BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
Oikamid
Postovi: 3210
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: BiH tenis

Post Postao/la Oikamid » 01 jul 2019, 19:49

Povreda, ali u kurcu. Svi ovi Instagram postovi i ostale stvari oko "povreda" su samo PR savjeti njegovog PR savjetnika, gospodina Jasmina Ligate. Ko stvarno misli da je on povrijeđen svake druge sedmice nije normalan.

I u Antaliji je igrao preko kurca, glumio Kyrgiosa, a danas je samo nastavio s cirkusom.

Damir je solidan teniser koji može više, ali lik je pravi šnjakabo u glavi, nema poena da ne **** boga sam sebi, da se ne obraća nebu, da ne krivi lošu sreću i šta sve ne. Za sada samo obični cirkusant, a koji još uvijek ima vremena da promijeni stvari.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Ponos Torina » 01 jul 2019, 19:57

Dobre pare od kladionice,tako da nema potrebe da se puno zamara sa turnirima,uvijek neke ogromne oscilacije u igri te povrede,sudije,pehovi..
Njegova igra i oscilacije kod svakog gema dovoljno govore o njemu i njegovom tenisu..Nikolay Davydenko 2
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 01 jul 2019, 20:11

Damir ukoliko nešto drastično ne promjeni u svojoj igri, pristupu, ovo bi mu mogao biti posljednji meč kojeg je odigrao na nekom GS-u u MD. Ovim rezultatom leti iz najboljih 100 igrača, što znači USO mora od kvalifikacija početi. Mora se angažovati trener, iskusan trener a neko ko Ilija ko se tek počeo baviti trenerksim poslom. Pa poslije trenera mu treba i psiholog. Ovu sezonu neka halali, nema od tog ništa.

Šteta, mogao je biti u TOP 20 bez večih problema ali ne da glava.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la japa » 01 jul 2019, 20:15

Sta ima Nikolay Davidenko 2...pa Davidenko je bio ozbiljan igrac Dzumhur je daleko od toga. Neko napisa kako lik psuje sve nervira se i gleda u nebo fol pravi bosnjo, pa ako je tako onda su 80% tenisera na touru prave bosnje nije on ni prvi ni zadnji koji psuej nervira se prica sa sobom to rade i oni najbolji samo oni imaju snagu da se skoncentrisu pa par sekundi nakon toga odigraju dobar poen a ovaj se raspada.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Justin » 01 jul 2019, 21:14

Oikamid je napisao/la:Povreda, ali u kurcu. Svi ovi Instagram postovi i ostale stvari oko "povreda" su samo PR savjeti njegovog PR savjetnika, gospodina Jasmina Ligate. Ko stvarno misli da je on povrijeđen svake druge sedmice nije normalan.

I u Antaliji je igrao preko kurca, glumio Kyrgiosa, a danas je samo nastavio s cirkusom.

Damir je solidan teniser koji može više, ali lik je pravi šnjakabo u glavi, nema poena da ne **** boga sam sebi, da se ne obraća nebu, da ne krivi lošu sreću i šta sve ne. Za sada samo obični cirkusant, a koji još uvijek ima vremena da promijeni stvari.
Lik ocigledno nije ni dobar u glavu. Dovoljno je vidjeti sa kakvim qrvama ulazi u veze.

Pored toga je previse limitiran igrac. Cim nije u punoj spremi ne moze nikoga dobiti. Steta sto je visinu dobio onaj smotani burazer mu, a ne on.
Ima nekog talenta u njemu za razliku od Basica, ali mora puno ozbiljnije da shvati sve ako zeli neke rezultate. Samo sto se cini da se on zadovoljio vec zaradjenim i sada malo vise uziva nego sto mu je stalo do tenisa.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la invincible1921 » 01 jul 2019, 21:21

Ma mislim da je ono proale godine njegov zenit bio..
Po meni on je prebacio ocekivanja kad je karijera u pitanju.

Mozemo se mi lagat, al realno nije visok, nema servu ni u tragovima, jacina udarca smijesna, eto ta brzina i polretljivost da mu bude kao plus mada s obzirom na konstituciju i stil koji bi morao igrati ni ovo dvoje nije bog zna kakav nivo. Jos dodaj da je iz BiH i da je udaren u glavu....

