NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Kako ste zadovoljni dosadašnjim pojačanjima-prinovama?

Anketa je završila: 22 jan 2020, 16:15.

Nisam zadovoljan
25
40%
Zadovoljan
27
44%
Prezadovoljan
10
16%

Ukupno glasova: 62

OdmutNicaze1988
x 2
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la OdmutNicaze1988 » 08 dec 2019, 22:02

Ne samo ti nego svi trebamo da pokrenemo masovni povratak na jug i ja vam garantujem da cemo veoma brzo dobiti uz masu i odgovore iz kluba i dosta toga drugog sto nas muci godinama.Uz ove momke na jugu koji su jako pametni i vole iskreno klub moze se dosta toga dobrog dobiti i napraviti.
Zenički Čelik 1945
Robijaši Zenica 1988

Pasha
Moderator
x 13
Kontakt:

Post Postao/la Pasha » 08 dec 2019, 23:34

Bilo je valjda dovoljno nekih 24 sata.

Kao sto napisah, ovu anketu treba posmatrati kao "pokaznu vjezbu" iz demokratije i psihologije.

Demokratija vjerovatno najbolje politicko uredjenje, ali vec su i stari Grci "izumitelji" demokratije imali sumnje u istu. Pa je tako mislim Aristotel izjavio, nije dobro to sto ja kao jedan od najpametnijih ljudi i dva cobana imamo ista prava. Jbg. navijaci drugih klubova, a koji ste jedva docekali da glasate da se Čelik gasi, vi ste ti "cobani". Mada mora se biti posten pa reci, da od 17 koji su glasali da je gasenje bolja opcija je bilo i bar 5 navijaca Čelika, kao i onih 24 koji su glasali protiv gasenja bilo takodjer bar 5 nenavijaca Čelika.

Ono sto je dobro, da je ipak velika vecina navijaca Čelika protiv gasenja. Pogotovo se to vidi iz prilicno emotivnog reagovanja na samo postavljanje ankete. "Milion" puta smo to vec konstatovali, da mi samo svojim pisanjem ovdje malo sta mozemo promjeniti. Medjutim, hajde barem se nadamo da cemo promjeniti i nekome od ovih koji samo citaju "otvoriti" oci.

I jos samo nesto. Napisa se ovdje, da se sutra Fudo moze "pozvati na ovu anketu" i reci da su navijaci za gasenje. Pa valjda bi se onda ko i od opozicije mogao pozvati i na jednu raniju anketu, gdje je Fudo oznacen kao najveci krivac sto je Čelik, ovdje gdje jeste sada...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Crni gavran
Kontakt:

Post Postao/la Crni gavran » 09 dec 2019, 05:36

Gospodine filozofe,

Ja se u ovoj tvojoj besjedi prepozna kao čoban. OK , neka sam , nije problem. I dalje ostajes neodredjen, znamo svi da si protiv Turaka.
Koja je tvoja opcija ?
Vrijeme je da otvorimo karte, nema vise neodredjenosti. Ako si za opciju da grad preuzme Čelikove obaveze kao sto o tome prica @redbull, to zayebi jer grad nema nikakvu pravnu obavezu, sto se fude tice njemu ide u prilog da je zaintreresovanost građana Zenice tolika da Čelika i de fakto i de jure za njih vise nema, znate vi to dobro. Dakle Čelika bilo ili ne bilo, to fakticki ne utice na njegov izbor a ni na izbor bilo koje političke stranke dakle Čelik je na tlu Zenice za njih irelevantan.

Vi kojima je svejedno sto nas mlati Mladost, Krupa, Zvijezda09, vi ne volite Čelika(izvinucete me) ali to je gola istina, a ostanak Turaka nama samo garantuje nastavak agonije, zavlacenje u jos dublje blato finansija sto se tice, posjeta na stadionu ce biti jos mizernija i ono sto je najgore mozda nas i Turci sami dokrajce sto se tice gasenja(nema nikakve garancije da se to nece desiti), jer sta ako oni u neka doba zatraze svoja potrazivanja kao sto su to uradili i đugum i šabić i mujezinović......Ovescemo nekog drugog investitora, ko da su ti investitori ko puzevi ili gljive poslije kise pa ih samo pobrati treba :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: TIH I TAKVIH INVESITORA BRAĆO NEMA ILI SU RIJETKI ILI UOPŠTE NE POSTOJE

