Mirza Bašić

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
bhsport
Postovi: 11248
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Mirza Bašić

Post Postao/la bhsport » 12 jun 2013, 08:27

Nakon jucerasnjeg spektakla Mirza zasluzuje imati temu na ovom portalu, a predlazem da sportsport odradi intervju sa njim.
Kao i da se uradi sve da se ova momcina konacno vrati pod drzavnu zastavu i da se makne glavni kocnicar akutelni selektor!

Ovdje prenosim intervju koji je objavljen jucer:

Teniska priča dana: Nema novca za trenera, a poznatiji je u Japanu nego u rodnom

slika

U BOSNI I HERCEGOVINI su tek danas shvatili da imaju pravog dragulja. Sarajlija Mirza Bašić napravio je jedno od najvećih iznenađenja godine kada je u 1. kolu Hallea pobijedio 22. tenisača svijeta Jerzyja Janowicza.

Bez pomoći države, Bašić je osuđen na igranje najnižih mogućih turnira - futuresa. Novinare na press-konferenciji zanimalo je tko je trener 240. tenisača svijeta.

"Nemam trenera, nemam novca da ga sebi priuštim, ali nadam se da ću uskoro to moći", otkrio je 21-godišnji Bašić koji je tenis počeo trenirati s pet godina u razrušenom Sarajevu.

Nije poslušao Dodiga koji kaže: "Bolje je biti šesti ili sedmi igrač u Hrvatskoj nego prvi u BiH"

U rodnom gradu ga samo rijetki znaju kao tenisača budući da je tenis samo jedan u nizu sportova koji su zapostavljeni u Bosni i Hercegovini. Primijetili su to i novinari u Halleu pa su prokomentirali da znaju puno dobrih tenisača iz Hrvatske i Srbije, ali niti jednog iz BiH.

"Iz BIH je Ljubičić, koji je otišao igrati za Hrvatsku. I Čilić i Dodig su otišli u Hrvatsku jer tamo imaju bolje uvjete. U dobrim sam odnosima s njima, znaju mi dati i poneki savjet."

I Mirza, razočaran ponašanjem vlasti prema sportu, razmišljao je o igranju za Hrvatsku. Na kraju je presudio patriotizam njegovog oca, liječnika. Koliko je teško uspjeti u BiH govori i izjava Ivana Dodiga kada je stigao u HTS.

"Bolje je biti šesti ili sedmi igrač u Hrvatskoj nego prvi u BiH. Teniski savez BiH nas ignorira, dok HTS do svojih igrača puno drži i maksimalno im je na dispoziciji”, rekao je Dodig.

Prvi meč u karijeri na Touru i odmah potez turnira u stilu idola Federera

Prvi put je Bašić u Halleu zaigrao na ATP touru kao "lucky loser", prvi put na središnjem terenu jednog veličanstvenog kompleksa kakav je u Halleu, i slavio je. Zaradio je i 12 tisuća eura, najviše u karijeri.

"Lagao bih kad bih rekao da me nije bilo strah. Imao sam tremu jer prvi put igram na Touru i odmah protiv dobrog servera na travi. Nisam vjerovao da imam šansi slaviti", priznao je.

Idol mu je, a tko drugi nego, Roger Federer, najveći u povijesti i tenisač s kojim je imao priliku i trenirati. Za dvoboj s idolom treba slaviti protiv domaćeg igrača Mische Zvereva. Šanse protiv Nijemca ima jer je pokazao da posjeduje odličnu igru za travu, a danas je odigrao i potez turnira kada je poput svog idola provukao lopticu pored mreže.



I dok se većina novinara upoznavala s Bašićem, Japancima je odranije poznat.

"Upravo sam postavio na twitter da ste pobijedili Janowicza i to je izazvalo dosta reakcija jer ste popularni među Japancima budući da ste već igrali u Japanu", prokomentirao je japanski kolega.

"Da, dolazio sam u Yokohamu i odlično se proveo. Ljudi su divni, a i dobro sam igrao. Izborio sam finale i četvrtfinale Challengera."

Upravo su to, do turnira u Haleu, bili najbolji rezultati u njegovoj dosadašnjoj karijeri. Finale i četvrtfinale Challengera! Danas ga je upoznao rodni grad, teniski svijet i Jerzy Janowicz. Valjda ga neće i zaboravit
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

risingforce
Postovi: 1430
Pridružen/a: 26 jul 2012, 12:08
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la risingforce » 12 jun 2013, 09:04

Svaka cast ljudinoo, ostao si da igras na BiH , iako nikad nista nisi dobio od TSBiH.
Idemo danas do pobjede tj po nove bodove i malo vise novca, svi navijamo za tebee. Samo hrabro!!

Avatar
bhsport
Postovi: 11248
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la bhsport » 12 jun 2013, 09:18

Danas u 14:40 igra sa Zverevom. Mischa je nekad bio 45 igrac svijeta, danas je 156.
Da je favorit favorit je, ali da je laksi protivnik od Janovitza jeste i Mirza ukoliko ponovi jucerasnji nastup mozemo se nadati prolazu.
Samo je bitno drzati servis.
Sretno Mirza majstore!
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Livnjak » 12 jun 2013, 09:21

bhsport je napisao/la:Danas u 14:40 igra sa Zverevom. Mischa je nekad bio 45 igrac svijeta, danas je 156.
Da je favorit favorit je, ali da je laksi protivnik od Janovitza jeste i Mirza ukoliko ponovi jucerasnji nastup mozemo se nadati prolazu.
Samo je bitno drzati servis.
Sretno Mirza majstore!
14:40?

u 12:00 pocinje dnevni raspored, a on je 3. dvoboj po redu, nevjerujem da ce tako rano!

