NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%

Ukupno glasova: 77

prisonbreak
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 29 jul 2020, 22:18

bambus je napisao/la:
29 jul 2020, 20:18
U klubu se radi punom parom,vjerujte. Prica se zakotrljala u pozitivnom smjeru i ide ka tome iz dana u dan.Do Fude i njegovih botova kojima je svaki dan sve vise i vise prpa bunta koji ce se dignuti.Nemojte mislit da se ceka samo taj 1.8 i sta bude bude.Nije istina CELIK JE BIO I BITI CE ! SAMO POLAKO,NEK SE BOTOVI JEDU SVE CE SE ZNATI.

ZENICO USTANI KONACNO I PODRZI PRAVU PRICU,JER CEMO IM SVIMA JE*ATI MATER,OD PRVOG DO ZADNJEG KOJI JE PROTIV CELIKA ! VIDIMO SE ! :salut:
Podrska! Napokon nesto i pozitivno.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

limvolikce1945
Kontakt:

Post Postao/la limvolikce1945 » 29 jul 2020, 23:03

Najvažnija stvar od svega je to što su se ljudi kod nas (posebno mlađa raja) dosta edukovali u zadnje vrijeme i neće se više moći pronaći masa da se podrže ideje o novim fantom klubovima i sličnim fintama!!! Svaka čast momcima koji su radili na tome, to je suština ove borbe!!!
U kantonu i 10 godina ako treba, SAMO ISTRAJATI U OVOME!!!

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 30 jul 2020, 00:17

...
Lawer_88 je napisao/la:
29 jul 2020, 11:38

Daj mi samo navedi jedan sportski klub u BiH koji je osnovan kao d.o.o. ili d.d.

Ovaj Zakon o sportu je mrtvo slovo na papiru, pokusaj osnovati sportski klub kao d.o.o. pa ves vidjeti na sta ce to izaci. Nema prakse, u registru bi se fatali za glavu.

I prosvijetli nas, na koji nacin trenutno gledajuci pozitivne zakonske propise, da se FK Sarajevo, FK Željezničar, NK Čelik ili bilo koji drugi klub iz UG transformiše u bilo koji oblik privrednog drustva?

A naravno da su i kao takva, kao UG, "firme", zasebna pravna lica i da bi po svim kriterijima poslovanja trebala da budu samoodrziva i neovisna, medjutim stvarnost u BiH je nesto drugo.
A za odlazak u Celik u Kantonalnu ligu tj.njegov pad, krivi su prije svega oni koji su ga vodili, pa onda Grad jer nije htio ili nije zelio da vrsi nadzor nad novcem koji je davao klubu.

OK - nisu registrovani shodno Zakonu o sportu - slažemo se da zakoni i praksa prečesto "idu jedni drumom drugi šumom", a to je uvijek na štetu klubova, ma što ko mislio.

"citiram":
Sindikat profesionalnioh fudbalera u BiH, na svojoj zvaničnoj Facebook stranici je objavio sljedeći status:

“Novim ‘korona zakonom’ od strane Vlade Federacije Bosne i Hercegovine nije predviđena pomoć svim vrstama pravnih subjekata. Izostavljena su udruženja. Slične zakonske mjere se očekuju i na državnom nivou.

Svi sportski klubovi u Bosni i Hercegovini su registrovani kao ‘udruženja’, te neće imati priliku koristit benefite ovog zakona, kojem se želi umanjiti ekonomska šteta nastala usljed pojave korona virusa u našoj državi i svijetu.

Klubovima Premijer lige Bosne i Hercegovine je sada jasnije nego ikada prije koliko je zapravo potrebno udruženje premijerligaša, kako bi kolektivno mogli nastupati pred organima vlasti. Samo i isključivo kolektivnim nastupanjem se mogu postići rezultati koji bi, u situacijama poput ovih, predstavljali priliku za stabilno poslovanje u trenucima krize”.
Valjda se sada bolje 'razumijemo'!? Smatram da slično razmišljamo ali različito prezentujemo i 'reagujemo'.
Da, ovo je tema FK Čelik, ali ovo 'pogađa' sve bh.klubove, a o FK Čeliku bi se moglo pisati danima, ima tu mnogo "materijala" (raznih), a ko je krivac za propast kluba - besmisleno je polemisati sa ostrašćenim navijačima, pogotovo mlađe dobi ( izvinjam se mladim osobama - ne mislim na svu populaciju) koji niti znaju niti mogu (zbog ostrašćenosti) biti objektivni.
Taj vaš Kasumović me savršeno ne zanima, kao ni oni prije njega, ali znam da 'politika' kluba (više rukovodstava) je odavno pogrešna (kupo-prodaja igrača, trenera...), ali najopasnije je, za bilo koji klub, kada grupe ostrašćenih navijača počnu da 'vode' klupsku politiku - FK Sarajevo, a i mnogi ostali su to 'dobro osjetili' i stabilizovali se kada su sve u klubu i oko kluba 'stavili' na svoje mjesto.
Navijači su vrlo bitni (zbog publike se valjda i igraju utakmice!) ali samo do 'granice' koju niti jedan pravi klub ne dozvoljava da se pređe. Nesposobni 'menadžeri' (uprave) klubova se često baš kriju iza ostrašćenih navijačkih grupa (ne svih navijača i publike) i populistički 'kao slušaju glas navijača'. Žalosno i propast.
Hajte "Robijaši" dogovorite se između sebe (ako ste u stanju) kakav bi igrački kadar (sastav ekipe) VI izabrali? Garantujem da se ne bi mogli dogovoriti. :crazy:
PS:
Ode (ili ih otjeraju) vam pola 'kluba-igrača' u, napr., kakanjsku MZ i onda vas ta Mladost pobjedi k'o od šale! Znači li vam to išta?
Pozz - neću više.
Sve najbolje vama i vašem klubu, iako to baš i ne zaslužujete zbog onih starhobalnih "navijačkih" urlikanja o "Markalama" kada su vam u goste dolazili sarajevski klubovi. :shock:
Bosno moja poharana....

