NK Čelik Zenica - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gdje trenutno živite?

Anketa je završila: 07 sep 2020, 16:06.

Zenica
35
45%
Zenica-Dijaspora
5
6%
Dijaspora
18
23%
Drugi grad u BiH
19
25%
 
Ukupno glasova: 77

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 06 avg 2020, 20:41

noke21 je napisao/la:
06 avg 2020, 20:37
Ispade nam sada SDA najmanje zlo....


❗️Jesmo li za Čelik ili za Fuada Kasumovića?

Klub vijećnika Stranke demokratske akcije traži da se hitno održi vanredna sjednica Gradskog vijeća Zenice, nakon što je novi Upravni odbor NK "Čelik" danas podnio ostavku. Upravni odbor je od gradonačelnika Fuada Kasumovića tražio finansijsku podršku Grada u iznosu od 400.000 KM, kako bi mogli nastaviti finansijsku konsolidaciju Kluba, ali je Kasumović izigrao dato obećanje i još jednom rukovodstvo i navijače ostavio na cjedilu.

Stanje u NK "Čelik" je najgore od osnivanja prije 75 godina, ponajprije zahvaljujući Gradskoj upravi i Kasumovićevom "investitoru" Ajdinu Olgunu iz Turske, koga je aktuelni gradonačelnik doveo u Zenicu i predstavio kao spasioca "Čelika". Umjesto obećanog spašavanja i nastupa u Evropi, "Čelik" je ispao iz Premijer lige, a takmičenje nastavio u najnižem rangu - Kantonalnoj ligi i dalje opterećen višemilionskim dugovanjima, od čega je više od 2 miliona napravio Kasumovićev odbjegli investitor.

Stoga, Klub vijećnika SDA ponovo traži da se hitno i bezuslovno održi vanredna sjednica Gradskog vijeća na kojoj će se iznaći rješenje i donijeti mjere za izlazak „Čelika“ iz teške agonije. Pozivamo političke snage koje još uvijek podržavaju neprijateljsku politiku Fuada Kasumovića prema "Čeliku", da se oslobode uticaja "grobara" "Čelika" i da zajedničkim snagama spasimo simbol naše Zenice od definitivne propasti. Jer, Zenica je "Čelika", a "Čelik" Zenica!
J.ebem im sjeme oni su zajedno sa fudom za ovo krivi poserem im se mrtvom Husi u po usta

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts1988 » 06 avg 2020, 20:47

SDA koristi Čelik za sebe i svoje ciljeve, pred izbore i za pozicije. Sve je to spinovanje i prepucavanje preko Čelika, a niko ništa da uradi i pokrene u tom vijeću "gradskom". Svi su dole saučesnici u ovome, zajedno za ljigom gradonačelnikom, i tamo je adresa gdje treba protestvovat i malkice zagalamit.
Pratiti Robijaše i njihove korake, to je jedino preostalo.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
flash84
Postovi: 1060
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la flash84 » 06 avg 2020, 20:54

noke21 je napisao/la:
06 avg 2020, 20:37
Ispade nam sada SDA najmanje zlo....


❗️Jesmo li za Čelik ili za Fuada Kasumovića?

Klub vijećnika Stranke demokratske akcije traži da se hitno održi vanredna sjednica Gradskog vijeća Zenice, nakon što je novi Upravni odbor NK "Čelik" danas podnio ostavku. Upravni odbor je od gradonačelnika Fuada Kasumovića tražio finansijsku podršku Grada u iznosu od 400.000 KM, kako bi mogli nastaviti finansijsku konsolidaciju Kluba, ali je Kasumović izigrao dato obećanje i još jednom rukovodstvo i navijače ostavio na cjedilu.

