BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%

Ukupno glasova: 85

branimir85
Kontakt:

PostPostao/la branimir85 » 03 okt 2019, 23:40

jestamaji WroteColonne ulazim u vašu polemiku ali ako daješ neke podatke onda ih nemoj izvrtati, amel je četvrti u evropi svih vremena, ne drugi :wave:

inače ni za ovo da je 11-ti svih vremena nisam siguran jeli tačno, neka branimir provjeri, ja nemam te liste

Evo malo podataka :D
Tukina utrka iz Monaca iz 2015. dijeli 37 mjesto najbrži utka zabilježeni na 800m,od europljana od njega su brži samo Coe,
danski- kenijac Kipketer i sjajni rus Borzakovski.Gledajući samo po jednu utrku od svakog atletičara Tuka je na 13.mjesto
vječne ljestvice što je apsolutno sjajno.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Kelner69
Kontakt:

PostPostao/la Kelner69 » 03 okt 2019, 23:58

firefirefirely WroteColon
Unofficialpage WroteColon
Ghuraba WroteColon
Niko ne osporava da je ogroman uspjeh biti medju top 100 na svijetu, kad se gleda iz perspektive mladih tenisera koji su tek poceli trenirati taj sport. Svi bi oni odmah potpisali da ponove Dzumhurovu karijeru. Medjutim, mi njega stavljamo u kontekst s najvecim bh sportistima, a to nema nikakve veze s ovim sto ti pises. Sta reci za Nurkica koji je medju top 10 centara na svijetu?

Da, centara a ne košarkaša a Damir je tenisera a ne reternera (a bio je jedno vrijeme TOP 3 reternera svijeta). Nijednim dijelom ne osporavam uspjehe Nurkića, Pjanića ili bilo kojeg našeg sportiste a da Pjanić može doći ispred Damira tu se i možemo složiti ali ja neću osporavati bilo ćiji rezultat a za mene je Damir TOP 3 bh sportiste.

Reci mi da se šališ?????

Pa samo ove godine, 3895 atletičara je na rankingu na 800m!!! A Amel je DRUGI NA SVIJETU!!! I sa 1:42:51 11. najbolji SVIH VREMENA!!! Drugi najbolji rezultat evrope SVIH VREMENA!! Sad ponovo uporedi to sve sa Damirovih top25 jednom, i jedva u top 100 poslije toga

Nije jednako atraktivno kao tenis i to ti je to. Imali smo mi nekada i sampione u dzudu i tim sranjima pa jel mozda Larisa Ceric najbolja svih vremena? Ili Fazlijino 6 mj sa olimpijade. Mnogo kompleksniji sport je tenis od atletike tako da def Dzumhur prije tuke. Ali neka ih obojice.

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 04 okt 2019, 13:34

Kakav dzumhur prije tuke jestel ozbiljni?Jest tenis popularniji od atleltike al nije fudbal jbt pa da se toliko razlika u kvalitetu zanemari
Leo Messi-2009,2010,2011,2012,2015,2019 Best Player of the year

