NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Željezničara?

Anketa je završila: 14 mar 2020, 12:51.

Pobjeda
12
35%
Neriješeno
9
26%
Poraz
13
38%

Ukupno glasova: 34

bambus
x 29
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la bambus » 16 maj 2020, 00:35

Steelman je napisao/la:
15 maj 2020, 13:22
bambus je napisao/la:
15 maj 2020, 12:58
Mani se corava posla,pogresno te filuju drugar moj.anidi ti ni cvjecka,ne moras druge pokusavat uvalit...Sve se zna.....
Meni upućeno?
dj bobi je upuceno...prava cvjecka,treba ga podrzat.. :beba: :beba: :beba:
!

Nimla_RZ
x 2
Kontakt:

Post Postao/la Nimla_RZ » 16 maj 2020, 01:14

Steelman je napisao/la:
15 maj 2020, 22:59

Novi Čelik ne može biti stari Čelik i to je zabluda. Navest ću 3 razloga:

1) Otac je bolestan od opake bolesti, ali ima neku malu šansu da preživi. Ipak, mora se boriti. Bi li ga napustio u tom trenutku i prihvatio nekakvog očuha?

Tako treba gledati i sa klubom, jer Čelik još uvijek ima nekakvu šansu za spas. I otići linijom lakšeg otpora u ovom trenutku nije niti ljudski niti navijački i sigurno nije u skladu sa vrijednostima Čelikove tradicije, kojeg su osnovali ratni veterani na tekovinama antifašističke borbe, radničke klase i predstavlja klub uz kojeg su satkane uspomene brojnih generacija. I tuga i sreća i sad to treba zamijeniti prazninom?! Ako je Zenica spremna ugasiti Čelik onda šta će biti sa ostalim životnim sferama i kakva nada ostaje da se vrijedi boriti za bolje sutra u ovom gradu? Odgovor se zna, bježati dokle te noge nose k'o da iz Sobibora bježiš.

2) Gašenje kluba najviše odgovara SDA, Fudi i ostalim grobarima kluba. U tom slučaju utihnut će priča o ružnoj prošlosti, dugovima, lošim potezima i o svemu onom što njima politički ne odgovara. Međutim, naša politika treba da bude samo Čelik i njegov interes i nas ne treba da zanima što se ne poklapa s političkim interesima navedenih. Gubara će uvijek biti, ali Čelik mora živjeti zauvijek! Pristati na opciju gašenja kluba kako bi njima udovoljili je kao urinirati po samom sebi. Ne mogu drugačije opisati.

3) Novi klub bi bio bez dugova, ali bi i taj klub počeo iz kantonalne lige. Znači klub bez tradicije i još kreće iz kantonalne lige i to je kao rješenje zbog kojeg trebamo prosuti svu prošlost kao prah niz vjetar? I onda da bismo se zavaravali da klub i dalje posjeduje tu tradiciju koju ustvari ne posjeduje. Veliki broj iskrenih navijača ne bi to nikad prihvatio. Nisu u pitanju čarape da se klub mijenja, jer kad ti uđe u krv taj jedan onda je to do kraja života.

Naveo sam razloge, ali sve je do nas i naše svijesti. Svi mi kao grad i zajednica smo tu da odlučimo i biće onako kako većina želi. Ako Zenica, a tu mislim na ljude, želi da ugasi Čelik onda nek to učini. Nimla_RZ legitimno je da imaš pravo na takvo mišljenje i ja ti to ne želim niti mogu osporiti. Međutim, kao pojedinac i Čelikovac nikad neću pristati na to i takvih je dosta, pa izvolite i preglasajte, ali takva odluka da se Čelik iz 1945. ugasi kako bi nastao neki novi vještački klub sa istim imenom nikad neće imati konsenzus. Ni Don Vito Corleone takvu ponudu ne može dati, a da bude jednoglasno prihvaćena, pa neka Grad Zenica pokaže svoje pravo lice. Međutim, ako novi klub većina želi onda svi ljudi koji razmišljaju slično kao moja malenkost tu ne mogu ništa promijeniti, ali mogu bar reći da su protiv toga, pa i to nešto znači.

Završavam raspravu na ovu temu, jer mi se iskreno ne da više pisati. Svako ima svoju glavu i mozak i nek donosi odluke za sebe onako kako misli da je najbolje za Čelik. Svako dobro.
Vrlo lahko si sebi i sličnima pripisao titulu iskrenog navijača. Ali dobro...

Linija lakšeg otpora? Druže, mi 20 godina pokušavamo naći rješenje za Klub. Ništa tu nije preko noći. Da se može izmjeriti, taj otpor bi se izmjerio u gigaohmima. :) Sve smo probali, Čelikom je upravljao Grad, imali smo socios model, imali smo privatnika. Jedino što je preostalo u ovom trenutku je novi privatnik za kojeg se možeš samo nadati da će biti bolji od prethodnog ili novi početak. Novim početkom ćeš prije svega pomoći Čeliku da ga ne pumpaju sve selendre na koje je otišao. Čelik ako ove godine ispadne u federalnu ligu sa 10 miliona maraka duga, nikad se iz nje neće vratiti. I da se vrati, naša djeca će gledati isto sranje koje mi sad gledamo. Ovim samo produžujemo ono što je neminovno.

Ponavljam, nisam za gašenje Kluba ali treba biti spreman jer je velika vjerovatnoća da će se to desiti. Samo mi nije jasno zašto ne možeš ili ne želiš shvatiti da nisi prosuo prošlost kao prah niz vjetar u slučaju gašenja Kluba i pokretanja novog iza kojeg će stati navijači. Jedino me to muči. Navijači čine Klub i to je to. Očigledno da navijači Parme ne vole svoj klub, ako bismo gledali tako kao ti.

