Amel Tuka

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Da li je Amelova bronza na SP-u najveći uspjeh u historiji BiH sporta?

Anketa je završila: 24 sep 2015, 15:39.

da
95
79%
ne
26
21%

Ukupno glasova: 121

jestamaji
Kontakt:

PostPostao/la jestamaji » 18 okt 2018, 15:59

branimir85 WroteColonnećemo generalizirati :mrgreen:
što se atletike tiče kontrole su tako rigorozne tako da tko se dopingira
sigurno će biti uhvaćen,makar za par godina kao zadnji slučaj lebedeve i Abakumove
koji ma su oduzete sve medalje između 2008-2012,pa i Bolt je sam ostao bez štafetnog
zlata zbog Neste Cartera.
pa u zadnje vrijeme još su uhvaćeni američki daljaš Lawson,pa kenijac Bett
pa Pars i još mnogo manje poznati atletičara iz Rusije,Usa,GB,Kenije,Etijopije....
ne bojte se Wada vlada :mrgreen:

https://www.wada-ama.org/sites/default/files/wada_2019_english_prohibited_list.pdf

ja otkako sam čuo da je lance armstrong bio najčešće kontrolisani sportaš ikada više ni u šta ne vjerujem!

branimir85
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 18 okt 2018, 16:28

jestamaji WroteColon
branimir85 WroteColonnećemo generalizirati :mrgreen:
što se atletike tiče kontrole su tako rigorozne tako da tko se dopingira
sigurno će biti uhvaćen,makar za par godina kao zadnji slučaj lebedeve i Abakumove
koji ma su oduzete sve medalje između 2008-2012,pa i Bolt je sam ostao bez štafetnog
zlata zbog Neste Cartera.
pa u zadnje vrijeme još su uhvaćeni američki daljaš Lawson,pa kenijac Bett
pa Pars i još mnogo manje poznati atletičara iz Rusije,Usa,GB,Kenije,Etijopije....
ne bojte se Wada vlada :mrgreen:

https://www.wada-ama.org/sites/default/files/wada_2019_english_prohibited_list.pdf

ja otkako sam čuo da je lance armstrong bio najčešće kontrolisani sportaš ikada više ni u šta ne vjerujem!

pa uhvaćen je na kraju :mrgreen:
baš čitam da su Boltu opet došli da rade doping kontrolu
mislim što je van svake pameti,jer je prestao da se bavi atletikom
može možda sad pasti na ganđžu,ipak je s jamajke.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Mokes
Kontakt:

PostPostao/la Mokes » 28 dec 2018, 14:11

Amel Tuka danas je na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Zenici odbranio diplomski rad na temu „Uputstva za održavanje i ispitivanje dizaličnih sistema sa aspektima primjene evropskih standarda i preporuka“.

Komisiju su činili: prof.dr.sc. Fuad Hadžikadunić, mentor, prof.dr.sc. Darko Petković, prof.dr.sc. Sabahudin Jašarević i Elvir Halilčević, dipl.inž.maš, predstavnik privrednog sektora.
Amel Tuka je diplomirao ocjenom 10 i stekao zvanje diplomirani inženjer mašinstva.

:thumbup:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

bhsport
Kontakt:

PostPostao/la bhsport » 28 dec 2018, 22:04

Mokes WroteColon
Amel Tuka danas je na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Zenici odbranio diplomski rad na temu „Uputstva za održavanje i ispitivanje dizaličnih sistema sa aspektima primjene evropskih standarda i preporuka“.

Komisiju su činili: prof.dr.sc. Fuad Hadžikadunić, mentor, prof.dr.sc. Darko Petković, prof.dr.sc. Sabahudin Jašarević i Elvir Halilčević, dipl.inž.maš, predstavnik privrednog sektora.
Amel Tuka je diplomirao ocjenom 10 i stekao zvanje diplomirani inženjer mašinstva.

:thumbup:

Bravo, od atletike sto je jeo hljeb, jeo je.
One season wonder.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

HIV = Haris Internet Virus

Corinne Diacre - prof. fudbala

gigglessmoke
Kontakt:

PostPostao/la gigglessmoke » 02 feb 2019, 22:17

Ima li ko snimak iz Francuske?

Ghuraba
Kontakt:

PostPostao/la Ghuraba » 10 sep 2019, 23:23

Aferim za obje trke, majstore! :bih:

cole-ch
Kontakt:

PostPostao/la cole-ch » 11 sep 2019, 23:09

dobro bi bilo kada bi tuka na SP napao zlato.
ima on turnircica, ali osim bronze sa proslog SP sve drugo je tanko. je najbolji atleticar bosne, ali je daleko od velikog uspeha.
uvek se nabrijam da ce oguliti ove jace na nekom velikom mitingu, ali se redovno zafrknem.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 12 sep 2019, 09:31

mislim da je veliki uspjeh i kad je treci u svijetu

Salih1984
Kontakt:

PostPostao/la Salih1984 » 12 sep 2019, 09:48

cole-ch WroteColondobro bi bilo kada bi tuka na SP napao zlato.
ima on turnircica, ali osim bronze sa proslog SP sve drugo je tanko. je najbolji atleticar bosne, ali je daleko od velikog uspeha.
uvek se nabrijam da ce oguliti ove jace na nekom velikom mitingu, ali se redovno zafrknem.

Cuj sve tanko?tanzanija ima bolje uslove za atletiku nego bosna.
Mozemo biti sretni sto ikako imamo atleticara u dijamantskoj ligi,samo ucestvovanje u dijamantskoj ligi je uspjeh

branimir85
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 12 sep 2019, 19:23

pobjeda na nekom mitingu DL nije nikakav turnirčić,a on ima 2 pobjede na DL,a često te utrke budu jače nego finale SP ili OI
jer nema kvota pa dodje 6-7 vrhunski kenijaca ,plus sto se vecinom ide na najbrze vrijeme sezone ili rekord mitinga to znači
nema taktiziranja kao na SP,trenutni prvak svijeta Pierre-Ambroise Bosse isto ima samo 2.pobjede na DL.
Sto se tiče SP mislim najvaznije je uci u finale jer na 800m stvarno ima hrpa dobri trkača pa se vrlo lako može zapeti prije.
Rudishe nema,Amos je imao neku ozljedu prije mjesec dana,a prije toga je dominirao i jedini je čovjek uz Rudishu koji može otrčati solo dva kruga punim,ali vidjet cemo jeli ozljeda ostavila traga,naravno pomaže što ce biti samo 3 kenijca ali vrhunska :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Natrag na “Reprezentacije BiH u ostalim sportovima”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.