NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv NK Tomislav?

Anketa traje do: 20 apr 2024, 12:00.

Pobjeda
7
47%
Neriješeno
3
20%
Poraza
5
33%
 
Ukupno glasova: 15

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 sep 2021, 19:49

rz88 je napisao/la:
15 sep 2021, 18:49
samoposteno je napisao/la:
15 sep 2021, 15:12
laudrop je napisao/la:
15 sep 2021, 15:07
mislim da je ovih 5000 bilo presudno u isplati sa breklom....svakako im hvala i nadat se da ce pomoci i vise kroz razne projekte koje klub sigurno sprema......al moze fudo doci sada sa izjavom da on placa reprogram mjesecno 28 hiljada i da se posere na sve njihov....
Nije da moze nego je tako i svako iole normalan kad sagleda svu situaciju zna da ovi ne zasluzuju zahvalnicu ni da su 500k uplatili a kamo li 5k pisljivih....grad ipak vraca ono sto su oni zajedno sa fudom napravili....ovo je minus za upravu sto su se sageli za 5k od najvecih grobara kluba....koliko je puta spomenuto na presici ja sam mislio da su sav dug prema poreznoj isplatili
Druže o kakvom ti saginjanju pričaš? Javno se iznijelo koliko je novca dao kanton iako se nije moralo. Uz to Robert je sam na press konferenciji rekao da je simbolična uplata. Nikad klub u svojoj historiji nije uzeo sa većeg nivoa vlasti od grada(opštine). I onda se momci saginju? Saginju jer su uzeli 5.000, a niko drugi nikad nije ni 1KM. Ima projekat koji ako prođe, vidjet ćeš cifre. Kakvo katastrofalno razmišljanje..
To projekat i cifra od kantona daj Boze samo da ne bude poslje izbora ako zele ulozit u veliki projekat neka plate dugove koje su napravili da se odblokira racun......grad je dao 500k odjednom pa se pljuje i treba da se pljuje jer ne ispunjavaju obecano ali tako isto treba i ovi da se pljuju koji su za 25 god dali 5k a ne njima se treba zahvalnica pisat....najbolje da za tih 5k budu zlatni sponzor citav zivot....hocemo politiku daljr od kluba i yako je obecano a nakraju se sda prcija lagano ponovo dovlaci gdje im nije mjesto od doktora almya pa nadalje

Avatar
habuba
Postovi: 714
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 15 sep 2021, 20:08

Fulas poentu jarane. Nije stvar u tome sto nisu davali, ili sto su mogli vise. Poenta je u tome da klub ima odredjeni standard prema kome radi i gdje se zahvaljuje donatorima. Izmedju ostalog i KF da da 1000-5000 dobio bi siguran sam zahvalnicu za to. Profesionalno se prati ono sto se radi bez primjesa politikanstva. Sad sto neko zeli da vidi politiku u tome to je njihova stvar. Ne mozes ti pausalno odlucivati da se nekom zahvaljujes na DONACIJI a nekom ne jer mislis da ovaj prvi treba da uradi i da vise. To nema logike.

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 sep 2021, 20:14

habuba je napisao/la:
15 sep 2021, 20:08
Fulas poentu jarane. Nije stvar u tome sto nisu davali, ili sto su mogli vise. Poenta je u tome da klub ima odredjeni standard prema kome radi i gdje se zahvaljuje donatorima. Izmedju ostalog i KF da da 1000-5000 dobio bi siguran sam zahvalnicu za to. Profesionalno se prati ono sto se radi bez primjesa politikanstva. Sad sto neko zeli da vidi politiku u tome to je njihova stvar. Ne mozes ti pausalno odlucivati da se nekom zahvaljujes na DONACIJI a nekom ne jer mislis da ovaj prvi treba da uradi i da vise. To nema logike.
Dovoljno sam ja star drug da vjerujem u bajke i njihova obecanja da li to bio fudo ili sda koja trenutno vlada u kantonu ljudi i stranke koje su stvorile milionske dugove u klubu i klub doveli do propadanja ne zasluzuju zahvalnicu da su milion uplatili a ne 5k to je moje misljenje i niko ga ne moze promjenit....to kf sda sdp poserem ih sve redom

