Čelični zid

Moderatori/ce: insider,Pasha

Odgovori

Koji prijedlog treba da piše na pločicama?

Anketa je završila: 08 avg 2022, 09:03.

laudrop
9
47%
Steelman
8
42%
terezio
1
5%
pasha
1
5%
 
Ukupno glasova: 19

Avatar
redbull93
Postovi: 14408
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la redbull93 » 08 avg 2022, 20:49

Steelman je napisao/la:
08 avg 2022, 19:58
redbull93 je napisao/la:
08 avg 2022, 14:18
@Steelman ne moze uvijek sve perfekt biti, ali za nas ovo je perfekt, 8 plocica nije malo.
Nemoj da previse pisem, fino je pocelo. Ipak, daleko je ovo od perfekt. Mozda bi bilo perfekt da je cilj samo sadaka, pa kako god, ali i za nas je ovo lose, jer se u konacnici organizacija svela na nivo losih osnovaca sto je demotivirajuce za forumske akcije ubuduce umjesto da bude suprotno i da poveca interes za zajednickim akcijama ovog tipa. Od laganog i jednostavnog zadatka ispade cirkus, ali nek je zavrseno iliti svrseno.
Ne bi se slozio sa tobom da je toliko lose ispalo. Nije ovo nikakva sadaka, nego smo udruzeno kao neka viralna grupa podrzali zajednicki interes. Sta smo mogli drugacije uraditi, drugi naziv na plocicama? Izgledat ce i ovo sasvim pristojno, a razlog zasto se svi nisu ukljucili u diskusiju oko prijedloga, mislim da lezi u tome sto ljudi jednostavno nemaju vremena oko ovih "sitnica" da se zajebaju.

Opet bitno je da smo se skupili i podrzali akciju, a izvedba je sasvim solidna, nista toliko strasno.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
laudrop
Postovi: 1339
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la laudrop » 08 avg 2022, 22:00

Steelman je napisao/la:
08 avg 2022, 19:58
redbull93 je napisao/la:
08 avg 2022, 14:18
@Steelman ne moze uvijek sve perfekt biti, ali za nas ovo je perfekt, 8 plocica nije malo.
Nemoj da previse pisem, fino je pocelo. Ipak, daleko je ovo od perfekt. Mozda bi bilo perfekt da je cilj samo sadaka, pa kako god, ali i za nas je ovo lose, jer se u konacnici organizacija svela na nivo losih osnovaca sto je demotivirajuce za forumske akcije ubuduce umjesto da bude suprotno i da poveca interes za zajednickim akcijama ovog tipa. Od laganog i jednostavnog zadatka ispade cirkus, ali nek je zavrseno iliti svrseno.
A šta je tebi ispalo loše? Bilo je demokratko glasanje, po prinicipu jedan član-jedan glas :D , odlučilo se za prijedlog broj 1, te s tim je završeno. Govoriti ovdje da je nešto loše je samo demotivirajuće za ljude koji su dali novac, možda odvojili od usta da bi učestvovali u ovoj akciji. Ti se ljutiš jer ljudi nisu uzeli učešće u izboru sadržaja na pločici? I da je tako, ljudi nisu imali volju i motivaciju da predlože nešto, odlučili su se samo glasati za određene prijedloge, i na taj način se akcija završila. Da se htjelo drugačije, da su ljudi imali želju da odrede šta će pisati na pločici, sami bi to predlagali.

Ako je tvoje mišljenje da je potrebno ostaviti nešto "upečatljivo" na pločicama, ne znači da je mišljenje i drugih ljudi. Molim te @Pasha da zaključaš temu do narednog puta kada ćemo ponovo organizovati akciju i opet, na taj način, podržati klub konkretnim djelima, sa ili bez pojedinih ljudi.

A pošto vidim da je aludiraš konstantno na organizatora, slobodno se malo više raspitaj s ljudima koliko sam i strpljenja imao, koliko sam i hodao, te koliko sam bio pošten putem poruke, nudeći preko 7 izbora plaćanja novca, te svaki od njih je kroz ovu akciju prošao. Nisam sjedio kući, napravio link putem web-shopa za donatorske karte i organizovao ovo tek tako sjedeći od kuće. Ako je neko obećao novac da se uplati, neću ga ja za rukav konstatno vući. Javljao sam se svakom po 2 puta da vidim gdje je zapelo, odgovor nakon drugog puta mi nije potreban. Možda je neko zaboravio, možda je neko mislio da će biti u dobroj finansijskoj situaciju u datom trenutku ali se nešto zakomplikovalo i slično. Rok je produžen zbog par osoba koje su čekali platu ili čekali da dođu u državu, kako bismo se našli da mi predaju novac, ili da oni uplate putem bankovnog računa.

