih 6 bodova i gol razlika tj vec je 7 bodova razlike tako da pomiri se i svari u stomaku ako možeš da ces jos dugo gledati antipropagandu fudbala i patnju.

Kako ce te sve izgledali godinama samo Bog zna.

Kao sto sam vec pisao Usora malo ozbiljnija ekipa treba se paziti i krenuti jako i ozbiljno.. medjutim naš trener vjerovatno nije mislio tako.

I na kraju opet penal i crveni mi dobijamo. To iz kola u kolo mogu raditi samo psihicke amebe.

Uz Mahmutovica to je 2 igrača manje na terenu tako da 2-2 nije loš rezultat.
Gubis bolan interes, publiku, sponzore.Koji jaci sponzor ce ti doci gdje je na tribini 400-500 dusa svakih 15 dana,gdje je amaterska liga koju niko ne prati, a bez TV prenosa da i ne govorim.Pitanje je dana kad ce neko pokupit i ovu djecu koja su imalo talentovana, pa ces se borit za opstanak u 3. amaterskoj ligi.Parama od poslovnih prostora jos zadugo se ne nadaj.A u 2. ligi svaku tekmu ces imat najmanje 1500-2000 duša.Mi nemamo trenutno jake sponzore koji bi bili sa nama u ovoj ligi dok se ne oporavimo, druge nema.

zamorano
Postovi: 1353
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 17 okt 2021, 20:22

Gledao sam stream pošto sam trenutno vani! Ovaj debil drogeraš il pjano što je za kamerom stvarno je lik debilan! Ako obezbjediš sve,kameru dobru,internet,stream,uslove na stadionu de ba imal ko da zamjeni ovog debila za kamerom da se šta i vidi na tv ako se vec snima! Bolji malo Čelik al realno po bod,jer ipak su se gosti borili i izborili za bod! Slobodnjake nek ne izvodi više niko jer se vidi da ni jedan naš igrač to ne zna! Raje če uvijek biti oko ove brojke 200 ljudi možda nekad više! TO JE REALNOST I TRENUTNO STANJE! U ovoj ligi možeš još sezonu odigrat ovu al u idučnoj MORAŠ uči u Federalnu,al MORAŠ!!! Sad hočel se to uspjet ili če sve lagano propast pitanje je,al vremena se ima da se nekako Čelik iščpa! I dalje mislim da Pavle ne može voditi Čelik osim samo u kantonalnoj ligi!
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
rishovski
Postovi: 2716
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rishovski » 17 okt 2021, 20:52

Celicni je napisao/la:
17 okt 2021, 19:44
Gubis bolan interes, publiku, sponzore.Koji jaci sponzor ce ti doci gdje je na tribini 400-500 dusa svakih 15 dana,gdje je amaterska liga koju niko ne prati, a bez TV prenosa da i ne govorim.Pitanje je dana kad ce neko pokupit i ovu djecu koja su imalo talentovana, pa ces se borit za opstanak u 3. amaterskoj ligi.Parama od poslovnih prostora jos zadugo se ne nadaj.A u 2. ligi svaku tekmu ces imat najmanje 1500-2000 duša.Mi nemamo trenutno jake sponzore koji bi bili sa nama u ovoj ligi dok se ne oporavimo, druge nema.
Ko god očekuje u ovoj ligi neku posjetu,taj je u zabludi,pa i u federalnoj ligi da se igra ne bi bilo više,600-700 ljudi maksimalno... 2000 mozes ocekivat u federalnoj kad se stane na noge i krene se na premijer ligu... Jer realno 2000 i malo više od toga je bio prosjek u premijer ligi,samo utakmice protiv Sarajeva,Zelje i eventualno Zrinjskog su mogle ponuditi brojku od 5 do 10 hiljada ljudi na tribinama,a neko sad ocekuje u 3 ligi 1500 ili 2000..
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

FRLegioen
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 sep 2020, 19:36
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FRLegioen » 17 okt 2021, 21:16

AllGunsBlazing je napisao/la:
17 okt 2021, 19:22
Umjesto kukanja, treba doci na utakmice. Odlicno igramo. Iako imamo samo domace igrace, imamo odlicnu ekipu. Samo forsirati vlastite igrace.

