NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Radnika?

Anketa je završila: 15 mar 2024, 18:19.

Pobjeda
6
55%
Neriješeno
3
27%
Poraz
2
18%
 
Ukupno glasova: 11

Avatar
Truhlo
Postovi: 4940
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 25 jan 2022, 15:55

redbull93 je napisao/la:
25 jan 2022, 15:50
Kad se uvede opcija online clanstva, broj clanova ce skociti sigurno. Kako su rekli rade na tome, pa sacekajmo.

Nadam se da cemo imati kapaciteta sljedecu sezonu preci u veci rang. Nek se kolo zavrti :mrgreen:
Joj redbull, pravo si optimistican, ima za karte donacije karticom, pa nisu neke brojke u stotinama :mrgreen:

Nego sta mislite o novom potencijalnom grbu?

slika

Nasao negdje na redditu
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 25 jan 2022, 15:59

Truhlo je napisao/la:
25 jan 2022, 15:55
redbull93 je napisao/la:
25 jan 2022, 15:50
Kad se uvede opcija online clanstva, broj clanova ce skociti sigurno. Kako su rekli rade na tome, pa sacekajmo.

Nadam se da cemo imati kapaciteta sljedecu sezonu preci u veci rang. Nek se kolo zavrti :mrgreen:
Joj redbull, pravo si optimistican, ima za karte donacije karticom, pa nisu neke brojke u stotinama :mrgreen:

Nego sta mislite o novom potencijalnom grbu?

slika

Nasao negdje na redditu
Ohoo nije lose, cak sta vise i svidja mi se :mrgreen:

Rebrending kluba uraditi, dignuti ljestvicu jos vise. Odakle ti ovo? Neko onako uradio ili postoji neka opcija za ovo?

Svidja mi se pravo.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
laudrop
Postovi: 1282
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la laudrop » 25 jan 2022, 19:39

Nismo BFK Simm Bau da mijenjamo grbove :D :D Neka ovog našeg prepoznatljivog već godinama, možda nekad samo sitnice promijeniti kao što su usklađivanje boje...
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

FRLegioen
Postovi: 455
Pridružen/a: 08 sep 2020, 19:36
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FRLegioen » 25 jan 2022, 21:25

Meni je trenutni grb odlican!I ako bi nekad doslo do ideje da se izmjeni grb Celika,dvije stvari nikad ne bih podrzao.Promjena boja kluba i ljiljana!

Avatar
rz88
Postovi: 529
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 25 jan 2022, 21:42

Truhlo je napisao/la:
25 jan 2022, 15:55
redbull93 je napisao/la:
25 jan 2022, 15:50
Kad se uvede opcija online clanstva, broj clanova ce skociti sigurno. Kako su rekli rade na tome, pa sacekajmo.

Nadam se da cemo imati kapaciteta sljedecu sezonu preci u veci rang. Nek se kolo zavrti :mrgreen:
Joj redbull, pravo si optimistican, ima za karte donacije karticom, pa nisu neke brojke u stotinama :mrgreen:

Nego sta mislite o novom potencijalnom grbu?

slika

Nasao negdje na redditu
Katastrofa..
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

Cod
Postovi: 345
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:31
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Cod » 25 jan 2022, 22:42

Ja također ne bih mjenjao sadašnji grb,pogotovu ljiljan.

Avatar
Steelman
Postovi: 1999
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 25 jan 2022, 22:43

Pitanje grba sad za klub nije prioritet i sigurno je to dok se i dalje klub bori za svoj goli opstanak takvo pitanje Skupstina ne bi trebala potezati, ali nekad ce trebati i o tom raspravljati. Kad su Sloboda i Velez mogli proci kroz takva pitanja ne vidim zasto i Čelik ne bi mogao. Bitno je da Skupstina raspravlja i da se demokratski o tom odluci onako kako vecina zeli pa sta god clanovi odluce, a ne kao sto je to bio slucaj svojevremeno u tom ratnom periodu sa NK i ljiljanom da uzi krug ljudi iz stranke odluci tako da ih boli qrac sta drugi misle i uopste za tradicijom kluba. Tu ljagu sigurno treba oprati na nacin da svi clanovi kluba, oni koji ga iskreno vole i onima kojima je stalo do kluba odluce o grbu kluba!