Stanje u NK "Čelik" je najgore od osnivanja prije 75 godina, ponajprije zahvaljujući Gradskoj upravi i Kasumovićevom "investitoru" Ajdinu Olgunu iz Turske, koga je aktuelni gradonačelnik doveo u Zenicu i predstavio kao spasioca "Čelika". Umjesto obećanog spašavanja i nastupa u Evropi, "Čelik" je ispao iz Premijer lige, a takmičenje nastavio u najnižem rangu - Kantonalnoj ligi i dalje opterećen višemilionskim dugovanjima, od čega je više od 2 miliona napravio Kasumovićev odbjegli investitor.

Stoga, Klub vijećnika SDA ponovo traži da se hitno i bezuslovno održi vanredna sjednica Gradskog vijeća na kojoj će se iznaći rješenje i donijeti mjere za izlazak „Čelika“ iz teške agonije. Pozivamo političke snage koje još uvijek podržavaju neprijateljsku politiku Fuada Kasumovića prema "Čeliku", da se oslobode uticaja "grobara" "Čelika" i da zajedničkim snagama spasimo simbol naše Zenice od definitivne propasti. Jer, Zenica je "Čelika", a "Čelik" Zenica!

Imali sansu, UO sa svima obavio razgovor. Kao i Fudi i njima je bitno samo skupljati politicke poene a zaboli ih ona stvar za Celikom. Svi redom od SDP-a, SDA, Vakufa su imali sansu da konkretno pomognu i nacine potez ali su ostali na borbi saopstenjima.

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 06 avg 2020, 20:56

Pocela politicka saopstenja SDA protiv Fude ,uvjek isto sve.Ne znam sta bi napiso al definitivno je Zenica porazena ako ugase Celik a opet se nadam da se to nece desit.
Upravni odbor nije se trebo tek tako olahko povuc i da li ima sanse da se vrate u klub ako bi se ovih dana sta rijesilo ,treba ih vratit opet u klub i da povuku ostavku.Sta sad SDA smjera poznavajuci i njih nista osu kontru Fudi a zaboli ih za Celik.-
Nek nam je dragi bog na pomoci

Avatar
flash84
Postovi: 1060
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la flash84 » 06 avg 2020, 20:58

Necemo nikad ugasiti NK Čelik makar nas i sve utakmice blokirali u kantonu. Dok zivi Robija i ljudi kojima je Celik u srcu klub se ugasit nece.

Avatar
habuba
Postovi: 719
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 06 avg 2020, 21:11

@dinoze uz sve postovanje, lupas gluposti. Kasumovic odbija da uradi ono sto je vec uradjeno ranije, tj. za sto imamo odluke gradskog vijeca. O kakvom ti politickom samoubistvu i nabulozama pricas? Ti mislis da je neko lud ovdje?

Mi ukupno svih poreza imamo manje od 3.5 miliona. Vec postoji odluka gradskog vijeca da se reprogram placa. Ti momci su pravnici oni moraju iznaci nacin da prisile grad da ispostuje tu odluku.

Nesto slicno postoji i za dug javnim preduzecima.

A ostalo su mali subjekti i radni kolektiv.

Lupate gluposti fudini uvlakaci a niste u stanju napisati recenicu koja ima smisla i koja odgovara istini.

ŠTA_JE
Postovi: 1031
Pridružen/a: 17 avg 2009, 18:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la ŠTA_JE » 06 avg 2020, 21:18

Prije svega, jako mi je zao zbog svega sto se desava Čeliku. Navijac sam Sarajeva ali sam nas rivalitet i navijacki i klubski volio I zato ce mi Čelik I gostovanje u Zenici nedostajati. Ne mogu a da se ne zapitam i ne podijelim s vama pa mozda nekome se ideja dopadne mozda dobije neku drugu ideju a evo moje:
Zar u Zenici ne postoji 5-7 ljudi koji mogu animirati 100 zenickih firmi koje jednu platu od 1000 KM davale za Čelik? To bi bila neka skupština. Za uzvrat reklame, dres, šal, mjesto u loži etc etc.?! Zar nema u Zenici 5-7 ljudi koji vole Čelik i dali bi malo vise od 1000 KM mjesecno i koji bi cinili UO?! To bi bili ljudi koji bi svima od Kasumovica do ostalih stranki rekli:”Hajd pustite nas i odmaknite se!” Eto toliko... Zao mi je i vas i Čelika zato ovo pisem i zelim sto brzi povratak u Pl! Pozdrav!!!

