Tschimburland

Moderatori/ce: insider,Pasha

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la jagamu » 07 avg 2018, 15:49

Idel ko na bazene, kakva je situacija tamo jel se sta renoviralo ili je sve isto kao i prije?? Nisam bio na bazenima 100 godina hah..
moSa likCe

ZenickiLC
Postovi: 571
Pridružen/a: 20 feb 2018, 15:07
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la ZenickiLC » 07 avg 2018, 15:53

jagamu je napisao/la:Idel ko na bazene, kakva je situacija tamo jel se sta renoviralo ili je sve isto kao i prije?? Nisam bio na bazenima 100 godina hah..
uveli su par novih bakterija...
Uzavreli grad gori ugasiti se nece !

299CZ
Postovi: 24
Pridružen/a: 26 feb 2017, 16:39
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la 299CZ » 12 avg 2018, 21:13

Pasha je napisao/la: "bosnjackog Thompsona", Dinu Merlina.
Druže, ni u najlošijoj šali ne možeš porediti Thompsona i Dinu Merlina. Pošto vidim da ti stoji moderator apelujem da svoj post edituješ a ovaj moj obrišeš.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 15 avg 2018, 12:55

Kazu "tradicionalna bosanska ljubaznost i gostoljubivost"

I onda ja sjednem u kafic na Bascarsiji, kad se konobar obrati gostima stol do mene:"Tako radimo cijelo ljeto. Znate sta?! Hajde vi nadjite drugi kafic. Mene ste nasli zajebavati!"
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la tale07 » 06 sep 2018, 10:14



joj ovog se sjecam ko dijete :D

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la tale07 » 13 sep 2018, 10:49

Jel ko u skorije vrijeme radio sta oko limarije na autu pa da mi koga preporuci? Ne treba mi nista posebno kvalitetno jer je malo auto koje sluzi za deranje.

Avatar
avenija
Postovi: 13582
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la avenija » 07 okt 2018, 15:40

Odmah mu se ruke osusile ko sara po onoj obaloutvrdi od pjesackog Jalijskog mosta pa gore prema Uscu

Munevera volim te, Rasim 15.05-2018
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 07 okt 2018, 16:01

Volim Lejlu!

I ja volim jagnjetinu, al' nema
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
avenija
Postovi: 13582
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la avenija » 07 okt 2018, 16:10

Jastrebac, Puhovac izlaznost skoro 70 % do 3 sata :mrgreen: , Crkvice 20 %, carsija sto bi rekli, sramota
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la Pasha » 07 okt 2018, 16:20

Ja znam jednog sto na Jaliji nece glasati :mrgreen:

Carsija....
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la samoposteno » 07 okt 2018, 17:42

avenija je napisao/la:Jastrebac, Puhovac izlaznost skoro 70 % do 3 sata :mrgreen: , Crkvice 20 %, carsija sto bi rekli, sramota
Zato cemo i narednih godina zelene gledat na vlasti i kukat seljaci ovo seljaci ono a mrsko nam izaci i glasati

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la tale07 » 08 okt 2018, 09:50

avenija je napisao/la:Jastrebac, Puhovac izlaznost skoro 70 % do 3 sata :mrgreen: , Crkvice 20 %, carsija sto bi rekli, sramota
Jedan od razloga zasto ce u gradskim sredinama izlaznost biti uvijek manja jeste to sto je na selu dogadaj, praznik, teferic, nesto se desava. A s druge strane u gradu mrcvarenje, odes da glasas red 50 ljudi,pa ti cekaj 2h, da bi ti na kraju rekao da nisi u toj ucionici nego u ucionici pored i sl.

hagy
Postovi: 562
Pridružen/a: 18 feb 2017, 12:03
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la hagy » 08 okt 2018, 18:30

tale07 je napisao/la:
avenija je napisao/la:Jastrebac, Puhovac izlaznost skoro 70 % do 3 sata :mrgreen: , Crkvice 20 %, carsija sto bi rekli, sramota
Jedan od razloga zasto ce u gradskim sredinama izlaznost biti uvijek manja jeste to sto je na selu dogadaj, praznik, teferic, nesto se desava. A s druge strane u gradu mrcvarenje, odes da glasas red 50 ljudi,pa ti cekaj 2h, da bi ti na kraju rekao da nisi u toj ucionici nego u ucionici pored i sl.
Prosjek cekanja u redu 20 minuta. A s druge strane, na izbori.ba ukucas svoje podatke i vidis koje ti je glasacko mjesto (broj mjesta i lokacija). Al mrsko ljudima. Nema veze, za izlaznost 53% nam i treba ovako.

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la tale07 » 08 okt 2018, 20:18

hagy je napisao/la:
tale07 je napisao/la:
avenija je napisao/la:Jastrebac, Puhovac izlaznost skoro 70 % do 3 sata :mrgreen: , Crkvice 20 %, carsija sto bi rekli, sramota
Jedan od razloga zasto ce u gradskim sredinama izlaznost biti uvijek manja jeste to sto je na selu dogadaj, praznik, teferic, nesto se desava. A s druge strane u gradu mrcvarenje, odes da glasas red 50 ljudi,pa ti cekaj 2h, da bi ti na kraju rekao da nisi u toj ucionici nego u ucionici pored i sl.
Prosjek cekanja u redu 20 minuta. A s druge strane, na izbori.ba ukucas svoje podatke i vidis koje ti je glasacko mjesto (broj mjesta i lokacija). Al mrsko ljudima. Nema veze, za izlaznost 53% nam i treba ovako.
Na mom birackom mjestu cekanju je bilo puno duze od 20 minuta, ja sam dosao i stao u red koji je brojao cca 30 ljudi, stajao otprilike 10minuta i onda uslo troje ljudi, i onda otisao. Dosao poslije u istom redu bilo izmedju 40-50 ljudi.
Koliko to ljudi ima pristup internetu, ili uopste zna za tu stranicu da se moze provjeriti? Ja govorim o vecini ljudi, a s druge strane guzve su namjerno napravljene, da bi izlaznost bila sto manja. Isto kao sto su protiv elektronskog glasanja, tako sad preko organizatora izbora prave razne pomutnje samo da bi sto vise ljudi odbili od glasanja.
Njima su dovoljni mrtvi i glasacka masinerija da bi dobili iste.

