BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%

Ukupno glasova: 85

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 04 okt 2019, 23:06

Trigger WroteColon
Samozdravlje WroteColon
Trigger WroteColon
Bože dragi šta sve čovjek neće pročitati!
Toliko riječi, rečenica, a tekst toliko 'zbrkan' i nesuvisao i osim 'prepoznatljivosti' da se prosječni teniser stavlja u 'legende bh.sporta' i u ravan sa svjetski priznatim sportistom Amelom Tukom, čak stavljajući, malo 'uvijeno', Džumhura ispred Tuke, zašto li ono Hercegovac velikim slovima?  Svašta. :roll:

Poređenja koja su toliko besmislena, a pogotovo o novcima.

Molim Te navedi jednog tenisera u 21 vijeku , koji je poceo trenirati tenis sa 16 god. i osvojio ITF . Znam ja takve kao Ti , drugovi mi , dobri ljudi ,ali tvrdoglavi do bola . Rekoh poredite kruske i jabuke . Svaka MZ moze stipendirati talentovanog atleticara sa 1000 KM . Damiru kad je poceo igrati ITF 1000 nije bila dovoljna za opremu i jedan turnir u Srbiji , a trebao ih igrati 30 godisnje . Tuka idealne gradje za 800-metrasa , a Damir :rol: i kao takav 3 ATP i ATP23 . Da tenis sam pratio od Zivojinovica i Prpica , pa saznao za Splicane Franulovica i Nikolu Pilica (dubl igrace).Nisam obrazovan i elokventan kao Ti i @babino , ali si ispisao cijelu stranicu da mi dokazes kako pojma nemam . Gotivimo mi Tuku , mozda i vise od Damira , ali cinjenice . Obzirom da je Damir mrtvi Manijak , mozda si Ti u pravu :rol: . Sta zna jedan @Uno. :urnebes:

Kažeš da sam tvrdoglav do bola. OK - poštujem tvoje mišljenje mada bi se ti u tom kontekstu trebao pogledati u ogledalo. Izvini.
Ja baratam egzaktnim pokazeteljima, činjenicama a ti nekim svojim subjektivnim stavovima i mišljenjima. Tvoje pravo, tvoja 'slika i prilika'.
Šta nije OK - to da ne poznaješ dovoljno tenisku historiju, jer da poznaješ znao bi:

Nikola Pilić, je bio sjajan teniser (ne isključivo 'dubl igrač) koji je ostvarivao i pojedinačne uspjehe a bio veoma uspješan u igri 'parova' kada je to bilo vrlo cijenjeno i popularno za razliku od danas.
Bio je, pojedinačno, 12 igrač svijeta i osvojio (pojedinačno) finale GS turnira „French Open'' pobjedivši Rumunja, poznatog Ilie Nastase-a.

Željko Franulović je mlađi i igrao je finale GS - Roland Garros gdje je izgubio od tada fantastičnog Jana Kodeša. Osvojio je Grand Prix Championship Series pobjedivši u finalu Manuela Orantesa.
Također, pojedinačno je osvojio 9 ATP turnira a u 5 bio u poražen. Znači, Franulović je igrao 14 ATP finala!
Obojica su Spličani, teniseri koji su igrali i 'singles i doubles'. U 'dublu' su imali više titula ali oni su bili vrhunski, svjetski, teniseri.
PS: kakve veze na ovoj temi ima atribut "manijak", "pitar"? Tugo moja...

Ok priznam u pravu si , samo mi ne odgovori za ovo da teniser pocne igrati sa 16 god i osvoji ITF , a nas Zlatni Amel poceo u 19 sa atletikom . :thumbup: :bih: :thumbup:

Pasha
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Pasha » 04 okt 2019, 23:48

Ja ti vec jednom rekoh, idi prati Sarajevo. Pametnije ti je.

Kaze ko je pratio tenis prije Dzunhura.

'si mozda cuo za Mervanu Jugic-Salkic?

I usput, pocela je trenirati sa 14(u sred rata 1994), a uzela ukupno 15 titula. Prva/i teniser(ka) pod zastavom BiH u top 100 i pojedinacno i u dublu(to Dzumhur nije jos uspio). U dublu uzela i ATP titule...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 05 okt 2019, 07:58

Hajde Damire pa moras dobiti ovog Japanca, nemos od njega ispasti

hm59
Kontakt:

PostPostao/la hm59 » 05 okt 2019, 10:13

ronaldo99 WroteColonHajde Damire pa moras dobiti ovog Japanca, nemos od njega ispasti

Nakon 4:6 i 0:4 u drugom setu Damir uspio okrenuti! Drugi set u tb (spasio 2 mec lopte kod 3:5) a u trecem 6:2 :bih:

ronaldo99
Kontakt:

PostPostao/la ronaldo99 » 05 okt 2019, 10:20

hm59 WroteColon
ronaldo99 WroteColonHajde Damire pa moras dobiti ovog Japanca, nemos od njega ispasti

Nakon 4:6 i 0:4 u drugom setu Damir uspio okrenuti! Drugi set u tb (spasio 2 mec lopte kod 3:5) a u trecem 6:2 :bih:

Igra covjek Live kladjenje drugog objasnjenja nema

_dreamer_
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la _dreamer_ » 05 okt 2019, 12:06

Nasi su ba obojica, ko da je bitno ko je uspjesniji. Ne mozes u istom sportu to lako odluciti, a kamoli kad poredis uspjehe iz razlicitih sportova. Nebitno je potpuno sve dok nose zastavu BiH.

