NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv NK Tomislav?

Anketa traje do: 20 apr 2024, 12:00.

Pobjeda
2
40%
Neriješeno
1
20%
Poraza
2
40%
 
Ukupno glasova: 5

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12678
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Mig_Mig » 16 sep 2021, 18:21

RZ88Adnan je napisao/la:
16 sep 2021, 18:14
Mig_Mig je napisao/la:
16 sep 2021, 17:47
Pratim ovo stanje u zadnje vrijeme i nekako mi oci para situacija da navijaci i uprava kluba izlaze iz krize vide samo u Fudi? Meni to stvarno nije jasno zasto je tako??! Vi ako nemate drugu soluciju onda nista ne trebate pokusavati,ponovo ste sistemski neodrzivi. Jednostavno se mora krenuti dalje,bez grada bez ikoga,pa dokle se stigne.
Klub funkcioniše i bez njega evo godinu dana,novac koji ne pušta klubu jeste Čelikov i ne daje ga on iz svog dzepa nego su to pare od zakupnina prostora na stadionu.Sporazumom su obe strane dogovorile uslove i zahtjeve koje će izvršavat,jedna strana to poštuje i dalje dok druga koči..
Proces oporavka je dug i težak iako mi svi priželjkujemo što prije da se vratimo tamo gdje bi i trebali biti.
Jasno mi je da se sporazum krsi,ali mora se pronaci rješenje za to. 200 000KM za Celik je nista, vi to ocigledno nemate ili ako imate koristite za tekuce potrebe. Treba vam bolji sistem,vrijeme prolazi a vi ne uspijevate napraviti odrziv sistem.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
sve5
Postovi: 308
Pridružen/a: 24 feb 2017, 13:12
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la sve5 » 16 sep 2021, 18:43

Mig_Mig je napisao/la:
16 sep 2021, 18:21
RZ88Adnan je napisao/la:
16 sep 2021, 18:14
Mig_Mig je napisao/la:
16 sep 2021, 17:47
Pratim ovo stanje u zadnje vrijeme i nekako mi oci para situacija da navijaci i uprava kluba izlaze iz krize vide samo u Fudi? Meni to stvarno nije jasno zasto je tako??! Vi ako nemate drugu soluciju onda nista ne trebate pokusavati,ponovo ste sistemski neodrzivi. Jednostavno se mora krenuti dalje,bez grada bez ikoga,pa dokle se stigne.
Klub funkcioniše i bez njega evo godinu dana,novac koji ne pušta klubu jeste Čelikov i ne daje ga on iz svog dzepa nego su to pare od zakupnina prostora na stadionu.Sporazumom su obe strane dogovorile uslove i zahtjeve koje će izvršavat,jedna strana to poštuje i dalje dok druga koči..
Proces oporavka je dug i težak iako mi svi priželjkujemo što prije da se vratimo tamo gdje bi i trebali biti.
Jasno mi je da se sporazum krsi,ali mora se pronaci rješenje za to. 200 000KM za Celik je nista, vi to ocigledno nemate ili ako imate koristite za tekuce potrebe. Treba vam bolji sistem,vrijeme prolazi a vi ne uspijevate napraviti odrziv sistem.
O čemu ti? Kad se željo na 100godišnjicu ne ugasi radi 20.000 KM, a igraju u premijer ligi, ti ovakvu nebulozu pišeš. Nema kluba u premijeri ligi trenutno da mu nije veliko 10.000 KM, a ti ovdje pišeš da je 200.000 KM za Čelik malo... :crazy:

Čelik u 3. ligi nije atraktivan za većinu sponzora, ali svejedno ima više sponzora nego vjerovatno većina premijerligaša (moguće i više od svih). Iznosi su logično manji jer igramo sa UNIS-om, Famosom itd. ali broj sponzora konstantno raste i sa rezultatskim napretkom rast će i finansijska podrška tih sponzora.

