BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 22 mar 2018, 22:22

Mirza se previše oslanja na snagu, konta što jače udari to bolje, što je pogrešno. Mora biti tu i varijacija ubaciti u cijeli paket, počevši od servisa pa nadalje. I, naravno, fizičku spremu dosta popraviti da bi imao ikakve šanse u outdoor uslovima.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 22 mar 2018, 22:26

odredimo se ljudi hehe

trudio se ali covjek stvarno ne zna, to je definitivno.
on jednostavno nema nijedan udarac vrijedan spomena i kako on osvoji onu sofiju, ostati ce vjecna enigma.
neka uziva jos malo i bere novac na racun tog turnira, nadam se barem da odigra ta dva naredna slama ali strah me je da on nema sanse da bude stalni top 100 igrac. Ovom i slicnom igrom u nastavku sezone, nema sanse da ostane tu gdje jeste....sljaku ne zna niti moze, za travu je previse ukocen, u dvorani brani dosta bodova...tako da bih se smio kladiti da do kraja sezone leti vanka.

Avatar
SantiCazorla08
Postovi: 961
Pridružen/a: 22 dec 2016, 08:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la SantiCazorla08 » 22 mar 2018, 22:29

Steta moglo se ovo uzeti veceras ali sam je kriv nudio se bambri ovdje ali dzaba.Stvarno drastičn pad u igri od sofije naovamo.Znamo svi da mu vise odgovaraju dvoranski uslovi, ali ove igre koje je prikazao u americi su ispod svakog nivoa.

esprit24
Postovi: 5378
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la esprit24 » 22 mar 2018, 22:41

Nemojte ba srati da ne zna da igra. Ne mili mi se pisati koga je sve dobio u karijeri a takve pobjede ne moze da ostvari neznalica. Njegov problem je srljane ko sto unno kaze i neredovan trening. Danas je imonpar udaraca kad opali onaj niski fh indijac se ukocio. Ima on potencijala u sebi i uz dobrog trenera(prezvakana prica) se to sve da ispraviti. Ja sam ubijeden da ce ostvariti barem dvije do tri pobjede na sljaci i puna kapa. Takodje na travi ocekujem korektnu igru a uostalom ne mora vise nikog pobjediti on je ispunio san o kojem sanja svako dijete koje se pocme baviti tenisom tjst osvojio je atp turnir pa tamam da je dobio penzionere na istom. Lijep pozdrav do Dzumija :salut: :bih:
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 22 mar 2018, 22:46

Godin -dvije mu zakasnise rezultati (Moskva, Doha, Sofija). Ovdje sam cuo da je 4-5 godina po Belgiji igrao neke lige , trenirao djecu , zene ili koga vec . To je nasa stvarnost .Moze nas Mirzoni bljesnut na nekom ATP , ali sistemskog napretka tu nema . Stvarno ga gotivim , sto rece @babino "draga mu ta titula kao da je njegova" . Ma nije sve crno igrao Masters , igrat ce ATP-e , sumnjam RG , ali Wim. hoce(ako bude zdrav) . Kako mu je izgledala karjera do sept. 2017 ovo je vrh vrhova . Opario se i jos ce aBd , a i imat ce sta pricati potomstvu . Proso dunjaluk uzduz i poprijeko , prolazit ce jos aBd . Da je taj hebeni RG dohvatiti (dat ce Allah dz,s.) sve bi bilo sjajno i produzilo bi mu karijeru , ali sam siguran da Mirza nece vise od 5 Chell. odigrati do kraja karijere .Kasno stigao na veliku scenu , ali da ju je zasluzio jeste . Ima on sjajni udaraca i solidan servis , bljesne ,ali kontinuitet , uz sav talenat ne ide bez uslova . Samo zdravlja nas Miki .
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 22 mar 2018, 23:05

SantiCazorla08 je napisao/la:Steta moglo se ovo uzeti veceras ali sam je kriv nudio se bambri ovdje ali dzaba.Stvarno drastičn pad u igri od sofije naovamo.Znamo svi da mu vise odgovaraju dvoranski uslovi, ali ove igre koje je prikazao u americi su ispod svakog nivoa.
Tu se kriju neki odgovori ili svi . Prosli dvoranski uslovi . U ovim uslovima i ovim mjesecima(april-juli ) ranije nije igrao , sad ce morati ako bude zdravlja . Sljka ,pa sta ? Mozda i ubode sta , ai netreba . Jedan mec 5,5 t.E . Malo li je ?
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 22 mar 2018, 23:24

