Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Odgovori
BSBosna
Postovi: 537
Pridružen/a: 11 feb 2013, 22:05
Kontakt:

Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la BSBosna » 12 nov 2015, 00:49

Neznam gdje drugo mogu ovo postaviti, ali imam pitanja sto se tice nase sportske nacionalne selekcije.

Koliko mi imamo reprezentativnih ekipa u ovim sportima? Ovo je list od kojih trenutno znam da imamo koji igraju kompetitivne igre/utakmice za turnire, ali staviti koje god fale i nedostaje pa da znam sta nisam jos racunao. Tesko je pronaci informacije za ove ostale sportove i ekipe koje nisu bas u istom popularnosti ko nase fudbalske i kosarkaske reprezentacije. Hvala vam. :)

Fudbal:
Musko: 'A', U-21, U-19, U-17, Olimpijska-Mediteranska, Futsal
Zensko: 'A', U-19, U-17

Kosarska:
Musko: 'A', U-20, U-18, U-16
Zensko: 'A', U-20, U-18

Rukomet:
Musko: 'A', U-18
Zensko: ???

Odbojka:
Musko: 'A' (?), Sjedeci odbojka
Zensko: 'A' (?)

Ragbi:
Musko: 'A', 'A' 7s (?)
Zensko: ???

Hokej:
Musko: 'A'
Zensko: ???

Tenis:
Musko: Davis Cup ekipa
Zensko: Fed Cup ekipa

BSBosna
Postovi: 537
Pridružen/a: 11 feb 2013, 22:05
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la BSBosna » 13 nov 2015, 07:17

Moze l' ko pomoci?

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la Ethel » 23 dec 2015, 15:51

BSBosna je napisao/la:Moze l' ko pomoci?
Ima i kosarka u kolicima, postali su ovo ljeto prvaci C divizije i plasirali se u B..
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

spursman
Postovi: 701
Pridružen/a: 29 sep 2014, 12:25
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la spursman » 14 jan 2016, 12:12

Zar ne postoji reprezentacija u vaterpolu, pa čak i Malta igra na EP, a mislim da bi se u Hrvatskoj i Srpskoj ligi mogli naći igrači koji vuku korijene iz BiH da se napravi solidna reprezentacija pa čak i olimpijska jer se ovaj sport ne igra u puno zemalja.
audere est facere!

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la SGD53 » 15 jan 2016, 13:55

U ragbiju imaš seniorsku reprezentaciju mušku u rugby XV, to je ovaj ragbi koji je popularaniji tu igramo u diviziji 2C, trenutno smo prvi na tabeli i tako će i ostati ali ćemo ostati u istoj diviziji jer se radi reforma takmičenja pa će se naša divizija i divizija iznad 2B spojiti (primjera radi Srbija igra u diviziji 2B).

Imamo U-18 mušku ragbi XIV reprezentaciju koja igra 2D diviziju (posljednju), bili su drugi na EP prošle godine u Andori.

U ragby sevens (olimpijska verzija) imamo mušku i žensku seniorsku reprezentaciju.
Muška reprezentacija je ove godine osvojila drugo mjesto u diviziji C i plasirala se u diviziju B, gdje je osvojila 10 mjesto i izborila opstanak i naredne sezone.
Ženska reprezentacija ove godine nije učestovala na EP, ali sljedeće godine se vraćaju na scenu.


U hokeju na ledu imamo mušku reprezentaciju, ali hokej nam je u katastrofi zbog nepostojanja ledene dvorane i zbog skupe cijene leda (sat vremena 340+PDV) pa vi vidite...

Imamo i reprezentaciju u boćanju (nije olimpijski sport ali je bio pokazni) koja učestuje na svjetskim i evropskim prvenstvima, inače Evropska boćarska federacija ima 22 članice.

U odbojci imamo aktivne muške i ženske seniorske i juniorske reprezentacije, dok je muška kadetska aktivna (ženska već par godina nije učestovala nigdje).

U stonom tenisu imamo aktivne sve reprezentacije, seniorsku, juniorsku, kadetsku i u muškoj i ženskoj konkurenciji.

