Utakmice koje pamtim

Moderatori/ce: insider,Pasha

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la tale07 » 14 nov 2018, 15:36

Crni gavran je napisao/la:
jagamu je napisao/la:
Crni gavran je napisao/la:https://www.youtube.com/watch?v=M7OHYGJsC0o
Ovaj gol necu nikada zaboraviti dok sam ziv. Svaka cast Matija za ovaj gol, bravo majstore :thumbup:

Sta kaze komentator... Sarajevski plavi voz na sporedni kolosijek otpremio je pogodak Matka :lol: :lol: :lol:
A jest ovdje pretrcao Alihodjica ko da ga i nema hahahah
Dobro bi nam dosao taj tip igraca, mada je Matka yebala flasa kao i mnoge, a mogao je biti jos bolji igrac.
al zato ovaj gol



:plac:

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la jagamu » 14 nov 2018, 15:55

Dobro bi nam dosao taj tip igraca, mada je Matka yebala flasa kao i mnoge, a mogao je biti jos bolji igrac.[/quote]


al zato ovaj gol



:plac:[/quote]

Yebote jel mi imamo igraca koji zna osutat sa 20 metara i vise. Izgleda od Matka takav nije dosao u nas klub..
moSa likCe

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la KenoRob » 14 nov 2018, 18:44

Feno zna/o osutat a znao je nekad i Bajraktarevic i Barac i mozda jos 1-2...generalno slabo

Avatar
flash84
Postovi: 1060
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la flash84 » 14 nov 2018, 21:12

Jedan od najboljih suteva po meni je imao Admir Ljevakovic. Sve sto je bilo blizu sesnaesterca on je odma tukao ka golu.

Jos sto mi je ostalo u sjecanju je trojac Hasancic, Brkic i Kavazovic. Ova dvojica gore a Kavaz iza njih ako sta ostane. Mozda i najubojitiji trojac koji je igrao skupa.

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la jagamu » 14 nov 2018, 22:17

flash84 je napisao/la:Jedan od najboljih suteva po meni je imao Admir Ljevakovic. Sve sto je bilo blizu sesnaesterca on je odma tukao ka golu.

Jos sto mi je ostalo u sjecanju je trojac Hasancic, Brkic i Kavazovic. Ova dvojica gore a Kavaz iza njih ako sta ostane. Mozda i najubojitiji trojac koji je igrao skupa.
Pa dobro bilo je tu igraca koji su znali raspalit po lopti bez razmisljanja, recimo Ikanovic kad ga zabi dva kola uzastopno prvo Sarajevu, Alaim je nije ni vidio sa 60 metara zapetljo se u mrezu pokusavajuci da je skine :lol: , pa onda odmah sljedece kolo Olimpiku sa jedno 40 metara.

Po meni ovo je uz Skorin gol Slaviji najbolji gol od kako se igra Pl.majstor Saba, sjecam se ovog gola kao da je jucer bilo

moSa likCe

macak_
Postovi: 918
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la macak_ » 15 nov 2018, 10:56

jagamu je napisao/la:
flash84 je napisao/la:Jedan od najboljih suteva po meni je imao Admir Ljevakovic. Sve sto je bilo blizu sesnaesterca on je odma tukao ka golu.

Jos sto mi je ostalo u sjecanju je trojac Hasancic, Brkic i Kavazovic. Ova dvojica gore a Kavaz iza njih ako sta ostane. Mozda i najubojitiji trojac koji je igrao skupa.
Pa dobro bilo je tu igraca koji su znali raspalit po lopti bez razmisljanja, recimo Ikanovic kad ga zabi dva kola uzastopno prvo Sarajevu, Alaim je nije ni vidio sa 60 metara zapetljo se u mrezu pokusavajuci da je skine :lol: , pa onda odmah sljedece kolo Olimpiku sa jedno 40 metara.