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 14:25

Damir 27 god. , Tuka 28 god.
Damir u izuzetno skupom sportu 21-22 god , od svoje 6 god . Sjajni nam Tuka u "jeftinom" sportu 12 god. Dakle Damir mladji i 10 god. vise u svom prije bih nazvao poslu nego sportu . Tenis je pakao od sporta , jer su velike pare u igri . Damir je zasluzio paznju u januaru 2014 i AO . Harmonika . Kako smo svi vristali kad mu Cilic predade u 5 setu . Oba sa ponosom govore da su Bosanci i HERCEGOVCI . Puno vise i puno duze smo gledali Damira na ES ili SK od Amela , naravno razliciti sportovi . Zaboravljamo mi radosti koje nam je Damir priredjivao . Tri sugave Titule ATP250 . Godinu dana u TOP 30(+1/-7)
Samo od nagrada zaradio 4mil$ . Malo li je ? Momak se zasitio(s razlogom) . 5 god u TOP 100 . Neko je ovdje postavljao sliku zuljeva na njegovim rukama . Hej od 6 god , pa tako 22 g. ,pa dozlagrdilo bi i ogadilo se svakom . Uz sve to fizicke predispozicije ga ubijale . Dobro nije ni vanserijski talenat ala Nole . Ko je od nas pratio tenis dok se Damir nije pojavio na AO . Nesto malo one djevojke iz Tuzle i Amer , respekt i njima. Vjerovatnoca da se iz BiH pojavi momak u TOP25 je ravna 0 . Damir je to uspjeo . E sad se pojavimo mi i hocemo jos i jos i para i bodova i rankiga . E ne moze vise tijelo , valjalo je svaki dan trenirati 6 sati , stigle povrede .Momak 25 god.,pun ko brod za beogradske uslove , tu splavovi , tu i djevojke (zovite ih starlete , ja necu). Lijepi su splavovi , autor ovog posta se sam uvjerio , pjevao Zdravkovic .
Kad bi pitali momke u BiH koji bi zivot zivjeli min. 70% bi se opredjelilo za Damirov(ali bez znoja , kurko) . Kad bi pitali roditelje u BiH kakvog biste sina ili zeta voljeli min.70% bi reklo kao Amela . Razlicit pristup zivotu imaju dvije LEGENDE BH SPORTA . Sumnjam da ce se u narednih 10 god. pojaviti teniser koji ce se pribliziti rezultatima Damira(nikad ne reci nikad) , tesko ali je veca vjerovatnoca da se desi Amel u atletici . Neko s pravom spomenu Larisu Ceric . Diskriminacija dama , svojstvena bh narodu. Mjesate kruske i jabuke . Oba su ponos drzave i zlatni momci bh sporta. Patriote i nose BiH u srcu . Nek su nam sretni.

Rokoko87
Kontakt:

PostPostao/la Rokoko87 » 04 okt 2019, 14:29

Nije mu Čilić predao nego Dodig.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 14:41

Galion WroteColon
Samozdravlje WroteColonAziz Kijametovic prosao kvale . idemo do Titule :rol: , malo macku teleca glava . :njanjanja:

Dobro je počeo, u prvom kolu pobijedio 8. nositelja.

Nazalost izgubi , vjerovatno odlucio prvi set TB . Nego kako komentarises Nermana 12 pobjeda uzastopice . Zadnjih 7 meceva samo 1(jedan) set izgubio . Jesi li Ti ili onaj moj jaran bisi @HeraklitMracni pisali o njegovim poteskocama sa pasosem . Steta sto igra samo zemlju , sa ovim novim rankingom(384) bi mogao na Chall. Bojim se da ga danas umor ne stigne .

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 14:45

Rokoko87 WroteColonNije mu Čilić predao nego Dodig.

Pardon da . Nije se sportski radovati predaji nekog tenisera , ali je bilo ludilo . Trebalo nam je to tad , kao i ova srebrena medalja Tuke (ne poredim , samo usplahiren sam bio oba puta). :thumbup:

Galion
Kontakt:

PostPostao/la Galion » 04 okt 2019, 15:03

Samozdravlje WroteColonNazalost izgubi , vjerovatno odlucio prvi set TB . Nego kako komentarises Nermana 12 pobjeda uzastopice . Zadnjih 7 meceva samo 1(jedan) set izgubio . Jesi li Ti ili onaj moj jaran bisi @HeraklitMracni pisali o njegovim poteskocama sa pasosem . Steta sto igra samo zemlju , sa ovim novim rankingom(384) bi mogao na Chall. Bojim se da ga danas umor ne stigne .