U svakom slučaju, dok god postoji neko ko je protiv toga, ne treba ići u nešto ovakvo. Do tada će se uvijek ponavljati jedno pitanje - hoće li nam Krupa utrpati 4 ili 5 komada na gostovanju?
Čelik Zenica 1945

bambus
x 29
Kontakt:

Post Postao/la bambus » 16 maj 2020, 01:16

Eto kao ides na utakmice pa ti bitno...
!

tale07
x 1
Kontakt:

Post Postao/la tale07 » 16 maj 2020, 02:10

Ja kad bih znao da ce "novi" celik biti pokretač procesuiranja odgovornih za pljačku grada i kluba vec dugi niz godina zatim nesto sto ce krasiti ovaj grad, unaprijediti zajednicu i jedinu negativnu stranu koju ce donositi jesu porazi na terenu prihvatio bih to odma.
Al posto to možemo sanjati, treba se održavati na životu cekati bolje dane i bolje ljude.

Bronson
x 11
Kontakt:

Post Postao/la Bronson » 16 maj 2020, 07:04

tale07 je napisao/la:
16 maj 2020, 02:10
Ja kad bih znao da ce "novi" celik biti pokretač procesuiranja odgovornih za pljačku grada i kluba vec dugi niz godina zatim nesto sto ce krasiti ovaj grad, unaprijediti zajednicu i jedinu negativnu stranu koju ce donositi jesu porazi na terenu prihvatio bih to odma.
Al posto to možemo sanjati, treba se održavati na životu cekati bolje dane i bolje ljude.
Nikada taj novi Celik ne bi bio taj pozitivi pokretac, samo bi za nekoliko godina postao novo leglo jastrebova kokosara koji gledaju svoj interes, interes neke vladajuce struje ili stranke i opet bi bilo sve isto, obecanja o Evropi, titulama, a dugovi bi se gomilali.

Jedine dvije opcije su ciscenje kluba od sljama, dugogodisnja stabilizacija uz Upravu koja bi radila u interesu kluba, a ne sebe. Ovo po cijenu i ispadanja u nize lige, ali svakako uz zadzavanje ovog "starog" nam i voljenog kluba.
Druga opcija je da uleti privatni kapital i da taj postroji sve kako treba, ako ce vec davati lovu i sve finansirati onda ce takav neko gledati da to ima smisla.
Bivsi "investitor" ako ga mozemo tako nazvati nije znao, nije htio, mada mislim da je sve bila samo dobro usminkana farsa, ali eto. Takav privatni kapital nam vise ne treba.

Svaki oblik gasenja, promjene imena, stvaranje novog kluba, mene ne zanima niti bih ikada to podrzao.
Kada jaz između ideala i stvarnosti postane preširok, sistem se urušava!

HarisZe
x 4
Kontakt:

Post Postao/la HarisZe » 16 maj 2020, 08:02

Ja licno necu glasati za investitora koji spomonje evropu, mani te se bajki vise daj stabilizaciju, normalno poslovanje, plan za omkadinski pogon pa makar 5 godina 8 bili.

djbobo
x 2
Kontakt:

Post Postao/la djbobo » 16 maj 2020, 09:55

flash84 je napisao/la:
16 maj 2020, 00:25
Rješenje?

Uzmimo da je realni dug Čelika kada se otpiše kamata na porezni dug i otpisu dugovi prema Javnim preduzecima 7 000 000 km.

Grad neka uradi reviziju dugovanja i podvuče crtu. Dogovori otplatu duga u narednih 15 godina povjeriocima. To će grad koštati negdje oko 38 800 KM mjesečno. Nakon toga grad ponudi 51% upravljačkih prava pravom investitoru uz uslov investiranja uz minimalno 1 000 000 km godišnje. Ostalih 49% upravvljackih prava grad bi podijelio izmedju sebe i članova kluba koji bi klubu donosili izmedju 100 000 - 150 000 km godišnje putem članskih.
Tu sad već imamo klub s budžetom od 1 100 000 km bez dugova godišnje.

Uslov investitoru bi bio tromjesečni izvještaj gradu o poslovanju i ograničavanje zaduživanja više od 10% godišnjih prihoda.
Sve sto si napisao je OK,lijepo receno al da je u praksi to lako sprovodljivo do sada bi se uradilo.Tvoju logiku otpisa dugova,investiranja itd znaju ptice na grani.Samo sto je to tesko sprovodljivo.

Zmaj88
x 15
Kontakt:

Post Postao/la Zmaj88 » 16 maj 2020, 10:48

Ne želite ovaj Čelik gledati u kantonalnoj ligi, a kap novi bi gledali. Isto što i Fortunu gledamo, koja bi imala vecu historijo od novog Čelika

unknown88
x 3
Kontakt:

Post Postao/la unknown88 » 16 maj 2020, 10:57

Steelman je napisao/la:
15 maj 2020, 17:19
@ djbobo

Opet ti za Zvjezdana, Bože sačuvaj. Ne pada mi na pamet se inatiti s ljudima, ako ljudi neće, ne moraju. Ovdje želim vidjeti te prijedloge rješenja za klub zasnovane na argumentima, a to niko konkretno ne nudi da je i realno i da ide u korist kluba. Ionako vjerujem da je s onom borbom kad je bila šansa ista prokockana, ali dok klub postoji vrijedi nešto pokušati. Ono što je na svakom od nas je da ponudi prijedlog rješenja za klub, pa nek svi mi kao zajednica odlučimo u kojem smjeru hoćemo da klub ide. Što se tebe tiče, problem je što ne nudiš nikakav prijedlog rješenja osim što bi pristao na novi klub. Valjda je bolje rješenje ugasiti klub nego se boriti za njega, o čemu mi onda uopšte pričamo?
unknown88 je napisao/la:
15 maj 2020, 14:31
Kako ja amnestiram odgovornost grada, kada sam fino rekao i naveo, godinama vlast i njihove likove koji su postavljani da su unistili klub, da je NGG izradjen od istih i uslovljen,u ovom slucaju Fude i kako mislis da nece biti sada, i da ce ti bilo sta dati on ili bilo koja druga vlast kada si u kantonalnoj ligi.
Kao sto je dosta ljudi pisalo, nema logike i nista ne dobijas sa tim, na kraju krajeva prosto je nemoguce, da ti ispune sve te zahtjeve, ispostuju i na kraju jos da ih izbacis iz cijele price kad bi nekad sve to ispalo tako bajno.