phillies
Kontakt:

Post Postao/la phillies » 30 jul 2020, 00:36

Hajd i zatvori vrata. :kafa:

Trigger
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Trigger » 30 jul 2020, 00:39

phillies je napisao/la:
30 jul 2020, 00:36
Hajd i zatvori vrata. :kafa:
Hoću s radošću, a vrata ste vi sami zatvorili i 'svjetlo ugasili' - uživajte u derbiju sa tetovskim Borcem (ako još postoji) !? :D
Zadnja izmjena: Trigger, dana/u 30 jul 2020, 00:55, ukupno mijenjano 1 put.
Bosno moja poharana....

phillies
Kontakt:

Post Postao/la phillies » 30 jul 2020, 00:42

Hajd hajd, usmrdi ovdje temu.

tale07
Kontakt:

Post Postao/la tale07 » 30 jul 2020, 01:29

Došao čovjek da nam objasni par stvari, hoš sta pojest popit

KocevskiGaleb
Kontakt:

Post Postao/la KocevskiGaleb » 30 jul 2020, 01:47

Lik troluje temu. Kad nestane dokaza,pashe se uhvate izmisljene price o psovanju Markala. Niko se ne sjeca koliko je Zenicana poginulo na proboju na Vogosci. Lik ima tipicnu trolovsku stilistiku, ceka reakcijje i ako ih ne izazove odmah pocne tuci na emocije.Izgubio je pola dana kucajuci danas po temi. Pateticno.

Cuo sam takodjer da se u klubu priprema dosta stvari ali nemam konkretnu info. Treba biti ponosan na cinjenicu da smo prvi klub u drzavi kojeg su preuzeli navijaci na ovakav nacin i mislim da ako se iscupamo bit ce ovo najstabilniji klub u drzavi pa i sire.Za ovo je vrijeme lijek ako ljakse ne izda, ali mislim da je stjeran u cosak.

Treba ovo ispratiti clanstvom a trolovi i botovi neka se najedu shita,posebno ovaj prekidac.

celikmilan
Kontakt:

Post Postao/la celikmilan » 30 jul 2020, 02:59

Ne pišem često ovdje (preteško je) ali ovo sam morao. Lik čitav dan piše na na ovoj temi a non stop piše FK Čelik. Ne zna ni kako se zove klub.

BadrHari
Kontakt:

Post Postao/la BadrHari » 30 jul 2020, 03:23

celikmilan je napisao/la:
30 jul 2020, 02:59
Ne pišem često ovdje (preteško je) ali ovo sam morao. Lik čitav dan piše na na ovoj temi a non stop piše FK Čelik. Ne zna ni kako se zove klub.
Jel te to čudi što je Trigger ofulo ime :mrgreen:
slika
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

celikmilan
Kontakt:

Post Postao/la celikmilan » 30 jul 2020, 03:36

BadrHari je napisao/la:
30 jul 2020, 03:23
celikmilan je napisao/la:
30 jul 2020, 02:59
Jel te to čudi što je Trigger ofulo ime :mrgreen:
slika
Ćuti bolan. Onako dragog lika iz serije mi pokvari.

Zmaj88
Kontakt:

Post Postao/la Zmaj88 » 30 jul 2020, 09:08

Izvršni odbor Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona razmatrao je na jučerašnjoj sjednici pripreme za kantonalnu ligu.
Za nastupajuću sezonu se prijavilo pet novih klubova, te bi liga u narednoj sezoni trebala brojati 12 klubova.

