NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Bratstvo Gračanica?

Anketa traje do: 27 apr 2024, 08:12.

Pobjeda
10
77%
Neriješeno
1
8%
Poraz
2
15%
 
Ukupno glasova: 13

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11713
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 25 mar 2023, 22:30

Pa i sa tim iskusnim bi bila gadna. Danas je nedostajalo malo energije i malo srece.

Realno je da je Sijerkic bolje pojacanje nego Karic. 10 golova je ipak pokazatelj toga. Karic je samo odigrao protiv Sarajeva sto je vrijedno spomena.

Meni je Durmo dovoljno velik potencijal da vrijedi trpiti sve mane. Kao i Ali, Davud. Ne znam koliko bi Sivac bio dobar kao krilo, mislim bila je danas prilika da igra pa je opet igrao Karalic.
Celik!3,2,2.

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RZ88Adnan » 25 mar 2023, 22:43

Vršajević Avdija jedan je od nas!
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5266
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 25 mar 2023, 23:33

AllGunsBlazing je napisao/la:
25 mar 2023, 22:30
Pa i sa tim iskusnim bi bila gadna. Danas je nedostajalo malo energije i malo srece.

Realno je da je Sijerkic bolje pojacanje nego Karic. 10 golova je ipak pokazatelj toga. Karic je samo odigrao protiv Sarajeva sto je vrijedno spomena.

Meni je Durmo dovoljno velik potencijal da vrijedi trpiti sve mane. Kao i Ali, Davud. Ne znam koliko bi Sivac bio dobar kao krilo, mislim bila je danas prilika da igra pa je opet igrao Karalic.
Karic sve sto je odigrao, a odigrao je na kapaljku je duplo vise doprinio nego Sijerkic. 10 golova Batonu, Rudaru, Azotu i ostalim levatima nije nikakav pokazatelj. Kvalitet se vidi protiv jacih ekipa. Karic je odigrao majstorski i protiv Goska, Sarajeva, Radnika, bukvalno svaku jacu utakmicu.

Koliko su ostali dobri, pokazatelj je Feno, kojem je fudbal 79ta stvar u zivotu. Dodje svakih pola godine, pokaze ko je babo i lagano. Zuna moze trenirati 7 puta dnevno, ali nema tu kvaliteta. Arezina sa 2 promila je bolji od cijelog veznog reda. Treba nam kvaliteta za rang vise i to je cinjenica.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

denisov
Postovi: 592
Pridružen/a: 06 nov 2012, 02:47

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la denisov » 25 mar 2023, 23:51

Truhlo je napisao/la:
25 mar 2023, 23:33
AllGunsBlazing je napisao/la:
25 mar 2023, 22:30
Pa i sa tim iskusnim bi bila gadna. Danas je nedostajalo malo energije i malo srece.

Realno je da je Sijerkic bolje pojacanje nego Karic. 10 golova je ipak pokazatelj toga. Karic je samo odigrao protiv Sarajeva sto je vrijedno spomena.

Meni je Durmo dovoljno velik potencijal da vrijedi trpiti sve mane. Kao i Ali, Davud. Ne znam koliko bi Sivac bio dobar kao krilo, mislim bila je danas prilika da igra pa je opet igrao Karalic.
Karic sve sto je odigrao, a odigrao je na kapaljku je duplo vise doprinio nego Sijerkic. 10 golova Batonu, Rudaru, Azotu i ostalim levatima nije nikakav pokazatelj. Kvalitet se vidi protiv jacih ekipa. Karic je odigrao majstorski i protiv Goska, Sarajeva, Radnika, bukvalno svaku jacu utakmicu.

Koliko su ostali dobri, pokazatelj je Feno, kojem je fudbal 79ta stvar u zivotu. Dodje svakih pola godine, pokaze ko je babo i lagano. Zuna moze trenirati 7 puta dnevno, ali nema tu kvaliteta. Arezina sa 2 promila je bolji od cijelog veznog reda. Treba nam kvaliteta za rang vise i to je cinjenica.
Sve si ti upravu ali zasto pljuvanje nasih igraca. Oni su nas i doveli do predobrih rezultata u nazad jednu godinu. Slazemo se da imaju svoj maksimum al bar izgaraju na terenu. Logicno da ce nam trebati pojacanja za prvu ligu, a za ovu je ovo taman ekipa kakva nam treba

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11713
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 26 mar 2023, 00:00

Pa cekaj, da li se utakmice igraju samo protiv jacih ekipa? Na kraju ostaju golovi, golovi donose bodove.