Samo Celik.
Bravo!!!Po meni dobra igra od noge do noge bez nabijanja i stvarno je uzitak gledati ovaj nas Celik od nasih domacih mladih igraca.Sa igracem manjem napravimo im pritisak kao da mi imamo igaca vise...Ima tu neozbiljnosti,lezernosti,podcjenjivanja ali nemamo imperativ nikakav...

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la limvolikce1945 » 17 okt 2021, 21:36

Ali je zaslužio bar da debituje dok nije otišao, a sve su prilike.

FRLegioen
Postovi: 473
Pridružen/a: 08 sep 2020, 19:36
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FRLegioen » 17 okt 2021, 21:53

Celicni je napisao/la:
17 okt 2021, 19:44
avenija je napisao/la:
17 okt 2021, 19:00
Celicni je napisao/la:
17 okt 2021, 18:31
Kolko vas je bilo na utakmici ? Ko je bio na zapadu a posebno u liniji sudije kad su oni isli u napad 2. gola, covjek je bio u ofsajdu cijelim tijelom.Zato iz ove lige treba bježat, pa makar bili uvijek u dnu 1. Federalne.Nigdje 4. sudije covjece, table kol izlazi kolko je produzeno nit znas kolko je produzio niti kad ce kraj.Tesko je privuc sponzore ovdje u ovoj ligi, slaba je zainteresovanost, iz ove lige bjezat ovo je amateraka liga.J.ebo ih termin i nedelja vise.
Nema bjezanja iz ove lige sve i da ti Mittal ili Telecom ili Mtel sutra uplati 2 miliona jer je Stupčanica pobjegla na nedostižnih 6 bodova i gol razlika tj vec je 7 bodova razlike tako da pomiri se i svari u stomaku ako možeš da ces jos dugo gledati antipropagandu fudbala i patnju.

Kako ce te sve izgledali godinama samo Bog zna.

Kao sto sam vec pisao Usora malo ozbiljnija ekipa treba se paziti i krenuti jako i ozbiljno.. medjutim naš trener vjerovatno nije mislio tako.

I na kraju opet penal i crveni mi dobijamo. To iz kola u kolo mogu raditi samo psihicke amebe.

Uz Mahmutovica to je 2 igrača manje na terenu tako da 2-2 nije loš rezultat.
Gubis bolan interes, publiku, sponzore.Koji jaci sponzor ce ti doci gdje je na tribini 400-500 dusa svakih 15 dana,gdje je amaterska liga koju niko ne prati, a bez TV prenosa da i ne govorim.Pitanje je dana kad ce neko pokupit i ovu djecu koja su imalo talentovana, pa ces se borit za opstanak u 3. amaterskoj ligi.Parama od poslovnih prostora jos zadugo se ne nadaj.A u 2. ligi svaku tekmu ces imat najmanje 1500-2000 duša.Mi nemamo trenutno jake sponzore koji bi bili sa nama u ovoj ligi dok se ne oporavimo, druge nema.
De molim te mi reci koji je taj carobni stapic?
Sta pametujete bezveze!Svi smo svjesni da u ovoj ligi nema jakih sponzora,publike ali ova sljedeca(Federdlna liga) je jako skupa a mi i da udjemo sljedece godine bila bi nam borba za opstanak ili za neku sredinu maximum.Zasto na silu da forsiramo tu neku FL ako nismo spremni da je ispostujemo!Pa bolje biti gazda u 2 ligi centar koji vraca dugove,izmiruje sve obaveze nego Celik kojeg u Federaciji bori se za opstanak sa Gradinom,Gorazdem,Kosovom...Kad budemo sposobni u svakom pogledu da uradimo taj korak naprijed onda da skacemo iz lige u ligu!Meni je bitan Celik onaj iz 1945 pa bilo koja da je liga,i svoje dijete ucim tome.Sto se mene tice mozemo igrati i u kantonu godinama!Cilj je jasan -Celik mora opstati i prezivjeti sve ove opstrukcije...

Avatar
Zenicanin988
Postovi: 1847
Pridružen/a: 22 apr 2018, 00:00
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zenicanin988 » 17 okt 2021, 23:09

Bio sam na zapadu, uzivao gledajuci pasove, driblinge, nazalost zavrsnica fali. Vezni red fantasticno odigrao, sve u svemu, ja sam zadovoljan, Usora nije sastavila 3 pasa kako treba, nasi momci cijelo vrijeme igrali. Ma super, nazalost bez tri boda
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11711
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 okt 2021, 23:22

Do sad je jedino Borac iz Jelaha nadigrao Celik. Sve ostale ekipe su se branile i nisu mogle uzeti loptu. Pored toga, igramo izuzetno lijepo, ako uzmemo naravno u obzir da smo u trecoj ligi najgore lige u Evropi.