Optuzivati Nas sve Čelikovce, Robijaše da ne znamo sta hocemo i da nije klub dobijao podrsku godinama ili NGG (koji je dobio najvecu podrsku ikada i niko od raje nije "smetao") , a nije se iskoristilo na pravi nacin, je igra rijeci i svaljivanje za svaki neuspijeh ili problem građane, bas kao sto rade politicari, da su građani neodgovorni, kada oni propust naprave.
I ne izmisljam ja nista, nego navodim cinjenice koje su se desile i koje svi znaju.

Oni nista ne moraju, niti on ili bilo ko, ne ispunjavaju svoje obaveze prema mnogo vecim problemima u drzavi i drustvu, ne samo u Zenici nego cijeloj drzavi, tako da neko nesto mora, odma okaci macku o rep, tako se razmisljalo i tada, bez rezervnog plana, pa je propalo.

Ne dajes konkretne odgovore na dosta stvari, samo pokusavas nekog da ubjedis u svoje stavove, ponavljanjem iste price. A dajes zakljucak o meni nakon 2 posta. Ne prihvatas tudje misljenje, ili ne prihvatate.

Depolitizacija je nemoguca i nazalost je svuda prisutna. A pogotovo je nemoguca kada trazis od nje pare i neke druge stvari.

Opravdanja za socios model i neuspjeh nemoj trazit, naveo sam ja zasto nije zazivio radi opstrukcije, ali i nespremnosti i ne pronalazenju obecanih ljudi i sponzora ... i na kraju postavljanju mešetara istog kao i oni, koji je ispunio taj cilj opstanka, a zaduzio klub i previse za tako malo vrijeme ( ali to je najmanji problem). Onda nije bilo izlaska iz te situacije, NGG se povukao (da bi klub prezivio) i predao se klub Fudi to jest njegovom Turčinu. Nije se uslo dovoljno spremno u to, propalo, prizna se i to je to. Tako isto i Turčin i svi ostali prije njega navode neke druge ljude i "podmetanje nogu" za probleme koji se stvore u poslu za koji nisu dorasli, ne zele ga iskreno raditi sa cistim namjerama ili koji god da je razlog...

Dalje necu u raspravu, jer znam na sta ce se svoditi odgovor i na sta necu dobit konkretan odgovor, kao sto nisam dobio u samo ova 2 posta, sa koja si me procijenio a nisi/niste mogli procjeniti, cijelu situaciju i Fudina obecanja koja ste dobili pred izbore, i ako se dobro zna godinama ko je Fudo i koliko je prije toga u svojim mandatima "valjao" Čeliku.
Amnestiraš tako što kažeš da klub od njih u trenutku dok je na izdisaju ne treba pomoć. Oni su ga uništili, njihova je dužnost, treba ih zbog tog pritisnuti da se obavežu zakonski, jer klub nema luksuz u ovom rasulu da nema nikakvu pomoć od institucije koja raspolaže ionako parama građana. Znači mogu asfaltirati ceste po selima zarad glasova ili davati više nego što je potrebno na poljoprivredu, a ne trebaju dati za javni interes i simbol grada kojeg su uništili. Pritisnuti ih se može samo ako su ljudi koji vole klub složni, jer ako nisu onda se dešavaju posljedice poput Turčina. Ona priča o odgovornosti Grada Zenice sad je puno veća nego za vrijeme protesta i njihovo katastrofalno postupanje prema klubu je osnov za takav stav prema toj instituciji. Kažeš nismo ušli spremno, pa jedina stvar što je falila za uspjeh je volja Grada da projekat uspije nego je bilo lako promijeniti ploču kad ima političku moć i kad smo mi reagovali onda su još ljudi počeli napadati nas što to radimo. I zato mi ne moraš objašnjavati o nečemu što nije crno-bijelo i gdje su ljudi popušili foru. Znamo mi svi ko je Fudo bio i memorandum nije potpisan samo s njim nego se sva opozicija na taj način obavezala poput njega i imala šansu pomoći. I neke stvari su ljudi pomagali, ali kad je bilo najpotrebnije su se pokunjili, "pa neće to gradonačelnik" ili "ima gladnih i žednih" itd. U tim političkim vodama u gradu očito nemaš s kim zategnuti do kraja i kako treba doći do rješenja, pitu od brabonjaka se ispostavilo nemoguće napraviti. Toliko je blizu bilo da klub ispliva iz živog blata i da već sad polako počne težiti većim ambicijama, a sad smo preko glave u problemima i treba izmišljati toplu vodu da se klub iščupa i nekako opstane. Unazađeni smo za godine, šanse za opstanak kluba su se svele na teoretske, ali bez obzira u kakvim problemima klub bio navijač ne bi smio bar svojim stavom od njega odustati.