Hvala svima koji su davali bilo koji iznos za ovu akciju, koja je po meni izuzetno uspješna i dobro odrađena. Oni koji opravdano nisu mogli učestvovati nadam se da će biti tu i kada bude naredna akcija za Čelični zid pa da ili obnovimo ili povećamo broj pločica na drugi zid, kada se trenutni ispuni do posljednjeg mjesta, inšala! A oni koji nisu zadovoljni natpisom na pločici nadam se da će se potruditi i forsirati svoj prijedlog što više sa konkretnim argumentima zašto bi baš taj sadržaj trebao da bude na pločici.

Samo Čelik!
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Steelman » 08 avg 2022, 22:18

redbull93 je napisao/la:
08 avg 2022, 20:49
Steelman je napisao/la:
08 avg 2022, 19:58
redbull93 je napisao/la:
08 avg 2022, 14:18
@Steelman ne moze uvijek sve perfekt biti, ali za nas ovo je perfekt, 8 plocica nije malo.
Nemoj da previse pisem, fino je pocelo. Ipak, daleko je ovo od perfekt. Mozda bi bilo perfekt da je cilj samo sadaka, pa kako god, ali i za nas je ovo lose, jer se u konacnici organizacija svela na nivo losih osnovaca sto je demotivirajuce za forumske akcije ubuduce umjesto da bude suprotno i da poveca interes za zajednickim akcijama ovog tipa. Od laganog i jednostavnog zadatka ispade cirkus, ali nek je zavrseno iliti svrseno.
Ne bi se slozio sa tobom da je toliko lose ispalo. Nije ovo nikakva sadaka, nego smo udruzeno kao neka viralna grupa podrzali zajednicki interes. Sta smo mogli drugacije uraditi, drugi naziv na plocicama? Izgledat ce i ovo sasvim pristojno, a razlog zasto se svi nisu ukljucili u diskusiju oko prijedloga, mislim da lezi u tome sto ljudi jednostavno nemaju vremena oko ovih "sitnica" da se zajebaju.

Opet bitno je da smo se skupili i podrzali akciju, a izvedba je sasvim solidna, nista toliko strasno.
Nije lose ako je cilj skupiti neku cifru pa kako god odnosno sadaku kako sam i naveo. Ipak, ako gledas iz ugla da je klub pokrenuo jednu zanimljivu akciju koja je pobudila interes i koja je trebala i ovdje izgraditi dodatnu pozitivu onda ovo sto govorim stoji.

Akcija na forumu je bila sasvim jednostavna - okupi zainteresovane, iskomuniciraj i izvrsi naplatu, bitno da se odredi tacan broj plocica, organizuj fino da ljudi daju svoje prijedloge i da se izglasa nesto sto vecina zeli i to je to. Sasvim jednostavno.

Prva stvar je da od milju maraka spadnemo na 840 KM. To je kiks. Iz tog razloga licno nisam zelio da pomislim da preuzimam organizaciju, jer znam da se mora s ljudima komunicirati da to prodje kako treba. Treba biti detaljan i treba nesto vremena. Laudrop koji je to uzeo na sebe je morao to bolje odraditi ako je vec pristao i ako su ljudi vec bili zainteresovani. Izuzetak je JonSnow, koji je opet sa svima podijelio razlog zasto nije uplatio. Sasvim korektno od njega iako se i njemu kroz komunikaciju moglo ponuditi rjesenje koje ce rezultirati naplatom.

Druga stvar je ta da je akcija zavrsila, a da ne znamo jesmo li skupili 8 ili 9 plocica. Ako je 9 sa 840 KM i to klub odobri onda smo napravili pijacu od kluba, jer sutra hladno neko moze doci u klub i reci evo imam 25 KM hocu da sam clan kluba. I kad u klubu kazu ne moze, dovoljno je reci pa kako oni mogu sebi odredjivati cijenu. Medjutim, stvar je da nas o ovom detalju Laudrop dosad nije obavijestio. Ako je 8 plocica onda smo se mogli potruditi da nadoknadimo razliku i zaokruzimo na 9 plocica, ali treba to inicirati.

Treca stvar je anketa. U svemu tome je pocetni stav bio kao nebitno je sta ce biti. To tako ne ide, jer treba znati da klub akcijom pruza uslugu nazad, bori se da zaradi pare, a ne da dobija sadaku. To je pristup zdravog kluba koji se bori na trzistu odnosno da za odredjenu dobit ponudi nesto zauzvrat. Zeli zaraditi ono sto dobija. Ako svi mi zajedno imamo pravo na tu uslugu kluba onda to kao navijaci i simpatizeri trebamo shvatiti kao odbijanac koji samo mozemo dodatno iskoristiti u interesu kluba. I onda dobijes da Laudrop kao organizator se i ne bavi tim, a da Pasha obavijesti u vidu prosjecnog posta i onda anketa bude realno smijesna. A upravo da je odradjeno kako treba ta anketa je mogla imati bolju zainteresovanost i dati bolji smek akciji, da se ljudima svidi kako sve to ide, da vise ljudi nesto predlozi, da vise ljudi pokusa biti kreativno i bude vise prijedloga, da vise ljudi glasa, da bude vrsta zanimljive igre i da ih priblizi ubuduce da im bude rado uzeti ucesce. Ipak, jbg kad ide preko qrca, jer je bitno samo da smo ostavili pare i da na prijedlogu pise da smo to ucinili mi, forumasi. I na kraju koliko vidim, sad nakon odgovora Laudropovog kojeg sam stigao procitati sve se i svelo na lovu i prijedlog, a manje na to da bude poguranac i za buduce akcije.