Glavna kočnica JEST grad, ali samo kočnica, ne ručna ili sje.ban motor kako je kod ostalih koji u potpunosti zavise od politike. Oporavak ide svojim putem i on dođe sigurno samo prvenstveno od ispunjenja obećanog od strane grada zavisi da li eksrepsno ili potraje godinu ili dvije duže...

Avatar
habuba
Postovi: 714
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 16 sep 2021, 19:42

Mig_Mig je napisao/la:
16 sep 2021, 18:21
Jasno mi je da se sporazum krsi,ali mora se pronaci rješenje za to. 200 000KM za Celik je nista, vi to ocigledno nemate ili ako imate koristite za tekuce potrebe. Treba vam bolji sistem,vrijeme prolazi a vi ne uspijevate napraviti odrziv sistem.
Klub je vise nego samoodrziv. Ne samo da placaju tekuce troskove bez problema vec i vracaju dugove (samo ove godine ce samo iz svojih sredstava vratiti preko 100k duga).

Dodatna sredstva se ne traze za tekuce troskove vec manje vise za brze vracanje dugova. Pritisci se prave da bi se postovalo nesto sto se potpisalo. Nista vise od toga.

PonosniSmogovci
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 maj 2019, 19:09
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la PonosniSmogovci » 16 sep 2021, 19:59

Klub ne samo da je samoodrživ nego je vratio i 180k dugovanja za 9. mjeseci. Na kraju godine ako ovako nastave ostvariti će budžet solidnog drugoligaša i to sve s 0KM od Grada te iz kantonalne lige.

Avatar
avenija
Postovi: 13584
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 16 sep 2021, 20:05

avenija je napisao/la:
15 sep 2021, 16:36


I na kraju jako bitno, evo citali ste sta je Keno iz Amerike napisao neutralac 95% ljudi u Zenici je kontra Čelika kontra uprave jer su to SDA lopovi po njima( nama se čini da nije tako jer se krećemo u nasim malim krugovima prijatelja koji su upuceni) Nedam marku rupa bez dna, sve najgore, takvo je cinjenicno misljenje PROSJECNOG ZENIČANINA o Čeliku zato molim klub da u iducih mjesec dana 15 nebitno napravi video kao sto je bila najava za utakmicu protiv Famosa dobro uradjena ali sa upravom kluba igracima i navijacima neki od 3 minute gdje Ce se sve sazeti u te tri minute, sta je bio Čelik, sta je sada, kako se sada radi kako se radilo prije, koliko se dugova vratilo, kako se prije zaduzivalo, kako dolaze sponzori , naavijsci pomoci sada a kako ih u premijer ligi nije bilo, kako je klub otvoren sada i transparentan a kakav je prije bio, zasto niza liga a ne federalna i kroz taj video koji Ce obici grad i šire jednom zauvijek rijesiti sve dileme i NERAZJASNJENA PITANJA PROSJECNOG ZENIČANINA. Na kraju kada se sve objasni i nacrta ljudima pozvati ih SADA NEMATE IZGOVORA DA SE NE PRIKLJUCITE ČELIKU KOJI SE ZAHUKTAVA tako neka jaka poruka..Taj video je kljuc da se probije ta barijera nepoznanica prosjecnih ljudi koji ne znaju sta da uopste misle.
Zbog ovakvih neupućenih i konstantnog objasnjavanja i mučenja svih nas ponoviti cu molbu da se ovo uradi u iducih 30 dana. Znaci ogromna molba.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
redbull93
Postovi: 14401
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 16 sep 2021, 20:50



Cisto da su upoznati ovi sto ce ici na utakmicu
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

kirat410
Postovi: 683
Pridružen/a: 10 avg 2021, 15:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la kirat410 » 16 sep 2021, 21:00

redbull93 je napisao/la:
16 sep 2021, 20:50


Cisto da su upoznati ovi sto ce ici na utakmicu
Ukoliko neko želi više informacija o stadionu, parkingu ili bilo šta neka pita ja sam iz tog područja pa sam upoznat :) likČe ⚫🔴


Avatar
Celicni
Postovi: 1610
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 16 sep 2021, 23:00