Činjenica jest da su ljudi formalno podržali i inicijativu i grupu, masovni protest je pokazao da možemo biti sila kad hoćemo i kad smo složni. Taj dio je jedan od najsvjetlijih i pokazuje da se može kad se hoće. To je vodilja i kad smo složni tad je klub faktor kakav zaslužuje biti. Ipak, činjenica je i da je u tih 3-4 godine borbu vodila šaka jada i da je bilo onih koji su opstrukcije vršili, pa i onih koji su promijenili dres kad je najbitnije bilo. Neko je pravio namjerne greške, neko zato što nije bio svjestan i takve greške mogu biti sastavni dio rada, škola se plaća, ali ne ide to ponavljati. Na kraju su od svega profitirali oni koji su bili protiv inicijative cijelo vrijeme, koji su vršili opstrukcije i na kraju im sad klub još duguje. Nekako vidim da pokušavaš između redova izjednačiti ovo tursko rasulo s onim projektom koji je imao šansu da izvadi klub kako bi stao na zdrave noge. Ti samo znaš zbog čega to radiš, ali primjer s Turcima je pokazao da ne treba biti naivan i misliti da će neko s neba pasti i riješiti sve probleme kluba dok zajednica ne želi qrcem da mrdne odnosno opet neka šaka jada ne želi dati da se klub ugasi. Socios model nije bio projekat koji bi riješio preko noći probleme i to smo stalno naglašavali već koji se postepeno trebao nadograđivati, pa tako i sa privrednicima, sponzorima i sa članovima i sa većim brojem publike itd. Promjena rukovodstva ako nije dobro je normalna stvar u takvom sistemu, ali problem je kad te politika opstruiše. Problem je kad ljudi koji se predstavljaju da vole klub počnu spinovati čega je itekako bilo u prošlosti. Porediti zaduženje kluba, koji jest tad mogao poslovati bolje zbog čega i jest došlo do neslaganja i sukoba, onda i sada nakon Turčina se ne može. Sad je klub u puno goroj situaciji i realni dug je puno veći.

Objasnio sam djbobi šta znače zahtjevi kao preduslov za opciju kantonalne lige ako ljudi žele ići tim putem i tu možeš pročitati. I nemaš šta u množini gledati, pišem u svoje ime. Ono što se meni iskreno ne da je vraćati na tu prošlost, jer više tu koristi za klub nema, ali nepotrebno tražite to.

Izvolite ponuditi rješenja, pomoći, a ne teoretisati u smislu da treba jak čovjek, treba privatizacija, ali opcije koje nisu realne. Stanite iza nečeg realnog i ako vrijedi prijedlog ljudima neće biti problem to podržati. Jedina opcija pored kantonalne lige da sam čuo da je realna je novi klub pod imenom Čelik. Druga stvar je što to nije opcija za mnoge, pa tako ni za mene. Ipak, kad se nudi nešto treba biti konkretan. Izvolite, ponudite.
hagy je svatio poentu sta govorim, "NGG je imao ideju, ali nije alternativu"

A ti opet isto kao sto sam napisao u proslom postu, zamajavas ljude sa tekstovima dugim, koje niko ne cita skoro do kraja, jer se ponavljas konstantno i samo svoju istu pricu vrtis.

Odgovora par jos nisi dao na prva dva posta, gdje si me procijenio.

Nimla_RZ je dobro rekao, lako si sebi i onim kao razmisljaju iskljucivo u svaku tacku kao ti dao titulu iskrenog navijaca, dok mi ostali nismo imali niti imamo sad "pravo glasa", napunite ljudima glavu glupostima istim kao i prije par godina i kada dode do otpora, trazi se pomoc od svih, zali se, i povuce.

Kolika je god odgovornost grada, a jest najveca, tolika je bila i tebe i NGG pa je niste ispunili.

Ti kao da ne zivis ovdje, ili se pravis samo, pa pises gluposti. Eto pritiskali smo ih i usli u klub, imali ga u rukama, pa sto se nije uspjelo tada pritisnuti ? Razgovor sa tobom postaje smijesan kao i tvoja prica :D

Znam ja to, ali 95% ljudi u gradu nije znalo, a ne znaju mnogi ni sada, da se zelio i zeli klub "depolitizovat", a pred izbore se islo od stranke do stranke... i gdje je potpisani memorandum ? Zasto se nije iskoristio na vrijeme pa se nisu "pritisnuli" ili bar sada.. Opet ponavljam mani se suplje price. Tu ti je i odgovor zasto je "šaka jada se borila", jer nedaju pristup drugim ljudima i idejama, mora sve biti kako ta "šaka jada" zamisli.
A pokazalo se, ponavljam opet da nije bilo ispravno, jer je vrlo brzo propalo.

Šatorovica bolje nemoj branit, cijela drzava, ne samo Zenica zna koji je muljator, i znas ti vrlo dobro koliko je duga ostavio, kakve je premije potpisivao, ugovore za koje ni momci iz NGG nisu znali (tako bar kazu) , od Jusica, Fenana, a da ne spominjem ugovore dvojici Adilovica, za koje znam da ces reci da su potpisani da bi dva stara Adilovica otpisali svoja potrazivanja radi licence ( a to onda nije rjesavanje problema, nego odlaganje i gomilanje nekom u buducnosti)...

Ne izjednacavam nista, zna se ko je kopao klub godinama svaka vladajuca struktura, kao i imena od Begagica, Ibrakovica, Kasumovica, Kalusica, Mujezinovica, Šabica, Sarajlica ... Tako da meni nemoj nabacivat da sam "neciji" ja napisem imenom sve strane.
To sto ti neces da priznas i greske i slabost tebe i NGG i lose poteze i ideje, ne ispunjena obecanja gradjanima i navijacima nego trazis izgovore, koji nijedan nije valjan ili je bio za ocekivat je nesto drugo i tvoj licni problem sa samim sobom koji imas ocigledno.

