Tschimburland

Moderatori/ce: insider,Pasha

Gazija88ze
Postovi: 108
Pridružen/a: 27 jan 2018, 01:33
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Gazija88ze » 15 feb 2018, 13:00

jagamu je napisao/la:Pa eto przunjeru de mi reci jel uredu da ti notar naplati ovjeru dva papira 450 km. Jel to normalna cijena prema standardu u drzavi?
Tamam da je tako, zbog povecanja taksi bit ce ti 500 umjesto 450. O tome covjek govori, to je samo udar na obicne smrtnike

Avatar
avenija
Postovi: 13642
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la avenija » 15 feb 2018, 13:07

Prosjecna mjesecna primanja kod notara 11 000 KM :D
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la jagamu » 15 feb 2018, 13:13

Gazija88ze je napisao/la:
jagamu je napisao/la:Pa eto przunjeru de mi reci jel uredu da ti notar naplati ovjeru dva papira 450 km. Jel to normalna cijena prema standardu u drzavi?
Tamam da je tako, zbog povecanja taksi bit ce ti 500 umjesto 450. O tome covjek govori, to je samo udar na obicne smrtnike
Druze dovoljno sam pametan da znam o cemu govori, jasno je ko dan da ce nakon povecanja taksi i oni povecat cijene.

Obicni smrtnici trpe te udare vec godinama i nikom nista.
Neki dan sam vadio neke papire u Zen.i Sar. potvrda o kretanju u Sarajevu 5km u Zenici 10 km. Jos neke papire sam izganjao u Zenici se ovjera placa 4 km u Sarajevu besplatno, ko koga ovdje yebe!!
moSa likCe

Gazija88ze
Postovi: 108
Pridružen/a: 27 jan 2018, 01:33
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Gazija88ze » 15 feb 2018, 13:25

jagamu je napisao/la:
Gazija88ze je napisao/la:
jagamu je napisao/la:Pa eto przunjeru de mi reci jel uredu da ti notar naplati ovjeru dva papira 450 km. Jel to normalna cijena prema standardu u drzavi?
Tamam da je tako, zbog povecanja taksi bit ce ti 500 umjesto 450. O tome covjek govori, to je samo udar na obicne smrtnike
Druze dovoljno sam pametan da znam o cemu govori, jasno je ko dan da ce nakon povecanja taksi i oni povecat cijene.

Obicni smrtnici trpe te udare vec godinama i nikom nista.
Neki dan sam vadio neke papire u Zen.i Sar. potvrda o kretanju u Sarajevu 5km u Zenici 10 km. Jos neke papire sam izganjao u Zenici se ovjera placa 4 km u Sarajevu besplatno, ko koga ovdje yebe!!
Zato ja kad imam vise stvari za ovjeravati laganica Satajevo, odradim to, malo kafica i nazad. Opet u plusu.
A ne mogu kod nas ukinuti te takse, od cega ce se placati toliki radnici u opstini. Samo da mi je znati broj uposlenih, kako koji izbori tako se i zaposljava, a nikog ne mozes cuti da je prestao raditi. Ev i Fudo je primio 50-ak novih. Nek je prosjek po jednoj osobi 1000 KM (a puno je veci) onda ti je to dodatnih 50 000 mjesecno.

Mi opcenito para itekako imamo, samo je problem u sta ih trosimo

Avatar
avenija
Postovi: 13642
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la avenija » 15 feb 2018, 13:26

Pa jesmol Real Madrid ili nismo :lol: :lol:
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la jagamu » 15 feb 2018, 13:31

Ma bas sam to mislio reci kako nam je administracija ne sam u gradu nego u cijeloj drzavi prenagomilana.

U biti to je sve stranacka vojska, **** sad treba plate obezbijedit pa udari po gradjanima.
Al opet nije mi jasno zasto za isti papir u Zenici placam u Sarajevu ne placam, pa yebo ko da smo dvije drzave a ne kantona??
moSa likCe

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la jagamu » 15 feb 2018, 13:35

avenija je napisao/la:Pa jesmol Real Madrid ili nismo :lol: :lol:
Lajkic
moSa likCe

Avatar
Marsal
Postovi: 22755
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Marsal » 15 feb 2018, 13:37

Para itekako ima, samo ih treba ubrat.

Evo znam jednog privatnika...ima otprilike 50 zaposlenih...od toga info mi je iz prve ruke da samo za 10 ljudi plaća doprinose i to što mora...što je bukvalno natjeran jer bi bila teža ofiraža je li da ima firme, a da ne plaća doprinose barem za nekoliko radnika.

