Re: NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Koji dan vam više odgovara za utakmicu?

Anketa je završila: 06 okt 2021, 16:52.

Subota
29
64%
Nedjelja
16
36%

Ukupno glasova: 45

avenija
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 17 sep 2021, 18:53

slika

Veće zanimanje za giganta nego za Premijerligase..

Sta ce biti kad se tek Čelik usija na temperaturu kaljenja :mrgreen:
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Cod
Kontakt:

Post Postao/la Cod » 17 sep 2021, 19:02

A šta to Velez ima,sem što se valja u kaljuži kao i sve u ovoj državi?

Zenicanin988
Kontakt:

Post Postao/la Zenicanin988 » 17 sep 2021, 20:01

avenija je napisao/la:
17 sep 2021, 18:12
Sarajevo Leotar 500 gledaoca, šampioni, Evropa, Tan, Premijer liga

Čelik Famos 800 gledaoca 3 rang takmičenja.
To je to
Čelik Zenica, bosanski gigant!!!

Sanjam sretno Bilinooo!!!

BatistutA19
Kontakt:

Post Postao/la BatistutA19 » 17 sep 2021, 20:30

Mani te se Veleza i drugih klubova neka radi svako kako misli da je najbolje al nije lahko nikom kad je to svugdje lopovluk.
Evo Borac ja ne znam imal 500 ljudi nikog ne vidim nigdje i mi se onda cudimo masoj posjeti a 3 rang.Tako cu svugdje bit osim derbija klubova koji su igrali 1 ligu ey yu
Sutra samo da ne bude kise i bice extra i pun stadion pa nek pobijedi bolji ,mi se nadmo pobjedi Celika i da ce sve proci sportski i na terenu i na tribinama.

AllGunsBlazing
Kontakt:

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 sep 2021, 20:48

Strucnjak ne pametuj previse. Samoodrzivost je ovo sto Celik radi. Pokriva se koliko je jorgan dug bez "jakih" ljudi.

Nego, da je Celik tako uspjesan kao Velez, a da je Velez u situaciji Celika, meni kao navijacu Celika bi bilo zadnje da pisem po temi Veleza i tamo da ubjedjujem Velezovce kako je Celik uspjesan. Zapitajte se malo.

Ako je to sve tako dobro, zasto nas ovdje ubjedjujete da je tako? Uzivajte u sistemu i uspjehu.
Celik!3,2,2.

almir2018
Kontakt:

Post Postao/la almir2018 » 17 sep 2021, 20:53

Svako neka ganja svoj projekat kako misli da mu je najbolje,moje postovanje ima svaki klub posebno Velez jer tamo imam nekih prijatelja i prijateljica veoma dobrih i znam sta im znaci Velez,mi smo izabrali ovaj koji u ovoj ligi nasoj dobar ali i nasim navijacima kazem da ako mislimo poslovati i ziviti samo od clanarina nema sanse u PL to bez jakih sponzora ili jakih ljudi u klubu vi ste izabrali da jaki ljudi budu u Velezu i to vam daje rezultate ali sta alo sutra Hasic naljuti se i ode iz kluba sta onda??

almir2018
Kontakt:

Post Postao/la almir2018 » 17 sep 2021, 21:11

Truhlo je napisao/la:
17 sep 2021, 21:01
almir2018 je napisao/la:
17 sep 2021, 20:53
Svako neka ganja svoj projekat kako misli da mu je najbolje,moje postovanje ima svaki klub posebno Velez jer tamo imam nekih prijatelja i prijateljica veoma dobrih i znam sta im znaci Velez,mi smo izabrali ovaj koji u ovoj ligi nasoj dobar ali i nasim navijacima kazem da ako mislimo poslovati i ziviti samo od clanarina nema sanse u PL to bez jakih sponzora ili jakih ljudi u klubu vi ste izabrali da jaki ljudi budu u Velezu i to vam daje rezultate ali sta alo sutra Hasic naljuti se i ode iz kluba sta onda??
Ja da sam ti, ubio bi se. Tebi je lakse metar u zicagu nego milimetar u glavu. Clanarina trenutno je dio od oko 5 do 10% budzeta kluba, ostali prihodi su 90%. Nemoj da valjas gluposti ako ne znas da procitas izvjestaj UO.
Citam ja redovno izvjestaje jarane moj,znam da je clanarina oko 10% budzeta i to nam je dovoljno u ovom rangu,ali bez jakih sponzora mi ne mozemo razmisljat oko visih rangova i kada bi bili bez marke dugova nama za federalnu ligu treba 500 hiljada da grad postuje sporazum mi bi bez problema i to rijesili ali ne mozes ti bez jakog sponzora nista daj mital neka 100 hiljada eura daje pa onda uz jos par njih uz clanarine mi mozemo gurat ovaj sistem,Veleza gura Hasic ne bude ga bilo onda ce oni biti u **** velikim.A ovom Velezovcu znas i sam koja vas stranka gura tako su i nas i kad im vise ne budete trebali ide noga u dupe ;)

Celicni
Kontakt:

Post Postao/la Celicni » 17 sep 2021, 21:12

Aj ba j.ebite se vise s teme, boli vas tuki sta mi radimo.

