NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Radnika?

Anketa je završila: 15 mar 2024, 18:19.

Pobjeda
6
55%
Neriješeno
3
27%
Poraz
2
18%
 
Ukupno glasova: 11

dinodino2019
Postovi: 2340
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 24 jan 2022, 09:16

Kad nam je prva prijateljska utakmica i gdje
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Cod
Postovi: 345
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Cod » 24 jan 2022, 12:28

Ima li iko ispred NK Celik da može ući na sjednicu GV ,dana se priča o budetu grada,ima dosta dezinformacija u vezi uplate i računa NK Celik?

Cod
Postovi: 345
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:31
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Cod » 24 jan 2022, 12:37

Evo neko je bio predložio transfer za pomoć Celiku,ovi Fudini su ga odbili.

Avatar
laudrop
Postovi: 1282
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 24 jan 2022, 21:23

Iako nismo dovodili pojačanja, ekipi su se pridružila dva mlada ali veoma veoma talentovana igrača :D Čekat ćemo dok ih klub predstavi, ali obojica su u top 4 trenutnog rostera naše ekipe, to mogu sa sigurnošću reći :cool:
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 24 jan 2022, 21:47

laudrop je napisao/la:
24 jan 2022, 21:23
Iako nismo dovodili pojačanja, ekipi su se pridružila dva mlada ali veoma veoma talentovana igrača :D Čekat ćemo dok ih klub predstavi, ali obojica su u top 4 trenutnog rostera naše ekipe, to mogu sa sigurnošću reći :cool:
Haj masala :D
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

aeroms33
Postovi: 658
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 24 jan 2022, 21:58

Cod je napisao/la:
24 jan 2022, 12:37
Evo neko je bio predložio transfer za pomoć Celiku,ovi Fudini su ga odbili.
Ma ko ih je.be. Samo bi zelio,zamolio tj kumim upravu ako ikako moze da donesu interne dokumente u klubu i da uvedu non grata persone kojima bi bilo zabranjen ulazak od sada nadalje i ubuduće.
Molim vas kumim vas. Fudine fufice i ostale dusmane na popis. Znaju se . Ljudi vrjeme je i za to.

Avatar
rz88
Postovi: 529
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 24 jan 2022, 22:03

aeroms33 je napisao/la:
24 jan 2022, 21:58
Cod je napisao/la:
24 jan 2022, 12:37
Evo neko je bio predložio transfer za pomoć Celiku,ovi Fudini su ga odbili.
Ma ko ih je.be. Samo bi zelio,zamolio tj kumim upravu ako ikako moze da donesu interne dokumente u klubu i da uvedu non grata persone kojima bi bilo zabranjen ulazak od sada nadalje i ubuduće.
Molim vas kumim vas. Fudine fufice i ostale dusmane na popis. Znaju se . Ljudi vrjeme je i za to.
Treba spustit loptu :urnebes:
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

Cod
Postovi: 345
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Cod » 24 jan 2022, 22:12

Vidim danas onaj iz SDPa, nije Babajic,kaže kako bi on podrzao taj transfer za Celik,ali kao nema se na koji račun uplatiti isl. Ja se nadam da će im se ovom tužbom usta zacepiti. A to za zabranu dolaska na stadion,doći će vrijeme kad će se i to desiti.

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 25 jan 2022, 10:26

Nisam pratio zadnjih mjeseci politicku scenu niti sjednicu tu jucer pa ako je neko pratio je li upratio slucajno je li Fudo vratio Babajica u svoje stado?
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

denisov
Postovi: 584
Pridružen/a: 06 nov 2012, 02:47

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la denisov » 25 jan 2022, 11:10

Sta je ono na treninzima bude po 10 igraca,gdje su ostali iz prošle sezone

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 25 jan 2022, 11:14

Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

dinodino2019
Postovi: 2340
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 25 jan 2022, 11:35

denisov je napisao/la:
25 jan 2022, 11:10
Sta je ono na treninzima bude po 10 igraca,gdje su ostali iz prošle sezone
U odnosnu na proslu polusezonu nema Gabrijela Popovića i Mašića, plus je povrijeđen Žuna, out do kraja sezone. Ostali su svi tu, naravno zaboravio si da ih dosta ima posao i da su na poslu, tako da ne mogu svaki dan dolaziti na treninge, ipak je ovo 3 rang nije profesionalan, tako da ti dosta igraca radi i igra
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
Steelman
Postovi: 1999
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 25 jan 2022, 13:03

aeroms33 je napisao/la:
24 jan 2022, 21:58
Cod je napisao/la:
24 jan 2022, 12:37
Evo neko je bio predložio transfer za pomoć Celiku,ovi Fudini su ga odbili.
Ma ko ih je.be. Samo bi zelio,zamolio tj kumim upravu ako ikako moze da donesu interne dokumente u klubu i da uvedu non grata persone kojima bi bilo zabranjen ulazak od sada nadalje i ubuduće.
Molim vas kumim vas. Fudine fufice i ostale dusmane na popis. Znaju se . Ljudi vrjeme je i za to.
Ovakve teme su uvijek dobre za budjenje svijesti i edukaciju tako da cu ponoviti dosta puta termine sistem rada i zdrav rad. Nakon borbe za novi sistem i statut po clanskom modelu ocito dolazi faza kad moramo i nauciti za sta smo se borili ako vec zelimo da sistem rada bude temelj dugorocno zdravog nacina rada kluba!

