Mirza Bašić

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
sonpenn
Postovi: 3566
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la sonpenn » 18 jan 2016, 06:51

Bravo Mirza.
Sarajevo ljubavi moja.

hm59
Postovi: 2024
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la hm59 » 18 jan 2016, 06:59

Mirza je izgledao kao da godinama igra GS! :bih: :bih:

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Bassha » 18 jan 2016, 08:56

Svaka cast
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
crozzer
Postovi: 538
Pridružen/a: 15 jan 2014, 10:53
Lokacija: http://www.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la crozzer » 18 jan 2016, 10:13

Bravo Mirza, majstor si :clap:

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la hurem » 18 jan 2016, 17:31

Ko mu je ovaj trener Daniel Meyers i od kada ga trenira...da nije od tada krenuo ovaj Mirzin uspon?
Moram priznati da zadnje 3 godine nisam nikako pratio tenis...ali uvijek sam vece nade polagao u Basica nego u Dzumhura...najvise zbog Damirove visine koja ga uveliko koci...samo 175cm naspram recimo 188cm Mirzinih.
Da je Mirza imao uvjete koje je imao Damir bas me interesuje gdje bi sada bio...hm...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Virtu4l » 18 jan 2016, 17:46

hurem je napisao/la:Ko mu je ovaj trener Daniel Meyers i od kada ga trenira...da nije od tada krenuo ovaj Mirzin uspon?
Da je Mirza imao uvjete koje je imao Damir bas me interesuje gdje bi sada bio...hm...
Meyers radi sa Mirzom 2-3 godine. Tu situacija baš i nije toliko jasna, to je neka akademija gdje je Meyers jedan od trenera i svaki od njih vodi po nekoliko igrača. Prije nije putovao sa Mirzom na turnire, osim ako na istom turniru nije igralo par igrača iz agencije koju oni zastupaju. Ne znam je li se sad nešto promijenilo, jbg, teško je doći do informacija vezanih za Bašića.

Što se tiče uslova za rad, nije Damir imao puno bolje uslove, ali Džumhuri su kopali i rukama i nogama da Damiru obezbijede bar neki minimum.
Evribadi sej Željo
Željoooo

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la shminka » 18 jan 2016, 17:50

Čini mi se da sam ga vidio u gledalištu jučer, zgembu :D

NG1
Postovi: 880
Pridružen/a: 17 jan 2012, 11:09
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la NG1 » 18 jan 2016, 18:45

ima li negdje snimak meča od sinoć za nas koji smo napravili neoprostiv grijeh spavajući :D :D :D

Avatar
Biki
Postovi: 957
Pridružen/a: 29 apr 2014, 12:56
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Biki » 19 jan 2016, 16:39

Virtu4l je napisao/la:
hurem je napisao/la:Ko mu je ovaj trener Daniel Meyers i od kada ga trenira...da nije od tada krenuo ovaj Mirzin uspon?
Da je Mirza imao uvjete koje je imao Damir bas me interesuje gdje bi sada bio...hm...
Meyers radi sa Mirzom 2-3 godine. Tu situacija baš i nije toliko jasna, to je neka akademija gdje je Meyers jedan od trenera i svaki od njih vodi po nekoliko igrača. Prije nije putovao sa Mirzom na turnire, osim ako na istom turniru nije igralo par igrača iz agencije koju oni zastupaju. Ne znam je li se sad nešto promijenilo, jbg, teško je doći do informacija vezanih za Bašića.