Avatar
rz88
Postovi: 531
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 15 sep 2021, 20:45

samoposteno je napisao/la:
15 sep 2021, 19:49
rz88 je napisao/la:
15 sep 2021, 18:49
samoposteno je napisao/la:
15 sep 2021, 15:12


Nije da moze nego je tako i svako iole normalan kad sagleda svu situaciju zna da ovi ne zasluzuju zahvalnicu ni da su 500k uplatili a kamo li 5k pisljivih....grad ipak vraca ono sto su oni zajedno sa fudom napravili....ovo je minus za upravu sto su se sageli za 5k od najvecih grobara kluba....koliko je puta spomenuto na presici ja sam mislio da su sav dug prema poreznoj isplatili
Druže o kakvom ti saginjanju pričaš? Javno se iznijelo koliko je novca dao kanton iako se nije moralo. Uz to Robert je sam na press konferenciji rekao da je simbolična uplata. Nikad klub u svojoj historiji nije uzeo sa većeg nivoa vlasti od grada(opštine). I onda se momci saginju? Saginju jer su uzeli 5.000, a niko drugi nikad nije ni 1KM. Ima projekat koji ako prođe, vidjet ćeš cifre. Kakvo katastrofalno razmišljanje..
To projekat i cifra od kantona daj Boze samo da ne bude poslje izbora ako zele ulozit u veliki projekat neka plate dugove koje su napravili da se odblokira racun......grad je dao 500k odjednom pa se pljuje i treba da se pljuje jer ne ispunjavaju obecano ali tako isto treba i ovi da se pljuju koji su za 25 god dali 5k a ne njima se treba zahvalnica pisat....najbolje da za tih 5k budu zlatni sponzor citav zivot....hocemo politiku daljr od kluba i yako je obecano a nakraju se sda prcija lagano ponovo dovlaci gdje im nije mjesto od doktora almya pa nadalje
Ko je rekao da se njima vjeruje? Klub je projekata poslao, hoće li biti šta od toga ili ne, tek ćemo da vidimo. Ko god da podrži priču i dadne neki novac, treba objaviti i reći kako jeste. Hoćete transparentan klub, i dobili ste ga.
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 15 sep 2021, 20:53

@rz88 necu drug ni da razmisljam o njihovom pomaganju i placanju projekta dovoljno su oni ulozili u projekat zvani Celik da se godinama oporavit zbog njih necemo...mozes me svatit kako god zelis ali ja ne bi njihovu pomoc kad bi jos 10 godina u kantonu igro...
A sto se tice transparentnosti upravi skidam kapu tako i treba

Avatar
avenija
Postovi: 13598
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la avenija » 15 sep 2021, 21:38

Samo uzimati keš sa svih strana.

Čim federacija objavi aplikaciju odmah je postavljam ovdje i od Novalica uzeti prvi put pare i da im to predje u naviku svima. Ne mozes ti naprimjer od nepismenog Nuhahica ili Dzuguma, Memisevica ocekivati da apliciraju. Promijenila su se vremena. Doslo nesto mlado ambiciozno koje se bori za svaku marku.

To su nase pare gradjana koji pune budzet oni samo upravljaju njima.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
habuba
Postovi: 714
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 15 sep 2021, 21:41

Nije uopste poenta u pomaganju. Poenta je da se prikazalo ono o cemu su svi, pa i ti izmedju ostalog pisali na ovom forumu, transparentnosti. Klub je dobio DONACIJU, istu je transparentno prikazao na stranici i socijalnim medijima i kurtoazno se zahvalio, uz veoma lijepo srecenu i direktnu poruku da se radi o simbolicnoj donaciji i da je predan projekt za koji se ocekuje s pravom da bude finansiran. Mislim da je klub uradio 100% ispravnu stvar.