Po meni ovo je uz Skorin gol Slaviji najbolji gol od kako se igra Pl.majstor Saba, sjecam se ovog gola kao da je jucer bilo

Još iz zdenke kad se gleda, već pri šutu se vidjelo da ide u go..

Nemojte zaboraviti babalu hahaha
Pravda za flash-a!!!

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2276
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Crni gavran » 16 nov 2018, 16:29



Adilovic protiv Adilovica, u pozadini komentari manijaka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2276
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Crni gavran » 24 nov 2018, 20:45

Neko ismijava uspjehe koje je Celik ostario u Mitropa kupu, evo objavljujem sve pobjednike i finaliste :

slika
slika
slika
slika

Dakle mnoge veoma kvalitetne ekipe su ucestovale u ovom takmicenju, slavna imena, vidimo da je C.Zvezda osvojila 2 puta ovaj profej, takodje i Partizan. Od nasih bh klubova, vidimo da je i bugojanska Iskra osvojila taj kup kao pobjednik grupe, a koliko ja znam u toj grupi je igrala i Atalanta i Bergama, koja je nedavno demolirala Sarajevo. Pred sami rat i Borac Banja Luka je osvojio ovaj KUP, Veleu iz Mostara je bio jednom u finalu, dok ostali bh timovi nisu ostvarili neki uspjeh , iako su ucestovali u njemu. Dakle, Celik je jedan od rijetkih klubova sa ovih prostora koji je nekada osvajao neke medjunarodne trofeje.

Dakle kada govorimo o Celiku, nije to samo ovaj tim "kojeg danas suta svako ziv " :oops: , vec klub sa bogatom tradicijom.
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
MrHc
Postovi: 1782
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la MrHc » 25 nov 2018, 18:21

Celik - Mladost 0:3 na 30ti rodjendan. Bas za sjecanje.
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2276
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Crni gavran » 26 nov 2018, 08:46

MrHc je napisao/la:Celik - Mladost 0:3 na 30ti rodjendan. Bas za sjecanje.
Sibaju nas redovno i prosle godine je bilo 0:3. Ma da si normalna vremena, cistku napraviti odmah, ali sta je tu je. Tuzno i ruzno
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
Robijas007
Postovi: 378
Pridružen/a: 29 avg 2009, 00:19
Lokacija: zenica
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Robijas007 » 30 apr 2019, 11:59

jagamu je napisao/la:
flash84 je napisao/la:Jedan od najboljih suteva po meni je imao Admir Ljevakovic. Sve sto je bilo blizu sesnaesterca on je odma tukao ka golu.

Jos sto mi je ostalo u sjecanju je trojac Hasancic, Brkic i Kavazovic. Ova dvojica gore a Kavaz iza njih ako sta ostane. Mozda i najubojitiji trojac koji je igrao skupa.
Pa dobro bilo je tu igraca koji su znali raspalit po lopti bez razmisljanja, recimo Ikanovic kad ga zabi dva kola uzastopno prvo Sarajevu, Alaim je nije ni vidio sa 60 metara zapetljo se u mrezu pokusavajuci da je skine :lol: , pa onda odmah sljedece kolo Olimpiku sa jedno 40 metara.

Po meni ovo je uz Skorin gol Slaviji najbolji gol od kako se igra Pl.majstor Saba, sjecam se ovog gola kao da je jucer bilo

Nije bilo sljedece kolo protiv Olimpika ;) Zabio je na Kosevu, u slijedecoj utakmici imao kartone i nije igrao protiv Zrinjskog koju smo dobili 5-2. Sarajevske novine pisale da je na Kosevu pogodio uz pomoc vjetra, protiv Olimpika zabio da dokaze da vjetar nema nista s tim :njanjanja: :njanjanja:
NAJBOLJE SVOJE GODINE,DAO SAM ZA TEBE,I NIMALO JA NEĆU ŽALITI,LJUBAVI JEDINA,JER TI SE ZOVEŠ ČELIK ZENICA,ČELIK ZENICA!!