Hoce li nasi prenositi ili oni ?

kirat410
Postovi: 683
Pridružen/a: 10 avg 2021, 15:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la kirat410 » 16 sep 2021, 23:05

Da

kirat410
Postovi: 683
Pridružen/a: 10 avg 2021, 15:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la kirat410 » 16 sep 2021, 23:07

Celicni je napisao/la:
16 sep 2021, 23:00
Hoce li nasi prenositi ili oni ?
Biti će prijenos na Smart TV Tešanj, a možda će i naši prenositi

macak_
Postovi: 918
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la macak_ » 17 sep 2021, 00:09

Mig_Mig je napisao/la:
16 sep 2021, 18:21
RZ88Adnan je napisao/la:
16 sep 2021, 18:14
Mig_Mig je napisao/la:
16 sep 2021, 17:47
Pratim ovo stanje u zadnje vrijeme i nekako mi oci para situacija da navijaci i uprava kluba izlaze iz krize vide samo u Fudi? Meni to stvarno nije jasno zasto je tako??! Vi ako nemate drugu soluciju onda nista ne trebate pokusavati,ponovo ste sistemski neodrzivi. Jednostavno se mora krenuti dalje,bez grada bez ikoga,pa dokle se stigne.
Klub funkcioniše i bez njega evo godinu dana,novac koji ne pušta klubu jeste Čelikov i ne daje ga on iz svog dzepa nego su to pare od zakupnina prostora na stadionu.Sporazumom su obe strane dogovorile uslove i zahtjeve koje će izvršavat,jedna strana to poštuje i dalje dok druga koči..
Proces oporavka je dug i težak iako mi svi priželjkujemo što prije da se vratimo tamo gdje bi i trebali biti.
Jasno mi je da se sporazum krsi,ali mora se pronaci rješenje za to. 200 000KM za Celik je nista, vi to ocigledno nemate ili ako imate koristite za tekuce potrebe. Treba vam bolji sistem,vrijeme prolazi a vi ne uspijevate napraviti odrziv sistem.
Cudno je kako si se usutio nakon sto su ti ljudi lijepo odgovorili. Mi ne trazimo da budemo velez sa 1,5mil iz budzeta (a bez omladinske skole) niti sloboda sa 1mil iz budzeta. Mi ne trazimo pare iz budzeta. Obaveza koju trazimo od grada je da placa reprogram poreskog duga koji su ljudi iz kluba dogovorili i "sredili" da bude dosta manji. Trazimo da to grad placa iz razloga sto je taj dug napravljen za vrijeme dok je klubom upravljao grad i "investitor" kojeg je doveo grad. Oni su toga svjesni i na to su pristali i to redovno placaju za sada.
Druga strana koju mi trazimo od grada su pare od zakupa poslovnih prostora na stadionu. Grad pod vodstvom kasumovica je to prisvojio sebi, a to su uvijek bile pare od kluba. Napokon je dogovoreno (i potpisano) da to bude vraceno, a klub je izasao u susret i nije trazio retroaktivno sredstva za ranije godine, nego da uplate krenu od 2021, na osnovu prikupljenih para. Oni to ne rade i zadrzavaju pare za budzet.
To je "samo" 200.000 (tacnije 220.000), ali to su pare s kojim bi vecina dugova bila vracena. Klub je trsnutno i vise nego samoodrziv i raste iz dana u dan.
Pored tih "samo" 200.000 tu je i atmosfera u gradu koja je narusena huskackim ponasanjem nacelnika koja utice i na navijace, ali i na potencijalne sponzore kluba. Iako se klub izdigao iznad sivila politike i blata stranaka, mnogo znaci da svi pusu u isto jedro i sigurno bi bar za 30% bila povecana baza sponzora i aktivnih ljudi oko kluba. Jer koliko daleko je smecar spreman ici govori cinjenica da ljudi koji su oko kluba dobijaju krivicne prijave za zaljepljene plakate, a pitanje je sta je sljedece. U sustini, cak ne treba ni posebna podrska, ali se ocekuje da bar ne odmaze.

