Utakmice koje pamtim

Moderatori/ce: insider,Pasha

Avatar
flash84
Postovi: 1056
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Utakmice koje pamtim

Post Postao/la flash84 » 15 feb 2017, 00:33

Ukoliko moderatori nemaju ništa protiv otvorio bih novu temu. Svi mi imamo neka utakmice koje su nam se malo dublje urezale u sjećanje od ostalih i kojih se rado sjetimo. Za sve one koji žele podijeliti vlastita iskustva s utakmica Čelika mogu da pišu ovdje. Tema nije namijenjena za navijačka prepucavanja već samo za iznošenje vlastitih iskustava, anegdota o dešavanjima prije, za vrijeme i poslije utakmice.

Evo da se i ja onda upišem.

Prva tekma protiv Žepča u Žepču, mislim da je bila 2002 godina. Ja sa dva havera pravo rano krenuo u "pripreme" za tekmu ;) Izlazak iz kuće ujutro 8:00-9:00 (obično smo se tako nalazili na dan utakmica) i odma po alkoholu i drugim derivatima. Negdje oko 11:00-12:00 uputimo se prema petlji u namjeri da nešto uštopamo. Kad smo stigli tamo, bilo je već nekih 20-30 koji su pokušali da nešto zaustave. I tako stojiš ko prostitutka i čekaš veću budalu od sebe da se zaustavi i povede te. Nakon nekih možda pola sata zaustavlja se veliki kamion s prikolicom i odma na vrata kamiona dolazi pola Blatuše da uđe. Mi onako mlađi momci stali gore i ne pokušavamo ni da priđemo. Odjednom svi zastaju na vratima kamiona i gledaju dole prema nama trojici. Mi nekih 10-15 metara od njih kontamo koji je sad vrag? Kad deru se momci i kažu vozač kaže da samo vas trojica možete sa njim. Kao izgledate normalno i jedino će vas povući. I tako mi s njim do Žepča i na tekmu. Dole ludnica nas million i cijelom gradu, dok navijači Žepča su prošli nekih sat vremena pred utakmicu i to samo glavnom ulicom gdje ih je osiguravala murija. Tada su još bile i neke nacionalne tenzije baš, pa je i zbog toga bilo napeto.

Sjedimo mi tako i pijemo u gradu kad dodje neka žena tu do grupe i kao govori nekome na telefon sad ćeš čuti ovo. Dođe do nas i dade momku telefon (iz Robije) i kaže mu kao de sad reci da im **** majku ustašku. Momak je gleda i kaže pa ja sam Dražen (90% sam siguran da je rekao to ime) kako da im **** majku :D **** ga nas uvijek bilo svih nacija a druge sredine se totalno homogenizirale. Uglavnom poslije na tekmu, stadion pun ko šibica, navijanje cijelu tekmu, ma ludilo. Mi ih uzmemo 2:0 tada i poslije utakmice pravo kroz grad. Tu nastupi sranje u centru grada ali murije je bilo bruka iz Ze koji su odma sve stavili pod kontrolu. Uglavnom nakon utakmice marica nas odbacila do Motel Marić i poslije ustopamo nekog lika koji nas je prevezao do Topčić Polja da bi nas tek treće auto dobacilo do Zenice. U trećem autu nađemo se tako ta dva jarana, ja i Ćućaj Amo =D Nemam pojma kako je završio s nama ali eto negdje smo ga u putu poveli sa sobom. Samo da ne zaboravim da je vozač trećeg auta bio Muhamed Begagić (tada mi to ime nije ništa značilo) koji nas je dobacio do Lamele.