To je što ja znam.
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la edinjo-bih » 21 jan 2016, 23:59

zna li se kad ce se vise konacno formirati vaterpolaska reprezentacija, nakon one prijateljske protiv japana ja mislim nista vise neuradise....??
hvala

BSBosna
Postovi: 537
Pridružen/a: 11 feb 2013, 22:05
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la BSBosna » 22 jan 2016, 01:56

SGD53 je napisao/la:U ragbiju imaš seniorsku reprezentaciju mušku u rugby XV, to je ovaj ragbi koji je popularaniji tu igramo u diviziji 2C, trenutno smo prvi na tabeli i tako će i ostati ali ćemo ostati u istoj diviziji jer se radi reforma takmičenja pa će se naša divizija i divizija iznad 2B spojiti (primjera radi Srbija igra u diviziji 2B).

Imamo U-18 mušku ragbi XIV reprezentaciju koja igra 2D diviziju (posljednju), bili su drugi na EP prošle godine u Andori.

U ragby sevens (olimpijska verzija) imamo mušku i žensku seniorsku reprezentaciju.
Muška reprezentacija je ove godine osvojila drugo mjesto u diviziji C i plasirala se u diviziju B, gdje je osvojila 10 mjesto i izborila opstanak i naredne sezone.
Ženska reprezentacija ove godine nije učestovala na EP, ali sljedeće godine se vraćaju na scenu.


U hokeju na ledu imamo mušku reprezentaciju, ali hokej nam je u katastrofi zbog nepostojanja ledene dvorane i zbog skupe cijene leda (sat vremena 340+PDV) pa vi vidite...

Imamo i reprezentaciju u boćanju (nije olimpijski sport ali je bio pokazni) koja učestuje na svjetskim i evropskim prvenstvima, inače Evropska boćarska federacija ima 22 članice.

U odbojci imamo aktivne muške i ženske seniorske i juniorske reprezentacije, dok je muška kadetska aktivna (ženska već par godina nije učestovala nigdje).

U stonom tenisu imamo aktivne sve reprezentacije, seniorsku, juniorsku, kadetsku i u muškoj i ženskoj konkurenciji.

To je što ja znam.
Imas li kakvi informacija za koje turnire se takmicuju odbojkaske, stonoteniske, i bocarske reprezentacije?

Vidim na bocarsksi savezov stranicu da reprezentacija se sprema za SP u Rijeku ovog septembra ali nemogu nigdje da nadjem informacije o tome osim na ovaj link, znas li ti o cemu se prica? http://bsavez-bih.com/?p=546

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la SGD53 » 22 jan 2016, 22:09

Što se Odbojke tiče tu Seniorske reprezentacije (muška i ženska) igraju kvalifikacione turnire za nastupe na Evropskim turnirima, zadnji put je to bilo za 2015-u i mislim da su u svojim grupama bili zadnji, mlađe kategorije igraju razna međunarodna takmičenja i Balkanijadu, za evropsko prvenstvo ne znam.

Senori i seniorke u stonom tenisu igraju Evropska i Svjetska prvenstva, na Svjetskom prvenstvu smo bili oko 40-og mjesta mislim u Japanu, a na Evropskim je to isto nekako blijedo (jedne godine nismo otišli jer nismo imali para), igraju se i razna međunarodna takmičenja i razni turniri, mlađe kategorije su redovni učesnici Balkanijada i upravo su u toku zimske pripreme za mlađe reprezentacije
http://www.stsbih.com.ba/index.php/406- ... -selekcija

Što se boćanja tiče Svjetsko Prvenstvo je bilo u Rijeci prošle godine učestovale su 33 reprezentacije, naši nisu osvojili ni jednu medalju ali su imali solidan uspjeh, na Evropskom prvenstvu su mislim osvojili neke medalje a inače 2007 godine je u Grudama bilo Svjetsko Prvenstvo u boćanju,a u Grudama se redovno odžavaju razna međunarodna takmičenja u tom sportu, evo galerija slika sa SP 2007 http://www.fiboules.org/v1/index.php?pa ... iew&key=32
Inače što se tiče boćanja tu su Francuzi najjači i osvajaju sve redom, nekad im Hrvati ili Talijani nešto uzmu, tako da je i službeni jezik boćanja Francuski i većina dokumenata su na francuskom pa mi baš i nije lako tražiti.
U toku je i kampanja da se boćanje proglasi Olimpijskim sportom za OI 2024, naravno Francuzi su pokretači kampanje no mislim da ne bi bilo zgoreg da i mi pomognemo http://www.boules-sport.org/
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la FoSte95 » 19 avg 2016, 19:23

za vaterpolo sam čitao da ima savez a repka je u nastajanju jer ima samo 3-4 aktivna kluba iz BiH (dva u Sarajevu, Banja Luka i Neum). Glavni je problem što se para nema za okupljanja a inače nudili su se treneri iz Srbije, Hrvatske i Crne Gore da budu selektori reprezentacije i da se ta priča zakotrlja ali nemaju para u savezu da ih plaćaju.
U jednom sarajevskom timu ima oko 100 dječaka da trenira pa ćemo valjda za 3-4 godine dobiti repku i u vaterpolu.
Idealan je to sport za imati dobre rezultate jer malo država igra ozbiljno vaterpolo jedino komše, mađari i italijani su pravo nafurani na to :D
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la Unofficialpage » 06 sep 2016, 13:22

