NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 21 feb 2018, 12:34

Ovaj stari semafor treba prebacit na Kamberovića polje nek imamo tamo
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 21 feb 2018, 12:44

BatistutA19 je napisao/la:
Steelman je napisao/la:Reprogram?
Volio bi neki realan komentar iz tvog ugla za ovo sto su prebacene pare i kako treba sad dalje da ide ....Jel sad do Fude il do Celika .Gdje taj novac uopste ,ko treba i sta uradit da bi bio zvanicno reprogram pokrenut i uplacena prva rata ..Sta sad fali ako je novac prebacen tj uplacen. ja licno vjerujem u reprogram i da je to gotova stvar al nisam upoznat sta sad treba ko da uradi ..Fudo jednostavno moro i to je to najvise zbog svoje politickih ciljeva.Mozda smo mi puno nestrpljivi ,mozda nas strah opet da nas ne sjbe i naravno treba jos trazit crno na bijelo papir i uplaenu prvu ratu ,mada ja mislim da je to gotova stvar i ostale te sitnice .Svima je u interesu navijacima,klubu,investitoru i Fudi i svi dobijaju sa tim.
Iako si pitao Steelmana, odgovorit ću ti jer je ostalo nedefinisano:

Netom prije ostavki, Nadzorni odbor je objavio koje je uslove potrebno ispuniti za potpis reprograma.

Dakle, bilo koje pravno lice mora uplatiti Poreznoj upravi iznos od 164.000 KM na ime poreskih obaveza iz 2017. godine. Time se stiču preduslovi za potpis reprograma kod Ministarstva finansija koje će potvrditi uplatu kod Kantonalnog suda na kojem se sada vodi upravni spor. Po potvrdi Ministarstva finansija da je Čelik, ili neko u ime Čelika, izmirio obaveze, Kantonalni sud donosi rješenje u korist Čelika, čime bi bili ispunjeni uslovi za potpis Sporazuma o reprogramu s Poreskom upravom.

Čoban iz Vakufa je u martu/aprilu 2017. godine od Čelika preuzeo naplatu poslovnih prostora, u dogovoru da će se prikupljena sredstva koristiti za potrebe reprograma. Od tada je Grad Zenica od zakupa poslovnih prostora u stadionu Bilino polje uprihodovao MINIMALNO 220.000 KM! Ta sredstva su bila i više nego dovoljna za uplatu ovog iznosa za poreske obaveze iz 2017. godine i bilo ih je potrebno uplatiti na račun Porezne uprave i za to nije bilo nikakvih prepreka.

Novac je uplaćen na račun Škole nogometa i sada je potrebno ta sredstva proslijediti Poreznoj upravi čime bi se stekli uslovi za potpis reprograma.

Međutim, lično ne vjerujem u realizaciju reprograma nakon čitave ove farse u kojoj je vakufski izmet prvobitno tražio "papir od Čelika", a sada bez ikakvih papira izvršio uplatu i to teatralno uz svesrdnu pomoć medija dan pred nastavak sezone, ne bi li što više ovaca popušilo priču o "završenom reprogramu". Ovce su popušile priču, masa njih je na Vitez došla s ubjeđenjem da je reprogram fakat "završen", a Ublehaš je prikupio poene. Novac je prebačen Čeliku za tekuće poslovanje pod krinkom reprograma, a niko drugi od političara neće smjet potegnut pitanje utroška tih sredstava jer će najnesposobniji predsjednik u historiji Čelika i njegova klika to iskoristiti za spin kako "SDP/SDA ili neko treći" opstruira reprogram (kojeg nema na vidiku).

Također, mislim da ni ovoj bagri u klubu koja se okupila oko turskog mafijaša reprogram nije u interesu jer im reprogram, sam od sebe, ne znači ništa. Samim potpisom reprograma neće odblokirat račune, neće moći dugoročno registrovat strance, niti izaći u Evropu. Za bilo šta od to troje, morat će se bavit ostalim dugovanjima, prvenstveno prema UIO, igračima i povjeriocima koji su stavili blokade, a nekoliko puta su provukli kako ih prijašnja dugovanja ne zanimaju.