Po najavama Begagića kantonalna liga trebala bi startati sredinom avgusta, mada zbog svih mjera i taj datum nije siguran.
Opet zavisi sta ce biti i s klubovima druge lige, koji se bune što je ponovo vođenje lige pripalo gorazdu, a ne Zenici

redbull93
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 30 jul 2020, 09:13

Pa eto 12 klubova, bit ce utakmica opet.
░▒▓█Č▀▄E▀▄L▀▄I▀▄K█▓▒░

RAT SAVEZU!

limvolikce1945
Kontakt:

Post Postao/la limvolikce1945 » 30 jul 2020, 10:08

redbull93 je napisao/la:
30 jul 2020, 09:13
Ko Premijer liga. :njanjanja:

redbull93
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 30 jul 2020, 10:22

limvolikce1945 je napisao/la:
30 jul 2020, 10:08
redbull93 je napisao/la:
30 jul 2020, 09:13
Ko Premijer liga. :njanjanja:
Samo nece biti trokruzni sistem, al dobro je i ovo. Kako su pisali 6 klubova, zabrinuo sam se bio. Al kad su klubovi culi da je Čelik tu, svi hoce u ovu ligu. :mrgreen:
░▒▓█Č▀▄E▀▄L▀▄I▀▄K█▓▒░

RAT SAVEZU!

hagy
Kontakt:

Post Postao/la hagy » 30 jul 2020, 10:28

11 domacih utakmica i 4 "gostujuce" u Zenici.

jagamu
Kontakt:

Post Postao/la jagamu » 30 jul 2020, 10:46

Triggeru kako te bolan nije stid spominjat markale, govoreci da su to Robijasi “urlikali”. Zbog par pijanih i nadrogirani budala stavljas u isti kos cijelu grupu. UG Robijasi su vec davno polozili cvijece na markalama i ogradili se od tih isti budala.

Meni je bolan Sarajevo poslije Zenice najdrazi grad na dunjaluku, zato sto me mnogo toga veze za taj grad, a ti ovdje pokusavas sa nekom pricom o urlikanju i vrijedjanju zrtava zlocina na markalama.

Dok vi pjevate kako je nasa Zenica siromasna, nemamo soli, nemamo brasna, umrite od gladi, dok manijaci montiraju klipove kako pjevamo da smo srce srbije, dok razvlace transparent da se zimogu po Lukavici, da smo ckepi c.etnicke, za to vreme Robijasi prvi izlaze na ulicu daju podrsku Hordama za pokojnog Vedrana, Robijasi prvi odlaze u bolnicu i daju krv za nastradale navijace Sarajeva u saobracajnoj kod Zepca.

Imam par prijatelja koji su vise simpatizeri nego navijaci i koji su bili prosle godine u Ze kada ste igrali domace utakmice, bili su odusevljeni prijemom u gradu, bez ijednog jedinog incidenta ljudi
su se osjecali kao u svom gradu i na svom stadionu.

Zato mani se te patetike i prozivanja, ako nemas sta napisat normalno odyebi u skokovima i od nicaZe i od Celika.
moSa likCe

Vanja8
Kontakt:

Post Postao/la Vanja8 » 30 jul 2020, 10:51

Trigger nije navijac FK Sarajevo,a koliko znam nije ni kod kona...

jagamu
Kontakt:

Post Postao/la jagamu » 30 jul 2020, 12:50

Mogu razumjet da mi dodje sad pastrmka kao navijac Veleza i kaze “ ko vas yebe neka vas u kantonu 50 godina” isto tako i navijace Slobode da kazu “ i vi ste se nama smijali kad smo ispali ne vratili se nikad” ili Horde i Manijake ako kazu neka vas dole u kantonu sto duze.
To mi nije problem hajde zayebancija ili ne, ali nemoj mi brate dirat stari most, kapiju, markale, Srebrenicu itd, jer time ne vrijedjas one koji zive tamo nego i mene i moj narod.
moSa likCe

BlaBlaTron
Kontakt:

Post Postao/la BlaBlaTron » 30 jul 2020, 13:08

Lik napisao komentar od sedam metara koji nema poentu, kada je shvatio i sam da nema poentu spominje Markale i vadi se na tešku boljku svih sarajlija i cijele BiH sa ciljem da ogadi i ocrni Robijaše i sve zeničane. To govori o njemu kao čovjeku kakav je. Zenica i Sarajevo su fudbalski na "ratnoj nozi" ali kada je riječ o nekim ozbiljnim stvarima poput ubistva Vedrana i slično tu smo vala braća, uvijek bili i biti ćemo. Kao što je rečeno zbog jednog ili dva nagudrana pojedinca svi se staviše u isti koš bespotrebno i nepošteno, ali takvi smo mi balkanci može neka grupa ljudi uraditi milion dobrih djela a kada jedan pojedinac iz grupe lupi glupost to odjekne kao bomba i svi se baš za tu negativu uhvate i odmah se sve ono dobro zaboravi i svi se stave u isti koš.

Čelik je bio i biti će. Kao što fenix izgori pa se digne iz pepela tako ćemo i mi iz ovog pepela se podići i zasijati kao nikada do sada, jači nego ikada do sada i doći do konačnog cilja da slavimo titulu, a slavićemo je to je sigurno.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.