NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%

Ukupno glasova: 77

Bronson
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Bronson » 03 jun 2020, 20:29

GangG je napisao/la:
03 jun 2020, 20:17
Danasnji OKK Celik je kao novi klub bez dugova osnovan prije desetak godina i nije vracao dugove KK Celika ni KK Zenica Celika ni Zenica Metalno ali u svom grbu ima godinu osnivanja iz 1954 i u tradiciji mu je Prva savezna liga SFRJ i titula prvaka 1995....Isto tako OKK Sloboda....zato jer su nasi klubovi udruzenja gradjana.

A ko se danas sjeca punog Bilmisca prije 15, 16, 17 godina...vrlo malo. Jer za navijace u ze postoji kosarkaski klub u drugoj ligi vec godinama...Bojim se da i nogometna prica ne zavrsi isto...
A tek Bilimisca iz vremena Prve lige bivse Juge :D
Kada jaz između ideala i stvarnosti postane preširok, sistem se urušava!

djbobo
Kontakt:

Post Postao/la djbobo » 03 jun 2020, 20:32

Ellocco je napisao/la:
03 jun 2020, 20:05
Plan za sportske klubove 2020 graad Zenica
Nk Nemila 5.500 KM
Ofk Zsk 2013 4500 KM
Fk fortuna 4000 KM
Fk Sporting 1500 KM

Eto budzeta za Kantonaln lige
A ovi naucnici kantonalne lige hoce 200 000 KM hahahaha mati draga,pa kako da Fudo opravda to.Covjek ih gleda u oci i laze a oni mu vjeruku.

redbull93
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 03 jun 2020, 21:06

Mudro je fudo rekao za kantonalnu ligu i budjet.

"Dat cu vam 200.000 prvu godinu i niste vi jedino UG"

Kratko i jasno, ne nadaj se od kr0lja nista. Jest nam ga zavuko, al postenski.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 03 jun 2020, 21:16

A jest nas frajer iskarao nevjerujem, jos sebi nisam dosao, neke je jednom mene je dva puta..ja sam zaista vjerovao da nece imati obraza nakon one prevare i tjeranja NGG zajebati onda i sa turcinom kojeg nam podvali, rekoh nema obraza dva puta valjda i fakat prevara i sa turcinom.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

phillies
Kontakt:

Post Postao/la phillies » 03 jun 2020, 21:18

I ono: JA imam jos sto UG-ova. Jest mi mrzak zbog tog ja, **** ga ja.
Jedino kakav ugovor potpisati, pravno obavezujuci, pa kod neispunjavanja tuziti Grad odnosno NJEGA.

@avenija
**** je on nas vise puta, plus jos jednom one koji su glasali za njega, a iz carsije su.

Ipak je to SDA skola. :geek:

FliX
Kontakt:

Post Postao/la FliX » 03 jun 2020, 21:35

GangG je napisao/la:
03 jun 2020, 20:17
Danasnji OKK Celik je kao novi klub bez dugova osnovan prije desetak godina i nije vracao dugove KK Celika ni KK Zenica Celika ni Zenica Metalno ali u svom grbu ima godinu osnivanja iz 1954 i u tradiciji mu je Prva savezna liga SFRJ i titula prvaka 1995....Isto tako OKK Sloboda....zato jer su nasi klubovi udruzenja gradjana.

A ko se danas sjeca punog Bilmisca prije 15, 16, 17 godina...vrlo malo. Jer za navijace u ze postoji kosarkaski klub u drugoj ligi vec godinama...Bojim se da i nogometna prica ne zavrsi isto...
Sta je KK Celik osvojio 1995? Jest osvojio Delic, Kahrimanovic, Lisicic, Preldzic, Becic, Raonic.. s klupe Jahic, odnosno Zenica Metalno.

tale07
Kontakt:

Post Postao/la tale07 » 03 jun 2020, 21:36

Sto se tiče 200 000 mislim da Fudo ništa nije slagao, koliko košta Alba godišnje?

Najveći problem su ljudi, evo koliko vas ovdje kad bi imalo priliku da bira ljude bez ikakvih ograničenja, koji će voditi ovaj klub, može nabrojati 10 ljudi da su iole stručni kvalitetni i pošteni?
Ja znam dosta ljudi koji vole Čelik, al se bojim da ne bi mogao sastaviti ovu listu od 10 ljudi.

