Muška Odbojkaška reprezentacija BiH

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Muška Odbojkaška reprezentacija BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 09 apr 2010, 03:24

Vidim da nas muski odbojkaski tim nema svoju temu.Mozda otvaranje ove teme donese srecu nasim odbojkasima pa da se plasiramo na jedno od velikih takmicenja.Sjecam se nekako kada je tek rat stao generacije nasih odbojkasa predvodjene sjajnim Ekremom Lagumdzijom kada smo biljezili pobjede u kvalifikacijama za evropsko prvenstvu i bili ravnopravan takmac ostalim reprezentacijama.Onda nas dug period nije prakticno nigdje bilo.Uspjesima OK Kakanj mozda se naziru i svjetlija vremena kada je u ptianju i reprezentativna odbojka.Kvalifikacije su uskoro tako da cemo uskoro i vidjeti koliko je uspojeh Kaknja uticao na reprezentaciju.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Devil » 09 maj 2010, 13:28

Kakva je BIH odbojkaska repka?Vidim danas igraju protiv Gruzije.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Monolog » 09 maj 2010, 13:35

Iskreno, i ne znam kakva je naša odbojkaška reprezentacija. Lagumdžije se sjećam, to su bila vremena kada su Bosna i Lukavac bili kandidati za titulu. Ko bi rekao da ćemo tako "pasti", te da pojedinci(čitaj ja) ne znaju ni ko je sve u našoj repki.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la newton_heath_lyr » 10 maj 2010, 02:24

Krenulo je dobro.Gruzija i nije bas neki pokazatelj kvalitete ali glatka pobjeda od 3-0 uz to napravljena ui gostima mozda daje neku nadu.Nadam se da ce sledece nedjelje biti i prenos na bht meca iz Brckog,a onda u kvalifikacija i ABD da se borimo na plasman na Evropsko sto u grupi u kojoj cemo biti i nije nemoguce.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la newton_heath_lyr » 15 maj 2010, 00:24

Hoce li biti sutra prenosa na TV utakmice iz Brckog?Zna li neko?
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
AYAN
Postovi: 1919
Pridružen/a: 23 mar 2008, 13:42
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AYAN » 15 maj 2010, 00:33

Sjajna tema...

I ja se sjećam Lagumdžije, krakat, a smeč ko iz haubice.

Također se nadam da će pokazati neki napradak ta naša odbojka. Reklo bi se po rezultatima Kakanjaca, da možemo nešto očekivati od repke. Inače Odbojka mi je jako zanimljiv sport.

Možda nas baš pozitivno iznenadi repka u kojoj i nemamo neke planetarno popularne zvijezde. :)
Kad su svi protiv tebe, ili si apsolutno u krivu, ili si apsolutno u pravu...
Željo i samo Željo...

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la newton_heath_lyr » 16 maj 2010, 05:50

Predkvalifikaciona utakmica koja ce se danas u 16 sat 30 min odrzati u Brckom izmedju nase najbolje odbojkaske vrste i odbojkasa Gruzije bice prenosena od strane BHT1.
Napokon prilika da vidimo kvalitet nasih odbojkaskih zmajeva.
Nadam se pun0oj dvorani ,odlicnoj atmosferi i pobjedi naseg tima.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

trik
Postovi: 32
Pridružen/a: 06 maj 2010, 22:46
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la trik » 16 maj 2010, 10:55

AYAN je napisao/la:Sjajna tema...

I ja se sjećam Lagumdžije, krakat, a smeč ko iz haubice.

Također se nadam da će pokazati neki napradak ta naša odbojka. Reklo bi se po rezultatima Kakanjaca, da možemo nešto očekivati od repke. Inače Odbojka mi je jako zanimljiv sport.

Možda nas baš pozitivno iznenadi repka u kojoj i nemamo neke planetarno popularne zvijezde. :)
Imama BiH jako dobrih igrača koji nisu pozvani zašto????