Sad je doslo to vrijeme kad se novi statut, koji je zasnovan na principima demokraticnosti, dostupnosti i transparentnosti sto je od neprocjenjivog znacaja za klub kako se u odredjenom trenutku ne bi omogucile zloupotrebe kao sto je to bio slucaj u proslosti, mora primjernjivati u praksi, te ovakve stvari poput izglasavanja nekog kao persona non gratu treba rjesavati iskljucivo po pravilima. Poslovanje kluba jos uvijek nije moguce po ps-u dok se ne odblokira racun, ali sve ostalo u organizacijskom smislu mora biti po ps-u. Izbjegavanje takvog nacina rada bi itekako oslabilo sistem po kojem klub funkcionise, a to predstavlja i udar na odrzivost zdravog rada kluba. Zbog toga postoji i Statutarna komisija kojoj je Skupstina dala mandat na osnovu referenci da tumaci sta je moguce raditi po statutu i zakonu. Nisam pravnik, ali nekom logikom vjerujem da bi klub trebao donijeti pravilnik po kojem se moze nekog proglasiti persona non gratom. Za takve odluke moraju postojati konkretni dokazi da je neko ostetio klub, jer takve odluke se ne donose na osnovu spekulacija, verbalnog delikta i sl. Takav nacin odlucivanja bi uveo mogucnosti jako lose prakse.

Primjera radi, uzmimo hipotetski da se desi promjena ljudi u Upravnom odboru i dodje neko ko ima skriveni cilj te zeli iskoristiti situaciju i zloupotrijebiti klub, u tom slucaju bi na osnovu najbanalnijih gluposti mogao nekim internim aktom donijeti odluku da i proizvoljno odredjene ljude koji iskreno vole klub proglasi kao persone non grata i na taj nacin eliminisati neistomisljenike. Moramo shvatiti da ne smijemo vise nikad dovesti klub u situaciju da ga neko otudji za svoje interese. Naveo sam samo jedan primjer, jer kad je postavka odlucivanja losa onda se iz takve platforme mogu iskombinovati brojne lose situacija za klub. Inace, takva odluka mora nositi neke posljedice, npr. da se nekom opravdano brani biti clan kluba, a s tim i pravo da bira i bude biran u strukture kluba, zatim ulaz na stadion ili bar u lozu te da uopste bude na stubu srama kad je klub u pitanju itd. I zbog svega navedenog takvu odluku ne bi smio donositi Upravni odbor nego iskljucivo najvisi organ kluba, a to je Skupstina.

Kakve god promjene da se dese u drugim organima, Skupstina je ta koja daje snagu jednoj takvoj odluci i jedino Skupstina i moze donositi i ponistavati takve odluke, ako su vec u skladu sa statutom i zakonom. Naravno, sve to stoji samo u slucaju ako vec zelimo da klub dugorocno drzi kurs zdravog rada, koji je u svemu ovom najbitniji da bi se klub oporavio, postao uspjesan i ono najbitnije kako bi iskoristio svoj potencijal! Na taj nacin se gradi tvrdjava od Bilinog polja, postujuci sistem rada kako bi zdravim radom klub ostvario postepeno svoje ciljeve i uspjehe te kako se sve to kasnije ne bi urusilo kao kula od karata nego opstalo dugorocno! Najgore bi bilo da klub uspostavi pogresnu praksu, koja bi i kasnije bila primjer nacina rada da se ide precicama, radi na svoju ruku itd. Dugorocno to nije dobro, klub bi prije ili kasnije skrenuo s tog normalnog puta i zato sve ove stvari se moraju raditi po pravilima. Moramo se potruditi shvatiti znacaj toga da se postuje rad kluba po pravilima, moramo biti legalisti. Naravno, sigurno je da ce biti gresaka, ali bitno je potruditi se da se te greske ispravljaju i da se klub drzi tog kursa da se radi po ps-u. Naravno, pored Skupstine ocekuje se i od Nadzornog odbora da preventivno djeluje i koriguje kad je potrebno i neophodno.

