BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

HeraklitMracni
Postovi: 5341
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la HeraklitMracni » 15 maj 2022, 11:04

Fatic danas favorit protiv Simona :think:

Avatar
SantiCazorla08
Postovi: 961
Pridružen/a: 22 dec 2016, 08:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la SantiCazorla08 » 15 maj 2022, 18:47

HeraklitMracni je napisao/la:
15 maj 2022, 11:04
Fatic danas favorit protiv Simona :think:
Nije uspio Nerman šteta.
Sutra počinju kvalifikacije Roland Garosa
Prvog dana od naših na teren će Dea Herdželaš koja igra drugi meč na terenu broj 14 .Protivnica je domaća igračica Jessika Ponchet.
Naši predstavnici u muškoj konkurenciji Damir Džumhur i Mirza Bašić na teren će u utorak.Damir igra protiv Fernanda Verdaska a Mirza za protivnika ima francuza Geoffreya Blancaneaux-a.
Sretno svim našim predstavnicima.

Avatar
Nirton
Postovi: 6455
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Nirton » 15 maj 2022, 19:12

Upala Nefisa kao Lucky Loser, u 1. kolu protiv Sloane Stephens :D
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
Nirton
Postovi: 6455
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Nirton » 16 maj 2022, 16:05

Fino Nefisa odigra ovaj set, 1-1 u setovima protiv Stephens.
Inače, 5 naših u glavnom žrijebu u Prijedoru: Tadić, Petrović i Đokić dobili WC, tu su još i Nedić i Zizi Kijametović(prošao kvale)
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 16 maj 2022, 16:41

Bravo Nefisa, ozbiljan tenis je ovo. Ovo je igra za TOP 50, bravo bravo.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16514
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la gaston » 16 maj 2022, 16:47

Nije Sloana sto je bila nekad, pogotovo je ovo na zemlji, al' nevjerovatan rezultat. :bih:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 16 maj 2022, 16:49

Ovo ko nije gledao zaje*ao se zestoko :mrgreen:
Mislim da je ovo najbolji meč koji je neka naša igračica odigrala, ko je gledao sigurno će se složiti sa mnom.
Igraš protiv Sloane Stephens, GS osvajačice, finalistkinje RG i ti se pitaš za sve u meču, konstantno napadanje, strašan fh, sjajna selekcija udaraca, defanziva fenomenalna i meni ono najdraže - ne odstupa od osnovne linije ni za živu glavu, samo napad :D

Ubjedljivo najveća pobjeda u karijeri (53. pozicija), a Sloane nije izgubila od igračice izvan top300 od ITF turnira daleke 2011. godine.

Čas tenisa stvarno i uživanje, otkud ovo odjednom nakon silnih poraza nije mi jasno, ali mi je izuzetno drago i nadam se iskreno da ovako može nastaviti dalje, sto kaze @uno, igra za top50 (objektivno).
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 maj 2022, 20:40

Anfernee "Penny" Hardaway #1

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2022, 22:42

Tracy3McGrady je napisao/la:
16 maj 2022, 20:40

Hvala ti sto si ovo postavio.
Nazalost nisam gledao, pratio preko rezultata(moja slabost,ne znam kako doci do prenosa :kuknjava: ).
Sjajna pobjeda, a kad pogledam pojedine poene, onda i puno vise od ovog "sjajna" :tokralju: :ljepota: :bih:
Hvala jos jednom, ako moze neko postaviti cijeli mec, vjerujte da bih pogledao vise puta :urnebes:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 16 maj 2022, 23:00

Moze li Nefisa ponoviti ovu igru u srijedu protiv Kaje Juvan koja igra na RG ?
Valjda ce se Juvan malo cuvati.
Konacno Nefisa dohvatila top300 :tokralju: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Beledija
Postovi: 1040
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Beledija » 17 maj 2022, 07:55

Samozdravlje je napisao/la:
16 maj 2022, 23:00
Moze li Nefisa ponoviti ovu igru u srijedu protiv Kaje Juvan koja igra na RG ?
Valjda ce se Juvan malo cuvati.
Konacno Nefisa dohvatila top300 :tokralju: :bih:
Može li ponoviti igru protiv Juvan? Pa treba probati, rez. vjerovatno ponoviti neće al ako uđe rasterećeno kao protiv Sloan mogla bi ponoviti dobru igru.Poslije onoliko poraza ovo je čudo ne viđeno tim prije što se vidi da Stepens igra jako dobro a Nefisa ima odgovor.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 17 maj 2022, 13:38

Tracy3McGrady je napisao/la:
16 maj 2022, 20:40
Ovo je zaista tenis iz snova za bh prilike :tokralju: :bih:

Podsjeca me na Damirov tenis kad je pokorio Rusiju, mislim na ponos koji osjecam, vjerujem i svi vi kojima je bh tenis na srcu :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 17 maj 2022, 14:00

Bas mi je glupo kad neko od Vas komentarise los odabir turnira, ali kad ja to radim onda mi je "sasvim prirodno" :urnebes:

Lavica Nefisa od osvajanja W25(21.11"21) je igrala sve turnire na hard podlozi, od 11.05. samo je 2 meca igrala na zemlji(ova sjajna pobjeda je 3-ci mec). Vjerovao sam da ce joj prioritet biti zemlja. Mora se priznati da je imala i puno srece, jer je 20 igracica iz top70 odustalo. Znaci pun pogodak u odabiru turnira.
Ni sada mi nije jasno kako je kao LL upala na turnir, obzirom da je ispala u R1.nebitno uzivajmo :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1463
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la NerminFatic » 17 maj 2022, 18:10

Samozdravlje je napisao/la:
17 maj 2022, 14:00
Bas mi je glupo kad neko od Vas komentarise los odabir turnira, ali kad ja to radim onda mi je "sasvim prirodno" :urnebes:

Lavica Nefisa od osvajanja W25(21.11"21) je igrala sve turnire na hard podlozi, od 11.05. samo je 2 meca igrala na zemlji(ova sjajna pobjeda je 3-ci mec). Vjerovao sam da ce joj prioritet biti zemlja. Mora se priznati da je imala i puno srece, jer je 20 igracica iz top70 odustalo. Znaci pun pogodak u odabiru turnira.
Ni sada mi nije jasno kako je kao LL upala na turnir, obzirom da je ispala u R1.nebitno uzivajmo :bih:
Blagajnice, posto se ti bar znas zahvaliti kad neko ponudi info vise, a ne kao izvjesni Nikron, Nitron, kako li, neotesan lik, de facto, u slucaju povrede Nefise Berberovic o kojem su rijetki znali a eto moja malenkost donio ovdje, reci cu ti da kompletiras tenisko znanje.
U sretne gubitnike (lucky losers) se ide prvo lotingom, ali porazeni iz kvala posljednjeg kola. Ako se "potrose" svi igraci, odnosno ima previse odustajanja, a ovo u Strassbourgu je ekstremni slucaj, onda se spusta na drugo pa prvo kolo. Kako je ovdje samo dva bilo, islo je do prvog i stvarno je to vrlo rijedak slucaj u kojem ti moze eto zaigrati na jednom wta cura van top 300.. Trebala je Nefisi torba srece da se ovo desi i napravi rezultat karijere! :bih:

Avatar
Nirton
Postovi: 6455
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Nirton » 17 maj 2022, 18:51

E čuj neotesan :urnebes:
Ne znam da sam s tobom imao neku diskusiju ranije, ali biće da si teški egoista.
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 17 maj 2022, 20:47

NerminFatic je napisao/la:
17 maj 2022, 18:10
Samozdravlje je napisao/la:
17 maj 2022, 14:00

Ni sada mi nije jasno kako je kao LL upala na turnir, obzirom da je ispala u R1.nebitno uzivajmo :bih:
Blagajnice, posto se ti bar znas zahvaliti kad neko ponudi info vise, a ne kao izvjesni Nikron, Nitron, kako li, neotesan lik, de facto, u slucaju povrede Nefise Berberovic o kojem su rijetki znali a eto moja malenkost donio ovdje, reci cu ti da kompletiras tenisko znanje.
U sretne gubitnike (lucky losers) se ide prvo lotingom, ali porazeni iz kvala posljednjeg kola. Ako se "potrose" svi igraci, odnosno ima previse odustajanja, a ovo u Strassbourgu je ekstremni slucaj, onda se spusta na drugo pa prvo kolo. Kako je ovdje samo dva bilo, islo je do prvog i stvarno je to vrlo rijedak slucaj u kojem ti moze eto zaigrati na jednom wta cura van top 300.. Trebala je Nefisi torba srece da se ovo desi i napravi rezultat karijere! :bih:

I opet mi nije jasno :urnebes: , kako toliko otkaza. Jasno mi je da nije stela preko bh pasosa :urnebes: Znam kako je doslo do toga i :njanjanja:
Ovaj pdf za razliku od drugih obiluje pristojnim, ljubaznim i susretljivim forumasima. Jeste malo tema u padu, ali rezultati nas zezaju.
Malo smo i mi nezahvalni, netolerantni i nekorektni prema nasim teiserima. Nismo znali uzivati kad smo imali dvojicu u top100. Takvi smo :urnebes:

Za @Zundo(@Nirton, ako se nevaram) imam samo rijeci hvale, znam ga od prvih postova na najjacem pdf ss.ba. Iznenadjujeme tvoj komentar, mozda sa neke druge teme ili se mladi @Zundo bas nasikirao i iznervirao.

Uglavnom svi ili gotovo svi forumasi na ovoj temi su top10 :thumbup: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 17 maj 2022, 20:58

NerminFatic je napisao/la:
17 maj 2022, 18:10

Blagajnice, posto se ti bar znas zahvaliti kad neko ponudi info vise, a ne kao izvjesni Nikron, Nitron, kako li, neotesan lik, de facto, u slucaju povrede Nefise Berberovic o kojem su rijetki znali a eto moja malenkost donio ovdje, reci cu ti da kompletiras tenisko znanje.