Samo Celik!
Celik!3,2,2.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1395
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 17 okt 2021, 23:34

Pozdrav svima. Ponekad udjem i na vašu temu pa pročitam šta se piše. Pošto sam iz Tešnja, a vjerovatno vas većina zna da moj TOŠK igra Prvu ligu o kojoj sada vi diskutujete. Mogu vam samo reći da je to "najskuplja liga na svijetu". Zašto? Da bi odigrao sezonu treba ti cca 400 - 500 hiljada KM. Ispod toga teško da se može funkcionisati. Drugo, ni u njoj neces privući sponzore. Kako je došao ovaj mtel nema više utakmica na City tv, cak ni onih izvještaja kola sto smo imali. Niko ziv ne zna sta se gdje desava, liga je top za mesetare, menadžere a pogotovo za sudije kojima za pošteno sudjenje moraš dati koju hijadu. To se naucilo tako, ako se ne uklopis u to, nema te nigdje. Znači, prijateljski savjet, u nju idite samo ako je planirate odmah preskočiti. Ovako ni za živu glavu. Službena lica su fiksno 2000KM za domaću utakmicu. Pa onda putovanja Gabela, Bihac, Goražde, Čapljina... Sve to ekipu moras odvesti na nocenje, pa skuplji prevoz. Kotizacija je 10 hiljada, placas snimanje utamice, security agenciju. Mogu još navesti 30 razloga zasto je ne trebate igrati pogotovo jer vracate dugove i imate svoj cilj.

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 18 okt 2021, 00:04

FRLegioen je napisao/la:
17 okt 2021, 21:53
Celicni je napisao/la:
17 okt 2021, 19:44
avenija je napisao/la:
17 okt 2021, 19:00


Nema bjezanja iz ove lige sve i da ti Mittal ili Telecom ili Mtel sutra uplati 2 miliona jer je Stupčanica pobjegla na nedostižnih 6 bodova i gol razlika tj vec je 7 bodova razlike tako da pomiri se i svari u stomaku ako možeš da ces jos dugo gledati antipropagandu fudbala i patnju.

Kako ce te sve izgledali godinama samo Bog zna.

Kao sto sam vec pisao Usora malo ozbiljnija ekipa treba se paziti i krenuti jako i ozbiljno.. medjutim naš trener vjerovatno nije mislio tako.

I na kraju opet penal i crveni mi dobijamo. To iz kola u kolo mogu raditi samo psihicke amebe.

