NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

dinodino2019
Postovi: 2446
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 18 jan 2021, 19:03

HarisZe je napisao/la:
18 jan 2021, 16:24
Jesu angazovali trenera za omladince? Promasio sam taj dio
[/quot

Da, Duvnjak
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 19 jan 2021, 13:25

Jedno pitanje za nase forumase. Nakon ovog proteklog perioda, kakvo je sada vase vidjenje o tom sto je klub svojevoljno ispao u zadnju ligu, a zadrzao dugove?
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

dinodino2019
Postovi: 2446
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 19 jan 2021, 13:27

Meni je u jednu ruku sve ovo sto se desilo, samo bi volio da neko nekad odgovara za sve ono sto je uradjeno nasem klubu. Svi su se od njega okoristili, a niko nece za to odgovarat.

Nego kad krece Fan Shop, jedva cekam da kupim oficijalni suvenir Čelika prvi puta u novijoj historiji
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 19 jan 2021, 13:55

STEELMAN evo moj odgovor,na pocetku sam mislio da treba FL igrat jer sam mislio mozda ce grad pogurat to al sam brzoo odusto jer grad nije htio a realno kad sad sve vidis i nije mogao.Tako da mogu rec sa je izabran pravi put,ispravan put i dug put al nazalost samo ovaj put smo imali sve ostalo isli bi u gasenje kluba.
Veliki je posao odradjen da ne pisem sta jer svi znamo i kapa do poda i veliki respekt odborima i Robiji imislim da ce mo akobogda za 3 do 4 god vratit se u PL pogotovo kad se ociste dugovi to poslozi i da ce ulazit u klub jaci sponzori,ovako mozemo do FL a za dalje trebat ce puno jaci sponzori.
Samo cekat ovo za publiku,sta ce bit sa ovim Cowidom bog zna do kad ce trajat i na sta ce izac ovo,oni kako su krenuli Cowid dokument ce bit glavni za sve pa mozda i za stadion nekad.

Zenca1988
Postovi: 175
Pridružen/a: 11 avg 2019, 17:57
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zenca1988 » 19 jan 2021, 14:13

Definitivno izabran pravi put. Da smo Bogdom ovo uradili prije 5-6 godina, ali valjda je moralo ovako. Da se nadju pravi ljudi i da raja konacno se otrjezni od ideje "investitora". Samo ljubav i ljudi kojima je stalo i sve se moze. Da i u drzavi imamo ljude kojima je stalo i koji je vole sve bi drukcije bilo. I pandemija nam je sreca u nesreci legla pravo. Taman kad se sve normalizuje i aBd navijace vrate u punim kapacitetu mi cemo bit cisti od dugova i nikad motivisaniji i sposobniji za pobjede. Samo treba cuvati ovo jezgro koje imamo i odrzati vrijednosti da ovaj nacin rada bude standard. Ne smijemo dopustiti ni centimetra pomaka od ljudi koji ce nekad u buducnosti voditi klub umjesto ovih danas. Mi nesmijemo dopustit ni jednog loseg covjeka vise u klubu, ni jednu KM da nestane iz kluba. Samo jako. Veca mi je sumnja trenutno u opstanak ljudskog roda kako je krenulo nego u opstanak Čelika :D

Avatar
phillies
Postovi: 2617
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 19 jan 2021, 14:16

Drug, nema se sta reci. Ispravan put je izabran. Trnovit i tezak, ali ima svjetla na kraju tunela dok su ovi i ovakvi momci i djevojke na celu naseg kluba.

Srce ispred, samo naprijed!

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 19 jan 2021, 14:38

Steelman je napisao/la:
19 jan 2021, 13:25
Jedno pitanje za nase forumase. Nakon ovog proteklog perioda, kakvo je sada vase vidjenje o tom sto je klub svojevoljno ispao u zadnju ligu, a zadrzao dugove?
Ma ovo je nama trebalo davno da se desi, jos da neko hoce odlezat zbog pljacke kluba bi bilo idealno ali i ovako ja zadovoljan. Samo posteno kao i do sad sa novom upravom od mene i moji podrska nece izostat.
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Cod
Postovi: 376
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Cod » 19 jan 2021, 15:29

Ja mislim da je ispravno iz razloga što je 70% klubova u BPLBiH u skoro istim dugovima. Zeljo 10mil,Radnik pred raspadom,Sloboda ima taj reprogram ali ima drugih dugova milionskih,Borac je također dužan,Široki,Zrinjski... svi će morati proći neku katarzu. Mene je strah kad se dođe do 1FL da bez političke volje neće ni 1 vece firma htjeti biti sponzor. Znamo da su u sprezi politika i velike firme,da su obično vlasnici firmi i stranački igrači.