Što se tiče uslova za rad, nije Damir imao puno bolje uslove, ali Džumhuri su kopali i rukama i nogama da Damiru obezbijede bar neki minimum.
Gore sam objasnio pa da ponovim i dodam par stvari. Mirza nikad nije bolje stajao finansijski u dosadasnjoj karijeri. S belgijskim 'Hope and Spirit' ima vrlo solidan ugovor na part time bazi gdje ima male obaveze prema toj nazovi akademiji/centru koja je okrenuta podrsci talentima izmedju 14-18 godina. On ima u ugovoru duznost da Akademiju promovira po svijetu kao 'ambasador' i nekih 6 sedmica da bude sparing partner u godini tim klincima, ali gdje Mirza zauzvrat besplatno trenira i kako mogu zakljuciti tada im je osiguran smjestaj u Briselu. Iste uvjete ima i Aldin. Mirza je u jos povoljnijoj poziciji jer ima vec drugu godinu olimpijsku stipendiju u iznosu od 650 dolara mjesecno sto je za njega dobra potpora. Ima jos uvijek podrsku BH Poste, mislim da je produzena visegodisnja saradnja gdje je u ratama dobio 30000 KM. Uz skoro 50000 dolara zaradjenih u januaru, Mirza sada moze praviti ozbiljniji plan u karijeri.
Ovo tipkam pred njegov najvazniji mec u karijeri do sada na Hisense Areni sutra ujutro ali i onih koji samo pljuju i napadaju okolo i drzavu i koga sve ne sto eto niko ne brine o nasim talentima. Nije bas tako.

esprit24
Postovi: 5369
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la esprit24 » 20 jan 2016, 08:01

Posto od naseg asa dobijamo informacije na kapaljku, a ti si @biki vrlo jak u tome, zanima me dal Mirza moze raskinuti ugovor sa tom akademijom i dal bi bila visoka cijena tog raskid. Ako je do bezda na majci nek ga nosi citavu karijeru i nek im se tako oduzi :D kad smo vec kod bedzeva Mirza osim bedza Hope and Spirt na da desnoj ima reklamu i na lijevoj ruci al zbog loseg kvaliteta slika, tesko mi je da vidim o kojem sponzoru se radi, pa ako neko zna nek napise..
Dalje bih volio da Mirza sklopi ugovor sa nekim sportskim brendom sto se tice opreme, recimo nesto kao sto Damir ima sa lottom. Ovo trenutno je neozbiljno, majca jednog, sorc drugog proizvodjaca :(
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Virtu4l » 20 jan 2016, 09:52

Meyer je jutros bio u players boxu, sam.
Evribadi sej Željo
Željoooo

esprit24
Postovi: 5369
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Odg: RE: Re: Mirza Bašić

Post Postao/la esprit24 » 20 jan 2016, 10:10

Virtu4l je napisao/la:Meyer je jutros bio u players boxu, sam.
Bili su osim njega jos dva tri clana HS akademije, msm da je jedan od njih kondicioni trener, skojim je Mirza radio kako u dohi tako i u melbournu
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
Biki
Postovi: 957
Pridružen/a: 29 apr 2014, 12:56
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Biki » 20 jan 2016, 11:00

esprit24 je napisao/la:Posto od naseg asa dobijamo informacije na kapaljku, a ti si @biki vrlo jak u tome, zanima me dal Mirza moze raskinuti ugovor sa tom akademijom i dal bi bila visoka cijena tog raskid. Ako je do bezda na majci nek ga nosi citavu karijeru i nek im se tako oduzi :D kad smo vec kod bedzeva Mirza osim bedza Hope and Spirt na da desnoj ima reklamu i na lijevoj ruci al zbog loseg kvaliteta slika, tesko mi je da vidim o kojem sponzoru se radi, pa ako neko zna nek napise..
Dalje bih volio da Mirza sklopi ugovor sa nekim sportskim brendom sto se tice opreme, recimo nesto kao sto Damir ima sa lottom. Ovo trenutno je neozbiljno, majca jednog, sorc drugog proizvodjaca :(
Po mom sudu, rijec je o labavom ugovoru od kojeg profitiraju obje strane a Mirza puno vise. Zasto bi prekidao takav ugovor koji mu smanjuje pritisak na budzet a stvari se mogu i promijenit ce se samo ukoliko bas znacajno podigne letvicu, udje mozda u Top 80 pa potrazi full time trenera, ali sada je ovo skoro pa i dovoljno, ali i u fazi kad mu treba vise dobrih rezultata da se dokopa i Top 100 pa cemo vidjeti.
Nisam pogledao sta je to pozitivno rekao Tomas o njemu, ali je par BH dijagonala odigrao vrhunski da su mu cestitali i komentatori ES, iako je Ceh vracao sve, grizao kao da je s druge strane bar Troicki pa jos i trazio hawk eye kod jedne loptice i kad je bio u ogromnoj rezultatskoj prednosti. :shock:
Odlican Mirzin januar, jos samo da se dokopa MD Sofije a tamo je dvorana, njegova omiljena podloga, i kada sam vidio drustvo, moze sa svima igrati bez problema, posebno osokoljen rezultatom na AO mozda ode i najvise do sada.
Zadnja izmjena: Biki, dana/u 20 jan 2016, 11:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
crozzer
Postovi: 538
Pridružen/a: 15 jan 2014, 10:53
Lokacija: http://www.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la crozzer » 20 jan 2016, 11:12