FK u NK je definitivno doneseno iz pogresnih razloga, a ljiljan kao i nekad crvena zvijezda je odredjen kao ideoloski simbol. Postujem i jedan i drugi, jer pod jednim je Zenica dozivjela progres te se izgradila iz kasabe u respektabilan grad, koji je tad prije 50 godina sigruno bio mnogo progresivniji nego sto je to danas, a drugi kao drzavotvorni te od srednkovjekovne Bosne i Kotromanica, ali za mene licno ce Čelik uvijek biti vise od ideologije. Fudbal koji su sva djeca igrala na ulici i šina bez ideoloskih simbola odnosno FK i šina su ono sto u srzi predstavlja Čelik, otvoren klub sa punim postovanjem i uvazavanjem razlicitosti, jer to je ta zenicka tradicija zasnovana na ipak nekim radnickim principima! To je onaj Mujo Mujkic koji je s posla garav isao pravo da igra tekmu, to su oni skromni ljudi koji su isli na tekme i radovali se i tugovali sa svojim klubom, jer taj klub je bio ponos! Šina znaci da Čelik je Zenica, šina znaci samo Čelik! Šina predstavlja tog obicnog Zenicanina koji voli svoj klub! Lokal patriotizam u pozitivnom smislu! Ta promjena iz okruglog grba 70-ih u taj sa FK i šinom poput medalje pokriva tradiciju i pricu kluba odnosno i nastanak i njegove najvece uspjehe 70-ih i onako kako bi i dalje to trebalo da bude. Pitanje grba je pitanje tradicije za koju smo se borili da se ocuva!

Medjutim, svako tu ima pravo na razlicito misljenje i treba to postovati. Bitno je da clanovi kluba, tj. gradjani Zenice, navijaci i simpatizeri kluba odnosno Zenica odluci koje su vrijednosti koje klub predstavlja i kakvu simboliku nosi. Mora postojati izbor i kako vecina osjeca i odluci onda tako i mora biti, ne smije tu biti nista na silu, jer bitnije od svega je da se nista ne namece nego da se o svim pitanjima parlamentarno dogovara i odlucuje. Samo na taj nacin se gradi jedan otvoren i ozbiljan klub kakav i treba da bude. Ovo sto smo imali u zadnje dvije decenije nazalost je bila prcija, a ne klub. Tu energiju treba i putem takvih pitanja preokrenuti u korist kluba!
Zadnja izmjena: Steelman, dana/u 25 jan 2022, 22:54, ukupno mijenjano 1 put.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 25 jan 2022, 22:53

Doci ce sigurno vrijeme kada cemo sazriti za rebrending i to ce se morati dobro odraditi. Sta ja znam, meni ovaj gore grb i nije los tako, jest da je zaokret veliki, ali o tome cemo kada dodje vrijeme.

Imamo primjere juventusa, intera, man cityja... ne sumnjam ja u to da nece biti kako treba.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Steelman
Postovi: 1999
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 25 jan 2022, 23:02

redbull93 je napisao/la:
25 jan 2022, 22:53
Doci ce sigurno vrijeme kada cemo sazriti za rebrending i to ce se morati dobro odraditi. Sta ja znam, meni ovaj gore grb i nije los tako, jest da je zaokret veliki, ali o tome cemo kada dodje vrijeme.

Imamo primjere juventusa, intera, man cityja... ne sumnjam ja u to da nece biti kako treba.
Plastika, biznis, moderni fudbal... Ne mora sve u tom smjeru, treba postovati sentiment odnosno tu tradiciju za koju ce se ispostaviti da je ocuvala nas klub u zivotu, jer da nije tradicije ne bi pilo vode. Da se razumijemo Juventus ima vecu tradiciju, ali boli qrac nekog Agnelija ili nekog Kineza u Interu ili seika u Cityu za to nego na koji nacin ce marketinski izmusti lovu. Ipak, iako i nama treba lova i treba se znati prilagodjavati, ali ne idu bas svi bas takvim putem modernizacije. Moderni fudbal je i ono kad dosude zuti karton sto je jedan igrac provuko drugom loptu kroz noge odnosno da ne treba bas sve uzimati za dobro. Sterilitet, a kod nas ipak treba gurati tradiciju i tu fudbalsku romantiku u odredjenoj mjeri, posebno poslije borbe kroz koju je klub prosao i danas prolazi za svoj opstanak te kao rijedak clanski klub u regiji kojeg spasavaju navijaci i simpatizeri. To je nasa prica koja ima dusu i svoju prepoznatljivost, a to mora s vremenom postati i prednost. Treba znati gdje se prilagoditi modernim tokovima, a gdje sacuvati izvorne vrijednosti.
Zadnja izmjena: Steelman, dana/u 25 jan 2022, 23:12, ukupno mijenjano 1 put.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la limvolikce1945 » 25 jan 2022, 23:03

FK i šinu vratiti, oblik ni po koju cijenu dirati. To je moje mišljenje koje ću zastupati ako ikada dođe na skupštini takva tačka dnevnog reda. Da hoće što prije, jer bi onda značilo sa smo sva sranja u klubu riješili.
Ovaj oblik sadašnji je oblik medalje/ordena/kolajne, kako god želite, je jedinstven i originalan, ne znan da li postoji ijedan klub da ima ovakav oblik grba. Ako i postoji, vrlo je rijedak. Tu privilegiju treba zadržati.