O medijskoj paznji je takodjer suvisno govoriti, Damir mnogo vise igra turnira nego sto Amel trci pa je logicno da ce se vise pisati o Damiru, plus sto Amel zivi povucen zivot.

Novinari na kraju krajeva pisu o onome sto donosi pare, nije broj clanaka nikakvo mjerilo niti tome treba pridavati paznju.

Ja se nadam da ce Damke imati jos jedan izlet u top 30 mada iskreno ne vjerujem u to. A volio bih da me demantira. A sto se tice Amela, daj Boze da izgura ovaj nivo do Olimpijade i da nas ogrije i to sunce.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 13:43

Galion WroteColon
babino WroteColonznaci da nermana ne vidis u top 300?

Iskreno, ne.

Ej majstore , nisi se valjda naljutio . Dobar si Ti , da nisi ne bi ovdje sa mnom razmjenjivao pametne komentare o bh tenisu. Evo za po ure izlazi na teren onaj za kojeg ja predvidjam TOP300 i kvale RG . :thumbup: :bih:

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 14:17

_dreamer_ WroteColonNasi su ba obojica, ko da je bitno ko je uspjesniji. Ne mozes u istom sportu to lako odluciti, a kamoli kad poredis uspjehe iz razlicitih sportova. Nebitno je potpuno sve dok nose zastavu BiH.
O medijskoj paznji je takodjer suvisno govoriti, Damir mnogo vise igra turnira nego sto Amel trci pa je logicno da ce se vise pisati o Damiru, plus sto Amel zivi povucen zivot.
Novinari na kraju krajeva pisu o onome sto donosi pare, nije broj clanaka nikakvo mjerilo niti tome treba pridavati paznju.
Ja se nadam da ce Damke imati jos jedan izlet u top 30 mada iskreno ne vjerujem u to. A volio bih da me demantira. A sto se tice Amela, daj Boze da izgura ovaj nivo do Olimpijade i da nas ogrije i to sunce.

Ko je god komentarisao da je Damir Dzumhur velikan bh sporta nije rekao ni jednu rijec da Amel Tuka nije velicina kojoj se treba klanjati do poda za postignute rezultate . Rekao sam da se mjesaju kruske i jabuke . Ovi koji takodje kazu da je Amel Tuka zlatan momak bh sorta pokusavaju bez potrebe da ponize uspjehe Damira Dzumhura , momka koji nam je donio toliko radosti (dobro znao nas i razocarati , ali zar i Amel nije imao krizu u periodu 2015-19). Oba su i jos uvijek s ponosom predstavljali i predstavljace BiH .

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 14:30

@Unofficialpage ima li neki link Nermanovog meca ? Hvala .

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 14:55

:rol: 6:3 prvi set . Tesko , ali efikasno :rol:
Kako bi 12 boba dobro leglo :pray: :bih:

Galion
Kontakt:

PostPostao/la Galion » 05 okt 2019, 14:55

@samozdravlje naravno da nisam
Očekujem pobjedu Nermana danas a sutra bi mogli vidjeti koliko je dorastao većoj razini ako bude ukrstio reket sa Serdarušićem ;)

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 15:03

Galion WroteColon@samozdravlje naravno da nisam
Očekujem pobjedu Nermana danas a sutra bi mogli vidjeti koliko je dorastao većoj razini ako bude ukrstio reket sa Serdarušićem ;)

Iskreno nisam ni sumnjao , provalim ja ko je prava raja :thumbup: Da je ovog malca povaliti i sacuvati se od povrede za naredni turnir . sumnjam da moze uvezati 15 pobjeda , nije jos Nole . Serdarusic bi poslije 14 pobjeda bio prekrupan zalogaj . No ako hocemo , a hocemo u kvale RG onda moramo pobjedjivati u nekom narednom periodu i bolje od Serdarusica . Zar ne ? Samo da je ovog malog zavrsiti , domaci ... :thumbup: :bih:

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 05 okt 2019, 15:13

Samozdravlje WroteColon@Unofficialpage ima li neki link Nermanovog meca ? Hvala .

Nema streama za Nermana. I ja tražio i razočarao se. :lol:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 15:17

Unofficialpage WroteColon
Samozdravlje WroteColon@Unofficialpage ima li neki link Nermanovog meca ? Hvala .