Avatar
avenija
Postovi: 13582
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la avenija » 12 okt 2018, 12:16

Sutra u 19h na Kamberovica polju prva utakmica pod reflektorima ragbi reprezentacija Bosna-Hrvatska..
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la prisonbreak » 12 okt 2018, 19:37

Da li ce 'zeleni' zasluzeno i dalje vladati kantonom?

Govorim o kantonu samo, ne federalnom i drzavnom nivou.
Mislim da nam kanton odavno nije bolje funkcionisao, kao posljednje 4 godine.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la RZ88Adnan » 12 okt 2018, 20:12

avenija je napisao/la:Sutra u 19h na Kamberovica polju prva utakmica pod reflektorima ragbi reprezentacija Bosna-Hrvatska..
Treba podržati momke,ako nastave sa igrama bit će profesionalna repka
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
avenija
Postovi: 13582
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la avenija » 12 okt 2018, 22:06

prisonbreak je napisao/la:Da li ce 'zeleni' zasluzeno i dalje vladati kantonom?

Govorim o kantonu samo, ne federalnom i drzavnom nivou.
Mislim da nam kanton odavno nije bolje funkcionisao, kao posljednje 4 godine.
Sta je kanton uradio da mi vidimo u Zenici u zadnje 4 godine ?
Dok KS npr ulaze po pola miliona u Kosevo i Grbavicu, pa po 100k da poprave Sarajevo i Zelju, Celik i Bilino polje 0 KM za 4 godine.
Po Zenicu je lose da SDA i dalje vlada jer nema sredstava zbog Kasumovica, dok je za gradjane Kaknja , Tesnja odlicna vlada i kanton.

Kako vlada radi se mozda najbolje ogleda u tome da su u bolnici u mjesecu izborne kampanje zaposlili 200 ljudi..lahko provjerljivo

Marku nisu ulozili u cestogradju u Zenici,jos namagarcili Husu za GGM da sve sam plati grad iako je regionalna cesta, fol neke tendere objavljuju 2 dana pred izbore :lol: , a 4-godisnji budzet oko 1,3 milijarde KM.

Osim sto plate isplacuju redovno budzetskim korisnicima nista drugo nije vidljivo.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la prisonbreak » 12 okt 2018, 22:55

avenija je napisao/la:
prisonbreak je napisao/la:Da li ce 'zeleni' zasluzeno i dalje vladati kantonom?

Govorim o kantonu samo, ne federalnom i drzavnom nivou.
Mislim da nam kanton odavno nije bolje funkcionisao, kao posljednje 4 godine.
Sta je kanton uradio da mi vidimo u Zenici u zadnje 4 godine ?
Dok KS npr ulaze po pola miliona u Kosevo i Grbavicu, pa po 100k da poprave Sarajevo i Zelju, Celik i Bilino polje 0 KM za 4 godine.
Po Zenicu je lose da SDA i dalje vlada jer nema sredstava zbog Kasumovica, dok je za gradjane Kaknja , Tesnja odlicna vlada i kanton.

Kako vlada radi se mozda najbolje ogleda u tome da su u bolnici u mjesecu izborne kampanje zaposlili 200 ljudi..lahko provjerljivo

Marku nisu ulozili u cestogradju u Zenici,jos namagarcili Husu za GGM da sve sam plati grad iako je regionalna cesta, fol neke tendere objavljuju 2 dana pred izbore :lol: , a 4-godisnji budzet oko 1,3 milijarde KM.

Osim sto plate isplacuju redovno budzetskim korisnicima nista drugo nije vidljivo.
Finansijski su budzet jako dobro regulisali.

Za Zenicu ulozili su u skolu u Tetovu, pa i ostale skole je nesto ulozemo, dva puta prema Ovnnaku i Babinu koja je licno Fudo stopirao radi ovih izbora, lahko provjerljivo.

To za GGM je teska floskula, jer to kanton nikad ne bi uradio, sto je i logicno.

Dosta toga su redovno poceli isplacivati, poticaji stipendija, pa i sva ostala socijalna 'davanja'.

Apsolutno mislim da je kanton dobro radio, i da bi volio da Galijasevic se ostavi pozicije u F BIH parlamentu, i da opet bude premijer.

Koliko god ima 'uhljupa' u navednoj stranci, ima i dosta ljudi koji nesto rade.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
avenija
Postovi: 13582
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Tschimburland

Post Postao/la avenija » 12 okt 2018, 23:06

Ma bmk iskreno za politiku ali mani se price Fudo mu stopirao. 4 godine nije marke ulozio pa mu Fudo stopirao ahha sto nije tender raspisao prije 6 mjeseci ? ahhhah

kakav god je fudo ublehas drazi mi je od SDA, a jedini covjek iz politike kojeg sam cijenio i za kojeg bi glasao do smrti je Huso.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.