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 25 jan 2022, 23:17

Steelman je napisao/la:
25 jan 2022, 23:02
redbull93 je napisao/la:
25 jan 2022, 22:53
Doci ce sigurno vrijeme kada cemo sazriti za rebrending i to ce se morati dobro odraditi. Sta ja znam, meni ovaj gore grb i nije los tako, jest da je zaokret veliki, ali o tome cemo kada dodje vrijeme.

Imamo primjere juventusa, intera, man cityja... ne sumnjam ja u to da nece biti kako treba.
Plastika, biznis, moderni fudbal... Ne mora sve u tom smjeru, treba postovati sentiment odnosno tu tradiciju za koju ce se ispostaviti da je ocuvala nas klub u zivotu, jer da nije tradicije ne bi pilo vode. Da se razumijemo Juventus ima vecu tradiciju, ali boli qrac nekog Agnelija ili nekog Kineza u Interu ili seika u Cityu za to nego na koji nacin ce marketinski izmusti lovu. Ipak, iako i nama treba lova i treba se znati prilagodjavati, ali ne idu bas svi bas takvim putem modernizacije. Moderni fudbal je i ono kad dosude zuti karton sto je jedan igrac provuko drugom loptu kroz noge odnosno da ne treba bas sve uzimati za dobro. Sterilitet, a kod nas ipak treba gurati tradiciju i tu fudbalsku romantiku u odredjenoj mjeri, posebno poslije borbe kroz koju je klub prosao i danas prolazi za svoj opstanak te kao rijedak clanski klub u regiji kojeg spasavaju navijaci i simpatizeri. To je nasa prica koja ima dusu i svoju prepoznatljivost, a to mora s vremenom postati i prednost. Treba znati gdje se prilagoditi modernim tokovima, a gdje sacuvati izvorne vrijednosti.
Upravu si i za to, ali to su sad sve pojedinacna misljenja. Kada dodje vrijeme za to, treba dobro sagledati sve, sta se dobija, a sta gubi. Mozda neki rebrending uraditi ili osvjeziti ovaj postojeci grb, kada dodje vrijeme onda sagledati sve pluseve i minuse i jedne i druge strane, pa sta vecina odluci. Ipak smo klub po mjeri navijaca :D
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Truhlo
Postovi: 4940
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 26 jan 2022, 11:23

limvolikce1945 je napisao/la:
25 jan 2022, 23:03
FK i šinu vratiti, oblik ni po koju cijenu dirati. To je moje mišljenje koje ću zastupati ako ikada dođe na skupštini takva tačka dnevnog reda. Da hoće što prije, jer bi onda značilo sa smo sva sranja u klubu riješili.
Ovaj oblik sadašnji je oblik medalje/ordena/kolajne, kako god želite, je jedinstven i originalan, ne znan da li postoji ijedan klub da ima ovakav oblik grba. Ako i postoji, vrlo je rijedak. Tu privilegiju treba zadržati.
:salut:

To je to, dijelim isto misljenje. Ovaj gore slucajno nasao, pa reko malo temu da ozivimo :mrgreen:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

FRLegioen
Postovi: 455
Pridružen/a: 08 sep 2020, 19:36
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la FRLegioen » 26 jan 2022, 19:18

Truhlo je napisao/la:
26 jan 2022, 11:23
limvolikce1945 je napisao/la:
25 jan 2022, 23:03
FK i šinu vratiti, oblik ni po koju cijenu dirati. To je moje mišljenje koje ću zastupati ako ikada dođe na skupštini takva tačka dnevnog reda. Da hoće što prije, jer bi onda značilo sa smo sva sranja u klubu riješili.
Ovaj oblik sadašnji je oblik medalje/ordena/kolajne, kako god želite, je jedinstven i originalan, ne znan da li postoji ijedan klub da ima ovakav oblik grba. Ako i postoji, vrlo je rijedak. Tu privilegiju treba zadržati.
[/quote
:salut:

To je to, dijelim isto misljenje. Ovaj gore slucajno nasao, pa reko malo temu da ozivimo :mrgreen:
Oblik grba je stvarno specifican,i on obavezno po meni treba ostati i dalje uz ljiljan i dodati sinu !Al to u neka bolja vremena.

