NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Topnikus
Postovi: 334
Pridružen/a: 08 maj 2018, 18:59
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Topnikus » 16 jan 2019, 23:33

Treba biti i realan malo. Ne moze se uzet igrac ljudima I ko vas ****. Pa ima neki red

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 16 jan 2019, 23:36

nickiZe88 je napisao/la:Al cuj ti naslova, covjek iz Real Madrida dosao na probu u bosansku ligu i to u Celik koji nije makeo izvan granica BiH osim na pripreme kad idu :tokralju: :urnebes:
Vidio nam klupski autobus kako prolazi Evropom :tralala:

Jel se i on pika ko stranac jer ima dvojno državljanstvo(Belgija-Turska) znam da smo dovodili neke igrače tako?
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

amel989
Postovi: 570
Pridružen/a: 17 jan 2018, 08:25
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amel989 » 16 jan 2019, 23:53

@AlanF0rd

Niko ne spori da su se nekako vracali ti dugovi, ali isto tako s druge strane iz godine u godinu su samo rasli. Isplatis za Matka jedne sezone, ali opet nista nisi dobio jer si posudio negdje taj novac. Jedne Matko, druge Jackson, trece ko zna ko... I taj dug nije 400.000, vec je koliko ja znam mnogo veci, a nazalost predstavljen je Turcima prije preuzimanja da je toliki.

Mnogi ovdje ne kontaju finansijski sistem kod nas, a ono sto je realnost je da nerezident (osoba koja nije drzavljanin BiH), ne moze novac ubaciti u drustvo osim kroz pozajmicu. Nekad je neko pisao da moze putem donacije i sl., ali sam se raspitao za tu soluciju i ona je nemoguca. Da se NK Celik vodi na Olgunovo ime, onda bi mogao kroz osnivacki kapital unijeti sredstva u klub. Ali ko sto znamo da se to jos nije regulisalo i da je pitanje moze li se uopste sta uraditi po pitanju osnivaca i vlasnika, onda ne preostaje ni jedan nacin osim pozajmica.

Ja nikog ovdje ne branim, hiljadu puta sam ponovio da je stanje lose, ali barem po prvi put poslije rata nemamo situaciju da se pijavice i uhljebi okoristavaju od Celika. Koliko je budzetskog novca otislo u privatne dzepove to samo Bog zna. Ovaj barem vrti sa svojim parama, vraca dugove od prijasnjih uprava i sl. Evo primjer na startu poslije mjesec dana od “preuzimanja” kluba, dolazi tuzba od Jusica, Karica, Adilovica... sveukupno oko 100 hiljada KM. To su otprilike dva mjeseca da klub dobro funkcionise u svim segmentima.

Nije stanje bajno, ali isto tako nije ni zatekao bajno stanje pa ga svojim neradom unistio. Trebamo samo biti realni...

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 16 jan 2019, 23:57

Svi ovi strani igraci 90% su i u menadjerskoj agenciji od Olguna, tako da stvar je jasna. Dal je go qurac investitor, pa i nije. Ima lik para i veza punoooo vise od naseg begica u savezu. Sad koliko ga interesuje Čelik to je pravo pitanje. Uspjeli smo mi njega prvi naguziti, prvo sto je dosao na stanje gore nego je prikazano u klubu, a drugo sto ga memis zajebo. Sad se ceka hoce li i koliko on nas naguzit.

Politika kluba je se promijenila, mladi igraci se dovode i kvalitetom su bolji od onih iz orijasnjih sezona sigurno. Sve u svemu bolje je, a bolje i nemamo.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la chily-rz » 17 jan 2019, 00:05

Imal u našem vremenu života poslije Olguna, kako su definisane te pozajmice, ko da ih vrati ako nekad ode i pod kakvim uslovima ?

almir2018
Postovi: 2231
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la almir2018 » 17 jan 2019, 00:10

amel989 je napisao/la:@AlanF0rd

Niko ne spori da su se nekako vracali ti dugovi, ali isto tako s druge strane iz godine u godinu su samo rasli. Isplatis za Matka jedne sezone, ali opet nista nisi dobio jer si posudio negdje taj novac. Jedne Matko, druge Jackson, trece ko zna ko... I taj dug nije 400.000, vec je koliko ja znam mnogo veci, a nazalost predstavljen je Turcima prije preuzimanja da je toliki.

