Hokej - Reprezentacija BiH

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la bhsport » 23 jan 2014, 11:12

HOKEJAŠI BIH PRAVE REPREZENTACIJU ZA „SVJETSKU SENZACIJU“

Novi hokejaški spektakl u Sarajevu sve je bliže. Početkom februara 2014. reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrat će dvije prijateljske utakmice sa selekcijom Turske.

Selektor hokejaške reprezentacije naše zemlje Kanađanin Anthony London već radi na pripremi ekipe koja će pružiti otpor favoriziranom gostima, a roster bh. tima snažniji je iz dana u dan.

Jedna od glavnih uzdanica hokejaških "Zmajeva" bit će golman Haris Bećirbegović, mladić rođen u Sarajevu koji već godinama sa mnogo uspjeha nosi dresove klubova u jednoj od najsnažnijih liga na svijetu.

Kako u razgovoru za Agenciju Anadolija ističe ovaj čuvar mreže švedskog Ulricehamnsa, informaciju o formiranju seniorske reprezentacije dočekao je s iznenađenjem, ali i ogromnom srećom.

"Kada sam čuo tu vijest, bio sam presretan. Važno je da interes za hokejom u Bosni i Hercegovini postoji, jer ovaj sport ima bogatu tradiciju u našoj zemlji. Treba pokazati svima koliko je ovaj sport lijep i dinamičan, pa će i ulaganja biti veća. Poziv u reprezentaciju? Šta reći, kada su me iz Saveza kontaktirali, bio sam ponosan. Veselim se što ću igrati u rodnom gradu u bh. majici", rekao je Bećirbegović.

Njegova sudbina slična je sudbinama brojnih dječaka koji su u BiH rođeni početkom devedesetih godina prošlog stoljeća

"Rođen sam u Sarajevu 1991. godine. Nakon što je počeo rat mogućnosti za ostankom moja porodica nije imala. Krenuli smo u svijet i stigli do Švedske. Bilo je to 1992. godine. Početak je bio težak, ali prebrodili smo sve probleme. Uskoro sam se upoznao i s hokejom. Ovdje je to veoma popularan sport. Skoro svi znaju klizati. Tako sam i ja počeo, zavolio ovaj sport i počeo se ozbiljnije baviti hokejom. Sve se desilo nekako simpatično. Moj otac radio je u jednoj firmi čiji je vlasnik imao tri sina koji su se bavili ovim sportom. Poklonili su mi nešto od opreme za početak, i tako... Danas uživam igrajući sa sjajnim igračima. Karijerom sam zadovoljan, ali uvijek može i mora bolje'", ispričao je Bećirbegović.

Lijepu sportsku karijeru obilježilo je mnogo pobjeda i važnih događaja, ali ne krije da će dolazak u domovinu biti vrhunac svega do sada urađenog.

"Ne bih mogao izdvojiti nijednu pobjedu. Veliki broj utakmica je iza mene, neke su bile izuzetno važne. Priznajem da će pobjeda pred mojim navijačima u mom gradu biti najvažnija. Jedva čekam da počne utakmica sa Turcima", istakao je Bećirbegović, bh. reprezentativna "jedinica" izrazivši nadanje da će BiH u narednom periodu imati kvalitetnu selekciju.

Prijateljske utakmice BiH - Turska bit će odigrane u Olimpijskoj dvorani "Juan Antonio Samaranch – Zetra" 8. i 9. februara ove godine.

"Cijeli događaj odigrat će se pod nazivom Svjetska senzacija. Ako pitate zašto, odgovor je jednostavan. Pa, mi u Sarajevu i BiH nemamo ni pošteno klizalište, a hokej okupi 7.500 gledalaca na nedavnoj utakmici EBEL lige. Nadamo se da će interesiranje biti veliko i za utakmice naše reprezentacije", rekao je Senad Zaimović, predsjednik Hokejaškog saveza BiH.

Protiv Turske reprezentacije BiH u hokeju na ledu odigrat će prve ozbiljnije utakmice.

"Osim Bećirbegovića, bit će tu još kvalitetnih igrača. U perspektivi u reprezentaciji želimo angažirati i nekoliko kvalitetnih stranaca, kojima ćemo pokušati osigurati dobivanje državljanstva naše zemlje da bismo imali što jači državni tim" zaključio je Zaimović.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

drina1992
Postovi: 103
Pridružen/a: 18 avg 2009, 11:14

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la drina1992 » 23 jan 2014, 15:30

[youtube][/youtube]

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 24 jan 2014, 15:59

Ovo će trebat ispratit. Iako nisam ljubitelj hokeja ali ovu ću gledat, ako bude na TV-u :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jan 2014, 16:15

bhsport je napisao/la:"Osim Bećirbegovića, bit će tu još kvalitetnih igrača. U perspektivi u reprezentaciji želimo angažirati i nekoliko kvalitetnih stranaca, kojima ćemo pokušati osigurati dobivanje državljanstva naše zemlje da bismo imali što jači državni tim" zaključio je Zaimović.
Čovjek je očito neinformiran, igrač mora igrati dvije sezone u državi za čiju bi reprezentaciju igrao - skoro svi sjevernoamerički Hrvati iz Medveščaka su morali igrati dvije godine u Medveščaku da bi stekli pravo igranja za reprezentaciju, kao i stranci Letang, MacCaulay... pravilo je glupo, koči razvoj hokeja u nehokejaškim zemljama, ali tako je.

