BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Miske01 » 19 jan 2018, 11:15

Koji amaterizam od komentatora na Eurosportu! Favoriziranje Nadala, nepoznavanje stručne terminologije tenisa, stenjanje kod dobrih poena... SK i ES nebo i zemlja!
BHF

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 19 jan 2018, 11:16

Očekivao sam veći otpor Damira, da ,barem, jedan set bude u egalu ali, nažalost, servis i preveliki broj neprisiljenih grešaka je uzrok ovog veliokog poraza. Rezultat djeluje baš loše, ali po igri nije ga Rafa baš razbio, bilo je to bolje nego što rezultat pokazuje. Damir treba da vidi gdje su mu greške ovdje i proba ih ispraviti. Najveći fokus treba staviti na servis (pogotovo drugi servis) i neprisiljene greške a to će riješiti popravkom ofannzive koja je vrlo loša.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la VGS » 19 jan 2018, 11:18

Unofficialpage je napisao/la:Očekivao sam veći otpor Damira, da ,barem, jedan set bude u egalu ali, nažalost, servis i preveliki broj neprisiljenih grešaka je uzrok ovog veliokog poraza. Rezultat djeluje baš loše, ali po igri nije ga Rafa baš razbio, bilo je to bolje nego što rezultat pokazuje. Damir treba da vidi gdje su mu greške ovdje i proba ih ispraviti. Najveći fokus treba staviti na servis (pogotovo drugi servis) i neprisiljene greške a to će riješiti popravkom ofannzive koja je vrlo loša.
Svi smo ocekivali...
To je to otprilike ali smo i mi malo krivi. Nadamo se i ocekujemo previse.

Sad ce raffagaros koju pametnu da napise :kafa:

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Rokoko87 » 19 jan 2018, 11:22

Damir nije zaslužio poraz
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 19 jan 2018, 11:26

Da se razumijemo, niko nije ni očekivao pobjedu ovdje(za takvo nešto je potrebno biti na 100% svojih mogućnosti cijelim tokom meča uz raznovrsniju ofanzivu, a i to ne bi ni blizu garantovalo), ali smo se nadali da može da pruži najbolje od sebe. Nažalost, on danas nije bio ni blizu maksimuma, tek na trenutke je pokazao nešto što je ličilo na neku kvalitetnu igru. Velika pobjeda bi bila da on nauči ponešto na današnjim greškama i to treba da bude cilj kako bi se razlika u kvaliteti postepeno smanjivala. Sve u svemu, uspješan turnir s obzirom na žrijeb. :thumbup:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la solinas » 19 jan 2018, 11:27

Harika je napisao/la:@solinas,ja samo komentarišem kao neko ko gleda svaki njegov meč šta je danas bio problem. Jednostavno neiznuđene greške su ga pojele, i ovaj rezultat uopšte ne pokazuje realno stanje na terenu koje je bilo, tako da svakom navijači Damira bude žao zbog toga.
Razumijem ja tebe ali samo se rezultat pise .u svakom sportu...
Ako cemo posteno momak skoro godinu igra jako dobro a znamo svi njega kada se pocne nervirat. ..
I kada ne odreaguje vidis na njemu da bi pojeo reket i to je to.
A imao je i klasu ispred sebe koja svaku gresku kaznjava.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la remA1 » 19 jan 2018, 11:29

Dokad ćemo ovakve poraze slaviti kao pobjedu? Ovo uopšte nije licilo na profesionalni tenis. Neki servisi na dno mreže, drugi servisi prosjek 130km/h. Za šta plaća tog Bozoljca? Uopste ne bira na koji način završava poene, loš na mreži, previše promašenih lopti, previše neiznuđenih. 28. igrač na svijetu u tri dobijena mora osvajati dosta više od 5 gemova, koliko god loš dan da ima. U prvom setu 2,3 poena na drugi servis, malo više na prvi. Katastrofa, sramotno odigrano, još kad ga skontaš da je Nadal napravio bar 10 greški koje nisu u njegovom stilu... ne možeš bit zadovoljan. Jednostavno, nije za top 30 igrača i to je to... pa bolje odigrao protiv Berdycha, svoj prvi veliki meč na GS, kud ćeš dalje
Zadnja izmjena: remA1, dana/u 19 jan 2018, 11:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la DANTES » 19 jan 2018, 11:30

Damir me pravo razočarao.. Igrao je ko zadnja pichkica. Jbt ko da igra protiv Federera, tako se stisnuo.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
haris004
Postovi: 1694
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la haris004 » 19 jan 2018, 11:32

Mayer protiv Nadala ostavio 1000 puta bolji dojam nego Damir.
Bezbroj lopti u dno mrežice i katastrofalan servis. Očekivao sam više..