Ja prvi nisam zadovoljan s tim kako Sijerkic igra, ali je Mahir gore odigrao. Na pocetku sezone je bio prvi spic, i nista. Treba biti realan pa to i priznati. Kao igrac je 10 puta bolji od svakog naseg ofanzivnog igraca, ali se to na terenu mora pokazati.

Nemoj da vadimo sta se pisalo Feni u prvom dijelu sezone. Ponekad imamo pamcenje ribice i pretjerane reakcije. Ako gledamo cijelu sezonu, Feno nije ni peti igrac po doprinosu.

@denisov ne mozemo o maksimumu pricati ako govorimo o igracima sa 19, 20 ili 21 godinom. Trebamo se pojacati, ne trebamo ubijati igrace koji ce nam mozda neke i pare donijeti.
Celik!3,2,2.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5266
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 26 mar 2023, 01:06

denisov je napisao/la:
25 mar 2023, 23:51
Truhlo je napisao/la:
25 mar 2023, 23:33
AllGunsBlazing je napisao/la:
25 mar 2023, 22:30
Pa i sa tim iskusnim bi bila gadna. Danas je nedostajalo malo energije i malo srece.

Realno je da je Sijerkic bolje pojacanje nego Karic. 10 golova je ipak pokazatelj toga. Karic je samo odigrao protiv Sarajeva sto je vrijedno spomena.

Meni je Durmo dovoljno velik potencijal da vrijedi trpiti sve mane. Kao i Ali, Davud. Ne znam koliko bi Sivac bio dobar kao krilo, mislim bila je danas prilika da igra pa je opet igrao Karalic.
Karic sve sto je odigrao, a odigrao je na kapaljku je duplo vise doprinio nego Sijerkic. 10 golova Batonu, Rudaru, Azotu i ostalim levatima nije nikakav pokazatelj. Kvalitet se vidi protiv jacih ekipa. Karic je odigrao majstorski i protiv Goska, Sarajeva, Radnika, bukvalno svaku jacu utakmicu.

Koliko su ostali dobri, pokazatelj je Feno, kojem je fudbal 79ta stvar u zivotu. Dodje svakih pola godine, pokaze ko je babo i lagano. Zuna moze trenirati 7 puta dnevno, ali nema tu kvaliteta. Arezina sa 2 promila je bolji od cijelog veznog reda. Treba nam kvaliteta za rang vise i to je cinjenica.
Sve si ti upravu ali zasto pljuvanje nasih igraca. Oni su nas i doveli do predobrih rezultata u nazad jednu godinu. Slazemo se da imaju svoj maksimum al bar izgaraju na terenu. Logicno da ce nam trebati pojacanja za prvu ligu, a za ovu je ovo taman ekipa kakva nam treba
Ne pljujem, daleko od toga. Samo opazanje i konstatacija na osnovu uzorka "jacih" utakmica. Ovaj bod u visokom odlican po mom misljenju, bas onako kako treba da bude. Niko ne zamjeri na izgaranju, momci su tu prva liga, nego je opaska da nam treba kvalitet pa makar to bio i avdija sa 38 godina. Povukao sam tu temu za ljeto, jer je i avdija danas bio na utakmici sto je jako lijepo za nas klub. Dosta utakmica nas je i ispratio Jusic sa tribina, Hora, ... Buric vip clan, itd.

Sjecam se kad je Isak dolazio, pljuvacina na max bila, a evo 2 godine poslje, nas najbolji igrac sa 38 godina. Da bi mladi igrac uspio i napravio nesto u karijeri, mora imati oko sebe iskusnije kvalitetne igrace. Medjuseljac je projekat kluba i realno ne moze ni on rasti uz jednog Sijerkica u vrhu napada. Zuna mi je bio beton dok Arezina nije dosao, tek sad vidim kako jedan kvalitetan vezni igrac izgleda. Nista protiv Zune da se razumijemo, samo navodim ko primjer. Moze na ljeto doci krilo pa da klupira i Durmisa i Karalica, samo hocu reci jos puno puno rada ih ceka da bi postali igraci za prve federalne.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 26 mar 2023, 09:13

Svakoj ekipi u svijetu fudbala se moze desiti da dovede pogresno pojacanje. Sijerkic sezonu prije nego sto je doso u Celik (ovo pisem napamet mozda i fulam) bio je drugi stijelac lige i to je igro u ispodprosjecnoj Krivaji.
Svak normalan, pa tako i nasa uprava je vidjela veliki potencijal kad imas takvog igraca gdje u losoj ekipi on top strijelac lige. Za dovodjenje ja ih uopste ne krivim. Eh, sad on ko on, treba da se "probudi", jer potencijal ocito ima. Mislim da je kod njeg sad samo do forme, jer ne mogu pojmit zasto je u Krivaji bio dobar, a kod nas los. Arezina, Zuna, Mehic.. su klasa iznad tih iz Krivaje.