Mnogi ovdje ne kontaju finansijski sistem kod nas, a ono sto je realnost je da nerezident (osoba koja nije drzavljanin BiH), ne moze novac ubaciti u drustvo osim kroz pozajmicu. Nekad je neko pisao da moze putem donacije i sl., ali sam se raspitao za tu soluciju i ona je nemoguca. Da se NK Celik vodi na Olgunovo ime, onda bi mogao kroz osnivacki kapital unijeti sredstva u klub. Ali ko sto znamo da se to jos nije regulisalo i da je pitanje moze li se uopste sta uraditi po pitanju osnivaca i vlasnika, onda ne preostaje ni jedan nacin osim pozajmica.

Ja nikog ovdje ne branim, hiljadu puta sam ponovio da je stanje lose, ali barem po prvi put poslije rata nemamo situaciju da se pijavice i uhljebi okoristavaju od Celika. Koliko je budzetskog novca otislo u privatne dzepove to samo Bog zna. Ovaj barem vrti sa svojim parama, vraca dugove od prijasnjih uprava i sl. Evo primjer na startu poslije mjesec dana od “preuzimanja” kluba, dolazi tuzba od Jusica, Karica, Adilovica... sveukupno oko 100 hiljada KM. To su otprilike dva mjeseca da klub dobro funkcionise u svim segmentima.

Nije stanje bajno, ali isto tako nije ni zatekao bajno stanje pa ga svojim neradom unistio. Trebamo samo biti realni...
To si upravu znam i ja da su mu dugovi prestavljeni daleko manji,a kasnije svi se pojavljuju i traze povratak novca. Kada su bili pregovori bilo je receno od strane njega da ga dugovi ne interesuju prijašnji, ali ipak mora vracati dugove igracima jer ce NS BIH suspendovati klub i izbaciti iz lige. To uveliko koci klub. Neko ovdje je pisao kao treba formirat upravu kluba novu uradio bi on to davno ali pravno on se jos upisat ne moze u ministarstvu kao vecinski vlasnik upravljački prava u NK Celik. Zato i dalje je Dugum tu inace davno bi on otisao.

AlanF0rd
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 jul 2018, 11:57
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AlanF0rd » 17 jan 2019, 00:16

Naravno da ne moze stranac davati pozajmnicu. Zato i ide Omic polagat pare na racun Celika u Turkish Zirat i praviti ugovore kao da je on pozajmio Celiku. Tako da smo duzni Omicu i jos poduzoj listi gradjana.
Da se razumijemo ne napadam tebe al' brate i ovi Turci su go qrac. Lazu isto kao i prethodne uprave sve isto rade. Zaduzuj, pozajmljuj, ne radi planski, ne razvijaj i sl...

Ista ti je Amele situacija i sada .... prije su bili Jusic, Karic i ostali sada ces ostati duzan Jamaku, Okicu, Dilaveru i drugima. Sljedeci uoravni odbor koji dodje ako dodje opet ce imati isti problem sa vracanjem dugova iza Turcina. Pa i sam bus kojim su se hvalili je pozajmnica Turske firme iz Sarajeva koja pravi fakture Celiku i naravno ne placaju se. Ode Aydin iste fakture dodju na naplatu.

Sve je to Amele isto !!! Jedino NGG je bio svijetla tacka.

amel989
Postovi: 570
Pridružen/a: 17 jan 2018, 08:25
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la amel989 » 17 jan 2019, 00:17

chily-rz je napisao/la:Imal u našem vremenu života poslije Olguna, kako su definisane te pozajmice, ko da ih vrati ako nekad ode i pod kakvim uslovima ?
Moze se pojaviti novi investitor koji ce preuzeti klub i biti primoran da vrati pozajmice, mozda ce grad vratiti pozajmice, mozda niko ne htjedne preuzeti klub nakon njega pa klub sa svim dugovanjima proglasi stecaj. Po ovoj zadnjoj opciji on je donji svaku marku koju je pozajmio, jer klub nema nikakve imovine da bi mogao staviti hipoteku.