I na kraju opet govoris da si samo ti upravu, a da opcije nisu realne od drugih.
E pa ja ti sada kazem da je tvoja opcija najmanje realna, bez ijedne cvrste tacke, glavni argument je MORAJU, TREBAJU, NJIHOVA DUZNOST, TREBA IH PRITISNUT i tako dalje...

Za vrijeme NGG se islo na kartu investitora, sponzora sve bajno, pa kad se dobio klub, onda su svi isparili, doveo se Šatorovic (kao alternativa, da prezivi prica) koji je isti muljator, i onda kada se vidilo da ne moze, ne nalaze se pare, sponzori, investitori ... okrenulo se prici MORAJU, TREBAJU, NJIHOVA DUZNOST i znamo svi kako je zavrsilo i onda opet predlazes isto to sada. Kakva je tvoja savrsena ideja i plan nego da oni moraju sve.
A na ovo mi nisi dao odgovor ni u prvom ili drugom postu, neces ni sada jer ces opet vrtit gluposti ,mlatit praznu slamu i kroz svoje postove koje ponavljas pokusavat ubjedit sam sebe da si jedini ispravan.
Sumnjam da cu citat i odgovarat na to, jer nisam dobio odgovor nijedan konkretan na ovih do sad 3-4 posta. Pozdrav

AllGunsBlazing
Kontakt:

Post Postao/la AllGunsBlazing » 16 maj 2020, 13:50

Unknown88 izmedju tebe i Steelmana si ti smijesan. Mene stid sto to ti ne vidis.

Jedino rjesenje je ovo sto Steelman spominje. Kroz svu raspravu vidim da nije realno da ce se to dogoditi i da ce se klub ugasiti. A ljudi nek nastave d***** na investitore i jake ljude.
Celik!3,2,2.

Nulatridva
x 1
Kontakt:

Post Postao/la Nulatridva » 16 maj 2020, 14:28

Ko god je za novi Čelik, on nikad ovaj nije ni volio, il ima oraha u djepovima, il je politički oprwdjrljen...
slika

BatistutA19
x 5
Kontakt:

Post Postao/la BatistutA19 » 16 maj 2020, 14:55

Ja bi kantonalnu mogo pratit samo pod jednim uslovom da svi stanu iza tog projekta i grad i privrednici i navijaci i da svake sezone se mora uc u visi rang i dizat budjet i pojacavat igracima koliko je potrebno i da se vracacaju dugovi i da grad otpise dugove prema JP da ide reprogram..Kad bi svi bili iskreni mi bi za 5 sezona se vratili u Pl bez problema.To bi mogo pratit i gledat i radovo bi se ulasku svake sezone u visi rang.

A neko tavorenje 10 sezona igrat sa Sijama,Kosovom,Jablanicom,Nemilom i mislit da ces imat viska novca,imat sponzore,imat budjet od grada i vracat milionske dugove, imat igrace za cevape i sok i ljude koji ce vodit klub besplatno i podrsku navijaca koji nema sad a zamisli u kantonu . To je za mene nemoguce misija.
Ja to ne bi imo zivaca nit bi pratio nit bi gledo ni ovaj a pogotovo neki novi Celik....Ko ima zivaca volje ja mu se divim i sretno mu nek prati i gleda ako se tako odluci.

Sad ide skupstina ,odlicna ideja je to da navijaci sad biraju rukovodstvo al koga ces ti izabrat kad nece niko..Ok sad da ti imas 5 opcija nekih i imas plan od svakog i biras..Eto ko god ima ideje ljude sponzore nek ponudi rijesenje.Lahko je pisat svakom treba ovo treba ono mora ovako mora onako.
Ovdje je samo rijesenje ako se zeli spasit klub svi zajedno i grad i privrednici i navijaci tj cijela Zenica i brzo bi se stalo na noge il jak iskren invetitor a u to ne vjerujem da ima budala
.Al ovdje je najgore sto svako hoce svakog zaebat.Kako odluci skupstina nek bude tako ,ja znam svoje sta bi gledo sta necu gledat a nek svako bira i put kojm ce ic Celik i hocel il nece da gleda poslije.

Steelman
x 45
Kontakt:

Post Postao/la Steelman » 16 maj 2020, 14:57

Ne želim pisati, jer ovo nikako više klubu ne koristi, ali ovakve stvari tjeraju.
unknown88 je napisao/la:
16 maj 2020, 10:57
hagy je svatio poentu sta govorim, "NGG je imao ideju, ali nije alternativu"
Čovjek može imati izbor opcija u povoljnoj poziciji, ali klub je bio u itekako nezavidnoj poziciji. Počeli smo se baviti pitanjima kluba upravo da se ne ugasi, da ne dođe do fuzije gdje bi klub izgubio tradiciju ili da ne bi došlo do te opcije novog kluba. Nismo bili u situaciji da uđemo u prodavnicu i da biramo slatkiše. Imaš loše karte u rukama, klub je u veoma lošoj i nezavidnoj poziciji, dobro je da imaš i to jedno rješenje u takvoj situaciji i pokušavaš ono što je realno i što možeš. Izbor je sužen i u tim trenucima klub zavisi uveliko od političke volje, pa i alternativa. U statut su ugrađene odredbe da se klub može privatizovati kad to zakon omogući, da klub može biti preuzet na principu upravljačkih prava, ali klub sa dugovima neće preuzeti neko tek tako. Fudo je nametnuo Turčina, vidjeli smo rezultat i ustvari tek ćemo vidjeti. Koliko je trebalo vremena da se skupština promijeni, da se usvoji statut, da se stvori klima za usvajanje reprograma i svaki proces dugo traje tako da ne možeš preko noći mijenjati stav. Kad zauzmeš stav, ideš do kraja, u našem slučaju smo dogurali do zida.
unknown88 je napisao/la:
Nimla_RZ je dobro rekao, lako si sebi i onim kao razmisljaju iskljucivo u svaku tacku kao ti dao titulu iskrenog navijaca, dok mi ostali nismo imali niti imamo sad "pravo glasa", napunite ljudima glavu glupostima istim kao i prije par godina i kada dode do otpora, trazi se pomoc od svih, zali se, i povuce.
Nikakva titula. Svaki navijač koji gleda samo u korist kluba je iskren navijač. Meni samo nije jasno da neko takav može smatrati kao opciju da podrži novi klub. I objasnio sam zašto tako mislim. Šta znači pravo glasa, stavi na stol najbolji prijedlog i vjerovatno će proći i sve se bazira na argumentima. Inače to povlačenje koje spominješ je kad smo dogurali do zida i kad dalje više nije moglo ići, a da ima ikakvog smisla. Nismo bili podobni, ali takav argument vjerovatno tebi nije odgovor.
unknown88 je napisao/la:
Kolika je god odgovornost grada, a jest najveca, tolika je bila i tebe i NGG pa je niste ispunili.