Uz Mahmutovica to je 2 igrača manje na terenu tako da 2-2 nije loš rezultat.
Gubis bolan interes, publiku, sponzore.Koji jaci sponzor ce ti doci gdje je na tribini 400-500 dusa svakih 15 dana,gdje je amaterska liga koju niko ne prati, a bez TV prenosa da i ne govorim.Pitanje je dana kad ce neko pokupit i ovu djecu koja su imalo talentovana, pa ces se borit za opstanak u 3. amaterskoj ligi.Parama od poslovnih prostora jos zadugo se ne nadaj.A u 2. ligi svaku tekmu ces imat najmanje 1500-2000 duša.Mi nemamo trenutno jake sponzore koji bi bili sa nama u ovoj ligi dok se ne oporavimo, druge nema.
De molim te mi reci koji je taj carobni stapic?
Sta pametujete bezveze!Svi smo svjesni da u ovoj ligi nema jakih sponzora,publike ali ova sljedeca(Federdlna liga) je jako skupa a mi i da udjemo sljedece godine bila bi nam borba za opstanak ili za neku sredinu maximum.Zasto na silu da forsiramo tu neku FL ako nismo spremni da je ispostujemo!Pa bolje biti gazda u 2 ligi centar koji vraca dugove,izmiruje sve obaveze nego Celik kojeg u Federaciji bori se za opstanak sa Gradinom,Gorazdem,Kosovom...Kad budemo sposobni u svakom pogledu da uradimo taj korak naprijed onda da skacemo iz lige u ligu!Meni je bitan Celik onaj iz 1945 pa bilo koja da je liga,i svoje dijete ucim tome.Sto se mene tice mozemo igrati i u kantonu godinama!Cilj je jasan -Celik mora opstati i prezivjeti sve ove opstrukcije...
Ti znas kolko je skupa liga, imas uvid ? Sa kolko ti TOŠK igra ,sa 2000 KM na računu, sa koliko ti igra Jedinstvo bihac, ne mogu sakupit igrače a igraju 2. Ligu.Mani se te šuplje price mozemo igrati i u kantonalnoj ligi godinama.O cemu ba pričas pa nije ti ovo Sporting ili Steel City, tako ti govori i Fudo isto ko i ti.Nema jarane čarobnog štapica, od raje se ne živi,ko igra za raju zanemaruje taktiku.Ne mozes se nadati prihodima pogotovo od karata i od poslovnih prostora sada, jer si otisao sada sa kolosjeka nekoliko rata ti se duguje, a to cim je otislo na sud mozes se poselamiti da te pare neces zadugo vidjeti, daj boze da grijesim to bi najvise volio.Ovde mozes ostajati pa i naredne ne ulaziti
i tako taljigat a svake godine ces imat sve manje i manje publike i interesa jer nemas cilj ulaska, kako vrijeme odmice i samo mozes molit boga sto prije ili da se Fudo smiluje ili da sud pokrene to.Ostalo tesko, mislis da ces zadrzat ove mlade momke ili ces dovest mozda pojacanje da se prosetas ligom ? Niko ti ne govori da idemo uci u 1. Federalnu i da se prosetas, da ne smijes izgubiti itd. i da se odmah mora uci u Premier ligu.Nece ti niko ovde biti sponzor, ne 12. igrac nego sponzor, gdje ti jedan sponzor mjesecno izdvaja kao ovih 20.Od Zenice nemas nista, nego van Zenice hvatat sponzore bukvalno za rukav, zato sam govorio crno crvena noc, okupiti trenutne privrednike koji su sponzori i buduce potencijalne privrednike pozvati, jer opet oni se svi poznaju međusobno.Predstavis plan rada kluba, sta imaju oni kao sponzor ukoliko bi uspjeli uci u 1. Ligu i sada u ovoj ligi i vidis na čemu si.Inace imas dvije opcije...milost Fude ili suda, i druga opcija opet gledaj imal gdje investitor kakav.To ti je to, al vrijeme ce pokazati.

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 18 okt 2021, 00:11

HeliosIzDomzala je napisao/la:
17 okt 2021, 23:34
Pozdrav svima. Ponekad udjem i na vašu temu pa pročitam šta se piše. Pošto sam iz Tešnja, a vjerovatno vas većina zna da moj TOŠK igra Prvu ligu o kojoj sada vi diskutujete. Mogu vam samo reći da je to "najskuplja liga na svijetu". Zašto? Da bi odigrao sezonu treba ti cca 400 - 500 hiljada KM. Ispod toga teško da se može funkcionisati. Drugo, ni u njoj neces privući sponzore. Kako je došao ovaj mtel nema više utakmica na City tv, cak ni onih izvještaja kola sto smo imali. Niko ziv ne zna sta se gdje desava, liga je top za mesetare, menadžere a pogotovo za sudije kojima za pošteno sudjenje moraš dati koju hijadu. To se naucilo tako, ako se ne uklopis u to, nema te nigdje. Znači, prijateljski savjet, u nju idite samo ako je planirate odmah preskočiti. Ovako ni za živu glavu. Službena lica su fiksno 2000KM za domaću utakmicu. Pa onda putovanja Gabela, Bihac, Goražde, Čapljina... Sve to ekipu moras odvesti na nocenje, pa skuplji prevoz. Kotizacija je 10 hiljada, placas snimanje utamice, security agenciju. Mogu još navesti 30 razloga zasto je ne trebate igrati pogotovo jer vracate dugove i imate svoj cilj.
Druze, ta liga se racuna kao profesionalna.Pa ne moze ti biti cijena sluzbenih lica ista kao i kod 3. ranga.A to sto kazes da se sudije moraju podmititi, suđenje u 1. Federalno je dosta bolje i nije kao prije, pogotovo.odkako ih SIPA prati.Ispade bolje samo igrat kanton ili ovu ligu, pa ako trebaju tolikr pare po pola miliona kako navodis otkud onda vi tu sa 2000 KM na racunu, otkud Jedinstvo bez igraca ?