Avatar
limvolikce1945
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 jan 2019, 12:11
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la limvolikce1945 » 15 sep 2021, 21:47

Kad kanton ili grad pomažu klub to ne daje stranka pare iz svog džepa, nego je to dužnost i grada, ali i kantona koje ima Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu u sport. Zahvala ide toj instituciji, ne stranci. Pogrešno je stavljati znak jednakosti između stranke i državnih institucija, a naravno da to pojedine stranke žele iskoristiti, jer im je to u svrhu marketinga za buduće izbore. Međutim, nas prosto zaboli ko je na vlasti, dužnost lokalnih zajednica je pomagati svoje klubove jer za to imaju predviđena sredstva i uprava kada traži pare od njih ne traži sadaku, nego ono što nas sljeduje. Stoga, ova mizerna sredstva od kantona shvatite kao nešto prirodno, jer to je novac od poreza kojeg svi mi plaćamo.

Avatar
redbull93
Postovi: 14404
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 15 sep 2021, 21:48

habuba je napisao/la:
15 sep 2021, 21:41
Nije uopste poenta u pomaganju. Poenta je da se prikazalo ono o cemu su svi, pa i ti izmedju ostalog pisali na ovom forumu, transparentnosti. Klub je dobio DONACIJU, istu je transparentno prikazao na stranici i socijalnim medijima i kurtoazno se zahvalio, uz veoma lijepo srecenu i direktnu poruku da se radi o simbolicnoj donaciji i da je predan projekt za koji se ocekuje s pravom da bude finansiran. Mislim da je klub uradio 100% ispravnu stvar.
Sto se kluba tice, upravu si 100%. Zahvalili se i stavili napomenu da je simbolicna donacija, a da ocekuju da se ukljuce u prave projekte.

Sve sto mozemo uzeti treba uzeti, sa svih nivoa vlasti.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
rz88
Postovi: 531
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 15 sep 2021, 23:28

samoposteno je napisao/la:
15 sep 2021, 20:53
@rz88 necu drug ni da razmisljam o njihovom pomaganju i placanju projekta dovoljno su oni ulozili u projekat zvani Celik da se godinama oporavit zbog njih necemo...mozes me svatit kako god zelis ali ja ne bi njihovu pomoc kad bi jos 10 godina u kantonu igro...
A sto se tice transparentnosti upravi skidam kapu tako i treba
Kad čujem riječ "njihova" tačno se zabrinem za nas građane. Druže mi taj budžet punimo, ne pada novac sa neba. Klub čim bude mogao da uzme i sa federalnog nivoa, to treba i uraditi. Kad Velež može samo za prošlu godine iz budžeta dobiti 1.4 miliona, zašto ne bi Čelik?
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

Avatar
BatistutA19
Postovi: 4886
Pridružen/a: 26 avg 2015, 21:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la BatistutA19 » 15 sep 2021, 23:50

Ja ne mogu vjerovat da je Velez dobio sa federalnog nivoa 1.4 miliona pa Velez bi titulu osvojio onda a npr Zeljo nista il ostali klubovi al ako vi znate ok onda.
Sto se tice uzimanja para, treba uzet gdje god mozes il od grada il kantona i glupo je reci ne bi uzeo novac od SDA pa nije to novac stranacki da je stranka SDA obezbijedila svoj novac nego novac sviju nas..Samo uzimat gdje mozes,malo jest al bolje ista nego nista i klub je korektno uradio svoje zahvalio se i najavio da je to pocetak.
U Jelah po pobjedu a ako se ne pobijedi boze moj idemo dalje ,samo nek se bore i ostave zadnji atom snage na terenu i nek srcem uvjek igraju i niko im nece zamjerit i kad izgube i nek ne driblaju puno bezveze to mi najvise smeta kod njih sebicni su nekad puno.
Puno je bolja ova liga i nek smo Kanton prosli odmah ima i ovdje solidnih timova ,taman za nas toliko smo i mi sad jaki
Ono sto je STEELMAN piso slazem se sve stabilizacija kluba i jak temelj i zdrav da bi se vratio u PL cist jak i zdrav,,al moras ti pored ovoga i na terenu dobar bit ako hoces publiku u vecem broju.Ne mozes ti bit u sredini i ocekivat publiku i plus dobrim reziltatima jos vise privlacis sponzore i tjeras neprijatelje od kluba .