Avatar
mchadesh
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la mchadesh » 15 feb 2017, 10:02

Moraju li biti price sa gostovanja? Jbg ja ih nemam, burazeri imaju.
Uglavnom sjecam se igramo sa Širokim, ja klinjo s ocem i bracom na zapadu. Valjda se ocekivala kisa, inace smo vazda kad bi isli novine pod ruku i na istok. Mislim da je bilo negdje oko 2004 jer sam jos bio osnovac. Atmosfera na pocetku san, stadion krcat, mi na zapadu, sretni ko niko. Kad nije utakmica ni pocela kako treba a mi gubimo 2 razlike. Raja nervozna, neki psuju, babo suti. Meni se skupilo al suza stoji u oku nece da krene al u sebi ponavljam ovo ne moze ovako do kraja, ne zasluzujemo to.
Odjednom, neposredno pred kraj prvog poluvremena dajemo gol. Tribine gore, cak i zapad kojem je vazda trebalo nesto vise da se aktivira. Svi skacu, opste veselje kao da smo dali pobjedonosni gol. Ubrzo odose momci u svlacionice sa ogromnim aplauzom a gube 1:2.

Pocinje drugo poluvrijeme, stadion je nogama, robijasi ko robijasi :D a nasi igraci kao krila da su dobili razbucase sirokobrijezane k'o da su Đerzelez Zenica. Do kraja smo dali jos 3 gola i ukupno slavili 4:2. Danima smo i ja i burazeri svima pricali o toj utakmici.

Nesto slicno ocekujem i sad protiv Zrinje. Iako su im sportski parametri realno bolji, mi sa tribina itekako mozemo pomoci nasim momcima. I Celtic je uzeo Barcu, mozemo i mi Zrinju :D

Sad sam vidio da je avenija stavio video pregleda te utakmice u glavnu temu, hvala avenija.
Takoder utakmice sa Širokim gdje smo sa 0:2 okrenuli na 3:2 mi je bila prva utakmica na jugu, tad sam sve vidio samo ne utakmicu :D

Avatar
romeo
Postovi: 1090
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la romeo » 15 feb 2017, 10:51

Sjecate li se gradskih derbija sa Zenicom ? :D

"Oni" na zapadu, mi na istoku.
Imali oni veliku zastavu, pola zapada men` se cini...plavo-bijela. Pucala prica da su im je Manijaci davali :D

Robija na istoku, do juga bila...tu je bio kop.

Sjecate li se Robije na zapadu, gore na vrhu, do juga :D Udarni trans nam bio ljubicasto crni...ahahahah

Ko nam je ono imao padavicu od igraca, pa malo malo, Suljo utrcava vaditi jezik ? :D Hajdarevic ili Hadziahmetovic :D

Onda ona tekma, ponovljena protiv Safrajeva, uzeli nas 3-1 mislim..."Nas" Valentic, iz Orahovice nas iskarao :D
Tada je prvi i posljednji put bio pun sjever neke grupe. Ali bas, od coska do coska je bilo HZ.
I nas je bio pun stadion, karta 1 KM bila za tu ponovljenu...ahahahah

I td td...
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Convicts1988 » 15 feb 2017, 10:57

Da, na toj prvoj je sudiju pogodio upaljač s istoka u vugla, a vodili smo mislim 1:0 do prekida :rol:
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la KenoRob » 15 feb 2017, 14:05

romeo je napisao/la:Sjecate li se gradskih derbija sa Zenicom ? :D

"Oni" na zapadu, mi na istoku.
Imali oni veliku zastavu, pola zapada men` se cini...plavo-bijela. Pucala prica da su im je Manijaci davali :D

Robija na istoku, do juga bila...tu je bio kop.

Sjecate li se Robije na zapadu, gore na vrhu, do juga :D Udarni trans nam bio ljubicasto crni...ahahahah

Ko nam je ono imao padavicu od igraca, pa malo malo, Suljo utrcava vaditi jezik ? :D Hajdarevic ili Hadziahmetovic :D

Onda ona tekma, ponovljena protiv Safrajeva, uzeli nas 3-1 mislim..."Nas" Valentic, iz Orahovice nas iskarao :D
Tada je prvi i posljednji put bio pun sjever neke grupe. Ali bas, od coska do coska je bilo HZ.
I nas je bio pun stadion, karta 1 KM bila za tu ponovljenu...ahahahah

I td td...
Amel Balta je imao problem sa povlacenjem jezika i gusenjem. Svaki put kad se desi ja ko dijete se prepadnem reko umrijet ce covjek na terenu. Imao je veliku zelju da igra i bio je dobar napadac.