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 18 okt 2021, 00:51

Prva federalka je srljanje grlom u jagode, pa sve dok se ne steknu uslovi ne vrijedi. Ta prica o vise publike, vise sponzora u toj ligi, realno objesi macku o rep. Pitanje je samo da li ce se klub postepeno graditi ili ce imati taj neki let da aterira cim prije. Logika je jasna da se klub ne bi opet doveo u situaciju da visi o niti, jer ne moze hljeba preko pogace onda se pokrij koliko je jorgan dugacak.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 18 okt 2021, 05:42

Dezurne drkadzije jedva cekaju malo slabiji rezultat da se nadrkaju na temu prelaska u visi rang. Uvijek ista prica, od uvijek istih tipova. Bolje vam je da tu energiju koju trosite na te gluposti preusmjerite na osiguranje jos kojeg donatora ili clana.

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1395
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 18 okt 2021, 07:02

Celicni je napisao/la:
18 okt 2021, 00:11
HeliosIzDomzala je napisao/la:
17 okt 2021, 23:34
Pozdrav svima. Ponekad udjem i na vašu temu pa pročitam šta se piše. Pošto sam iz Tešnja, a vjerovatno vas većina zna da moj TOŠK igra Prvu ligu o kojoj sada vi diskutujete. Mogu vam samo reći da je to "najskuplja liga na svijetu". Zašto? Da bi odigrao sezonu treba ti cca 400 - 500 hiljada KM. Ispod toga teško da se može funkcionisati. Drugo, ni u njoj neces privući sponzore. Kako je došao ovaj mtel nema više utakmica na City tv, cak ni onih izvještaja kola sto smo imali. Niko ziv ne zna sta se gdje desava, liga je top za mesetare, menadžere a pogotovo za sudije kojima za pošteno sudjenje moraš dati koju hijadu. To se naucilo tako, ako se ne uklopis u to, nema te nigdje. Znači, prijateljski savjet, u nju idite samo ako je planirate odmah preskočiti. Ovako ni za živu glavu. Službena lica su fiksno 2000KM za domaću utakmicu. Pa onda putovanja Gabela, Bihac, Goražde, Čapljina... Sve to ekipu moras odvesti na nocenje, pa skuplji prevoz. Kotizacija je 10 hiljada, placas snimanje utamice, security agenciju. Mogu još navesti 30 razloga zasto je ne trebate igrati pogotovo jer vracate dugove i imate svoj cilj.
Druze, ta liga se racuna kao profesionalna.Pa ne moze ti biti cijena sluzbenih lica ista kao i kod 3. ranga.A to sto kazes da se sudije moraju podmititi, suđenje u 1. Federalno je dosta bolje i nije kao prije, pogotovo.odkako ih SIPA prati.Ispade bolje samo igrat kanton ili ovu ligu, pa ako trebaju tolikr pare po pola miliona kako navodis otkud onda vi tu sa 2000 KM na racunu, otkud Jedinstvo bez igraca ?
Starac cijena službenih lica na prvoj ligi (kontrolor, delegat i 4 sudije je fiksna i iznosi između 1900 i 2000KM, ako te tacno zanima mogu ti u marku provjeriti). Svi klubovi starac tako kubure, samo se u TOŠK-u sada našli nesposobni koji su nanijeli veliku sramotu klubu sa objavom koliko imaju na racunu. I prije nije bilo para al niko to ovako smotano nije javno objavio. Neki dan sam privatno pisao s jednim momkom vasim oko financija. Lahko je nazvati svakog presjednika kluba i pitati, ako ti ijedan kaze da troši 300 hiljada, ja te castim večerom.

Mnogi se zavaravaju da je prva liga slicna drugoj a kada udju tada je vec kasno. Kažeš profesionalna liga, po cemu? Svim igračima ide amaterski ugovor i plata im se daje kao hranarina i prijevoz, ostalo ispod stola. Sve u svemu, vidjet ces kad dodje do toga.