esprit24 je napisao/la:Nemojte ba srati da ne zna da igra. Ne mili mi se pisati koga je sve dobio u karijeri a takve pobjede ne moze da ostvari neznalica. Njegov problem je srljane ko sto unno kaze i neredovan trening. Danas je imonpar udaraca kad opali onaj niski fh indijac se ukocio. Ima on potencijala u sebi i uz dobrog trenera(prezvakana prica) se to sve da ispraviti. Ja sam ubijeden da ce ostvariti barem dvije do tri pobjede na sljaci i puna kapa. Takodje na travi ocekujem korektnu igru a uostalom ne mora vise nikog pobjediti on je ispunio san o kojem sanja svako dijete koje se pocme baviti tenisom tjst osvojio je atp turnir pa tamam da je dobio penzionere na istom. Lijep pozdrav do Dzumija :salut: :bih:
Dobri @esprit24 , to je to . Optimisticno mi to poneka pobjeda na sljaci . Ja se slabo razumijem u tenis , ali nije li popravio igru sa osnovne linije , a to je za sljaku bitno , cini mi se . mozda je ovo pitanje za @Unoo .Pozdrav tebi i tvojoj porodici.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 22 mar 2018, 23:28

bhsport je napisao/la:Ćao Mirza, lijep izlet u Ameriku,ali neuspjesan.
Ne bih rekao 43 boda i 25 t,$ , malo li je . Igrao Masters - prvi ako se ne varam .
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 22 mar 2018, 23:45

Brkic u 1/2 F u Italiji 25.ooo $ . daj sta das . Hajmo Tomo do RG. hahaha
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

esprit24
Postovi: 5378
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la esprit24 » 23 mar 2018, 08:55

Jel ovaj Mirzin ch(naravno ako ga bude igrao) na hardu ili na zemlji?? Hvala
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bhsport » 23 mar 2018, 09:00

Samozdravlje je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Ćao Mirza, lijep izlet u Ameriku,ali neuspjesan.
Ne bih rekao 43 boda i 25 t,$ , malo li je . Igrao Masters - prvi ako se ne varam .
Za koliko? Za 4 sedmice? Smijesno, da je ulozio malo truda i eforta, mogao je to poduplati bez problema, mogao je proci jucer i morao je proci
Kozlova n CH u IV, Krigera isto tako kao i talijana u Irvingu.
Sramotni rezultati na ovoj turneji a ti kako hoces. Umjesto da iskoristi vjetar u ledja on je sve uprskao, a uzroke onakvog pada forme neka trazi sam, teorija o potrosenom tijelu ne pije vode jer Mirza ima najvise odmora od jacih tenisera jer 3,4 mjeseca godisnje ili ne igra ili igra po 1 mec sedmicno. Njegovo je pocetak i kraj godine a ostalo sta ubode.
Drag mi je i licno meni prije Damira ali je lijencina nevidjena.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

esprit24
Postovi: 5378
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la esprit24 » 23 mar 2018, 09:44

@bhsport slazem se da je zakazao na americkoj turneji, jer je na istu dosao kao osvajac atp turnira. Ne bih se slozio da je ljencina, nego jednostavno mu je tako palo u zivotu. Ako je istina da je nefrid damira tjero da propisa krv na treninzima, znaci bio je uz njega stalno i ovaj sto ne bi morao je. Posle toga Damir je nalazio neke trenere i morao je raditi snjima da ne baca pare uzalud. Dok Mirza sdruge strane nema klasicnog trenera koji ce ga tjerati na rad. Njegovi treninzi se svode neke turneje sa Belgijskom akademijom pred pocetak sezone, zatim sad ce ja msm biti pred sljaku i to je to. Kad je u Sarajevu ispostuje curu, prijatelje, odradi par kondicionih sa Ibrom Krehicem(msm da je to nas novi drug samozdravlje :lol: ) inace velika ljudina uvijek mi je dao informacije o mirzi kad sam mu se javio na fb. To bi u sustini bilo to. Eh sad ako nakon ove godine Mirza ne ulozibu sebe jer ce zaraditi barem pola miliona dolara onda ne znam kada ce. Ne znam jestel primjetili da on jos uvijek igra sa reketom iz prosle godine, dok je damir od wilsona dobio novi. Zatim majce su stare i izaprane, patike koje nosi su radjene za novaka itd..
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bhsport » 23 mar 2018, 09:56