E sad da ne ispadne ni slucajno da ovo sve pisem, jer je jedini razlog to sto spominjes da nije prosao drugi prijedlog kad vec obojica aludirate na to. Tu si Laudrop fulao "ceo fudbal" u svom tumacenju. Ta stvar je najmanje bitna. Nisam ni glasao, jer me to ne dotice posto je vecina tu da odluci. Za moj ukus, moj prijedlog je bio prosjecan, ostali ispod prosjecni, za neke druge je bilo drugacije, opet stvar ukusa, ali bilo je itekako prostora da neko ponudi nesto dosta bolje da je bilo malo truda u organizaciji, jer moze znaciti da ljudi, navijaci i simpatizeri 3-4 godine gledaju na zidu nesto sto ce im buditi dodatnu zelju, ponos i biti inspirativno. Ipak, dotice me najvise sto nismo iskoristili tu priliku da se dodatno ljudi zainteresuju, da to ovaj put nosi posebnu draz i da samo poveca interes za druge akcije. Cak suprotno, sve navedeno nosi kontraefekat.

Na kraju feedback, pitam organizatora neke stvari ovdje javno, ne udostoji se odgovoriti. Ipak, nek se klubu dalo koliko se dalo i bitno da se provuklo da pise Forumasi. Sve ostalo je nebitno, tako ispada. Nije ovo nista licno prema Laudropu. Decku skidam kapu sto je zelio organizovati, ali kad uzmes na sebe onda se potrudi i uradi kako treba, jer sad za ovakvu jednostavnu akciju, bilo je kikseva gdje god pogledas. Pocelo fino, zavrsilo lose.

Kad se rade ovakve stvari, treba ili uraditi kako treba ili nikako. I problem je kad se u sustini gleda da je samo bitno skupiti lovu, a da je ostalo nebitno. To je klub iz proslosti, a stremimo necem boljem. Licno dok to ne vidim, zavrsio sam s forumskim akcijama, postoje i drugi nacini, jer je u interesu kluba da se ne fuseri nego da bude dodatna podrska klubu. Posebno sto je javno da ovakve stvari dodatno ponesu ljude ka svom klubu. Medjutim, to treba osjetiti, a ne samo uraditi reda radi. Treba gledati siru sliku, pa da dizemo standard u onom sto radimo, mi spustamo i to ide na stetu kluba. Ipak, forum nesto znaci za klub u smislu da je dosta toga pogodovalo klubu s ovog virtuelnog mjesta i vrijedi to nadogradjivati u interesu kluba.

Ako i nakon ovog nije jasno, onda jbg, ali nemam sta vise dodati. Kao sto sam i ranije spomenuo, mali detalji prave razliku. I treba uvijek gledati da ide sto vise u interesu kluba. Evo mogao sam se usutjeti, ali kritika je ono sto budi svijest, pa nadam se da ce se izvuci pouke iz gresaka. Ako se prepozna i prihvati dobra pouka je u interesu kluba! Ako ne, nema nista novo ni u tom.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
redbull93
Postovi: 14408
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la redbull93 » 08 avg 2022, 22:52

Napisa se ti pravo :mrgreen:

Kritika uvijek treba da bude i to je dobro. Ono sto nije dobro je traziti dlaku u jajetu i samo zbog toga izjavljivati da neces sudjelovati u buducim akcijama. Ja stvarno postujem svacije misljenje i ti razmisljas fino, kritike na mjestu, ali nekad treba gledati drugacije. Ovdje ima mjesta za kritiku, ali ne bas za toliku da svojim postom demotivises ostale da sudjeluju u sljedecoj akciji.

Propusta jeste bilo, ali nista strasno. Momku je mozda prvi put da organizuje ovako nesto, pa je opet uspio iznijeti akciju i dobro je odraditi. Kazes ako je bilo 1000KM, greska sto je spalo na 840 poslije. Pa sta je trebao ljude zvati na fiksni jos, kaze poslao svakome po 2 poruke i nema potrebe vise. Moramo imati razumjevanja jedni za druge, situacija nije svugdje idealna i ne znamo sta je kod nekoga. Ne smijemo dopustiti da se taj neko osjeca ponizeno jer nije mogao podrzati, a rekao, jer eto desi se svakome neki vandredni trosak. To sebi ne smijemo dopustiti, cak sta vise jedni drugima moramo biti podrska.