KANTU NAM DAJ!!

Avatar
redbull93
Postovi: 14401
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la redbull93 » 30 apr 2019, 13:21

Puno nam igraca fali jbt, nek zaigra ovaj amit i selim, yebi ih, stas sad.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Sky9
Postovi: 10057
Pridružen/a: 16 jan 2021, 15:28
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Sky9 » 27 jun 2021, 12:50

Ima li ko da pamti ovaj meč, iz sretnijih vremena... :ljepota:
Na današnji dan prije 45 godina: Drama u bh. derbiju Čelika i Slobode
Juni 1976. godine predstavljao je prava poslasticu za ljubitelje fudbala u bivšoj Jugoslaviji.


Od 3:0 do 3:4!

Juni 1976. godine predstavljao je prava poslasticu za ljubitelje fudbala u bivšoj Jugoslaviji. Sredinom mjeseca, od 16. do 20. juna, Beograd i Zagreb bili su domaćini završnice Evropskog prvenstva koje je donijelo veliko razočarenje Plavima. Reprezentacija Jugoslavije poražena je (2:4) u polufinalu od SR Njemačke, zvaničnog svjetskog prvaka, uprkos vodstvu 2:0 na poluvremenu.

Dok je njemačka Bundesliga okončana uoči Eura’76, Prvenstvo Jugoslavije u fudbalu u sezoni 1975-76 bilo je prekinuto nakon 30. kola, odigranog 6. juna 1976. U tom trenutku sva pažnja ljubitelja bh. fudbala bila je usmjerena na Željezničar: Samo četiri godine nakon osvajanja titule jugoslovenskog prvaka, klub s Grbavice nalazio na pretposljednjem mjestu i vodio grčevitu borbu za opstanak.

Ostali bh. klubovi uoči odigravanja posljednja četiri kola prvenstva bili su sigurni i poredani jedan za drugim od šestog do devetog mjesta. Najbolje je stajao Čelik na šestom mjestu, slijedili su Velež, Sloboda i Borac, dok je Sarajevo bilo na 11. poziciji. Dakle, sarajevski vječiti rivali bili su najgore plasirani bh. predstavnici u sezoni u kojoj su trećinu jugoslovenskih prvoligaša činili klubovi iz BiH.

Uslijedile su utakmice 31. kola, odigrane 27. juna 1976. godine, a na programu je bio bh. derbi Čelika i Slobode. Na današnji dan prije 45 godina odigrana je jedna od najneobičnijih utakmica na Stadionu na Bilinom Polju, meč koji je donio nezapamćen preokret. Razočarenje javnosti zbog poraza reprezentacije i činjenica da utakmica nije bila rezultatski bitna za oba kluba prilično je prorijedilo posjetu pa se te nedjeljne večeri na Bilinom Polju okupilo svega 5.000 gledalaca.


Oni koji su došli nisu zažalili jer su vidjeli sjajnu fudbalsku predstavu u 14. međusobnom prvoligaškom susretu Čelika i Slobode. Igralo se obostrano otvoreno, a već u petom minuti domaćin je poveo. Centarhalf Slobode Nedžad Verlašević nespretno je reagovao i loptu sproveo u vlastitu mrežu za vodstvo Čelika 1:0. Nije prošao ni minut, a mreža golmana Ranka Cakića ponovo se zatresla. Mehmed Buza, legenda Čelika, sjajnu akciju svog tima krunisao je efektnim golom (2:0).