Napisat cu i ja o tekmi-dvije kad pudem imao vise vremena. Strahota sam zauzt ali moram provjeriti samo Celikovu temu na forumu :)

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Nimla_RZ » 16 feb 2017, 00:06

Meni je ona iz 2006. meščini protiv Sarajeva ostala u lijepom sjećanju kad smo dobili 3-1. Tad je cijeli jug bio go jer je kiša sipala samo tako, a niko ne izlazi. :mrgreen:
I ona na ljeto 2007. također, protiv Grbalja u Intertoto kupu. Tad je nesretni Libe u 90-toj minuti primio gol zbog svoje greške. Da toga nije bilo prošli bismo dalje...
Čelik Zenica 1945

Avatar
romeo
Postovi: 1090
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la romeo » 16 feb 2017, 00:31

Nimla_RZ je napisao/la:Meni je ona iz 2006. meščini protiv Sarajeva ostala u lijepom sjećanju kad smo dobili 3-1. Tad je cijeli jug bio go jer je kiša sipala samo tako, a niko ne izlazi. :mrgreen:
I ona na ljeto 2007. također, protiv Grbalja u Intertoto kupu. Tad je nesretni Libe u 90-toj minuti primio gol zbog svoje greške. Da toga nije bilo prošli bismo dalje...
Ako mislimo na istu tekmu, onda je to 2008. godine...Jurcevic zabio suhim listom Alaimu ? :mrgreen:
Zahirovic tek krenuo da igra, cuvao Samira Duru...razvalio ga u sredini :)
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Avatar
OZWien7
Postovi: 479
Pridružen/a: 27 nov 2016, 11:05
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la OZWien7 » 16 feb 2017, 22:38

romeo je napisao/la:Sjecate li se gradskih derbija sa Zenicom ? :D

"Oni" na zapadu, mi na istoku.
Imali oni veliku zastavu, pola zapada men` se cini...plavo-bijela. Pucala prica da su im je Manijaci davali :D

Robija na istoku, do juga bila...tu je bio kop.

Sjecate li se Robije na zapadu, gore na vrhu, do juga :D Udarni trans nam bio ljubicasto crni...ahahahah

Ko nam je ono imao padavicu od igraca, pa malo malo, Suljo utrcava vaditi jezik ? :D Hajdarevic ili Hadziahmetovic :D

Onda ona tekma, ponovljena protiv Safrajeva, uzeli nas 3-1 mislim..."Nas" Valentic, iz Orahovice nas iskarao :D
Tada je prvi i posljednji put bio pun sjever neke grupe. Ali bas, od coska do coska je bilo HZ.
I nas je bio pun stadion, karta 1 KM bila za tu ponovljenu...ahahahah

I td td...

stid me reci al rodjak mi je, al mu rahmetli otac nikad nije to halalio hahahahaha

Avatar
flash84
Postovi: 1056
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la flash84 » 17 feb 2017, 00:05

Za mene najmrzi poraz je onaj od Sarajeva na Kosevu 3:2. Paskalj ga zabio u 6. minuti glavom za 0:1 i onda samo 3 minuta poslije Hasancic u kontri, sam pred Alaimom i kroz noge zabija za 0:2. Ma ludnica nastupila jbt-e, 10 minut a vec 0:2. Tada Horde napustaju tribinu i krecu prema nama ali sve se zavrsilo na razmjeni kamenja. Poslije toga oni zapeli pravo i izjednacise do kraja prvog na 2:2. Ne znam ko je dao jedan gol za njih ali znam da je dva zabio Osmanhodzic. Taj **** kad je zabio za 3:2 dotrcao do nase tribine i uvatio se za ****.

Nekako su mi tuzlaci bili najmrzi igraci kod pitara. Prvo ono **** od covjeka golman Dedic, poslije Husref a onda i Osmanhodzic. Nekako su bili najodvratniji i najvise provocirali. Ovo se odnosi samo na tuzlake koji su igrali za Sarajevo jer smo tih godina s njima imali najnapetije duele.