Kad sve saberes top karijera.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 01 jul 2019, 21:37

slažem se!

možda su juniorski rezultati malo otvorili veće apetite, ali ja mislim da si skroz u pravu i da je to njegova realnost!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 01 jul 2019, 21:54

Ne, nije ovo ni blizu onog što on realno može uraditi. Loše je ovo, pristup vrlo loš, fizički nije dobro pripremljen, mentalno negdje drugo, sve mu živo smeta. Damir stav i sve ono što radi je najbolje pokazao u zadnjem poenu 1. seta protiv Thompsona. Da je normalan kao što nije, da mu je tenis No.1 prioritet, da se ne nervira za svaku moguću sitnicu sad bi bio minimalno TOP 30 igrač jer ima za to kvalitet. Za nešto više je previše limitiran, nije shvatio da je njegov tenis: fokus, koncetracija, ritam, trka, preciznost i on u jednom meču sve radi da to nema, da izbaci sam sebe iz ritma. Jednostavno, Damir trenutno igra protiv samog sebe, onog trenutka kad sam sebe pobjedi i druge će a do tad će gubiti na travi od Cuevasa.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la invincible1921 » 01 jul 2019, 22:41

Unofficialpage je napisao/la:Ne, nije ovo ni blizu onog što on realno može uraditi. Loše je ovo, pristup vrlo loš, fizički nije dobro pripremljen, mentalno negdje drugo, sve mu živo smeta. Damir stav i sve ono što radi je najbolje pokazao u zadnjem poenu 1. seta protiv Thompsona. Da je normalan kao što nije, da mu je tenis No.1 prioritet, da se ne nervira za svaku moguću sitnicu sad bi bio minimalno TOP 30 igrač jer ima za to kvalitet. Za nešto više je previše limitiran, nije shvatio da je njegov tenis: fokus, koncetracija, ritam, trka, preciznost i on u jednom meču sve radi da to nema, da izbaci sam sebe iz ritma. Jednostavno, Damir trenutno igra protiv samog sebe, onog trenutka kad sam sebe pobjedi i druge će a do tad će gubiti na travi od Cuevasa.
Moze on dobacit do 30 40, kad je u formi al realno nema kvalitet da u kontinuitetu igra tako. Naravno ima kvalitet i da prodje par kola na GS al to je to.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Tekashi
Postovi: 15943
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Tekashi » 02 jul 2019, 00:28

Ja bih duze ostao na Wimbledonu.

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la taremuha » 02 jul 2019, 00:37

Tekashi je napisao/la:Ja bih duze ostao na Wimbledonu.
Ako ništa barem bi možda u utorak igrao :lol:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bodi123 » 02 jul 2019, 11:06

Unofficialpage je napisao/la:Ne, nije ovo ni blizu onog što on realno može uraditi. Loše je ovo, pristup vrlo loš, fizički nije dobro pripremljen, mentalno negdje drugo, sve mu živo smeta. Damir stav i sve ono što radi je najbolje pokazao u zadnjem poenu 1. seta protiv Thompsona. Da je normalan kao što nije, da mu je tenis No.1 prioritet, da se ne nervira za svaku moguću sitnicu sad bi bio minimalno TOP 30 igrač jer ima za to kvalitet. Za nešto više je previše limitiran, nije shvatio da je njegov tenis: fokus, koncetracija, ritam, trka, preciznost i on u jednom meču sve radi da to nema, da izbaci sam sebe iz ritma. Jednostavno, Damir trenutno igra protiv samog sebe, onog trenutka kad sam sebe pobjedi i druge će a do tad će gubiti na travi od Cuevasa.
Psiha i glava su najveći problem. On već duži period ne pripada teniskim terenima i uopste tenisu, odlutao je a stručni stab je nesposoban da ga vrati nazad. Nedostatak samopouzdanja je prisutan uslijed losih rezultata, vidan gubitak fokusa u odredjenim periodima meča, tiltanje i sve ostalo... Usao je u meč bas nabrijan i fokusiran, bio sam uvjeren da će ga rutinski odraditi jer je nedvojbeno bolji igrač od Pablita na travi. Uzeo prvi, drugi napravi 2 brejka i onda ničim izazvan izgubi koncentraciju, fokus, počne se nervirat i igrat nerezonski i zakuha sam sebi meč. Bilo je jasno da je zijan poslije onako izgubljenog drugog seta.

Ovi sto pisu da on nema teniskog kvaliteta za Top 50 grijese. Ima on itekako oružja da bude stalni član Top 50, pa možda i nesto vise od toga, ali je trenutno miljama udaljen od toga jer je izgubio sve ono sto je stekao poslije onakve 2017. godine. Istina je da se i fizički patio odredjeno vrijeme, nakupio dosta sitnih povreda koje su ga dodatno unazadile.

Sve u svemu, uz mnogo veći rad, zalaganje, ozbiljniji pristup, promjene u stručnog stabu, nade za povratak ima, do njega je sve, a meni ni iz dzepa ni u dzep.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 02 jul 2019, 19:10

našo damir izgleda novu opajdaru, fizički ista dejana btw. samo ima malo jači zadnji trap :mrgreen:

slika

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 02 jul 2019, 23:14

Ma njemu samo **** u glavi, frajer ne igra tenis evo već drugu sezonu zaredom, katastrofalan je.