Nema mu covjek šta zamjeriti..

4 pobjede i 1 poraz

esprit24
Postovi: 5369
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: Odg: RE: Re: Mirza Bašić

Post Postao/la esprit24 » 20 jan 2016, 11:13

Biki je napisao/la:
esprit24 je napisao/la:Posto od naseg asa dobijamo informacije na kapaljku, a ti si @biki vrlo jak u tome, zanima me dal Mirza moze raskinuti ugovor sa tom akademijom i dal bi bila visoka cijena tog raskid. Ako je do bezda na majci nek ga nosi citavu karijeru i nek im se tako oduzi :D kad smo vec kod bedzeva Mirza osim bedza Hope and Spirt na da desnoj ima reklamu i na lijevoj ruci al zbog loseg kvaliteta slika, tesko mi je da vidim o kojem sponzoru se radi, pa ako neko zna nek napise..
Dalje bih volio da Mirza sklopi ugovor sa nekim sportskim brendom sto se tice opreme, recimo nesto kao sto Damir ima sa lottom. Ovo trenutno je neozbiljno, majca jednog, sorc drugog proizvodjaca :(
Po mom sudu, rijec je o labavom ugovoru od kojeg profitiraju obje strane a Mirza puno vise. Zasto bi prekidao takav ugovor koji mu smanjuje pritisak na budzet a stvari se mogu i promijenit ce se samo ukoliko bas znacajno podigne letvicu, udje mozda u Top 80 pa potrazi full time trenera, ali sada je ovo skoro pa i dovoljno, ali i u fazi kad mu treba vise dobrih rezultata da se dokopa i Top 100 pa cemo vidjeti.
Nisam pogledao sta je to pozitivno rekao Tomas o njemu, ali je par BH dijagonala odigrao vrhunski da su mu cestitali i komentatori ES, iako je Ceh vracao sve, grizao kao da je s druge strane bar Troicki pa jos i trazio hawk eye kod jedne loptice i kad je bio u ogromnoj rezultatskoj prednosti.
Odlican Mirzin januar, jos samo da se dokopa MD Sofije a tamo je dvorana, njegova omiljena podloga, i kada sam vidio drustvo, moze sa svima igrati bez problema, posebno osokoljen rezultatom na AO mozda ode i najvise do sada.
Nisam ni mislio da odmah prekida, al u nekom narednom periodu volio bih da se osamostali..
Sto se tice sofije, i ja se nadam MD-u, samo da bude smiren sa glavom i trebao bi proci kvale. Ima jos relativno dosta vremena do Sofije, i vjerovatno ce biti dosta otkaza do pocetka..
Od jednog forumasa sam saznao da ce Mirza ove godine veci fokus baciti na ATP turnire, uz poneki CH. Odmah poslije Sofije, prijavljen je za Bergamo, a poslije toga ce vjerovatno u poljsku gdje brani finale i dosta bodova.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la High » 21 jan 2016, 09:25