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la avenija » 17 feb 2017, 00:20



Prvo gostovanje kod Zvijezde Gradacac u Premijer ligi, nas trojica premladih momcica i otac od jednog od nas sa autom krenuli put Gradacca.
Robija isla sa autobusom i jednim kombijem a u to vrijeme u istom terminu igralo Sarajevo u Modrici,posto smo mi isli malo ranije dodjemo na ideju da stanemo u Modrici i napravimo ceku Hordama. Stali mi kada ide bus i sal kroz prozor, mi spemni kontamo oni , taman da krenemo kad vodja nas celo da ga ne imenujem prepozna nas kroz sajbu a i mi njega i psuje nam,**** vam mater i prodjose. Zamalo da sami sebe polupamo :mrgreen: :mrgreen: . U auto i za busem lagano , sjecam se kada smo dosli oni njihovi navijaci nas pozvali gore na rostilj na ono jezero , gotiva mrtva .
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
romeo
Postovi: 1090
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la romeo » 17 feb 2017, 11:30

Sjeca li se ko potpisa Alena Mesanovica i Vojvodica ?
Na trening na Kamberovica stadion (tada onaj stari) po 200 ljudi dolazilo da ih vide :D

A taj Alen dvije-tri godine prije dobi batine na istoku poslije utakmice, jer je u toku iste samo skupljao flase po terenu kojima je gadjan, slabo da je ucestvovao u igri....frajer skupio 5-6 flasica i u po utakmice ih preda sudiji...ahahahaha

Vazda neki kretenluk bio :D
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

macak_
Postovi: 910
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la macak_ » 17 feb 2017, 12:27

romeo je napisao/la:Sjeca li se ko potpisa Alena Mesanovica i Vojvodica ?
Na trening na Kamberovica stadion (tada onaj stari) po 200 ljudi dolazilo da ih vide :D

A taj Alen dvije-tri godine prije dobi batine na istoku poslije utakmice, jer je u toku iste samo skupljao flase po terenu kojima je gadjan, slabo da je ucestvovao u igri....frajer skupio 5-6 flasica i u po utakmice ih preda sudiji...ahahahaha

Vazda neki kretenluk bio :D
Dao nam je go iz slobodnjaka u toj tekmi kad je skupljao flaše :)

Vojvodić na prvoj tekmi dao go i išao klanjati pred jug :D
Pravda za flash-a!!!

Avatar
flash84
Postovi: 1056
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la flash84 » 17 feb 2017, 15:46

macak_ je napisao/la:
romeo je napisao/la:Sjeca li se ko potpisa Alena Mesanovica i Vojvodica ?
Na trening na Kamberovica stadion (tada onaj stari) po 200 ljudi dolazilo da ih vide :D

A taj Alen dvije-tri godine prije dobi batine na istoku poslije utakmice, jer je u toku iste samo skupljao flase po terenu kojima je gadjan, slabo da je ucestvovao u igri....frajer skupio 5-6 flasica i u po utakmice ih preda sudiji...ahahahaha

Vazda neki kretenluk bio :D
Dao nam je go iz slobodnjaka u toj tekmi kad je skupljao flaše :)

Vojvodić na prvoj tekmi dao go i išao klanjati pred jug :D
Taj gol od Vojvodica je sve sto je i uradio. A protiv koga je Mesanovic ofulao penal, neka bitna tekma je bila?

macak_
Postovi: 910
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la macak_ » 17 feb 2017, 15:56

flash84 je napisao/la:
macak_ je napisao/la:
romeo je napisao/la:Sjeca li se ko potpisa Alena Mesanovica i Vojvodica ?
Na trening na Kamberovica stadion (tada onaj stari) po 200 ljudi dolazilo da ih vide :D

A taj Alen dvije-tri godine prije dobi batine na istoku poslije utakmice, jer je u toku iste samo skupljao flase po terenu kojima je gadjan, slabo da je ucestvovao u igri....frajer skupio 5-6 flasica i u po utakmice ih preda sudiji...ahahahaha