Ugledajte se na navijace Veleza, stadion im je bio oranica, sad je sasvim priostojan daleko od toga da ce u blizoj buducnosti biti Bilino Polje, uradise od svojih para WC po UEFA standardima, stalno prikupljaju neke donacije, klub im je u odnosu nas vise nego stabilan, na kraju krajeva i rezultati dolaze. Bore se ljudi, rade, ne cekaju da im padne sa neba kao mi sto cekamo. Hajmo cekat dok se reprogram zavrsi bla bla bla, dotle cemo se nagutati gov..ana pa ko ziv ko mrtav. Da Turcin vec do sada nije izvrsio svoju opbavezu niti sto se tice akademije niti sto se tice sportskih rezluta Celika, pa valjda vam je to jasno, yebo im Prljaca m..ater a i on njima, kome je taj ikada valjo, pa cak i Mujezinovica vratise, jos samo neka vrate Hanku i to bi bilo to.
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

RugbyZe
Kontakt:

Post Postao/la RugbyZe » 09 dec 2019, 07:04

Crni gavran je napisao/la:
08 dec 2019, 21:50
RugbyZe je napisao/la:
08 dec 2019, 21:45
Crni gavran je napisao/la:
08 dec 2019, 21:39
YEBALO VAS GAŠENJE KLUBA, ŠTA SE UHVATILI TOGA KOJE PI..ČKE MA..TERINE ? SAD CETE OKO TOGA PISATI DO POCETKA PRVENSTVA.

JESTE LI VI ZADOVOLJNI SA SADASNJM STANJEM I RADOM TURSKOG INVESTITORA?
MOZEMO LI MI KAO MI ISTA PROMJENITI ?
MISLITE LI DA CE NJEGOV DALJI RAD DOPRINIJETI BOLJITKU ČELIKA U SVAKOM SEGMENTU I U FINANSIJSKOM OKO SMANJENJA ODNOSNO ANULIRANJA DUGA A BOGA MI I OKO SPORTSKIH REZULTATA. ETO JA GA YEBEM KOME JE U REDU DA NAS JEDNA MLADOST DK

TO SU PITANJA O KOJIMA MI TREBAMO RASPRAVITI
Niko normalan ne moze niti smije biti zadovoljan, ali investitor nije Celik!
Celik je bio prije, a bit ce i puno poslije investitora, on je faza koja ce proci.
Los investitor sa losom organizacijom ne smije biti razlog gasenja kluba, ne budite djeca.
Gavrane iznenadjujes me.
Kako mislis faza ce proci. Nece jarane, faza se mjenja i ide na gore. To svi vidimo. Non stop neke tuzbe i prijetnje da u slucaju neispalcivanja dugova ide suspenzija. Da li mislis eto konkretno ti, da ce proces prijetnje suspenzijom zaustaviti i u slucaju da ispadnemo u 1.federalnu. Nece , nego ce se nastaviti.

Izvini ja ne vidim ni jednu jedinu temndenciju da ce ici nesto nabolje osim tog reprograma.

Bice kazes investitora, izvini molim te, dobar investitior moze doci samo u zdravu sredinu, a mi to svakako nismo.

Evo sad najnovije duguje se i sadasnjim igracima Celika. Nema tome kraja.
A gdje ti procita u postu kojeg sam napisao da ce doci novi investitori?
Gavrane znam da te emocije lupaju pa ne rezonujes sve ;)
Nego budimo realni, zdrava sredina ovdje ce tesko biti ostvariva sve dok se mi, barem vecina ne promjeni i ne pocne misliti svojim glavama. Politika nam hara 30 i vise godina i opet isto, dok ne skontamo da je to sve do nas, napretka nema, prica o gasenju samo podstice Fudu i slicne njemu da je on prije nekoliko godina bio u pravu. Sad covjek ispade i vidovit i veliki strucnjak kad je mogao predvidjeti sta ce i kako biti, a niko ne uzima u obzir da je on najveci krivac za ovakvo stanje.
Medjutim, sutnja mase, sutnja stada daje mu za pravo da cini i radi sta hoce ...
Nastavimo da ga podsticemo, zalosno je da i pojedinci poput tebe koji su bili energicni, optimisticni, opiruci se gazenju, bivaju ovako pobjedjeni.
Celika ce biti dok ima one nase Zenice, ali nazalost sve je manje onakvih kakav si ti nekad bio ...