Ti kao da ne zivis ovdje, ili se pravis samo, pa pises gluposti. Eto pritiskali smo ih i usli u klub, imali ga u rukama, pa sto se nije uspjelo tada pritisnuti ? Razgovor sa tobom postaje smijesan kao i tvoja prica :D
Ovo je nebuloza o kojoj pričam kad izjednačavaš. Projekat je miniran od Grada Zenice, ali je eto odgovornost na svima. Koja je tu logika? Ja bih rekao da je tako da je Grad podržao i da nismo uspjeli onda bi odgovornost bila samo na NGG-u, ali su opstruisali i na kraju ovo rasulo je rezultat razmišljanja i rada Grada Zenice i to svako imalo realan može vidjeti. Takav si odgovor dobio već, ali ga hladno preskočiš.
unknown88 je napisao/la:
Znam ja to, ali 95% ljudi u gradu nije znalo, a ne znaju mnogi ni sada, da se zelio i zeli klub "depolitizovat", a pred izbore se islo od stranke do stranke... i gdje je potpisani memorandum ? Zasto se nije iskoristio na vrijeme pa se nisu "pritisnuli" ili bar sada.. Opet ponavljam mani se suplje price. Tu ti je i odgovor zasto je "šaka jada se borila", jer nedaju pristup drugim ljudima i idejama, mora sve biti kako ta "šaka jada" zamisli.
A pokazalo se, ponavljam opet da nije bilo ispravno, jer je vrlo brzo propalo.
Depolitizacija kluba je krajnji cilj, ali da bi došao dotle moraš dosta puta preći. Ne može preko noći i ne možeš čupati klub iz ralja politike, a da politika ne posluži kao sredstvo. Niko od nas se nije bavio politikom za sebe, ali smo politiku iskoristili kao sredstvo da riješimo pitanja kluba, ne da politika iskoristi klub već da klub iskoristi politiku. Nisam siguran da znaš ti, a da 95% nije znalo čim pitaš za memorandum. Bili su svi memorandumi na internetu do gašenja naše stranice i da li pokušavaš sad osporiti da su memorandumi potpisani? Mi smo na osnovu tog memoranduma i prozivali Fudu zato što je okrenuo ploču, ali problem je što je većina gledala drugačije. I dan danas ljudi spominju to kao prepucavanje između NGG-a i Fude, pa jedni za NGG, jedni za Fudu, ali poenta je ono što je NGG tražio i zbog čega je reagovao je bilo za interes kluba, dok je Fudo tad išao u kontru interesa kluba. To je velika razlika.

Naš rad iliti rad šake jada u kojoj nije samo NGG već tu mislim na sve one koji su išli konkretno pomoći je uvijek bio zasnovan na argumentima, stavi prijedlog na stol i ako je najbolji i stoji na argumentima proći će. Naravno, morao si stati djelom iza toga. Rezultat takvog rada je i rad Nadzornog odbora, koji je takođe u svoje vrijeme bio opstruisan, ali su se trudili da učine ono najbolje za klub. Ili je možda bolji prijedlog ne koristiti politiku kao sredstvo koje je realno jedino moguće u takvoj situaciji već ostati po strani i pustiti klub da bude uništen?
unknown88 je napisao/la:
Šatorovica bolje nemoj branit, cijela drzava, ne samo Zenica zna koji je muljator, i znas ti vrlo dobro koliko je duga ostavio, kakve je premije potpisivao, ugovore za koje ni momci iz NGG nisu znali (tako bar kazu) , od Jusica, Fenana, a da ne spominjem ugovore dvojici Adilovica, za koje znam da ces reci da su potpisani da bi dva stara Adilovica otpisali svoja potrazivanja radi licence ( a to onda nije rjesavanje problema, nego odlaganje i gomilanje nekom u buducnosti)...

Ne izjednacavam nista, zna se ko je kopao klub godinama svaka vladajuca struktura, kao i imena od Begagica, Ibrakovica, Kasumovica, Kalusica, Mujezinovica, Šabica, Sarajlica ... Tako da meni nemoj nabacivat da sam "neciji" ja napisem imenom sve strane.
To sto ti neces da priznas i greske i slabost tebe i NGG i lose poteze i ideje, ne ispunjena obecanja gradjanima i navijacima nego trazis izgovore, koji nijedan nije valjan ili je bio za ocekivat je nesto drugo i tvoj licni problem sa samim sobom koji imas ocigledno.
Opet izjednačavaš. Gdje ja Šatorovića branim? Čovjek je očito došao zbog svoje samopromocije, napravio je greške sa ugovorima i premijama, koje nisu smjele biti napravljene i zbog takvog načina rada smo i došli u kontru s njim. Naša bi greška bila da smo takve greške podržali i šutili, ali nismo.
Ipak, bio si poredio taj period rada sa ovim radom za vrijeme Turčina, a to je kao nebo i zemlja. I to je izjednačavanje o kojem govorim.
unknown88 je napisao/la:
I na kraju opet govoris da si samo ti upravu, a da opcije nisu realne od drugih.
E pa ja ti sada kazem da je tvoja opcija najmanje realna, bez ijedne cvrste tacke, glavni argument je MORAJU, TREBAJU, NJIHOVA DUZNOST, TREBA IH PRITISNUT i tako dalje...
Ovo je opet to amnestiranje odgovornosti Grada Zenice. Naravno da i moraju i trebaju i njihova je dužnost i svi bismo ih trebali pritisnuti ako ne žele podržati klub. Preko Grada Zenice je klub uništen! Njemačka je nakon drugog svjetskog rata brojnim državama plaćala odštetu, zašto bi Grad Zenica nakon svog nereda u klubu bio amnestiran od štete koju je prouzročio i da ne pomogne klubu koji je simbol grada?