Sistem rada mora imati iste kriterije za sve da bi bio zastupljen dugorocno odrziv zdrav rad. Jos jedan primjer, mozemo mrziti ili ne voljeti Hamku i Fudu sto je sasvim normalno zbog situacije u kojoj se klub nalazi, ali samo na osnovu konkretnih dokaza im Skupstina moze zabraniti pristup klubu. U suprotnom, imaju ista prava kao i svi drugi. Bitnije je da sistem bude posten i pravedan kako bi jamcio zdrav rad kluba od toga da se odluke donose proizvoljno, samovoljom i da na taj nacin klub nekad skrene s puta zdravog rada. Tek takav los nacin rada bi odgovarao ovakvim poput navedenih, jer to je nacin rada iz proslosti koji nas je uostalom doveo na rub gasenja. Klub je iznad svakog pojedinca i iznad svega! Cinjenica je da ce se uvijek provuci nesto kukolja, uostalom kao i u zivotu, jer ne postoji idealan sistem, ali je bitno da ovaj sistem rada ipak cini da je u Skupstini zastupljena vecina kojoj je interes kluba na prvom mjestu, a kojoj je zadatak da ne dopusta bilo kakve zloupotrebe. U interesu kluba je da se odluke uvijek donose objektivno u skladu s pravilima. Bitno je da se ovakva prica ponavlja sto vise kako bismo izgradili sto jaci mentalitet koji ide dugorocno u korist kluba!

Prema tome, stub odbrane kluba cini clanstvo! Clanstvo nam daje odredjena prava da doprinosimo svom klubu, podrzavamo kad se nesto dobro radi, konstruktivno kritikujemo kad se cine greske kako bi se iste popravile te klub napredovao i uostalom da uvijek branimo interese kluba bas kao i za ovo pitanje kad bi klub trebao razmatrati da neko bude proglasen persona non gratom. Svi moramo biti svjesni kakav je znacaj toga da se bude Čelikov clan i to shvatati kao nepisano pravilo da je duznost biti clan kluba, jer ako nam je iskreno stalo do kluba onda clanstvo nije pitanje privilegije niti ikad smije biti nego iskljucivo pitanje ljubavi prema svom klubu! Čelik je Zenica, ali to treba dokazati i na djelima da gradjani Zenice, navijaci i simpatizeri kluba masovno postanu clanovi kluba te na taj nacin stoje iza svog kluba i za svoj klub! Jako bitno za klub je da se uclanimo i koristimo ta prava u interesu kluba, a koja nam statut osigurava. U skladu sa svojim mogucnostima, svako treba da krene od sebe...
Zadnja izmjena: Steelman, dana/u 25 jan 2022, 13:12, ukupno mijenjano 1 put.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

dinodino2019
Postovi: 2340
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 25 jan 2022, 13:11

moramo ove godine preci 600 clanova, sve ispod toga je porazavajuce realno
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Avatar
Truhlo
Postovi: 4940
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 25 jan 2022, 13:20

dinodino2019 je napisao/la:
25 jan 2022, 13:11
moramo ove godine preci 600 clanova, sve ispod toga je porazavajuce realno
Nije samo clanstvo u pitanju, moramo teziti da rezultati budu bolji nego prosle godine u svakom segmentu. Ono sto je sada u fokusu jeste finansijski segment kluba i ja bi bio zadovoljan da se ponovi prosla godina. Nece tu biti novca od naknade ze treniranje, ali nadam se da ce kategorija sponzorstvo biti jos jaca i bolja. Sve u svemu, ako se ostvari budzet od 500k i vrati se 200k+ duga, ja prezadovoljan. Clanstvo i ulaznice nazalost nisam optimistican. Mislim da ce biti kao i 21e oko 500 clanova i 500 prosjek prodanih karata.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

dinodino2019
Postovi: 2340
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 25 jan 2022, 13:54

Truhlo je napisao/la:
25 jan 2022, 13:20
dinodino2019 je napisao/la:
25 jan 2022, 13:11
moramo ove godine preci 600 clanova, sve ispod toga je porazavajuce realno
Nije samo clanstvo u pitanju, moramo teziti da rezultati budu bolji nego prosle godine u svakom segmentu. Ono sto je sada u fokusu jeste finansijski segment kluba i ja bi bio zadovoljan da se ponovi prosla godina. Nece tu biti novca od naknade ze treniranje, ali nadam se da ce kategorija sponzorstvo biti jos jaca i bolja. Sve u svemu, ako se ostvari budzet od 500k i vrati se 200k+ duga, ja prezadovoljan. Clanstvo i ulaznice nazalost nisam optimistican. Mislim da ce biti kao i 21e oko 500 clanova i 500 prosjek prodanih karata.
Mislim da ce biti bolje ove godine jer mi sa dobijenom tuzbom od grada idemo u narendoj sezoni pohodo na prvo mjesto u ovom rangu takmicenja od prvog kola i svi se mobilizirati u svakom smislu da se uđe u federalku
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