Muratbey
Kontakt:

Post Postao/la Muratbey » 09 dec 2019, 11:16

Iz dana u dan samo pametovanja i prelivanja iz supljeg u prazno a niko nista konkretno da predlozi...
Ako vec niko nece evo ja cu....ima vas koji ste bili u NGG-u kad je usvojen Statut i de nam sada napisite po tom Statutu ko je osoba koja je ovlastena da sazove skupstinu (po Zakonu o Udruzenjima i fondacijama BIH Statut udruzenja mora imati navedeno ime i prezime osobe koja je ovlastena za sazivanje skupstine) zatim ako neko moze na Sudu provjeriti ko je osoba koja je upisana u Registar, zadto Statut nije dostupan javnosti... Predlazem da se odrzi ta famozna Skupstina, te da se u okviru Skupstine napravi neformalno pravno tijelo koje ce precesljati Statut i traziti nacina da se pritisne Investitor ali i Fudo (koji sasvim sigurno imaju interes od Celika i ovakva im situacija odgovara inace se ne bi uplacivali iznosi kakvi su uplacivani po tuzbama)....kada se zakaze Skupstina same reakcije Investitira i Fude ce nam dosta toga reci...
Dalje Svaki Statut sadrzi obavezu javnosti rada , nacin podnosenja finansijskog izvjestaja i izvjestaja o radu i te tacke Statuta su grubo krsene...ako smo vec kao klub Udruzenje građana onda pokazimo da nismo ovce i djelujmo kao Udruzenje građana...ako nista mozemo sprijeciti dalji egzodus kluba koji volimo

Pasha
Moderator
x 13
Kontakt:

Post Postao/la Pasha » 09 dec 2019, 11:27

Bila su napravljena sva tijela, koliko se sjecam. Od Upravnog i Nadzornog odbora, tijelo koje saziva Skupstinu itd.

Prebacivanjem upravnih prava na investitora, sva ta tijela su raspustena od strane istog, a Statut vise nema smisla...

Skupstinu moze sada da sazove samo investitor, mada nema clanova vise, tako da pominjanje nekakve skupstine pogotovo "jedan clan, jedan glas" je takodjer besmisleno...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Lawer_88
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Lawer_88 » 09 dec 2019, 11:28

Muratbey je napisao/la:
09 dec 2019, 11:16
Iz dana u dan samo pametovanja i prelivanja iz supljeg u prazno a niko nista konkretno da predlozi...
Ako vec niko nece evo ja cu....ima vas koji ste bili u NGG-u kad je usvojen Statut i de nam sada napisite po tom Statutu ko je osoba koja je ovlastena da sazove skupstinu (po Zakonu o Udruzenjima i fondacijama BIH Statut udruzenja mora imati navedeno ime i prezime osobe koja je ovlastena za sazivanje skupstine) zatim ako neko moze na Sudu provjeriti ko je osoba koja je upisana u Registar, zadto Statut nije dostupan javnosti... Predlazem da se odrzi ta famozna Skupstina, te da se u okviru Skupstine napravi neformalno pravno tijelo koje ce precesljati Statut i traziti nacina da se pritisne Investitor ali i Fudo (koji sasvim sigurno imaju interes od Celika i ovakva im situacija odgovara inace se ne bi uplacivali iznosi kakvi su uplacivani po tuzbama)....kada se zakaze Skupstina same reakcije Investitira i Fude ce nam dosta toga reci...
Dalje Svaki Statut sadrzi obavezu javnosti rada , nacin podnosenja finansijskog izvjestaja i izvjestaja o radu i te tacke Statuta su grubo krsene...ako smo vec kao klub Udruzenje građana onda pokazimo da nismo ovce i djelujmo kao Udruzenje građana...ako nista mozemo sprijeciti dalji egzodus kluba koji volimo
Adresa je Ministarstvo za pravosuđe i upravu ZDK. Ovdje stoje odgovori na pitanja, koji Statut je na snaui, ko čini Skupštinu, ko je lice ovlašteno za zastupanje, ko čini Upravni odbor.

Skupština, koja je važeća, princip jedan član jedan glas ili "Aydinova" tj. da li je došlo do izmjene Statuta.

Pretpostavka: ako je važeći Statut "NGGov", onda su članovi kluba članovi Skupštine (sa pravom glasa), i npr. donese se odluka da "Aydin dobije nogu", postavlja se pitanje šta dalje, ko će rukovoditi klubom.

Bez jasnog plana šta i kako dalje, ne vrijedi srljati. Ima li kritične mase za promjene, pitanje je veliko.
Novinarka: "Željo ili Sarajevo".Bolić: "ČELIK"!
Samo je jednom moguće prvi puta biti prvi. NK Čelik - Šampion BiH 1995.

Zmaj88
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Zmaj88 » 09 dec 2019, 11:42

Pretpostavka: ako je važeći Statut "NGGov", onda su članovi kluba članovi Skupštine (sa pravom glasa)
Ako vazi statut iz "ere" NGG, mi nemamo vise članova, jer koliko znam u statutu pise da članstvo važi jednu godinu, te nakon isteka, ponovo se uplati da produzis članstvo.