Pa evo Mirza je zaradio ove godine, zasto ne nadje sebi trenera, jednostavno je morao ovaj momentum iskoristiti a ne ovako se indolentno ponasati.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

hm59
Postovi: 2029
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la hm59 » 23 mar 2018, 09:59

esprit24 je napisao/la:Nemojte ba srati da ne zna da igra. Ne mili mi se pisati koga je sve dobio u karijeri a takve pobjede ne moze da ostvari neznalica. Njegov problem je srljane ko sto unno kaze i neredovan trening. Danas je imonpar udaraca kad opali onaj niski fh indijac se ukocio. Ima on potencijala u sebi i uz dobrog trenera(prezvakana prica) se to sve da ispraviti. Ja sam ubijeden da ce ostvariti barem dvije do tri pobjede na sljaci i puna kapa. Takodje na travi ocekujem korektnu igru a uostalom ne mora vise nikog pobjediti on je ispunio san o kojem sanja svako dijete koje se pocme baviti tenisom tjst osvojio je atp turnir pa tamam da je dobio penzionere na istom. Lijep pozdrav do Dzumija :salut: :bih:
Uglavnom se slazem s navedenim, ima Mirza urodjenog talenta (kao i Damir, samo sto je Damir vrjedniji) i jos potencijala za napredovanje, do njega je hoce li i ostvariti... A to da je najgori osvajac atp turnira i da nema nijedan udarac, nikako se ne mogu sloziti! Ima tenisera koji nikada nisu osvojili turnir, ali su konstantniji i godinama se vrte oko 40 - 50 mjesta, ali im se nikad nije poklopilo da negdje prodju do kraja. Mirzi se poklopilo ali ne moze samo sa dobrim igrama u dvorani drzati vjerovatno ni top 100 a kamoli nesto vise... Vidim, prijavljen je i usao je u md svih turnira atp250 na zemlji (Maroko, Budimpesta, Minhen), neka prodje jedno kolo na bar 2 turnira, bice vrijedno!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 23 mar 2018, 11:06

kad se kaze u toku meca ili turnira u kojem 'briljira' da ne zna da igra, naravno da nije mjerodavno. Svi onu u top 200 znaju igrati.
On je uzeo tu titulu i ima cime da se ponosi do smrti ali ako ce/cemo se zadovoljiti samo time i reci sve da vise nikog ne pobjedi on je kralj, onda ok.

Ovo sto je on odigrao poslije te titule u americi je zalosno, sinoc mi ga bas bilo zao jer sam za razliku od nekih drugih meceva, vidio da se trudi ali da jednostavno ne moze, tj. da je igrac koji je losiji od njega na listi, igrac koji nikada nece uzeti titulu, jednostavno bio bolji.
Ako ce se zadovoljiti sa 43 boda i 20-tak hiljada dolara u ovaj mjesec i nesto, i to je ok...samo sto sam ja siguran da nije, niti moze biti zadovoljan ovom turnejom jer je i sam izjavio da mu je cilj za pocetak da se zadrzi gdje jeste i ubrzo napadne top 50. Ovako, moze samo mastati o tome.
On je igrac u 27. god zivota, o kakvom vi nekom potencijalnom napretku pisete u njegovoj igri, dajte molim vas.
Servis koji hvalimo cesto, valjda sto se patimo uz damirov, uopste nije toliko dobar koliko mislimo da jeste. Mozda je i bio prevaga na challenger nivou ali sada vidimo da i nije, prvi rijetko prolazi a i lako ga citaju protivnici. Drugi je prica za sebe i svaki poen koji on osvoji nakon drugog servisa je uspjeh, svaka razmjena poena koju dobije je uspjeh, o izlasku na mrezu ne treba ni trositi rijeci.

Od prvog dana pisem koliko mi je drazi kao osoba/igrac od damira, radovao sam se ovom ulasku u top 100 kao malo ko i bas ce mi biti krivo ako ne iskoristi ovu sansu koju mu je ta sofija dala, medjutim sve vodi ka tome da on nije igrac za stalno mjesto u top 100. Sada ponovo ne brani skoro nista, nadam se da nece izvisiti za slamove u ovoj godini jer bi mu to puno znacilo, vise finansijski nego bodovno.
Da, ono sto se da primjetiti u zadnje vrijeme je da se promijenio u ponasanju poslije sofije, poceo je stalno nesto gundjati, pricati sam sa sobom, psovati vjetar i sl, svadjati se sa sudijama, aktivniji je na drustvenim mrezama itd...iskreno se nadam da ne kopira damira jer to mu nece donijeti nista dobro, a ako se i malo nafurao poslije titule, brzo bi se mogao i spustiti.

Kritikujem ih jer ih gotivim, sate i dane provodim troseci na njih dvojicu i kada vidim damira sa cigaretom u ustima a igrac je cija igra zavisi od pluca i koliko ce moci trcati u mecevima, bude mi zlo...ili kad mirzu rutinski odradi tamo neki krueger, eto kao mirza federer pa mu se odjednom ne igra turnir gdje djeca ne znaju skupljati loptice ili donijeti peskir na vrijeme.

kako god, drztim im fige i nadam se damiru u top 20 a mirzi u top 50!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 23 mar 2018, 11:22

Problem Mirze je tehnički aspekt. Svi njegovi udarci nisu tehnički najbolji, premalo varijacija u igri, sve se svodi na snagu što i prolazi u dvorani ali u outdoor uslovima teško. Taktički mora biti bolji, više razmišljati kad igra jer tenis se ne svodi na snagu jer da je tako Struff bi bio TOP 15 igrač a Damir 500+ igrač. Postoje uglovi, dijelovi terena, koje kad pogodiš stvaraju protivniku veliku štetu a ne iziskuju preveliku snagu.