Akcija je ostala na 840 kako je bio zadnji izvjestaj i receno je, mozda nisi procitao, tih 40KM ce se preusmjeriti na clanarinu nekom djetetu, ako se dobro sjecam.

Anketa ko anketa, moglo je i bolje, ali sta je tu je. Napisao sam ja u jednom postu sve prijedloge i ljudi su vidjeli dok su glasali. Ono sto pise na plocicama i jest i nije bitno. Sa jedne strane bitno da smo pomogli klubu, sa druge sam potencirao da ima naziv forumasi iz razloga sto ce za godinu dana neko od nas slucajno citati taj zid i prepoznat ce gdje je uzeo ucesce. Budi ponos kod covjeka kad si dio necega i gdje si dao doprinos na bilo koji nacin.

Nemoj ovo shvatiti nista licno, nego samo sukob misljenja. I daljem stojim pri stavu da je akcija odradjena sasvim ok i da nema potrebe tenzijama i izjava tipa zbog ovoga neci vise ucestvovati.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
laudrop
Postovi: 1339
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la laudrop » 08 avg 2022, 22:54

Jel moguće da odluku pojedinih forumaša da obećaju nešto i ne ispune to svaljuješ na mene? Jel trebam biti Gavro pa ići ljudima kucat na vrata? Jeste, planirano je bilo 10 pločica, desilo se da 3 ili 4 forumaša nisu uplatila novac iz svojih opravdanih i/ili neopravdanih razloga, te smo spali na 840,00 KM u jednom momentu, nakon čega je anonimna osoba koja nije član foruma uletila sa 40,00 KM i ja sam nadomirio ostatak da zaokružimo na 9 pločica.

Malo prelistaj ovu temu te pogledaj kada sam napisao da imamo 9 pločica konačno i da se dogovorimo šta će pisati. Tvoj je lično problem ako smatraš da klub i dalje radi određene spletke i prevare, a ovaj put je to da ti kao ne znaš koliko smo novca predali. Ako sam napisao da smo zakupili 9 pločica znači da smo predali 900,00 KM. Da sam donio manje od toga to bi bilo 8 pločica i ne znam šta tu nije jasno? Stvar je percepcije kluba a tvoja očigledno i dalje nije bistra bez obzira koliko ovdje pisao i filozofirao raji. Na kraju krajeva, kao što ti ovdje sto puta pišeš ljudima, imaš otvoren broj telefona kluba, e-mail adrese, otvorena vrata stadiona svaki radni dan od 8 do 17 sati, pa mogao si provjeriti.

Anketu nisam htio da organizujem jer nisam samo ja dao novac. Rekao sam da se pišu prijedlozi na osnovu kojih ćemo donijeti zadnju odluku, dal' kroz anketu ili glasanje na pisanju. Ne uzimam ja sebi za pravo da previše insistiram na svom prijedlogu, a isto kao i ti nisam glasao ni za jedan. Moje mišljenje je da ne želim da se uplićem u prijedloge za sadržaj na pločicama i da mi je samo bitno da se zna koje uplatio taj novac, u ovom slučaju mi, forumaši, što će nadam se i biti vidljivo kada budemo za 15 dana prolazili kraj stadiona. Možda baš ta poruka od 9 pločica, na kojoj svaka ima slovo koje u zbiru daje riječ FORUMAŠI, a ispod kojih stoje citati Čelikove pjesme, podstakne nekog da se priključi narednoj akciji, te zamijeni tebe ako već nećeš da sudjeluješ u narednoj jer ti se ne sviđa način na koji se ovo sve organizovalo.

Da raja ne posmisli da ovdje nešto nije bilo transparentno, molim te da ne pišeš neke malverazcije ovdje te da na bolji način formulišeš određene rečenice. Ovako izgledaš kao naš gradonačelnik koji se krije iza forumskog profila. Ovo je prvi put da me pitaš nešto javno, na šta ću ti rado odgovoriti i na šta sam ti već gore odgovorio. Da je dogovor bio da se uplati 1000,00 KM, a ja uplatio 900,00 KM, mogao bi eventualno sumnjati u organizaciju ili nešto drugo. Ovako kada je bilo manje novca nego što je uplaćeno, trebao si razmisliti da je možda neko poguaro s više novca, a možda čak i ja.

Svaka tebi čast na organizovanju akcije Forumaša i skidam ti kapu na tome. Iako je u tom organizovanju bilo raznih ultimatuma, olakšica u vidu online uplata na račun kluba i jednostavnosti same akcije, ne želim ni u jednom momentu da kažem da je akcija bila u bilo kojem smislu loša, za razliku od tebe.