Kada je u 33. minuti Mato Gavran pogodio prečku Cakićevog gola, a odbijenu loptu Rajko Prodanović sproveo u mrežu za 3:0, činilo se da je bh. derbi odlučen. Čak ni pogodak Jovana Gece, koji u 38. minuti savladao Dušana Alempića i smanjio na 3:1, rezultat kojim se otišlo na odmor, nije stvorio rezultatsku neizvjesnost. I dalje je malo ko sumnjao u trijumf Zeničana, pogotovo ako se zna da u 13 dotadašnjih utakmica dva kluba nikad nije slavio gost…

No, u nastavku se desilo čudo. U 60. minuti Geca postiže još jedan gol i smanjuje na 3:2. Fudbaleri Čelika nakratko uspijevaju konsolidovati odbranu, drže vodstvo do posljednjih sedam minuta. Tada kreće završni juriš Tuzlaka. U 83. minutu Ešref Jašarević poravnava na 3:3. Tu nije kraj: Tri minute prije kraja Fuad Mulahasanović postiže pogodak odluke za potpuni preokret i veliku pobjedu Slobode (3:4).


“Utakmicva s Čelikom u Zenici podsjećala je na susret naše i njemačke reprezentacije u polufinalu EP u Beogradu. Prvih 45 minuta, odnosno sam početak, bio je po nas nesretan. Ali po igri i događajima na terenu mogao se očekivati preokret. Čak i kod rezultata 2:0 za Čelik imali smo nadu za konačan uspjeh. Prvo poluvrijeme kao da smo se “zagrijavali”. A onda u drugih 45 minuta svaki igrač dao je sve od sebe. Svaki naš igrač je želio pobjedu i zato ne bih nijednog posebno izdvojio, jer svakom od njih pripada zasluga za ovaj vrijedan uspjeh”, nakon nezaboravne utakmice je rekao Josip Mićo Duvančić, trener Slobode.

Šokantni poraz utjecao je na fudbalere Čelika koji do kraja sezone nisu osvojili nijedan bod i prvenstvo su završili na 13. mjestu sa 30 bodova. Sloboda je nakon trijumfa u Zenici upisala tri remija i osvajanjem šestog mjesta (33 boda) ponovila najveći dotadašnji uspjeh iz sezone 1972-73.


Čelik – Sloboda 3:4 (3:1)

Zenica, 27. juni. Stadion na Bilinom Polju. Gledalaca 5.000. Vrijeme sparno, teren pogodan, igrano pod svjetlošću reflektora. Sudija: Radmilo Gajić (Beograd).

Strijelci: 1:0 Verlašević-autogol (5), 2:0 Buza (6), 3:0 Prodanović (33), 3:1 Geca (38), 3:2 Geca (60), 3:3 Jašarević (83), 3:4 Mulahasanović (87).

ČELIK: Alempić, Preldžić, Talić, Bajrambašić, Lukić, Tripković, Prodanović, Radulović (Karač), Gavran, Bloudek, Buza. Trener: Alojz Renić.

SLOBODA: Cakić, I. Hadžić, Jovičić, Hatunić (Mulahasanović), Verlašević, Alibegović, Jašarević, Geca, M. Kovačević, Hukić, Šećerbegović. Trener: Josip Duvančić.
🅵🅺 🆂🅻🅾🅱🅾🅳🅰 🆃🆄🆉🅻🅰 🔴⚫🔴⚫🔴⚫🔴

FRLegioen
Postovi: 470
Pridružen/a: 08 sep 2020, 19:36
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la FRLegioen » 27 jun 2021, 17:29

Sky9 je napisao/la:
27 jun 2021, 12:50
Ima li ko da pamti ovaj meč, iz sretnijih vremena... :ljepota:
Na današnji dan prije 45 godina: Drama u bh. derbiju Čelika i Slobode
Juni 1976. godine predstavljao je prava poslasticu za ljubitelje fudbala u bivšoj Jugoslaviji.


Od 3:0 do 3:4!

Juni 1976. godine predstavljao je prava poslasticu za ljubitelje fudbala u bivšoj Jugoslaviji. Sredinom mjeseca, od 16. do 20. juna, Beograd i Zagreb bili su domaćini završnice Evropskog prvenstva koje je donijelo veliko razočarenje Plavima. Reprezentacija Jugoslavije poražena je (2:4) u polufinalu od SR Njemačke, zvaničnog svjetskog prvaka, uprkos vodstvu 2:0 na poluvremenu.