Morat će spin ubaciti u igru, fizičku spremu popraviti da ne diše na škrge nakon 20 min meča, varijecije u kompletnu igru ubaciti (servis - kick, slice, fh i bh - spin, flat, slice, ds, igru na mreži dovesti na pristojan nivo).... pitnaje je koliko ovo Mirza može popraviti i koliko on želi ovo popraviti., On ide ka 27-oj godini. Vjerujem da može biti do kraja karijere u TOP 100, gdje bi se ovako vrtio svake godine, između 70. i 100. pozicije.

Ferrer je kutiju dnevno pušio a bio je TOP 3 igrač, najspremniji igrač na touru. :mrgreen: Obojica moraju više profesionalizma uvesti, manje društvenih mreža više treniranja.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

hm59
Postovi: 2029
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la hm59 » 23 mar 2018, 12:06

Nije Mirza na kraju karijere, nema 35 godina, ne znam sto ne bi mogao napredovati i usavrsiti barem nesto od ovoga o cemu Uno pise... Samo je do njega, nadam se da ce mu imati ko ukazati na greske (nerezonski izlasci na mrezu, valjda ne bi li se protivnik zbunio :roll:, pogresan izbor udarca itd.) i da ce u narednih nekoliko godina igrati sve gs-ove, ponoviti neko polufinale atp250 i sl. Njemu treba stalni trener koji ce ga pratiti na turnirima, u tom slucaju bi imao realne sanse da ostane gdje je sada!

Avatar
forgempp
Postovi: 6549
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 23 mar 2018, 13:36

Ma moze on dosta toga ispraviti, ne mora udarce sa tehnicke strane, moze igrati pametnije kao sto unno kaze, ali opet imaš igrača koji vrhunac dostignu oko 35. godine (Estrella i Lorenzi, obojica pri tim godinama prvi put usli u TOP50), on ima jos 4-5 godina igrati na svom najvecem nivou.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 23 mar 2018, 16:33

esprit24 je napisao/la:@bhsport slazem se da je zakazao na americkoj turneji, jer je na istu dosao kao osvajac atp turnira. Ne bih se slozio da je ljencina, nego jednostavno mu je tako palo u zivotu. Ako je istina da je nefrid damira tjero da propisa krv na treninzima, znaci bio je uz njega stalno i ovaj sto ne bi morao je. Posle toga Damir je nalazio neke trenere i morao je raditi snjima da ne baca pare uzalud. Dok Mirza sdruge strane nema klasicnog trenera koji ce ga tjerati na rad. Njegovi treninzi se svode neke turneje sa Belgijskom akademijom pred pocetak sezone, zatim sad ce ja msm biti pred sljaku i to je to. Kad je u Sarajevu ispostuje curu, prijatelje, odradi par kondicionih sa Ibrom Krehicem(msm da je to nas novi drug samozdravlje :lol: ) inace velika ljudina uvijek mi je dao informacije o mirzi kad sam mu se javio na fb. To bi u sustini bilo to. Eh sad ako nakon ove godine Mirza ne ulozibu sebe jer ce zaraditi barem pola miliona dolara onda ne znam kada ce. Ne znam jestel primjetili da on jos uvijek igra sa reketom iz prosle godine, dok je damir od wilsona dobio novi. Zatim majce su stare i izaprane, patike koje nosi su radjene za novaka itd..
Ja veceg komplimenta (i ako znam da se salis prijatelju ) nisam dobio . Ja sam jedan 60-god. penzioner veliki fan BH sporta i BiH kao drzave .Kakva je (BiH) takva je meni najdraza i najljepsa , cilimom prostrta .volim je sarenu , srce ko Romanija , kad za nju na sportskom bojnom polju znoj liju : Miske , Prce , Dzumhur , Dzeko , Vranjesi , Stipanovic , dr. Vujosevic i mnogi dr.(nek oproste i halale nenabrojani ). zato sto osjetim omladino da ste i Vi BHF , zato sada ovdje tipkam i provaljujem se po stare dane . To sto mi stare prdonje gledamo da od Vas uzmemo i dusu kako bi iscjedili koju marku ili koji milion (neki hostapleri i gnjide- pod plastom nac. intr.) je zlocin prema Vama i Bih. Ponjelo me oprostite , ali necu provjeravati tekst i izbrisati ga .
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 23 mar 2018, 16:51

eto nisam više ni najstariji :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.