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 19 jan 2021, 16:24

Steelman je napisao/la:
19 jan 2021, 13:25
Jedno pitanje za nase forumase. Nakon ovog proteklog perioda, kakvo je sada vase vidjenje o tom sto je klub svojevoljno ispao u zadnju ligu, a zadrzao dugove?
Bili smo u takvom stanju da je svaki put vodio u propast. Morali smo izabrat najbezbolniji, i izabrali smo. Sad se vuku jako dobro potezi. Zadovoljan sam.
Ima jos mnogo posla, ali vjerujem da 2024.god mozemo igrat PL

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 19 jan 2021, 17:09

Slazem se da je ovo bio najispravniji put kojim je nas klub mogao i trebao da ide. Jos uvijek ima mnogo ljudi koji ne razumiju sta bi se gubilo stecajem pa se jos uvijek to povlaci kada krene prica o Celiku. Mislim da je za tu glupost najzasluzniji nas gradonacelnik koji je gurao tu pricu.

Istovremeno, mislim da je ova odluka napravljena u najbolje moguce vrijeme. Fudbal se nece oporaviti jos sigurno za sezonu-dvije a to su ogromni troskovi za takmicenje u PL. Dok mi imamo minimalne troskove u kantonalnoj i imacemo ako bog da nesto vece u drugoj, dok istovremeno rijesavamo ostala dugovanja koja su se gomilala zadnjih dvadeset i kusur godina. Naravno sve s krajnjim ciljem da kada budemo ulazili u PL nemamo drugih dugova no ono sto grad bude otplacivao na ime Celika poreznoj upravi.

Nizi rang nam je omogucio da se malo pozabavimo i samim sobom. Prvo organizaciono, pa sada vidimo peglanje procesa u klubu, omladinske skole, poslovnim procesa i drugih administrativnih stavki, kojih ima jos tona da se ustima, ali se radi na tome.

Odlazak u kantonalnu nam je omogucio da depolitizujemo klub totalno. Sto je u nasem drustvu mac sa dvije ostrice. Na jednu stranu klub su preuzeli oni koji ga vole i to se vidi po rezultatima. Na drugu stranu kao sto neko pomenu to dovodi do rezerve kod sponzora, ali kako vidimo iz primjera naseg Celika, nije Celik nesto puno ni potpisivao "sponzorske" ugovore ranije, vec su se manje vise "davale" pozajmice koje se u klubskim knjigama vode kao dug.

Sve u svemu mislim da je ovo veoma pozitivna svar za Celik i za nas na duze staze iako se mozda cini katastrofalnim u ovom trenutku.

Celik ima ogroman potencijal i sada je na nama da dokazemo taj potencijal. Moramo sirit krug onih koji su ukljuceni ili vole klub na bilo koji nacin. Marketing, prodaja, uclanjenje, donacije, sponzorstva, karte...sve ce morati dobiti jedna veci obim za godinu dvije.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 19 jan 2021, 20:04

Evo ga i online

Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

autogol
Postovi: 1989
Pridružen/a: 09 feb 2013, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la autogol » 19 jan 2021, 22:21

Znaci ja posaljem zahtjev i napisem u napomeni kome dajem punomoc da mi preuzme clansku? Kako se vrsi uplata paypal ili kreditna?

Avatar
rz88
Postovi: 531
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 19 jan 2021, 22:31

Steelman je napisao/la:
19 jan 2021, 13:25
Jedno pitanje za nase forumase. Nakon ovog proteklog perioda, kakvo je sada vase vidjenje o tom sto je klub svojevoljno ispao u zadnju ligu, a zadrzao dugove?
Da se izglasala 1. liga Federacije ugasili bi se, jer je ta liga najskuplja. Posebno u današnje vrijeme zbog ove pandemije. Bolji izbor za ispadanje u kantonalnu ligu nije mogao da se desi. Prioritet svakom navijaču ili simpatizeru kluba treba biti da klub svakim novim danom vraća dugove, kao što se sad radi a ne koja se liga igra. Korak po korak, sve dođe na svoje :)
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 20 jan 2021, 05:04

autogol je napisao/la:
19 jan 2021, 22:21
Znaci ja posaljem zahtjev i napisem u napomeni kome dajem punomoc da mi preuzme clansku? Kako se vrsi uplata paypal ili kreditna?
Ispunis zahtjev. U napomeni naznacis kako zelis da ti dostave clansku (posotom ili neko da preuzme. Posaljes. Nakon par minuta dobijes email sa potvrdom i instrukcijama (pdf dokument) kako da izvrsisi uplatu. Uplata ide preko racuna znaci moras uplatu izvrsiti sa svog racuna na klubski racun. Ne moze paypal ili kreditna.