Da, ja sam taj.
Moje mišljenje je da je pročepio, dobio na samopouzdanju već lani sa prvim osvojenim Futuresom i da nisu ATP i ITF usrali ovo sa nebodovanjem mečeva na Futuresima za ATP listu, on bi na početku godine ovako napredovao. No, bilo kako bilo, sad će biti među 400, konstantno će biti nositelj i čim se ukaže prilika za Challengere na zemlji, počet će ih igrati.
No samo da te pripremim, to je jedan novi svijet i trebat će mu vjerojatno puno vremena da se prilagodi toj razini igre i moguće da će pasti ispod 500. nekad. Sjećam se Tome kad je uveza 3 titule na Futuresu 2014. pa par četvrtfinala na Challengerima, došao do 212. mjesta, i onda ga nigdje nije bilo, gubio u 1.-2. kolima po Challengerima kasnije. Slično je bilo i sa Aldinom.
A nije mišljenje je da će Zizi biti uspješniji od Nermana i da će prvo bez problema ući u 1000, a nakon toga i među 500 za koju godinu, a eventualno i među 300.
Od Tome očekujem nastupe na GS sa Pavićem u paru, od Bojanovića ne očekujem ništa, za Nemanju mislim ako išta bude od njega da će pod zastavu Srbije.
I na kraju od djece računam da bi moglo nešto biti od malog Mulalića.

babino
Kontakt:

PostPostao/la babino » 04 okt 2019, 15:51

Galion WroteColon
Samozdravlje WroteColonNazalost izgubi , vjerovatno odlucio prvi set TB . Nego kako komentarises Nermana 12 pobjeda uzastopice . Zadnjih 7 meceva samo 1(jedan) set izgubio . Jesi li Ti ili onaj moj jaran bisi @HeraklitMracni pisali o njegovim poteskocama sa pasosem . Steta sto igra samo zemlju , sa ovim novim rankingom(384) bi mogao na Chall. Bojim se da ga danas umor ne stigne .

Da, ja sam taj.
Moje mišljenje je da je pročepio, dobio na samopouzdanju već lani sa prvim osvojenim Futuresom i da nisu ATP i ITF usrali ovo sa nebodovanjem mečeva na Futuresima za ATP listu, on bi na početku godine ovako napredovao. No, bilo kako bilo, sad će biti među 400, konstantno će biti nositelj i čim se ukaže prilika za Challengere na zemlji, počet će ih igrati.
No samo da te pripremim, to je jedan novi svijet i trebat će mu vjerojatno puno vremena da se prilagodi toj razini igre i moguće da će pasti ispod 500. nekad. Sjećam se Tome kad je uveza 3 titule na Futuresu 2014. pa par četvrtfinala na Challengerima, došao do 212. mjesta, i onda ga nigdje nije bilo, gubio u 1.-2. kolima po Challengerima kasnije. Slično je bilo i sa Aldinom.
A nije mišljenje je da će Zizi biti uspješniji od Nermana i da će prvo bez problema ući u 1000, a nakon toga i među 500 za koju godinu, a eventualno i među 300.
Od Tome očekujem nastupe na GS sa Pavićem u paru, od Bojanovića ne očekujem ništa, za Nemanju mislim ako išta bude od njega da će pod zastavu Srbije.
I na kraju od djece računam da bi moglo nešto biti od malog Mulalića.

znaci da nermana ne vidis u top 300?

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 15:58

6:3 , 5:7 ode u treci . Tesko ce protiv ovog Engleza . Umor .

taremuha
Kontakt:

PostPostao/la taremuha » 04 okt 2019, 16:03

Glupo je porediti Tuku i Dzumhura. Obojica su jedni od najuspjesnijih bh. sportista. Vrijedi i reci da u atletici ima dosta trkackih disciplina dok u tenisu nema toga i biti u 100, a kamoli u 30 najboljih na svijetu je veliki uspjeh.

Galion
Kontakt:

PostPostao/la Galion » 04 okt 2019, 16:16

babino WroteColonznaci da nermana ne vidis u top 300?