40 ljudi puta minimalac za doprinose od 300 maraka je 12.000 maraka. Dakle država, grad, kanton mjesečno na samo jednom kvazigazdi propusti uzeti 12.000 maraka...a npr 12 mjeseci po 12.000 maraka je blizu 150.000 maraka godišnje.

Eto ti novac za liječenje 3 bolesne djece... eto ti novac za vatrogasno vozila ili sa 2 poptuno opremljena vozila hitne pomoći... eto ti novac za svašta nešto...

A mi ćemo sutra opet glasat za one koji su ovo omogućili. Ne ja, ne Przunjer ne Bati, ali mnogi hoće. Mi smo go.vna što šutimo, oni su go.vna što su saučesnici u svemu ovome.

Na koncu ni ne zaslužujemo bolji grad ili državu od one koje imamo.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Gazija88ze
Postovi: 108
Pridružen/a: 27 jan 2018, 01:33
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Gazija88ze » 15 feb 2018, 13:43

jagamu je napisao/la:Ma bas sam to mislio reci kako nam je administracija ne sam u gradu nego u cijeloj drzavi prenagomilana.

U biti to je sve stranacka vojska, **** sad treba plate obezbijedit pa udari po gradjanima.
Al opet nije mi jasno zasto za isti papir u Zenici placam u Sarajevu ne placam, pa yebo ko da smo dvije drzave a ne kantona??
Zato sto u sarajevu mnogo vise novca ima. Sarajevo je i opcina i grad i kanton. Uz to je i glavni grad BiH, sjediste entiteta i sta jos ne. Sjecam se tih nekoliko godina provedenih gore zbog skolovanja, obavezno svake godine se, npr na carsiji kopa neka ulica, iako nema realne potrebe za tim. Javna je tajna bila da time prikrivaju i trose visak iz budzeta. Takva praksa se i zadrzala

A sa druge strane, radio sam u jednoj firmi u Zenici, i dobio zadatak da izvrsim mjerenje i procjenu odredjenih radova u jednoj ulici. Bilo je nesto beznacajno, a kad je otisao taj izvjestaj opstini, vidio sam da je minimum 10 puta vise od onoga sto sam ja upisao. Naravno, reagovao sam ali po isteku ugovora dobio nogu.

Avatar
Przunjer
Postovi: 433
Pridružen/a: 06 feb 2015, 10:30
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Przunjer » 15 feb 2018, 14:07

jagamu je napisao/la:Pa eto przunjeru de mi reci jel uredu da ti notar naplati ovjeru dva papira 450 km. Jel to normalna cijena prema standardu u drzavi?
Naravno da ne.
Samo što će sad zbog povećanja taksi bit npr. 480 KM. Ali ovce ne kontaju da oni zapravo plaćaju taksu, a ne notari/stomatolozi ili neko treći...

To je poenta mog upisa.
Marsal je napisao/la:Eto ti novac za liječenje 3 bolesne djece... eto ti novac za vatrogasno vozila ili sa 2 poptuno opremljena vozila hitne pomoći... eto ti novac za svašta nešto...
Ali dok je ovakvog političkog, društvenog i ekonomskog uređenja u državi, novac koji navodiš bi se iskoristio za novo službeno vozilo ili putovanje nekog političara; par novih radnih mjesta u PR službi nekog glavonje; nova upošljavanja stranačkih podobnika u državnoj administraciji ili sl.

Tako da... sve dok svaka treća uposlena osoba radi u državi i služi političkim interesima, lično mi je draže da je tih 150.000 KM godišnje u rukama/na raspolaganju tog privatnika koji će potaknut privredu kako god da ih potroši, nego u rukama nekih Ministarstava, Kantona ili Gradskih uprava :)
"The only thing necessary fot the triumph of evil is for good men to do nothing".

Avatar
Bronson
Postovi: 1719
Pridružen/a: 14 jan 2017, 10:40
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Bronson » 15 feb 2018, 17:25

Przunjer je napisao/la:
jagamu je napisao/la:Pa eto przunjeru de mi reci jel uredu da ti notar naplati ovjeru dva papira 450 km. Jel to normalna cijena prema standardu u drzavi?
Naravno da ne.
Samo što će sad zbog povećanja taksi bit npr. 480 KM. Ali ovce ne kontaju da oni zapravo plaćaju taksu, a ne notari/stomatolozi ili neko treći...

To je poenta mog upisa.
Marsal je napisao/la:Eto ti novac za liječenje 3 bolesne djece... eto ti novac za vatrogasno vozila ili sa 2 poptuno opremljena vozila hitne pomoći... eto ti novac za svašta nešto...
Ali dok je ovakvog političkog, društvenog i ekonomskog uređenja u državi, novac koji navodiš bi se iskoristio za novo službeno vozilo ili putovanje nekog političara; par novih radnih mjesta u PR službi nekog glavonje; nova upošljavanja stranačkih podobnika u državnoj administraciji ili sl.