Lawer_88
Kontakt:

Post Postao/la Lawer_88 » 03 jun 2020, 21:39

Posto ovaj forum vjerovatno citaju i oni koji su politicki bliski ovoj ili onoj opciji, neka svojima predloze da se na Gradskom vijecu pa i Skupstini kantona usvoji akt kojim ce se NK Celik Zenica proglasiti sportskim kolektivom od društvenog značaja za Grad Zenicu, odnosno ZDK, pa neka taj akt bude osnov za uvrstavanje istog u budzetsku stavku za svaku godinu.
Novinarka: "Željo ili Sarajevo".Bolić: "ČELIK"!
Samo je jednom moguće prvi puta biti prvi. NK Čelik - Šampion BiH 1995.

TofiTofita
Kontakt:

Post Postao/la TofiTofita » 03 jun 2020, 21:40

Lično mislim da odlazak u kantonalnu je isto što i gašenje kluba, nemamo mi taj kapacitet, a sve će se svesti na 300 standardnih (koje smo često imali i u PL).

Mislim da će nas Fuad i treci put naguziti, a ovaj put sa merakom - sada se žalažemo za ono što je on htio.

Convicts1988
Kontakt:

Post Postao/la Convicts1988 » 03 jun 2020, 22:01

Odseliti odavde i nikad se ne vratiti. Nas su došle i ljakovi ugasili, SDA četnici-Kasumović. Ovo više nije naš grad.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

flash84
Kontakt:

Post Postao/la flash84 » 03 jun 2020, 22:13

Dobro je da se opet vodi konstruktivan dijalog na ovom forumu. Ja nazalost ne mogu doci na skusptinu ali vas masa ovdje sto ste svakako moze. Dobro je da se iznesu svi prijedlozi i da se pokusa nac neko rjesenje. Ja isto ne vjerujem seljaku na rijec a ni **** poziciji jer i SDA kao i Sanja iz Nase Stranke kad je trebalo prvi put stati iza kluba to nisu uradili.

Opet kazem brojevi ce sve reci. Ako je razlika izmedju budzeta kantonalne lige i budzeta federalne u 100 000 km ne vidim smisao da idemo sa dna. Treba vidjeti s kakvim se ciframa barata i sa kakvim ljudima.

Evo sta je Krstajic rekao za budzet FK Radnik u 2019

"Uslovi u kojima mi radimo faktički su van svakih sportskih normi ovog ranga takmičenja. Kada se spomene naš godišnji budžet od nekih 300.000 do 400.000KM i pri tome iz godine u godinu taj budžet je sve manji, svi vas gledaju u nevjerici.

Znaci neko igra Evropu s 300 000 km a mi u Celiku nismo bili u mogucnosti ostat u ligi s 1 000 000 km. Znaci da je moguce igrati onda prvu federalnu s 200 000 km komotno. Cisto sumnjam da bi u kantonu potrosili manje od 100 000 km. Kao sto su neki vec rekli najbitniji su ljudi u svemu ovome a manje rang u kojem igramo. Mislim da bi se razlika od 100 000 km mogla pokriti aktrativnoscu lige jer bi lakse bilo doci do nekih sponzora kao i prodati igrace.

almir2018
Kontakt:

Post Postao/la almir2018 » 03 jun 2020, 22:23

Bez odluke GV i Potpisanog ugovora sa Gradonacelnikom tj bez cvrstih grancija ne treba razmisljati o kantonalnoj ligi to citavo vrijeme govorim,a ne mi na skupstini donesemo odluku idemo u kantonalnu ligu i kasnije cemo potpisivati ugovor i on nateze par mjeseci to opstruise i produ izbori mi u kantonalnoj a novca nema,i nece potpisat sporazum i sta onda??

KocevskiGaleb
Kontakt:

Post Postao/la KocevskiGaleb » 03 jun 2020, 22:30

Izgleda da je najbolje bilo kada su se noge lomile i palila auta. Ovoj hibridnoj sorti seljaka ne mozes stati u kraj. Da mi je neko rekao da ce najveci uhljup i seljacina preoteti Zenicu gradjanima, ne bih vjerovao.
Ne smije se oprostiti nikome nista. Prozivati, tuziti, dokazivati kriminal i kriminalce. Definitivno mi je najdrazi period bio sa NGG, sjecam se situacije kada onaj knjakakac ili ti ga Bosanski Hoffenheim lik poce da njake po Čeliku. Dobio je po prnjoki instant i javno pljunuo na svoje rijeci poslije toga da ne zavrsi na sudu.
Trebaju nam takvi momci, pamet i mišići. Jedno bez drugog ne ide.