Nisam ja samo u pravu, ali vas neke očito bole argumenti. Stavi bolji realan prijedlog sa argumentima na stol i prvi ću reći da tako treba. Međutim, ti si se registrovao da nešto objasniš što ti ne ide najbolje, a ne da ponudiš neki prijedlog rješenja.
unknown88 je napisao/la:
Za vrijeme NGG se islo na kartu investitora, sponzora sve bajno, pa kad se dobio klub, onda su svi isparili, doveo se Šatorovic (kao alternativa, da prezivi prica) koji je isti muljator, i onda kada se vidilo da ne moze, ne nalaze se pare, sponzori, investitori ... okrenulo se prici MORAJU, TREBAJU, NJIHOVA DUZNOST i znamo svi kako je zavrsilo i onda opet predlazes isto to sada. Kakva je tvoja savrsena ideja i plan nego da oni moraju sve.
A na ovo mi nisi dao odgovor ni u prvom ili drugom postu, neces ni sada jer ces opet vrtit gluposti ,mlatit praznu slamu i kroz svoje postove koje ponavljas pokusavat ubjedit sam sebe da si jedini ispravan.
Sumnjam da cu citat i odgovarat na to, jer nisam dobio odgovor nijedan konkretan na ovih do sad 3-4 posta. Pozdrav
Ne moraju oni sve, ali moraju svoj dio za koji su odgovorni i to zavisi od nas samih. Ako im se to progledava kroz prste kao što ti amnestiraš onda ne moraju. Ipak, ako su ljudi složni i zahtjevaju onda će morati kao što su morali i reprogram potpisati. Uostalom, to ne bi bilo ništa novo za klub i za Grad i onda mi je neshvatljivo kako očito gledaš da oni preduslovi ne bi trebali postojati, a posebno poslije njihove odgovornosti za rasulo kluba?

Činjenica je da je socios model zamišljen tako da svi doprinose, od članova kluba, navijača, simpatizera, privrednika do gradskih institucija i svakog onog ko misli da može doprinijeti. I takav spoj bi nedvojbeno doveo do uspjeha kluba i iskorištavanje potencijala kojeg klub posjeduje. Međutim, kad jedni naspram drugih idu u kontru, a neki to rade zbog svojih interesa onda nastaje problem.

Mnogi privrednici koji konkretno mogu pomoći u našem gradu su pod šapom politike i onda su i opcije sužene, jer takvi ne žele u klub. Ljudi spominju jednog Čizmu i čovjek jest pomagao klub, ali kad su u klubu bili kadrovi SDA, a kad se pokušao klub očistiti od utjecaja politike mu nije odgovaralo biti dio toga. Klub je trebalo dovesti na određen stepen gdje je prihvatljiv privrednicima i taj prelazni period je bio najteži, ali ga je klub izvukao i kad se napravio određen temelj i kad se trebalo zakoračiti na stepenicu više onda se ukaz'o Fudo. Umjesto da smo tad iskoristili priliku nakon te sezone, tad nije odgovaralo, jer je trebalo naći nekog ko mu je podoban. Međutim, ti takve stvari izjednačavaš i onda mi ne vrijedi ulaziti dalje u raspravu. I zbog ovakvih razmišljanja sam shvatio da se ne vrijedi boriti za klub. Šaka jada se bavi i bori za klub, dok ti dosta nekih ovakvim spinovanjima idu u kontru i onda kako čovjek da ima motiv. Međutim, Čelik je bolest pa uvijek ima ta neka šaka jada koja nešto pokušava. Izvoli i uradi nešto, djeluj, učini neki korak umjesto što napadaš napor koji je učinjen. Suočiš se sa grobarima kluba, sa kompletnom politikom grada isključivo za interes kluba i opet ne valjaš. To je stvar svijesti.

Registrovao si se da nešto kontriraš, iako nisam morao, jer prošlost sve govori za sebe, ali iako ne želiš vidjeti odgovore evo opet sam ti fino odgovorio i uz to postavio neka pitanja. Međutim, odgovori ako želiš, ako nećeš ne moraš, ali ne želim gubiti vrijeme na ovakve rasprave bez svrhe. Umjesto što iniciraš pisanje o prošlosti, daj konkretan prijedlog. Stavi na stol prijedlog sa argumentima! Budi konkretan i stani iza svog prijedloga, pa izvoli ponudi prijedlog rješenja za opstanak kluba.
Baš Čelik!

Steelman
x 45
Kontakt:

Post Postao/la Steelman » 16 maj 2020, 15:07

djbobo je napisao/la:
16 maj 2020, 09:55
flash84 je napisao/la:
16 maj 2020, 00:25
Rješenje?

Uzmimo da je realni dug Čelika kada se otpiše kamata na porezni dug i otpisu dugovi prema Javnim preduzecima 7 000 000 km.