Tko zna, možda imaju u planu pokrenuti nekakav klub u Sarajevu. :D
Hayley <3

0123456
Postovi: 151
Pridružen/a: 02 jul 2012, 20:54
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la 0123456 » 25 jan 2014, 03:17

badblueboylivno je napisao/la:
bhsport je napisao/la:"Osim Bećirbegovića, bit će tu još kvalitetnih igrača. U perspektivi u reprezentaciji želimo angažirati i nekoliko kvalitetnih stranaca, kojima ćemo pokušati osigurati dobivanje državljanstva naše zemlje da bismo imali što jači državni tim" zaključio je Zaimović.
Čovjek je očito neinformiran, igrač mora igrati dvije sezone u državi za čiju bi reprezentaciju igrao - skoro svi sjevernoamerički Hrvati iz Medveščaka su morali igrati dvije godine u Medveščaku da bi stekli pravo igranja za reprezentaciju, kao i stranci Letang, MacCaulay... pravilo je glupo, koči razvoj hokeja u nehokejaškim zemljama, ali tako je.
slika

Avatar
maxuz baxuz
Postovi: 1100
Pridružen/a: 11 avg 2011, 19:51
Lokacija: Ispred kompjutera
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la maxuz baxuz » 25 jan 2014, 12:13

[youtube][/youtube]


Fudbalski savez poklonio hokejaškim reprezentativcima BiH 30 kompleta trenirki

Fudbalski savez Bosne i Hercegovine odlučio je pružiti pomoć kući bosanskohercegovačkog hokeja na ledu i za predstojeći prijateljski dvomeč s odgovarajućom selekcijom Turske pokloniti 30 kompleta trenirki s nacionalnim obilježjima, saznajemo iz Hokejaškog saveza BiH.

Lijepa je to gesta najsnažnijeg bh. sportskog saveza koji je ovim gestom pokazao da ima sluha i želje za pomoći kao i kvalitetnom saradnjom sa ostalim savezima u državi.

Podsjećamo, hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine 8. i 9. februara odigrat će dvije prijateljske utakmice protiv najboljeg turskog tima.

Obje utakmice igrat će se u Zetri, a kuća bh. hokeja već radi na pripremi cijelog događaja koji će, kao i nedavno okončani Ice Fest, biti organizovan na vrhunskom nivou.

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Adi_Zepce » 27 jan 2014, 14:04

Ovo ce protiv Turske da bude spektakl :mrgreen: .Zaista je ogromna steta sto nam hokej nije popularniji,jer je to uistinu divan sport.
Nadam se da ce nasi napraviti neku stabilnu reprezentaciju,koja ce aBd ako nista igrati diviziju III SP s Meksikom,Islandom,J.Korejom,Španjolskom i sl.zemljama u kojima hokej i nije bas razvijen.
Sto se tice ovih stranaca ja mislim da je trener (a i on je Kanadjanin) mislio na one strance koji igraju u BiH klubovima.Koliko sam upratio ima tu par Amerikanaca i Kanadjana,koji se nalaze u mirovnoj misiji i koji igraju hokej u nasim klubovima.Nema dileme da oni ne bi bili od pomoci reprezentaciji.Mislim da ima nasih hokejasa i po nizim ligama u Njemackoj,Svicarskoj,Svedskoj,Norveskoj i treba to malo "procesljati" jer vjerujem da imamo potencijala za jednu solidnu hokejasku reprezentaciju.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 27 jan 2014, 16:09

0123456 je napisao/la:slika
Dobro si me našamarao, zacrvenio sam se. :oops:
Hayley <3

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la pinoglavi » 29 jan 2014, 00:04

Stvarno jedva čekam,nadam se da će bit na tvu,ako bi se ozbiljnije radilo moglo bi se nabrat momaka po kanadi,skandinaviji,americi i da zemlja koja je održala ZOI bude bolja od zemalja koje snijeg samo na razglednicama gledaju.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Adi_Zepce » 29 jan 2014, 00:29

Miske dao podrsku nasim hokejasima.Nisam znao da je i on strastveni ljubitelj ovog sporta.Sad mi je jos drazi ;)
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
Kandi GSK
Postovi: 19
Pridružen/a: 24 jan 2010, 12:46
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Kandi GSK » 31 jan 2014, 23:00