Vrijeme će reći, ali ovo je idealna situacija za njih i sumnjam da će je mijenjat: Kasumović prebacio sredstva za tekuće poslovanje klubu kojim upravljaju "INVESTITORI" :rol: , Asko, Memišević i ostali dobili lovu za podmirivanje troškova naredna 3-4 mjeseca. Kasumović je u saradnji s klikom iz Kluba, predstavio da je riječ o novcu "za potrebu reprograma" i tako se kod ovaca oprao odgovornosti. Ovce popušile priču i kartama protiv Viteza upumpale cca. 25.000 KM u kasu kluba.

Rezultat: Kasumović opran i miran neko vrijeme, ovce povjerovale u reprogram, kasa se napunila, iz budžeta se neće izdvajati 22.000 KM za reprogram jer neće ni biti potpisan, "investitori" :urnebes: se "ne moraju" bavit ostalim dugovanjima...

Svima dobro osim Čeliku i onima koji imaju malo mozga u glavi.

Većina ostalih je ubjeđena u završeni reprogram, pobjedu u Gabeli, ulaganja "investitora" i Evropu iduće sezone, pa su najveći problemi kadar kod snimka Babalinog gola ili način izmicanja semafora na stadionu kluba koji je bliže gašenju nego prije dolaska "investitora".

Ko nas je*e kad smo glupi.
Zadnja izmjena: Przunjer, dana/u 21 feb 2018, 13:38, ukupno mijenjano 1 put.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

zamorano
Postovi: 1352
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 21 feb 2018, 12:50

RZ88Adnan je napisao/la:Ovaj stari semafor treba prebacit na Kamberovića polje nek imamo tamo
Gdje ces na "pomocni teren" još i semafor postaviti :lol: To nema nikakvog smisla :D Pored 3500 natkrivenih mijesta i reflektora na pomocnom terenu ti bi i semafor da bude :lol: Pa imat cemo onda Bilino polje kao broj 1 stadion u BIH,i pomocni teren kao broj 2 stadion u BIH :lol: Previše je to kume i za Zenicu :urnebes: :urnebes:
::::SAMO ČELIK::::

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 21 feb 2018, 13:12

Što je najžalosnije,pola klubova u pl nema reflektore i ne ispunjava uslove za "iduću" sezonu
a naš pomočni teren ima hladno več par godina..
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 21 feb 2018, 13:28

Ma prebacit ga na Kembridz, nek i Zenica City ima uslove da moze igrati premijerku.

amel989
Postovi: 570
Pridružen/a: 17 jan 2018, 08:25
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amel989 » 21 feb 2018, 14:15

@Przunjer
Koliko si siguran u ovo sto si napisao? Ovo je samo tvoje nagadjanje ili imas dokaze za ovo?

Iskreno, ovo sto si ti napisao mi je prica za djecu od 10 godina. Zna Fudo dobro da je na osnovu Celika dobio izbore, a u novembru su novi izbori koji su mnogo mnogo bitniji za njega i njegovu stranku od opcinskih. To bi bilo klasicno samoubistvo za njega i njegovu politicku karijeru.
Dovoljno je da ga optuze da je skoro 200k koje su bile za reprogram, nestale. On mozda jeste svakakav, ali nije glup kako mnogi ovdje misle.


Ako ovaj novac ode na nesto drugo osim na reprogram, neko bi mogao debelo odgovarati, jer je tacno naznaceno za sta je uplata. E sad ne znam na koga aludiras u klubu ko bi bio spreman da oguli par godina radi toga?

slika
Zadnja izmjena: amel989, dana/u 21 feb 2018, 14:22, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 21 feb 2018, 14:17

Nemam nikakvih dokaza. Nagađam, a vrijeme će reći, kao što sam i napisao.

Priča zvuči kao za djecu, ali tako su zvučali i svi dosadašnji "argumenti" Kasumovića kada je reprogram u pitanju. A Zeničani su, kad je riječ o Čelik, padali i naivnije priče...

Volio bih da griješim, naravno.
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Przunjer » 21 feb 2018, 14:55

amel989 je napisao/la:@
Ako ovaj novac ode na nesto drugo osim na reprogram, neko bi mogao debelo odgovarati, jer je tacno naznaceno za sta je uplata. E sad ne znam na koga aludiras u klubu ko bi bio spreman da oguli par godina radi toga?

slika
Pošto si ovo naknadno ubacio, osvrnut ću se i na taj Zaključak.