HarisZe
Postovi: 1959
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 18 okt 2021, 07:23

HeliosIzDomzala je napisao/la:
18 okt 2021, 07:02
Celicni je napisao/la:
18 okt 2021, 00:11
HeliosIzDomzala je napisao/la:
17 okt 2021, 23:34
Pozdrav svima. Ponekad udjem i na vašu temu pa pročitam šta se piše. Pošto sam iz Tešnja, a vjerovatno vas većina zna da moj TOŠK igra Prvu ligu o kojoj sada vi diskutujete. Mogu vam samo reći da je to "najskuplja liga na svijetu". Zašto? Da bi odigrao sezonu treba ti cca 400 - 500 hiljada KM. Ispod toga teško da se može funkcionisati. Drugo, ni u njoj neces privući sponzore. Kako je došao ovaj mtel nema više utakmica na City tv, cak ni onih izvještaja kola sto smo imali. Niko ziv ne zna sta se gdje desava, liga je top za mesetare, menadžere a pogotovo za sudije kojima za pošteno sudjenje moraš dati koju hijadu. To se naucilo tako, ako se ne uklopis u to, nema te nigdje. Znači, prijateljski savjet, u nju idite samo ako je planirate odmah preskočiti. Ovako ni za živu glavu. Službena lica su fiksno 2000KM za domaću utakmicu. Pa onda putovanja Gabela, Bihac, Goražde, Čapljina... Sve to ekipu moras odvesti na nocenje, pa skuplji prevoz. Kotizacija je 10 hiljada, placas snimanje utamice, security agenciju. Mogu još navesti 30 razloga zasto je ne trebate igrati pogotovo jer vracate dugove i imate svoj cilj.
Druze, ta liga se racuna kao profesionalna.Pa ne moze ti biti cijena sluzbenih lica ista kao i kod 3. ranga.A to sto kazes da se sudije moraju podmititi, suđenje u 1. Federalno je dosta bolje i nije kao prije, pogotovo.odkako ih SIPA prati.Ispade bolje samo igrat kanton ili ovu ligu, pa ako trebaju tolikr pare po pola miliona kako navodis otkud onda vi tu sa 2000 KM na racunu, otkud Jedinstvo bez igraca ?
Starac cijena službenih lica na prvoj ligi (kontrolor, delegat i 4 sudije je fiksna i iznosi između 1900 i 2000KM, ako te tacno zanima mogu ti u marku provjeriti). Svi klubovi starac tako kubure, samo se u TOŠK-u sada našli nesposobni koji su nanijeli veliku sramotu klubu sa objavom koliko imaju na racunu. I prije nije bilo para al niko to ovako smotano nije javno objavio. Neki dan sam privatno pisao s jednim momkom vasim oko financija. Lahko je nazvati svakog presjednika kluba i pitati, ako ti ijedan kaze da troši 300 hiljada, ja te castim večerom.

Mnogi se zavaravaju da je prva liga slicna drugoj a kada udju tada je vec kasno. Kažeš profesionalna liga, po cemu? Svim igračima ide amaterski ugovor i plata im se daje kao hranarina i prijevoz, ostalo ispod stola. Sve u svemu, vidjet ces kad dodje do toga.
Pa onda bi vi kao navijaci trebali se organizovat, lagano protest i zahtjev da se vratite u nizi rang jer je tu jeftinije i bolje za vas klub pa mislim ono jel
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

dinodino2019
Postovi: 2445
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 18 okt 2021, 07:53

Posto mi je jedan od clanove UO Rudara iz Kaknja blizi rodjak, Rudar je prosle sezone imao budzet 260.000, a ove godine 300.000 i to je tim koji ce sigurno zavrsiti medju 5 na tabeli.
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
Truhlo
Postovi: 5252
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 18 okt 2021, 08:12

Kako kod okrenes isti qrac, samo sto je prva liga skuplja u odnosu na drugu. Vjerujem da bi tu razliku mogli pokriti sponzori, nisu to milionski iznosi. I u prvoj ligi igraci igraju za kikiriki, tako da bi sa ovim timom uz par pojacanja mogli biti u sredini. Nemam nista protiv da se udje u visi rang pod uslovom da mozemo vratiti 200k duga kao sto ce biti ove godine. Ocekivati vise sponzora i veci prihod od ovog trenutnog u 3cem rangu je ludost. Mislim da smo dostigli plafon, daj boze da odrzimo ovaj nivo prihoda i naredne godine.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

HarisZe
Postovi: 1959
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 18 okt 2021, 08:23

Za veci rang trebaju vece kompanije i podrska grada
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 18 okt 2021, 08:26

Neka nas jos jednu sezonu ovdje i onda vidjeti, gdje sta i kako.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.