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la katalinski » 16 maj 2010, 17:18

prvi put da gledam nase odbojkase. ne znam kakva je gruzija ali cinimi se da nasi i graju dobro.
puna dvorana iako je pozorisna atmosfera.
valjda ce ovi prenosi i medijska paznja a i uspjeh kaknja malo popularizirati ovaj sport-
a tacno sa malo vise ulaganja u ovaj sport,sa nasim talentom za kolektivne sportove, mogli bi imati jednu reprezentaciju koja bi se redovno mogla kvalifikovati na EP.u zadnje vrijeme stalno su neke promjene u svijetu odbojke.(italije i holandije ekipe koje su bile velesile su oslabile,SAD je naglo napredovao..Brazil je vrh, srbija je tu u vrhu). svake godine neka nova reprezentacija pozitivno iznenadi na nekom prvenstvu-SAD,bugarska,poljska,spanija,grcka-mogli bi za 2-3 godine i mi napraviti nesto.

P.S. ODKUD CRVENI DRESOVI-
za sljedecu nagradnu igru na sportsport.ba tj. Sparkasse moze li odbojkaski dres biti nagrada
Ajvatar

Avatar
katalinski
Postovi: 748
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la katalinski » 16 maj 2010, 17:48

i nakon pobjede nad gruzijom u dvorani pustena pjesma:

taman najvavljuje senzaciju-koju ce napraviti ova repka
Ajvatar

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 17 maj 2010, 14:39

Ova utakmica je bila smiješna.. Gruzija je preloša i to je mogao vidjeti svako ko se malo razumije.
Stari igraci, bez tehnike i brzine, ma haos..
BiH možda ima nekih šansi da nesto napravi jer imaju fkt dobrog trenera koji je u Francuskoj ja mislim prije ovoga trenirao jedan ligaski klub.
Ali nema veze porediti O.K. Kakanj i reprezentaciju, jer uspjeh Kaknja nema nikakve veze sa našim igračima..
Teško da ćemo uspjeti proći grupnu fazu, ali eto, puno sreće momcima..

P.S. Dalibor Mičić je zvijer.. :lol:
I ne mogu se oteti dojmu da ovo nije ono najjače što mi imamo..
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

sundancekid
Postovi: 563
Pridružen/a: 06 jun 2010, 22:27
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la sundancekid » 05 jul 2010, 20:23

Ne znam zasto mislite da imamo bolje od ovih momaka.... Tu i tamo, pokoji fali (npr. nije bilo Almira Muharemovica, on je godinama nas ponajbolji igrac), ali nije to nista strasno.. Okosnica tima je tu, i mi u ovom momentu nemamo nista bolje... A u narednim godinama ce biti samo gore, jer odbojka u BiH ide niz brdo, i to takvom brzinom, da npr, u Sarajevu za nekih 5-6 godina nece imati ko da igra odbojku...

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 05 jul 2010, 20:25

Upravo tako. Odbojka je potpuno zaboravljen, i zapostavljen sport, bez bilo kakve strategije ili pomoci od strane nadleznih. Stvarno je smijesno ali i u drugu ruku zalosno da Sarajevo nema premijerligasa u odbojci..
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

sundancekid
Postovi: 563
Pridružen/a: 06 jun 2010, 22:27
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la sundancekid » 05 jul 2010, 22:44

Da, uz duzno postovanje ostalim gradovima, koji tradicionalno ulazu u odbojku (poput recimo Brckog, Kaknja itd..), sramotno je da Sarajevo, ovoliki grad, nema klub u Premijer ligi. Ono sto je sigurno, da ovdje nikad nije falilo talenta. Sanjin Bezdrob, Almir Muharemovic, Abdel Zolota,...i da ne nabrajam dalje, samo su neki od momaka koji zive u Sarajevu, a dugi niz godina su okosnica reprezentacije. Ali kad lopovi iz O.K.Bosna 50 puta prevare igrace, pokradu i ono malo para sto pokoji slucajni sponzor ulozi u odbojku, ne moze se ni ocekivat da ce neki od njih igrati ovdje. Onda imamo situaciju da se ide u Ljubinje, Kalesiju, Lukavac...itd, gradove koji, opet uz duzno postovanje, ne mogu (i ne bi trebali moci) parirati jednom gradu kakav je Sarajevo.

Ne samo da nemamo premijerligasa, nego Sarajevo vec dugi, predugi, niz godina nije izbacilo skolovanog, kvalitetnog igraca odbojke... A u reprezentaciji je sve jasno, ko god se bavi odbojkom, zna kakva je tu situacija do sada bila. Neozbiljnost, neprofesionalnost, uzasan i korumpiran savez, pijancenja igraca prije utakmica,..i da ne nabrajam dalje, samo su neke od dugogodisnjih navika koje nas krase. Zato vise licimo na izletnike i turiste, nego na sportiste. Zato i imate osjecaj da ovo nije najvise sto imamo....

