BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
bordo_Sarajevo
Postovi: 1918
Pridružen/a: 18 feb 2011, 09:06
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 12 feb 2018, 07:20

Kad se pogleda kakvi su igraci bili na ovom turniru, tek skontas sta je Mirza napravio. Velika velika pobjeda!

http://www.atpworldtour.com/en/scores/c ... 7434/draws
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

Avatar
sekula
Postovi: 581
Pridružen/a: 09 nov 2009, 12:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la sekula » 12 feb 2018, 10:03

Mig_Mig je napisao/la:Ako je iko zasluzio ovakav uspjeh onda je to Mirza. Postoji negdje ta svemirska pravda pa i ovakvi momci budi nagradjeni ovakvim uspjehom. Danas sam ostao bez rijeci kad sam vidio kako 70% bugara navija za jednog malog iz Bosne, i bas sad citam fb stranicu ATP.a i komentare bugara koji su odusevljeni Mirzom. Svaka ti cast Mirza primjer si svim djecacima koji treniraju bilo koji sport u ovoj napacenoj zemlji. Svijetli jos na kraju tunela. Jos jednom :bow:
:clap: :clap: :clap: :thumbup:
Moj glas je mek, al' je zato toljaga tvrda.....

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 12 feb 2018, 10:47

Al nas je Mirza demantovao nakon poraza od Vatutina kad smo svi ovdje govorili da ne može u TOP 100. U stilu nas demantovao. Bravo majstore. Fantastična sedmica, pokazao visok nivo tenisa, sve je skoro funkcionisalo. Počevši od servisa pa do passing shotova. Ali mene je najviše impresionirala igra na mreži, tu je pokazao da ipak i to zna igrati. Forehand je bio odličan, uspijevao je dosta toga pogoditi, zaista je odlično djelovao. Što se tiče tog udarca, mislim da ima još tu prostora za napredak, ono moje znanje o tenisu mi govori da njegov forehand tehnički nije najispravniji (rotacija ramena, zamah i sam kraj tog udarca kako se već to kaže), i da taj udarac stvara veliki pritisak na rame, leđa i dolazi do povreda. Na tome bi trebao da radi i popravi koliko je moguće to.

Prostora za napredak ima i u fizičkoj spremi, iako je pokazao zavidan nivo i tu jer nije lako odigrati 7 mečeva u 8 dana, preko 10 sati provesti na terenu. Pa možda segment u kojem najviše ima prostora za napretak je kretanje. Popravkom kretanja i ostale segmente popravljaš, i fh i bh će biti odmah bolji, veću sigurnost u poenu bi imao. Ove zarađene pare neka uloži u sebe a ne u nekretnine jer ulaganjem u sebe može dobiti dosta više i moći će onda puno više zaraditi. Mirzu do kraja karijere očekujem u TOP 50, mislim da od sad slijedi lakši dio za njega, skino je pritisak sa sebe, pokazao da može i sad treba još više raditi. :bih:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2018, 12:06

ovo je naravno bilo strašno bitno jer sada ima ulaznicu na GS turnire, to je skoro frtalj miliona godišnje, sad je na njemu da izvuče maksimum iz ovoga što mu se otvara. e sad hoće li ... to je mirza, ne treba to zaboraviti!
ali cijela mu je godina sada otvorena, veliki poeni su ova titula i polufinale moskve te doha, a to je sve friško

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Esport » 12 feb 2018, 12:47

slika
ovo je zvanična za ovu sedmicu

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Galion » 12 feb 2018, 12:51

Unofficialpage je napisao/la:Forehand je bio odličan, uspijevao je dosta toga pogoditi, zaista je odlično djelovao. Što se tiče tog udarca, mislim da ima još tu prostora za napredak, ono moje znanje o tenisu mi govori da njegov forehand tehnički nije najispravniji (rotacija ramena, zamah i sam kraj tog udarca kako se već to kaže), i da taj udarac stvara veliki pritisak na rame, leđa i dolazi do povreda. Na tome bi trebao da radi i popravi koliko je moguće to.