Svako ko je realan i ko nije zlonamjeran ovo moze prepoznati. Pitanje je na kojoj si ti strani.
Pravda za flash-a!!!

PonosniSmogovci
Postovi: 723
Pridružen/a: 24 maj 2019, 19:09
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la PonosniSmogovci » 17 sep 2021, 00:41

Navijači i rukovodstvo ovog kluba se bore samo da se Čeliku vrati ono što mu je oduzeto. U toj borbi jedini i najveći protivnik im je seljak iz Gornjeg Vakufa zvani Fuad Kasumović - najveći dušman kluba u historiji. Bio je predsjednik Čelika u 2 navrata kada je po izvještaju finansijske policije napravljen najveći dug u zadnjih 20 godina. Sada se svim snagama bori da ga ugasi. Hoće al u kurcu.

Prosto i jednostavno.

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12678
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Mig_Mig » 17 sep 2021, 00:44

Momci,ja ne mislim da on vama to treba dati. Potpisano je i mora. Samo sam vam zelio reci da je taj sistem neodrzivi i mora se okrenuti drugačijim putem,iznaci nacina, investitor itd.. sretno u svakom slučaju
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
sve5
Postovi: 308
Pridružen/a: 24 feb 2017, 13:12
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la sve5 » 17 sep 2021, 00:46

Mig_Mig je napisao/la:
17 sep 2021, 00:44
Momci,ja ne mislim da on vama to treba dati. Potpisano je i mora. Samo sam vam zelio reci da je taj sistem neodrzivi i mora se okrenuti drugačijim putem,iznaci nacina, investitor itd.. sretno u svakom slučaju
Treba jak covjek :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12678
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Mig_Mig » 17 sep 2021, 00:48

sve5 je napisao/la:
17 sep 2021, 00:46
Mig_Mig je napisao/la:
17 sep 2021, 00:44
Momci,ja ne mislim da on vama to treba dati. Potpisano je i mora. Samo sam vam zelio reci da je taj sistem neodrzivi i mora se okrenuti drugačijim putem,iznaci nacina, investitor itd.. sretno u svakom slučaju
Treba jak covjek :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Vidi.. neko je spomenuo Velez. Velez od grada sigurno u zadnje tri godine nije dobio 300 000 od kantona i federacije jeste,ali sigurno manje od trenutnog plusa na racunu kluba plus stadion se pravi. Jak i posten covjek sigurno moze promjeniti sistem.
Max Allegri 300 💪💪💪

macak_
Postovi: 918
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la macak_ » 17 sep 2021, 00:55

Jest, super je sistem kad moraju izvesti igraca u 10.minuti jer nemaju nikog ispod 21. I kad ti juniori ispadnu iz premijer lige, a ti se ko biva boris za titulu. Sutra taj jaki covjek kad ode ili kad fadil zavrne pipu, njima ce ostati samo betonski stubovi na tribini i dugovi prema polovnim igracima. I idu tamo gdje su bili prije 6-7 god. Al eto, imat ce ljepsi stadion, sa restoranom.

**** taj sistem.

Celik pravi sistem da je samoodrziv. I on je i sada samoodrziv samo ga klosar nacelnik usporava i oporavak ce trajati 5 godina, umjesto 3. To je jedina razlika. Sud ce 'sutra' presuditi u korist kluba, a sada se samo ukazuje na to da sve moze biti lakse, za obje strane.
PS. Oko kluba je sada 30 postenih ljudi, i oni postaju sve jaci.
Pravda za flash-a!!!

Bandit88
Postovi: 401
Pridružen/a: 06 sep 2021, 14:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Bandit88 » 17 sep 2021, 07:14

Mnogima nije jasno „Šta je sa Čelikom?“

Zašto smatram da nije jasno?

Zato što se danas tako živi, brže, dođe informacija do "ulaza" u mozak, kratko je propustiš, ko kad blicneš nekom da se uključi iz sporedne ulice i ideš dalje.