Engleski komentator:
Ima Wilson majcu, šorc Sergio Tacchini i Adidas patike - jednostavno ga morate voljeti. On je 135. igrač svijeta, nema sponzora ni za odjeću, a već je zaradio više nego u cijeloj 2015. godini. Igra kao da je među 50 rangiranih tenisera. Ovog momka morate voljeti!
:bih:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Biki
Postovi: 957
Pridružen/a: 29 apr 2014, 12:56
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Biki » 21 jan 2016, 10:04

High je napisao/la:Engleski komentator:
Ima Wilson majcu, šorc Sergio Tacchini i Adidas patike - jednostavno ga morate voljeti. On je 135. igrač svijeta, nema sponzora ni za odjeću, a već je zaradio više nego u cijeloj 2015. godini. Igra kao da je među 50 rangiranih tenisera. Ovog momka morate voljeti!
:bih:
Malo su pretjerali komentatori baveci se Mirzinom zaradom i odjecom, iako su se trudili biti simpaticni i nakloni prema njemu. Opet, gori su komentari ovdje da je Mirza eto siromah jer vadi reket iz torbe koji nije u foliji!?? WTF :facepalm: U tenisu postoje pozicije na ranking listi kada interese sponzora ne postoji, posebno ako dolazite iz slabije ekonomije i male zemlje kao BiH, a nekad ni tada, gleda se trziste, ' koc e to kupiti i koliko'. Jedna Mervana Jugic-Salkic je bar sedmicu bila Top 100, a znate li da nikad nije imala sponzora, osim proizvodjaca torbi!?

Samozdravlje
Postovi: 7738
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Samozdravlje » 02 apr 2018, 16:24

Hajde RAJA da ozivimo ovu temu , za mene ono bas interesantnu . Nas Mirza je evo dva mjeseca na dobrom putu da ispise jos (poslije Damira) lijepih stranica u istoriji BiH tenisa . Uvijek je bilo , a sada posebno da pripazi na svoje zdravlje ,neki poraz vise sad nije od prevelikog znacaja .Naravno da zdravlje zelimo svim nasim sportistima , ali Mirzi je u narednih godinu dana zdravlje jako bitno . Dakle samo zdravlje .
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7738
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Samozdravlje » 02 apr 2018, 17:38

Bas bi Mirzi valjalo da se zadrzi medju 100 rangiranih igraca na 16.04. 14. tenisera ce uciniti sve da preteknu Mirzu , to su :

1.Youznhy ..... ne znam da li ce igrati ista do 9.4., trebalo bi mu 23.boda
2.Sela je najopasnijin da pretekne Mirzu , treba mu 1.pobjeda na CHell. Tajpeh-u
3.Albot - 1.pobjeda na ATP Maroco
4.Cecchinato treba mu SF na CHell. Barletta, Italy
5.Thomson - trebaju mu 2. pobjede ATP-Houston
6.Fabrianno - trebaju mu 2.pobjede ATP-Maroco
7.Norrie - trebaju mu 3.pobjede na ATP-Houston , ili pobjeda kval. + 2.pobjede na ATP
8.Berretthni -treba SF - ATP Maroco
9.Bhambri - 60.bodova - finale CHell. Tajpeh
10.Elias- treba 112 bodova (tesko) otpao 3.4.
11.Lacko-treba 95 bodova , finale ATP-Houston
12.Fratangelo - pobjedu kvala+ finale ATP-Houston
13.Travaglia - treba 119 bodova na 2.CHell. - otpao 3.4.
14.Djere - pobjeda kvala + 2.pobjede ATP Maroco ili 3.pobjede ATP Maroco

VALJDA NECE VISE OD 6. SUPARNIKA PRESTICI NASEG MIRZU , A MOZDA MIRZA IZNENADI TITULOM U MAROC-u .
SRETNO MIRZA , NAJBITNIJE JE DA SI ZDRAV .
Zadnja izmjena: Samozdravlje, dana/u 06 apr 2018, 20:24, ukupno mijenjano 2 puta.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Mirza Bašić

Post Postao/la Esport » 06 apr 2018, 20:11

Nisu oni bitni, bitan je on, odnosno njegov pristup

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.