Avatar
noke21
Postovi: 467
Pridružen/a: 22 feb 2017, 09:34
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la noke21 » 06 avg 2020, 21:37

ŠTA_JE je napisao/la:
06 avg 2020, 21:18
Prije svega, jako mi je zao zbog svega sto se desava Čeliku. Navijac sam Sarajeva ali sam nas rivalitet i navijacki i klubski volio I zato ce mi Čelik I gostovanje u Zenici nedostajati. Ne mogu a da se ne zapitam i ne podijelim s vama pa mozda nekome se ideja dopadne mozda dobije neku drugu ideju a evo moje:
Zar u Zenici ne postoji 5-7 ljudi koji mogu animirati 100 zenickih firmi koje jednu platu od 1000 KM davale za Čelik? To bi bila neka skupština. Za uzvrat reklame, dres, šal, mjesto u loži etc etc.?! Zar nema u Zenici 5-7 ljudi koji vole Čelik i dali bi malo vise od 1000 KM mjesecno i koji bi cinili UO?! To bi bili ljudi koji bi svima od Kasumovica do ostalih stranki rekli:”Hajd pustite nas i odmaknite se!” Eto toliko... Zao mi je i vas i Čelika zato ovo pisem i zelim sto brzi povratak u Pl! Pozdrav!!!

brasileiro8
Postovi: 209
Pridružen/a: 01 jun 2018, 16:07
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la brasileiro8 » 06 avg 2020, 21:51

Tuzan povod ali odlicna presica. Recene su vrlo bitne stvari koje niko ranije nije izgovorio. Odlicno je sto nikoga ne prozivaju imenom i sto ne nasijedaju na novinarske provokacije za senzacionalizmom. Nadam se samo da je ovo ipak bila neka vrsta pritiska na Grad i da nije u pitanju neopoziva ostavka. Mislim da je bolje bilo da su obrazlozili situaciju i dali javno posljednji ultimatum Gradu od 7 dana da ime se pruzi podrska a ako je ne bude da ce onda dati ostavke. Ovako je ispala kapitulacija, svrsen cina i na kraju bijeg od problema. Trebali su odmah biti svjesni da ih niko nece ni stedjeti ni aplaudirati im, pa cak i da uspiju u svemu sto su naumili, svjetina ce ih opet olajavati iz zavisti. Usli su casno u ovo i neka se radi te casti i Celika nastave boriti bez obzira sta ce im reci i Grad i grad. Odabrali smo ovaj put i trebamo sada to gurati do kraja, ako nista onda radi inata.

ŠTA_JE
Postovi: 1031
Pridružen/a: 17 avg 2009, 18:53
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la ŠTA_JE » 06 avg 2020, 21:53

Kosevo takodje ima svoje poslovne prostore, parking koji de renta i naplacuje i ako si pratio nacelnik opcine Centar Ajnadzic je htio uvaliti Sarajevu samo Kosevo bez ostalih objekata dakle stadion koji ne moze sam sebe izdrzavati tek nakon pritiska kluba, navijaca medija, nekih javnih licnosti pristao je da da FK Sarajevo I objekte koji su donosili neku i kiriju. To je jedan od nacina (pritisaom) jer idu izbori da I FK Čelik dobije stadion na upravljanje s ostalim pratecim objektima (poslovni prostori, parking itd). A ljudi koje sam gore spominjao ne mogu biti ljudi kao ja I mozda ti (obicna raja koja voli svoj klub) vec neki ljudi koji imaju neki svoj biznis i znaju sta za Zenici znaci Celik i Robijasi. Eto ne zamjerite ne bih ni da vam Solon pamet ni da doljevam ulje na vatru...Pozdrav! :-)

Zmaj88
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 jan 2017, 17:57
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zmaj88 » 06 avg 2020, 21:57