Informacija neprocesuirana, pa se pitac vrli upita ponovo za mjesec, kad ponovo procuri informacija, "Ma šta je više s tim Čelikom?"

Ovdje ne računam nas koji znamo i koji smo učinili svako u svojoj ljubavi i moći koliko može i činimo da ovaj SIMBOL srednje Bosne opstane.

Šta je sa Čelikom, pokušaj peti:

-Čelik je zapušten od strane struktura koje su ga vodile od nezavisnosti BiH do unazad par godina (hajmo reći do odlaska Turskih "investitora"), milionski su dugovi i to je svako mogao da vidi, podaci dostupni.

-Čelik je dobio NOŽ U LEĐA od strane prvog čovjeka ovoga grada, na način da mu osporava novac koji bi po svakoj logici trebao biti Čelikov, jer poslovni prostori na SVAKOM stadionu na svijetu pomažu samoodrživosti kluba.

-Gradska uprava na čelu sa pomenutim negospodinom čini sve da JAVNOSTI prikaže kako je Čelik "bure bez dna", te navodno zbog toga ne poštuje sporazum koji je potpisao, a tiče se upravo tih "mizernih" 18.000 mjesečno od poslovnih prostora stadiona Bilino Polje.

-Čelik NE TRAŽI, NE TRAŽI, NE TRAŽI ništa više osim poštivanja tog sporazuma i to nema NIGDJE u lokalnoj zajednici da se ne odvaja barem toliko za vrhunski sport. Da, ovdje ćete me dočekati opet i reći kako nije vrhunski, ali jeste, jeste, jer vrhunski plan oporavka je, vrhunska Uprava kluba konačno, vrhunska iskrenost i rezultati koji su SVAKI DAN prema naprijed.

-Gradonačelnik ima (imao) "divnu" ideju da ugasi klub i tako očisti dugove, jer tako su NAVIKLI svi naši političari, jer Zakon je takav (.bem ti takav zakon) da možeš firmu zadužiti do besvjesti, pa novu, pa i nju, ..., pa nije ni čudo što nam je ovakvo stanje u državi...

-MI TO NEĆEMO.

Mi hoćemo da vratimo novac koji je Čelik dužan i državi i ljudima, te je zato izabrano vraćanje u zadnji rang takmičenja, jer troškovi samog organiziranja takmičenja su mnogo, mnogo jeftiniji nego u 1.ligi Federacije i PL.

Ljudi koji ne znaju šta je s Čelikom, npr. starije generacije, vole i Fudu, a vole i Čelik.....neka vole! Čelik ne bi trebao, niti smio biti ikome ni ekskluzivitet, niti "zabranjen".

Ako je barem jednom sugrađaninu jasnije, onda super, idemo dalje.

Pomoći se može na razne načine, kako ko može. Po meni najbolji način koji je i dugoročan je dolazak na utakmice, kupovina karata. Uz to i poneki artikl iz oficijelnog fan shopa i to je to, evropski.

Potrudi se da nekog dovedeš na tekmu, da nekom ispričaš ovu priču, nemoj psovati, prozivati, mrziti, jer Čelik te treba.

Treba te da voliš i traješ, jer samo tako i on će trajati!

🖤❤ Čelik Zenica 🖤
Preuzet tekst sa facebooka

dinodino2019
Postovi: 2429
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 17 sep 2021, 08:28

Samo jako i pošteno protiv Vakufske varalice, ne mozes Fudo kupiti ljude iz kluba, ne mozes ih ucjenit, ne mozes ih prepasti, ne mozes nista
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Cod
Postovi: 372
Pridružen/a: 21 jun 2020, 17:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Cod » 17 sep 2021, 09:40

Ovaj gore priča kako je ništa 200 000KM,a Želji savez 3 puta prolongirao 15 000KM da uplati. Što se tiče Veleza,šta oni sami prave,sve su dobili sa federalnog nivoa. Oni i Zrinjski ne plaćaju struju na stadionu to im je kao vid sponzorstva od EPHZHB i EPBiH.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.