Tako da... sve dok svaka treća uposlena osoba radi u državi i služi političkim interesima, lično mi je draže da je tih 150.000 KM godišnje u rukama/na raspolaganju tog privatnika koji će potaknut privredu kako god da ih potroši, nego u rukama nekih Ministarstava, Kantona ili Gradskih uprava :)
Bilo kako bilo, preskup drzavni aparat, ogromna drzavna administracija, isuvise troma, nadasve precjenjena, a rezultati iste su vidljivi na svakom koraku ...
Da je drzava kako treba podstakla bi privatni sektor, dala vjetar u ledja za razvoj proizvodnih ideja, na taj nacin smanjila preveliko zaposljavanje u drzavne organe, nazalost toga ni na vidiku nema niti ima naznaka da ce nekada i biti. Svaka iole nova, dobra ideja u startu je osudjena na propast zbog velikog udara drzave putem poreza, taksi i slicno, umjesto da tim ljudima koji pokazu hrabrosti da nesto pokrenu pomognu, oni ih u startu obeshrabre i uniste.
Sve dok se gomilaju rodbinske ublehe i vezu za drzavne jasle nema nam napretka...
Kada jaz između ideala i stvarnosti postane preširok, sistem se urušava!

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la tale07 » 15 feb 2018, 17:28

U ovoj drzavi dok ne rokne budzet nema napretka!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11713
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la AllGunsBlazing » 16 feb 2018, 08:44

Meni je jos smijesnije sto je tolika administracija, a za sve ti treba godina. Naime, znam za primjer gdje se u jednom ministarstvu nije moglo dalje ici jer je gospodin/gospodja na godisnjem, a niko je/ga ne mijenja. I tako onda cekas 2 sedmice da se oni vrate, i onda tek mozes nesto raditi. Da ne govorimo o odlascima na pijacu tokom radnog vremena.

Znaci u sustini prevelika administracija, i jos prespora. To ono u fazonu nisam lijep, ali sam zato glup.
Celik!3,2,2.

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la jagamu » 16 feb 2018, 09:45

Jel moze mi neko reci, jel se u Zenici placa parking za vrijeme praznika?? Evo sta sam ja dozivio.

Znaci 25.12.2017 Bozic je, i dolazim ja na parking u Basagicevu ulicu tj preko puta elektro i fino ja parkiram, kad tamo stoje dvojica radnika parking sluzbe.
Odmah da kazem nije mi bila namjera da ne placam parking, nego eto cisto informativno da ih pitam jel se placa ili ne.

I pitam ja jel se placa danas parking, kad ovaj jedan odgovori pa normalno da se placa sto se nebi placalo.
Pa reko danas je Bozic, praznik je valda se ne placa. A kaze nema to veze danas se normalno placa. Pa reko a sta kad je Bajram kako onda?? E kaze kad je Bajram onda se ne placa prvi dan. Pa stani malo i Bozic je praznik valda kao i Bajram, trebalo bi da se ne placa. Kaze ovaj e jarane tako je pripisano i mi se pridrzavamo toga. Yebe lud zbunjenog!!
Dakle Bozic i Bajram dva vjerska praznika za jedan placas parking, a za drugi ne moras. :bih:
moSa likCe

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la tale07 » 16 feb 2018, 13:39

jagamu je napisao/la:Jel moze mi neko reci, jel se u Zenici placa parking za vrijeme praznika?? Evo sta sam ja dozivio.

Znaci 25.12.2017 Bozic je, i dolazim ja na parking u Basagicevu ulicu tj preko puta elektro i fino ja parkiram, kad tamo stoje dvojica radnika parking sluzbe.
Odmah da kazem nije mi bila namjera da ne placam parking, nego eto cisto informativno da ih pitam jel se placa ili ne.

I pitam ja jel se placa danas parking, kad ovaj jedan odgovori pa normalno da se placa sto se nebi placalo.
Pa reko danas je Bozic, praznik je valda se ne placa. A kaze nema to veze danas se normalno placa. Pa reko a sta kad je Bajram kako onda?? E kaze kad je Bajram onda se ne placa prvi dan. Pa stani malo i Bozic je praznik valda kao i Bajram, trebalo bi da se ne placa. Kaze ovaj e jarane tako je pripisano i mi se pridrzavamo toga. Yebe lud zbunjenog!!
Dakle Bozic i Bajram dva vjerska praznika za jedan placas parking, a za drugi ne moras. :bih:
Ako imas SDA clansku ne placas ni za bozic,bajram a ni za pesah :D
Fkt ne znam, al ne bi me u zenici nista iznenadilo

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 16 feb 2018, 14:14

Moje vidjenje toga.