Pa možda segment u kojem najviše ima prostora za napretak je kretanje. Popravkom kretanja i ostale segmente popravljaš, i fh i bh će biti odmah bolji, veću sigurnost u poenu bi imao.
Izmah.
Predmah, zamah i izmah.
A ovo za kretanje si u pravu. Većinom je loša tehnika posljedica loše kretnje, tj. nedovoljno dobrog namještanja na udarac pa se to kompenzira raznim rotacijama ramena, trupa i sl. što dovodi do ozljeda.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 12 feb 2018, 13:01

Galion je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Forehand je bio odličan, uspijevao je dosta toga pogoditi, zaista je odlično djelovao. Što se tiče tog udarca, mislim da ima još tu prostora za napredak, ono moje znanje o tenisu mi govori da njegov forehand tehnički nije najispravniji (rotacija ramena, zamah i sam kraj tog udarca kako se već to kaže), i da taj udarac stvara veliki pritisak na rame, leđa i dolazi do povreda. Na tome bi trebao da radi i popravi koliko je moguće to.

Pa možda segment u kojem najviše ima prostora za napretak je kretanje. Popravkom kretanja i ostale segmente popravljaš, i fh i bh će biti odmah bolji, veću sigurnost u poenu bi imao.
Izmah.
Predmah, zamah i izmah.
A ovo za kretanje si u pravu. Većinom je loša tehnika posljedica loše kretnje, tj. nedovoljno dobrog namještanja na udarac pa se to kompenzira raznim rotacijama ramena, trupa i sl. što dovodi do ozljeda.
Znao sam da je tako nešto ali nisam bio siguran. :mrgreen:
Slažem se s drugim dijelom.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2018, 13:09

za mirzu nema zime ... postao je idol rogera federera :mrgreen:

https://sportsport.ba/tenis/basic-sada- ... lem/267913

"Na zvaničnoj ATP stranici piše da je Mirza navijač Manchester Cityja i da obožava igrati Play Station, kao i da je veliki idol Rogera Federera."

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2018, 14:23

damir u roterdamu igra protiv ovog istog rumuna, ako ga dobije onda pouille ili rubljov i odbranio bi 45 boba iz memfisa

Avatar
sekula
Postovi: 581
Pridružen/a: 09 nov 2009, 12:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la sekula » 12 feb 2018, 14:44

jestamaji je napisao/la:damir u roterdamu igra protiv ovog istog rumuna, ako ga dobije onda pouille ili rubljov i odbranio bi 45 boba iz memfisa
S obzirom sta nam je Copil juce pokazao,ja mislim da bi Damir bez problema trebao u drugo kolo i to za sat vremena,jedno 6-2,6-3....
Moj glas je mek, al' je zato toljaga tvrda.....

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 12 feb 2018, 15:24

sa tih 30-tak turnira koje damir igra godišnje, sa ulaznicom za sve turnire i sa 45/90/180 sistemom bodovanja za (1-2-3) pobjede na ATP500/1000/GS ne bi smio više pasti ispod 1000 boba

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Esport » 12 feb 2018, 17:17

Vidim da SK2 prenose Roterdam, već večeras, znaci trebali/mogli bi gledati Damira na TV

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 12 feb 2018, 17:20

Esport je napisao/la:Vidim da SK2 prenose Roterdam, već večeras, znaci trebali/mogli bi gledati Damira na TV
Ako bude na centralnom. Nisam siguran i imali stream sa drugih terena jer danas sa court 1 nije bilo a Damir tu danas igrao 1. kolo dubla sa Krajinovićem i dobili su 6-3 6-3.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Esport » 12 feb 2018, 17:25

Unofficialpage je napisao/la:
Esport je napisao/la:Vidim da SK2 prenose Roterdam, već večeras, znaci trebali/mogli bi gledati Damira na TV
Ako bude na centralnom. Nisam siguran i imali stream sa drugih terena jer danas sa court 1 nije bilo a Damir tu danas igrao 1. kolo dubla sa Krajinovićem i dobili su 6-3 6-3.
Nalupao Rubleva u dublu, sprema ga za poraz i u singlu