Jel.moguce sa patrioti vec treniraju na bp

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la prisonbreak » 06 avg 2020, 21:59

Zmaj88 je napisao/la:
06 avg 2020, 21:57
Jel.moguce sa patrioti vec treniraju na bp
Ne treniraju. Idu na Smetove kroz dva dana
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 06 avg 2020, 22:21

Grad Zenica je DUZAN pomoci Čeliku, ovo sto fudo radi sam ocekivao i zato nisam nesto ni iznenadjen a ovi momci treba da ostanu jer ovakvu upravu dugo nismo imali. Nikog nisu prozvali po imenima i to je gospodski. Za 20 dana skresat dug preko milion e milion maraka i sad gradska uprava nije u stanju osigurat ostatak sredstava.

Imaju viziju, imaju podrsku firmi iz Zenice, dijaspore i sad samo grad osigura novac za nastavak.

Btw Dresovi su extra bili !!!
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Zmaj88
Postovi: 1649
Pridružen/a: 16 jan 2017, 17:57
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Zmaj88 » 06 avg 2020, 22:25


Avatar
phillies
Postovi: 2617
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la phillies » 06 avg 2020, 22:29

Za ovog momka sam mislio da zna bolje... Razocarenje.

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la DeeWa » 06 avg 2020, 22:32

Zenca1988 je napisao/la:
06 avg 2020, 20:08

Samo kod nas ima to da se treba ulizivat gradonacelniku odnosno partiji da ne bi ugasili simbol grada.
Fulas poentu druze. Ne moras ici iz krajnosti u krajnost.
Ne moras se ulizivati, ali ne moras mu ni reci da je najveci, smrtni neprijatelj, najgori od svih, veci od bilo kojeg drugog lopova koji je krao i onda očekivati da ce on reci Drago mi je momci, evo vam para koliko zinete.
Ja samo kazem da je bila greska onako covjeka napasti i proglasiti u trenutku kada treba da smo svi ujedinjeni.

Mi od toga sto ga vrijedjamo nemamo nista. Ljudi kazu odmah bot si ako ga ne vrijedjas. Ali eto realno pricajmo, sta dobijamo time? Nista, samo jedan razlog vise da covjek u inat nece nista uraditi cak i ako je htio pomoci.

Treba nekad i glavom misliti.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 06 avg 2020, 22:37

Gledaj sta ljudi uradise i neko im dodje srat.
Osigurno je i štampanje oko 1.000 dresova, dogovoreni su i sponzori, oko 100 firmi je pristalo da mjesečno izdvaja 500 KM te konstantovano kako ukupan dug Čelika iznosi manje od šest miliona KM.

Poručili su kako će ostati uz Čelik dok ne dođe nova Uprava uz napomenu da klub treba preuzeti grad Zenica. Dešavanja sa današnje pressice pogledaje u video prilogu
.

Hee 100 firmi pristalo dati po 500km mjesecno, pa to jos niko nije izveo. Dresovi, sponzori, ljudi rade, a fudo i dalje sabotira kao i ngg sto je. Na ovome ne smije stati, ovo ako propustimo gotovo je.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
avenija
Postovi: 13640
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 06 avg 2020, 22:39

Ove ljude ako izgubimo onda ne znam. Gafur zamalo zaplaka kad je rekao i pokaza spemili smo i dresove sa znakom zahvale gradu Zenici..Ne mozes vjerovati sta covjek radi i gotovo.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

HarisZe
Postovi: 1960
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 06 avg 2020, 22:40

Ja licno smatram da za 20 dana ovako nesto uradit i ne dobit podrsku je krajne bezobrazno.Na potezu je grad a i Robijasi koji sigurno nece ovo presutit.
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Baader » 06 avg 2020, 22:51

Ako su imali od 100 firmi 50.000 KM mjesečno, ne znam zsšto su odustali, pa to je odličan budžet i prostor za vraćanje dugova. Bar na nekom tekućem osnovu, grad im čak i nije trebao. Čudna odluka.

Zaključano

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.