U Zenici kad je Bajram ne radi prakticmo niko. Kad su Bozici, tad slobodno imaju katolici ili pravoslavci ovisno o kojem je Bozicu rijec. Kako u preduzecu "Parking" vecinom rade demobilisani borci, vjerovatno ako i ima, ima jako malo drugih, sem pripadnika islamske vjeroispovjesti. A kako je njima Bozic normalan radni dan, tako i naplacuju parking...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Gazija88ze
Postovi: 108
Pridružen/a: 27 jan 2018, 01:33
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Gazija88ze » 16 feb 2018, 18:17

Narode, cuo sam jedan podatak pa ako neko zna sta vise o tome nek podijeli sa nama. Sad su bili aktuelni ovi neki izbori za mjesne zajednice, i cini mi se da nikad nije toliko interesovanja bilo za te pozicije kao ove godine. Kazu da se to placa 400 KM od ovog mandata. Da li je to istina?
Ako u zenici ima 100 mjesnih zajednica (a mislim da ih ima i vise) to je dodatnih 40 000 KM mjesecno, skoro pola miliona godisnje. Nadam se da je sve laz i da se nije nasla budala koja je ovo uvela

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la prisonbreak » 16 feb 2018, 18:21

Gazija88ze je napisao/la:Narode, cuo sam jedan podatak pa ako neko zna sta vise o tome nek podijeli sa nama. Sad su bili aktuelni ovi neki izbori za mjesne zajednice, i cini mi se da nikad nije toliko interesovanja bilo za te pozicije kao ove godine. Kazu da se to placa 400 KM od ovog mandata. Da li je to istina?
Ako u zenici ima 100 mjesnih zajednica (a mislim da ih ima i vise) to je dodatnih 40 000 KM mjesecno, skoro pola miliona godisnje. Nadam se da je sve laz i da se nije nasla budala koja je ovo uvela
Ja mislim da je to bilo i prije, mislim da je do sada oko 200 KM, po meni bezvezna izdavanja, ni za sto.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Gazija88ze
Postovi: 108
Pridružen/a: 27 jan 2018, 01:33
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Gazija88ze » 16 feb 2018, 18:32

prisonbreak je napisao/la:
Gazija88ze je napisao/la:Narode, cuo sam jedan podatak pa ako neko zna sta vise o tome nek podijeli sa nama. Sad su bili aktuelni ovi neki izbori za mjesne zajednice, i cini mi se da nikad nije toliko interesovanja bilo za te pozicije kao ove godine. Kazu da se to placa 400 KM od ovog mandata. Da li je to istina?
Ako u zenici ima 100 mjesnih zajednica (a mislim da ih ima i vise) to je dodatnih 40 000 KM mjesecno, skoro pola miliona godisnje. Nadam se da je sve laz i da se nije nasla budala koja je ovo uvela
Ja mislim da je to bilo i prije, mislim da je do sada oko 200 KM, po meni bezvezna izdavanja, ni za sto.
Nije do sad bilo, ako imas informaciju da jest, onda sigurno nije prema svima. Ovakve stvari me tjeraju da se pocnem baviti politikom, stvarno bezobrazluk.

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10170
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la prisonbreak » 16 feb 2018, 19:03

Gazija88ze je napisao/la:
prisonbreak je napisao/la:
Gazija88ze je napisao/la:Narode, cuo sam jedan podatak pa ako neko zna sta vise o tome nek podijeli sa nama. Sad su bili aktuelni ovi neki izbori za mjesne zajednice, i cini mi se da nikad nije toliko interesovanja bilo za te pozicije kao ove godine. Kazu da se to placa 400 KM od ovog mandata. Da li je to istina?
Ako u zenici ima 100 mjesnih zajednica (a mislim da ih ima i vise) to je dodatnih 40 000 KM mjesecno, skoro pola miliona godisnje. Nadam se da je sve laz i da se nije nasla budala koja je ovo uvela
Ja mislim da je to bilo i prije, mislim da je do sada oko 200 KM, po meni bezvezna izdavanja, ni za sto.
Nije do sad bilo, ako imas informaciju da jest, onda sigurno nije prema svima. Ovakve stvari me tjeraju da se pocnem baviti politikom, stvarno bezobrazluk.
Pokusat cu da provjeim, pa javim. Znam sa je prije bilo 400 KM. i takodjer cuo sam da je Fudo rekao, gdje god izaberu za predsjednika SDA da nece nista ulagati
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Zenicanin988 i 13 gostiju.