Iskreno, ne.

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 16:36

Galion WroteColon

Iskreno, ne.

Mislim da ce te demantovati . Vjerujem da ce u TOP300 uci , ako ga zdravlje posluzi i konacno ima voljni momenat za to . To koliko ce ostati ne znam . Mislim da ga 40 bodova dijeli od toga . Do kraja godine brani 20 , dakle 60 b. bi bilo to. Evo vraca se , ne da se vodi 3:2 u 3 setu . Imao i BL u prethodnom njegovom servisu . Momak se izgleda uozbiljio opasno . prosla Titula 3,6 h$ . Ovdje SF bi leglo ko bS .
Evo i uze servis protivnika 4:2 :thumbup:
Ko Damir uze mu servis bez izgubljenog poena , pa izgubi u istom stilu :urnebes: 4:3 . Ebiga .

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 16:57

6:5 , obezbjedio TB .
2 ML . Hajmo . :bih:
DOBIO , drugu iskoristi . 2h i 50 min Bravo Nermane - Pitarcino (izvinjavam se ) , jace od mene . No bitno je :bih:
Dokle ovaj covjek misli pobjedjivat 13 pobjeda u nizu . Sa finalom u TOP 370 :urnebes: , dakle jos 1 pobjeda .

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 04 okt 2019, 18:27

Samozdravlje WroteColonDamir 27 god. , Tuka 28 god.
Damir u izuzetno skupom sportu 21-22 god , od svoje 6 god . Sjajni nam Tuka u "jeftinom" sportu 12 god. Dakle Damir mladji i 10 god. vise u svom prije bih nazvao poslu nego sportu . Tenis je pakao od sporta , jer su velike pare u igri . Damir je zasluzio paznju u januaru 2014 i AO . Harmonika . Kako smo svi vristali kad mu Cilic predade u 5 setu . Oba sa ponosom govore da su Bosanci i HERCEGOVCI . Puno vise i puno duze smo gledali Damira na ES ili SK od Amela , naravno razliciti sportovi . Zaboravljamo mi radosti koje nam je Damir priredjivao . Tri sugave Titule ATP250 . Godinu dana u TOP 30(+1/-7)
Samo od nagrada zaradio 4mil$ . Malo li je ? Momak se zasitio(s razlogom) . 5 god u TOP 100 . Neko je ovdje postavljao sliku zuljeva na njegovim rukama . Hej od 6 god , pa tako 22 g. ,pa dozlagrdilo bi i ogadilo se svakom . Uz sve to fizicke predispozicije ga ubijale . Dobro nije ni vanserijski talenat ala Nole . Ko je od nas pratio tenis dok se Damir nije pojavio na AO . Nesto malo one djevojke iz Tuzle i Amer , respekt i njima. Vjerovatnoca da se iz BiH pojavi momak u TOP25 je ravna 0 . Damir je to uspjeo . E sad se pojavimo mi i hocemo jos i jos i para i bodova i rankiga . E ne moze vise tijelo , valjalo je svaki dan trenirati 6 sati , stigle povrede .Momak 25 god.,pun ko brod za beogradske uslove , tu splavovi , tu i djevojke (zovite ih starlete , ja necu). Lijepi su splavovi , autor ovog posta se sam uvjerio , pjevao Zdravkovic .
Kad bi pitali momke u BiH koji bi zivot zivjeli min. 70% bi se opredjelilo za Damirov(ali bez znoja , kurko) . Kad bi pitali roditelje u BiH kakvog biste sina ili zeta voljeli min.70% bi reklo kao Amela . Razlicit pristup zivotu imaju dvije LEGENDE BH SPORTA . Sumnjam da ce se u narednih 10 god. pojaviti teniser koji ce se pribliziti rezultatima Damira(nikad ne reci nikad) , tesko ali je veca vjerovatnoca da se desi Amel u atletici . Neko s pravom spomenu Larisu Ceric . Diskriminacija dama , svojstvena bh narodu. Mjesate kruske i jabuke . Oba su ponos drzave i zlatni momci bh sporta. Patriote i nose BiH u srcu . Nek su nam sretni.