Grad neka uradi reviziju dugovanja i podvuče crtu. Dogovori otplatu duga u narednih 15 godina povjeriocima. To će grad koštati negdje oko 38 800 KM mjesečno. Nakon toga grad ponudi 51% upravljačkih prava pravom investitoru uz uslov investiranja uz minimalno 1 000 000 km godišnje. Ostalih 49% upravvljackih prava grad bi podijelio izmedju sebe i članova kluba koji bi klubu donosili izmedju 100 000 - 150 000 km godišnje putem članskih.
Tu sad već imamo klub s budžetom od 1 100 000 km bez dugova godišnje.

Uslov investitoru bi bio tromjesečni izvještaj gradu o poslovanju i ograničavanje zaduživanja više od 10% godišnjih prihoda.
Sve sto si napisao je OK,lijepo receno al da je u praksi to lako sprovodljivo do sada bi se uradilo.Tvoju logiku otpisa dugova,investiranja itd znaju ptice na grani.Samo sto je to tesko sprovodljivo.
Slažem se da je prijedlog dobar, a klub bi u tom slučaju igrao i Premijer ligu. Može se raspravljati o detaljima, kome kako procenti, na koji način otplata duga, ali flash84 je dao dobar prijedlog. I ja bih prvi glasao da je Grad Zenica ozbiljan u toj namjeri i da dovede kako kažeš pravog investitora kojeg će moći kontrolisati. U tom slučaju se mi ne bismo ovdje bavili problemima kluba već bi pisali o utakmicama i kvalitetu igrača i više uživali. Grad Zenica ima političku moć i može birati način kako da stavi klub na zdrave noge, ali gleda opcije kako da uništi klub. Turčin je mjerilo svega.

Slažem se i da nije realan, ali djbobo reci onda zbog čega nije realan, a to je da na vlasti imaš Fudu. Uostalom i SDA je isti qrac. Taj čovjek je sam sebe nudio Husi u jednom trenutku da bude predsjednik Čelika, ali da Grad digne kredit i da vrati dugove. Huso nije pristao. I mi smo nudili takvo rješenje, ali Grad to tad nije htio. Međutim, Fudo kad je došao na vlast više takva opcija vraćanja dugova nije opcija već su opcije referendum, stečaj ili da ubaci nekog poput Turčina ko neće vratiti klub na zdrave noge. Unazađeni smo 10 godina, pred gašenjem i onda očekivati od Grada da krene u konkretno ozdravljenje kluba je nemoguće. Samo promjena vlasti to može učiniti, ali u gradu bez konkretne alternative to je nešto u vidu fatamorgane i zato nažalost vidim samo one koji vole klub da ga nekako u nekom dugoročnom procesu stave na zdrave noge što zahtijeva ogromnu žrtvu. I naravno da Grad treba primorati na osnovu odgovornosti da ispune svoj preduslov kako bi klub imao neki oslonac u svojoj borbi.
Baš Čelik!

hagy
x 6
Kontakt:

Post Postao/la hagy » 16 maj 2020, 16:22

Mozes pritiskati do mile volje, traziti odgovornost, potencirati da moraju, moraju i moraju. Ali ako politika nije voljna, vidjeli smo da ne moraju.
Morali su i tada kad je kranuo clanski model pomoci. Bila je njihova odgovornost, "morali su" da pristanu na reprogram. To je bio jedan od glavnih uslova, pa na kraju nisu "morali", nego svoje uslove postavili. Na koje se povuklo bez potenciranja da oni to moraju.
Mozda je bio strah da ne budu oni ti koji ce ugasiti klub.

limvolikce1945
x 12
Kontakt:

Post Postao/la limvolikce1945 » 16 maj 2020, 18:39

Da se napravi novi Čelik i da igra u Evropi, a da kojim slučajem ostane i ovaj stari npr. u kantonalnoj, ja bih pratio stari N.K. (a boga molim da se vrati na iskonski F.K.) Čelik i tačka!!!!

sagitarius
x 8
Kontakt:

Post Postao/la sagitarius » 16 maj 2020, 18:49

limvolikce1945 je napisao/la:
16 maj 2020, 18:39
Da se napravi novi Čelik i da igra u Evropi, a da kojim slučajem ostane i ovaj stari npr. u kantonalnoj, ja bih pratio stari N.K. (a boga molim da se vrati na iskonski F.K.) Čelik i tačka!!!!
I kad bi taj novi Celik igrao evropu pun stadion bi bio, realno.Zivimo u takvoj sredini gdje svaki put vidim iste ljude na stadionu. a to je jako mal broj.Ljudi su vecinom glory hunteri, i ljudi nesto rade, nesto podrzavaju samo radi furke i sto je nesto trenutno "IN".Ovo sto trenutno vidim iste ljude na stadionu to su "carsija raja", a carsije je skroz malo ostalo u Zenici.
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

redbull93
x 563
Kontakt:

Post Postao/la redbull93 » 17 maj 2020, 11:57

░▒▓█Č▀▄E▀▄L▀▄I▀▄K█▓▒░

RAT SAVEZU!

celik1945tv
x 20
Kontakt:

Post Postao/la celik1945tv » 17 maj 2020, 12:00

Bravo A.Čaušević na tekstu u vezi Bilinog Polja.

"Bilino polje, najmoderniji stadion u BiH..."

babino
x 124
Kontakt:

Post Postao/la babino » 17 maj 2020, 12:03

celik1945tv je napisao/la:
17 maj 2020, 12:00
Bravo A.Čaušević na tekstu u vezi Bilinog Polja.

"Bilino polje, najmoderniji stadion u BiH..."
ali jedan bi rekao, nije najperspektivniji:-)

nista slike [email protected]?...je li se uspjelo sta dovesti u red?

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.