Samo ne znam šta mu je cilj i o čemu misli, kada u iduću sezonu uđe na način na koji je ušao prije pet godina kada je počinjao igrati vrhunski tenis. Hej, nakon pet godina igranja najvećeg nivoa, ti si još uvijek na početku, a najboljnije je što si u jednom trenutku bio pri samom vrhu al' si se vratio na samo dno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13501
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la QUARTERBACK » 02 jul 2019, 23:36

jeko nova canca :mrgreen:

ma dovoljno je samo uporediti djokovica, eto i on je s ovog podneblja, balkanac, dosao na prvo mjesto na svijetu, i stalno mjenjao trenere pokusavao da digne svoju igru na jos veci nivo, agassi vajda par puta odlazio dolazio, ovaj onaj, evo sad ivanisevica doveo u svoj stab za wimbledon mozda ostane i poslije ovog turnira tu, imao problema u porodici zena ga u neke vegan klanove uclanjivala :lol: sta je on trebao reci e ja sam prvi na svijetu libo me tuki sad ono kes sam uzeo pisaj po sirotinji.. elem nejse vratis se na damira i vidis da je on uzeo nekog anonimusa bozoljca partijanera za trenera kad je bio na vrhuncu svoje karijere i kad je najvise para uzeo, to je odron od odabira, da je nekim ludim slucajem dosao u prvih 10 na svijetu on bi bio u fazonu ma ja sam najjaci ne treba mi ni trener necu ni trenirati samo cu se pojavljivati na mecevima :mrgreen: ali ono okej mi se moramo pomiriti s tim da njega sad boli tuki za tenisom, ganja kurve, slusa Cobya i uziva u trosenju kesa.. sijelo je gotovo :kafa:
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 02 jul 2019, 23:55

nije da nas nema nekih na ovom mjestu koji su odmah rekli da je bozoljac promasaj al et:-)

ovom nasem neizivljenom nafuranku je ocito bilo bitnije da ga laf ilija uvede u beogradske sheme i napravi od njega macho decka za sponzoruse nego li da u to vrijeme plati jakog trenera da se zakuca u top 20, kad je vec bio na samom pragu.

meni se iskreno toliko ogadio zbog svog ponasanja da ga uopste i ne gledam, pokusam gejm-dva i brzo odustanem. nek mu je sretno, samo mi zao silnih kasnih sati koje sam trosio prateci ga i sutradan zijevao po cijeli dan na poslu.

s druge strane, atp 250 osvajac ne moze proci prvo kolo challengera na hardu, fantazija.
sta li se tek u njegovoj glavi desava.
nekako je i njegov pad poceo kada se ono jedno vrijeme druzio sa damirom i ekipom nakon sofije..treba po turnirima, estetske korekcije itd...e sad igraj majstore po vukojebinama ponovo i beri lovu:-)..a jaran copil redovan na slemovima i lagano puni kasicu:-)

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la taremuha » 03 jul 2019, 02:17

https://youtu.be/7TCg7x44-mU
Evo intervjua za SK poslije poraza. Svjestan je Džumi u kakvoj je situaciji. Izaći će ako Bog da još jači. :bih:

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la BosnaSTL » 03 jul 2019, 02:34

Kad je dostigo najveci ranking Dzumi se ufuro kao da je top teniser a sad se spustio na zemlju pa treba ici na svaki jaci turnir kroz kvalifijace!

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la HeraklitMracni » 03 jul 2019, 11:17

BosnaSTL je napisao/la:Kad je dostigo najveci ranking Dzumi se ufuro kao da je top teniser a sad se spustio na zemlju pa treba ici na svaki jaci turnir kroz kvalifijace!
Musa i Dzumi isti , karijera im tek bila pocela dzumi akademije otvara a Musa nekakve kampove i savjete djeli a imao 18 godina :D
Suti , radi , manje se vrti po medijima i doci ce uspjeh !

Avatar
StevieG8
Postovi: 13430
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la StevieG8 » 03 jul 2019, 12:20

taremuha je napisao/la:https://youtu.be/7TCg7x44-mU
Evo intervjua za SK poslije poraza. Svjestan je Džumi u kakvoj je situaciji. Izaći će ako Bog da još jači. :bih:
Meni se to sve čini kao šuplja priča koju vrti cijelu sezonu a ovamo troši novac i vrijeme na sponzoruše i provode.

Evo nešto iz arhive :lol:

"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.