Izgleda formira se vaterpolo repka. :bih:
Bosna i Hercegovina dobit će i zvanično vaterpolo reprezentaciju.

Vaterpolo reprezentacija BiH nastupit će krajem septembra na turniru ‘Sarajevo Champions challenge’, na kojem će pored naše reprezentacije nastupiti Jadran iz Splita, Primorac iz Kotora i Crvena Zvezda iz Beograda.

Tako će se bh. vaterpolisti po prvi put u historiji takmičiti protiv drugih klubova u takmičarskim utakmicama.

Za ovakav rasplet je bilo potrebno stvoriti nekoliko preduslova, a prije svega je bilo neophodno formirati Vaterpolo savez BiH, kao i pokrenuti takmičenja koja bi služila kao filter za formiranje reprezentacije.

Igrače za ovaj turnir odabrat će trener VK Banja Luka Slobodan Grahovac, koji bi kako se čini trebao biti i selektor BiH u narednom periodu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la jestamaji » 06 sep 2016, 14:44

Unofficialpage je napisao/la:Izgleda formira se vaterpolo repka. :bih:
Bosna i Hercegovina dobit će i zvanično vaterpolo reprezentaciju.

Vaterpolo reprezentacija BiH nastupit će krajem septembra na turniru ‘Sarajevo Champions challenge’, na kojem će pored naše reprezentacije nastupiti Jadran iz Splita, Primorac iz Kotora i Crvena Zvezda iz Beograda.

Tako će se bh. vaterpolisti po prvi put u historiji takmičiti protiv drugih klubova u takmičarskim utakmicama.

Za ovakav rasplet je bilo potrebno stvoriti nekoliko preduslova, a prije svega je bilo neophodno formirati Vaterpolo savez BiH, kao i pokrenuti takmičenja koja bi služila kao filter za formiranje reprezentacije.

Igrače za ovaj turnir odabrat će trener VK Banja Luka Slobodan Grahovac, koji bi kako se čini trebao biti i selektor BiH u narednom periodu.
dakle po vašoj ideji, sada pokupiti otpatke sa balkana, uzeti rudića za trenera i pravac tokio
jedini problem je da rudić ne radi za kestenje sa vilsonovog nego za lovu :mrgreen:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la Unofficialpage » 06 sep 2016, 14:48

Ne znam ja to, valjd imaju lovu dok hoće formirat. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la jestamaji » 06 sep 2016, 14:57

Unofficialpage je napisao/la:Ne znam ja to, valjd imaju lovu dok hoće formirat. :mrgreen:
poznavajući nas prije da je neko skonto način da formiranjem reprezentacije uzme lovu :mrgreen:

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la andro234 » 07 sep 2016, 15:18

Neka, cak i da pokupe ljude s ulice koji bazen nisu u zivotu vidjeli tesko mogu biti gori od Latvije

https://en.wikipedia.org/wiki/2016_Men% ... Qualifiers

Gol razlika -222 u 6 utakmica :D :tokralju:

Avatar
mchadesh
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la mchadesh » 16 feb 2017, 18:02

Sta su se oni, tusili svo vrijeme? :D

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la Razbojnik » 17 feb 2017, 15:02

Mislim da ima dosta dobrih igraca u Hrvatskoj i Srbiji koji nisu reprezentativci, a imaju pravo natupa za BiH.
Tu bi se mogla napraviti jaka ekipa.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koliko mi imamo reprezentativni ekipa u sport?

Post Postao/la ASD » 17 feb 2017, 16:45

Ovaj sport je neprofitabilan, mi da uzmemo igrace iz Srbije i Hrvatske mogli bi i do olimpijskih igara dogurati, ali to je kratkog maha jer nema nikakvog profita, samo upumpavanje javnih novaca.
Nije jedna repka to radila, cak i klubovi, crnogorci su imali tri jaka kluba, svi su propali, srbi isto probali sa tri kluba i svi propali.

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije BiH u ostalim sportovima”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.