Avatar
Truhlo
Postovi: 4940
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 26 jan 2022, 20:53

Nego hajmo dalje druga tema. @avenija tebra kako ovi izraelci nisu ni godinu dana u Mostaru, a vec pumpaju kesh u Zrinjski, jos i u upravu ulaze. Ovi nasi punjabi truju grad, najveci izvoznici, a nisu godinama ispostovali najveci simbol grada i giganta centralne Bosne :kafa:
Lakshmi pichko, da bog da ti racun blokirali :bih:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
redbull93
Postovi: 14250
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 28 jan 2022, 09:21

Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 28 jan 2022, 16:52

Truhlo je napisao/la:
26 jan 2022, 20:53
Nego hajmo dalje druga tema. @avenija tebra kako ovi izraelci nisu ni godinu dana u Mostaru, a vec pumpaju kesh u Zrinjski, jos i u upravu ulaze. Ovi nasi punjabi truju grad, najveci izvoznici, a nisu godinama ispostovali najveci simbol grada i giganta centralne Bosne :kafa:
Lakshmi pichko, da bog da ti racun blokirali :bih:
A zasto u Zrinjski, a ne u Velez? To meni ipak smrdi da u pozadini nisu sportski razlozi. A za sve ostalo treba malo strpljenja.

Nego, jesam li propustio objavu o podizanju kartica ili jos nije gotovo?
Celik!3,2,2.

Avatar
Truhlo
Postovi: 4940
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 28 jan 2022, 19:57

AllGunsBlazing je napisao/la:
28 jan 2022, 16:52
Truhlo je napisao/la:
26 jan 2022, 20:53
Nego hajmo dalje druga tema. @avenija tebra kako ovi izraelci nisu ni godinu dana u Mostaru, a vec pumpaju kesh u Zrinjski, jos i u upravu ulaze. Ovi nasi punjabi truju grad, najveci izvoznici, a nisu godinama ispostovali najveci simbol grada i giganta centralne Bosne :kafa:
Lakshmi pichko, da bog da ti racun blokirali :bih:
A zasto u Zrinjski, a ne u Velez? To meni ipak smrdi da u pozadini nisu sportski razlozi. A za sve ostalo treba malo strpljenja.

Nego, jesam li propustio objavu o podizanju kartica ili jos nije gotovo?
Kakvi god da su razlozi, dobijaju novac.

Nije jos bila objava za clanske, ali evo izvjestaj za 2021u je tu. Odlicna godina s obzirom na sve sabotaze kr0lja. U 22gu jos jace i da prebacimo 600k bez novca od poslovni prostora.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
Steelman
Postovi: 1999
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 28 jan 2022, 22:42

Kupovina karata i prisustvo utakmicama, uclanjenje u klub, kupovina artikala u fan shopu, ucesce u programima 12. igrac i Vjerni navijac, eventualna pomoc oko dovodjenja veceg sponzora u klub su nacini na koji svi navijaci i simpatizeri u skladu sa svojim mogucnostima mogu pomoci. Za pocetak se svi trebamo potruditi da se popravi situacija posebno sa posjetom, ali i sa uclanjenjem. Svako individualno moze animirati nekog odnosno raditi na budjenju svijesti i ucescu kruga ljudi oko sebe u ozdravljenju i oporavku kluba na sebi svojstven nacin, a putem posjete i clanstva je to itekako moguce.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 29 jan 2022, 01:12

Truhlo je napisao/la:
28 jan 2022, 19:57
AllGunsBlazing je napisao/la:
28 jan 2022, 16:52
Truhlo je napisao/la:
26 jan 2022, 20:53
Nego hajmo dalje druga tema. @avenija tebra kako ovi izraelci nisu ni godinu dana u Mostaru, a vec pumpaju kesh u Zrinjski, jos i u upravu ulaze. Ovi nasi punjabi truju grad, najveci izvoznici, a nisu godinama ispostovali najveci simbol grada i giganta centralne Bosne :kafa:
Lakshmi pichko, da bog da ti racun blokirali :bih:
A zasto u Zrinjski, a ne u Velez? To meni ipak smrdi da u pozadini nisu sportski razlozi. A za sve ostalo treba malo strpljenja.

Nego, jesam li propustio objavu o podizanju kartica ili jos nije gotovo?
Kakvi god da su razlozi, dobijaju novac.

Nije jos bila objava za clanske, ali evo izvjestaj za 2021u je tu. Odlicna godina s obzirom na sve sabotaze kr0lja. U 22gu jos jace i da prebacimo 600k bez novca od poslovni prostora.
Nije isto ako politika stoji iza kluba ili protiv kluba. Valjda to mi najbolje znamo.
Celik!3,2,2.

denisov
Postovi: 584
Pridružen/a: 06 nov 2012, 02:47

Re: Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la denisov » 29 jan 2022, 11:00

Mora se jos bolje raditi na reklami, ne kazem da cure i momci ne rade kako treba ali treba jos vise i bolje zapeti. Maltene da svakodnevno izlazi neka lijepa informacija o Celiku.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.