Isto tako za ovu akciju znam da sam ja svoje vrijeme trošio, hodao po raznim bankama, dizao novce sa Westerna, Moneygrama, bankovnog jednog računa, bankovnog drugog računa, deviznog računa, preuzimao novac lično, imao strpljenja s ljudima, konstantno podsjećao ljude na uplatu, neke ljude koji su htjeli odustati od uplate jer nisu u tom momentu mogli isto uraditi sačekao, te na kraju priveo akciju kraju i pustio svim učesnicima akcije da demokratski odluče koji sadržaj na pločici žele da se nalazi, bez većeg uplitanja, filozofiranja i samostalnog odlučivanja. To je moje mišljenje s kojim ne očekujem da se slažeš ali očekujem da poštuješ, lično ti, jer od ostalih sam imao riječi hvale na trud oko ove akcije.


Čitajući godinama tvoje postove i odgovore na razne rasprave uočio sam da voliš davati kritike, što je meni lično mnogo pohvalno i drago mi je kada mi ljudi upućuju kritike, koje svaki put shvatim dobronamjerno. Međutim, ni jednom nisam vidio da ti prihvataš određenu kritiku, da saslušaš druge, nego se vodiš svojom putanjom, svojim razmišljanjem i svojim pravcem. Ne kažem da si možda ovakav van foruma, ali ovo forumski što mogu vidjeti je tako. Dalje, ni u jednom procesu ove akcije nije bilo grešaka koje ti možeš konkretno navesti, sve je priča iz šupljeg u prazno bez preciziranja konkretnih grešaka. Akcija je započela, prijavljivali su se ljudi, konktaktiarni su minimalno dva puta, novac je prikupljan mjesec dana, novac odnesen u klub, donijeli se prijedlozi koje su svi mogli predložiti, te na kraju i oni demokratski izglasani.

Tvoje je MIŠLJENJE da ova akcije nije dobro odrađena i ja ću evo poštovati tvoje mišljenje ali ne znači da ću se s njim slagati. Hvala ti lično na učešću u ovoj akciji i hvala što si tokom trajanja akcije podsjećao na neke stvari i davao svoje prijedloge. Ne trebamo svi biti istomišljenici i slagati se sa svim što drugi govore i tvrde.

Ako griješim, ako sam loše organizovao ovu akciju, izvinjavam se svim učesnicima i rado ću prepustiti narednu organizaciju nekome drugom ko bi mogao bolje uraditi. Ja sam dao svoj maksimum i zadovoljan sam odrađenim.
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Steelman » 08 avg 2022, 23:52

redbull93 je napisao/la:
08 avg 2022, 22:52
Kritika uvijek treba da bude i to je dobro. Ono sto nije dobro je traziti dlaku u jajetu i samo zbog toga izjavljivati da neces sudjelovati u buducim akcijama. Ja stvarno postujem svacije misljenje i ti razmisljas fino, kritike na mjestu, ali nekad treba gledati drugacije. Ovdje ima mjesta za kritiku, ali ne bas za toliku da svojim postom demotivises ostale da sudjeluju u sljedecoj akciji.
Nije nista licno. Kao sto rekoh kad se radi onda treba odraditi u interesu kluba. Za ovako jednostavnu akciju, dosta fula koje su se mogle i morale izbjeci. I ok, desile su se greske, desava se, ali je onda veci problem to pravdati. I to jos onda okrenuti kao da je poenta sadrzaj prijedloga sto je bas povrsno.

Demotivacija ne bi trebala biti ako kazem dok ne vidim poboljsanje u tom vidu da se prelazi preko toga da nisam zainteresovan za ucesce kao pojedinac u sklopu forumskih akcija, jer opet ostavljam prostor da uzmem ucesce kad osjetim poboljsanje, ali demotivacija za bilo koga sa strane moze biti kad se pravda nesto gdje ipak steka. Takav stav je samo iskrenost i stvar izbora, jer tamo gdje steka, a da moze bolje uz malo vise razumijevanja, ali ipak ne ide onda ne treba ocekivati za takve stvari podrsku. Greske treba uvijek ispravljati. Ti ih malo preskaces kao nebitne, a to je zato sto gledamo iz dva razlicita ugla. Tebi je ok kad se vec skupilo dovoljno love za klub, pa ces i progledati kroz neke stvari, meni je ipak bitnije da prica oko kluba raste, jer ona vraca klub na zdrave noge i ona daje nadu da se dugorocno nesto moze postici, sve ostalo se upotpunjuje i nadogradjuje, a onda neki nepotrebni propusti tome prave stetu. U ovom slucaju nije to direktna steta koliko propust da kao forum iskoristimo sav potencijal ove akcije da nadogradimo tu pricu oko kluba. Osim love za klub, taj efekat ce nedostajati i zato sam i reagovao, jer je bilo pitanje sitnica koje prave drasticnu razliku po pitanju price i atmosfere. Kad se neke stvari odrade losije, ne treba ocekivati da i dalje to treba pumpati kao pozitivu. Treba reci kako jest.