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 26 mar 2023, 10:04

Bosna mozda jest krkanska ekipa ali se nasi moraju spremit jer u prvoj federalnoj su sve ekipe ako ne i gore od Bosne po krkanluku pojacanja jesu potrebna ali sve u finansiskim mogucnostima da ne bi stvarili nepotrebna nova dugovanja

linethreader
Postovi: 445
Pridružen/a: 11 jan 2022, 07:29
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la linethreader » 26 mar 2023, 10:29

Zivi u zabludi onaj ko misli da se 1.Federalna moze osvojiti sa timom sastavljenim mahom od mladih igraca, talenata i tih sto imaju buducnost. Ta liga je fudbalsko cistiliste, u kojoj do izraza mnogo vise dolaze nefudbalske 'vjestine', i gdje je iskustvo igranja u tim uslovima deset puta vrijednije od talenta, jer da se taj talenat pokaze u istoj skoro pa da i nemas vremena. Ali znam da to strucni stab i uprava znaju i bolje od svih, tako da ce se idealan scenarij i desiti aBd dogodine. Te stare ratnike i gladijatore 'iskoristiti' za taj zadnji iskorak, tako sto ce zastititi nase buduce ratnike, i na svojim ramenima iznijeti najveci teret u svojoj vjerovatno posljednjoj fudbalskoj sezoni. Na mladima je da iskoriste tu prelaznu godinu, i nauce sve sto im ovi imaju ponuditi, a toga je mnogo, i onda dogodine ih dostojno zamijeniti u PL.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11713
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 26 mar 2023, 12:05

Niko to ne misli. Imas pozicija gdje ti trebaju pojacanja (krilo, spic). Imas pozicija gdje imas perspektivne igrace koji su se vec dokazali u postojecoj ligi i ne vidi se na njima da se ne mogu nositi i sa jacim protivnicima (Ali, Sivac, Davud, Durmo). Imas Sijerkica i Kolica koji rade i pitanje je da li ce biti voljni postati "profesionalci".

Samo mislim da ne trebamo siliti sa "pojacanjima". UO je do sad odradio izvrstan posao u tom segmentu. Pojacali su gdje treba. Igrac da bi napredovao mora imati utakmica.
Celik!3,2,2.

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4900
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 26 mar 2023, 12:51

Ma kakav Jusic,Buric,Avdija koji je bio u Sarajevu odigro utakmicu i onda sve povredjen .Vi bi vise od pola ekipe od preko 35 god .Ok jedno 3 igraca kao Isak,Fenan i Rezina od njih ima koristi bilo je i bice.
Mahir naravno da je bolji od Sijerkica igracki i od mnogih ali covjek ne moze vise i meni je vise se pokazo Sijerkic neg Mahir treba realno rec .Mi trebamo uz 3 iskusna trazit igrace ipak mladje po Centru mozda neke pozajmice iz PL ILI neke iz FL koji su blize Zenici kakav ba Avdija i slicni .
Bod u Visokom odlican i sinoc sam gledo snimak oni bolji prvo poluvreme a mi drugo i blize smo pobijedi bili ali opet najrealnije nerijeseno.Samo utakmicu po utakmicu a oni ce sami kiksat a imamo i mi sad 2 nezgodnja gostovanja ubrzo.Jelah i Famos.

Convicts
Postovi: 3225
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts » 26 mar 2023, 14:21

Dovesti Jusića i Burića, kakav crni Avdija...
Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

Convicts
Postovi: 3225
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Convicts » 26 mar 2023, 14:24

Zukić Tarik napolje!
Ne bori se ni 1%
Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 26 mar 2023, 14:58

Convicts je napisao/la:
26 mar 2023, 14:21
Dovesti Jusića i Burića, kakav crni Avdija...
Avdija je nas veliki navijac i to ne treba tako pisati. Takvi igraci su uvijek dobro dosli kod nas, a sa svojim iskustvom u federalnoj moze nam biti od ogromne pomoci.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 26 mar 2023, 15:35

Convicts je napisao/la:
26 mar 2023, 14:21
Dovesti Jusića i Burića, kakav crni Avdija...
Ako se dovedu njih trojica,koga češ otjerat od starijih?? Ne može klub imat 6 -7 veterana u ekipi,previše je to.
::::SAMO ČELIK::::