Jedanput u zivotu sam gledao hokejasku utakmicu uzivo i to bas u Zetri, prije mozda i desetak godina, omladinci su bili u pitanju, medjunarodni turnir. Inače ovo bi stvarno bila senzacija, da naša reprezentacija uspije u ovom sportu, svakako ga treba favorizirati sto vise, da se popularizira iz dana u dan. Medveščak je senzacija, sto nebi i kod nas to bio slučaj.
Super Lig: ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Turkiye Kupasi: ★★★★★★★★★★★★★★★
Uefa Cup: ★
Uefa Super Cup: ★

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la pinoglavi » 02 feb 2014, 19:50

Znal' neko dal' će biti tv prenos?
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Virtu4l » 04 feb 2014, 01:53

Adi_Zepce je napisao/la:Miske dao podrsku nasim hokejasima.Nisam znao da je i on strastveni ljubitelj ovog sporta.Sad mi je jos drazi ;)
Lako se zaljubiti u hokej, jedan od najdinamičnijih sportova. Ja sam gledao par utakmica uživo i stvarno je fenomenalan doživljaj.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Adi_Zepce » 04 feb 2014, 13:05

Virtu4l je napisao/la:
Adi_Zepce je napisao/la:Miske dao podrsku nasim hokejasima.Nisam znao da je i on strastveni ljubitelj ovog sporta.Sad mi je jos drazi ;)
Lako se zaljubiti u hokej, jedan od najdinamičnijih sportova. Ja sam gledao par utakmica uživo i stvarno je fenomenalan doživljaj.
Ja jednu gledao uzivo i to drugu Bundesligu,ali sam u hokej odavno zaljubljen.Nema ljepseg zvuka neko kad palica poklopi pak :mrgreen:
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 04 feb 2014, 18:02

pinoglavi je napisao/la:Znal' neko dal' će biti tv prenos?
Hayat prenosi tekmu :D

Eh vrijeme je da i ja jednom pogledam kompletnu hokejašku tekmu :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la pinoglavi » 04 feb 2014, 18:33

Unofficialpage je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:Znal' neko dal' će biti tv prenos?
Hayat prenosi tekmu :D

Eh vrijeme je da i ja jednom pogledam kompletnu hokejašku tekmu :mrgreen:

Hvala,gledam na sponzorima,nema koje TV kuće nema.
Ovo se mora gledat.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la DukeOfWellington » 04 feb 2014, 19:27

Unofficialpage je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:Znal' neko dal' će biti tv prenos?
Hayat prenosi tekmu :D

Eh vrijeme je da i ja jednom pogledam kompletnu hokejašku tekmu :mrgreen:
Gdje si našao da oni prenose?

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 04 feb 2014, 19:57

Ovdje piše da oni prenose :D

http://tvprofil.net/tvprogram/#!datum=2 ... l=hayat-tv" onclick="window.open(this.href);return false;
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la DukeOfWellington » 04 feb 2014, 19:59

Unofficialpage je napisao/la:Ovdje piše da oni prenose :D

http://tvprofil.net/tvprogram/#!datum=2 ... l=hayat-tv" onclick="window.open(this.href);return false;
Odlično.

Nadam se da će imati komentatora koji zna pravila.

drina1992
Postovi: 103
Pridružen/a: 18 avg 2009, 11:14

Re: Hokej - Reprezentacija BiH

Post Postao/la drina1992 » 04 feb 2014, 21:22

slika
Počela prodaja ulaznica za utakmicu hokejaške reprezentacije! BHFanaticosi dolaze podržati ledene Zmajeve!
Veliki interes vlada za svjetsku hokejašku senzaciju i utakmicu reprezentacija Bosne i Hercegovine sa Turskom.

Ovaj meč na rasporedu je u subotu od 19 sati u dvorani Zetra, a ulaznice su već u prodaji na svim prodajnim mjestima Kupikartu.ba u Sarajevu, po cijeni od 5 i 7 KM. Nacionalni tim BiH u hokeju na ledu istinska je svjetska senzacija jer naša zemlja nema ni ledenu dvoranu, a led za treniranje i mečeve dostupan je svega tri mjeseca godišnje.

No, neće to smetati našim Zmajevima da favorizovanim gostima pruže dostojan otpor, a posebno je važna velika podrška navijača. Tribine Zetre bit će popunjene, a očekuje se vatrena atmosfera jer dolazak je najavio i veliki broj BH Fanaticosa.

Karte se mogu kupiti na sljedećim prodajnim mjestima: Bosanski Kulturni Centar, Branilaca Sarajeva 24, Raisseburo, Fra A. Zvizdovića 1 (Unitic), Centrotrans, Agencija Ferhadija, Cafe Opera, Branilaca Grada bb, Dea Hillton, Branislava Đurđeva 8/1, Magaza, Veliki ćurčiluk 20, Gaudi Lufthansa City Center, Trampina 10/II, Kompas Tours, Maršala Tita bb, ZOI Tours agencija, Branilaca Sarajeva 21, Tropik Media Shop - BBI Centar.

Odgovori

Natrag na “Reprezentacije BiH u ostalim sportovima”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.