Bože dragi šta sve čovjek neće pročitati!
Toliko riječi, rečenica, a tekst toliko 'zbrkan' i nesuvisao i osim 'prepoznatljivosti' da se prosječni teniser stavlja u 'legende bh.sporta' i u ravan sa svjetski priznatim sportistom Amelom Tukom, čak stavljajući, malo 'uvijeno', Džumhura ispred Tuke, zašto li ono Hercegovac velikim slovima?  Svašta. :roll:

Poređenja koja su toliko besmislena, a pogotovo o novcima.

Ipak, porediti 3 titule ATP turnira (a gdje su uspjesi sa GS?) sa Amelovim uspjesima na najvećim svjetskim takmičenjima: EP (4.mjesto), SP (bronza i srebro), Olimpijada (4.mjesto), uspjesima u ''Dijamantskoj atletskoj ligi''… Gluhobilo!

Tenis je veoma popularan sport, izuzetno skup ali i dobro plaćen, možda i preplaćen, sport / vidjeti pod: Đoković, Federer, Nadal… a na kojem li je mjestu D.Dž. na listi ' novčane zarade' - kad već porediš i spominješ novac?

Kažeš dozlagrdilo Damiru toliko napora, a 'pun k'o brod'! Da nije otužno bilo bi smiješno.
Kako nije dozlogrdilo Đokoviću (uz stalne povrede i koji je porodična osoba koju ne zanimaju splavovi i 'starlete'), Federu, Nadalu i ostalim istinskim velikanima tenisa?
Ipak, sportski uspjesi se ne mjere samo novcem, iako je u svijetu "izvrnutih vrijednosti" to postalo skoro 'glavno' mjerilo, nego postignutim rezultatima i zašto li se u svijetu sporta atletika naziva ''kraljica sportva''?

Da, za tenis treba mnogo trenirati - a za atletiku, valjda, treba ležati i čekati takmičenje!? Ma, daj! :crazy:
Druže, nemaš ti pojma, izvini, o atletici i naporima koje iziskuje svaka atletska diciplina, manje ili više.

Tvoje pitanje: ''Ko je od nas pratio tenis dok se Damir nije pojavio na AO'' govori o tebi samom , a neprimjerno je prema drugim forumašima, vrijeđa inteligenciju mnogih ljubitelja sporta.

Za tebe 'praćenje' tenisa, izgleda počinje sa 'velikim uspjesima' D.Dž. ali ja (bez lažne skromnosti) pratim tenis od vremena Roda Lejvera, Roja Emersona… putem tada dostupnih medija, pa do dan-danile. Nadam se da si čuo za ta teniska imena, te svjetske velikane tenisa.
Nisam prestao pratiti tenis od vremena naprijed spomenutih tenisera (od vremena kada se 'dijelio' na amaterski i profi) i tvoje pitanje vrijeđa inteligenciju velikog broja ljudi koji vole i prate sport.

Ne bih više, ne bih dalje - pogotovo kada neko potcjenjuje sport koji je osnova olimpijskih igara (a vidi na Google kada je tenis postao olimpijski sport) i smatra da je Džumhur (''šampion 1. kola'') legenda i bolji sportista od Amela (!) mladića koji je upisan u historiju svjetskih vrhunskih atletičara - tu prestaje svaka suvisla polemika.

Kada Damir Dž. bude, barem, u polufinalu Vimbldona (4 najbolja tenisera na svijetu) onda bi mogli razgovarati, iako ne volim porediti ni različite generacije sportista iz istog sporta a kamoli iz različitih sportova.
Aferim.
Bosno moja poharana....