Pozdrav mladicu , vidjeh i ja , ima sa onog drugog SF . Serdarusic i domaci . Bit ce u Finalu aBd . :thumbup: :bih:

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 15:30

Unofficialpage WroteColon

6:3 , 2:1 uz break (momak 20 servisa u game) , tebi ostavljam da pratis . Moram brzo u Mostar , imam nekog posla :urnebes:

hm59
Kontakt:

PostPostao/la hm59 » 05 okt 2019, 15:55

Dobio Nerman 2_0! :bih:

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 16:31

12 bodova , 2120 $ , ukupno 105 bodova i oko ATP370 . Lijepo , mashala :bih: . Zurim u Mostar ,adio . :thumbup:

Samozdravlje
Kontakt:

PostPostao/la Samozdravlje » 05 okt 2019, 20:16

hm59 WroteColonDobio Nerman 2_0! :bih:

Ne bi lose u Mostaru , ode Nerman u TOP370 , sa mognucoscu TOP350 aBd . :bih:

babino
Kontakt:

PostPostao/la babino » 06 okt 2019, 07:17

da ga mahsuz ne pratim vise, ne pratim.
sebi kazem da necu vise ni slucajno paliti stream kad igra ali ipak ponekad upalim, sad ustao, ukljucim se kod 5-5 i legenda bh sporta izgubi dva gejma ko kakva curica:-)

uradio je velike stvari za bh tenis, mi se lozili jer ipak smo docekali nekoga ko ce igrati protiv kreme ovog sporta.
uzeo je tri atp 250 titule i svaka mu cast, zaradio sebi za cijeli zivot, zasluzeno.
mada, porediti njega i tuku u bilo kom smislu je van svake pameti. Neuporedivo!
Tuka bi jos eventualnom olimpijskom medaljom postao institucija...ako nije vec i sada.

kao osobe i primjere drugima ih opet ne treba porediti. Ono sto meni smeta kod damira je to sto je on klasicni mali nafuranko. ok zaradio si novac, igras elitne turnire, doduse na tim elitnim te nema nigdje ali nema veze.
samo brate de skontaj sta zelis da budes, neki fini decko ili budala. Ne mozes biti pozitivni primjer kao kada igras protiv top 10 igraca na glavnom terenu, kada si manji od makovog zrna a opet, biti kabadahija kada igras manji turnir i protiv losijeg protivnika.
ako si budala,budi brate kao kirdzo npr, nikom ne daj pardona, ja te npr ni tada necu voliti ali cu te svakako vise postivati jer cu moci reci, yebi ga, takav je.

kako god, sve dok igra za BiH, svaki njegov uspjeh ce me obradovati ali da ga gledam u bolesnim jutarnjim vremenima, ostario sam ja za to:-)

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 06 okt 2019, 11:44

babino WroteColonda ga mahsuz ne pratim vise, ne pratim.
sebi kazem da necu vise ni slucajno paliti stream kad igra ali ipak ponekad upalim, sad ustao, ukljucim se kod 5-5 i legenda bh sporta izgubi dva gejma ko kakva curica:-)

uradio je velike stvari za bh tenis, mi se lozili jer ipak smo docekali nekoga ko ce igrati protiv kreme ovog sporta.
uzeo je tri atp 250 titule i svaka mu cast, zaradio sebi za cijeli zivot, zasluzeno.
mada, porediti njega i tuku u bilo kom smislu je van svake pameti. Neuporedivo!
Tuka bi jos eventualnom olimpijskom medaljom postao institucija...ako nije vec i sada.

kao osobe i primjere drugima ih opet ne treba porediti. Ono sto meni smeta kod damira je to sto je on klasicni mali nafuranko. ok zaradio si novac, igras elitne turnire, doduse na tim elitnim te nema nigdje ali nema veze.
samo brate de skontaj sta zelis da budes, neki fini decko ili budala. Ne mozes biti pozitivni primjer kao kada igras protiv top 10 igraca na glavnom terenu, kada si manji od makovog zrna a opet, biti kabadahija kada igras manji turnir i protiv losijeg protivnika.
ako si budala,budi brate kao kirdzo npr, nikom ne daj pardona, ja te npr ni tada necu voliti ali cu te svakako vise postivati jer cu moci reci, yebi ga, takav je.

kako god, sve dok igra za BiH, svaki njegov uspjeh ce me obradovati ali da ga gledam u bolesnim jutarnjim vremenima, ostario sam ja za to:-)

To je to - savršen 'opis'! :clap:
Dodao bih samo: "nedovršen" i kao teniser i kao ličnost - nedajbože da je nekome "uzor". :crazy:
Amel = neuporedivo! Bilo bi extra da donese BiH i olimpijsku medalju, ali biti na OIlimpijadi i osvojiti 4. mejsto (2016.), malo li je? Sportista i osoba za uzor u svakom pogledu. :salut:
Bosno moja poharana....

Natrag na “Tenis BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.