Vazda neki kretenluk bio :D
Dao nam je go iz slobodnjaka u toj tekmi kad je skupljao flaše :)

Vojvodić na prvoj tekmi dao go i išao klanjati pred jug :D
Taj gol od Vojvodica je sve sto je i uradio. A protiv koga je Mesanovic ofulao penal, neka bitna tekma je bila?
Ne mogu se sjetiti, al za njega mi je najjace bilo kao da ne smije ici na grbavicu i kosevo jer duguje celi pare pa ce ga on tamo prebiti.. ko da celo nije mogao u zenicu doci hahahah
Pravda za flash-a!!!

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la KenoRob » 17 feb 2017, 16:11

flash84 je napisao/la:Taj gol od Vojvodica je sve sto je i uradio. A protiv koga je Mesanovic ofulao penal, neka bitna tekma je bila?
Vojvodic je zabio Zrinjskom u kup-u na bilinom 2 ili 3 gola ja mislim pa smo onda ispali pod Bijelim Brijegom na penale. Inace imali smo dream team premijer lige 2-3 puta ali vazda 6-10 mjesta nije se moglo bolje. Uvijek nekakve prevare...

Avatar
chily-rz
Postovi: 8192
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la chily-rz » 17 feb 2017, 16:36

Jedna od prvih koju pamtim je utakmica sa Turbinom iz Jablanice,klinjo bio,s ocem na istoku,.Sigurna pobjeda i osvojena titula,praznicko raspoloženje :mrgreen:

Naravno,cuveno gostovanje Žepču,možda i moje prvo gostovanje ma da nisam sasvim siguran,bilo ih je,.Krcat voz,cijelim putem u jednom položaju,ne možeš pljuge zapalit kolko se vutre ponijelo :mrgreen: Čaršija u Žepču puna robova,kafici,ljetne bašte,opšte ludilo,.

Korteo za Grbavicu i more robova na Sarajevskim ulicama,grudvanje sa Koševskog juga,Semin perfomans u Modrici,sklekovi na poluvremenu i još bruka toga,.

Kad smo kod igraca bio je onaj jedan Portugalac ako dobro pamtim,Žao Paolo,majstor lopte :salut: Dobro,lako mu je bilo sa Tumbom,Japom i ekipom :mrgreen:

Avatar
romeo
Postovi: 1090
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la romeo » 17 feb 2017, 17:45

flash84 je napisao/la: Taj gol od Vojvodica je sve sto je i uradio. A protiv koga je Mesanovic ofulao penal, neka bitna tekma je bila?
Protiv Sarajeva, pucao po zemlji, na gol sjevera dole :mrgreen:
Pa je izveden na poluvremenu i sve turski sjedio pored klupe, ne na klupi :mrgreen:
Dobili smo tu tekmu i znam da je ludilo bilo :)
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la FliX » 18 feb 2017, 13:17

chily-rz je napisao/la:Jedna od prvih koju pamtim je utakmica sa Turbinom iz Jablanice,klinjo bio,s ocem na istoku,.Sigurna pobjeda i osvojena titula,praznicko raspoloženje :mrgreen:

Naravno,cuveno gostovanje Žepču,možda i moje prvo gostovanje ma da nisam sasvim siguran,bilo ih je,.Krcat voz,cijelim putem u jednom položaju,ne možeš pljuge zapalit kolko se vutre ponijelo :mrgreen: Čaršija u Žepču puna robova,kafici,ljetne bašte,opšte ludilo,.

Korteo za Grbavicu i more robova na Sarajevskim ulicama,grudvanje sa Koševskog juga,Semin perfomans u Modrici,sklekovi na poluvremenu i još bruka toga,.