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 20 jan 2021, 13:23

Postavio sam ovo gore pitanje da nakon odredjenog vremena vidimo kako sad ljudi gledaju na sve to. Cinjenica je da smo se ganjali sa savezom i borili za Premijer ligu da bi mozda to i izgurali ili da smo ispali u Prvu federalnu problem bi bio opet fokus na sportski segment i igracki kadar, a na taj nacin bi se klub dodatno zaduzivao tako da ne bi bili isplaceni dugovi prema brojnim igracima, radnoj zajednici sto bi otezavalo rad kluba i u stvari predstavljalo samo produzavanje agonije, a s tim bi i atmosfera u organizacijskom smislu bila losa. Kad je atmosfera takva onda je upitno i koliko bi se ljudi prikljucivali radu kluba i koliko bi neki i dalje ponavljali da je klub najbolje ugasiti.

U ovom slucaju, klub je ostvario napredak u svakom smislu, od organizacije do vracanja dugova. Naravno, jos to nije ni priblizno na potrebnom nivou za klub poput Čelika, ali bitno je da klub napreduje. Pocetak je jako dobar. I ono sto je cilj mog pitanja je to da ljudi moraju cijeniti kad se ide linijom tezeg otpora, ali na pravi nacin do cilja. Neko rece da je bio bezbolniji put, a to svakako nije, jer moralo se dugo uvjeravati ljude da drugog puta u ovoj situaciji bar za nas klub nema. Ljudi su bili vezani za Premijer ligu pod svaku cijenu, a sad su okovi tog razmisljanja skinuti i klub je bukvalno prodisao. Sva poenta je da uvijek treba ici linijom tezeg otpora ako to podrazumijeva pravilan rad, jer imali smo Turcina i bez obzira koliko je to bila svojevrsna ucjena za sve clanove kluba ljudi su na kraju popustili, a sad se otislo u kontra smjeru i pocelo je davati rezultat. Najbitnije je da se izbjegla neizvjesnost oko ocuvanja tradicije, jer bez iste sva ova prica ne vrijedi.

Slazem se da ce u buducnosti klub morati postepeno dizati nivo rada u svakom smislu, ali najbitnije je da se sad radi na temelju. Pocelo je i online clanstvo tako da svako ima priliku i na taj nacin podrzati rad kluba. I dalje sve zavisi od svih nas zajedno!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la macak_ » 20 jan 2021, 13:24

Najlakse je preko internet bankarstva, vjerujem da to sada svi imaju, pogotovo vani.
Pravda za flash-a!!!

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 20 jan 2021, 17:06

Evo Repka se vraca u Zenicu nadam se da ce poceti i placati koristenje makar voda,struja
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
rz88
Postovi: 531
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 20 jan 2021, 21:12

HarisZe je napisao/la:
20 jan 2021, 17:06
Evo Repka se vraca u Zenicu nadam se da ce poceti i placati koristenje makar voda,struja
Dok ne poprave odnos sa momcima iz kluba, mogli bi i da ne igraju :urnebes:
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 20 jan 2021, 22:13

rz88 je napisao/la:
20 jan 2021, 21:12
HarisZe je napisao/la:
20 jan 2021, 17:06
Evo Repka se vraca u Zenicu nadam se da ce poceti i placati koristenje makar voda,struja
Dok ne poprave odnos sa momcima iz kluba, mogli bi i da ne igraju :urnebes:
Moraju igrati, barem do tajminga kojeg je Huso potpiso.

Avatar
rz88
Postovi: 531
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 20 jan 2021, 22:17

FliX je napisao/la:
20 jan 2021, 22:13
rz88 je napisao/la:
20 jan 2021, 21:12
HarisZe je napisao/la:
20 jan 2021, 17:06
Evo Repka se vraca u Zenicu nadam se da ce poceti i placati koristenje makar voda,struja
Dok ne poprave odnos sa momcima iz kluba, mogli bi i da ne igraju :urnebes:
Moraju igrati, barem do tajminga kojeg je Huso potpiso.
Kao prvo nije Huso potpisao ništa, kao drugo kažem mogli bi i da ne igraju ako ne poprave odnose sa momcima. Znam zašto to govorim ;)
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.