Truhlo
Kontakt:

Post Postao/la Truhlo » 17 sep 2021, 21:19

Celicni je napisao/la:
17 sep 2021, 21:12
Aj ba j.ebite se vise s teme, boli vas tuki sta mi radimo.
Sve ce ti oprostiti osim uspjeha :bih: Vidis da se koprcaju, ne vjeruju kako se klub nije ugasio. Kako klub prati vise ljudi nego neke u PL. Gdje god da gostuje, puni stadione. Zavidovici, Maglaj, sutra Jelah. Taj Velez nikom nije bio interesantan u prvoj federalnoj. Vise ljudi Bosna Sema u taj vakat dovlacila na stadion.

Ovo je tek pocetak. Kako ce tek pucati cirevi, za dvije, tri godine :bih:

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 17 sep 2021, 21:35

Dobro onaj Sinan napisa vise se Čelik prati kao drugoligaš nego vise od premijerlige :bih:

Velezu treba 20 miliona eura da stigne Čelik sa infrastrukturom. Naprimjer 7500 natkrivenih sjedećih mjesta.

slika

Docice ovo vrijeme polahko samo.. Argentina brato
Rang po rang vise dug po dug manje

habuba
Kontakt:

Post Postao/la habuba » 17 sep 2021, 21:58

Hajde da ovako nesto i ja napisem. NK Celik je trenutno samoodrziv. Sta znaci samoodrzivost? Znaci da imas prihode od svojih aktivnosti (karte, marketing, fan shop, omladinska skola itd.) koji pokrivaju tekuce rashode. Razlog zbog kojeg se Celik nije puno bunio nakon ispadanja, a potom i odlucio da ide u najnizu ligu i jeste bio taj da dodje u ligu u kojoj ce biti samoodrziv. Nadalje, Celik od svojih dodatnih aktivnosti (donacije, itd. kroz programe 12. igrac, vijerni navijac, itd.) je uz pokrivanje svih tekucih troskova uspio da vrati i preko 180,000 maraka dugovanja predhodnih uprava. S tim recenim i ako neko nema potrebu da dalje elaboriram ovo oko "samoodrzivosti" moze se zakljuciti da je NK Celik i po definiciji i po cinjenicnom stanju trenutno samoodrziv klub. Rashodi su mu manji od aktivnih prihoda, tj. prihoda koje svojom direktnom aktivnoscu obezbjedjuje.

Posto nisam upoznat sa tom stranom bilo kojeg drugog kluba pa tako ni Veleza necu da pricam o tome, ali cu napomenuti da izvjestaji koji su izlazili pred pocetak ove sezone nisu ni malo obecavajuci i da vecina premijerligasa ima problem s dugovima ili se bavi necasnim radnjama (Tuzla City).

Ono sto hocu da dodam jeste i ovo busanje u prsa o stolicama, tribinama, itd. Pa bola ja vam donairao jedan citav red stolica, sa svojim prijateljima Mostarcima ucestvovao u sve i jednoj akciji koju ste imali i mogu ti sa sigurnoscu reci da sve sto vam je dolazilo iz inostranstva je doslo najmanje od mostaraca. Bas kao sto vam se i veliki broj karti kupuje i od svih drugi ljudi. I neka je, tako i treba, jer nama trebaju i jak Celik i jak Velez. U tome nije problem. Ovdje se cisto govori da Velezov model nije nesto sto mi zelimo niti smatramo optimalnim. Mi ne zelimo "jakog" covjeka. Imali smo takve pa je iza njih ostajao rusvaj. Imali su ih i drugi premijerligaski timovi pa je i iza njih ostajao haos. Imaju ih i trenutno neki pa su samo pola koraka od stecaja (vidi FK Jajce, Tuzla City, Sim Bau). Nema tu hljeba u nasim uslovima samo sa "jakim" covjekom.

Velez je usao u pricu ovdje prije par stranica kada je onaj jedan padobranac poceo da prica o tome kako on "nama nebi dao te pare sto strazimo" od grada, pa je prije toga navodio Velez nesto. Celik ne trazi nikakva budjetska sredstva, niti ih je dobio. Imamo jedan projekat koji je upucen prema kantonu, po zakonu o finansiranju sportskih kolektiva i za to se ocekuje da dobijemo povrat svojih sredstvava kroz drustveno korisne projekte poput predlozenog.