Kad smo kod igraca bio je onaj jedan Portugalac ako dobro pamtim,Žao Paolo,majstor lopte :salut: Dobro,lako mu je bilo sa Tumbom,Japom i ekipom :mrgreen:
Dobro si napisao sve, Turbina za ovjeru titule (i ja sam pisao na glavnoj temi kad se pokrenula prica prije otvaranja teme), a taj stranac sto ga spominjes je igrac koji ocito nije bio za nasu ligu :D ... mislim sjecam se onako nizak al tehnicar i sve.. klasa iznad komplet lige, mozda i dvije :D

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la Pasha » 22 feb 2017, 00:14

@flash84. Čovjek se zove Dražen. Odličan momak sa Jalije. A to znači da ako si bio tu, da si sreo i mog buraza. Tad se možda i niste znali...

Uh, pa pamtim ih baš dosta i od prije rata...

Hajd' da opišem neke koje imaju uz sve i neku specifičnost vezanu uz mene.

Recimo ovdje spomenutu utakmicu sa Turbinom pamtim i po golu Bujakovom. Isti dan je i Stoičkov dao isti volej za Barcu. Taj gol Stoičkova je na Eurosportu proglašen za gol kola. Al ono po čemu vezujem još tu utakmicu je to da sam tu noć imao i matursko veče po završetku srednje.

Neka gostovanja.

Prvo je košarka. Dobro, ovdje nemam neki lični razlog za sjećanje. Medjutim, ima zanimljivih anegdota. Radnja je 1996. u rano proljeće. KK Čelik je u to vrijeme bio drugi klub u gradu, KK Zenica Metalno je drmala. U Zenici je igrao NK Čelik, al' nas 30-ak je želilo da pomogne košarkašima da izbore opstanak u 1. ligi. Nije bilo daleko gostovanje, u Kaknja smo išli. Molili smo dugo ove iz uprave KK da nam obezbjede neki manji autobus i na kraju su nam i odobrili. Došli smo i navijali. Ipak je klub izgubio i ispao. Koliko je tanak igrački kadar bio, možda će najbolje pokazati podatak da je i Amir Džidić bivši sekretar NK igrao za klub, a vjerujte da je on žali Bože visine, koja je on taraba bio. Još jedan interesantan podatak. Na toj utakmici je policija izbacila iz dvorane novinara Ibru Muratovića, jer je nabio nogom i slomio stolicu zbog ljutnje kad je jedna od bitnijih lopti izašla iz koša.

Priča 2. Malo kasnije istog proljeća Travnik. Ovdje ima i lični pečat. Najave su bile da će biti organizovani prijevoz do Travnika. Skupilo nas se pofino pred stadion, al šipak. Srećom ponio ja pare za autobus i na stanicu. Bilo je sem mene još 10-ak raje, a među njima i tadašnji "viđeniji" Robijaši Sejo Ćović i ne ovaj sa foruma, nego pravi Flix(njima dvojici su iz kluba dali pare). Tako da iako je bila redovna linija bilo je pjesme i zeze. Dobili mi tekmu, malo nas zakamenjali(tad još nije bilo ni ove nezavršene dvorane, samo livada). Na povratku kući kaže meni kondukter, da ste izgubili bila bi vam džaba karta. Reko ne bih ni dolazio da sam mislio da ćemo izgubiti. A sad ono baš lično-lično. U Zenici je bilo toplo, tako da sam na sebi imao samo tanku trenerku. Smrzo se ja u Travniku i poslije nekoliko dana me uhvati bronhitis. Tad sam i definitivno prestao trenirati nogomet, mada realno nisam bio neki aman-zaman kvalitet pa da mi je sad pretjerano žao.

Priča 3. Opet Travnik, al' 15 godina kasnije. Nekako sa 2000-tom i vojskom sam i ja prestao da idem na gostovanja, sem u baš rijetkim slučajevima. Ova priča je manje-više poznata svima koji redovno čitaju forum. Uglavnom, došao ja sa kolegom autom pred stadion i parkirao se tu. Ima još sat i po do tekme. Kontamo otići ćemo mi pješke do travničke čaršije na ćevape, a sigurno ćemo stići do početka. Hoćemo kako da ne :urnebes: . Otišli mi pojeli ćevape i vraćamo se do stadiona, kasnimo 10 minuta, a ono Čelik već dao 3 gola...