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 19:32

[quote="Trigger"]

Toliko riječi, rečenica, a tekst toliko 'zbrkan' i nesuvisao i osim 'prepoznatljivosti' da se prosječni teniser stavlja u 'legende bh.sporta' i u ravan sa svjetski priznatim sportistom Amelom Tukom, čak stavljajući, malo 'uvijeno', Džumhura ispred Tuke, zašto li ono Hercegovac velikim slovima?  Svašta. :roll:

Molim Te navedi jednog tenisera u 21 vijeku , koji je poceo trenirati tenis sa 16 god. i osvojio ITF . Znam ja takve kao Ti , drugovi mi , dobri ljudi ,ali tvrdoglavi do bola . Rekoh poredite kruske i jabuke . Svaka MZ moze stipendirati talentovanog atleticara sa 1000 KM . Damiru kad je poceo igrati ITF 1000 nije bila dovoljna za opremu i jedan turnir u Srbiji , a trebao ih igrati 30 godisnje . Tuka idealne gradje za 800-metrasa , a Damir :rol: i kao takav 3 ATP i ATP23 . Da tenis sam pratio od Zivojinovica i Prpica , pa saznao za Splicane Franulovica i Nikolu Pilica (dubl igrace).Nisam obrazovan i elokventan kao Ti i @babino , ali si ispisao cijelu stranicu da mi dokazes kako pojma nemam . Gotivimo mi Tuku , mozda i vise od Damira , ali cinjenice . Obzirom da je Damir mrtvi Manijak , mozda si Ti u pravu :rol: . Sta zna jedan @Uno. :urnebes:

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 19:38

Galion WroteColon

Iskreno, ne.

Zamolio bih te da pogledas Live Ranking i ATP Ranking Nermanov i uzmes u obzir ove rezultate i formu pa prokomentarisi to TOP300 . Mozda si gosp. Manijak , pa ne predvidjas svijetlu buducnost deklarisanom Pitaru . Momci izvinite , samo da se malo :urnebes: :urnebes: :bih:

Galion
Kontakt:

PostPostao/la Galion » 04 okt 2019, 20:28

Samozdravlje WroteColonZamolio bih te da pogledas Live Ranking i ATP Ranking Nermanov i uzmes u obzir ove rezultate i formu pa prokomentarisi to TOP300 . Mozda si gosp. Manijak , pa ne predvidjas svijetlu buducnost deklarisanom Pitaru . Momci izvinite , samo da se malo :urnebes: :urnebes: :bih:

Haha nijedno ni drugo, NKŠB :D
Ma ništa protiv Nermana, jednostavno moje neko mišljenje, volio bih da se varam. To je zajebana granica, lakše doći do 500 sa nule nego od 500 do 300.

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 04 okt 2019, 20:56

Samozdravlje WroteColon
Trigger WroteColon

Molim Te navedi jednog tenisera u 21 vijeku , koji je poceo trenirati tenis sa 16 god. i osvojio ITF . Znam ja takve kao Ti , drugovi mi , dobri ljudi ,ali tvrdoglavi do bola . Rekoh poredite kruske i jabuke . Svaka MZ moze stipendirati talentovanog atleticara sa 1000 KM . Damiru kad je poceo igrati ITF 1000 nije bila dovoljna za opremu i jedan turnir u Srbiji , a trebao ih igrati 30 godisnje . Tuka idealne gradje za 800-metrasa , a Damir :rol: i kao takav 3 ATP i ATP23 . Da tenis sam pratio od Zivojinovica i Prpica , pa saznao za Splicane Franulovica i Nikolu Pilica (dubl igrace).Nisam obrazovan i elokventan kao Ti i @babino , ali si ispisao cijelu stranicu da mi dokazes kako pojma nemam . Gotivimo mi Tuku , mozda i vise od Damira , ali cinjenice . Obzirom da je Damir mrtvi Manijak , mozda si Ti u pravu :rol: . Sta zna jedan @Uno. :urnebes:

Kažeš da sam tvrdoglav do bola. OK - poštujem tvoje mišljenje mada bi se ti u tom kontekstu trebao pogledati u ogledalo. Izvini.
Ja baratam egzaktnim pokazeteljima, činjenicama a ti nekim svojim subjektivnim stavovima i mišljenjima. Tvoje pravo, tvoja 'slika i prilika'.
Šta nije OK - to da ne poznaješ dovoljno tenisku historiju, jer da poznaješ znao bi:

Nikola Pilić, je bio sjajan teniser (ne isključivo 'dubl igrač) koji je ostvarivao i pojedinačne uspjehe a bio veoma uspješan u igri 'parova' kada je to bilo vrlo cijenjeno i popularno za razliku od danas.
Bio je, pojedinačno, 12 igrač svijeta i osvojio (pojedinačno) finale GS turnira „French Open'' pobjedivši Rumunja, poznatog Ilie Nastase-a.

Željko Franulović je mlađi i igrao je finale GS - Roland Garros gdje je izgubio od tada fantastičnog Jana Kodeša. Osvojio je Grand Prix Championship Series pobjedivši u finalu Manuela Orantesa.
Također, pojedinačno je osvojio 9 ATP turnira a u 5 bio u poražen. Znači, Franulović je igrao 14 ATP finala!
Obojica su Spličani, teniseri koji su igrali i 'singles i doubles'. U 'dublu' su imali više titula ali oni su bili vrhunski, svjetski, teniseri.
PS: kakve veze na ovoj temi ima atribut "manijak", "pitar"? Tugo moja...
Bosno moja poharana....

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 22:59

Galion WroteColon
Samozdravlje WroteColonZamolio bih te da pogledas Live Ranking i ATP Ranking Nermanov i uzmes u obzir ove rezultate i formu pa prokomentarisi to TOP300 . Mozda si gosp. Manijak , pa ne predvidjas svijetlu buducnost deklarisanom Pitaru . Momci izvinite , samo da se malo :urnebes: :urnebes: :bih:

Haha nijedno ni drugo, NKŠB :D
Ma ništa protiv Nermana, jednostavno moje neko mišljenje, volio bih da se varam. To je zajebana granica, lakše doći do 500 sa nule nego od 500 do 300.

:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: Ma otkud Tebe Gospe Ti . Pored svih toliki Rvata iz Sirokog Brijega (prvi put ovo napisah.cuda se desavaju- Gospa se ukazala. Pored svi tolikih , ja na postenog udario :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: Kontam Ti brat Srb,a Ti brat Rvat . :urnebes: :urnebes: Ma jah ba gdje bi Ti imao sta protiv Nermana :urnebes: :urnebes: Da ima kakav Chall. u Listici :urnebes: :urnebes: halali navika u Sirokom Brijegu i Ti direktor samo bi Tomo igrao . Priznaj cime pogodi Hebiba :urnebes: :urnebes: Ma znam nisi bio u SB tu noc :urnebes: :urnebes:

Sve ovo gore je zayebancija , dobre raje nikad dosta . Prijatelju Nermana od Top300 dijeli 75 bodova , a ima za to 10 turnira . Prije god. dana ja rekoh da "19 igrati kvale RG . Pa dodje ono bodovanje , povrede i pade . Sad sam siguran da bi sljedece moga na kvale RG , samo zdravlje da ga posluzi . Kontam da ima kakvog trenera . Nije svojstveno bilo da uveze , pazi sad 13 pobjeda . Danasnja je bila sjajna . Bojim se da ce ostaviti traga za sutrasnji mec , nece aBd i pobjedit ce i sutra . Samo da Ti kazem , Mirza mu bjezi 30-tak bodova do kraja godine .
Izvini za ovo gore , zayebancija , ali ipak ne citaj moje postove na temi FKS :urnebes: :urnebes:

Natrag na “Tenis BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.