Da ne duzimo dalje nas dvojica, kazes sukob misljenja i u redu neka bude tako.
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
Steelman
Postovi: 2022
Pridružen/a: 07 mar 2013, 23:33
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Steelman » 09 avg 2022, 01:23

laudrop je napisao/la:
08 avg 2022, 22:00
A pošto vidim da je aludiraš konstantno na organizatora, slobodno se malo više raspitaj s ljudima koliko sam i strpljenja imao, koliko sam i hodao, te koliko sam bio pošten putem poruke, nudeći preko 7 izbora plaćanja novca, te svaki od njih je kroz ovu akciju prošao. Nisam sjedio kući, napravio link putem web-shopa za donatorske karte i organizovao ovo tek tako sjedeći od kuće. Ako je neko obećao novac da se uplati, neću ga ja za rukav konstatno vući. Javljao sam se svakom po 2 puta da vidim gdje je zapelo, odgovor nakon drugog puta mi nije potreban.
Sam si dao odgovor gdje je zapelo. Odgovor nakon drugog puta ti nije potreban. Mozes tako zategnuti, ali to je za pocetak vjerovatno utjecalo da nekih 15% obecane uplate ne bude ispunjeno. Pitanje komunikacije.

Nigdje nisam spomenuo da se nisi potrudio, ali kome drugom reci za neke stvari ako ne organizatoru? Inace, vidim da aludiras na prethodnu akciju koja je isla i online putem klupskog linka, pa da te pitam zasto nisi to isto sablonski pokusao ako bi ti moglo pomoci? Prosli put to nije bila moja ideja, ali sam rado prihvatio takav prijedlog u toj ulozi od jednog ucesnika i sigurno da je pomoglo. Ipak, prijedlozi i kritike valjda kod mene ne prolaze. Nije mi palo na pamet da to jos prozivam kao nesto lose nego prihvatio kao nesto dobro. Inace bih u suprotnom morao gledati druge opcije, koje bi bile otezavajuce sto tebi sigurno jesu bile. Takodje, taj vid placanja putem te akcije je mogao biti uvertira za online placanje clanstva, ali klub nazalost tu ima neki problem duze vremena. Nadat se da ce uskoro uspjeti naci nacin da to rijese sto bi sigurno povecalo bazu clanova. Upucen sam donekle da sve cine, ali negdje steka gdje i nije do njih. Ne mogu detaljno, jer toliko upucen nisam.
laudrop je napisao/la:
08 avg 2022, 22:54
Tvoj je lično problem ako smatraš da klub i dalje radi određene spletke i prevare, a ovaj put je to da ti kao ne znaš koliko smo novca predali.
Gdje sam uopste aludirao na spletke i prevare? Nadji samo jednu takvu recenicu! Molim te dobro se potrudi! Razumijem da branis svoj rad, ali nemoj trpati nesto cemu nije mjesto. Srz je jedino da to nisi iskomunicirao s forumom i da nisi obavijestio za te detalje, jer da jesi ne bih ti nista pisao na tu temu 8 ili 9 plocica za 840 KM. Napisao sam razlog sto sam to potencirao, jer ne treba dopustiti bilo kome da kaze kako su oni dali manje kao da se nekom gleda kroz prste. Bitno je da se ne prave losi presedani, ali ta misao nema veze sa malverzacijama i spletkarenjem.
laudrop je napisao/la:
08 avg 2022, 22:54
Anketu nisam htio da organizujem jer nisam samo ja dao novac. Rekao sam da se pišu prijedlozi na osnovu kojih ćemo donijeti zadnju odluku, dal' kroz anketu ili glasanje na pisanju. Ne uzimam ja sebi za pravo da previše insistiram na svom prijedlogu, a isto kao i ti nisam glasao ni za jedan. Moje mišljenje je da ne želim da se uplićem u prijedloge za sadržaj na pločicama i da mi je samo bitno da se zna koje uplatio taj novac, u ovom slučaju mi, forumaši, što će nadam se i biti vidljivo kada budemo za 15 dana prolazili kraj stadiona. Možda baš ta poruka od 9 pločica, na kojoj svaka ima slovo koje u zbiru daje riječ FORUMAŠI, a ispod kojih stoje citati Čelikove pjesme, podstakne nekog da se priključi narednoj akciji, te zamijeni tebe ako već nećeš da sudjeluješ u narednoj jer ti se ne sviđa način na koji se ovo sve organizovalo.
Kao organizatoru i anketa je bila dio tvog djelovanja da iskomuniciras sa Pashom. I zbog manjka komunikacije ispalo je kako je ispalo, a trebalo je dati draz akciji. Ovo za insistiranje na prijedlogu, posebno svom prijedlogu, je mozda tvoj zakljucak, ali meni je bilo bitno samo dati prijedlog da obogatim ponudu, a sta ce biti izabrano je do vecine. Ja bih glasao da sam osjetio bilo koji tudji kao bolji prijedlog, a za svoj prijedlog bas iz toga razloga i nisam glasao. Ne zelim da guram nego da prodje ako drugi osjete. Bitno je da ljudi odluce sta im se svidja i nemam problem sa izborom ako ljudi zele koliko sa tim sto nije fino pripremljeno da se vise ljudi ukljuci i u taj dio predlaganja, da nosi tu draz i dodatnu pozitivu sto bi bio slag na torti za forumsku akciju i sto bi mozda dalo i bolje prijedloge i sigurno bolju energiju, te zavrsetak akcije.
laudrop je napisao/la:
08 avg 2022, 22:54
Da raja ne posmisli da ovdje nešto nije bilo transparentno, molim te da ne pišeš neke malverazcije ovdje te da na bolji način formulišeš određene rečenice. Ovako izgledaš kao naš gradonačelnik koji se krije iza forumskog profila. Ovo je prvi put da me pitaš nešto javno, na šta ću ti rado odgovoriti i na šta sam ti već gore odgovorio. Da je dogovor bio da se uplati 1000,00 KM, a ja uplatio 900,00 KM, mogao bi eventualno sumnjati u organizaciju ili nešto drugo. Ovako kada je bilo manje novca nego što je uplaćeno, trebao si razmisliti da je možda neko poguaro s više novca, a možda čak i ja.