Sutra Nefisa igra za kvale Wimbledona, moglo bi biti aBd. Jeste autsajder, ali ako udje jako u mec i ako ode na 3 seta ili dobije prvi set, imat ce sanu. kontam da se Slovenki nece bas rizikovati da se povrijedi ili premori pred RG.
Ima Nefisa i sljedecu sedmicu da se dohvate kvale Wimbledon-a, ako je sta prijavila.
Nazalost danas 3 poraza nasih tenisera :plac: Vise mi se :plac: radi Dee, ali idemo dalje. :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 17 maj 2022, 21:13

Samozdravlje je napisao/la:
17 maj 2022, 20:58
NerminFatic je napisao/la:
17 maj 2022, 18:10

Blagajnice, posto se ti bar znas zahvaliti kad neko ponudi info vise, a ne kao izvjesni Nikron, Nitron, kako li, neotesan lik, de facto, u slucaju povrede Nefise Berberovic o kojem su rijetki znali a eto moja malenkost donio ovdje, reci cu ti da kompletiras tenisko znanje.

Sutra Nefisa igra za kvale Wimbledona, moglo bi biti aBd. Jeste autsajder, ali ako udje jako u mec i ako ode na 3 seta ili dobije prvi set, imat ce sanu. kontam da se Slovenki nece bas rizikovati da se povrijedi ili premori pred RG.
Ima Nefisa i sljedecu sedmicu da se dohvate kvale Wimbledon-a, ako je sta prijavila.
Nazalost danas 3 poraza nasih tenisera :plac: Vise mi se :plac: radi Dee, ali idemo dalje. :bih:
Lose je odigrala Dea, moze se reci katastrofalno. Da li je trema, povreda neka ili nesto trece ne znam, ali protiv onakve protivnice se moralo pobijedit, isuvise gresaka, lose selekcije udaraca, ma za zaborav mec.
A za ova 2 parmaka ne treba vise trosit rijeci, pogotovo Damir koji gubi od 38godisnjaka koji vise ne zna gdje udara.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 17 maj 2022, 21:53

forgempp je napisao/la:
17 maj 2022, 21:13

Lose je odigrala Dea, moze se reci katastrofalno. Da li je trema, povreda neka ili nesto trece ne znam, ali protiv onakve protivnice se moralo pobijedit, isuvise gresaka, lose selekcije udaraca, ma za zaborav mec.
A za ova 2 parmaka ne treba vise trosit rijeci, pogotovo Damir koji gubi od 38godisnjaka koji vise ne zna gdje udara.
Iskreno i ne pratim ovu nasu trojicu sjajnih momaka, samo kad ponekad pobjede(rijetko majkumu,nazalost) :urnebes: Malo pratim Nermana Pitara :urnebes:
Kako se odvijala Deina karijera ovo je odlicno. Kritikuju me da gledam samo $, ali usla je u ozbiljne godine i bas se radujem svakim njenim kvalama GS. To znaci da ce biti i $, a i dohvatit ce aBd top150. Ono sto me brine je malo bodova u prva 4 mjeseca. Bit ce bolje aBd.

Za 23.05. Dea bi trebala put Italije, a Nefisa ide u Georgiju-Tbilisi(hard). Mozda Nefisa ode do Makarske u kvale., to mi se cini logicnije (clay).
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 18 maj 2022, 00:30

Samozdravlje je napisao/la:
17 maj 2022, 21:53
forgempp je napisao/la:
17 maj 2022, 21:13

Lose je odigrala Dea, moze se reci katastrofalno. Da li je trema, povreda neka ili nesto trece ne znam, ali protiv onakve protivnice se moralo pobijedit, isuvise gresaka, lose selekcije udaraca, ma za zaborav mec.
A za ova 2 parmaka ne treba vise trosit rijeci, pogotovo Damir koji gubi od 38godisnjaka koji vise ne zna gdje udara.
Iskreno i ne pratim ovu nasu trojicu sjajnih momaka, samo kad ponekad pobjede(rijetko majkumu,nazalost) :urnebes: Malo pratim Nermana Pitara :urnebes:
Kako se odvijala Deina karijera ovo je odlicno. Kritikuju me da gledam samo $, ali usla je u ozbiljne godine i bas se radujem svakim njenim kvalama GS. To znaci da ce biti i $, a i dohvatit ce aBd top150. Ono sto me brine je malo bodova u prva 4 mjeseca. Bit ce bolje aBd.

Za 23.05. Dea bi trebala put Italije, a Nefisa ide u Georgiju-Tbilisi(hard). Mozda Nefisa ode do Makarske u kvale., to mi se cini logicnije (clay).
Dobra je Dea, ja je također pratim najviše trenutno od svih naših, tačnije samo njen meč imam želju pogledat od svih naših predstavnika i evo sada Nefisin, mislim da će mi Nefisa biti draža jer mi njen tenis više odgovara nego Dein, a za tebe info jer znam da ne znas sa streamovima.
Da li imas mojutv?
Sutra bi na jednom od SK kanala trebala biti Nefisa, vjerovatno od SK 5-10 nisam siguran, znam da je prosli bio na SK6.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.