Barem koliko se ja sjećam da je bilo tako

Muratbey
Kontakt:

Post Postao/la Muratbey » 09 dec 2019, 11:48

Lawer_88 je napisao/la:
09 dec 2019, 11:28
Muratbey je napisao/la:
09 dec 2019, 11:16
Adresa je Ministarstvo za pravosuđe i upravu ZDK. Ovdje stoje odgovori na pitanja, koji Statut je na snaui, ko čini Skupštinu, ko je lice ovlašteno za zastupanje, ko čini Upravni odbor.

Skupština, koja je važeća, princip jedan član jedan glas ili "Aydinova" tj. da li je došlo do izmjene Statuta.

Pretpostavka: ako je važeći Statut "NGGov", onda su članovi kluba članovi Skupštine (sa pravom glasa), i npr. donese se odluka da "Aydin dobije nogu", postavlja se pitanje šta dalje, ko će rukovoditi klubom.

Bez jasnog plana šta i kako dalje, ne vrijedi srljati. Ima li kritične mase za promjene, pitanje je veliko.
S obzirom da Fudo navodi kako je pravnik oblik kluba Udruženje građana samim tim to udruženje mora imati i članove koji čine Skupštinu te mora imati Statut... ja ne kazem da se investitoru nuzno dadne noga nego samo da se pritisne ili barem usmjeri i da mu se pokaze da se ne moze ponasati kako hoce, ali i isto tako i Fudi da se pokaze kako mi nismo ovce te da neko moze odgovarati npr. I zbog cega je i investitor doveden u zabludu kada mu je obecano zemljiste koje ne pripada Gradu...ima tu dosta toga a nama interes kluba treba biti ispred svakog pojedinca...bitno je da se probudimo i da pokazemo da nismo samo slucajni prolaznici...ko god ima kakvu ideju neka napise

zenicanin
Kontakt:

Post Postao/la zenicanin » 09 dec 2019, 12:23

Ako sta moze pomoci,papiri kada se izglasao ulazak investitora.Statut koji je NGG postavio nije vise dostupan,mozda ga neko ima snimljenog pa nek postavi..

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Lawer_88
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Lawer_88 » 09 dec 2019, 12:42

Ono što je Dejtonski sporazum napravio od BiH (frankenštajnski pravni sistem) to je ovaj "deal" sa Aydinom napravio od Čelika, jednom rječju haos.
Važeći Statut je alfa i omega priče, molba novinarima bilo kojeg portala ili drugog medija da se obrate Ministarstvu za pravosuđe i upravu ZDK zahtjevom za pristup informacijama i zatraže Statut NK Čelik te ga učine dostupnim javnosti.

Celicni
Kontakt:

Post Postao/la Celicni » 09 dec 2019, 12:48

Ma mozemo samo gledati ove trecerazredne ugovore koji su pravili nasi ..ja ne znam ko im je ovo sastavljo-pravio al ovo bi dijete bolje sastavilo i preciziralo,i tacno bi se znalo koja mu je uloga u klubu ne samo za 2018 godinu nego i za predstojece.Ima toliko gresaka al ovo ti je hajde popustit cemo ti ovde pa malo ovde,jer se klub nalazi u k.urcu, i na karaju pusiona.Tek za 2 godine vidis.Ne mozes nista jer covjek se drzi ugovora, samo smo mi krivci sto pravimo ugovor ko za gajbu paprika a ugovore prave diplome iz travnika i kiseljaka.

Muratbey
Kontakt:

Post Postao/la Muratbey » 09 dec 2019, 13:29

Nisam neki pravni ekspert al ovdje uocavam jedan pravni propust koji moze biti veoma bitan....
Naime po Zakonu o udruzenjima i fondacijama BIH clan 3. St.1
Fizicke osobe koje su drzavljani BIH i stranci koji imaju boraviste u BIH i pravne osobe koje su u BIH registrovane slobodno ili dobrovoljno osnivaju udruzenja ili fondacije u skladu s Ustavom i zakonima BIH

E sad na osnovu ovih gore dokumenata vidljivo je da je Udruzenje gradjana (NK Čelik) koje su cinila fizicka lica prosirilo svoje udruzivanje sa pravnim licem Han Group te je rijec pravno lice dodano i u Statut
Dalje, pravno lice nije moglo osnovati, a ni uci
u udruzenje ako nije registrivano u BIH a Han grupa u trenutku promjene Statuta i ustupanja upravljackih prava nije bila registrovana u BIH kao pravno lice i registrovala se tek u Martu 2018. Godine.

dinodino2019
Kontakt:

Post Postao/la dinodino2019 » 09 dec 2019, 14:05

Bilo je na ovom portalu mislim ko su clanovi Uprave kluba, ne mogu pronaci tekst, uglavnom to su imena koja su izgleda smao na papiru, ali nemaju nikakve funkcije

Lawer_88
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Lawer_88 » 09 dec 2019, 14:32

dinodino2019 je napisao/la:
09 dec 2019, 14:05
Bilo je na ovom portalu mislim ko su clanovi Uprave kluba, ne mogu pronaci tekst, uglavnom to su imena koja su izgleda smao na papiru, ali nemaju nikakve funkcije
Upravni odbor je nebitan u ovom kontekstu. Moć odlučivanja je u Skupštini.