Steelman
Kontakt:

Post Postao/la Steelman » 04 jun 2020, 00:10

GangG je napisao/la:
03 jun 2020, 17:32
Steelman je napisao/la:
03 jun 2020, 16:47
@ Lawer_88

Veći troškov su u Drugoj ligi Centar, a ništa ne dobijaš, jer treba shvatiti da ne ideš u kantonalnu da bi se odmah počeo dizati već da bi mogao pozitivno poslovati i stvoriti neki suficit sredstava za vraćanje dugova.
Od cega mislis praviti suficit? Od marketinga, prodaje igraca, ulaznica....dobices po 5.000 od grada i kantona i nogom u guzicu. Vise ti ne smiju ni dati jer si najniza liga cisti amaterizam...
Čelik kao simbol grada je taj isti Grad kojeg Fudo predstavlja doveo u tu situaciju i nosi odgovornost. Međutim, problem je i što ljudi puše priču da to treba tako da klub dobije sredstva kao neki standardni kantonalac. Prvi ti. Klub mora dobiti ono što mu pripada bez obzira koju ligu igrao. Čelik nije udruženje pčelara i može on izvarati, ali sebe je izvarao, jer on je taj uz SDA koji nosi tu titulu da je uništio klub i ko god ga preuzme neće imati trunku krivice i da se desi najgore bar je dostojno sahranio klub u pokušaju da ga spasi, a može postati i spasitelj. Klub nema druge opcije nego da ima oslonac na određena sredstva od Grada i koliko to puta treba ponoviti? Trenutno nema ni legalne organe, uništen je i napušten, vrijeme curi itd. A neki ovdje pričaju o borbi protiv saveza za Premijer ligu, federalnoj gdje treba obezbijediti veća sredstva u situaciji kad klub ne smije negativno poslovati, a nema kadra. Mogli smo onda i o Evropi.

@ flash84

I eto onda pričamo o 1. federalnoj koja je trenutno nerealna, hajde ova 2. federalna i ima nekog smisla, ali je opet razlika u 100 do 150.000 KM za Čelik, a to je u ovom trenutku mnogo. Poštujem šta je forumaš SamoTravnik napisao, ali nismo u istoj situaciji kao oni, jer klub mora pozitivno poslovati kako bi stvorio određen suficit i ganjati pravnu borbu koja košta. Što više dugova vrati, to je bolje. Mi smo navikli da svaku sezonu poslujemo negativno i postalo nam normalno i zato jesmo tu gdje jesmo, ali sad se to apsolutno ne smije desiti.

Klub je uništen, napušten, nikom nije privlačan i jedino neke od navijača mogu zamisliti da će preuzeti i pokušati nešto, jer vole klub. Iskreno ne znam ko bi mogao drugi.

@ almir2018

Kako može biti i novi klub u kantonalnoj ligi i vraćanje dugova? Daj malo skontaj šta pišeš.

@ MrHc

Znam da imaš podatke vezane za klub i za pozajmice, ali ovo vezano za FK i NK nisi dobro upućen. Provjeri prije nego potvrdiš, jer nije mala stvar.
Kasnili smo i sa reprogramom odnosno provedba je počela dosta nakon potpisa. Odredba je tad omogućila da sva udruženja imaju pravo na registraciju do kraja 97., koju je i Čelik iskoristio. To za "centralu SDA" nije argument, jer klub je nastavio takmičenje 98. u prvoj ligi, a matični broj 96. i 98. (preteča ID broja) je potvrđeno isti tako da je ta priča totalno deplasirana.

Znam da su mnogi nezadovoljni kad se priča o kantonalnoj, svakog to boli. Ipak, svako ima priliku da napiše i ovdje konkretan prijedlog, a svakako ima i skupštinu.
Baš Čelik!

hagy
Kontakt:

Post Postao/la hagy » 04 jun 2020, 08:01

Ok, odgovornost Grada, odgovornost svih gradskih vlasti od 95 do danas.
Neka evo Grad preuzme na sebe tu odgovornost, da su dugove pravili vecinom ljudi postavljeni od strane gradskih vlasti. Da li bi bilo onda realnije traziti od Grada da ispalcuje ta dugovanja raznim potraziocima? A da skupstina kluba izabere rukovodstvo koje je sposobno da osigura novac za tekuce poslovanje kluba.
Da li je nerealno traziti od Grada novac (lupam 200 000), a da rukovodstvo trosi samo taj novac, pa na kraju sta ostane, vracaj dugove. Radije onda odmah taj novac neka Grad u jednoj godini vrati onima kojima je klub duzan, u drugoj godini drugima. A rukovodstvo, ako je sposobno, da ispregovara sa potraziocima rok otplate.
Mozemo li mi kao navijaci, clanovi, skupstina preuzeti na sebe odgovornost da osiguramo tekuce poslovanje?