Po meni se on savršeno uklapa u scenario koji sam napisao. Kasumović se "pere" u javnosti da je on svoje uradio i da je ta sredstva namijenio "za pripremne radnje za reprogram" kako je i navedeno, ali taj Zaključak pravno ne obavezuje Čelik, odnosno Školu nogometa da ta sredstva preusmjeri za te pripremne radnje.

Ima izgovor za svaki upit oko reprograma upućen njemu, a druge stranke koje budu povlačile to pitanje može označiti kao one koje "opstruišu reprogram".

Problem jest uplata na treće pravno lice koje pravno gledano, s Čelikom i reprogramom nema ništa i oko toga se mogu povlačiti pitanja pravne odgovornosti, ali se u ovoj državi, a pogotovo oko Čelika, nije "gulilo" ni za veće stvari. Poenta je da taj Zaključak ne obavezuje Čelik da proslijedi tu lovu Poreznoj upravi, ali Kasumović i formalno i neformalno ta sredstva može pravdati kao da su plaćena "za pripremu reprograma".

Kao što drug @Bati ili ti imate pravo vjerovati u realizaciju reprograma "jer je Kasumović dobio izbore pričom o Čeliku", tako i ja imam pravo vjerovati da od reprograma nema ništa zbog svega što sam naveo i tako će ostati sve dok ne vidim Sporazum o reprogramiranju poreskih dugovanja crno na bijelo.

Nadam se da će se to desiti što prije, a vrijeme će nam dati odgovor...
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

amel989
Postovi: 570
Pridružen/a: 17 jan 2018, 08:25
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amel989 » 21 feb 2018, 15:25

Opet je neizostavna najvaznija cinjenica da je on ove ljude doveo. Hvali se na sva zvona da je on doveo investitore, sredio reprogram... e sad zamisli da bude tako kao sto ti kazes

Trenutno jedina dobitna kombinacija po njega je da ovo uspije i mislim da za njega nema druge opcije

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la UltrasZenica » 21 feb 2018, 15:48

RZ88Adnan je napisao/la:Što je najžalosnije,pola klubova u pl nema reflektore i ne ispunjava uslove za "iduću" sezonu
a naš pomočni teren ima hladno več par godina..
Sta se bez veze lozite kad od toga nema nista. :D
I stadion na kamberovica polju nije nas pomocni teren,vec atleski stadion u vlasnistvu grada.


aeroms33
Postovi: 685
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 21 feb 2018, 15:53

Wwin, turci, kladionicarska mafija? Ja se ovog bojim u buducnosti

Avatar
avenija
Postovi: 13599
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 21 feb 2018, 16:00

Stimalo se, stima se, stimat ce se dok je fudbala, Celik kao i svi drugi nece biti postedjeni stimanja u buducnosti kao i u proslosti..
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 21 feb 2018, 16:11