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 05 jul 2010, 22:53

Ma sve si u pravu.. Jesi gdje ti igrao ?? Odakle u odbojci.. :?: :?: 8-)
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

sundancekid
Postovi: 563
Pridružen/a: 06 jun 2010, 22:27
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la sundancekid » 05 jul 2010, 23:50

Baja_Zvjerka je napisao/la:Ma sve si u pravu.. Jesi gdje ti igrao ?? Odakle u odbojci.. :?: :?: 8-)
Igram vec dosta dug niz godina, doduse, vecinom onako rekreativno beach volley, zadnjih 4-5 godina sam u Igmanu, ali sveukupno nista ozbiljno. Ali eto, nacujem i vidim kako te stvari idu kod nas i onda mi zao bude nekih buducih generacija...jbg...

bete noire
Postovi: 3
Pridružen/a: 11 mar 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la bete noire » 12 mar 2011, 00:23

idemo nasi do pobjeda!!!!!!!!!!!

Avatar
Cospy89
Postovi: 539
Pridružen/a: 14 mar 2011, 16:28
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Cospy89 » 15 mar 2011, 01:02

Poslije rata se igrala prava odbojka-atomska ,, vodili su 5 klubova i bili mocni i podjednaki :Bihac,Bosna,Sinpos,Kakanj i Lukavac. Dok je to danas svee samo Kakanj zbog para ostali su cista negativna 0
La Vechia Signora !!! ForZZA !!!

Avatar
Cospy89
Postovi: 539
Pridružen/a: 14 mar 2011, 16:28
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Cospy89 » 15 mar 2011, 01:06

sundancekid je napisao/la:Da, uz duzno postovanje ostalim gradovima, koji tradicionalno ulazu u odbojku (poput recimo Brckog, Kaknja itd..), sramotno je da Sarajevo, ovoliki grad, nema klub u Premijer ligi. Ono sto je sigurno, da ovdje nikad nije falilo talenta. Sanjin Bezdrob, Almir Muharemovic, Abdel Zolota,...i da ne nabrajam dalje, samo su neki od momaka koji zive u Sarajevu, a dugi niz godina su okosnica reprezentacije. Ali kad lopovi iz O.K.Bosna 50 puta prevare igrace, pokradu i ono malo para sto pokoji slucajni sponzor ulozi u odbojku, ne moze se ni ocekivat da ce neki od njih igrati ovdje. Onda imamo situaciju da se ide u Ljubinje, Kalesiju, Lukavac...itd, gradove koji, opet uz duzno postovanje, ne mogu (i ne bi trebali moci) parirati jednom gradu kakav je Sarajevo.

Ne samo da nemamo premijerligasa, nego Sarajevo vec dugi, predugi, niz godina nije izbacilo skolovanog, kvalitetnog igraca odbojke... A u reprezentaciji je sve jasno, ko god se bavi odbojkom, zna kakva je tu situacija do sada bila. Neozbiljnost, neprofesionalnost, uzasan i korumpiran savez, pijancenja igraca prije utakmica,..i da ne nabrajam dalje, samo su neke od dugogodisnjih navika koje nas krase. Zato vise licimo na izletnike i turiste, nego na sportiste. Zato i imate osjecaj da ovo nije najvise sto imamo....

Da prijatelju u potpunosti si upravu..ja sam igrac O.K. Bihaca i igrao sam u dva navrata protiv Bosne koji su sa nama u ligi..mladi momci i ima kvaliteta all bas kao sto kazes nema kadra tremerskog i to malo para sto dodje u klub ode u ruke u koje ne bih trebao ali...uvijek dodje ono: kad nema para a dobar kvalitet paa se ode negdje gdje ima kesha..pozz
La Vechia Signora !!! ForZZA !!!

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: Muska Odbojkaska reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Kuko » 04 sep 2011, 00:43

"U našoj selekciji je Žarko Kisić meč završio sa 15 poena, Armin Mustedanović je dodao 13. Uzvratni susret bit će odigran u istom gradu u nedjelju u 19.30 sati."

Ajde molim vas kako jedan dizac moze biti najbolji poenter.. gledali ste u rubriku broj servisa... inace najbolji pojedinac je Mustedanovic sa 20 poena :!: :!:

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije BiH u ostalim sportovima”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.