Dok je njemačka Bundesliga okončana uoči Eura’76, Prvenstvo Jugoslavije u fudbalu u sezoni 1975-76 bilo je prekinuto nakon 30. kola, odigranog 6. juna 1976. U tom trenutku sva pažnja ljubitelja bh. fudbala bila je usmjerena na Željezničar: Samo četiri godine nakon osvajanja titule jugoslovenskog prvaka, klub s Grbavice nalazio na pretposljednjem mjestu i vodio grčevitu borbu za opstanak.

Ostali bh. klubovi uoči odigravanja posljednja četiri kola prvenstva bili su sigurni i poredani jedan za drugim od šestog do devetog mjesta. Najbolje je stajao Čelik na šestom mjestu, slijedili su Velež, Sloboda i Borac, dok je Sarajevo bilo na 11. poziciji. Dakle, sarajevski vječiti rivali bili su najgore plasirani bh. predstavnici u sezoni u kojoj su trećinu jugoslovenskih prvoligaša činili klubovi iz BiH.

Uslijedile su utakmice 31. kola, odigrane 27. juna 1976. godine, a na programu je bio bh. derbi Čelika i Slobode. Na današnji dan prije 45 godina odigrana je jedna od najneobičnijih utakmica na Stadionu na Bilinom Polju, meč koji je donio nezapamćen preokret. Razočarenje javnosti zbog poraza reprezentacije i činjenica da utakmica nije bila rezultatski bitna za oba kluba prilično je prorijedilo posjetu pa se te nedjeljne večeri na Bilinom Polju okupilo svega 5.000 gledalaca.


Oni koji su došli nisu zažalili jer su vidjeli sjajnu fudbalsku predstavu u 14. međusobnom prvoligaškom susretu Čelika i Slobode. Igralo se obostrano otvoreno, a već u petom minuti domaćin je poveo. Centarhalf Slobode Nedžad Verlašević nespretno je reagovao i loptu sproveo u vlastitu mrežu za vodstvo Čelika 1:0. Nije prošao ni minut, a mreža golmana Ranka Cakića ponovo se zatresla. Mehmed Buza, legenda Čelika, sjajnu akciju svog tima krunisao je efektnim golom (2:0).

Kada je u 33. minuti Mato Gavran pogodio prečku Cakićevog gola, a odbijenu loptu Rajko Prodanović sproveo u mrežu za 3:0, činilo se da je bh. derbi odlučen. Čak ni pogodak Jovana Gece, koji u 38. minuti savladao Dušana Alempića i smanjio na 3:1, rezultat kojim se otišlo na odmor, nije stvorio rezultatsku neizvjesnost. I dalje je malo ko sumnjao u trijumf Zeničana, pogotovo ako se zna da u 13 dotadašnjih utakmica dva kluba nikad nije slavio gost…

No, u nastavku se desilo čudo. U 60. minuti Geca postiže još jedan gol i smanjuje na 3:2. Fudbaleri Čelika nakratko uspijevaju konsolidovati odbranu, drže vodstvo do posljednjih sedam minuta. Tada kreće završni juriš Tuzlaka. U 83. minutu Ešref Jašarević poravnava na 3:3. Tu nije kraj: Tri minute prije kraja Fuad Mulahasanović postiže pogodak odluke za potpuni preokret i veliku pobjedu Slobode (3:4).


“Utakmicva s Čelikom u Zenici podsjećala je na susret naše i njemačke reprezentacije u polufinalu EP u Beogradu. Prvih 45 minuta, odnosno sam početak, bio je po nas nesretan. Ali po igri i događajima na terenu mogao se očekivati preokret. Čak i kod rezultata 2:0 za Čelik imali smo nadu za konačan uspjeh. Prvo poluvrijeme kao da smo se “zagrijavali”. A onda u drugih 45 minuta svaki igrač dao je sve od sebe. Svaki naš igrač je želio pobjedu i zato ne bih nijednog posebno izdvojio, jer svakom od njih pripada zasluga za ovaj vrijedan uspjeh”, nakon nezaboravne utakmice je rekao Josip Mićo Duvančić, trener Slobode.