PRZUNJER hvala ti na odgovoru ..Procito sam pazljivo svako tvoje slovo sad i ja se slazem i ta sva tvoja prica ima veliku logiku sve sto si naveo dao novac i on je cist,nije do njeg i ima logika npr gurace sezonu sa tim novcem i nece placat reprogram.narod nasjeo on dobija poene .Slazem sa tom logikom sto mislis da je Fudo nas slago a narod ubjedio da je dao novac i da nista do njeg nije .Tvoja logika Fudo uzima izbore ,narod popusio pricu a investitr se povlaci .Najgore moguci scenario koji ima logike po toj prici al ja licno ne vjerujem u to ni sekunde ..Ja licno vjerujem u reprogram ,Fudo jest lazov,jest manipualator.jest ulizica,interesdzija.al udo nije budala a da jebudala ne bi nas jbvo u mozak ovako..
FUDO PREKO CELIKA CE NASTOJAT IZBORE DOBIT I SAMO AKO SVE ISPOSTUJE JER CE GA SDA POJEST SA SVIM DOKAZIMA I LAZIMA..oni nijedni ne vole Celik to je svima jasno ..
1..Lijepo pise grad Zenica je se obavezala za reprogram
2.Onda ovo sto je Amel naveo 164 000 maraka je uplaceno da se prebaci za reprogram a ne poslovanje kluba kako ti sumnjas
3..Ja ne vjerujem da je ovaj investitor tolika budala da on placa plate sad 4 mijeseca ( al et ti mislis da ce ovim novcem placat se i poslovat) i plus dosad st je para potrosio ipak on njih mora vracat i pocet zaradjivat a ovako ce samo izgubit i nikad nece vratit ..Grad mu nmze vratit iz budjeta
4.Znaci imaju dokazi da on mora tu obavezu izvrsit ima crno na bijelo
5.Moze on narod sjebat ,narod je glup, to se slazem i rec nije do mene j sam dao novac al on ne moze se opravdat nikad politickim protivnicima kad lijepo sve pise e bgm oni nisu glupi kad mu zuti Duvnjak napise roman
6.I na kraju mislim da je Fudi ipak cilj sto bolje proc na izborima u jesen a a definitivno kad bi ovo uradio kako si ti naveo koja ima logike ,al to mu je kraj politicke karijere i svi argumenti idu u korist politickih suparnika da je unistio Celik da ne pricam projekte koje je obecavo grijanje,plava voda i slicno.
7.Zato ja vjerujem da se Fudo nece kockat sa Celikom izgubil Celik bitku izgubio je i Fudo i zato vjerujem u reprogram
Sto se ticce ovih u Celiku za mene su to nebitni ljudi ni Memisevic n ostali ,oni su prolazni al et ak njima odgovara odgovara meni i ne smeta mi niko samo nek se ovo ispostuje sve a o Investitoru ce rec na kraju sezone abd posle opstanka kakve ce ciljeve postavit i igrace i slicno al realno ova ekipa plafon sredina tabele .Nadat se boljem ala treba trazit konacno pokretanje i uplatu rate da se ozvanici ....Imal iko informacija u vezi toga recimo znal Stativa ista il ovaj Ghost il bilo ko ima od Fudinih

amarc
SS.ba Sys Admin
Postovi: 98
Pridružen/a: 28 apr 2015, 17:26
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amarc » 21 feb 2018, 16:29

Koliko dugo narodu treba da skonta da investitora nema, ne postoje. Postoje Percini hahari i donerasi koje zna k'o zna kako kad je isao dole Vrsajevica prodavati i koga jos ima po Turskoj.

Pa ovo je isto k'o i onaj slucaj Dzenana Memica (koliko god bolesno bilo povlaciti te paralele u ovom slucaju), gdje su nasli one pripadnike nacionalne manjine da priznaju kao da su ga zgazili kombijem da bi se prikrile prave stvari.

Postavite sebi pitanje (koje je i Fudo, ekonomski mag istrucnjak sebi postavio): "Kako preuzeti Celik od navijaca, a prikazati da to nije tako" ?

Nadjes "pripadnika nacionalne manjine"

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 21 feb 2018, 16:31

avenija je napisao/la:Stimalo se, stima se, stimat ce se dok je fudbala, Celik kao i svi drugi nece biti postedjeni stimanja u buducnosti kao i u proslosti..
Apsolutno se slazem sa tim ,uvjek je bilo stimnja i uvjek ce bit ,mi bi svi posteno a prvo mi nismo posteni i sta god zivotu ganjamo odmah trazimo da anam neko pomogne il pogura ..Nastima se svjetsko prvenstvo .liga prvaka ,izvlacenje grupa baraza i slicno ..Nema tog kluba koji je osten i vasnika kluba koji je cist i posten .Da je posten bio bi pekar a ne milijarder..To stimanje ce uvjek bit,ne mora se kupovat utakmice moze se nastimat i 2 prijateljska kluba il preko igraca jednog dvojice da klub i ne zna ..Tako to ko misli da ce nestat zajbo je se debelo.ko d smo mi prosle godine cisto ostali ,nema sanse .Prosle godine da sve posteno bilo mi bi ispali glat.Ns je Siroki mogo izbacit da je htio,nit bi ga u Zenici pobjedili nit bi u Sirokom bod mogli uzet ..Ko je sve ucestvovo ne znam i kako.I sad ce bit jbeno al necemo ispast

amel989
Postovi: 570
Pridružen/a: 17 jan 2018, 08:25
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amel989 » 21 feb 2018, 16:32

Tako je Bati, slazem se s tobom.