Avatar
habuba
Postovi: 714
Pridružen/a: 14 okt 2009, 07:50
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la habuba » 16 sep 2021, 00:21

Nije samo sa federalnog nivoa vec "javnog" novca. Sto znaci da je novac mogao doci od grada, kantona, federacije pa i javnih preduzeca.

https://sportsport.ba/fudbal/klubovi-pr ... -km/406047

2020 godina

Klub Iznos u KM
FK Velež 1.430.121
FK Sloboda 845.000
HŠK Zrinjski 825.554
FK Željezničar 511.000
NK Široki Brijeg 290.000
FK Sarajevo 281.777

HarisZe
Postovi: 1959
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la HarisZe » 16 sep 2021, 06:49

Hahaha Velez skoro 1.5 Milioncic FUDO TURCINE !!!
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 16 sep 2021, 07:33

rz88 je napisao/la:
15 sep 2021, 23:28
samoposteno je napisao/la:
15 sep 2021, 20:53
@rz88 necu drug ni da razmisljam o njihovom pomaganju i placanju projekta dovoljno su oni ulozili u projekat zvani Celik da se godinama oporavit zbog njih necemo...mozes me svatit kako god zelis ali ja ne bi njihovu pomoc kad bi jos 10 godina u kantonu igro...
A sto se tice transparentnosti upravi skidam kapu tako i treba
Kad čujem riječ "njihova" tačno se zabrinem za nas građane. Druže mi taj budžet punimo, ne pada novac sa neba. Klub čim bude mogao da uzme i sa federalnog nivoa, to treba i uraditi. Kad Velež može samo za prošlu godine iz budžeta dobiti 1.4 miliona, zašto ne bi Čelik?
Druze kod nas je u drzavi takvo stanje da bas daju kao da su njihove jer da su nase i da su duzni davali bi svake godine a ne jednom u 25 god ili ti ga kad se njima cefne.... Velez je od ti istih dobio ogromne pare znaju oni dobro kako a mi 5k i ja sad treba da svrsavam na tu cifru..meni su se ogadili i sama pomisao da bi nam oni mogli ista pomoci u zivotu mi se gadi

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la samoposteno » 16 sep 2021, 07:41

habuba je napisao/la:
16 sep 2021, 00:21
Nije samo sa federalnog nivoa vec "javnog" novca. Sto znaci da je novac mogao doci od grada, kantona, federacije pa i javnih preduzeca.

https://sportsport.ba/fudbal/klubovi-pr ... -km/406047

2020 godina

Klub Iznos u KM
FK Velež 1.430.121
FK Sloboda 845.000
HŠK Zrinjski 825.554
FK Željezničar 511.000
NK Široki Brijeg 290.000
FK Sarajevo 281.777
Inače, i nekoliko klubova iz nižih rangova su dobili pomoć eniteta pa je tako Čelik koji se sada takmiči u Drugoj ligi FBiH grupa Centar dobio 605.000 javnog novca.

Ovo si zaboravio kopirat :D

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Steelman » 16 sep 2021, 07:55

Bice zanimljivo vidjeti za 2021. godinu kako ce to izgledati.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
rz88
Postovi: 531
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 16 sep 2021, 08:24