Šokantni poraz utjecao je na fudbalere Čelika koji do kraja sezone nisu osvojili nijedan bod i prvenstvo su završili na 13. mjestu sa 30 bodova. Sloboda je nakon trijumfa u Zenici upisala tri remija i osvajanjem šestog mjesta (33 boda) ponovila najveći dotadašnji uspjeh iz sezone 1972-73.


Čelik – Sloboda 3:4 (3:1)

Zenica, 27. juni. Stadion na Bilinom Polju. Gledalaca 5.000. Vrijeme sparno, teren pogodan, igrano pod svjetlošću reflektora. Sudija: Radmilo Gajić (Beograd).

Strijelci: 1:0 Verlašević-autogol (5), 2:0 Buza (6), 3:0 Prodanović (33), 3:1 Geca (38), 3:2 Geca (60), 3:3 Jašarević (83), 3:4 Mulahasanović (87).

ČELIK: Alempić, Preldžić, Talić, Bajrambašić, Lukić, Tripković, Prodanović, Radulović (Karač), Gavran, Bloudek, Buza. Trener: Alojz Renić.

SLOBODA: Cakić, I. Hadžić, Jovičić, Hatunić (Mulahasanović), Verlašević, Alibegović, Jašarević, Geca, M. Kovačević, Hukić, Šećerbegović. Trener: Josip Duvančić.
Iz 1 u 2 :D .Imao sam tad 2 godine :D

FRLegioen
Postovi: 470
Pridružen/a: 08 sep 2020, 19:36
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la FRLegioen » 28 jun 2021, 18:35

Ovakav gol sto je primio Spanski golman protiv Hrvatske je primio i nas golman Mladen Pralija na Kosevu protiv Sarajeva 1988 god.Tako se i zavrsilo Sarajevo-Celik 1-0

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la KenoRob » 29 jun 2021, 15:03

Opet ostaje da je Vitomir Paskalj zabio najljepsi autogol na Kosevu.
Kup, pobjego iz skole.

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la limvolikce1945 » 30 jun 2021, 21:23

FRLegioen je napisao/la:
28 jun 2021, 18:35
Ovakav gol sto je primio Spanski golman protiv Hrvatske je primio i nas golman Mladen Pralija na Kosevu protiv Sarajeva 1988 god.Tako se i zavrsilo Sarajevo-Celik 1-0
Ali što je Hrusta znao ofulat loptu, to je čudo, u punom zamahu protiv Zenice 1:1, čini mi se godina '97.
Inače, nekada je ovaj gradski derbi znao napunit Bilino.
Ali kad smo već kod autogolova, dva najbolnija, Bradarić u Gentu x2. :( Da smo prošli igrali bi protiv Werdera kojeg je kasnije Gent izbacio pa igrao protiv PSG-a.

tareizo
Postovi: 1673
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la tareizo » 24 okt 2021, 18:15

ja pamtim tekmu protiv rijeke u zenici bijase cini mi se na kraju 1-1 ,al zapamtio sam je po tome sto je negdje polovinom 2 poluvremena pocela bas jaka kisa i oficijalni spiker na razglasu kaze gledaoci s juga i sjevera mogu preci na zapadnu tribini ,jer istocna je bila puna ,,i fakat svi odose samo ja i moj rahmetli otac ostadosmo na jugu ispod kisobrana ,to nikad necu zaboravit
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

FRLegioen
Postovi: 470
Pridružen/a: 08 sep 2020, 19:36
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la FRLegioen » 24 okt 2021, 18:31

Celik I Rijeka su u ex Yu imali super odnose.Kad god je trebalo nekoj ekipi nije bilo zapinjanja jednih protiv drugih.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.