Samo zamisli situaciju u novembru predizborni skup u Zenici Nezavisnog Bloka. Izadje Fudo pred Bosanku sa Sepicem, a Celik pred izdisajem ili vec ugasen, nema nista od reprograma... pogotovo sljedeci izbori ce biti neizvjesniji nego ikad, tako da ce svaki glas biti bitan, a posebno glasovi iz Zenice koja ima puno birackog tijela

Jedino sto mu ide u prilog je spas Celika, ne zato sto ga voli, vec sto je to njegov interes

hagy
Postovi: 562
Pridružen/a: 18 feb 2017, 12:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la hagy » 21 feb 2018, 16:33

Kukanje je postalo naš omiljeni nacionalni sport. Kukaju ljudi na svoju zlehudu sudbinu, na svog oca i majku što ih rodiše, kukaju na državu, na svjetske moćnike i bjelosvjetske protuhe, na sunčano ljeto i snježnu zimu. Paradoksalna je činjenica da smo do te mjere zaglibili u depresiju da smo se počeli radovati jedino lošim vijestima i tragičnim događajima. Ružne vijesti su postale mile našem uhu, jer su one krajnje opravdanje za sve neuspjehe i za svako poskliznuće. Ako se u tom mentalnom mraku i pojavi neka pozitivna vijest dočekujemo je sa nevjericom i odmah joj nađemo stotine derogirajućih primjera. Ugušimo je veselo u samom zametku kao teški snijeg rani behar.
Da stvar bude još gora, kukanje i neodmjereno kritizerstvo postali su biznis na kojima mnogi grade svoje vlastite društvene i političke ambicije. Hiljade lajkova i desetine šerovanja imaju govornici svih ideoloških i profesionalnih usmjerenja koji grme sa govornica i minbera o nepravdi i zlu koje nas guta i protiv koje ne možemo ništa uraditi, jer je ono već uradilo sve ostalo; sažvakalo nas je i samljelo u svojoj tamnoj utrobi beznađa. Najgrlatiji su salonski intelektualci i komentatori za koje unaprijed znaš šta će da kažu.
PS Preneseno sa jednog clanka, a moze se primjeniti i na nase komentare. Neko ce reci, ovce ovce bla bla, samo optimizam. Nije problem u kritiziranju, nego je problem u nasladjivanju zbog loseg desavanja. Ako ja pretpostavim nesto lose, ja cu se nasladjivati ako se to ispuni, jer eto "bio sam u pravu"

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 21 feb 2018, 17:01

Covjek jest za pozorista, al ak se ispostavi da je on to sve zamislio kako ste napisali, treba snimit film sa nazivom 'pikacu zvani spin'.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 21 feb 2018, 17:09

amel989 je napisao/la:Tako je Bati, slazem se s tobom.

Samo zamisli situaciju u novembru predizborni skup u Zenici Nezavisnog Bloka. Izadje Fudo pred Bosanku sa Sepicem, a Celik pred izdisajem ili vec ugasen, nema nista od reprograma... pogotovo sljedeci izbori ce biti neizvjesniji nego ikad, tako da ce svaki glas biti bitan, a posebno glasovi iz Zenice koja ima puno birackog tijela

Jedino sto mu ide u prilog je spas Celika, ne zato sto ga voli, vec sto je to njegov interes
Ono sto sam napiso je neka realnosti za Fudu i za sve sjbel Celik sjbo je i sbe ukratko a sve sto je Przunjer napiso ima logike al ja et ne vjerujem u taj scenario jer to je najgori moguci scenario ,za navijace, za grad,za Fudu ..Ja avjerujem u reprogram i da se nece kockat .Fudo jest lazov al nije budala a da je budala ne bi nas ovako jbvo u moozak cjelo vrijeme...Na kraju sve ce vreme pokazat sta ce bit ..Maske moraju konacno past il JESI IL NII ZA CELIK ,treceg vise nema ni igri ni zavlacenja i lijepo pise 164 000 za reprogram a ne za posllovanje kluba .Narod moze sjebat sto je glup al zutog Duvnjaka ne moze sjebat jer ga samo ceka na svakom mogucem ziceru da ga sjbe

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.