Čitajući godinama tvoje postove i odgovore na razne rasprave uočio sam da voliš davati kritike, što je meni lično mnogo pohvalno i drago mi je kada mi ljudi upućuju kritike, koje svaki put shvatim dobronamjerno. Međutim, ni jednom nisam vidio da ti prihvataš određenu kritiku, da saslušaš druge, nego se vodiš svojom putanjom, svojim razmišljanjem i svojim pravcem. Ne kažem da si možda ovakav van foruma, ali ovo forumski što mogu vidjeti je tako. Dalje, ni u jednom procesu ove akcije nije bilo grešaka koje ti možeš konkretno navesti, sve je priča iz šupljeg u prazno bez preciziranja konkretnih grešaka.
Za malverzacije, jos jednom nadji jednu recenicu gdje sam uopste pomislio na to, pa mozemo diskutovati. Sve je napisano cisto tako da preciziraj ako ti neka recenica smeta i da aludira na to sto spominjes. Ono na sta jesam mislio je kako se nedovoljno misli o tom da bude zaokruzena cifra, a iz tog razloga sto bilo koja druga cifra ostavlja prostor da se odlucuje proizvoljno sta se prihvata, a sto ne bi bilo dobro za klub. Nismo obavijesteni kao ucesnici, a realno takve stvari se informisu. I to nije aludiranje na malverzacije nego na propust u komunikaciji. Vec sam pisao, ali da utvrdim jos jednom kad to vec potenciras.

A za drugi dio, naveo sam ti konkretno greske za koje rezultat govori da su ucinjene, nemam namjeru ponavljati, ali razumijem da je lakse preskociti nego pokusati razumjeti. Ako ocekujes misljenje niz dlaku, od mene to neces dobiti nego cu ti reci kako mislim i pokusati objektivno reci kako jest. Vjerovatno cu nekad pogrijesiti u stavu, ali trudim se uvijek da odvagam sto bolje. Da li je to tesko cuti nekad je drugi par carapa.

Inace, za sav ulozeni trud respekt, ali evo bar u mojim ocima akcija nije polucila rezultat koji je trebala, a to nisu samo pare nego da izgradi dodatnu pozitivu i poveca interes za ubuduce. Iz tog razloga stvari i treba gledati da se izvedu sto je moguce vise besprijekorno u interesu kluba kako bi prica rasla. Na greskama se uci. Ipak, ti ne vidis cak nijednu gresku o kojima pricam, a meni spocitavas da ne prihvatam kritiku, pa kad to konstatujes onda bar ti budi konkretan i precizniji ako vec kazes da nisam precizirao.

Drago mi je da branis svoj rad, jer osjetim da branis nesto za sta si se potrudio koliko mislis da je bilo potrebno. Postujem trud, ali bitno je da trud rezultira onim sto se zeli postici i zato mi je krivo sto je ipak moralo bolje. Na sitnicama su odredjene stvari zakazale. I moja kritika moze djelovati ostrom, ali sigurno nije zlonamjerna. Ako se prihvati, moze pomoci da se ubuduce ima bolji fokus za odredjene detalje. Da li ces vidjeti ili neces ili ti je bitno tapsanje po ramenu i da ti se ide niz dlaku, to je vec na tebi. Akcija je zavrsena, dali smo neki osvrt i bolje biti iskren nego sutjeti, jer sutnja zna biti obmana i privid fine slike. Nadam se da ce malo otvorene komunikacije ipak donijeti ako nista bar donekle odredjeno preispitivanje. Nikad ne skodi malo promisljanja o stvarima koje mozda mogu bolje. Eto toliko, pa ako vec ne nastavimo... Nek je kako god, pa makar i veselo!
Veličina, FK i šina,
Tradicija, suština
I kičme disciplina!