Priča 4. Dugo sam planirao da odem u Gradačac i ta mi se želja(zamisao) ostvarila prije nešto manje od dvije godine. Spominjao sam da već odavno da kad idem, onda idem na gostovanja malo specifičnije. Volim ako je to ikako moguće doći bar 2 sata prije utakmice u grad i malo obići znamenitosti popiti kafu ili pojesti nešto. Mada kao što sam također spominjao, od kad je bojkot više sam išao na gostovanja. Tako sam i taj put se popeo na Kulu Zmaja od Bosne(a ko je bio, zna da se baš moraš popeti uz brdo), popio kafu i onda tekma. Jeo sam u Modriči poslije tekme. Lični detalj je da smo poslije tekme stali i slikali se pored table Gradačac da natpisom "Novi statut. Jedan član, jedan glas". Poslije je ta slika završila između ostalih u jednom od promotivnih spotova za novi statut....

Ima toga naravno još, al dosta za ovaj put. A podsjetite me i vi ostali...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
flash84
Postovi: 1056
Pridružen/a: 11 jun 2015, 18:59
Kontakt:

Re: Utakmice koje pamtim

Post Postao/la flash84 » 22 feb 2017, 16:01

Gostovanje Sarajevu cini mi se 2002 godine. Djida nam bio napadac. Iako nisam ni stigao do utakmice izdesavale su se prelude stvari. Te godine mi smo se opet bili nabrijali na vrh tabele, skuckali ekipu, Husnija nam trener i sve je bilo spremno. Tada Husnija jos vazio za dobrog trenera, zbog uspjeha koji je imao sa NK Zenica.

Uglavnom uprava obecala cini mi se 10 ili 15 autobusa za gostovanje. Tada je cesto vozio i duplak na gostovanja iako je to autobus bas za gradski prevoz. Skupilo se ljudi ma kisa Bozija, plato ispred Istoka pun puncat. Uglavnom dolaze busevi i kako koji dodje ulazi se preko glava u bus :D Napuni se tako 7 buseva i tu se sva prica oko buseva zavrsi. Ostalo raje jedno 300-400 ispred Istoka. Kontamo sta cemo, gdje cemo i ja onako balav predlozim dvojici dosta starijih i uticajnijih likova da odemo na M17 i da zaustavimo bilo kakav autobus. S obzirom da su oni vec cijelo jutro pili neku losu rakiju s pijace, oni to i prihvatise. Krenulo deranje, lozenje raje i nas jedno 100- njak se uputi na M17 gore kod Radakova.

Nakon nekih 10 minuta ide prvi bus iz pravca Blatuse i mi svi izadjemo na M17 i zaustavimo ga. Uglavnom taj bus ide za Travnik ali to bas nikog ni ne interesuje. Predlazu sad oni (ta dvojica) da nas vozac direktno vozi na utakmicu, iako ima dosta putnika :D Naravno vozac zove muriju i po dolasku murije nastupaju prepirke i rasprave s murijom i propusta se autobus.

Dalje se dijelimo u grupe i rasporedjujemo na stopanje. Mi smo nekako dosli do Kaknja i sad stopamo dalje ispod nadvoznjaka kad ide kamion mjesalica i na retrovizoru sal Celika. Drug iz naselja ustopao taj kamion i ode na tekmu. Mi nismo uspjeli dalje maketi i vratimo se kuci. Celik taj dan zijanio 3:1 i jedini gol je zabio Djida, cini mi se da je bio bas golcina. Sarajevo vodilo 3:0 i Djida zabio na kraju. Mislim da je to bilo jedno od najvecih gostovanja na Kosevu od strane nas. Iako nas dosta i nije doslo do Sarajeva.

Da li ima neko da napise kako je dozivio tekmu na Kosevu kad smo ih uzeli na penale u kupu? Ili da je bio na onoj tekmi na Grbavici kad smo Slobodu dobili 4:1? Uglavnom ljudi pisite sta se vas bas dojmilo u tom odrastanju s Celikom.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.