Za vas koji samo onako naletite na ovu temu vazno je po 100000 put ponoviti: NK Celik Zenica, ne trazi nikakva budzetska sredstva. NK Celik Zenica, trazi da mu se vrate sredstva od najma prostorija na stadionu koja su mu prisilno oteta. I ne samo to, NK Celik Zenica, trazi da se ispostuje potpisani dokument izmedju grada i kluba kojim se grad obavezao da ce vracati ta sredstva klubu. Tako da NK Celik Zenica ne trazi nista od grada Zenice, niti bilo koga drugog do onog sto mu pripada, i to mimo budzeta. Znaci to nisu sredstva koja trenutno lijezu na racun grada od poreznika, niti nekom aktivnoscu grada ili sta ti ja znam. To su sredstva koja su OTETA od kluba. Et' hajd necu vise :)

Pasha
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la Pasha » 17 sep 2021, 22:14

Je li toliko teško sačekati da se @Pasha "ukaže" na forumu. Umjesto 2-3 posta, napravite mi posla ohoho
I onda se čude kad obrišem temu 😛😂
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

avenija
Kontakt:

Post Postao/la avenija » 17 sep 2021, 22:39

Pasha je napisao/la:
17 sep 2021, 22:14
Je li toliko teško sačekati da se @Pasha "ukaže" na forumu. Umjesto 2-3 posta, napravite mi posla ohoho
I onda se čude kad obrišem temu 😛😂
Izbrisa ti dvije čitave stranice :mrgreen:

limvolikce1945
Kontakt:

Post Postao/la limvolikce1945 » 17 sep 2021, 23:22

Problem svih klubova kod nas je pohlepa ljudi u samim klubovima. Za naše uslove sasvim je dovoljno prihoda da klub svake godine igra Evropu, prođe koje pretkolo i lova dođe. Još uz to bonus ako se proda koji igrač. Međutim, nekontrolisano curenje novca iz kluba stvara dugove, posebno kada dođe priliv iz evropskih takmičenja, tu se lešinari odmah sjate. Kada bi ljudi radili srcem za klub, kao što trenutna uprava naša radi, mislim da bi se za naše uslove klub itetako dobro mogao držati, jer bi bili tu i jači sponzori. Ova uprava kod nas je skoro pa utopijska, za koju želim da opstane što duže (nije važno koja su imena tu, važno je da se radi po istom ovom principu), sve do odblokiranog računa, punih blagajni, te da im najveći problemi budu koje transfere praviti.

FliX
Kontakt:

Post Postao/la FliX » 17 sep 2021, 23:31

limvolikce1945 je napisao/la:
17 sep 2021, 23:22
Problem svih klubova kod nas je pohlepa ljudi u samim klubovima. Za naše uslove sasvim je dovoljno prihoda da klub svake godine igra Evropu, prođe koje pretkolo i lova dođe. Još uz to bonus ako se proda koji igrač. Međutim, nekontrolisano curenje novca iz kluba stvara dugove, posebno kada dođe priliv iz evropskih takmičenja, tu se lešinari odmah sjate. Kada bi ljudi radili srcem za klub, kao što trenutna uprava naša radi, mislim da bi se za naše uslove klub itetako dobro mogao držati, jer bi bili tu i jači sponzori. Ova uprava kod nas je skoro pa utopijska, za koju želim da opstane što duže (nije važno koja su imena tu, važno je da se radi po istom ovom principu), sve do odblokiranog računa, punih blagajni, te da im najveći problemi budu koje transfere praviti.
Tako je! :clap:

aeroms33
Kontakt:

Post Postao/la aeroms33 » 17 sep 2021, 23:51

Ma dok je ova ekipa tu ja se nesikiram. Od ngg pa na ovamo sta smo borbe prosli . Pa oni nemaju pojma a javljaju se . Mi smo klub iz ralja politicke stranke izvadili kojoj je klub sluzio za pranje para. Nisi mogao prismrdit zakazat j. ebwnu skupstinu.Ko u sjevernoj koreji. Nevide to. Mi se pitamo o svom klubu pa makar zadnju ligu igrali. I nedamo politici da stavi svoje sape na klub. I imamo svoje organe i dizemo ruku za svako pitanje oko kluba. Sta ja imam vise da pisem. Boeba i samo borba i dalje i zahvala sto smo klub sacuvali

laudrop
Kontakt:

Post Postao/la laudrop » 18 sep 2021, 10:51

idemooo u jelahhhhh

Cod
Kontakt:

Post Postao/la Cod » 18 sep 2021, 11:27

Sretno danas našim momcima,sa robijom do pobjede.

Truhlo
Kontakt:

Post Postao/la Truhlo » 18 sep 2021, 11:36

Idemo likCe danas po 3 bobe :bih:

Zna li se dokle je prica sa BH Telekom? Nadam se da nije ono bila suplja prica i da cemo vec ove godine potpisati sponzorski ugovor. Valjalo bi nam 30, 40k za stabilizaciju, s obzirom da nas je Brekalo poremetio.

kirat410
Kontakt:

Post Postao/la kirat410 » 18 sep 2021, 12:34

Idemo samo jako danas. Borac ima nekih problema, a realno gledajući u ovom trenutku smo bolji. Mogu vam odmah reći da će biti mnogo naših navijača, pretpostavlja se između 150-300 :kralj:

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.