samoposteno je napisao/la:
16 sep 2021, 07:33
rz88 je napisao/la:
15 sep 2021, 23:28
samoposteno je napisao/la:
15 sep 2021, 20:53
@rz88 necu drug ni da razmisljam o njihovom pomaganju i placanju projekta dovoljno su oni ulozili u projekat zvani Celik da se godinama oporavit zbog njih necemo...mozes me svatit kako god zelis ali ja ne bi njihovu pomoc kad bi jos 10 godina u kantonu igro...
A sto se tice transparentnosti upravi skidam kapu tako i treba
Kad čujem riječ "njihova" tačno se zabrinem za nas građane. Druže mi taj budžet punimo, ne pada novac sa neba. Klub čim bude mogao da uzme i sa federalnog nivoa, to treba i uraditi. Kad Velež može samo za prošlu godine iz budžeta dobiti 1.4 miliona, zašto ne bi Čelik?
Druze kod nas je u drzavi takvo stanje da bas daju kao da su njihove jer da su nase i da su duzni davali bi svake godine a ne jednom u 25 god ili ti ga kad se njima cefne.... Velez je od ti istih dobio ogromne pare znaju oni dobro kako a mi 5k i ja sad treba da svrsavam na tu cifru..meni su se ogadili i sama pomisao da bi nam oni mogli ista pomoci u zivotu mi se gadi
Pa možda jer klub nikad nije ni aplicirao za veći nivo vlasti do sad. Razmisli malo o tome. Ružno je pričati da su se momci sageli, a ti i sam znaš da to nije tako
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

zicer
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 avg 2011, 18:31
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zicer » 16 sep 2021, 08:38

avenija je napisao/la:
15 sep 2021, 21:38
Samo uzimati keš sa svih strana.

Čim federacija objavi aplikaciju odmah je postavljam ovdje i od Novalica uzeti prvi put pare i da im to predje u naviku svima. Ne mozes ti naprimjer od nepismenog Nuhahica ili Dzuguma, Memisevica ocekivati da apliciraju. Promijenila su se vremena. Doslo nesto mlado ambiciozno koje se bori za svaku marku.

To su nase pare gradjana koji pune budzet oni samo upravljaju njima.
Kad vidim imena likova koji su vodili klub i sjetim se njihovih faca, tacno mi nije nimalo zao sto smo tu gdje jesmo, ali sa normalnim kulturnim ljudima, bez ovih njuska.

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Lawer_88 » 16 sep 2021, 08:58

https://www.fmks.gov.ba/2015-02-22-15-0 ... aciju-2021 federalni nivo

http://mcp.gov.ba/publication/read/javn ... ?pageId=99 državni nivo

Pogledajte uslove, izmirene poreske obaveze i odblokiran račun. NK Čelik ne može da konkuriše na ovo zbog navedenog (s Poreznom ima reprogram i to prolazi, ali nam je blokiran račun). Ima alternativa preko ŠF-a, samo je pitanje da li će na to gledati kao na NKČ.

https://www.fmks.gov.ba/javni-pozivi-i- ... federaciju pogledajte zbog čega idu odbijanja (traži se dlaka u jajetu).

Također, po osnovu Zakona o donacijama preduzeća u javnom vlasništvu u FBiH, Javna preduzeća dodjeljuju donacije https://www.posta.ba/bhp/wp-content/upl ... godinu.pdf

U svakom slučaju na ljudima u klubu je da prati ove javne pozive i kada se steknu uslovi da se konkuriše na svaki (trenutno bar ako ima mogućnost preko ŠF-a).
#samoČelik

dinodino2019
Postovi: 2436
Pridružen/a: 13 jul 2019, 13:42
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la dinodino2019 » 16 sep 2021, 09:29

Kako su ljudi ovdje nepismeni, 10 godina niko nije aplicirao ni na kakve pozive, gubio si sporove na sudovima jer se niko iz kluba nije pojavljivao i sada kada imas momke koji e bore da svaki dinar uđe u klub to nekome ne odgovara, iskreno briga me ba za stranke samo me interesuje zdrav NK Čelik. Svaka čast momcima iz kluba koji su prvi uspjeli od kantoan uzeti pa i simbolicnu cifru, znamo da nam je blokiran račun i kada se prijavljujete na nešto uvijek se traži da je odblokiran račun, ko je predavao an kakve projekte zna o čemu govorim.

Samo transparentno, momci u klubu nisu podlozni ni jednoj politickoj struji ali ce uzeti svaki dinar koji pripada našem klubu. Nadam se da će ubrzo prvo ročište u vezi tužbe protiv Grada i da što prije dobijemo taj novac koji nam znači potpuni oporavak i vraćanje u Premijer ligu
Živim za dan kada će KF otići iz našeg grada

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.