Koliko god mislili neki da on nema nikakvog rizika, vjerujte da ima itekako- najjednostavije receno: izgubi interes za dalje ulaganje, povuce se, klub ne zeli niko preuzeti=stecaj. Alahimanet svakom ulozenom feningu.

Mozda ce neko od pravnika potvrditi ili demantovati ovu moju konstataciju, ali ono koliko sam ja kroz poslovanje uspio skontati, to je to.

Zmaj88
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 jan 2017, 17:57
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zmaj88 » 17 jan 2019, 00:18

Neka HAN Grupa bude sponzor Čelika i na taj način "ubaci" pare u klub, bez pozajmice, koje poslije može traziti nazad.

Amele, uputi Orneka na broj stranaca koje moze imati u zapisniku. Nadam se da je bar jedan brazilac stoper :)

almir2018
Postovi: 2231
Pridružen/a: 07 nov 2018, 18:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la almir2018 » 17 jan 2019, 00:27

Ukoliko neko htjedne preuzeti Celik morao bi njemu vratit pozajmice(isti slucaj sa Slobodom i Azmirom) ehh ovo sto Amel kaže ukoliko nitko ne htjedne Celik onda ide stecaj onda je Olgun donji jer Celik na sebi nema imovine dakle i on rizikuje. Politika ce se kluba sve vise na mladim igracima, ovako ce se kupiti igra, i iz nizih liga dok ne proradi akademija

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la chily-rz » 17 jan 2019, 00:37

amel989 je napisao/la:
U prijevodu, bez bagera na šljaci miriše na stečaj.

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la limvolikce1945 » 17 jan 2019, 06:58

Meni nije jasno zasto se ne uloži malo više novca, uvijek ima načina, dovede nešto bolje igrače i odmah ove sezone uđemo u Evropu iz koje se najbolje vraćaju sredstva. Sam plasman se plaća, da ne kažem koliko i svaka pobjeda tamo + imaš otvoreno tržište za prodaju igrača. A u našoj ligi ne treba puno za takvo šta, evo mi smo sa ovom prosječnom ekipom na 6 bodova do Evrope. To mi nije jasno, malo više uloži - sigurni će ti se vratiti!!! U Zenici je to lakše napraviti nego u nekom selu sa lovom, jer par vezanih dobrih rezultata i dobrih igara imamo pozitivnu euforiju i pun stadion, to nigdje drugo nema u BiH. Pa da imamo igrače upola ko Sarajevo, ovdje bi se ljudi otimali za ulaznice.
A što se tiče ovih igrača koje Sarajevo odbacuje, pa sjetite se Zrinjskog, oni osvojiše titula i titula sa igračima koji su bili odbačeni u Želji i Sarajevu.

Litmanen
Postovi: 83
Pridružen/a: 18 apr 2018, 21:22
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Litmanen » 17 jan 2019, 09:59

Volotinen ce veceras za Tursku, kasnio je zbog boravka sa mladom repkom u21 Finske

nickiZe88
Postovi: 1334
Pridružen/a: 08 feb 2018, 10:12
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la nickiZe88 » 17 jan 2019, 12:46

Evo prenosa protiv Hanse Rostock da se podsjetimo ko nije vidio:

https://livestream.com/hansa-fanradio/events/8528057

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 17 jan 2019, 12:52

jest dobar stream..
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
avenija
Postovi: 13632
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 17 jan 2019, 12:54

ovi jaci od SportKluba
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la limvolikce1945 » 17 jan 2019, 12:59

Imamo i komentatora! :thumbup:

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HeraklitMracni » 17 jan 2019, 13:02

Samo Hansu snimaju :lol:

Avatar
Zenicanin988
Postovi: 1847
Pridružen/a: 22 apr 2018, 00:00
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zenicanin988 » 17 jan 2019, 13:03

Imajuu uslove extra
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 17 jan 2019, 13:03

Sretno Celik kako god bude ne treba ismijavat Hansa Roshtok je za na svemirski brod ..Nije mi samo jasno ko je ovu nama tekmu dogovorio jer obicn igras sa slicnim kluovima ko i ti ...Ovi su z nas naucna fantastika u svemu

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.