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la COYS » 19 jan 2018, 11:41

Izasao da izgubi mec jbt. :thumbdown:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bodi123 » 19 jan 2018, 11:43

Servis koji je bio za zatvora je najveći krivac zašto Damir nije uzeo 5-6 gemova više i pružio jači otpor u barem jednom setu. Radili su na njemu na pauzi, modifikovali ga i trebat će mu nekog vremena dok se slegne i počne ličiti na nešta ozbiljnije, ovako mu je samo odmogao a nikako služio kao bilo kakva vrsta prednosti. Mislio sam da će slajs široko na deuce stranu biti itekako koristan u matchupu protiv Rafe za tenisera koji ima vrhunski osjećaj za igru i koji umije iskoristiti prostor koji takav servis otvara, ali nažalost Damir nije danas uspjevao pogadjati ga ni minimalno potrebno.

Što se tiče igre u polju ona je prošla test. Očekivano dobar, na momente i odličan. Nekoliko forhend paralela su bili pravi highlightsi, inače mu je forhend strašno napredovao i sada je već ozbiljno oružje. Rafa je ostavljao konstantno brisani prostor na svoju forhend stranu, i pomalo sam razočaran činjenicom da Damir nije bio u stanju skraćivati uglove i razvlačiti Rafu svojim bekendima, ali ću to pripisati njegovoj visini i nemogućnoti da ima normalan balans na bekendu poslije Rafinih top spinova. Nadal ga je od prvog poena lomio tempom, kontrolisanom agresivom i Damir je danas imao najteži posao na svijetu u ulozi baselinera preko puta mreže. Opet kažem, zadovoljan sam načinom na koji je odgovorio.

Sve u svemu, Damir nije tip tenisera koji će u ovakvim uslovima napatiti i zaprijetiti Rafaelu. Za takvo nešto je potreban vrhunski, jak i brz prvi servis, oštar forhend i agresivan retern a Damir nema ni jedno od toga. Pomalo me iznenadio i Rafin pristup koji ovoga puta nije bio dizelaške prirode. Od starta meča je ušao nahajcano, agresivno i znao šta tačno treba da radi, s druge strane Damir je djelovao izgubljen, nije znao šta da igra i kako da parira, pomalo ga je i pritisak obuzeo i kao rezultat toga dobili smo prvi set od 22 minute. Počeo je da igra od drugog seta, pronašao je momentum i ritam, ali opet, zahvaljujući servisu nije uspio prevagnuti i uvesti taj set u egal nakon vraćenog brejka, iako je Rafa u tim momentima mrvicu fizički pao i dao trunku života Damiru.

Dobar turnir, 3. kolo je maksimum, optimista sam pred naredni dio sezone.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Esport » 19 jan 2018, 11:54

Protiv protivnika se ne može igrati ako ti je drugi servis 141, a njemu viner 161.
Treće kolo je uspijeh. Ali sam se nadao, boljoj igri(ćitaj manje grešaka) i ravnopravnijoj borbi.

Ali mora se priznat da je Nadal dosta lopti fantastično odigrao (u skladu sa svojom pozicijom na listi)

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 19 jan 2018, 12:24

nisam mogao gledati, tj kad sam došao do TV-a već je bilo gotovo :(

jedini problem ovoga meča je bilo što, barem po reakcijama na forumu, izgleda da je damir to otaljao preko volje, umjesto da uživa u duelu sa jednim od najvećih na jednom GS-u. realnih šansi svakako nije imao. možda ga je sjebalo što nisu igrali na laveru, ko zna ...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 19 jan 2018, 12:32