HarisZe
Kontakt:

Post Postao/la HarisZe » 04 jun 2020, 08:09

Imam osjecaj da je ljude stid u slucaju kantonalne pa se sad sve uperilo u to da u 1ligu igramo, jer boze moj sta ce komsije reci igramo kantonalnu. Mi smo u **** di grla kako to nekom nije jasno? Jednostavna matematika Kantonalna= brze vracanje dugova i ciscenja ovo ostalo je sporije vracanje dugova i ciscenja pa sad izvolite.

Nk Celik je ODGOVORNOST grada Zenice i tacka, ne nasjedajte na price fufeta koji je u doveo klub u ovu situaciju u 2 navrata ( jednom u zelenom dresu) .

Pametno odradit ovo u vezi revizije jer smrdi na kilometre
Cuj on ce dati pare a vi izaberite revizore a dosad govorio ja da dajem pare od grada a da neko drugi trosi haha i opet ljudi nasjedaju, covjek je prevarant shvatite to vise i ovo je smisljeno pred izbore.Zna on dobro da je Celik dodirna tacka zenicana. Nadam se da ce ae pojavit neko ko mu moze parirat na izborima i naravno da nije zelembach
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

AllGunsBlazing
Kontakt:

Post Postao/la AllGunsBlazing » 04 jun 2020, 08:20

Realno se treba na vrijeme poceti spremati za rastajanje od voljenog kluba. Nije ni cudo sto nas Fuda vesla kada vidimo kako ljudi ovdje pisu i koliko su zlobni.

Nemamo mi ni snage niti pameti, a ni hrabrosti da uradimo ono sto je potrebno za ozivljavanje kluba.
Celik!3,2,2.

GangG
Kontakt:

Post Postao/la GangG » 04 jun 2020, 08:35

Steelman je napisao/la:
04 jun 2020, 00:10
GangG je napisao/la:
03 jun 2020, 17:32
Steelman je napisao/la:
03 jun 2020, 16:47
@ Lawer_88

Veći troškov su u Drugoj ligi Centar, a ništa ne dobijaš, jer treba shvatiti da ne ideš u kantonalnu da bi se odmah počeo dizati već da bi mogao pozitivno poslovati i stvoriti neki suficit sredstava za vraćanje dugova.
Od cega mislis praviti suficit? Od marketinga, prodaje igraca, ulaznica....dobices po 5.000 od grada i kantona i nogom u guzicu. Vise ti ne smiju ni dati jer si najniza liga cisti amaterizam...
Čelik kao simbol grada je taj isti Grad kojeg Fudo predstavlja doveo u tu situaciju i nosi odgovornost. Međutim, problem je i što ljudi puše priču da to treba tako da klub dobije sredstva kao neki standardni kantonalac. Prvi ti. Klub mora dobiti ono što mu pripada bez obzira koju ligu igrao. Čelik nije udruženje pčelara i može on izvarati, ali sebe je izvarao, jer on je taj uz SDA koji nosi tu titulu da je uništio klub i ko god ga preuzme neće imati trunku krivice i da se desi najgore bar je dostojno sahranio klub u pokušaju da ga spasi, a može postati i spasitelj. Klub nema druge opcije nego da ima oslonac na određena sredstva od Grada i koliko to puta treba ponoviti? Trenutno nema ni legalne organe, uništen je i napušten, vrijeme curi itd. A neki ovdje pričaju o borbi protiv saveza za Premijer ligu, federalnoj gdje treba obezbijediti veća sredstva u situaciji kad klub ne smije negativno poslovati, a nema kadra. Mogli smo onda i o Evropi.
Druze ti brkas stvati. Kako mozes porediti zdravo poslovanje, suificit sa oslanjanjem na gradski budzet? Ako vam je to ideja odma da ti kazem od toga nema nista. Vasa ideja je Kantonalna liga i vlast ce klub tako posmatrat. Imas toliko klubova u veceim ligama kao rukomet dva kluba kosarka muska i zenska. Ako zelis suficit moras ga sam napraviti kakav budzet, huso je to radio pumpao pare iz budzeta u klub milione.

Klub od grada moze traziti pomoc oko reprograma ili da mu pomogne da se jedan teren napravi samo Celiku za trening jer u PL imamo najgore uslove jedini mi nemamo vlastiti teren.

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 04 jun 2020, 11:00

Fuad Kasumović na sjednici: Robijaši su mi jucer rekli kamo sreće da smo vas poslusali prije 3 godine i proglasili stecaj tj gasenje i krenuli iz kantona od pocetka.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

TofiTofita
Kontakt:

Post Postao/la TofiTofita » 04 jun 2020, 11:00

"Robijaši su mi neki dan rekli: da smo vas bogdom poslušali i otišli u stečaj prije 3 godine"

Fuad Kasumović, 04.06. 10:59 AM

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.