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 12 feb 2018, 19:22

Damir vjerovatno tek prekosutra protiv Copila i čisto sumnjam da će ga staviti na centralni :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
forgempp
Postovi: 6548
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 12 feb 2018, 21:03

Kad sam napisao da nikad neće ući u top100, kao da je pročitao i iz ljutnje osvojio ovaj ATP.
Po igri izgleda da je u dosta dobroj formi, iznenađujuće malo neiznuđenih grešaka što je nevjerovatno za Mirzu, pogotovo protiv Wawrinke i Copila.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

mirzatele
Postovi: 11947
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la mirzatele » 13 feb 2018, 03:30

forgempp je napisao/la:Kad sam napisao da nikad neće ući u top100, kao da je pročitao i iz ljutnje osvojio ovaj ATP.
Po igri izgleda da je u dosta dobroj formi, iznenađujuće malo neiznuđenih grešaka što je nevjerovatno za Mirzu, pogotovo protiv Wawrinke i Copila.
i ja mislim da je tvoj post bio prekretnica u njegovoj karijeri.

Avatar
forgempp
Postovi: 6548
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 13 feb 2018, 09:40

mirzatele je napisao/la:
forgempp je napisao/la:Kad sam napisao da nikad neće ući u top100, kao da je pročitao i iz ljutnje osvojio ovaj ATP.
Po igri izgleda da je u dosta dobroj formi, iznenađujuće malo neiznuđenih grešaka što je nevjerovatno za Mirzu, pogotovo protiv Wawrinke i Copila.
i ja mislim da je tvoj post bio prekretnica u njegovoj karijeri.
Sigurno sam ja ovo ozbiljno napisao :clap: :clap: :clap:
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

rokoko
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 feb 2018, 22:13
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la rokoko » 13 feb 2018, 12:46

Pozdrav teniskom puku :D

Sto se tice Mirze sve je receno. Ko dobije jednog Kohlija i Stana u 2-3 dana razlike zasluzuje mnogo vise od ove titule koja je, nadam se samo pocetak jedne lijepe price koja je konacno dobila svoj zaplet nakon dugo godina cekanja, sto je posebno raduje nas tenske fanove. :bih:

Damir bi trebao dobiti Rumuna u prvom kolu sutra bez vecih problema jer ruku na srce, osim servisa, mene apsolutno nista nije fasciniralo u njegovoj igri protiv Mirze. Dzumi se znao suprostaviti i vecim serverima i mislim da ovdje nece biti problema. U drugom kolu vise prizeljkujem Pouille-a koji ni kriv ni duzan dodje u finale Montpelliera zahvaljujuci Tsongi koji mu predade kolo ranije. Bez obzira na to radi se o kvalitetnom teniseru s kojim se Damir cini mi se dosad nije sastajao i bas zbog toga mislim da ima tu vece sanse jer su nepoznati jedan drugom i mogu se nadmudrivati. Nadam se da je Damir konsloidovao redove nakon Montpelliera i da je spreman za novi izazov. Rublev mu apsolutno ne lezi i mislim ako na kraju njega izvuce da mu je to nazalost kraj, ali vidjet cemo. Bice ovo interesantna sezona u kojoj cemo saznati da li je Mirza konacno sazrio na visokom nivou i da li je u stanju da zadrzi ovu konstantu, a pred Damirom je jos veci i tezi posao, prije svega na jesen kad kamaru toga brani i morat ce duplo vise zapeti nego prosle godine da zadrzi trenutni renking pa cak i da napreduje koje mjesto.

Mnogo srece obojici :bih: :bih: :bih: :bih:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 13 feb 2018, 18:17

Damir sutra 2. meč na court 1, poslije Herbert - Gasquet. Ima stream.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.