@Muratbey .. pričamo samo o pretpostavkama. Dok se ne vidi šta zvanično stoji u Statutu te na koji način je regulisan odnos upravljačkih prava 70% Han Group (Aydin), 20% povjerioci, 5% Grad i 5% Čelik, sve nam se svodi pod pretpostavke.

Također, dilema je:
20% povjeroci, trebalo se dobiti odobrenje od svakog povjerioca da pristane na ovo. Ne može se nikom ništa nametati bez njegove volje
5% NK Čelik...ko? tadašnja Skupština koja je funkcionisala po prinicpu jedan član jedan glas?

X nedorečenih stvari, ali opet kažem bez jasnog plana ne vrijedi talasati, a da bi se pravno gledano puno toga moglo osporiti, moglo bi itekako.

KenoRob
x 3
Kontakt:

Post Postao/la KenoRob » 09 dec 2019, 14:50

Zalosno da se dugo dugo godina ne mozemo fokusirati na zeleni teren ili nekim ljepsim, laksim diskusijama. Vazda neka borba da postojis uopste, bojkoti sve se rastjeralo. Kad je krenila sezona i par dobri reuzultata eksplodiro grad covjece i onda opet nazad u realnost sto zbog sudacki lakrdija sto zbog neozbiljni namjera turcina i ostali...

AllGunsBlazing
Kontakt:

Post Postao/la AllGunsBlazing » 09 dec 2019, 15:24

Ni jedan navijač Čelika nije za gašenje, ali ovakvo postojanje je jednako gašenju.
Celik!3,2,2.

HerrEngelbert
Kontakt:

Post Postao/la HerrEngelbert » 09 dec 2019, 15:47

Bože dragi, koliko teksta se ispisalo, a ništa nije rečeno.Kako vam ne dosadi?
"U zivotu postoje ljudi koji mogu i koji ne mogu, ja mogu!"

Crni gavran
Kontakt:

Post Postao/la Crni gavran » 09 dec 2019, 16:17

dinodino2019 je napisao/la:
09 dec 2019, 14:05
Upravni odbor kluba od 05.aprila 2018. godine sačinjavaju sljedeće osobe: Aydin Olgun, Edin Beganović, Kenan Beganović, Erhan Sunbul, Merzana Sunbul, Amina Pivić, Ashat Idrizović, Mato Gavran i Armin Mujkić.

Predsjednik kluba je Aydin Olgun, a generalni direktor Ismet Đugum, koji su jedini ovlašteni za zastupanje kluba i sve potpise u vezi kluba.

Kada su u pitanju članovi Upravnog odbora, Edin Beganović je bio dugo godina u rukovodstvu kluba, a tu je sada i njegov sin Kenan Beganović, za Erhana i Merzanu Sunbul niko nikada nije čuo. Svakako najviše pažnje privlači Amina Pivić, djevojka našeg najboljeg atletičara Amela Tuke, kojeg je u Upravni odbor "instalirao" njezin otac Ramiz Pivić, koji je bio u "ekipi" kada su "investitori" iz Turske preuzimali klub.

Od ostalih na spisku, Ashat Idrizović je sportski menadžer i jedan od suvlasnika sportske agencije Arena Sport Agency, koja između ostalog zastupa igrače poput Ervina Zukanovića, Dine Ćorića, Marina Jurine, Aleksandra Kosorića, Martina Zlomislića i mnogih drugih igrača. Svakako je iznenađenje i ime Mate Gavrana, jedne od legendi kluba. Za kraj tu je ime Armina Mujkića, bivšeg novinara, a sada savjetnika gradonačelnika Zenice, koji je postavljen ispred Gradske uprave.

Izvor ss
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Crni gavran
Kontakt:

Post Postao/la Crni gavran » 09 dec 2019, 16:22

@Mozgovi, ukljucujte se :D. Mi smo jedini koji volimo Čelik. Praticu Vas i ja koliko mognem, da im ma.ter yebemo lopovsku

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.