BAŠ ČELIK

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Celicni » 09 avg 2022, 13:33

Pošteno demokratski ljudi su mogli odabrati prijedlog i odabrali su, jest da se akcija razvukla al šta bi bože moj idemo dalje sakupili smo novac, samo ne znam jesmo li sad sakupili 840 KM ili 900 KM ?

Imal nas u akciji kao "Vijerni navijac" ?

Avatar
laudrop
Postovi: 1339
Pridružen/a: 06 sep 2021, 16:29
Lokacija: Chernobyl
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la laudrop » 09 avg 2022, 14:14

900.00 KM je predano u klub, odnosno 9 pločica.
Mnogi su smatrali da se Čelik izlaskom u posljednji rang bosanskohercegovačkog nogometa gasi. Bili su u potpunosti u krivu, a Čelik to dokazuje iz dana u dan!

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2277
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Crni gavran » 14 avg 2022, 12:24

Raja, hajde da mi neko objasni u PP kako ste ovo zamislili. Evo ja hocu uzeti sam jednu plocicu, ali hocu da budem solidaran sa vama, jer nesto spominjete grupaciju forumasi.
Napominjem da sam ja vec sudjelovao za uzimanje jedne plocice, ali po 20 KM nas 5, nije to raja sa foruma nego nas petorica iz firme
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Avatar
Celicni
Postovi: 1623
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Celicni » 14 avg 2022, 13:24

Crni gavran je napisao/la:
14 avg 2022, 12:24
Raja, hajde da mi neko objasni u PP kako ste ovo zamislili. Evo ja hocu uzeti sam jednu plocicu, ali hocu da budem solidaran sa vama, jer nesto spominjete grupaciju forumasi.
Napominjem da sam ja vec sudjelovao za uzimanje jedne plocice, ali po 20 KM nas 5, nije to raja sa foruma nego nas petorica iz firme
Ne znam jesi li zakasnio druze ali imali su vala svi dovoljno vremena, pare su predate u klub a i glasalo se šta će da piše na pločicama.Malo se na vrijeme prvo odlučite, ili hoćete ili nećete učestvovati.

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2277
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Crni gavran » 15 avg 2022, 11:35

Racunajte na 10tu plocicu. Danas sam kontaktirao generalnog sekretara i sve dogovorio ;)
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

tareizo
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la tareizo » 15 avg 2022, 12:24

vrijeme je za jednu akciju VJERNI NAVIJAC nece nikog bolit zar ne
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Bandit88
Postovi: 406
Pridružen/a: 06 sep 2021, 14:49
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Bandit88 » 15 avg 2022, 13:36

tareizo je napisao/la:
15 avg 2022, 12:24
vrijeme je za jednu akciju VJERNI NAVIJAC nece nikog bolit zar ne
Pokreni, organizuj i eto. Za vjerni navijač treba 600KM,recimo 12 forumaša po 50KM

tareizo
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la tareizo » 15 avg 2022, 17:15

Bandit88 je napisao/la:
15 avg 2022, 13:36
tareizo je napisao/la:
15 avg 2022, 12:24
vrijeme je za jednu akciju VJERNI NAVIJAC nece nikog bolit zar ne
Pokreni, organizuj i eto. Za vjerni navijač treba 600KM,recimo 12 forumaša po 50KM
ja to da znam ne bi tebe pito, ko pokrene ja sam prvi tu ,svejedno kolko drug

SAMO CELIK
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
Crni gavran
Postovi: 2277
Pridružen/a: 22 nov 2009, 17:47
Lokacija: ZENICA
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Crni gavran » 15 avg 2022, 21:25

Uzeta pločica, buće kod Rene, pisace "Crni gavran - forumasu " :)
"Dao sam po dva i po tri gola na jednoj utakmici i to golmanima koji su bili reprezentativci bivše Jugosl,, Pantelić, Svilar i dr., svojim sam pogocima odlučivao pobjede Čelika u mečevima protiv timova velike četvorke" - Mehmed Buza - Majstor

Convicts
Postovi: 3225
Pridružen/a: 09 avg 2022, 18:49
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Convicts » 22 okt 2022, 19:15

slika
Šta zna hrđa kako se kalio Čelik.

Avatar
redbull93
Postovi: 14408
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la redbull93 » 22 okt 2022, 20:52

Convicts je napisao/la:
22 okt 2022, 19:15
slika
Odlično izgleda, forumaši dominiraju.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la Marsal » 23 okt 2022, 11:22

Imao sam sumnje ali ispalo je odlično :bow: :tokralju: Svaka čast svim učesnicima akcije :thumbup: nadam se da ćemo uskoro ponoviti i 12. igrač.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
romeo
Postovi: 1092
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Čelični zid

Post Postao/la romeo » 27 okt 2022, 21:22

Odlicno ispalo, ali podhitno zastititi staklom ili necim slicnim...
Veceras sam uzivo gledao, za sec se moze unistiti sve...
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.