Preloš servis, baš baš loše i to ga je koštalo egala u bar jednom setu. Igra u polje je bila ok, Rafa mi se činio dosta nabrijan i Damir je pružio ok otpor u tom dijelu igre. Al' servis prosto mora bolje, ne znam šta je i kako je radio sa Bozoljcem, možda to i dođe na svoje al' trenutno je loše.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
xinxee
Postovi: 3403
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la xinxee » 19 jan 2018, 12:40

Raonffa je napisao/la:Preloš servis, baš baš loše i to ga je koštalo egala u bar jednom setu. Igra u polje je bila ok, Rafa mi se činio dosta nabrijan i Damir je pružio ok otpor u tom dijelu igre. Al' servis prosto mora bolje, ne znam šta je i kako je radio sa Bozoljcem, možda to i dođe na svoje al' trenutno je loše.
Neće on nikad moci previse uradit s servisom, pogotovo ne u ovim sad godinama u kojim je.
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6228
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la moj uzor-S.G » 19 jan 2018, 12:42

Raonffa je napisao/la:Preloš servis, baš baš loše i to ga je koštalo egala u bar jednom setu. Igra u polje je bila ok, Rafa mi se činio dosta nabrijan i Damir je pružio ok otpor u tom dijelu igre. Al' servis prosto mora bolje, ne znam šta je i kako je radio sa Bozoljcem, možda to i dođe na svoje al' trenutno je loše.
Ja sam gledao prvi set i pola drugog, kakvi nabrijan, nije igrao ni na pola snage.
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Raonffa » 19 jan 2018, 12:45

xinxee je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Preloš servis, baš baš loše i to ga je koštalo egala u bar jednom setu. Igra u polje je bila ok, Rafa mi se činio dosta nabrijan i Damir je pružio ok otpor u tom dijelu igre. Al' servis prosto mora bolje, ne znam šta je i kako je radio sa Bozoljcem, možda to i dođe na svoje al' trenutno je loše.
Neće on nikad moci previse uradit s servisom, pogotovo ne u ovim sad godinama u kojim je.
Da ga vrati na nivo od drugog dijela prošle sezone, bit će odlično, ovaj servis me vratio 4 godine unazad iskreno i Damirove početke na Touru :D

@mojuzorsg

Ja sam baš gledao od polovine drugog seta, meni je Rafa izgledao baš nekako zagrijan, eto @Bodi je pisao kako nije bilo dizelaškog starta danas kod Rafe.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bhsport » 19 jan 2018, 12:49

moj uzor-S.G je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Preloš servis, baš baš loše i to ga je koštalo egala u bar jednom setu. Igra u polje je bila ok, Rafa mi se činio dosta nabrijan i Damir je pružio ok otpor u tom dijelu igre. Al' servis prosto mora bolje, ne znam šta je i kako je radio sa Bozoljcem, možda to i dođe na svoje al' trenutno je loše.
Ja sam gledao prvi set i pola drugog, kakvi nabrijan, nije igrao ni na pola snage.
Rafa ima potpuno drugacije misljenje od tebe:

Treće je kolo Australian Opena i ne možete očekivati uopšte lagan meč. On je mnogo napredovao u posljednjih nekoliko godina i težak je protivnik. Već sam to vidio u Miamiju prije nekoliko godina. U meč sam ušao veoma fokusiran, pokušao sam igrati agresivno. Bilo je teških trenutaka tokom meča, ali mogu biti veoma sretan", rekao je Nadal pa nastavio:

"Mislim da sam dobrim forhenom dominirao u prvom setu. Pokušavao sam igrati agresivnije, izlaziti na mrežu i tamo završavati poene. Sretan sam zbog svega i drago mi je što sam osmini finala. Publika je bila fantastična. Hvala svima na podršci, to je veoma važno za mene. Najvažnija stvar je da sam u četvrtoj rundi", rekao je Nadal.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la bodi123 » 19 jan 2018, 12:59

Rafael je odigrao vrhunski meč za njegove standarde igre u ranoj fazi turnira. Kao što rekoh, iznenadio me pristup upotpunosti, nahajcan je bio od prvog poena s namjerom da samelje Damira agresivnim tempom, što je i uspio na kraju.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Evander » 19 jan 2018, 13:15

Kad je u formi ovakvoj Nadal, 10 meceva zaredom da igraju, Dzumhur tesko da bi mu tri seta uzeo. Razlika u klasi je prevelika.

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.