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la juznjak> » 12 jun 2013, 11:41

Hajmo momce po pobjedu . Samo odigrati kao jucer i ona nece doci u pitanje . 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Fecox
Postovi: 1356
Pridružen/a: 11 jan 2013, 03:01
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Fecox » 12 jun 2013, 12:32

Svu sreću svijeta i odusevi naciju jos jednom,ti to mozes majkaro :D
Ko priča o slobodi,često zaboravi cenu,nekad slobodni hod je po kostima ..

Semsudin
Postovi: 734
Pridružen/a: 09 nov 2012, 20:47
Lokacija: Grad na zrnu soli
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Semsudin » 12 jun 2013, 12:40

Nabacite link kad bude 8-)

Odavno nisam bio ovako pozitivno iznenađen. Svaka mu čast. slika
Inače momak je legenda mislim na Sea
Stil rušiljende strogo prekucende

Avatar
bhsport
Postovi: 11248
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la bhsport » 12 jun 2013, 12:49

Livnjak je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Danas u 14:40 igra sa Zverevom. Mischa je nekad bio 45 igrac svijeta, danas je 156.
Da je favorit favorit je, ali da je laksi protivnik od Janovitza jeste i Mirza ukoliko ponovi jucerasnji nastup mozemo se nadati prolazu.
Samo je bitno drzati servis.
Sretno Mirza majstore!
14:40?

u 12:00 pocinje dnevni raspored, a on je 3. dvoboj po redu, nevjerujem da ce tako rano!
Tako je po rasporedu, ali slazem se sa tobom da ce se mecevi oduziti sigurno.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
cipiripi
Postovi: 1128
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:32
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la cipiripi » 12 jun 2013, 14:20

Bravo Mirza care idemo sada što jače u 2.kolu
''Neka me mrze samo da me se boje''

Avatar
stolica
Postovi: 183
Pridružen/a: 09 maj 2009, 12:23
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la stolica » 12 jun 2013, 14:37

prenosi li vise iko osim sportkluba????????
Pustio je dva mora da se dodiruju, između njih je pregrada i oni se ne miješaju –
pa, koju blagodat Gospodara svoga poričete?!

Sve što je na Zemlji prolazno je, ostaje samo Gospodar tvoj, Veličanstveni i Plemeniti

Avatar
MElloo
Postovi: 13009
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la MElloo » 12 jun 2013, 14:49

Sad ce ovo Monfis brzo zavrsit i ide Mirza :mrgreen: EVo vec je uzeo brejk :D

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Unofficialpage » 12 jun 2013, 14:51

Ko ima dreambox ili satelisku, na astri 19.2 E na eurosportu njemacki drektno Mirza :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

admir12345
Postovi: 1713
Pridružen/a: 28 maj 2013, 12:32
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la admir12345 » 12 jun 2013, 15:04

Moze link 10 minuta pred mec plssss ili sad ako zna neko jbt ti ovu srpske eurosportove samo njihove prenose :cry:

4stringsonly
Postovi: 197
Pridružen/a: 05 sep 2012, 17:53
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la 4stringsonly » 12 jun 2013, 15:07

Ovdje imate linkove. Sopcast je dobar pravo.

http://www.wiziwig.tv/broadcast.php?mat ... art=sports" onclick="window.open(this.href);return false;
Poznati sicilijanski odvjetnik tvrdi da je to sve samo plod policijske mašte.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la hilmo » 12 jun 2013, 15:09

Unofficialpage je napisao/la:Ko ima dreambox ili satelisku, na astri 19.2 E na eurosportu njemacki drektno Mirza :D
Ima i na Digi sport 1 (HU) i Digi sport 2 (ROM)

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Consigliere » 12 jun 2013, 15:23

Ajde, Monfils, pozuri malo :mrgreen:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Ponos Torina » 12 jun 2013, 15:25

Unofficialpage je napisao/la:Ko ima dreambox ili satelisku, na astri 19.2 E na eurosportu njemacki drektno Mirza :D
Nema na njemackom Murray prenose :roll:

evo poceo je Digi sport 1 HUN
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
ennis
Postovi: 2274
Pridružen/a: 24 feb 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la ennis » 12 jun 2013, 16:08

Igra Basic sto jest jest :) 8-) 8-)
SLOBODA NAVIJAČIMA

zrinjke
Postovi: 169
Pridružen/a: 01 apr 2013, 00:40
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la zrinjke » 12 jun 2013, 16:16

Ubija Mirza, njegov tenis (ovaj sto gledam jucer i danas) vrijedi TOP 100 najmanje, ali steta sto je savez takav kakav jeste i ne stoji ga, ne samo njega, nego nikoga, ali vjerujem da ce mu ovaj tjedan razbiti neke barijere u glavi i da ce skontati da vrijedi puno puno vise, sretno Mirza!

Semsudin
Postovi: 734
Pridružen/a: 09 nov 2012, 20:47
Lokacija: Grad na zrnu soli
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Semsudin » 12 jun 2013, 16:19

kako igra yebo oca svog :mrgreen:

prvi put ga gledam i ne vjerujem da je ovaj mihajlo 146. a mirza oko 250og. bravo mirza!
Inače momak je legenda mislim na Sea
Stil rušiljende strogo prekucende

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.