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 26 mar 2023, 15:44

Convicts je napisao/la:
26 mar 2023, 14:24
Zukić Tarik napolje!
Ne bori se ni 1%
E hajd nek stisne sad ako bude igrao na Bilinom pa nek se ne bori! Ako nečeš i mrsko ti to treba odmah s noge na nogu i marš u P.M pa s materom svojom kod kuče igraj na male boga mi za Čelik nečeš! Siti smo mi neradnika i parazita kako igrača tako i u upravi! 20 godina se muzlo iz Čelika,sad je došlo vrijeme da se daje za Čelik. Zato ili se bori za klub ili materi svojoj kuči idi!!!
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 26 mar 2023, 16:27

Convicts je napisao/la:
26 mar 2023, 14:24
Zukić Tarik napolje!
Ne bori se ni 1%
Tanak je on za nas ali vidjecemo do kraja sezone.

RubikovaKocka
Postovi: 1137
Pridružen/a: 09 jun 2022, 12:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la RubikovaKocka » 26 mar 2023, 17:09

zamorano je napisao/la:
26 mar 2023, 15:44
Convicts je napisao/la:
26 mar 2023, 14:24
Zukić Tarik napolje!
Ne bori se ni 1%
E hajd nek stisne sad ako bude igrao na Bilinom pa nek se ne bori! Ako nečeš i mrsko ti to treba odmah s noge na nogu i marš u P.M pa s materom svojom kod kuče igraj na male boga mi za Čelik nečeš! Siti smo mi neradnika i parazita kako igrača tako i u upravi! 20 godina se muzlo iz Čelika,sad je došlo vrijeme da se daje za Čelik. Zato ili se bori za klub ili materi svojoj kuči idi!!!
Takve glumce treba odmah na noz, da ga se podsjeti gdje dosao i u koji klub. Treba mu reci kako stoje stvari, ako ne zeli, a ako se brzo ne promjeni, šut karta. Ne samo njega nego i sve ostale, isti tretman. Il dajes 100% il nemoj nikako, idi. Bas sto kazes, dosta je nama derasa i glumaca za ovih 20 i kusur godina, nikog vise trpiti ni malo !!

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FliX » 26 mar 2023, 18:06

Jel to onaj penaldzija s dvostrukom piruetom.. 10, 10, 9.5

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2277
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Crni gavran » 27 mar 2023, 04:45

Pozdrav raja,
ja povremeno pisem, nemam nesto vremena, ali svako sam uz Čelik, član sam Čelika, kupio sam dvije pločice , jedna je na ime Crnog gavrana, otidjite i privjeritei...td....
Osvrnuo bi se na trenutno stanje. Utakmicu sa visockom Bosnom nisam glefao, pa ne bih puno da komentarisem. Sve u svemu bolje i bod nego da smo izgubili, mada Bosna polako ispada iz konkurencije za prvaka druge lige centar.
Trebamo se okrenuti Batonu i nadam se da ce nas sto vise doci. Kolina se primice, dosli su na 3 boda, Famos se primice, po meni bolji i od Bosne i od Koline.
Ljudi, nece biti lako. Idu nam dva izuzetno teska gostovanja, Jelah koji nam je jesenas bod uzeo a nakon toga Famos. Izgubit ne smijemo ni od koga, a trebaki bi pobjediti bar jednu od te dvije. Vjerovatno ce biti jos kikseva i Koline i Famisa, ali Čelik mora misliti o sebi.
Sto se tice taktike, dajem punu podrsku Arminu Duvnjaku, jer on je stvorio ovu ekipu, mada i ja imam pitanja zasto se zapostavlja Besim Kolic i sta je sa Edinom Durmisem.
Karic i Salcinovic. Klasicna balkanska prica, Mahir Karic je sigurno zvijezda prelaznog roka, sigurno nije dao ni 10% od svog kvaluteta od ranije, mada ne mogu reci da nista nije uradio. Ja sam od Maheta vise ocekivao. On je imao moju podrsku i junior dok je bio.
A sto se tice Fwne, inat je proradio, skoro svi su ga ismijavali , pricali protiv njega, a in je eto odlucio da pokaze sto zna. Svaka mu cast.
Znaci Balkanca ne smijes potcjeniti, jer ce izgoriti da ti dokaze da nisi u pravu, a kad ga podignes u nebo, obicno podbaci.
Eto toliko od mene
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: pomocniDJUBRE i 17 gostiju.