HarisZe
Postovi: 1951
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 25 jan 2022, 14:11

dinodino2019 je napisao/la:
25 jan 2022, 13:54
Truhlo je napisao/la:
25 jan 2022, 13:20
dinodino2019 je napisao/la:
25 jan 2022, 13:11
moramo ove godine preci 600 clanova, sve ispod toga je porazavajuce realno
Nije samo clanstvo u pitanju, moramo teziti da rezultati budu bolji nego prosle godine u svakom segmentu. Ono sto je sada u fokusu jeste finansijski segment kluba i ja bi bio zadovoljan da se ponovi prosla godina. Nece tu biti novca od naknade ze treniranje, ali nadam se da ce kategorija sponzorstvo biti jos jaca i bolja. Sve u svemu, ako se ostvari budzet od 500k i vrati se 200k+ duga, ja prezadovoljan. Clanstvo i ulaznice nazalost nisam optimistican. Mislim da ce biti kao i 21e oko 500 clanova i 500 prosjek prodanih karata.
Mislim da ce biti bolje ove godine jer mi sa dobijenom tuzbom od grada idemo u narendoj sezoni pohodo na prvo mjesto u ovom rangu takmicenja od prvog kola i svi se mobilizirati u svakom smislu da se uđe u federalku
Da li se odprilike moze znati kad bi ovaj spor mogao biti rijesen, svima je jasno da ovo klub dobija ali kad
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

aeroms33
Postovi: 658
Pridružen/a: 10 dec 2017, 05:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la aeroms33 » 25 jan 2022, 14:35

Neznam druze. Nisam ni ja trazio da izmidljamo toplu vodu. Nego prepisati mogucnost zabrane ulaska na stadion osobama koji su ostetli klub. Samo tako mozemo
1. zauzeti stav prema smradovima koji su se okoristi o klub
2.utjecati na svjest navijaca na balkanu
Nisam upoznat sa mogucnostima zakonskim nase drzave, aktima balkanskih klubova ali u Engleskoj svakako postoji. Naravno daleko je eng premijer liga i mi ali sto nebi pokusali.
Nemoze neko praviti probleme klubu,ostetit ga finansijski,pa i od strane navijaca. Gadanje igraca,uletanje na teren,upotreba oruzija. Imaju kamere,imaju brojaci na stadionu. Postoji infrastruktura.
A ako nemogu ovi dusmani na koje svi mislimo bez neke sudske presude kao dokaza onda bar predlog da neko ko je upoznat najbolje o dogadajima u posljednjim desetljećima kluba izda monografiju i zapise imena dusmana za vjeke vjekova. Ja ih nexu nabrajati ali red bi bio i jedino moguce za postenog navijaca i njegovu satisfakciju.

Avatar
Truhlo
Postovi: 4940
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 25 jan 2022, 14:36

dinodino2019 je napisao/la:
25 jan 2022, 13:54
Truhlo je napisao/la:
25 jan 2022, 13:20
dinodino2019 je napisao/la:
25 jan 2022, 13:11
moramo ove godine preci 600 clanova, sve ispod toga je porazavajuce realno
Nije samo clanstvo u pitanju, moramo teziti da rezultati budu bolji nego prosle godine u svakom segmentu. Ono sto je sada u fokusu jeste finansijski segment kluba i ja bi bio zadovoljan da se ponovi prosla godina. Nece tu biti novca od naknade ze treniranje, ali nadam se da ce kategorija sponzorstvo biti jos jaca i bolja. Sve u svemu, ako se ostvari budzet od 500k i vrati se 200k+ duga, ja prezadovoljan. Clanstvo i ulaznice nazalost nisam optimistican. Mislim da ce biti kao i 21e oko 500 clanova i 500 prosjek prodanih karata.
Mislim da ce biti bolje ove godine jer mi sa dobijenom tuzbom od grada idemo u narendoj sezoni pohodo na prvo mjesto u ovom rangu takmicenja od prvog kola i svi se mobilizirati u svakom smislu da se uđe u federalku
Tuzba ce proci i klub ce dobiti spor, ali ne vjerujem da ce isplata novca ici glatko...
Sve u svemu cekamo izvjestaj UO za 21u i planove za 22gu, pa cemo onda raspravljati :bih:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 25 jan 2022, 15:50

Kad se uvede opcija online clanstva, broj clanova ce skociti sigurno. Kako su rekli rade na tome, pa sacekajmo.

Nadam se da cemo imati kapaciteta sljedecu sezonu preci u veci rang. Nek se kolo zavrti :mrgreen:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.